RAAD BERGEN POORTER's VEE Raadsvergadering Verchroomde Rooktafels Rookstelf 6.75 Tapijt- en Meubelhandel SCHAGEN De gemeenteraad zal D'önderdag 1 De cember a.s, 's avonds om 7.15 uur in open bare vergadering bijeenkomen ter behan deling van de navolgende agendapunten: 1. Mededeelingen van den Voorzitter. 2. Ingekomen stukken en adressen: Procesverbaal opname boeken en kas van den Gemeente-ontvanger. G. de Groot, Zaandam, dankbetuiging. Bestuur Afd. Schagen Witte Kruis, dankbetuiging. Notulen Commissie van Uitvoering Vleeschkeuringsdienst en begrooting '39. Gemeentebestuur Den Helder, goedkeu ring gemeenschappelijke regeling schoolartsendienst. Rapporten controle Gasbedrijf, Eiervei- ling en administr. liquidatie G.E.B. Ged. Staten, goedkeuring besluit over dracht G.E.B. Ged. Staten, goedkeuring verkoop voor mali ge on der wij zers wonin g. Ged. Staten, goedkeuring besluiten geldleeningcn en verstrekking voor schot. aan de Middenstandsverceniging. Ged. Staten, goedkeuring begrootings- ■wijziging. Minister van Sociale Zaken, betreffen de steunbedragen en werkloonen werk verschaffing. Verslag Middensfandsvereeniginig, Afd. Woningbouw. Verslag Woningbouwvereen. „Schagen" over 1937. Taxatierapport Grondbedrijf. 3. Benoeming leden commissiën en stem- bureaux. 4. Aanbieding gemeente- en bedrijfsbe- grootingen dienst 1939. 5. Voorstel tot verlaging meterhuur gas bedrijf. 6. Vaststelling verordening op de hef fing van opcenten Gemeentefondsbclas- 7. Voorstel tot het sluiten van een kas- geldleeding en het aangaan van een rekenïng-courant-overeenkomst voor '39 8». Vaststelling begrootingswijziging dienst 1938.. 9. Reclames plaatselijke belastingen. NAAR VERLAGING DER METERHUUR VAN HET GASBEDRIJF. B. en W. stellen voor de huur der gas meters Ingaande 1 Januari 1939 te verla gen en nader vast te stellen, zooals hier onder is aangegeven: Meterhuur: Thans: Voorgesteld. fO.15 per maand f 0.15 per maand f 0.25 per maand f 0.25 per maand f 0.30 per maand f 0.25 per maand f 0.50 per maand f0.25 per maand f0.60 per maand f0.40 per maand f 0.80 per maand f 0.50 per maand fl.per maand f0.70 per maand f 1.25 per maand f0.80 per maand f 1.50 per maand f 1.— per maand f 1.75 per maand f 1.40 per maand Wordt dit voorstel aangenomen, dan zal dit volgens berekening door den Admini strateur-Bedrijfsleider een mindere ont vangst van f 266.40 met zich brengen. KASGELDLEENING EN REKENING- COURANT-OVEREENKOMST. B. en W. stellen voor ten behoeve van het jaar 1939 een kasgeldleening te sluiten tot een bedrag van ten hoogste f 40.000. tegen een rente van pet. 's jaars. Verder stellen zij voor, voor genoemd jaar een rekening-courant-overeenkomst aaft te gaan. STEUNBEDRAGEN EN WERKLOOZEN WERKVERSCHAFFING. Naar aanleiding van een desbetreffend schrijven van B. en W. bericht de minister van Sociale Zaken, dat hij door den Rijks controledienst voor de steunverleening heeft doen nagaan, of en zoo ja, in hoeverre voor de werkloozcn in deze gemeente hoogere steunnormen zouden kunnen wórden vastge steld. I-Iem is gebleken, dat het gemiddelde der loonen, die de arbeiders thans in het vrije bedrijf kunnen verdienen, niet van dien aard is. dat voor alle categorieën van werk- loozen liet steuntarief der 7e klasse kan wor den vastgesteld. De Minister beeft evenwel termen kunnen vinden goed te keuren, dat laatstgenoemd tarief zal worden toegepast, voor de werkloo zcn, die ten tijde van de ondersteuning, in het bedrijf, waarvan zij afkomstig zijn of in het beroep, waartoe zij behooren, een loon van f 18.ner week of méér zouden kunnen verdienen. Voornamelijk de.geschoolde bouw arbeiders zullen voor een en ander in aan merking komen. OPCENTEN GEMEENTEFONDS BELASTING. B. en W. stellen voor, voor het belasting jaar I-Mei 19391 Mei 1940 op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting 75 opcenten te heffen. TAXATIERAPPORT EIGENDOMMEN. GRONDBEDRIJF. B. en W. stellen voor de waarde der eigen dommen van het Grondbedrijf vast te stel len. overeenkomstig de bedragen in het taxatie-rapport vernield. MARKTOVERZICHT. Aardig wat meer vette koeien waren er aangevoerd bij de vorige week vergeleken. Heel zware koeien waren er niet. De duurste koe werd verkocht door den heer Jac. de Veer alhier, aan den slager S. Dijkshoorn den Helder v. d. prijs van f 245 kwam ongeveer op 34 ets. de handel was kalm. zooals elders. De handel in gelde koeien zeer matte. hoo ger dan f 130 voor de beste konden wij niet noteeren. Handel in vaarsen was goed duur. Handel in graskalveren was duur met een matige gang. Toch kunnen wij melden graskalveren zonder schets tot 77 gld. 3 stuks van dezen prijs werden verkocht door onze vroegere plaatsgenoot W. Kwcldam aan den heer P. Borst, handelaar te Alk maar. Do handel in nuchtere kalveren vlug en duur. Hooge noteering f 18.Jonge vette schapen handel vlug en duur. Hoog ste noteering kwam op naam van den heer Abr. Borst Harenkarspel, werden gekocht door den heer Beemsterbo-er te Alkmaar. Overhouders voor den dood worden niet gekocht, zeer jammer anders werden deze wel duurder verkocht. Nu konden ze weer voor 't leven niet hooger opbrengen dan f 16.— In bokken en geiten niet veel aanvoer, handel goed. Oude slachtschapen, handel goed. Deze noteering is 2-428 gld. Meer vette varkens aangevoerd. Deze prijzen vol gens elders, waren niet slecht, hoogste no- teering 26 ets. per pond. 7 weeksche biggen 914 gld. 12 weeksche li17 gld. De handel aan de stugge kant. Schrammen tot f 28.dezelfde handel als de biggen. De handel in kippen, konijnen en eenden ge woon goed. Deze dag was de veulen markt er aan verbonden aangevoerd 130 st. Veu lens 70150 gld. VA jarige paarden 125 225 gld. 2'A jarige paarden 200275 gld. Rijtuigpaarden 275375 gld. werkpaarden 225—400 gld. slachtpaarden 100225 gld. Hitten 80—275 gld. Deze handel was goed. Vandaag was onze markt flink bezocht. DE GASFABRIEK HEEFT GOED NIEUWS! De gasfabriek heeft goed nieuws voor de huismoeders. De cokesprijs is verlaagd en flink ook. Hoe dat leest u in de adver tentie in dit nummer! SPELDJESDAG Den gisteren gehouden speldjesdag voor het Mgr. Mutsacrsoord, heeft f 37.93 opge bracht. AANRIJDING. Op de Loet, ter hoogte van ijzerhandel Van Rijswijk, heeft gisteren een aanrijding plaats gehad, welke nog goed is afgcloo- pen. De Voetganger Baken uit Callantsoog werd daar, toen hij de straat overstak, aan gereden door den motorrijder P. Bruin uit Valkkoog. Zooals gezegd, waren de gevol gen gelukkig niet van ernstigen aard. Wel had de heer Baken een hoofdwonde beko men maar deze beteekende niet veel. De hr. Bruin mankeerde zelf^ in het geheel niets. Van zijn motorrijwiel werd slechts de voetrust verbogen. OPENBARE VERKOOPING Notaris Kruimel van Stom petoren ver kocht, ten verzoeke van de erven' wed. B. BlomBaken in het lokaal van den heer I. Igesz alhier een boerderij, bestaande uit huis, wei- en bouwland gelegen onder de gemeente Callantsoog, een en ander teza men groot 28.07.60 H.A. De iasten van deze boerderij bedragen in totaal f 298.75. In acht perceelen was het spul op Don derdag 17 Nov. j.1. gepresenteerd en in bod gebracht tot f 47539.97 Bij den afslag der afzonderlijke percee len werd alleen perceel 6 gemijnd met f 1 zoodat het bedrag nu werd f 47540.97 In dit cijfer werd door de verschillende eomhinaticn geen wijziging gebracht en al werd daarna de geheele boerderij nog aan geboden, er volgde geen bod op. Nu tot afslag overgaande werd echter de massa gemijnd met f 3500.door den heer Jb. Visser te Callantsoog en het totaal bedrag werd dus nu f 51040.97. De heer Visser verklaarde gekocht te heb ben voor rekening van de N.V. Maatschap pij van Levensverzekering „Noord-Holland" gevestigd te Alkmaar. GEMEENTEREKENING 1937 GOED GEKEURD. DE GEMEENTEBEGROOTING EN DIE DER BEDRIJVEN VOOR 1939 AANGEBODEN. Gisteravond om acht uur kwam de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bij een. Voorzitter: Mr. H. D. A. van Reenen, bur gemeester. Aanwezig zijn alle leden. Na opening volgt vaststelling der notulen. Ingekomen stukken Van de bij den Raad ingekomen stukken vermelden wij: Schrijven van D. Kers. houdende verzoek om een standplaats in de Stationsstraat te mogen huren voor zijn taxi. Zooals wij alreeds in ons blad van gisteren konden mededcelen, adviseeren B. en W. den Raad hierop afwijzend te beschikken. De heer Voute (B. Bel.) vraagt, waar de man dan z'n standplaats moet nemen? De Voorzitter antwoordt, dat alle taxi's eenstandplaats bij particulieren hebben. Spr. wijst erop, dat nergens mooiere taxi's zijn dan in Borgen. Dat is een feit, dat vast staat. De heer Brak (S.D.A.P.) meent, dat de man door dit besluit wordt belemmerd in z'n be drijf cn het ligt z.i. op den weg van de ge meente hier hulp te verleencn. Spr. ziet niet in,.dat de bewoners van de Stationsstraat gedupeerd zouden worden als daar een paar keurige taxi's stonden. Gaat dat niet, dan zou een stukje grond kunnen worden ver huurd, waar nu het aanplakbord op de Bree- laan staat. I)e Voorzitter: Dat stuk grond is van de Hollandsche Spoor. Alle taxi-ondernemingen hebben indertijd gevraagd in de Stations straat een standplaats te mogen hebben aDt is toen geweigerd en daarom dienen wij voorzichtig te zijn. Als de Baad een nieuwe regeling wenscht, heeft spr. daartegen geen bezwaar en vermoedelijk zullen de wethou ders daarop ook niets tegen hebben. De heer Den Das (S.D.A.P.) wil, dat de houders van taxi-bedrijven niet speciaal zijn aangewezen op particulieren. De gemeente moet gelegenheid geven voor een standplaats cn dan is de Stationsstraat zeer geschikt. Spr. zou gaarne willen, dat B. en W. deze zaak nog eens onder de oogen zouden wil len zien, om daaromtrent een nader rapport aan den Raad uit te brengen. De heer Brak is van oordcel, dat de bus welke op Egmond rijdt, hinder oplevert voor de omwonenden, omdat voor dozen dienst niet direct het beste materiaal wordt ge bruikt. De Voorzitter zegt toe, dat, B. en W. deze zaak, op verzoek van den Raad, nog eens onder de oogen zullen zien. De regeling zal aan B. en W. worden over gelaten. Gemeenterekening 1937. Voorloopigc vaststelling der gemeentereke ning over 1937 cn vaststelling der bedrijfs- rekeningen, alsmede goedkeuring van de re kening van het Burgerlijk Armbestuur over 1937. De Commissie van onderzoek merkt op, dat het smidswerk wordt verdeeld onder de smeden met dien verstande dat ieder van hen elk jaar hetzeelfde werk wordt gegeven den een het onderhoud der kachels enz. van het Raadhuis den. ander het onderhoud van de Openb. ULO-School enz. Op zich zelf beschouwd bestaat hierfegerf niet het minste bezwaar; wél bestaat be zwaar, indien aan den één een grooter deel der onderhoudswerken on leveranties wordt opgedragen dan aan den ander. Dit is het geval geweest ten aanzien van dengenc, wien het onderhoud van de Openbare La gere School en het voorkomend spocdwerk werdx opgedragen. Bedoelde persoon had bovendien nog leverantie's ten behoeve van de brandweer en bedroegen zijn rekeningen aanmerkelijk meer dan die van elk der andere smeden. De Commissie zou het op prijs stellen, in dien een billijker verdeeling werd betracht. Antwoord van B. en W. B. en W. antwoorden hierop het volgende: De opmerking der Commissie betreffende de leverantie's ten behoeve van de brand weer, alhoewel over een zeer klein bedrag loopende, heeft de aandacht van den bur gemeester. Wat de overige onderhoudswer ken cn leverantie's betreft, deze worden steeds zoo goed mogelijk verdeeld. De cijfers wiizen zulks ook uit. Voor »den door de Commissie bedoelden Smid bedroegen de hem. uitbetaalde gelden, met uitzondering van die ten behoeve dei- brandweer f 69.50. Een tweetal smeden, die over 1937 van de gemeente respectievelijk te vorderen hadden f 122.63 en f 7.S5 wisselen, wat de hun op gedragen werkzaamheden betreft, elk jaar om, hetgeen zou neerkomen op gemiddeld c.a. f 65.per jaar. Voor de beide andere smeden bedroegen de uitbetaalde gelden: voor den een f 83.30 en voor den ander f 36.75, hetgeen door di verse omstandigheden beheerscht werd. Rekening Burgerlijk Armbestuur De Commissie heeft met belangstelling kennis genomen van het register van de in de laatste 5 jaren door het. Burgerlijk Arm bestuur verleende voorschotten en de hier op gedane terugbetalingen. Een juist over zicht geeft dit register echter niet. Waar het hier om een niet onbelangrijk bedrag gaat, globaal berekend staat nog open een bedrag groot ruim f 8.000.— waar van blijkbaar c.a. f 2.700.door het Bur gerlijk Armbestuur als oninbaar werd afge schreven, acht de Commissie het wenschelijk dat jaarlijks van de voorschotten een ba lans wordt opgemaakt, Anhwoord van B. en W. B. en W. antwoorden hierop, dat de gemaakte opmerkingenter kennis zijn ge bracht van het bestuur. De Raad besluit de rekeningen voorloopig goed te keuren. Aanbieding begrootingendienst 1939. Aanbieding van de gemeente-begrooting dienst 1939 met begrootingen van het Ge meentelijk Electriciteitsbedrijf, Gemeentelijk Woningbedrijf en van het Burgerlijk Arm bestuur voor denzelfdcn dienst. Alle raadsleden, met uitzondering van de wethouders, worden in de commissie be noemd voor het nazien der begrootingen. Een kasgeldleening. Voorstel van B. en W. te besluiten, ten behoeve van de gemeente voor den dienst 1938 cn naar gelang van behogfte, tijdelijk kasgeld te leenen, tot een bedrag van ten hoogste f 50-000 a pari. Conform besloten. Opcenten Gemeentefondsbelasting Voorstel van B. en W. te besluiten tot vaststelling van een verordening op de hef fing van 75 opcenten op de gemeentefonds- belasting in deze gemeente voor het belas tingjaar 1 Mei 1939 tot en met 30 April 1940. Als - voren. Tijdelijk Ambtenaar ter Secre tarie. Voorstel van B. en W-, gehoord de Com missie van Toezicht op het Agentschap der Arbeidsbemiddeling en van den, dienst der Werkloosheidsverzekering, ter vervanging van den klerk ter gemeentesecretarie J. Th. M. Punt, tevens agent der Arbeidsbemklde ling en van den dienst der werkloosheids verzekering, die elders werd benoemd, op arbeidsovereenkomst met ingang van 5 De cember a.s. te benoemen den tijdelijken amb- etnaar J. Uitentuis op een bezoldiging van f 300.— per jaar. Do heer den Das (S.D.A.P.) wil gaarne, dat de secretaris toezicht houdt op dezen tak van dienst, omdat daar allemaal jonge menschen bij werken. De Voorzitter zegt, dat hiertegen geen en kel bezwaar bestaat. Benoemd wordt dan de heer J. Uitentuis met 9 stemmen voor en 2 blanco. Controleur Vermakelijkheidsbe lasting. Voorstel van B. cn W. om den heer F. Jongendijk te benoemen als controleur op de Vermakelijkheidsbelasting op een bezol diging van f 52.— per jaar. De beer Voüte zegt. dat hier een ambte naar alweer twee functies krijgt. Immers: de heer Jongendijk is alreeds controleur voor de Werkverschaffing en Steunverlee ning en acht het onjuist, dat deze nu ook weer belast wordt met de controle op de Vermakelijkheidsbelasting. De Voorzitter antwoordt, dat het laatste werk geheel buiten de kantooruren valt. En natuurlijk zal dit afzonderlijk moeten wor den betaald, temeer daar de controleur op de Vermakelijkheidsbelasting veelal Zon dags z'n werk moet doen. De heer Hemelrijk is bet met den heer Voüte niet eens en ziet hierin geen samen gaan van twee functies. De heer Jongendijk wordt dan gekozen met 9 stemmen voor eri 2 blanco. Compleet met verchroomd Alleen bij: Het huis waar men slaagt bij uit nemendheid. TEL. 87. SCHAGEN Esperantocursus in de U.L.O.school. Voorstel van B. en W. om, evenals het vorig jaar door den raad werd goedgekeurd in den vervolge jaarlijks en tot wederopzeg-' ging toe aan A. Pascha ten behoeve van een cursus Esperanto, gratis een lokaal der openbare U.L.O.-school beschikbaar te stel len met vrij vuur en licht met. bepaling dat, indien het aantal leerlingen 20 of meer be draagt, de ingevolge de desbetreffende ver ordening verschuldigde vergoeding aan de gemeente wordt betaald. Aldus wordt besloten. Vergoedingen aan bïjz. scholen. Voorstel van B. en W. te besluiten de ge meentelijke vergoedingen, ingevolge art. 101 der L.O.wet 1920, ten behoev van de St. Ur- sulaschool; de Berger Schoolvereeniging; de Ver. voor Christelijk Nationaal School onderwijs; de St. Adelbertusschool en de St. Anthoniusschool vast te stellen. B. en W. stellen den Raad voor, deze vergoedingen als volgt vast te stellen: Bestuur der St. Ursulaschool over 1935 op 244% x 15.53 is 3800.97 en over 1936 op 242% x 11.88 is 2877.93. Bestuur der Berger Schoolverecn. voor ge woon lager onderwijs over 1935 64% x 15.53 is 1005.57 cn over 1936 49% x 11.88 is 591.03. Bestuur der Ver. voor Chr. Nat. School onderwijs over 1935 4S% x 15.53 is 757.09 en over 1936 op 47% x 11.88 is 564.30. Bestuur der St. Adelbertusschool over 1935 op 166% x 15.53 is 2581.86 en over 1936 op 169% x 1.88 is 2013.66. Bestuur der St. Antoniusschool over 1935 op 90% x 25.98 is 2357.68 en over 1936 op 169J4 x 11.88 is 2013.66. Bestuur der Berger Schoolver. voor uitge breid lager onderwijs over 1935 op 39% x 25.98 is 1019.71 en over 1936 op 49 x 24.80 is 1215.20. Voorstel van B. en W. te besluiten de gemeentelijke vergoedingen, ingevolge art. 101, 9e lid der L. O. Wet 1920 (vakonderwijs) ten behoeve van de St. Anthoniusschool en de Berger Schoolvereeniging, als volgt vast te stellen. Bestuur der St. Antoniusschool over de ge noemde jaren op f 300.— per jaar; Besipur der Berger Schoolvereeniging. over dezelfde jaren op f 300.per jaar. Als voren. Klacht van den heer Henne- man. Ingekomen is een schrijven van den heer Jacob Henneman. wonende Nesdijk te Bergen, die schrijft, dat de tijdelijke ge meente-veldwachter Scheeres hem heeft be- lcedigd, doch dat hij voor de Rechtbank, heeft verklaard, dat hij dit niet heeft ge daan. Bedoelde veldwachter heeft zich der halve aan meineed schuldig gemaakt en verzoekt den Raad hiernaar een onderzoek in te stellen. De Voorzitter zegt. dat reeds vroeger een klacht van genoemden Henneman is ingeko men. De tijdelijk veldwachter en ook de door den heer Henneman genoemde getui gen zijn op ambtseed gehoord, door den subs. Officier van Justitie, zoodat spr. meent, dat deze zaak aan de competentie van de Rechtbank is overgelaten. De Raad is het hiermede eens. Rondvraag. De heer De Koning (R.K.) wil een bord „Zandauto's" geplaatst zien bij de Mosse- lcnbuurt, daar dit een zeer gevaarlijk punt is. De Voorzitter zal daar gaarne rekening mee houden en is dankbaar voor de op merking van den heer De Koning. De heer Voüte vindt het belang rijk, dat de chef van den Luchtbe schermingsdienst ontslag heeft ge nomen, en betreurt, dat de Raad zulks niet van B. en W. heeft ver nomen doch dat hij een en ander in de courant moest lezen. Spr. wil, dat bekend zal worden gemaakt wie deel uitmaken van den Luchtbescher mingsdienst. De Voorzitter antwoordt, dat inderdaad de heer Van Terwisga ontslag heeft geno men. De heer Van Exter is plaatsvervanger geweest en neemt dus nu de functie van den heer v. Terwisga waar. Deze dienst moet langzaam aan worden georganiseerd. De heer Brak vraagt, waarom het tentje, waarin de heer De Groot zijn ijs verkocht, moest worden opgeruimd, althans voor den winter. De Voorzitter antwoordt, dat een en an der uit aesthetiscb oogpunt is geschied. De heer Hemelrijk vindt dit een gezocht argument,, om den man, die er al tien ja ren een tentje heeft, aldus te dupeeren. Spr. vindt het een plagerij om den man aldus te behandelen. Wethouder Macdonald (B Bel.) is het niet eens met den heer Hemelrijk, en vindt dat tentje claar op de Breelaan zeer leelijk. De voorzitter zegt dat het huisje van den heer dc Groot er 's zomers weer kan worden neergezet. De heer Hemelrijk wijst erop, dat dit tent je niet uitneembaar was. De Voorzitter: Het is nu weg. De heer Hemelrijk deelt, mede, dat er een comité hier ter plaatse is opgericht om den nood der Joodsche vluchtelingen te lenigen en dankt allen die, reeds gelden stortten. Spr. vraagt, of het gemeentebestuur al een actief aandeel heeft in de op 3 Decem ber a.s. te houden collecte. De voorzitter antwoordt hierop bevesti gend. De openbare vergadering wordt dan ge sloten, waarna de Raad in comité gaat voor 't behandelen van belastingaangelegenheden Uit onze Omgev ZIJPE DE NATIONALE COLLECTE. De door het Nederl. Jeugdleiders koul georganiseerde groote Nationale collecte^ behoeve van hen, die ter zake van geloolf' ras vervólgd worden, welke collecte J over het geheele land uitstrekt, zal ooki deze gemeente worden gehouden op omstreeks 3 December a.s. Naar wij yJ men heeft de alhier bestaande Commw van samenwerking voor Bijzondere X"o-j zich op verzoek van den Burgemeester! reid verklaard de regeling dezer colk zich te nemen. WERKLOOSHEID NEEMT TOE. Met het afnemen van de werkzaam) in de landbouw- en vechoudersbed neemt de werkloosheid toe. In de week bedroeg bet aantal werkloozen.1 in „zorg" is, 53, tegen 38 in de voorafga week en 110 in dezelfde week van hci^ rige jaar. WERKGELEGENHEID. Wederom heeft de Minister van Zaken een werkverschaffingsplan inl gemeente goedgekeurd, n.1. dat van P heer C. Bakker te Schagerbrug, bestal in het egaliseeren van een stuk gr daarvoor een bijdrage uit het werklc subsidiefonds toegezegd. Gezien de ven lende werkverschaffingsobjecten, waa den laatsten tijd overheidssubsidie isi gekend, laat het zich aanzien, dat heel wat werkgelegenheid in deze gem^H aanwezig zal zijn. STEUN AAN KLEINE BOEREN. Ten gemeentehuize alhier hebben 36 Gisteren sonen zich aangemeld om in aanmerking Haags kunnen komen voor den steun aan boeren. DOOI edg bur fedacte E Burgerlijke Stand van 18 tot e in cenoer met 24 Nov. 1938. K Geboren: Augustina Beatrix, dochter n noodvlag' Frank Overhand en Catharina Augusli Maria Geerders. Anna Maria, dochter 5 wnd gea cAr>r.o Simon Schilder en Anna Groot. Getrouwd: Johannes Berbee, 27 jaar, mist te Lisse en Elizabeth Catharina Sc: der, 27 jaar, zonder beroep, te Zijpe. H bertus Spaansen, 28 jaar, grondwerker Nieuwe Niedorp en Agatha Margarel Mak, 24 jaar, zonder beroep, te Zijpe; P ter Zeeman, 28 jaar, smid en Cornelia Hf drina Visser, 23 jaar, zonder beroep, beid te Zij.pe. N SCHOOI Hulpverleening aan de Joden. de culturi Dagblad", nemen g Dit art. leediging n ook In er ve op al de w beere groep het 1 68 gulden op één vergaderinggt ;pch collecteerd! Begaan met het diep treurige lot van opgejaagde Joden, hadden eenige inwoej van Schoorl een oproep gericht tot huna deiburgers om een openbare vergadering te wonen in het gemeentelijk gymnast" kaal. Velen hadden aan dien oproep gegeven. Burgemeester Baron Van Fi'idagh, er in zijn openingswoord op, dat he| van deze bijeenkomst niet was, crïtii leveren op wat gebeurd is, doch om te leggen, wat er gedaan kan worden om nood te lenigen. Een drietal sprekers voerde verv het woord n.1. de bekende schrijver 5 Brusse, pastoor J. J. A. Kuilman en Ds. ke. Waar het niet voldoende is, zijn cleorci uit te spreken met den toestand der volgden, maar daden noodig zijn in De offi da vorm van krachtigen financieëlen steo, werd er tenslotte een comité samengesteld dat zal trachten gelden in te zamelen, VM de slachtoffers van de Jodenvervolging. De heer FL Schermer aanvaardde hs voorzitterschap van dit comité, terwijl.!?! secretariaat werd opgedragen aan Mej. F Simons. Een staande de vergadering gehouden col lecte bracht ruim f 68.op. BE RCEX B.S.V. „BERGEN". Eindelijk weer een thuiswedi voor het eerste elftal. Deij serves ontvangen het steil Dirkshora. Eindelijk speelt het eerste elftal van 1 gen weer eens thuis en wel tegen Uitga Als alle spelers beseffen, dat Bergen ditnj op een behoorlijke plaats dient te'eindii dan moet er gewonnen worden. En dat I ook! Het elftal is precies hetzelfde pfl ven, alleen hebben in de voorhoede TuijnL van Exter van plaats verwisseld. Wij wel benieuwd hoe v. Exter het als iniddfr voor zal doen. Het bestuur heeft voor dei wedstrijd een 40-tal kaarten gratis schooljongens verstrekt. Inderdaad sympathieke geste! Het sterke Dirkshorn 1 komt bij Bergen! op bezoek. Nog niet zoo heel lang gelede werd door de Berger reserves te Dirkshon met 72 verloren. Zoo'n vaart zal het aa den Kerkedijk niet loopen, maar niettenv. ligt een overwinning der bezoekers toch 1 in de lijn der verwachtingen. BABSJNGEBHOm Gemeentebegrooting lM» De gemeentebegrooting 1938 is door Ge: Staten dér Provincie Noordholland goedgt keurd. Verlotinj Door B. en W. is aan de Tooneelvereert ging „Ons Genoegen" te Haringhuizen stemming verleend tot het houden eene .verloting. Werklooshe» Bij het Agentschap der Arheidsbemidd» ling stonden als werkzoekende ingeschrt ven: 45 landarbeiders. 1 bankwerker. 2 li® merlieden, 6 grondwerkers, 1 machinist, metselaar, 1 kantoorbediende, 1 schilder. Mond- en klauwzeer. In de afgeloopen week werden 4 gevalle» van mond- en klauwzeer als genezen as"' gegeven. 1 nieuw geval deed zich voor, zoo dat thans nog 56 gevallen staan ingeschre ven. WflVïfl Raadsvergadering De raad zal Dinsdag 29 dezer voor avondvergadering bijeenkomen.

Schager Courant | 1938 | | pagina 6