Meesier" de Wilde Boekhandel Trap man SCHUDT UW LEVER WAKKER VULPENNEN tl in het zilver lü onderwijzer krantenman jubileert AKKERTJE Arrondissemeots rechtbank te Alkmaar Sint Nicolaas geschenk Dinsdag 29 November 1938 Tweede Wed Anna Paulowna „Als je ze flinke kerels ziet wor- „den, ben je al lang beloond". 'i Is niet dien meester De Wilde $enlijk een beetje zonderlinge ge- piMenis Er lag dezer dagen een keurig opstelletje nul fouten, glijl acht, schrijven zeven plus tooi' ons. En in dat opstelletje noo- digdc een Poldersch schoolhoofd ons uit, den onderwijzer De Wilde, voor zijn 25-jarig ambtsjubileum aan school II te gaan verhooren, om er wat over in de krant te schrijven. Jawel, maar meester De Wil de, dat is de krant zelf, hij is onze vertegenwoordiger in den polder. Hoe kan de krant aan de krant nu iets vragen? „De heer De Wilde, zoo vaak verslaggever van de gebeurtenissen in den polder, moet nu zélf eens „verslagen" worden, schreef het schoolhoofd. Nou ja, dat is toch ook eigenlijk zoo!" „Je bent eigenlijk al verslagen, vóór we jjn begonnen, meneer de Wilde, want u uit me moeilijk terugsturen". „Néé, ik kan je niet op het matje laten liaan, dan kan ik zélf ook nergens meer te- iclit, Maar kan zoo'n rotatiepers niet lens een stukje overslaan, juist als mijn rerhaal voor de rol komt?" ,D<it meent u niet .Tóch wel. Ik had een dag verlof willen inicn, maar ik ben „verrajen". Och! ik jn eigenlijk geen gemeenschapsmensch. In iii vacantie trek ik er met m'n vrouw op lit, dan weet ik 's morgens niet, waar ik iavonds mijn autotje zal neerzetten". „Arthur van Schendel?" „De zwerver. Ja eigenlijk wel .En tóch hier in den polder blijven han- Toen hadden we meester de Wilde waar wij hem wilden hebben! De kleine figuur veerde óp uit de diepe fauteuil, driftig gebaarden de han den naar drie aschbakken tegelijk, om de onnutte sigaar op te depo- nceren. Ineens zat de échte meester de Wilde voor ons, die zijn maskertje van „Vij f-cn-twintig jaar schoolmees ter is niks bijzonders, wat een druk te allemaal", had afgeworpen, mees ter de Wilde: actief, strijdlustig, géén recht wat krom en géén krom wat recht is! „Blijven hangen? Dat is het woord niet! 't Is heclemaal eigen verkiezing geweest, waarbij de innerlijke inensch een hartig woordje heeft meegesproken". .Meester de Wilde ging hier niet verder op ÜOor, maar we voelden: het mooie wijde pol derland, het zich opgenomen weten in een gemeenschap van kloeke, levensdriftige menschen taaie volhouders, zooals hij zelf is, alles had hém, den stedeling muurvast verankerd, dat laat hem niet meer los. „Geen gemeenschapsmensch, zeide meneer de Wilde, maar hoe komt het dan dat ,M'n vcrecniging en zoo", begreep meester reeds, die als goed verslaggever aan een ialf woord genoeg heeft. „De menschen zijn lier aardig, ik heb me kunnen aanpassen, dan kom je van 't een in 't ander. School- 1 leesten, handenarbeid, zang, gymnas- Bek, overal kom je als schoolmeester aan .'■tpas. De zangvereeniging is mijn trots, die 20 jaar en bijna '20 jaar hen ik di- L acteur. Wist u, dat ik als openbaar onder- Wijsman het hijzonder onderwijs steun?" ,Wat zegt u?" ,Ik hen secretaris van de schoolfeest-com missie voor 't gezamenlijke schoolfeest van de Kath. cn do Openbare scholen. Er wordt Neem dadelijk Stop die razende kiespijn! "AKKERTJES" zijn onfeilbare pijn stillers en bevrijden U direct van zenuwpijnen, spierpijnen, hoofdpijn. Onschadelijk. Let op '1 AKKER-merk. Per koker van 13 stuks -12 stuivers. Per doos van 2 stuks - 2 stuivers. GARANTIE ^^dn-AkdERf?Êsd* wam ze bevatten een bijzondere combina tie van uiterst geneeskrachtige stoffen, volgens recept van Apotheker Dumont. van alle kanten druk op de lijsten gctcekend Dan dien ik toch de belangen van 't bijzon der onderwijs?" 't Raadsel was opgelost! Een compliment aan de moeders! Weet U, wat in den polder zoo op valt, dat is, dat de kinderen allemaal zoo knap en schoon op school ko men. „Zijn hier dan geen arme menschen, die geen kleeren hebben", vroegen we eenigs zins verwonderd. „Ja, toch wel", zei meester, „maar arm oi rijk, de kleeren zijn netjes cn heel, en dat is voor een onderwijzer héél erg prettig!" „U zult ook wel heel wat hebben meege maakt in die 25 schooljaren". De heer de Wilde vertelde toen op zijn smakelijke manier hoe hij heelc geslachten had zien opgroeien. Kleine meisjes, die groo- te meisjes werden, groot© meisjes, die vrouw en moeder werden en hun kleine meisjes weer aan meesters zorgen toever trouwden. Van „Jetje" Lunshof, het dochter tje van zijn eersten chef, die dikwijls op zijn schoot had gezeten cn zulke aardige versjes maakte, en die nu mevrouw van DijckLunshof is, de vrouw van zijn tegen- woordigen chef. „Als ik nog meer inkrimp kan ik nu hij Jetje op schoot," zei meester de Wilde, maar nou heeft ze zelf drie kin deren en die krijg ik wéér te behandelen Tja, en zoo krijg je grijze haren!" „En tóch is het fijn, zoolang op één plaats te wezen. „Vooral ook door mijn kranten- werk. Ik zie m'n leerlingen ook mi de school, ik zie ze op vergaderingen, cn als 't kérels zijn geworden, heb je de voldoening: Daar heb ik ook wat aan gedaan- Dat is tenslotte waar 't om gaat, we moeten de kinderen niet alleen kunstjes loeren, niet alleen wat parate kennis instampen, die ze over twee jaar weer vergeten zijn, we moeten ze klaar maken voor het groote le ven! 't Werd donker in de kamer. De schemer lamp op 't radiotoestel moest aan. Rustig nu, zette de heer de Wilde zijn beschou wing over 't onderwijs voort, hij', de er varen onderwijzer, vijf-ewtwintig jaar met heide beenen in de praktijk, voor alles paedagoog, geen jaartaldreunimachinesfar brikant, maar een écht©, haast patriar chale schoolmeester met een alles overkoe pelde liefde voor Het Kind. „Daarom, zie je, vind ik, dat men het de kinderen op school wel eens wat al te eenvoudig maakt. De schooluren moeten hun prettigste herinneringen blijven, maar dat bereik je niet, door het de kinderen zoo .gepolijst" te maken. Dan is de overgang te groot... Kinderen moeten op school al eens iets te doen krijgen, wat ze niet prettig vinden. Als 't klaar is, zullen ze de voldoening heblxm, nét als later een on plezierig karwei toch maar netjes te heb ben opgeknapt! De groote klassen.... Ook de heer de Wilde zag de groote klassen als een bezwaar voor goed onder wijs, maar... zei hij, de kinderen van na den oorlog hebben meer behoefte aan klei ne klassen dan die van voor den oorlog. Er is nu zooveel anders dan de school: sport, feestjes, radio, techniek en dan de algc- mecne wereldtoestand... Het kost den on derwijzer tegenwoordig meer moeite de kinderen „er bij" te houden. En dan... het middelbaar onderwijs drukt zijn stempel te véél op de lagere school, veel kinderen worden klaar gestoomd voor een „hoogere" onderwijsinrichting, waar ze heelemaal niet geschikt voor zijn..." Wij praatten nog honderd uit, vooral toen bleek dat de man van de krant die vroeger precies dezelfde school had bezocht als do man van de krant, die antwoordde, name lijk de Haarlemsch© Rijkskweekschool voor onderwijzers... Geen wonder, dat meester de Wilde zich in den polder goed en gauw heeft aangepast. Op die ouwe kweekschool ring de broederschap zoover, dat vier ka mergenoot en twee costumes bezaten, en dat legene, die met „het" meisje uitmocht de Zondagsrhe broek van zijn kameraad leen de Een rijke bodem die kweekschool ervaringen om op voort te bouwen! En nu is het alweer vijf en twintig jaar geleden, dat de jonge meester de Wilde, pas ontsnapt uit de handen van „de Buf fel, de Fik, de Ruin, de Bok, de Ram, de Kar en alle andere knappe leeraren van de Haarlemsche „bak", zijn wijsheid uit Ter- wey en Roorda en van der Ley ging toetsen aan de practijk... Een mijlpaal in een rijk leven thans! Schijnbaar eenvoudig, en on opvallend is hij zijn weg gegaan, als „ge wone" dorpsschoolmeester. Groot en grootsch is zijn werk geweest in en buiten de school... In de school de klei nen, buiten de school de grooteren... „Mees ter" bleef de schakel, het bindende element. Een harde- werker ook, iemand die èn door zijn schoolwerk, èn door zijn krantenwerk voel voor den opbouw van den polder heeft, gedaan... Die nog veel kan doen, die nog veel zal doen, die... zeker in den polder zal blijven. Want, zei mevrouw de Wilde, waarmede alweer is aangetoond, dat vrouwen toch maar steeds solliciteeren naar 't laatste woord: „Hij heeft zoo'ri gezellige vrouw zie je, en al is die Amsterdamsche van geboorte ze wil den polder niet uit, en daarom blijft hij ook..." Mester de Wilde, mevrouw de Wilde, houdt koers! De polder kan U niet missen school krant polder, 't is één onver- breeklijk geheel! POLITIERECHTER (Zitting van Maandag 28 November) Anna Paulo wna KIPPENEIEREN GESTOLEN. Eerst wordt behandeld dc op 24 Octoher j.1. aangehouden zaak tegen W. F. wonende te Anna Paulowna, die ervan wordt be schuldigd van zijn patroon vcrschft'lende malen eieren te hebben gestolen. De zaak werd toen aangehouden om den reclassee- ringsambtenaar, den heer J. H. Wiggers te hooren. Deze zegt in zijn rapport, dat verd. in Friesland, goed heleend stond, doch dat hij in Holland's Noorderkwartier niet werd vertrouwd. In Anna Paulowna vertrouwde geen mensch hem. De politierechter mr. Krabbe merkt op. dat verd. na het uitkomen van den diefstal vol minder eieren op de markt bracht. Op 30 Juni bracht verd. 240 eieren ter markt; op 2 Juli 125; op 14 Juli 120 enz. Op 1 Juli werd de diefstal ontdekt De politierechter vraagt verd. hoeveel kip pen hij had? Verd.: Honderd en twintig. Politierechter: Maar die konden toch zoo veel eieren niet leggen? Verd.: Dat konden ze wel. Get. Wiggers zegt, dat het niet waar is, wat verd. zegt. Politierechter tot verd.: Is het waar, dat U op groote schaal eieren van Uw patroon heeft gekaapt? Verd.: Dat is een leugen! De Officier van Justitie, requisitoir ne mend, zegt geen vertrötiwen in dezen man te hebben evenmin als de rapporteur. Spr. acht het ten laste gelegde wettig en over tuigend bewezen. De Officier eischt '6 we ken gevangenisstraf. Verd.: Ik heb niet meer dan 40 eieren ge stolen. De politierechter veroordeelt verd. con form den eisch van den Officier, omdat uit de verklaringen van cle getuigen op de vorige terechtzitting het ten laste gelegde wettig en overtuigend is bewezen. Slootdorp. „DE TRUC VAN TIENUS". Dan moeten terecht staan K. M.; C. F. R.; P. J.; L. R. en K. K; die in de maand Febru ari van dit jaar tot tweemaal toe in Sloot- dorp hebben doen opvoeren „De truc van Tienus" zonder daartoe vergunning te heb ben van de B.U.M.A. (Bureau voor Auteurs rechten). De verdachten zijn niet verschenen, doch hebben het tenlaste gelegde erkend. Als getuige wordt gehoord Js C. L. ves- tegenwoordiger van de B.U.M.A., wonende te Alkmaar, die verklaren komt, dat ver dachten geen recht hadden dit stuk op te voeren. Get. heeft namens het bureau f 16. aan auteursrechten gevorderd, doch daarop nooit iets vernomen. Politierechter: Voor de eerste opvoering hadden ze toch wel permissie, omdat ze zes hoekjes hadden gekocht, nietwaar? Get.: Dat is zoo. Politierechter: Een der verdachten heeft verklaard, dat hij de tweede en derde voor stelling als een voortgezette handeling be schouwde. Get.: Dat kan niet. De officier van Justitie vordering nemend acht het tenlaste gelegde wettig en overtui gend bewezen en eischt f 25.boete, subs 15 dagen hechtenis. M-r. Krabbe uitspraak doende veroordeelt ieder der verdachten conform den eisch van den officier cn beta ling van dc geleden schade, groot f 16.—. Den Helder. EEN KLAP IN HET GEZICHT. De volgende verd. A. B. de B., wonende te Den Helder laat eveneens verstek gaan. Hem wordt ten laste gelegd, dat hij op 17 September j.1. mej. J. B. St. zou hebben mis handeld door haar in het gezicht te slaan. Als get. wordt gehoord mej. J. B. St. uit den Helder. De politierechter merkt op dat de zoontjes van verd. en get. ruzie met elkaar hadden gehad. Toen is verd. ten huize van mej. S. gekomen en heeft haar een slag in het ge zicht gegeven, nietwaar? Get.: Dat is zoo. Politierechter: En heeft dat pijn gedaan? Get.: Jawel. Politiei-echter: Heeft u er nadeelige gevol gen van ondervonden? Get.! Dat niet. De officier van Justitie eischt f 15;boete, subs 10 dagen. Mr. Krabbe uitspraak doende vei-oordeelt verd. tot f 10— boete subs 5 dagen. Anna Paulowna. EENVOUDIGE BELEEDIGING. Dan moet voor den rechter verschijnen A. R., wonende te Anna Paulowna, die er van wordt beschuldigd J. B. aldaar te hebben toegevoegd „aardappeldief". Verd. ontkent het feit. Als get. wordt gehoord J. B., wonende te Anna Paulowna, die op 7 September j.1. op z'n erf stond, toen verd. voorbij kwam en hem toeriep: „Aardappeldief". Verd. zegt er heelemaal niet te zijn ge weest. De tweede get. P. B., landarbeider, wo nende te Schoorl, was bij z'n vader te An na Paulowna op Woensdag 7 September, 'sa vonds om half acht op bezoek. Verd. fietste toen voorbij en riep zijn vader toe: „Aardappeldief". Verd. blijft ontkennen. Mr, Krabbe merkt op, dat yerd. zoo ge- ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal in Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende js, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en zret alles somber in. De meeste laxeermiddelenzijnslechts lapmiddelen. U moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter s Leverpilletjes bij apothekers en drogisten, f. U.75. makkelijk niet is; hij is eenige malen door den burgemeester gewaarschuwd, om dat hij onhebbelijk optrad. U moet dus de hand maar eens in eigen boezem steken, zegt de politierechter tot verd. U scheldt de menschen maar uit. Verd.: M'n vrouw en m'n schoonzuster kunnen niet langs den weg loopen, of ze worden uitgescholden. De Officier van Justitie acht het tenlaste gelegde wettig en overtuigend bewezen door de getuige-verklaringen. Mr. v. d. Fecn de Lille meent, dat men hier te doen heeft met een zeer lastig persoon en eischt f 35 boete subs. 20 dagen hechtenis. Verd.: Ik word hier onschuldig veroor- decld. Ik heb al heel wat beschuldigingen ingediend, maar daar heb ik nooit van ge- hoord. Mr. Krabbe: Dan moet u zich maar tot den Officier wonden. Verd. wordt dan ver oordeeld tot f 40 boete subs. 20 dagen. D e n He 1 d e r. EEN RIJBEWIJS GESTOLEN. Vervolgens moet terecht staan een zekere J. R. te Den Helder woonachtig, die een rijbewijs A van een zekei*en C. S. zou heb ben gestolen. Verd. erkent het feit. Politierechter: De Kinderrechter heeft al veel met u te doen gehad. Als getuige wordt gehoord C. Sm., vrachti-ijder tc den Helder. Deze verklaart, dat zijn rijbewijs was ge stolen uit een autobox, waarin zijn auto stond. Politierechter: En daarmede is geknoeid; dat heeft de politie gemei*kt, toen verd. erin vloog nietwaar? Get.: Ja zeker. Mr. Krabbe vraagt verd, wat hij als stu- cadoor met een rijbewijs moest doen? Verd.: Ik reed zelf wel. De Officier van Justitie, requisitoir ne mend vindt het een ernstig feit en eischt een gevangenisstraf van twee maanden en vernietiging van het in beslag genomen rij bewijs. De Politierechter vei-oordeelt verd. tot een gevangenisstraf voor detn tijd van één mnd. en vernietiging" van het in beslag ge nomen rijbewijs. Den Helder GEEN VOCABULAIRE VOOR EEN JUFFROUW. Daarna moet terecht staan mej. P. v. L. wonende te Den Helder, die in den avond van 24 Augustus in de Stationsstraat al daar mej. A. B. zou hebben belccdigd door haar toe te voegen: „Vuile vieze stinkerd." Verd. ontkent. Als get. wordt gehoord A. M. los werk man te Den Helder, die vci-klaurt, dat er inderdaad deze woorden door verd. zijn ge zegd. De meisjes v. L. en M. hadden woor den met elkaar en daarom heeft verd. deze woorden geuit. De tweede get. is mej. A. B. huisvrouw van A. M. die hetzelfde verklaart als haai man. Als get. a décharge wordt gehooi-d mej. M. B. uit Don Helder, die met verd. heeft gewandeld. Zij heeft de beleecligende woorden niet gehooi-d. Politierechter: Dat wil nog niet zeggen, dat zij ze' niet heeft gebruikt. Get, a déchar.: Het is mogelijk; ik liep wel eens voor haar uit, Dc Officier van Justitie vordering nemend -acht het tenlaste gelegde wettig en over tuigend bewezen, vindt dit geen vocabulaii-e voor een juffrouw en spr. eischt f 20. boete, subs. 10 dagen. Verd. toch heb ik niets gedaan! Mi-. Krabbe veroordeelt verd tot f 10. boete subs. 5 dagen. Uit onze Omgeving WARM ENH U1ZEN NUTSAVOND. Zaterdagavond hield de Mij. tot Nut van het Algemeen dep. W,armenhuizen haar eerste Nutsavoncl in dit seizoen in de zaal van den heer Slikker. De opkomst was zeer bevredigend. Te ruim acht uur opende de voorzitter deze bijeenkomst met allen hartelijk wel kom te heeten en in het bijzonder den spie ker van dezen avond Dr. van Amerongen uit Alkmaar. Tevens deed voorzitter nog de mededeeling dat de Xutsbibliotheek met nieuwe boeken was aangevuld. Hierna werd het woord verleend aan Dr. van Amerongen die voor ons zou voordragen „Christinas Ca rol" liet bekende reisverhaal van Charles Dickens. Op schitterende wijze heeft hij de hierin voorkomende figuren voor ons uitgeheeld. Onder doodschc stilte werd de voordracht tot aan het oindc toe gevolgd. Dr. van Amerongen die voor ons nog een onbekende was, hebben we dezen avond leerén ken nen als een groot voordrachtkunstenaar en een ideaal verteller. Voorzitter richtte hiervoor een woord van dank tot hem en riep hem namens allen een tot weerziens toe. In de pauze is nog een collecte gehouden ten bate van de Joodsche vluchtelingen, welke f 12.58 opbracht. W1ERINGEN LANGENB1JK DE KANALISATIE. In verhand met de groote veranderingen, welke tengevolge van de kanalisatie bij de Lange Balk zullen moeten worden aange bracht, is men de laatste dagen druk in de weer geweest met het doen van opmetingen enz. Vooral de vraag van den bruggenbouw is daarbij een van de belangrijkste onder werpen, welke in deze materie de aandacht vragen. OP NIETS UITGELOOPEN. \Ve vernemen, dat de bemoeiingen, om de tuinders uit den Zuidscharwouder polder een goede vaargelegenhe-id te bezorgen hij het vervoeren van hun producten naar de veiling, van den Noordermarktbond, op niets zijn uitgeloopen. Als straks de nieu we weg zal zijn aangelegd en de dijk ver hoogd, zal het een heel karwei voor de be trokken tuinders zijn om hun groenten in een vaartuig in het kanaal te brengen, af gescheiden nog van de moeilijkheid, die er door uitdieping van het kanaal voor het vervoer is ontstaan. DE SLUIS TE BROEK. We vernemen, dat het Werkfonds rond f S3000 tegen, een annuiteitsrente van 4 zal verschaffen voor den eventueelen nieu wen sluisbouw te Broek op Langendijk. ZUIDSCHARW OUDE SAMENWERKING. In een gisteren gehouden vergadering van vrijzinnig vooruitstrevende raadsleden met vertegenwoordigers van beide kiesvereeni- gingen is in principe besloten tot samen werking, bij de e.k. raadsverkiezing. ten einde een r.k. raadsmeerderheid te voorko men. Er zal nog een vergadering worden gehouden, waartoe alle vrijzinnigen zullen worden genoodigd, ten einde tot definitieve beslissingen in dezen te komen. BROEK OP LANGENDIJK. Uitslag aanbesteding. Door den bouwkundige C. Kloosterboer is voor rekening van den heer A. Slot Cz. aanbesteed het bouwen van een dubbel woonhuis annex schecrsalon met den na volgenden uitslae: T. van der Plas f 7370 is massa; W. Giltjes f 6666 in massa. De gunning wordt nader bekend gemaakt als Geweldige sorteering vanaf f3.75 tot f 18. MAAR ALTIJD KWALITEIT. Schagen POLITIE. Ver!.: een glacéhandschoen cn een por- temonnaie met ritssluiting, inhoudend f 1.40 Gev.: een rijwiel plaatje. Inl, bij den gem.-bode, ANNA PAULOWNA Feest voor meester de Wilde, Een voorloopig comité ter herdenking van het 25-jarig onderwijzersjubileum van den heer de Wilde te Breezand verzocht ons het volgende programma van feestelijkheden op te nemen. Op 1 December des avonds om half acht is er gelegenheid den jubilaris en zijn echtge- genoote te felicitcercn in zaal Borst Bedoe ling is een speciale ouderavond te houden, diverse vereenigingen zullen medewerken. Alle oud-leerlingen ze zijn er van alle ge zindten zijn mede hartelijk welkom, 's Morgens om 10 uur is er kinderfeest in zaal Borst, B. en W. en de inspecteur bij het L. O. zullen feliciteeren. NIEUWE N1EDORP MOERBEEK. Brand. Zondagmorgen kwart over negen brak plotseling brand uit in de oude boerderij bewoond door den heer P. Wit te Moer beek cn eigendom van den heer Stammes te Hoogebieren. In een minimum van tijd lag het met riet gedekte perceel aan den grond. Behalve het vee en eenig geld kon niets worden gered. Bij het inslaan van een ruit om een por- temonnaie met geld te kunnen bereiken, bekwam de heer W. Slijkerman Jr. nog een tamelijke verwonding. Dc oorzaak van den brand, welke hoven in het perceel schijnt te zijn ontstaan, is onbekend. SCHOORL Inbreker aan het werk? De met het onderhoud van den tuin belaste kweeker ontdekte gistermorgen, dat van Huize de Terp aan den Huismansweg aan de achterzijde een ruit was vernield. Vermoedende, dat een onbevoegde zich bij afwezigheid van de bewoners op deze onge wone wijze toegang tot de villa had willen verschaffen met minder goede bedoelingen, waarschuwde hij de politie. Bij het ingestel de onderzoek kon nog niet worden gecon stateerd of er iets ontvreemd is. SINT MAARTEN Van trap gevallen. Heden had mej'. de Wed. P. B. alhier, het ongeluk bij het afdalen der trap uit te glij den cn te vallen, waarbij zij haar been brak. Als winkelierster komt dit in de St. Nico- laastijd, al heel slecht van pas. HOOGWOUD AARTSWOUD. Notabelen herkozen. Bij de Zondag j.1. gehouden stemming voor twee Notabelen zijn de aftredende hoe ren J. Zweet Ez. en K. Hemke herkozen.

Schager Courant | 1938 | | pagina 5