A/V, R, 0, - Kalenders a De verbanning van f. de Wit 'Aspirin OVERGANG ZAKEN. HN VIN BEERS Boekhandel Trapman N.V, Bedrijfs* leider !/&ik(nuikfiid*qriept Schage n SNIP'S MARIETJE GEVESTIGD: te SCHOORL WARENHUIS Bespeel zelf een instrument fa. YPMA Alkmaar Schaper Roosjes ADVERTEERT in dit blad De toestand van den Paus één stapl Daarom op< gepast en ook bij de ge ringste verkoudheid on middellijk Asplrin nemenl HET BEPROEFDE GENEESMIDDEL BIJ GRIEPI 20 tabletten in een buisje 75 cent. LANGEND1JK STEUNUITKEERING OP AFWIJKENDE KWALITEIT KOOL. Door de tuinders gevraagd. De toepassing der kwaliteitseischen van de Ned. Groenten en Fruit Centrale heeft bij de tuinders wel eenig verzet gekweekt, den laatsten tijd daar men over het algemeen strenger op de naleving dezer eischen toe zag. Hoewel de tuinders voor het grootste deel wel overtuigd zijn van de wenschelijk- heid, een uitstekende kwaliteit te leveren om het toch al zeer ingekrompen afzetgebied te behouden, brengen de lage prijzen met zich dat men de z.g. tweede kwaliteit wel eens niet zoo goed maakt als ze zou moeten zijn, mede tengevolge van de omstandigheid, dat de afwijkende kwaliteit, welke op deze tweede soort volgt, niet in aanmerking komt voor den tuinbouwsteun, hetgeen thans, bij de zeer lage prijzen van het product, een tegenvaller beteekent. I-Iierdoor wordt ver klaard, waarom men soms in partijen twee de kwr'lleit een percentage kool aantreft, welke eigenlijk niet goed genoeg zijn, maar toch om ze als afwijkend te veilen, nog te goed zijn, volgens de tuinders. Volgens de voorschriften mogen onze af wijkende producten, echter niet in de twee de kwaliteit worden aangetroffen en aange zien de ambtenaren niet bevoegd zijn te tar- reeren, moet de geheele partij waarvan mis schien 90 a 95 pCt. tweede kwaliteit is„ als afwijkend worden geveild. Wél een manier om den tuinders spoedig tot het aanvoeren van uitsluitend goede kwaliteit te brengen! Een andere manier echter, een manier, welke den tuinders ook meer voldoening zon schenken, is, het opnemen van de af wijkende kwaliteit in de steunregeling, waar door de menschen niet meer voor de lastige keus worden gesteld, zooals wij hierboven hebben weergegeven. De tuinders toch zijn genoodzaakt, zoo veel mogelijk goede kwaliteit aan te voeren om, met behulp van den steun tot aan een zoo goed mogelijk bedrijfsresultaat te ko men. Van een loonende productie zullen wij maar niet spreken, daar de richtprijzen ten eenenmale te laag zijn, om tot een loo nende exploitatie te komen, hetgeen nog moer wordt bemoeilijkt, doordat op de af wijkende kwaliteit geen steun wordt ver leend en men tevreden moet zijn met den op de veiling gemaakten prijs, welke te genwoordig niet veel boven den minimum prijs ligt. Nu is het theoretisch gemakkelijk te ver klaren, dat wanneer de kool eerder wordt opgeruimd, men zoo goed als geen afwijken de kwaliteit heeft. In de practijk is het evenwel cenigszins anders. De kool wordt niet in een fabriek ge maakt en vertoont dan ook verschillende ge breken. Er komt lang niet allemaal eerste of tweede kwaliteit van den akker. Voor hen, die met de teelt niet gelukkig zijn geweest, beteekent de regeling, dat de afwijkende kwaliteit niet voor de steun in aanmerking komen, dan ook een zeer groot nadeel. Naar men ons mededeelt, hadden eenige vertegenwoordigers van tuinbouwvereenigin- gen Zaterdagmiddag een onderhoud met den Regeeringscommissari'- voor den Tuin bouw, cïen heer F. V. Valstar, waarin zij op de wenschelijkheid hebben gewezen, dat ook de afwijkende kwaliteit onder de steunver- leening wordt opgenomen. Hoewel daarop natuurlijk niet door den Regeeringscommissaris kan worden beslist. De heer Valstar zal deze zaak aan den Mi nister voorleggen. Moge het resultaat van deze bemoeiingen zijn, dat aan de wenschen van de tuinders tegemoet wordt gekomen. Het is zeer noo- dig! OUDKARSPEL. Gevonden: een zilveren(?) vulpotlood. Inlichtingen bij den gemeenteveldwachter. NOORDSCHARWOUDE. Gevonden: Een portemonaaietje met in houd. ZUIDSCHARWOUDE. A. KIST. f Hedennacht is door een droevig ongeval overleden de heer A. Kist, kantoorhouder der P.T.T. alhier. De heer Kist was een bekend man in het vereenigingsleven, vooral de kolfsport had zijn liefde. Van verschillende kolf feesten is hij de stuwende kracht ge weest. Zijn nauwgezetheid en organisatie talent bewezen hem daarbij goede diensten. In vroeger iaren bewoog de heer Kist zich ook op muzikaal terrein. BROEK OP LANGEND1JK VAN EEN TROUWPARTIJ WELKE NIET DOORGING. Men deelde ons mee, dat verleden week een paartje zou trouwen, waarvoor alle voorbereidingen van feestelijkheden reeds waren getroffen, de familieleden van bruid en bruidegom, in vrij grooten getale, reeds in den familiekring van de bruid waren vertegenwoordigd, doch dat de trouwpartij op het laatste oogenblik niet kon doorgaan, omdat... de noodige formaliteiten van den ambtenaar van den Burgerlijken Stand liiet waren verricht. Men lichtte ons in, dat de noodige bescheiden van don bruidegom, die woonachtig is te Beverwijk, niet aanwe zig waren. We verdiepen ons maar niet in de vraag, waar de oorzaak van dit verzuim ligt (naar men ons meedeelde lag die in Broek op Langendijk), maar voor het be trokken paar en de familie was een derge lijk verzuim een alles behalve prettige er varing. De burgemeester heeft nog langs te- lefonischen weg getracht den Officier van Justitie te bewegen zijn toestemming te willen verleerien, om het huwelijk toch te laten doorgaan en ook moet men zich nog in verbinding met den Minister hebben ge steld met hetzeelfde doel, doch het resul taat was succesloos. Deze week mag men nog eens terugkomen. De feestdisch zal er wel niet zoo lekker om hebben gesmaakt (men had alles natuurlijk al in orde ge maakt), doch men trooste zich met de ge dachte ,dat men op de echte trouwpartij het nog eens kan overdoen, te moer daar, naar wij vernamen, de burgemeester de ex tra kosten graag wou betalen. WIER1NGEN Onze burgemeester actief voor vluchtelingen. Maandagavond j.I. had in hotel De Haan een bijeenkomst plaats belegd door Z. E. burgemeester Kolff waarbij Z. E. de ver schillende jeugd-organisatie's had uitgenoo- digd ter bespreking voor de a.s. collecte op 3 Dec. voor de vervolging van geloof en ras. Te ruim acht uur heette burgemeester Kolff de talrijke aanwezigen welkom waarna spr. het één en ander uiteen zette waarbij de vraag besproken werd hoe zullen we collec teeren met bussen of lijsten. Over dit onderwerp werd uitvoerig gespro ken. Verschillende sprekers toonden het voor en het tegen zoowel van bussen als lijsten aan. Op slot van zaken werd besloten te collecteeren met de bussen. Hierna werd onze gemeente in verschil lende deelcn verdeeld waarbij als leiders (sters) werden benoemd: voor Oosterland en Den Oever mevr. Boon. Voor Stroe en Smerp Ds. de Wilde .te H.-hoef. Voor Polder Waard Nieuwland mej. J. van Zweden aldaar. Voor Westerland G. van Wijk, Westerlandenveg. Voor Oost en Wësterklief, Hoekstra, Wes terland. Voor de Haukes van Breugel W' meer. Voor Hippolytushoef mej. T. Lont Jd. Molen Zandburen en den heer J. Terpstra Beltstr. Bij bovengenoemde adressen kunnen zij die willen collecteeren zich opgeven. In 't comité tot aanbeveling werden benoemd de volgende personen: burgemeester Kolff, mevr. Boon, de heeren O. Deen, C. Boersen, Th.z., F. Bontes, G. v. Wijk, Ds. de Wilde, Cand. v. Eerden, pastoor G. H. E. Muöde. Ook zullen reclame biljetten verspreid worden terwijl in de winkels ook bussen ge plaatst zullen worden voor giften. De voorbereiding is dus in orde het woord of het gebaar is nu nog alleen aan de in woners van onze gemeente. HARENKARSPEL Benoeming. Tot hoofdingeland van de banne Haren karspel in de vacature, ontstaan door de Le- noeming van den heer L. Poland, is bij en kele candidaatstelling benoemd de heer P. Dekker te Tuitjenhorn. Commissie nationale collecte. Ook in onze gemeente is een commissie samengesteld voor het organiseeren voor een te houden nationale collecte op 3 Decem ber a.s. voor vervolgden van geloof of ras. De commissie bestaat uit de heeren: Bur gemeester H. Nolet, voorzitter; W. Wiese, secretaris, Dirkshom; A. J. Sclimeddes, Waarland en P. Smit, Tuitjenhorn. Vx>Mal IN PLAA.TS VAN KAARTEN. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Dochter, A. POOL. J. POOLBraaf. Schagerbrug, 28 Nov. 1938. S.V.C. I—B. .C. II 8—1. Wie gedacht zou hebben, dat SVC van de sterke BKC 2 ploeg zou verliezen is bedro gen uitgekomen. Direct ontwikkelt zich een vlot spel, waar bij SVC steeds in den aanval is. Na herhaalde aanvallen, waarbij de BKC keeper dikwijls handelend optreden moest, kwam de rust. Stand 00. Nr de rust direct een vlot spel. waarbij na een schermutseling bij het doel J. R. den kee per weet te passeeren. Dadelyk daarop het zelfde vertoon en weer is 't J. R., d e vallend den keeper weet te passeeren; 20 voor SVC. 2 goa's in 5 minuten. Hierna een inzin king, vooral bij de SVC. De BKC-voorhoede zet er nu alles op en met succes. Na een worsteling bij de hoekvlag weet de BKC- rechtsbinnen handig den keeper te passeeren. 21. Het leek er nu op, dat doelpunten uit zouden blijven. Een kwartier voor het einde was 't voor de 3e maal. dat J. R. den keeper, geen scl.ijn van kans gaf. SVC heeft verdiend gewonnen. De scheids rechter leidde goed en rustig. Aanslag op Roemeensch rector Professor door twee studenten van de IJzeren Garde ernstig gewond. Op den rector der universiteit van Cluj (Klausenburg, Roemenië), prof. Stefanescu Goanga hebben twee tot de IJzeren Garde behoorende stu denten op straat een aanslag ge pleegd. De rector werd door revol verschoten ernstig gewond. Een politieagent, die probeerde de beide daders te arresteeren. werd dooi verschei den schoten gedood. De professor, wiens toestand hopeloos is, doch die even bij ken nis kwam, beeft verklaard in de daders gewezen studenten te hebben erkent. Prof. Goanga was onderstaatssecretaris van onderwijs onder Tatarescu. Hij heefl eenigen tijd geleden maatregelen genomen tegen studenten en zelfs tegen hoogleeraren in verband met hun politieke gezindheid. Volgens Havas heeft men hier te doen met den eersten aanslag, sedert de ontbinding van de IJzeren Garde in Februari en de veroordceling van haar leider Codreanu, waarvan met zekerheid kan worden gezegd, dat de IJzeren Garde de aanstichter is. Ondergeteekende stelt hier mede zijn geachte clientèle in kennis, dat hij zijn groente- tezaak heeft overgedaan aan den heer Jb. BEELDMAN. Hij bedankt zijn clientèle voor het zoo vele jaren genoten ver trouwen hem geschonken en beveelt zijn opvolger beleefd bij U aan. Hoogachtend, A J. KOLNHORST, Petten. In aansluiting op boven staande, maakt ondergeteeken de zijn geachte cliënicle van Petten en omstreken bekend, dat hij de zaak van A. J. KOLNHORST heeft overgenomen en hoopt door de levering van prima waren tegen lage prijzen het vertrouwen waardig te wor den, wat zijn voorganger zoo vele jaren heeft genoten. Beleefd aanbevelend, Jb. BEELDMAN. vanaf 29 November, DUINWEG 4 Huize Pomona. naast café Raat TANDHEELKUNDIGE. Kunsttanden en gebitten. Pijnloos trekken. Vullingen, Kroon- en Brugwerk, overzet ten van slecht passende gebit ten. Ziekenfonds- en verplegings- fondsleden, verlaagd tarief. Spreekuren: Dinsdags 45 uur n.m., Donderdag en Zater dag 8.30—9.30 uur v.m. (en vol gens afspraak). Telefoon No. 20 Voor Winkel en omgeving allen naar Daar vindt U een enorme sor teering ST. NICOLAAS-GESCHENKEN in: Speelgoederen - Luxe Arti kelen - Leerwaren - Serviezen. Leerdams Glas - Schilderstuk ken, enz., enz. Alles met bonnen. Wij bewaren en bezorgen al-, les gratis voor U. Beleefd aanbevelend. ST. NICOLAAS-CADEAU! Ziet, overtuigt U en koop niet in de stad, Maar in Uw dorp! Daar vindt je wat. Voor Zij en Ilij. Maakt U zelf bemind En zakenman blij. Bij ondergeteekende kunt U een ruime sorteering vinden van: Fijne Eau de Cologne, Odeurs, Lederwaren, Porte feuilles. Portemonnaie's, Acte- tasschen, enz. Groote collectie Pijpen, Sigaren en Sigaretten in gewone en luxe verpakking. Ziet eerst en overtuigt U van zoo'n uitgebreide collectie. Beleefd aanbevelend, J. OUDENDIJK, A 85, Wieringerwaard. Bespeel een PIANO die prettig speelt, om dat ze een normale aanslag en een echte goede pianoklank heeft. Piano kunnen spelen en instrument van de Firma Ypma zijn beiden een kostelijk bezit. Gebruikte en nieuwe piano's met garanti? en franco bij de Vraagt onze aanbiedingen van momenteel voorradige piano's. Er biedt zich aan als iemand van goede huize, onge huwd, practisch en theoretisch goed ontwikkeld. Is ook genegen bouwbedrijf te huren of voor gezamenlijke rekening te exploiteeren. Brieven onder letter M28 Bur. van dit blad. Te koop gevraagd: Alle soor ten VUILZAAD en te koop prima Boonenstroo, bij A. SCHAGER Jbz., Bosch- weg, 't Zand. GELDE KOE te koop, flink melk. bij M. WONDER, Prov.weg, Winkel. Te koop: Drie jonge Stamboekzeugen, t.b.c.v. H. A. KOOIJ, Leijen, Oude Niedorp.. Gevraagd, met Kerstmis: Eu NETTE HUISHOUDSTER, van middelb. leeftijd. D. ZEt MAN, Callantsoog B 16, pon 't Zand. Te koop: FORD VRACHTWAGEN 1930. P. DE LEEUW, Burger] brug. Gevraagd MEISJE, vari 8 tot 12 uur. Torenpleinl E 8, Schagen. Aanmelden na| 7 uur. NET DIENSTMEISJE gevr. per 15 Dec. of 1 Jan. Adres: Ir. DE VASSY, Dr. Bak kerlaan 36, Bloemendaal. De Paus heeft, na een rustigen nacht te hebben doorgebracht, gisterochtend een spe ciale bidstond bijgewóond. Zijne Heiligheid zal deze week evenwel, in verband met de geestelijke oefeningen te Vativane, geen audiënties verleenen, bchal ve aan dc pasgetrouwde paartjes, die hij Woensdag zal ontvangen. Werd de ongelukkige Nederlan der door een vriend aan de Gepoe uitgeleverd? Opzienba rende onthullingen. Een te Halsteren wonende Neder- landsche ingenieur, de heer ir. C. A. H. Boogert, die geruimen tijd in Sovjet-Rusland heeft vertoefd, heeft via den burgemeester van zijn woon plaats bij den minister van Buiten- landsche Zaken een rapport inge diend dat bijzonderheden bevat om trent de feiten, welke tot de arres tatie en verbanning van ir. Dc Wit hebben geleid en omtrent de perso- nen, die daarbij een rol hebben gespeeld. Een redacteur van de Tel. beeft met ir. Boogert een onderhoud gehad, en daarbij bleek, dat het geheel niet verwonderlijk is. dat brieven, gericht aan ir. W. F. de Wit, zij het ook met het volledige adres van het gevangenkamp, waarin deze verblijft, den geadresseerde niet bereikten, aangezien ir. De Wit daar, zooals in Rusland gebruike lijk is, onder een geheel anderen naam bekend zal zijn. In Rusland is het immers gewoonte een ieder ook buitenlanders te noemen bij den voornaam gevolgd door den voor naam van den vader en slechts in uitzon deringsgevallen wordt daarbij de achter naam vermeld. Uit het aan den minister van Buitenland- sche Zaken uitgebrachte rapport blijkt voorts dat het geenszins verwonderlijk is te achten, dat het ook op andere wijze niet mogelijk is gebleken cenig levenstceken van ir. de Wit te krijgen, hoewel het voor de te Moscou verblijvende Nederlanders en met name voor den vertrouwensman der Nederland sche ingenieurs aldaar, ir. Rutgers, die ook bij de Sovjet-autoriteiten een vertrouwens positie geniet geenszins moeilijk zou zijn omtrent de verblijfplaats en den toestand van ir. De Wit inlichtingen in te winnen. Geen der Nederlanders zal het echter riskeeren inlichtingen in te winnen omtrent de verblijfplaats van iemand die tot een vijf jarige verbanning naar Siberië werd veroor- deld, vermoedelijk wegens verdenking van „verrichtingen, in feite te kwalificeeren als het doen van werkzaamheden voor een bui- tenlandsche mogendheid". Waardoor viel ir. de Wit in on genade? De „verrichtingen van ir. De Wit waar door hij in ongenade zou zijn gevallen zou den volgens het rapport van ir. Boogert aan enkele Nederlanders en aan een Nederland- sche instantie, wélke door hem aan den mi nister van Buitenlandsche Zaken zijn ge noemd bekend zijn. Het rapport van ir. Boogert wijst er voorts op, dat de heer De Wit door een van zijn naaste bekenden te Moskou zou zijn verraden en wel door den gewezen Russischen jour nalist Stempelévitsch, iemand, die in de jaren -1918 en 1919 in Neder land verbleef en daar in het huwe lijk trad met een Nederlandsch uit Den Haag. Deze man is thans amb tenaar van de G.P.U. en woonde Sjitnaja Ulitza no. 14 te Moscou. Deze Stempelévitsch is speciaal belast met liet toezicht op d te Moscou verblijvende Nederlanders, hoewel dit tot voor kort bij dezen niet bekend was. Zoodoende was tot voor kort heit huis der familie Stempelévitsch 't trefpunt der Ne derlanders in Moscou en ook de familie De Wit kwam er weieens, terwijl mevrouw De Wit met de Noderlandsche vrouw des hui zes bevriend was. zonder te weten, welk oen gevaarlijke positie haar man bekleed de. Tot degenen, die tijdens hun korte ver blijven te Moscou voorts ï-ogelmatig den huize Stempelévitsch frequenteerden, be hoort ook het Nederlandsch communistisch Tweede Kamerlid de heer L. de Visser. Stempelévitsch zou, volgens het rapport eenige aanwijzingen hebben verkregen om trent verrichtingen van ir. de Wit. welke niet met het belang van de Sovjet-Unie strooken, waarna deze wei d gearresteerd en 'at er voor 5 jaar verbannen. Uiteraard blijven mededeelingen geheel voor rekening van dengene die deze aan het N'cderlandsche departement van Buiten- landsche Zaken heeft gerapporteerd. BROEK OP LANGENDIJK, 29 Nov. BI. eigenheimers 3.10, uien 3.80—4.20, drie lingen 2.00— 3, grove 3.503.90, gele nep 6.—, peen 2.30 2.90, kleine peen 0.S0, roodc kool 1.301.80. gele kool 1.30, D. witte koel 1.—Tomaten: A 6.40. C 4.10, CC 4.—, Drui ven: Alicant 25.9026.30, andijvie 1.302.20. De veiling duurt voort. NOORDSCHARWOUDE. 29 Nov. BI. Eigenheimers 2.80, uien 3.70—3.90, dr. 2.80—3.10, grove 3.50—3.S0, gele nep 5.90— 0.30. peen 1.20—2.50, kleine peen 90 ct., roo dc kool 1.30—2.10, gele kool 1.30, D. witte kool 11.10, andijvie 1.30. PURfMEREND, 29 Nov. Koeien, totaal 620 stuks: 300 vette koeien 61—70 ct. per Kg., gelde koeien. 115175, melkkoieen 180—2G0, 14 paarden 70—160. 100 vette kalveren 3048 ct. per Kg., 290 nuch tere kalveren voor des alcht f 7—17. 200 vette varkens voor de zouterii f 48—51, 60 magere varkens 21—26, 480 biggen 1216, 1000 schapen 2020, 65 bokken 214. ZWAAG, 28 Nov. Veilingsvereen. „Bangert en Omstreken" Zoete appelen 19—23, Bramlev 15—18, Banket zuur 1524, Witte druiven 5355. Alicante 3351, Tomaten 1219, Doyenné de commice 3034, Comtesse de Paris 15 —23. Winterjan 17—20, Westl. Louw 17—19, Giese Wildeman 1021, Gratiool 13—15, Present van Engeland 22—30, Goudreinci, 19—30, Sint Germain 1317, Nouveau lï- 20, Cure 17—19. ALKMAAR, 28 Nov. Aardappelen 2.603.40, andijvie 0.70—2,20. appelen 714.50, Bloemendaler kool -LK| bloemkool I 610.50, idem II 1.504, boe renkool 3.S06.60. bieten O.SO—2.20, druivei 1923, gele kool 1.302, groene kool 3.90— 5.60, kropsla 0.14— 0.50, knolsclderie 1.20-3, peren 6—11, prei 3.S0—6.40, peterselie 1.60— 2.20, roode kool 12.40, selderie 1.20—2.2(1, spinazie 0.911, spruiten 2.507, tomaten: 3—11.70, uien 3.80—5.40, wortelen 1.20-3, boswortelen 3—5, witlof I 4.50—G, idem 2-3.50. WARMEXHUIZEN. 2S Nov. Roode kool 1.30—1.60, gele kool 1.30, witte kool 1.—, goedgekeurde pootaardappe- len: eerstelingen A 35-45 4.90, A 35-55 4.20, A 45-55 4.20. Aanvoer: 02.500 Kg .roode 2500 Kg. gele kool, 3600 Kg. Deen sche witte kool, 15.300 Kg. goedgekeurde pootaardappe- len. AMSTERDAM. 2S Nov. Veemarkt. 529 vette koeien, le b'-l 68—70 cent, 2e kwal. 62—06 ct.. 3e kw.» 60 ct. per Kg. slachtgewicht; 86 mclk-a kalfkoeien f 180—260 per stuk, 21 vette» veren: le kw. 80—SS ct., 2e kw. 74—89* per Kg. levend gewicht; 55 nuchtere ar I veren f 611 per stuk, 48 schapen f 16-8 per stuk, 432 varkens: vleeschvarkens, gende van 90—110 Kg. 61—02 ct., zwart varkens 60—61 ct., vette varkens 58-60 tl per Kg. slachtgewicht. Aangevoerd 4 Wagons geslachte runderen uit Denemarken. Over zicht: Runderen ruime aanvoer, handel kalm, onveranderde prijzen, behalve minde re soorten, welke iets lager noteerden. Vet te kalveren weinig aanvoer, handel vlug en hooge prijzen Nuchtere kalveren' korte aanvoer, handel stug, zelfde prijzen. Schj-j pen weinig aanvoer, handel kaim, zeMi prijzen. Varkens behoorlijke aanvoer, lus- del sleopend en nauwelijks prijshoudend.' ROTTERDAM. 2S Nov. Vlasmarkt. Aanvoer: 13772 Kg. blad*, schoon 6875 ct.. 2000 Kg. Groningscb 0'r 70 pt.. 17700 kg. Hollandsch geel 6875 ct 3000 Kg. dauwroot 58—62 ct. per Kg. Stem ming kalm, kooplust voldoende. Prijzen niet hooger dan vorige week, alles werd ver kocht. ROTTERDAM. 28 Nov. Veemarkt. Aanvoer: totaal 2675 stuks t.w.: 797 vette runderen, 203 vette kalve ren, 11 nuchtere kalveren. 1074 schaneii en lammeren, 680 varkens. Prijzen per Kg: Vette koeien 70-58—38-48 ct.. vette ossen 66—5638-48 ct., vette kalveren 130—120" S0-90 ct\, varkens (levend gewicht) 52—50 —48 ct.. schanen 453630 ct.. lammeren 504542 ct. Prijzen per stuk: schapen f 2J —2017, lammeren f 171412. Overzicht: Vette koeien en ossen, aanvoer ruim, han del sleepend. prijzen pr. koe 79, pr.'os Vette kalveren, aanvoer iets groot er, han del redelijk, prijzen boog, prima 1.40. Scha nen en lammeren, aanvoer kleiner, handel traag, prijzen als vorige week. Varkens, aanvoer korter, handel willig, prijzen van ori.orp. week gemakkelijk te handhaven. Eenisre partijen schapen voor export ver kocht. 1Ii( ik l isr [dac In wij: In le st »raaj roud derw citec mogi werk af w wel hij s zage vroei „V „II »L „Ji „n kit; werd t 51 Ei beid toch *aa fes ïai fci fen tere tt r fcp, «hi oprj dei mor Toe D and zich Pep heu van ver Bchi mo< k als zijn zek

Schager Courant | 1938 | | pagina 6