Brifsch gebied voor de [oden De Duitscbe-Tsjecho- Slowaaksche grens vastgesteld Hard tegen hard in Frankrijk Het beroep der Ossche marechaussee En Medewerking van het gouverne- mentsbestnur in Afrika. Re geering ziet de kwestie voor alles internationaal. MOTIE VAN AFKEURING TEGEN OVER DUITSCHLAND AANGENO MEN. De Britsche minister-president Cham- berlain heeft gisteren in het Lager huis zijn aangekondigde rede over het Jodenvraagstuk gehouden. De gouverneur van Tanganjika heeft al le medewerking toegezegd. In Noord- Rhodesia en in Nyassalana bestaat de mogelijkheid voor vestiging van vluchtelingen op kleine schaal. Wan neer het onderzoek In Britsch Guinea gunstige resultaten oplevert, over weegt de Engelsche regeering groote gebieden aldaar op aannemelijke voorwaarden beschikbaar te stellen. Aldus was de korte inhoud van Chamber- lains rede. Hierna beantwoordde hij verschil lende vragen, waaruit bleek dat de vesti gingsmogelijkheden strikt beperkt blijven en Palestina zijn bijdrage reeds heeft geleverd. Een motie. De Laboeurafgevaardigde Noel Baker heeft een motie ingediend waarin het Lagerhuis zijn deernis uitspreekt met den toestand der vervolgde Joden. Minister Hoare zeide in zijn antwoord aan Baker, dat de regeering deze motie aan vaardt.. Hoewel zij de zinnelooze misdaad te Parijs veroordeelt, wil de Britsche regee ring haar gevoelens niet verbergen. Internationaal. Hoe zou de kwestie echter zuiver binnen- landsch kunnen blijven, wanneer tiendui zenden mannen, vrouwen en kinderen, die zonder middelen zijn geraakt, toelating tot andere landen verzoeken? Hoezeer wij ook met hen begaan zijn, dit vraagstuk moet internationaal blijven. Geen enkel land vermag te hopen het alleen op te lossen. Hoewel wij volmaakt bereid zijn ons volledig aandeel te nemen bij iedere poging dit vraagstuk op te lossen bf te lenigen, moeten wij ca tegorisch verklaren, dat het een vraagstuk is, dat alle 32 landen aangaat, die thans lid zijn van de internationale conferentie -van Evian. Hoare bevestigde daarna: nog eens in groote trekken wat Chamberlain had gezegd. Kinderen zou men op groote schaal kun nen toelaten. Lof voor Dr. Colijn. Hoare voegde hier aan toe. dat de Ne- derlandsche -minister-president Colijn be reid was een tijdelijk toevlucht te verleenen aan kinderen en transmigranten, mits er hoop was, dat wij hen in dit land zullen ontvangen. Ik kan vanavond minister-presi dent Colijn de verzekering geven, aldus Hoare, dat wij den kinde ren die krachtens dit plan hier ko men, geen hindernissen in den weg zullen leggen. (Applaus). De motie Baker werd daarna aangeno men. Een regiment parachutisten In 1939 worden de eerste willigers aangenomen. vrij- In het najaar van 1939 zullen vrijwilligers worden aangenomen voor het eerste regi ment parachutisten. Vrijwilligers mogen niet jonger dan 17 en niet ouder dan 22 jaar zijn Onze Oost Dijk doorgebroken Visschers verdronken. Uit Benkoelen komt het bericht, dat door den regenval gedurende vier dagen een dijk Dabij het natuurmonument Doesoen Besar is doorgebroken. Een oppervlakte van 250 bouw padi-aanplant is hierdoor in gevaar gekomen. De groote postweg staat bijna twee meter onder water. Alle verkeer is, naar de N.R.Crt. meldt, gestremd. Het bin- nenlandsch bestuur liet vlotten maken voor het transport van personen. Na een.hevigen storm zijn eenige visschers vermist, waar schijnlijk zijn- zij verdronken. Naf. Socialistisch weekblad verboden Wegens een artikel, dat de be doeling had, het gezag te onder mijnen. Het drukken, uitgeven en verspreiden van het te Batavia verschijnend nationaal-socin- iistisch wekblad „Het Nationale Weekblad" is voor den duur van drie weken verboden. Dit verbod staat, naar de N.R.Crt. meldt, in verband met het artikel, in het nummer van 5 November opgenomen, getiteld: „De leider spreekt," waarin wederom uitingen vorkomen met de kennelijke bedoeling ge voelens van minachting op te wekken ten aanzien van en stemming te maken tegen het gezag in Nederland en de daar gestelde machten. Tevens worden deze uitingen schadelijk geacht voor de openbare orde in Ned. Indie. A.s. Donderdag bezetting der nieuwe gebieden. Het Duitsche Nieuwsbureau deelt mede, dat tusschen de Duitsche regeering en de regeering van Tsjechoslowakije een overeen komst tot stand is gekomen inzake de vast stelling der grenzen tusschen het Duitsche rijk en de Tsjechoslowaaksche republiek. Het protocol over deze overeenkomst is op 20 November te Berlijn onderteekend in het ministerie van buitenlandsche zaken. Op 24 November geschiedt de tenuitvoer legging van de op grond der protocollen te verrichten ontruiming en bezetting. Volgens de eerste inlichtingen zou de (hans definitief bepaalde grens Duitsch- Iand nog weer bijna 60.000 Tsjechen toewij zen. Duitschland bezet de gehcele streek van Chod, met uitzondering van de stad Domaznice, Noord-Bohemen, een eveneens zuiver Tsjechische provincie. Verzet tegen de regeeringsdecre- ten. - Fabrieksbezetting wordt niet toegestaan. Hier en daar trachten de arbeiders door het bezetten van de fabrieken de wetsmaat- regelen der regeering te saboteeren. Zoo hebben gisteren de arbeiders in do Hutchinsonfabrieken de arbeid neergelegd uit protest tegen de decreten, terwijl ook 600 werklieden van de fabriek van chemi sche producten Kuhlman Watrelos te Rou- baix om die reden staakten en eveneens de fabrieken bezetten. In beide gevallen trad echter de politie onmiddellijk krachtig op en werden de stakers uit de fabrieken verdreven. De spoorwegarbeiders hebben besloten een krachtige actie tegen de decreten op touw te zetten. De eerste betoogingen zullen op 26 November bij of in de stations gehouden worden. Stenn voor de regeering. De bond van oud-jagers te voet en Alpen jagers heeft een brief gezonden aan minister president Daladier, waarin hij verklaai't van ganscher harte bereid te zijn 'het offer te brengen, dat aan de oud-strijders wordt ge vraagd, n.1. militaire hulp aan de regeering. Alleen verzoeken zij de voorgenomen maat regelen met voorzichtigheid toe te passen. Film werkte aanstekelijk Jonge Amerikaansche zelfmoord. pleegt Uit Nëw-York wordt aan de Daily Ex press geseind, dat de drie en twintigjarige Elizabeth Dorr uit Springfeelds in den staat Massachusette, door gasvergiftiging gedood in de garage naast het huis van haar ouders gevonden werd. Mej. Dorr ging met haar ouders naar de bioscoop, om daar de film te zien „De jonge dokter Kildare". Het meisje was zeer on der den invloed van een scène, waarin Joan Saunders zelfmoord tracht te plegen, door het inademen van gas. De jongedame was echter vroolijk toen ze naar huis ging en neuriede een liedje, toen zij de trap op liep naar haar slaapkamer. Zij draaide zich nog even half om en riep over haar schouder tot haar ouders. „Roep mij mor genochtend niet vóór tien uur!" Op dat uur werd z ijdood in de garage naast het huis gevonden. Zij had gassen uit den uitlaat van haar vaders auto in geademd. Japansch offensief tot staan gebracht Tegenaanvallen der Chineezen. ZWARE STRAFFEN VOOR DE BRANDSTICHTERS VAN TSJANGSJA. Volgens de laatste berichten is de Japansche opmarsch in de provincie Hoenan langs de spoorlijn Hankau- Kanton door een krachtig tegenof fensief der Chineezen ten zuiden van Jotjau tot staang ebracht. Chineesche troepen hebben voorts Tsjoengjang in Zuid-Hoenan her overd. Tengevolge van den Chineeschen tegen aanval trekken de Japansche troepen, die op'ereeren langs den spoorweg Kanton-Han- kau in het noorden van Hoenan. langzaam terug. Zij staan thans 110 kilometer ten noorden van Tsjangtsja. Ook in Noord-Hoe- peh ondervinden de Japanneezen ernstige moeilijkheden, zij wachten thans te Tsau- sjih. 100 kilometer te» westen van Hankau. op versterkingen. In het westen van Anh- wci hebben de Chineesche troepen de be langrijke stad Lioean heroverd. Terechtstellingen. Het Chineesche persbureau meldt, dat in verband met den grooten 1 rand, die Tsjang tsja, de hoofdstad van Hoenan, verwoest heeft, drie hooge garnizoens- en politieoffi cieren wegens ernstige nalatigheid ter dood veroordeeld en terechtgeseld zijn. Steeds de Fransche wapenleve ranties! Volgens den correspondent te Hongkong van de „Jomioerie Sjimboen" zijn er teeke nen, die er op wijzen, dat de Fransche au toriteiten den doorvoer van voor China be stemde wapenen en munitie door Fransch- Indo-China hebben beperkt na den Japan- schen stap te Parijs. Niettemin worden vol gens den correspondent nog leveranties door gelaten. WELK LAND IS HET MEEST POPULAIR? Engeland verwierf 47 pet. der Amerikaansche stemmen. Het instituut der openbare meening heeft, in de Ver. Staten een referendum gehouden over de vraag, welke Europeesche naties zich in de grootste sympathie van de Ame rikaansche burgers mogen verheugen. Hier bij verkreeg Engeland 47 pet. der stemmen, hetgeen vergeleken bij het laatste referen dum in 1937 een vermindering met 8 .pet. beteekent. Frankrijk 12 pet. tegen 11 pet. in 1937. Duitschland 4 pet. tegen 8 pet. in 1937, Italië 3 pet. en de Sovjet Unie 2 pet. Daaren boven werd een aanzienlijke vermeerdering van de populariteit der Scandinavische lan den en Zwitserland vastgesteld. Siem Heiden gaat rijden! Ook naar tiet buitenland. Twist in de staatswereld bijgelegd. In de jaarlijksche algemecne vergadering v. den Koninklijken Nederlandschen Schaat senrijdersbnnd, welke Zaterdagmiddag te Bergen (N.H.) is gehouden, heeft de hard rijder Siem Heiden een beroep op het pre sidium gedaan, hem nog eens een kans te geven in wedstrijden, die in het buiten land dit seizoen zuilen plaats vinden. Het presidium van den bond heeft deze aangelegenheid onmiddellijk in bespreking genomen, waarbij overleg werd gepleegd met den heer G. W. A. van La er, die des-, tijds voorzitter van den K.N.S.B. was. Besloten werd, het verzoek van Heiden in te willigen. YVaar hij dan zal trainen en in welke wedstrijden hij zal uitkomen, is nog niet bekend. Laatste telexbericht Behandeling op 1 December. Naar wij vernemen heeft de fungeerende voorzitter van den Centralen Raad van be roep te Utrecht, Mr. E. J. Beumer, de be handeling van de beroepen der gewezen brigade der Kon. Marechaussee te Oss te gen de uitspraken van het Ambtenarenge recht te 's-Gravenhage d-d. 16 Juli j.1. in het twistgeding contra den minister van Justitie en den Inspecteur der Kon. Mare chaussee bepaald op Donderdag 1 Decem ber 1938, des voorm. te 10 uur. Door den voorzitter zijn ambtshalve geen getuigen en (of) deskundigen ter terecht zitting opgeroepen. SCHAGEN THEATER ROYAL. „ROBERT S VROUW." Bravo leiders van Schager Kunstkring! Na de uitmuntend geslaagde opvoering van Parkstraat 15, een nog beter stuk. Een too- neelstuk waarin spelpeil en litteraire in houd om de eerepalm strijden. Ons compli ment voor de uitmuntende keus. In Robert's vrouw worden de belangen conflicten tusschen de functie, van den man, als Anglicaansch geestelijke en die van de vrouw, als kundig dokterps en vurig propa gandiste voor geboortebeperking, ten too- neele gevoerd, een gegeven, dat van de ver tolkers zeer veel vraagt. Maar zoowel Vera Bondam als Dirk Ver beek bleken tegen deze taak meer dan op gewassen en dit toch werkelijk moeilijke tooneclstuk ontrolde zich daardoor als een gaaf levensbeeld van menschel ijk streven en zorg, zonder hiaten of tegenstrijdigheden voor de enthousiaste toeschouwers. Het had vele rake psychologisch juiste facetten, die in hun uitbeelding en uitwer king een sfeer schiepen, welke aan „Ro bert's Vrouw" een eenige bekoring gaven. Tot het scheppen van deze sfeer werkten alle spelers mede. Wij weten werkelijk niet wie wij het eerst moeten noemen. Philippe la Chapelle als de levenswijze oude bis schop, Max Croiset, als de anarchistisch- pacifistische dweeper danwel Tino Opschol- tens als Miss Orley, de jonge vrouw die een geheime, niet beantwoorde liefde koes tert vor den domïné en geheel haar leven daarop instelt. Maar apart willen wij toch vermelden Adrienne Canivez, die op zeer bijzondere wijze de rol van secretarese van dominé Carson speelde. Voor haar past zeker een bijzonder woord van lof. Haar spel stond op zeer hoog'peil. Hoe goed wist zij de droog nuchtere rol als tegenspeelster van de dweepende Bob vol te houden. Het plaatsen van haar op merkingen, toon, houding, alles was af. Ook Coba Kelling als Mrs. Jones, de bur gervrouw-moeder, die haar zoon ten onder ziet gaan aan wat eer en fatsoen voor schrijven, zich daartegen halsstarrig verzet, doch al strijdende bukken moet voor het hoogere intellect van den bisschop, acteer de kostelijk. We zouden echter al zeer ondankbaar zijn als wij het uitmuntende spel verzuim den te memoreeren van Caro van Eyck ajs het kittige dienstmeisje en van Mevrouw Enny HeijimansSnijders als de rijke, maar bekrompen mevrouw Armitrage, terwijl tenslotte toch ook nog genoemd dient te worden Bob de Lange, die van den dwee penden geestelijke Jcfferson een goed, ac ceptabel figuur wist te maken. Zooals reeds gezegd, spel en gegeven ga ven een gaaf levensbeeld. Als wij een op merking - geen aanmerking! - mogen ma ken, dan is het deze, dat het stuk verschil lende ernstige problemen, als gezinsbeper king, anti-milit^irisme en werk van de vrouw na haar huwelijk opwerpt zonder in welke vorm ook zich partij te stellen of naar een oplossing te zoeken. Natuurlijk wint het stuk daarmede aan commercieele waarde: het is mogelijk het te spelen voor alle klassen en alle gezinten. Maar de innerlijke kracht wordt daar door niet verrijkt. Het is als luchtig schuim, door de vaar dige hand van den kok gemaakt uit sub- stantieele grondstof, waardoor onder het genieten van smaak en geur het voedende element aan de aandacht ontsnapt. Of heeft de schrijver met het mooie spel- einde de betrekkelijkheid van het mensche- lij'k waarnemingsvermogen willen teeke nen en daardoor de feitelijke onbelangrijk heid van vraagstukken als de genoemde, in dien ze beschouwd worden in het schijnbaar eeuwig wisselend en toch in werkelijkheid zoo constante spel van instincten en drif ten, welke ons beheerschen? Het bekende verhaal van de lichtstraal welke ondanks zijn geweldige snelheid jaren noodig heeft om ons netvlies te treffen, was waarlijk in dit stuk een mooie vondst om de geweldige afstanden in het heelal te schil deren en daarmede verband te leggen tus schen eeuwigheid en menschcnleed. „Gek hé, te bedenken, dat je iets ziet, wat er niet is." Is d i t de diepere beteeken is van „Ro bert's vrouw", dat het de draak steekt met onze beperkte gaven van lichaam en geest en ons tenslotte op hun onvolmaaktheid wil wijzen, juist door groote vraagstukken en bagatelle te behandelen en ze te stellen tegenover Gods schepping? ALKMAAR AANBESTEDING. Gistermiddag te half twee vond ten ge meentehuize de aanbesteding plaats van een te bouwen woonhuis, veestalling met hooiberging in de Schagenvaard ten behoe ve van het gemeentebestuur van Alkmaar. Drie biljetten welke na de termijn A'an inzending waren binnen gekomen werden yan onwaarde beschouwd. Ingeschreven werd als volgt: G. Koning, Schagen f 14770 G. Slot en N. Oudeians, De Rijp 143S9 B. van Kooten, Ondorp 13640 C. Kok, Niewer Amstel 20.000 Joh. Th. Valkolet. Oudkarspel 15750 P. Bos, Amstelveen 19.000 Gebr. Boekei, 't Veld 14980 C. Noord, Bergen (N.H.) 15450 D. de Leeuw, St. Maartensbrug 15300 J. Vroegop, Broek on Langendijk 15745 N. Bijl, Bergen (N.H.) 15632 G. Matser, De Riip 14695 G. de Groot en P. Boots, Oudorp 14682 O. Hamstra, De Rijp 14641 Fl. Kuiper, Aartswoud 13593 S. Smit, Hoogwoud 14218 •T. Modder en A. Couperus, den Helder 14600 D. Langendiik, Heiloo 14150 P. Dekker. Harenkarspel 13985 S. van Rijs, Dokkum 15520 S. A. Knuwer, Schagen 14270 N. Hoogzaad, Spanbroek 14054 T. A. Hoogewerf, Ursem 15300 J Stegewans, Dokkum 15660 De gunning zal nader worden bekend ge maakt. WIERINGERMEER - MIDDENMEER. Gisteravond werd alhier gehouden een vergadering van het Witte en Wit-Gele Kruis. De vergadering werd geopend dooi den voorzitter van het uitvoerend comité, den heer. Lammers. Deze richtte zijn woor den van dank tot al de aanwezigen en in het bijzonder tot de secretaresse van het uitvoerend comité, mevr. Hoogkamer en tot den penningmeester, den heer Terborg. De heer Terborg brengt verslag uit van de baten van de bazar. Deze bedragen f 1376, na aftrek van de onkosten. Hierna pauze waarin al de aanwezigen werden ont haald op koffie of thee en twee gebakjes. De heer Tijsma brengt daarna verslag uit over de geldmiddelen van de vereeniging en zegt met vreugde te kunnen mededeelen dat men thans voor het eerst een batig saldo heeft. Ook vooral dank zij de bazar. De heer Harshagen deelt mede, dat ver schillende acties het aantal leden aanmer kelijk hebben doen stijgen. Wederom wordt dan een pauze gehouden. Hierna volgt dc verloting. De uitslag hiervan zal nader aan de belanghebbenden bekend gemaakt wor den. Als slot volgde een „vronlijke avond", daar men artikelen, welke van de bazar waren overgebleven, ging verloten door middel van het rad van avontuur. WI ERIN GEN De verduisteringsproef. Gisteravond tusschen 9 en 10 uur werd in onze gemeente een verduisteringsproef gehouden. Klokslag 9 uur gingen alle lan taarns uit en lag Wieringen in diepe duis ternis gehuld. Wat het Westdeel van Wie- ringen aangaat, kunnen we zeggen: in Hippolytushoef was er overal medewerking. Wel moesten nog zeer veel waarschuwin gen gegeven worden voor licht dat door de gordijnen heenschecn, maar dan werd d'j dcliik spontaan aan het gedane verzoek voldaan en werd de zaak in orde gemaakt. In Wester! and en omstreken werden vier weigerachtigën aangetroffen, die dan na- tuurliik ook op de hon kwamen. Klokslag 10 eindigde de verduisterings proef. HARENKARSPEL DIRKSHORN. VEEFONDS. Alg. vergadering van het Onderlinge Vee fonds te Harenkarspel, gehouden op Zater dag 19 Nov. 193S, des voorm. 930 uur, in het lokaal van P. Pijper. Directeur N. Groot opent de vergadering en hier worden de notulen en het jaarverslag gelezen. Medegedeeld werd dat de omslag over het afgeloopen jaar is geweest f 9.10 per rund. Dat voorts de verliezen waren als volgt: le kw. 32 st. kosten f 3917.75, 2e kw. 28 st., kos ten f 318S, 3e kw. 15 sf. kosten f 1454.25. en 4e kw. 22 st., kosten f 2383.27. totaal f 10943.27 Aan veeartsen f 355, brandverzekering f 203.71, rente boerenleenbank f 3782, druk werk f 25.87, kosten vergaderingen f 77.30, salaris bestuur f 787.50. De heer S. Veter verklaart, dat de reke ning goed in orde was bevonden en advi seerde tot goedkeuring. Volgt benoeming commissie tot het na zien der rekening 1938'39, hiervoor wor den aangewezen de heeren Joh. Roos, D. Duin en R. IJpma, die allen deze benoe ming aannemen. Hierna komt het voorstel Boekei aan de orde om de wijk Koedijk van het fonds af te sluiten. Het spijt den heer Boekei dat uit die wijk zoo weinig belangstelling is; ge noemde wijk is te uitgebreid en te Koedijk is heel weinig vee verzekerd. Zijn er soms t leden uit die wijk die iets omhei stel hebben te zeggen of te vragt Na wat gepraat te hebben ver-I j om die wijk te verkleinen en de] te maken ten oosten van het N.H,] zal dit gedeelte door den tege taxateur worden bewerkt. Bij de nu volgende verkiezingtL ren G. Boekei als taxateur, N.u Directeur en J. Homan als BoekhJ den allen met groote meerderheid] en door hun aangenomen. De heer 'P. Neefkes, die al i door ziekte verhinderd is om zijn] taxateur te behandelen, zal tijdtF den vervangen door den heer Joh] Tolke (Schagen). Bij de rondvraag vraagt de heJ Diepen of hot fonds niet per f Hij plaats van per stuk uit te betalen.! leden waren hier wel voor, doch] teur/.egt dat dit zelfde voorstel i tengewone vergadering van 12 1 nog is behandeld en zou liever nal slag wat willen wachten. S DOO Van Diepen vindt het anders eerlijke, ofschoon hij overtuigd is werkzaamheden hieraan verbonden zullen worden, waarmede de diret coord gaat. Niets meer te behandelen zijnde, directeur onder dankzegging de vers EDC BUF flersc ROTTERDAM, 21 Nov. Vlasmarkt. Aanvoer: 14.100 Ki schoon 7075 ct., 3000 Kg. Gi 6573 ct., 9750 kg. Hollandsch 75 ct., 1172 Kg. dauwroot 55—60 Hoewel de handel kalm is, is er doende vraag, zoodat alles verkoi Prijzen onveranderd. De meeste voor de allerbeste soorten. ROTTERDAM, 21 Nov. Fijne zaden. Lijnzaad (zaai) SVz9 Va, mosterdzaad (geel 1315, zaad 18—ISV2» koolzaad 910, blai zaad 20—26. ROTTERDAM, 21 Nov. Veemarkt. Aanvoer: totaal 2S7S t.w.: 777 vette runderen, 185 vette ka 17 nuchtere kalveren, 1164 schapen meren, 729 varkens, 4 biggen en 2 Prijzen per Kg.: vette koeien 72—58 ct., vette ossen 68—5838-48 ct., vet veren 12511580-90 ct., varkens gewicht) 5250IS ct., schapen 45- ct., lammeren 504542 ct. Prijze stuk: schapen f 232017, Zuiglam f 171412. Overzicht: «Vette koeien sen, aanvoer groot, handel kalm, prij vorige week Dinsdag pr. koe 75, pr. ct. Vette kalveren, aanvoer gelijk week, handel matig, prijshoudend, 1.35.' Schapen en lammeren, aanvoer handel lui, voor beste lammeren iets der, overigens onveranderd. Een schapen werd voor export verkocht, kens, aanvoer korter, handel stroef, als vorige week. AMSTERDAM, 21 Nqy, Veemarkt. ,501 Vette koeien, 68—76 ct., 2e kw. 6'2—66 ct., 3e kwj ct. per Kg. slachtgewicht; 88 melk- t koeien f 1S0260 per stuk, 50 vette ren: 2e kw. 72—80 ct., 3e kw. 60—70 Kg. levend gewicht; 91 nuchtere ka f 511 per stuk, 31 schapen f 14-i stuk, 442 varkens: vleeschvarkens, de van 90—110 Kg. 01—62 ct., zware va 6061 ct., vette varkens 59—60 ct. p« slachtgewicht. Aangevoerd 3 wagons runderen uit Denemarken. Over Slachtrunderen gewone aanvoer, rei handel, hoogere prijzen, vooral voor dere kwaliteiten. Melkkoeien gewone voer, vrij willige handel. Vette kal zeer matige aanvoer, handel zeer sti hooge prijzen. Nuchtere kalveren aanvoer, vlugge handel, prijzen com Schapen matige aanvoer en handel, kens matige aanvoer, iets betere hs prijzen ongewijzigd. ZWAAG, 21 Nov. Veilingsvereen. „Bangert en Omstrei Sterappelen 2435, Framiboos 40, Git ger Kroon 1723, Zoete appelen Brab. Bellefleurs Bramley 11-18, Bism m| 816,. Notaris 1924, Witte druiven 41 Alicante 2440, Tomaten 11—20, Clf 1726, Doyenné de commice 2437, ams 1421, Comtesse de Paris 1119,1 terjan 10—20, Westl. Louw 11—19, Wildeman 12—22, Gratiool S—14, Prt Engeland 17—29, Goudreinet 18—25,] 10—16, Nouveau 11—19, St. Germain Beurre Diel 1222. WARMENHUIZEN, 21 Nov. Roode kool 1.301.80, gele kool 1.8 witte kool 1.Aanvoer: 43.800 Kg. kool., 8S50 Kg. gele kool, 5650 Kg. fl sche witte kool. ALKMAAR, 21 Nov. Aardappelen 2—3.30, andijvie 0.90-: appelen 6.5012, bloemkool I 47, ide 1.503, boerenkool 36.40, bieten druiven 12—22, gele kool 1—1.80, p kool 1.20—3, kropsla 0.08—0.24, knols rie 13, peren 6—10.50, prei 1.50—3, f se! ie 1.80—3.20, roode kool 1—2, sek 12.10, spruiten 37, tomaten 2.10-1 uien 2.40—3.30, wortelen 1—1.80, bosworl^, 2—5, witlof I 4.50—7, idem II 2—3.50. j PURMEREND, 22 Nov. Veemarkt. Koeien, totaal 640 -sit 315 vette koeien 6470 ct. per Kg., koeien f 115175, melkkoeien f II stieren 4652 ct. per Kg., 10 paarden f 160, 100 vette kalveren 30—4S ct. per 240 nuchtere kalveren f 7—17, 210 vi varkens 51—53 ct. per Kg., 50 magere kens f22—32, 350 biggen f 13—19, schapen f 20-20, 80 bokken f 3—li. BROEK OP LANGENDIJK. 22 Nov. Uien 3.40—3.S0, grove 3.20—3.50, ziki drielingen 2.80—2.90, zilverncp 5.10-6, st uien 11.70, peen 22.G0, kleine peen 6 80 ct., kroten 1.30^-2. roode kool 1.30-1" gele kool 1.30—1.50, D. witte kool 1-" andijvie 1.50-2.20. tomaten A 8.75—12.10- J 7.30, CC 4.Alicant (druiven) 17.3031^0 rammenas 1.60. De veiling duurt, voort. NOORDSCHARWOUDE. 22 Nov. 1 BI. eigtentheimres 2.90. uien 3.50—3.70. dna lingen 2.80—3, grove 3.10—3.60, 'gele "f 6.40, roode kool 1.30—2, witte kool 0M]89 kool 1.30—1.50, groene 1.70—1.90. D. «lW kool 11.10. Aanvoer niet bekend. Hoe sisv niet vrij stri waf een Na var de

Schager Courant | 1938 | | pagina 6