i\km. Boys- kennemers 3-4 Teleurstellend spel bij West Frisia-HRC Voetbalmenu Zaansche „muur" week niet voor Helder's storm aanvallen Het is de Alkmaarsche Boys gisteren niet gelukken voor het eigen publiek de ,4a uranht fp slppnpn. Na het Dgen ,erWinning i de wacht te sleepen. Na het Sendëeresultaat van de vorige week tegen vc hadden velen gehoopt, dat de rood-witte ren ook tegen de op papier zooveel zwak- 7 Kennemers hoog hadden kunnen worden houden. Wel hebben de Boys zich der ge- te getrouw tot het uiterste ingespannen, hhen ze gevochten voor de overwinning, ze nden niet verhinderen, dat de beide puntjes Beverwijk gingen. Voor de rust waren de partijen in het veld Uwe! tegen elkaar opgewassen. Nadat we r ,oe(j gehot hadden genoteerd van Mulders, een we enkele goed opgezette K.-aanvallen, Efectóer niets opleverden. Dooreen genomen Latend gastheeren iets sterker en toen na gpeka een kwartier Indri Sr. na goed haspel van bijna de heele voorhoede, hard fSoot en daarmee de score opende, was de eisprong der Boys alleszins verdiend. Riet sPeI &aat dan vrtjwel gelijk op. Wat wegneemt, dat korten tijd later de links- Ljien der K. een lage voorzet van rechts, die jöor een drietal roodjakken was gemist, be- iutte. Hij schoot uit moeilijke positie vlak [ngs de paal in en bracht daarmee den stand pl-1, wat door den A.B.-keeper verhinderd kunnen worden. jDe Kennemers komen nu weer los, doch Liman Kos herstelt zich uitstekend en weet Wer onheil te voorkomen. Na ongeveer een Bf uur spelens kreeg de roode midvoor den Cj vrij en bracht, onhoudbaar voor Kos, den [and op 12. De Alkmaarders lieten zich dat allerminst Meunen, ze pakten stevig aan en met succes, was het dan ook de back der Kennemers, in nood zittend, den bal in eigen doel deed landen. Met den stand 22 breekt de rust aan. Na de hervatting zijn eerst de Kennemers den aanval. Het geluk is echter aan de an- zijde, wanneer Mulders den bal juist langs uitloopenden K.-doelman weet te tippen. )e vreugde der Alkmaarders was echter van [ten duur. Want twee minuten later zorgde uitnemende K.-linksbuiten voor den gelrjk- ker. Er was toen nog een half uur te spelen en les zat dus nog in den wedstrijd. De krachten jren verdeeld, de partijen aan elkaar ge ard. We zagen de Grand enkele prima cor- rs nemen, zonder resultaat. Omstreeks een kwartier voor het eind viel beslissing. De K.-rechtsbuiten zette goed or, de midvoor zette het hoofd er onder en rgde op fraaie wijze voor nummer vier. De Boys leken ons daarop af te zakken. Dê ainemers namen meer en meer het heft in inden en naarmate de minuten verstreken, ird het duidelijk, dat deze ontmoeting voor Boys verloren was. Toen het eindsignaal erklonk, hadden de Kennemers met 43 nonnen. Verzwakte achterhoede bezorgde Succes de nederlaag Dok gisteren heeft de traditioneele pech jicces niet in den steek gelaten. Het vol- bmen falen van de S.-achterhoede, waarin Venema Iedema verving, was ditmaal de oorzaak van de nederlaag. Het beste bewijs voor dit falen is ook wel, dat de toch waar lijk niet zoo sterke K.-aanval 5 doelpunten tegen haar wist te scoren, terwijl geen en kele andere club het dit jaar verder dan 3 had weten te brengen. Met Iedema en Koorn was het nooit zoover komen. De nieuwe opstelling in de voorhoede vol- ied echter goed. C. Lont als linksbinnen was Kr nuttig en Montulet als linksbuiten debu- erde op deze plaats ook best. Onder leiding van den heer L. Augustijn, die dezen, in goede verstandhouding gespeelden "dstrijd een gemakkelijke taak had, waarvan zich uitstekend kweet, trapte K. af. [Beide elftallen speelden zeer aanvallend. Suc- keurig combineerend en Kinheim met lange ""n naar de vleugels, snel en open. ;ds dadelijk kwam aan het licht, dat de iiterhoede er niet in was. Samenwerking rak ten eenenmale en door het falen van ia stond ook Koorn, bovendien op een nige plaats, voor een hopelooze taak. Zóó hield iedere K.-aanval het grootste ge- tór in. Iedere fout werd afgestraft en na 10 fouten was de stand reeds 20. had echter door haar keurig spel goede genkansen. Vooral van Montulet die van Lont i Schmitt mooie ballen kreeg aangegeven, ïigde veel gevaar. Doordat S. het initiatief in handen hield en Mn de K.-voorhoede voorloopig niet meer of Klnig aan het woord liet komen (men was op n qui vive), was voorloopig het gevaar ge kken en door werkelijk fraai positiespel kon ïrst Doves, na goed werk van Montulet en 'hmitt een door Kuiper aangegeven bal kalm tappen en daarna was het C. Lont, die als toenspeler uitstekend voldeed, die een voor- Hvan Montulet in de touwen werkte (22). Spoedig hierna was het rust. tok in de tweede helft verliep de strijd vrij- gelijk als in de eerste. Bij verrassing, ook «weer door verkeerd begrijpen der achterhoe- kon de middenvoor gemakkelijk scoren. S, Neef doorgaan keurige aanvallen op te bou- maar toen de achterhoede andermaal «tolderde en de rechtsbinnen 42 maakte, was fut er wel even uit. Maar wat in de eerste kon, kon ook thans nog en plotseling Volgde een aantal schitterende S.-aanvallen. In Mze oogenblikken echter toonde de K.-keeper Qjn bijzondere kwaliteiten door schoten van '^schillende kanten, vrijwel onhoudbaar, nog fNkens corner te werken. Tenslotte bracht een doorzet van J. Koorn een doelpunt. De bal werd ïeurig door C. Lont ingekopt, 43. Nog was toet 15 minuten te spelen alles mogelijk, maar «le hoop vervloog toen wederom de K.-mid- oenvoor, voor de vierde maal, de S.-achter hoede verschalkte, om onhoudbaar te scoren, o-3. De daarna nog aan S. in de laatste minuten toegekende penalty, die de keeper hield, had al «venmin verandering in den uitslag kunnen «tangen. Ook de laatste krachtsinspanningen bleven *°hder resultaat. BKC verplettert Strandvogels Ieder die, onkundig van het spelver- loop, kennis neemt van de voor BKC zeer ongebruikelijke cijfers (8—1), waarmee Strandvogels werd ingemaakt, trekt de voor de hand liggende conclusie, dat BKC in geweldigen vorm moet zijn geweest en dat de wagen weer heelemaal goed in het spoor staat. Die conclusie is echter iets te vleiend. We zagen dit jaar nog geen vierde klasser, die zulk een laagstaand veldspel vertoonde als Strandvogels het dezen middag deed. Ondanks het élan waarmee de gasten zich in den strijd wierpen, kwam hun voetLal niet boven het matige uit. BKC hoefde zich dan ook niet noe menswaardig in te spannen om over dit elftal te zegevieren. Dit beteekende tevens het vonnis over het spelpeil, want BKC bleek er weinig voor te voelen zich onnoodig uit te slooven. Ze deed dan ook niet meer dan voldoende was om den bezoekers meester te blijven en de regel maat waarmee desondanks de goals kwamen, gaf deze taktiek voldoende rechtvaardiging. Bij Strandvogels stond v. d. Zei niet onder d^ lat, wegens een dui. ib'essure. Hij speelde nu... midvoor, rechtsbinnen en later rechts buiten. Het zou echter onjuist zijn te meenen, dat de hooge cijfers alleen hierdoor verklaard zouden zijn; de reserve-keeper heeft zich uit stekend verweerd en meerdere goede schoten gestopt. We geven echter toe dat, zoo de mar kante figuur van Van der Zei onder de lat had gestaan, dit op het moreel der Broskerhave- naren en speciaal op dat van de verdediging een gunstige uitwerking zou hebben gehad. Scheidsrechter Freeke had zich sneller moe ten verplaatsen om met name ten aanzien van buitenspel juistere beslissingen te kunnen nemen. Strandvogels begin met zon en wind in den rug. Niettemin was BKC al dadelijk in de meerderheid. Reeds kort na den aanvang zette Steenvoorde schitterend voor en De Schipper antwoordde daarop met een slecht gemaakt schot, dat evenwel nog juist in den hoek draaide (10). Ruim 20 min. later plaatste Paardekooper uit het middenveld eèn vrijen schop over de opgedrongen backs, De Schipper ving het leer in geheide buitenspelpositie op en kanjerde den bal meteen van flinken afstand in het net (20). Een fraai schot van Strandvogels kon Prins slechts over de lat stompen. De corner kwam goed voor doel en Tauber gaf de gasten met een mislukten kopbal een tegenpunt cadeau (21). Scheen een spoor van strijd aanwezig, Blok wischte dit uit door er met een opgepikte through-pass van door te gaan en in volle ren in te schieten (31). Nog voor rust werd het 41 uit een penalty wegens ongeoorloofd aanvallen. Jan de Schip per nam hem feilloos. In de tweede helft was het met Strandvogels geheel gedaan. Prins ging dan ook af en toe aan den wandel om niet te verkleu men. Een mooie voor zet van Jaap v. Wees swaaide zyn broer Jan er al spoedig venijnig hard in (41) en het was duidelijk, dat de score bepaald zou worden door den lust, die BKC had om zich nog verder in te span nen. Die lust bleek maar af en toe en zoo bleef het bij 81. Een werkelijk fraai staal tje tik-tak spel deed den bal bij De Schip per belanden, die het net weer eens deed bollen (61). Paar- dekoper deed nog een duit in het zakje door een corner van links in te schieten (71). Hoe graag Jaap van Wees ook nog een puntje op zijn naam wilde brengen, het zat hem niet mee. 't Was De Schipper, die met een geweldige omhaal voor zijn vijfde en BKG's achtste en laatste goal zorgde. wat te zakken, wat niet verwonderlijk was. Sparta begon zich steeds meer te roeren, de aanvallen wisselden elkaar af, maar De Rurj- ter en Schoorl waren in laatste instantie het struikelblok voor verdere doelpunten. Het einde bracht aldus een overwinning voor Sparta, een overwinning na zwaren strijd verkregen! DTS-Wieringerwaard 2-1 Deze wedstrijd is met een verdiende over winning voor de thuisclub geëinaigd daar zij wel 5 kwartier in den aanval is geweest. Het succes is eerst voor Wieringerwaard dat bij een missen van de backs een gemakkelijke kans krijgt en dan ook benut. Het spel ver plaatst zich dan en wij zien een steeds aan vallend DTS, maar ook door het zeer gladde veld blijven doelpunten uit, terwijl keeper Wagen een zeer goeden wedstrijd speelt. Bij de rust is de stand nog steeds 10 voor Wie ringerwaard, zoodat zij na de rust met den moed der wanhoop zich blijft verdedigen en het eerste kwartier slaagt zij er dan ook in. Totdat Bakhuis een corner krijgt te nemen, die zonder door een speler te zijn aangeraakt in het doel verdwijnt, hiermfede de stand gelijk makende. Nu wordt alles op alles gezet, om het winnende doelpunt te maken, wat na vele vergeefsche aanvallen aan Tromp gelukt, waarna de wedstrijd, die in de beste verstand houding gespeeld werd, onveranderd eindigde, hiermede DTS 2 punten rijker makende, welke zij heel best kan gebruiken. De Schipper. Zwaar bevochte zege van Schagen op Atlas AtlasSparta 01. Schagen heeft de kostbare punten gisteren mede naar huis genomen, niet omdat de geelzwarten de sterksten waren, maar omdat hun veldspel beter verzorgd en in de voorhoede Peetoom c.s. betere schutters dan Post en zijn nevenspelers waren. Voor rust is de strijd zeer afwisselend ge weest. Nu eens had Atlas een overwicht, dan weer de gasten. Het verschil school alleen in de afwerking, deze was bij Sparta zorgvul diger, ging met meer overleg gepaard. Doel man De Ruijter was echter op dreef, maar aan den anderen kant was zijn collega Schoorl eveneens tip-top. Van beiden zagen we uit stekend doelverdedigen, wat niet wegneemt, dat eenige goede kansen onbenut bleven. Midvoor Post was nooit op zijn plaats en Snijders de beste man in den A.-aanval kon het alleen slecht af. Ruim 35 min. bleef de score blank, toen uit een scrimmage voor" De Ruijter's veste Peetoom inschoot. Dit bleek achteraf het winnende doelpunt te zijn! De 2de helft. Ruim een half uur lang in de 2de helft heeft de thuisclub een sterk overwicht gehad; diverse overrompelende aanvallen, welke de Sparta-defensie danig van streek brachten, volgden. Met veel vuur en entrain werd er door de Atlas-menschen gespeeld, wel eens t e vurig, waardoor de referee nogal eens moest ingrijpen. Er ontstonden kansen brj de vleet, maar Wijker (rechtsbuiten) verprutste een opgelegde kans vlak voor doel en Post toon de zich niet den waren middenvoor, noch in zijn opstellen, noch met zijn schot. Hoekschop pen waren dezen middag goedkoop, ze zorg den voor de noodige emotie en spanning, maar daar bleef het bij. De gemoederen waren te verhit en de strijd ontaardde daardoor in een wild getrap. Sparta bepaalde zich tot eenige doorbraken, die niet zonder gevaar voor De Ruijter waren. In het laatste kwartier begon het tempo Schoorl I-Koedijk I 3-2 Beide elftallen hebben één invaller. Schoorl mag het eerst met den wind in den rug spelen en zit al spoedig met den bal voor het K.-doel. Klop krijgi een mooie kans als hij vrij voor den keeper staat, doch het schot gaat naast. Schoorl is, gesteund door den vrij strakken wind, versweg het meest in den aanval. Als Korver goed op een bal inloopt en een scher mutseling voor het K-doel te weeg brengt be machtigt Klop den'bal en zet onhoudbaar in 1o voor Schoorl. Nog vele aanvallen van S. volgen, alle mooi opgezet en goed c'oorg %oerd tot het vijandige doel, doch het gevaarlijke schot ontbreekt, zoodat de meeste ballen ge woon niet benut worden, waar nog bij komt, dat de K.-keeper in uitstekende conditie is en vele schoten onschadelijk maakt. Toch weet Klop nog voor de rust in z'n eentje schitterend door alles heen te breken en keihard in te schieten, zoodat de rust ingaat met den stand 20 voor Schoorl. Na de rust heeft Schoorl ook weer het beste spel. K. komt nu echter ook zoo nu en dan met een goeden aanval op het S-doel af, zoodat ook keeper Oud, die voor de rust zoo goed als geen bal te verwerken gehad heeft, enkele malen gevoelig aan den tand gevoeld wordt. Als K. een vrije schop mag nemen even bui ten het strafschopgebied, wordt deze zoo netjes voor het doel geplaatst, dat het voor een paar K-spelers geen moeite kost, den bal in het net te tippen. Nu is de beurt weer aan Schoorl. Vele mooie scoringskansen worden geschept, doch al die kansen gaan door uiterst slecht schieten te niet. Als Duin tenslotte alleen met den bal op het K-doel afstormt weet hij door hard te schieten via een been van een der K-mannen te doelpunten. We meenen, dat dit de eindstand zal zijn, tot, in de laatste minuten K. nog een poging waagt, en keeper Oud het houdbare schot juist onder hem door laat glippen, zoodat het toch nog 32 wordt. De Schor rlsche voorhoede spelers mogen wel eens beter leeren schieten, want daar ontbreekt nog wel iets aan. J. Kor ver speelde op de halfplaats een heel goede party. Schoorl 2 won met 51 van Alkmaar 3. R. C. DE PARISARSENAL 1—1. Arsenal speelde gisteren is Parys tegen de Racing Club De Paris. De wedstrijd eindigde in een 11 gelijk spel, welke stand reeds by de rust bereikt was. Een 11 geiyk spel. H.R.C.'s strijd tegen West Frisia is er alweer niet een geweest van fraai en fair spel. Het spijt ons, dat we het neer moe ten schrijven, maar de sfeer, waarin West FrisiaHRC de laatste jaren gespeeld wordt is bepaald ongezond; de wedstrijd van gisteren maakte daar helaas geen uitzondering op. Behoudens het eerste kwartier, waarin HRC subliem spel ver toonde, is het een kamp geweest, waarin kick and rush den boventoon voerden. Bovendien werkte het spek-gladde terrein goed spel niet in de hand. Het is jammer, dat HRC het tempo van he. eerste kwartier niet vol heeft gehouden, want anders had het er donker uitgezien voor de rood-gelen. En zelfs wanneer HRC even gelukkiger was geweest met het afwerken van de aanvallen, dan had het niet bij één doelpunt gebleven. Dit doel punt was overigens al spoedig ter wereld. Het was het gevolg van een juweeltje van een cross-pass van R« omeyer, die ders goed op zijn plaats vond. Een secon de later lag de bal door een gloeiend hard schot in de touwen. o—1. Daarna waren er vliegende schoten van den goed op dreef zijnden Pirard, waarvan er één door de lat gepareerd werd en er was... een penalty, die Kuiper tegen de paal schoot! Kortom HRC speelde met West Frisia. Zelfs de gemiste penalty gaf ons op de tribune geen ongerustheid. Racing's combinatie sloot toch als een bus? Maar plotseling was dat combi natie-vermogen verdwenen en West Frisia kon zich ontworstelen aan den zwaren druk van de eerste 15 minuten. De aanvallen van HRC werden minder talrijk, doch ze bleven gevaarlijk, zoo gevaarlyk zelfs, dat eenmaal door handig werk van Pirard, Dissel alleen voor den keeper kwam te staan, doch de lat fungeerde alweer als struikelblok. voor as. Zondag K.N.V.B. H.R.C.—R.C.H., West-Frisia—H.F.C. ZaandykHelder. Atlas—Strandvogels, Watervogels- Schagen. SportersBergen. N.H.V.B. Succes 2—J.V.C. 1, Helder 3—Oude- sluis 1, H.R.C. 1—Petten 1. N. Niedorp 2Hol 4, Schagen 2— Strandv. 2, V.C.I.. 1—Hem 1. Oudendijk 1Sporters 2. Texel 2Tex, Boys 1, Helder 4De Cocksdorp 1, H.R.C. 6—Waterv. 2. Toch ontsnapt ZVV aan een zö het dan onverdiende nederlaag. Gelijk spel de verhouding. Helder en ZVV, twee der oudste clubs in Noord-Holland, die elkaar sinds Helder in 2e klasseschap, niet meer ont moet hadden, hebben gisteren de her nieuwde kennismak.-tg op een spekglad terrein en in een een met spanning en nervositeit geladen sfeer gevierd. Het resultaat was, dat de punten na hard werken aan beide zijden, eeriyk gedeeld werden (11), waarmede beiden kregen, waar zy recht op hadden. Want waar de Zaankanters de fijne puntjes van het spel aan zich hielden, slaagde Helder er in door geweldig op den bal te zitten een dikwijls zeer groote veldmeerderheid te be werkstelligen, welke vooral het laatste half uur overduidelyk was. Het was in deze periode, dat.de spanning ten top steeg, want de thuisclub was er toen nog altijd niet in ge- eslaagd den na een kwartier spelen opgeloo- pen achterstand door een schitterend vleu gelschot van ZVV's goeden linksbuiten „de Witte" teniet te doen. Steeds grooter werd de druk op de Zaansche veste, waarvoor ech ter een muur opgetrokken was, zóó hecht als slechts zelden op de Heldersche velden te zien is geweest. Stopper-spil demonstratie, KFC is beroemd enberucht geworden door haar stopper-spil-verdedigingssysteem: het succes, dat de „groote Koogsche" daar mee bereikt, heeft blijkbaar indruk op de buren, c.q. ZVV gemaakt, althans de blauw zwarten keken de kunst goed af en lieten Helder zien, hoe dat systeem gespeeld moet worden. De heeren deden dat n.1. in de per fectie. de spil kwam niet tusschen de backs vandaan, in tegenstelling met Helder's „s.s- man" Hoebe, die er nog al eens op z'n eentje tusschen uit trok, daarmede even zoo vele tactische fouten makende, want v. Halderen c.s. kregen daardoor meer vrij spel dan bij een verdediging van 3 backs welke Helder toch beoogt mogelijk mag zijn. Helder's binnentrio liep echter meer dan minuten te pletter tegen de muur, wkarvan de keeper een machtig sluitstuk vormde. Slechts doord e gladheid van veld en bal kreeg rechtsbuiten Siersma voor de rust een paar Ruw spel. Langzaam maar zeker kwamen de rood gelen echter tot tegenaanvallen en het was jammer, dat bij één van deze Dijkshoorn, op zettelijk tegen de borst werd getrapt. Dit in cidentje scheen de inleiding te zijn van legio ongerechtigheden, waaraan beide partijen zich bezondigden. De voornaamste schuld van het ontaarden van dezen wedstrijd lag echter bij het publiek, dat de spelers van HRC uitdruk kingen naar het hoofd gooide, die alle perken te buiten gingen. Gelukkig echter was scheidsrechter Bosma voor geen kleintje vervaard en met de rust was het spel weer eenigszins in goede banen geleid, al bleef de verhouding buiten de lijnen nog al gespannen. De kansen, die West Frisia zich voor de rust wist te verschaffen, waren niet talrijk, daar was het achtertrio der Racers te hecht voor. In de tweede helft echter begon by Zuidema de misère. En al spoedig deelden Leavy en Kuiper daarin mede. Het indirecte gevolg hiervan was, dat de middenlinie en binnenspelers nog meer verdedigend gingen spelen, waardoor ze West Frisia gelegenheid gaven tot een sterk offen sief, een offensief, dat steeds zwaarder werd en tenslotte moest leiden tot den verdienden gelijkmaker. Voor dien tijd hadden zich ech ter reeds de raarste situaties voor het HRC- doel afgespeeld en Dijkshoorn had de gelegen heid zijn talenten te toonen en die gelegen heid liet hy niet voorbijgaan! Overal waar de bal was, was hij en het is jammer, dat hij by den gelykmaker verkeerd stond opgesteld. 1—1. Dat doelpunt van West Frisia kwam juist op het moment, dat Roomeijer vervangen werd door v. Pelt. De bal werd van achter meteen naar uiterst rechts gedirigeerd en de naar dien kant gezwenkte Stelling loste een hard hoog schot, dat over den springenden keeper in het net verdween. En toen beging West Frisia een fout. die vaak leidt tot een nederlaag. Onmiddellijk trad haar midden linie niet meer zoo agressief op, begon weer meer aandacht aan haar verdedigende taak te schenken. Racing kreeg de gelegenheid om zich te ontworstelen en ze pakte deze met beide handen aan. De laatste minuten zag men dan ook nog een heftig aanvallend HRC, wier aanval al haar kruit in de eerste tien minuten verschoten scheen te hebben. Zoo bracht het slot nog een gelijk spel, waarmede beide ploegen o.i. dubbel en dwars tevreden mogen zijn open kznsen, maar dezelfde omstandigheden deden ook hem falen. De wedstrijd welke een uiterst fair karak ter droeg referee Miezenus leidde daarbij zoo kordaat, dat de „heethoofden" wel in moésten binden was dan ock die van de verdedigingen, want ook Helder's achtertrio heeft vrijwel geen fouten gemaakt. In de 2de helft toon de thuisclub steeds sterker werd, moesth ZVV het uitsluitend van de uitvallen der buitenspelers en midvoor v. Halderen heb ben. Interessant waren toen de duels tusschen laatstgenoemde nog altijd een prima voet baller en den stuggen Helder-rechtsback Smit. Naarmate het einde naderde en het publiek zich al ging verzoenen met een 0—1 nederlaag was het Zaansche doel bij kei harde schoten van Gast en Hoebe niet als door een wonder aan doorboring ontsnapt? steeg de spanning en denervositeit. Goede invaller. Toen verdween Godschalk, die een goede partij gespeeld had, door een armblessure van het strijdtooneel. De jonge Rottier kwam toen als een dartelend veulen tusschen de meeren- deels vermoeide spelers en ziet, hij bracht nieuwe vaarten moed in de H.-stormlinie, welke als linie weinig indruk had gemaakt door te kort spel. Een goede pass zijnerzijds kwam bij Wieren terecht, die den vallenden keeper nog moest voorbijloopen om vervol gens de gelijkmaker eindelijk! te kun nen scoren! Mocht aan dit doelpunt al een buitenspel luchtje gezeten hebben (de heer Miezenus ontkende het na afloop pertinent), een 2de doelpunt even voor tijd door Kiesewetter in het doel geloopen, werd niet toegekend wegens vermeend hands! Zoa ontsnapte ZVV dus op het laatste oogenblik nog aan de nederlaag, welke zij trouwens niet verdiend zou hebben. Tenslotte een compliment aan alle spelers, die op een zoo zwaar veld physiek in staat waren de volle 90 minuten voor de kleuren van hun club te vechten, want „gevochten" is er! Ongecorrigeerd. Blauw Wit-KFC 1-0 Blauw-Wit heeft in den belangrijken wed strijd tegen KFC de beide punten weten te behalen, de Amsterdammers scoorden één doelpunt, de Zaankanters geen enkel. Dat resultaat bewijst, dat de beide aanvalslinies niet productief waren. En dit geldt vooral voor Blauw Wit, dat vrijwel den geheelen speeltijd in de meerderheid was en de over winning met verscheidene doelpunt verschil had moeten behalen. Het spel van KFC was zeer teleurstellend. Het was eigenlijk onbegrijpelijk zoo slecht, als men bedacht, dat de club zoo'n goede plaats de ranglijst inneemt. Van samenspel was bijna nooit sprake. Men streefde er mis schien wel naar, maar het mislukte meesten tijds. Van den aanval, waarin trouwens ver schillende veranderingen waren aangebracht De Boer speelde aanvankelijk rechtsbin nen, Van Kaar middenvoor, De Bas linksbin nen en Kruyver linksbuiten ging geen kracht uit. Door het defensieve systeem van de Koogers kon de middenlinie weinig hulp bieden en de verdediging van Blauw-Wit had al heel gauw de tactiek der vijandelijke voor hoede in het oog. De Boer werd voortdurend door Stijger bewaakt:.hij kreeg geen kans op een behoorlijk schot. Ferwerda had dezen middag trouwens al heel weinig te doen. Ook de Koogsche verdediging was niet zeer betrouwbaar. De linksback, Mol, miste her haaldelijk en in het algemeen was het tempo te langzaam. Als men al deze dingen in oogenschouw neemt, is het verwonderlijk, dat de Amster- damsche voorhoede niet meer doelpunten heeft kunnen scoren .De Stadionploeg speelde toch een zeer goed spel: het samenspel was nu en dan zeer behoorlijk en technisch waren de blauw-witten hun tegenstanders de baas. Maar voor het doel lukte het niet. Wel heeft Klokkemeyer druk werk gehad, wel suisden de schoten over en langs het Koogsche doel, maar de goede plaats werd slechts eenmaal gevonden: dat was na 13 minuten spelen, toen Van Nol van een fout in de vijandelijke ver dediging gebruik wist te maken en scoorde. En als die fout niet gemaakt was. zou het resultaat van dezen wedstrijd wellicht een gelijk spel geweest zijn: een slechte belooning voor het groote overwicht van Blauw-Wit. HRC-reserves behalen een 8 1 overwinning Blijkbaar wilde HRC 2 niet onderdoen voor het 3e en 4e elftal, welke in de morgenuren met groote cijfers hadden gewonnen. Met de rust, welke met 21 ingang zag 't er anders niet naar uit. Weliswaar was HRC toen ook iets sterker, maar OVVO speelde lang niet slecht, trouwens de Amsterdammers hadden tot nu toe slechts één nederlaag geleden. Het was al tien voor half drie toen scheids rechter Venema liet aanvangen. Het veld was uiterst glad. De O.-rechtsbuiten kreeg al direct een schietkans, maar de bal ketste van zijn schoen naast. Het duurde niet lang of de score werd geopend, goed werk van Boonstra stelde Snijders in staat de roodjes de leiding te geven, 10. Een vrije schop van de Vries leverde niets op. Na 20 min. wist de midvoor van O. goed door te loopen en langs Dukers verdween de bal in het net, 11. Zymni kon zelf niets uitrichten, iedere stap, die hij deed liep er een schaduw achter hem. Toch kon hij eens den bal nog juist aan Snijders afgeven en HRC had weer de leiding, 2—1. OVVO liet het er niet by zitten en Dukers moest verscheidene malen handelend optreden. Na de rust is O WO eerst in den aanval en er ontstaan eenige gevaarlijke aanvallen voor den HRC- doelmond. Langzaam komt Racing los en ook Zymr.i krijgt meer kans. Als Snijders hoog voorzet kan de keeper niet voldoende wegwer ken en De Vries vergroot den voorsprong, 3-1. Nu is er geen houden meer aan en twee min. later heeft Snijders er al 41 van gemaakt. Nog geen 10 min. later staat het reeds 7—1 door doelpunten van Boonstra, Zymni en Snijders. Het is voor OVVO een hopelooze zaak, hoewel de Amsterdammers net speelden of de stand nog gelijk stond. Nog éénmaal weet Heijblok met een goeden kopbal het net te vinden, waarna het einde kwam en HRC 2 zich dus weer wat omhoog gewerkt had. Frankrijk-Nederland in Jan. a.s. Naar wij vernemen, zal de Fransche voetbal bond den K.N.V.B. uitnoodigen om op 21 Jan. a.s. een wedstryd Frankrijk—Nederland te Parys te spelen.

Schager Courant | 1938 | | pagina 7