AKKERTJE Jachtavonturen Arrondissements rechtbank te Alkmaar Dc opzienbarende arrestatie te Bergen h'osdag 22 November 1938 Tweede blad Uit onze Omgeving LANGENDUK uitvoer tuinbouwproducten. In de afgeloopen maand is het met den export van tuinbouwproducten niet ganstifl 9«9aan- De totale hoe- fjelheid daalde van 39 millioen K.G. in October 1937 tot 35 millioen K.G. in deze maand van 1938. De ge- exporteerde waarde liep terug van 3^19.000 tot f 2.920.000. Alzoo ver- niinderde de hoeveelheid met 10 en de waarde met 9 pet. uitvoer van tomaten en boonen is he rijk achteruit geloopen Bloemkool werd •ootere hoeveelheid uitgevoerd, doch de ,„^t was in verhouding tot de uit- erdc hoeveelheid laag. tomaten-export liep terug van 2.200.000 0 Oct. 1937 voor f 227.000 tot f 1.500.000 f 192.000, alzoo een vermindering van 1 naar liet gewicht en 15 pet. naar di de. De uitvoer naar Duitschland ie van 558.000 Kg. voor f 53.000 het jaar tot 279.000 Kg. voor f 43.000 in „Ö8. Eveneens liep de uitvoer naar [land terug cn wel van 1.379.000 Kg. .132.000 tot 1073.000 Kg. voor f 115.000. [daalde de export naar Zwitserland t/van 227.000 Kg. voor f 27.000 tot Kg. voor f 23.000. Ierland kiwam tal niet aan de markt en Zweden minder tomaten af. Er is dus alle aan g voor het maken van propaganda het motto: Heel Nederland moet to- leeren eten. loon werden er 461.000 Kg. voor f31.000 voerd teg'en 1.5S7.0G0 Kg. voor f 31.000 ct, 1937. Deze vermindering is voor lelangrijk deel toe te schrijven aan geringen oogst van dit artikel. Naar rhland werd ongeveer eenzelfde hoe- eid uitgevoerd als verleden jaar, naar land werd echter slechts 151.000 Kg. ivoerd tegen 1.294.000 Kg. in Oct. 1937. totaal werd 2.000.000 Kg. bloemkool lorteerd voor f 90.000 tegen 800.000 Kg. f 07.000 het vorige jaar in Oct., wat. een stijging van 150 pet. naar het ge- I, doch slechts 34 pet. naar de waarde kent. Duitschland betrok meer, ook c, doch naar Zwitserland ging min- Dat de prijs zeer sterk daalde, blijkt hieruit, dat cle exportwaarde per Kg. in Oct. 1937 nóg f 807 en in de nmand van 1938 maar f 445 was. uitvoer van druiven liep in gewicht niit, n.1. van 3.943.000 Kg. tot 3.8SS.OOO doch steeg in waarde, en wel van tot f 1.094:000, resp. dus 1 pet. pet. Naar Duitschland werd 2.721.000 f 764.000 geëxporteerd tegen tOO Kg. voor f 591.000 in October 1937. Ilvoer naar Engeland liep achteruit cn van 761.000 Kg. voor f 171.000 tot 0 Kg. voor f 140.000. Bij een invoer- van 23 cent per Kg. valt het niet om te concurreeren tegen Zuid-Euro-' :e staten, die niet onder dit invoer- allen. Ook is het hooge invoerrecht don oorzaak, dat het met den drui- ort niet vlot. Over 't geheel viel cle twaarde van druiven mee en steeg f2315 in Oct. 1937 tot f 2814 in Oct. per 10.000 Kg. fcht ging het met den Uitvoer van kool. Hij daalde n.1. van 1S4.000 Kg. in fter 1937 tot 76.000 Kg. in de laatste nd. De Vereenigde Staten van Noord- erika namen slechts 7000 Kg. af tegen 10 Kg. in Oct. 1937. uitvoer van witte kool lien achteruit wel van 469000 kg. voor f 8000 in Oct. i tot 38S000 kg. voor f 7000 in dezelfde wd van 1938. Bijna alles n.1. 353000 kg. f 5000 ging naar België. Ongetwijfeld deze bestemd om daar in de-Holland- filialen tot zuurkool te worden ver- it. de en Savoye kool werd slechts voor WO geëxporteerd. Ook hiervan ging het «Me deel naar België, vorige jaar werd in Oct. 377000 Kg. voor MOO aan roode kool uitgevoerd tegen 528000 kg. voor f 14000. De prijs liep wel sterk achteruit. België betrok 277000 Engeland 217000 kg., Duitschland 'kg. werden voor f 712000 uitgevoerd tot gewicht van 20798000, het vorige jaar kg. v. f 1.165.000. De prijs was het i*e iaar dus veel beter, uitvoer van peen nam af van 1.523.000 voor f 39.000 tot 1.586,000 kg. voor '•MO de laatste maand. Engeland nam 100 kg. voor f 59000 af, dus bijna alles Lettende op den totaal-uitvoer naar en- !'c van de voornaamste exportlanden zij ^TCdceld. dat de export naar Duitschland we van 5100000 kg. voor f 838.000 in Oct. lot 6900000 kg. voor f 1.257.000, alzoo vermeerdering naar het gewicht met laveer 35 en van oen van 50% naar waarde. Daarentegen lien de export naar """land terne, van 26.200.000 kg. voor 1T39.000 tot 22800.000 kg. voor f 1.240.000 in 1938. Aanzienlijk was ook do achteruit- je voor België n.1. van 5.400.000 kg. voor SfiOfiO tot 3,400.000 kg. voor f 117.000. De Hten-oorlog speelt nog een voorname rol el deze uitvoercijfers. UITVOER BLOEMBOLLEN, uitvoer van bloembollen heeft over de 'geloopen maand bedragen 4.962.080 kg., Cr waarde van f 2.960.639 tegen 3.949.981 voor f 2.669.S41 in de overeenkomstige "aamt van 1937. Over het tijdvak van Jan. tto!oher 1938 is thans de export tot 0.929.631 kg. voor f 29.575.726 gestegen te- 40.210.647 kg. voor f 26.183.421 over >'t yei'eenkonistigc tijdvak van 1937. Naar de ereenigde Staten van X. Amerika gingen 4'24 kg. voor f 526.309 (v.j. 483.870 kg. f 327.364), naar Groot Brittannië enz. ■Ü2.0S2 kg. voor f 1,413.817 (v.j 1.884.925 voor f 1,238,880), naar Duitschland. Oos- ennjk, Hongarije, Tsjecho-Slowakije 877.179 voor f 531.924 (v.j. 834 655 kg. voor *{<•937) groep Frankrijk 442.756 kg. voor 268.903 (v.j, 4S5.464 kg. voor f 326-676), «usland 36.636 kg; voor f 22.651 (v.j. 55.444 S; voor f 38.487) de Noordelijke landen kg voor f 143.904 (v. j. 145.612 kg. «Jr f 99.253) Over 't geheel mag men dus niet ontevre- JJ f'in over den gang van zaken met «'rekking tot den bloembollen-export Neem dadelijk 'n bij hoofdpijn of migraine. binnen 'n kwartier zijl ge er van af, dank zij de bijzondere samenstelling. Weiger namaak, let op AKKER-merk. Per koker van 13 stuks - 12 stuivers.. Per doos van 2 stuks - 2 stuivers. werking van "AKKERTJES", want ie bevatten een bijzondere combina tie van uiterst geneeskrachtige stoifen, volgens recept van Apotheker Dumont. ANNA PAULOWNA Ned. Arb. Sportbond. 't Is moeilijk voor een vereeniging in Ana Paulowna om de leden voor langen tijd hijeen te houden 't is even lastig de publieke belangstelling te blijven trekken. Dit was Zaterdagavond, toen de gymnas- tiek-afd. van den N.A.S.B. hij den heer Kosscn een uitvoering gaf, weer te mer ken. De opkomst van het publiek was maar matig cn, behalve een vrij flinke heerenafdceling, waren het maar kleine groepjes dames en hecrcn-adspiranten, die voor het voetlicht konden treden. In den regel echter blijven zij die de meeste animo bezitten hun verecniging het langst trouw en zoo leed het gehalte der uitgevoerde oefeningen er niet zoo veel onder dat het aantal gymnasten niet groot 'was. De jongens openden met ingewikkelde stokocfeningen cn lieten daarna, evenals de dames, brugoefeningen zien. De heeren werkten flink, sommigen ook heel netjes, aan de hooge brug en een der best ge slaagde oefeningen was zeker dc knotsoefe ningen der dames, op muziek uitgevoerd. Na de pauze maakten de drie groepen rekocfeningcn, waarbij vooral de heeren aardige staaltjes van goed turnen lieten zien aan het hooge rek. Vooraf ging ech ter eerst nog een schets: „Rooie Tinus moet in dienst", terwijl het slot der uitvoering was een opvoering van het tooneelstukje „De inbreker", waarin de rollen vervuld werden door mej. C. Ha verhoek en de heeren D. Stins en S. Thijsen. Zooals voor de gymnastiek toonde het publiek ook voor beide stukjes groote aandacht. In z'n sluitingswoord meende de heer Stins dan ook te mogen constateeren, dat men tevreden was en mocht zijn over de uitvoering. Hij bracht, daarbij dank aan al len, die tot het slagen meewerkten en voor al aan de heeren Meuleveld en Van Kam pen, die voor het tooneelwerk behulpzaam waren geweest. BREEZAND VEEFONDS Het onderling veefonds vergaderde Zater dagavond bij den heer Jb. Borst. Na ope ning en goedkeuring der notulen, gaf dc heer J. D. Ay een overzicht van den stand van zaken. Tegenover f 1522.40 ontvangsten, stonden f 1445.63 uitgaven, zoodat het batig saldof 76.77 was. 't Fonds had niet minder dan 7 koeien over moeten nemen en daarvoor f 1152.uitkeeren, terwijl er maar f 211. voor terug ontvangen werd. Bij de vaststelling van dc premie voor het volgende halfjaar meende men dan ook voor de eerste drie maanden VA te moe ten heffen en zoodra de kas weer meer dan f 300.— bevat, weer 1 van de leden te vragen. De drie aftredende bestuursleden, de hee ren A. Schilderman,, C. v. d. Linden en D. de Graaf, werden vervolgens herbenoemd, en ook de „schatter" de heer J. 't Hart werd als zoodanig herkozen terwijl de heeren H. Busée, P. Schildekan en W. de Wit werden aangewezen de sommissie tot het nazien der boeken te vormen. Nadat de voorzitter, de heer A. Schilder man, er bij de rondvraag op aangedrongen had, dc aan tongblaar lijdende koeien toch vooral een goede behandeling te geven, volgde sluiting. W1ER1NGEN Dans-weekend. Zaterdagavond en Zondagmiddag hield de N.T.B. afd. Wieringcn in Jeugdherberg Nieuwland een dansweckend onder leiding van den Haagschen N.T.B.-er Ernst Tim merman. Zaterdagavond begeleidde mej. G. Jongkind, terwijl Zondagmiddag het mu zikale gedeelte in handen was van de da mes A. Bakker en J. Blaauhoer. De dansen werden afgewisseld door zang uit de Jan Pierewiet, en de tijd vloog als 't ware om. Dit was het eerste dansweekend door onze afd. georganiseerd en we geloo- vcn zeker, gezien de gezellige sfeer die er heerschte, dat dit door .nog meerdere ge volgd zal worden. De leiding van dit weekend was in goede handen, alle lof daarvoor! Een dure grap. Zondagavond kreeg onze plaatsgenoot M. E. het in zijn hoofd om een ruk te ge ven aan het karretje van den heer de J., bierbottelaar alhier, die juist ter hoogte van de modezaak van den heer v. Wachen- dorf van Rijn reed. De gevolgen waren van catastrophalcn aard. Het wagentje vloog n.1. met gang op de étalage van den heer v. W. v. Rijn af en kwam in botsing met het groote spiegelruit. Waartegen het ruit natuurlijk niet bestand bleek te zijn. Dat is dus een duur grapje geweest! Vermist: een heerenrijwiel, komen aan- loopen een konijn. Inl. gem.bode. OOSTERLAND. Verkiezing kiescollege. Bij de Zondag na afloop van den kerk dienst gehouden verkiezing werden tot le den van het kiescollege der Ned. Herv. kerk verkozen de heeren P. Bakker Jz. (aftr.), M. Bakker Sr. (aftr.) en Corn. Kool Cz. Jr. CALLANTSOOG „Viering Vrouwendag." Door de afd. Callantsoog van de Soc.-Dem. Vrouwenclub werd Zaterdagavond een pro- paganda-bijeenkomst gehouden in de zaal van den heer P. de Haan. Te ruim 8 uur opende de voorzitster, mevr. Volkers, de vergadering, met een woord van welkom tot de aanwezigen, in het bijzonder tot dc spreekster van dezen avond, mevr. PothuisSmit, redactrice van de „Proleta rische Vrouw". De spreekster, mevr. PothuisSmit, ver krijgt hierna het woord en hield een boeien de rede over het onderwerp: „Voor recht, vrede, vrijheid, voor ons en onze kinderen", welke met groote aandacht door de aanwe zigen werd aangehoord. Na de pauze werd het door mevr. Pothuis- Smit speciaal voor deze viering geschreven tooneelstukje: „Drie Novemberdagen" op uit stekende wijze opgevoerd. Een hartelijk ap plaus beloonde de dames-medespelenden. Vervolgens declameerde mej. D. de Haan en mevr. v. d. Vaart eenige gedichten. Met een toepasselijk woord sloot de voor zitster deze voor de vrouwenbeweging der S.D.A.P. goed geslaagde propaganda-avond. Oefening Luchtbescherming. Op Dinsdag 22 November zal voor Groote Keeten een verduisteringsproef worden ge houden in verband met de luchtbescherming. De oefening duurt van 8 tot 9 uur 's avonds. Hoe twee stroopers in den val liepen, In den nacht van Vrijdag op Zaterdag huppelden de konijntjes in de weilanden rondom het Kooibosch lustig rond. Hun wit te pluimstaartjes, parmantig in de lucht, onbewust van het naderende onheil. Plotseling, een fel wit licht uit 'n autolamp stoorde hun vroolijk spel. Pang... pang... en één van hen zal nooit moer het vroolijke konijnenspel met zijn makkers kunnen spelen. Achter het felle licht was 'n groot jager opgesteld geweest met z'n makker, heiden belust op 'n heer lijk „boutje". Zoo. dat was geen slecht begin voor de Nimrods en welgemoed pingen ze door met het scheppen van lichteffecten over bosch en veld. Maar... buiten dc konijntjes waren er nog meerderen op wie het licht indruk maakte, n.1. de veldwachters. Twee van hen, de heeren van Ilonschooten, jachtopzie ner over dc uitgestrekte jachtvelden van Jhr. v. d. Poll en de gemeente-veldwach ter, Koelgmij, wilden ook een probeeren 'n „boutje" te vangen en maakten dus op hun beurt jacht op de frauduleuze konijnenvat- ters. Bij het hek, dat toegang gaf tot het door de beide stroopers uitverkoren jachtgebied, stelden ze zich op en wachtten op de din gen, die komen zouden. Bepakt en bezakt kwamen de „jagers" aan- geloopen, niets vermoedend dat ook voor hen een val gelegd was. „Halt... politie..." Daar begon het lieve leven. Ze smeten alles bliksem snel weg en toen er vandoor. In het licht van de op hen gerichte zaklantaarns waren beiden evenwel reeds herkend... Callantsooger stroo pers... Veldwachter Koelemeij kreeg één van hen te pakken, de tweede verloor z'n pet in den strijd. Jantje, zat in de val en loelijk ook. Wat kunnen braamstekken toch venijnig prikken als je er pardoes in rolt. Toch wist hij zich niet te herinneren dat het zijn ge weer was dat iets verder op den grond lag. Je moet maar schrikken. Enfin hij kreeg natuurlijk 'n bon. De veldwachters gingen nu met het inbeslaggenomene; een geweer, een lamp met accu, patronen, de pet van numer twee en het reeds buitgemaakte ko nijn, op huis aan. In het dorp aangekomen vatten zij post bij het huis van slachtoffer nummer twee. Eenigen tijd daarna kwam deze blootshoofds en fluitende van het strand. Op de vraag van beide politieman nen, waar hij 's avonds geweest was, ant woordde hij doodleuk: „Op 't strand". De pet.werd gepast en was precies de maat. hoe bestaat het. Kort en goed, ook Klaasje was de sigaar. Jongens, jullie hadden toch wel heel wat goedkooper een paar konijntjes kunnen koo- pen. „Meneer in Den Helder" kon het geval wel eens duurder voor jullie maken. WIEBINGERWAARD VARA-avond. Voor den bonten cabaret-avond, die door de VARA-afdeeling met groote kosten was georganiseerd, bestond lang niet die be langstelling, welke men venvacht en ook verdiend had. Na het openingswoord van den heer C. Wit speelde het orkest allereerst het Vara- lied, dat door de aanwezigen staande werd meegezongen. Een groot aandeel in het welslagen van den avond heeft wel gehad de heer v. d. Maesen, die als conferencier cn humorist met zijn geestige kwinkslagen de lachspieren danig in beweging wist te brengen. „The Killma Hawaiians" hadden POLITIERECHTER. (Zitting van Maandag 21 November.) Z ij p e. TOT DIEFSTAL AANGEZET. Allereerst wordt behandeld de zaak tegen J. G., van beroep veehouder en wonende te Zijpe, wiens zaak op 11 October jl. werd aangehouden, om den heer Wiggers, amb tenaar der Reclasseering als getuige te hooren. Verd. werd ervan beschuldigd iemand tót diefstal van biggenmerken te hebben aan gezet. De heer Wiggers, als getuige gehoord, zegt, dat verd. gunstig bekend slaat en cr hier dus alle reden is voor een voorwaar delijke veroordeeling. De Officier van Justitie, mr. v. d. Feen de Lille, eischt daarop een gevangenisstraf van 2 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. De Politierechter, mr. Lcdebocr, uitspraak doende, veroordeelde verd. tot een voor waardelijke gevangenisstraf van één maand met een proeftijd van 2 jaar. De terechtzitting wordt dan een oogen- blik geschorst en mr. Krabbe neemt de plaats van mr. Ledeboer in. Den Helder. GELEGENHEID TOT HAZARDSPEL. Vervolgens moet terecht staan A. O., van beroep winkelier en wonende te Den Helder, die gelegenheid zou hebben gegeven te spe len met automaten. Deze werden in beslag genomen. Verd. erkent het hem ten laste gelegde. Eén der twee automaten is echter nooit be speeld. De politierechter verzoekt den verd. voor te willen doen, hoe de automaat werkte. Verd. doet een en ander voor. Politierechter: Dat is zuiver geluksspel. En heeft u die automaten .van hall Juli tot 3 Augustus in den gang achter uw winkel voorhanden gehad? Verd.: Ja zeker. Politierechter: En door een deur uit den winkel kon het publiek in den gang ko men? Verd.: Ja, dat kon. Politierechter: Won men daarmede geld? Verd.: Nee, men moest er kruidenierswa ren voor koopen. Get. J. Z., W. Br. en mej. G. H., allen wo nende te Den Helder, komen verklaren, dat zij een paar maal in de week met het toe stel speelden en het geheel als geluksspel beschouwden. Op een vraag van Mr. Krabbe of zij tot de huisgenooten van verd. behooren, ant woorden de getuigen ontkennend. Ook zeg gen de getuigen, dat verd. hen niet heeft uitgenoodigd. De Officier van Justitie meent, dat duide lijk is bewezen, dat men hier met een hazard spel te doen heeft. Verd. is er mee doorge gaan, terwijl hem gezegd was er mede op te houden. Maar toen heeft hij de automaat naar een gang gebracht. Mr. v. d. Feen de Lille eischt f30.— boete subs. 15 dagen hechtenis en verbeurdver klaring van de automaat waarop is gespeeld. Dc Politierechter uitspraak doende, ver oordeelt verd. conform dezen eisch. Den Helder. BELEEDIGING. Dan komt voor den Politierechter een ze kere J. T., van beroep sluiswachter te Den Helder, die ervan wordt beschuldigd een ze keren J. T. te hebben beleedigd, door hem toe te voegen: „Die rotfamilie T., schurk, schooier. Verd. zegt, dat T. een ondergeschikte van hem was, waarmee hij ruzie had. Polietier.: Maar dat is voor u als ambte naar, die een uniform draagt, toch niet té verwachten, dat u iemand dergelijke woor den toevoegt? Het echtpaar T. als getuigen gehoord, ko men vertellen dat verd. tegen hen is uitge varen. De Politier. vraagt get. Mej. M. O. of het burenkwesties gold? .Get.: Ja, zeker, edelachtbare. Politier.: Dan moet u zien, dat u niet lang meer buren blijft. Dc Off. van Justitie requisitoir nemend, acht het tcnlaste gelegde wettig en over tuigend bewezen en zegt, dat het figuur van een meerdere tegenover een mindere wel zeer droevig is. Mr, v. d. Feen de Lille eischt f 20 boete subs. 10 dagen hechtenis. De Politier.: maakt er f 25 van, subs. 15 dagen hechtenis. Den Helder. JE BENT EEN OPLICHTER. Dan staat terecht J. S., van beroep koop man, wonende te Den Helder, die een ze keren M. de J., zou hebben toegevoegd: „Je bent een oplichter!" Verd, verklaart, dat een ruzie is ontstaan over een handelstransactie, doch ontkent 't woord oplichter te hebben gebezigd. Get. M. de J. te Den Helder komt verkla ren, dat hij van verd. een partij alluminium had gekocht. Later kwam hij in het pakhuis van verd. cn zeide, dat dit alluminium niet deugde. Toen ontstond een twist. De politierechter vraagt get. of verd. het woord „oplichter" heeft gebruikt. Get.: Zeker edelachtbare. De tweede get. O. B., kolenhandelaar te Den Helder zegt, dat verd. zich op hoogst opgepaste wijze tegenover een ander ras heeft uitgelaten. Politierechter: Dat is zoo. U heeft gezegd: Laat Hitier hier maar eens komen. Dat wordt, in ons land niet geduld. Dc off. van justitie eischt f 15 boete, subs. 10 dagen; de politier. echter veroordeelt ver dachte tot f 25 boete subs. 15 dagen. Den Helder EEN „LIEVE" JUFFROUW Dan volgt mej. J. M. wonende te Den Helder, die ervan wordt, beschuldigd zich in den nacht van 4 op 5 September j.1. in staat van dronkenschap op den openbaren weg te hebben bevonden en zicli ernstig heeft verzet, toen de politie haar naar het bureau wilde overbrengen. Verd. erkent het feit. Get. P. H. agent van politie te Den Hel der verklaart, dat de vrouw erg dronken was, toen hij liaai: naai: het bureau wilde Voorlnopige hechtenis met een maand verlengd. Naar wij vernemen is de voorloopige hech tenis van B. alhier, die ervan wordt ver dacht in Januari van-dit jaar een auto, waarin behalve hijzelf als bestuurder, zijn vrouw en vier jonge kinderen waren geze ten, met moedwil in het Noord-Hollandsch Kanaal onder de gemeente Koedijk te heb ben gereden; met een maand verlengd. Het vooronderzoek, dat veel tijd schijnt te vragen, is nog steeds niet afgeloopen. veel succes met de door hen uitgevoerde muziek en zang, terwijl de xylcrjnist, be geleid door een uitstekenden pianist, ons heeft laten genieten van zijn briljant ha mei-spel. Wat we op het gebied van goo chelen hebben gezien, was verbluffend. Wonderlijke staaltjes van behendigheid werden in de zaal vlak voor de oogen der menschen vertoond. En zoo was het een gevarieerd programma. In de pauze een tombola zonder nieten. De afwezigen heb ben inderdaad veel gemist! HOOGWOUD De gestolen fiets. Bij het onderzoek, dat de politie heeft in gesteld naar de herkomst van het rijwiel, dat gedeeltelijk gedemonteerd aan den kant van den sloot is gevonden, is gebleken, da(| het een fiets betreft van den heer M. Sun- derman te Benningbroek. Deze had het rij wiel des nachts buiten laten staan en hét werd dus 'n gemakelijke prooi. Van de da ders ontbreekt elk spoor. Benoemd. De heeren L. Glas en D. Koorn zijn toege laten als Hoofdingelanden van het Am bacht van Westfriesland, genaamd „De Vier Noorder Koggen" te Medemblik. Taschje gevonden. Gevonden voorwerp: Op de secretarie is aangifte gedaan van het vinden van een tasch, inhoudende een gabardine heerenjas en een rozenkrans. Inl. te verkrijgen bij J. Smit, Weere, alhier. Land in den Wieringermeerpol- der. De vorige week heeft de burgemeester een bijeenkomst gehad met personen, die in aan merking komen om land te pachten van de gemeente, welk land de gemeente zelf huurt van den Wieringermeerpolder. De burge meester deelde méde, dat de pachtprijs de eerste twee jaar f 87.50 zou bedragen per H.A. en het derde jaar f 97.50. Hierbij komt nog per H.A. p. jaar f 10 voor draineeren. Wanneer belanghebbenden-het wenschen, wordt door de directie van den Wieringer- mecr een schuurtje gebouwd, waarvan het onderhoud voor rekening der directie komt en waarvoor f 10 huur per jaar betaald moet worden. Hij acht het noodzakelijk, dat de pachters zooveel mogelijk samenwerken, wat in hun eigen voordeel zal zijn. Wan neer zij dat willen, geeft hij hen in over weging een vereeniging te stichten met een eigen bestuur. Het bestuur kan dan In over leg treden met de gemeente of met de di rectie van den Wieringermeer. Degenen die als pachter in aanmerking komen, kunnen zich met de gestelde voorwaarden vereeni gen en besloten een vereeniging op te rich ten. Tot bestuursleden werden benoemd: de heeren R. op den Kelder, voorz., J. Silver, penningm,, en M. v. d. Bel, secr. Hierna werd medegedeeld, dat de directie over het land, dat iets meer dan 25 H.A. is, voor hare rekening, smalspoor zal leggen. Het onderhoud komt aan de pachters. Vervolgens werd besproken of het wen- schelijk is naast het smalspoor een pad te maken. Na eenige bespreking werd besloten een pad aan te vragen. Het bestuur zou zoo spoedig mogelijk in overleg treden met den Hoofdopziener der Domeinen te Slootdorp, om te spreken over het maken van een pad en het laten ploegen van den grond. Er zijn 13 personen door den gemeente raad aangewezen, die land kunnen pachten. 10 kunnen iets meer dan 2 H.A. krijgen en 3 iets meer dan 1 H.A. De ligging van het verpachte is bij loting aan de huurders aan gewezen. De grond ligt 2*4 K.M. van Aarts woud af en ligt tusschen den Oudelander- weg en den Groetweg. KOEDIJK Muziekuitvoering. Bij den heer Jb. Groot heeft de harmonie „Aurora" een uitvoering gegeven. welke goed geslaagd kan worden genoemd. Onder de bekwame leiding van den heer Adr. Nieman werd met een pittige marsch be gonnen, waarna op verdienstelijke wijze nog een viertal nummers ten gehoore wer den gebracht. Ter afwisseling volgde een klucht in één bedrijf van Yoland en Braun, getiteld „Het Kalf". Hierom heeft men onbedaarlijk ge lachen en het applaus, dat na het neer laten van het scherm opklonk, was vol komen verdiend. Na de pauze beluisterden we weer een vijftal mooie muzieknummers; de opgewek te finale bracht tenslotte elkeen al in de juiste stemming voor het bal. De A.M.- band, die ook de entr'act-muziek had ver zorgd, hield de danslustigen nog lang bij- overbrengen, ging ze op den grond liggen en begon te trappen. Politierechter: En ze heft ook allerlei lee- lijke woorden uitgebraakt nietwaar? Get.: Ja Edelachtbare. Politierechter tot verd.: U heeft ernstig verzet gepleegd en er kwamen drie politie agenten aan te pas. De Officier van Justitie, vordering nemend, eischt een gevangenisstraf voor den tijd van één maand. Verd.: Ik heb er berouw van; m'n man weet er niets van; hij weet niet eens, dat ik hier ben. De Politierechter veroordelt verd. conj.- form den eisch yan den Ambtenaar,

Schager Courant | 1938 | | pagina 5