ASNA Ba 11 ero - wedstrijd Roosjes Succes SCHAGEN FIJNE GRÉ VEENIS Woon en Winkelpand Geen snel geneesmiddel voor de zieke wereld De staking in Frankrijk niet algemeen Vliegtuig tegen de rotsen gevlogen Mussolini en Ciano naar Londen? De millioenen van Neeltje Pater Vredes-bloembollen De prijswinnaars van Maandag 28 Novem ber waren: J. KOOI, Noordscharwoude. JOH. BOON, Regentenstraat, Schagen. Jb. DE JONG, Noord, Schagen. J. SNEEKES. Roggeveenstraat. Schagen. A. SCHENK, 't Rijpje, St. Maarten. C. DROOG, Barsingerhorn. Ook a.s. Donderdag zal, in verband met de markt de gehele MORGEN gelegenheid tot gooien zijn in de stal van den heer G. Boontjes. Sigarenfabriek Fa. Jb. Molenaar MOLENSTRAAT SCHAGEN is voor ST. NICOLAAS ook UW ADRES. gewerkte WOLLEN CAMISOLS met bijpas sende DIRECTOIRS ONDERJURKEN. Prima DAMES, en KINDERKOUSEN, enz. NUTTIGE ST. NICOLAASGESCHENKEN bij LAAGZIJDE B 13. SCHAGEN. TE KOOP of TE HUURi Een modern ingericht met verdieping; opp. 132 M2.; voor 7 jaar gebouwd tusschen Schagen en Den Helder. Voor ieder bedrijf geschikt, met erf en garage-bergplaats. Indien gewenscht direct te aanvaar den. Inl.: H. A. VEUGER, Ma kelaar te Schagen, C. Bokstr. Tel. 61. BIGGENMERKEN te koop gevraagd. Aanb. met opgaaf van aantal en prijs, R. VADER, Dirkshorn. Te koop: Een klamp best gewonnen HOOI, K. LEEUW, Sluizerweg, Wie- ringerwaard. TE KOOP: 800 Spoorbiels, beuken, grc. nen en eiken. 1 Koeboet, U bij 4 M. 10 zware Mestplanken, t ijzeren Balken; 1 grenen Brug. dek; 70 M. Spoor, 63 cJtf.» jg Kruidelen, 50 M2. 5 4 Vloerhout. Voorts Brandkasten, Pakkisten en Dekzeilen. H. SCHRIEKEN. TEL. 1. SCHAGEN. hebben steeds M Uit onze omgeving DEN OEVER. AUTO-ONGEVAL BIJ HET BENZINE STATION. Onvoldoende verlichting de oor zaak? Maandagavond is op het zoo lang zamerhand berucht geworden kruis punt bij het benzinestation aan den afsluitdijk wederom een auto-onge luk gebeurd dat gelukkig goed is af- geloopen. Omstreeks vijf uur kwam uit de Wierin- germeer een truck met treiler van den heer de Boer uit Nijland die zich vanaf een vee markt wederom naar huis begaven. In de cabine zaten behalve de chauffeur nog een tweetal personen terwijl de treiler met vee geladen was. De chauffeur die te veel rechts hield, kwam zonder dat hij het dadelijk be merkte op den Sluisweg terecht. Daar de weg betrekkelijk smal is en een hooge berm heeft geraakte de trekker bij het dijkje op, terwijl de aanhangwagen kantelde. Dat een en ander een geweldige klap gaf laat zich bemerken. De houder van het benzinesta tion die dadelijk aanwezig was verleende den eersten hulp. Gelukkig hebben zich geen persoonlijke ongelukken voorgedaan terwijl het vee, een viertal koeien, er heelhuids afkwam. Na het aanrukken van een kraan wagen werd een en ander wederom in het rechte spoor gebracht, waarna de onfortuin lijke chauffeur zijn weg weer kon vervol gen. Misleid door de verlichting Dit is niet het eerste ongeluk dat hier gebeurd is. Op deze plaats hebben wij al eens eerder gevraagd, waarom gemeld kruis punt niet beter verlicht wordt. Van betrouw bare zijde deelde men ons mede, dat de chauffeur vermoedelijk .misleid is door de helle verlichting van het benzinestation eenerzijds en de slechte verlichting van het kruispunt anderzijds. Ook de beruchte kuil in den wegberm bij het benzinestation is nog steeds niet gedempt. Verder is de licht mast die dicht bij het benzinestation brandt uit bezuinigingsoverwegingen gebluscht. Er ger kan het toch niet op zoo'n drukken weg. Moeten eerst dooden te betreuren zijn voor dat er hier eens voor een behoorlijke ver lichting wordt gezorgd? WINKEL. Bridge-drive. Maandagavond had in het lokaal van den heer De Bruijn een bridge-drive plaats, waarvoor een grootc belangstelling bestond. De uitslag van deze was als volgt: Evenlijn: Hrn. J. Daelmans en V. Groot 48 pt.; I-ir. D de Veer en Mei. G. Borst 43,*/* pt., Hr. en Mw. Rezelman 39^ P-i Mw. D. Broersma en Hr. J. Buis 35 pt.; Hr. en Mw. Mulder 22 pt 1ste prijs Hrn. C. Bolder en C. Jonges 34 pt.; 3e prijs Hrn. J. Kaaij en J. Groot Fzn. 24 pt.; 2de prijs Hrn. K. Lange en P. J. Korver 43 pt. Onevcnlijn: Hrn. E. Kasten en A. W. Christoph 29^ pt.; 3e prijs Hr. en Mw. Porte 47 pt., Hr en Mw. Schenk 32 pt., Hrn. C. Schagen en J. Kok 28 pt.. 2e prijs Mw. C. Boontjes en Mei. A. Boontjes 51V* pt.; Mw. A. de Veer en Hr. D. Broersma 22H p., Ie prijs Hr. J. Zijp en D. Donker 37 pt, Hr. J. Eriks en A. Boll 40 pt. Werkloosheid. Bij het plaatselijk orgaan der arbeidsbe middeling staan heden ingeschreven 37 werkzoekenden, waarvan 26 landarbeiders, 5 timmerlieden, 3 betonwerkers, 2 grondwer kers. 1 chauffeur. Van deze personen zijn er 5 kastrekkenden, 16 georganiseerden, 5 on georganiseerden. terwijl 11 niet voor steun of werkverschaffing in aanmerking komen. SCHAGERBRUG. Uitslag verkooping. Ten overstaan van Notaris H. J. van Veen werd gistermiddag in het café van den heer S. Kuiper alhier de verkooping gehouden der onroerende goederen van wijlen den heer A. Schrieken. De uitslag hiervan was als volgt: 1. Hxiis, schuur cn erven te Dirkshorn, groot 6.10 aren. Kooper de heer K. Jonker te Sint Maarten voor f 1210. 2. Huis, schuur en erf te Stroet (Sint Maarten), groot 2.65 aren. Kooper de heer I\. de Geus te Groenveld voor f 1640. 3. Huis, erf en berm te Schagerbrug, groot 4.58 Aren. Kooper de heer C. Goet te Ondesluis voor f 1000. 4. Huis. wagenhuis, erf, tuin, water en berm te Schagerbrug, groot 30.75 Aren, ver kocht in 4 perceelen, t.w.: a. huis, wagenhuis, erf, tuin, enz. Koo per de heer J. Kossen te Schagen voor f 1775.—; b. bon f:terrein. Kooper de heer E. Ren tenaar 7 Schagerbrug voor f 430. c. bouwterrein. Kooper de heer L. K. Doorn Pz. te St. Maartensbrug voor f 460.—; d. bouwterrein. Kooper de heer J. Veuger Hz. te St. Maartensbrug voor f 440. 5. Vier perceelen bouwland te Lagedijk (Schagen) tezamen groot 1.39.40 H.A. Koo per de heer K. Bakker te Grootewal (Scha gen) voor f 1994.12. Onderhands verkocht. Het. burgerwoonhuis, staande aan de Dub bele Buurt alhier, eigendom van mej. M. Jimmink te Schagen, is bij onderhdndschen verkoon overgegaan aan den heer L. M. v. d. Berg te Groningen. OUDESLUIS. Vergadering IJsclub. Onder voorzitterschap van den heer C. Nannis, vergaderde de IJsclub „Eensgezind heid" Maandagavond in 't café van den heer J. Kreijger. Van den 140 leden waren slechts buiten het bestuur een vijftal aanwezig waarover de voorzitter zijn spijt uitte. De heer Jn. Asjes, secretaris, las de notulen, die werden goedgekeurd, met dankzegging De rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer P. Huiberts, werd nagezien door de heeren Jb. Nannis en C. v. d. Vliet, die tot goedkeuring adviseerden. De ontvangsten waren f270.60, de uitgaven f 161.77, zoodat een batig saldo van f 108.83 overschoot; waardoor 8 rentelooze aandeelen konden worden uitgeloot. De aftredende bestuursleden, de heeren Jb. Biemond en C. Nannis werden bij accla matie herkozen. In verband met het 35-jarig bestaan van de Verceniging stelde de heer H. C. Velt- nfan voor bij een „ijsloozen winter" een ten toonstelling te houden. Het bestuur zal een en ander overwegen. Het, 35-jarig bestaan wordt, in elk geval herdacht ZUIDSCHARWOUDE. IN MEMORIAM A. KIST. Onze kantoorhouder, de heer A. Kist, heeft hot tijdige met het eeuwige verwisseld op ongeveer 60 jarige leeftijd. Ongeveer 35 jaar is hij in dienst der P.T.T. geweest, als kantoorhouder en gedurende dien tijd h%eft hij zich doen kennen als een uiterst cor rect ambtenaar, zoodat hij bii zijn superieu ren in hoog aanzien stond. Hij gunde zich geen rust, voor al zijn werk in orde was en op minitueuse wijze ook werd al zijn werk verzorgd. Wie bij hem voor het loket kwam, wist dat hij op voorbeeldige, zake lijke wijze werd bediend en meermalen hebben we zijn welwillendheid en voorko mendheid ondervonden. Wie zijn opvolger moge zijn, een stipter en plichtsgetrouwer ambtenaar krijgen we niet. Wijlen de heer Kist was gedurende een lange reeks van jaren voorzitter van de kol fel ub „Op Maat". In die kwaliteit heeft hij veel voor de sociëteit gedaan en was het steeds zijn streven de kolfsport te die nen en haar op hooger peil te brengen. Bo vendien was hij penningmeester van den Ned. Kolfbond, waar hij om zijn accuratesse hooge waardeering vond. Nog was hij bestuurslid van de afdeeling van den oBnd voor Staatsponsionneering, in welke kwaliteit hij een stil. maar toch voortvarend werker was, waarbij het hem een lust was, iets voor de oude menschen te kunnen doen. Meermalen hebben wij met zijn weloverwogen oordeel ons voordeel gedaan en hadden de propaganda-middelcn het resultaat, dat hij zich had voorgesteld Als organist bij de Ned. Herv. Kerk deed hij zich kennen als iemand, die volkomen voor zijn taak berekend was. Ook als bestuurslid van andere vereeni- gingen genoot wijlen de heer Kist die waar- deering, welke hij door zijn eenvoud, op rechtheid en zakelijkheid zoo ruimschoots verdiende. Hij ruste in vrede. BROEK OP LANGENDIJK A.R. KIESVEREENIGING. Gisteravond kwam de A.R. Kiesvereen. In vergadering bijeen ten lokale van J. de Boer onder leiding van den heer K. Slot. Meegedeeld werd dat in verband met de komende verkiezingen in ruime mate propa- ganda-materiaal zal worden verspreid. Van het Prov. comité was de goedkeu ring binnengekomen om de lijsten der kieskringen Hoorn en Den Helder te ver binden. Tot afgevaardigden naar de vergadering der Kamerkieskring te Alkmaar werden benoemd de heeren A. Slot.Blom en S. Aardema en als plaatsvervangers de heeren Joh. v. d. Molen en H. Pasterkamp. Door den heer A. Leegwater Wz. werd een onderwerp behandeld „de christelijke staatsopvatting", waarop een levendige ge- dachtenwisseling volgde ANNA PAULOWNA. Intrede Cand. van Nieuwkoop. Candidaat J. van Nieuwkoop van Oegst- geest hoopt. 4 December zijn intrede te doen bij de Gereformeerde kerk alhier; bevestiger is ds. E. H. Broekstra van Oegstgeest. WIERINGERWAARD. Politie. Verloren een belastingplaatje in leeren étui. Inlichtingen bij den Gemeenteveldwachter. KRACHT OVERHEERSCHT DE REDE. OUD-MINISTER EDEN OVER DEN TOESTAND. Oud-minister Eden verklaarde gister avond tijdens een rede te Londen, dat er thans drie dingen te doen staan voor Engeland: ten eerste: een bnitenlandsche poli tiek zoeken, welke het geheele land zal vereenigen; ten tweede: herbewapening tot een hoogte en met een snelheid, gelijk aan de zeer groote verantwoordelijk heid van Groot-Brittannië; ten derde: gelooven in de vrijheid en de democratie en practisch leven, dat weerspiegelt in de levensvoor waarden van het geheele volk. Indien dit programma met kracht wordt doorgevoerd, zal men de toekomst met on geschokt vertrouwen tegemoet kunnen zien. Dan zal het Britsche volk wederom dc we reld door een reeks van jaren leiden naar vrijheid, orde en vrede. De overheerschende factor in de wereld van thans is het vinden van een nieuw even wicht van de krachten in Europa, zeide Eden verder, tengevolge van het optreden van Duitschland met een nieuwe levensop vatting en regeeringsvorm. Men leeft thans in omstandigheden, welke drie machtige staten genoodzaakt hebben het leerstuk van de kracht te aanvaarden, Engeland, Frank rijk en zelfs de Verecnigde Staten zijn ge dwongen hun bewapening op te voeren om in staat te zijn eigen vrijheid te verdedigen. Men behoeft niet te denken, dat een snelwerkend geneesmiddel zal wor den gevonden! Geen buitenlandsche politiek, hoe goed ook opgezet, kan dit vraagstuk in een of twee jaar op lossen! Ten aanzien van den Volkenbond zeide Eden, dat indien de beginselen van het handvest gezond zijn, de wereld ertoe terug zal keeren. Ondertusschen moet men er aan vasthouden en gebruiken als leidraad om een oplossing te zoeken voor de menigvul dige moeilijkheden van het oogenblikl Politiek der Belgische regeeriog goedgekeurd Spaak krijgt motie van vertrouwen Aan het einde der interpellaties over de betrekkingen met Spanje heeft de senaat met SS tegen 13 stemmen de verklaring der re geering goedgekeurd. De 13 tegenstemmers waren waren com munisten en socialisten: degenen, die zich onthielden, waren voor het meerendeel so cialisten. Zooals bekend, zullen dc socialisten de verklaringen van Spaak nog nader bestu- deeren* LAASTE TELEXBERICTEN. In theorie is de stakinig vannacht om 12 uur begonnen, maar eerst hedenochtend kan worden geconstateerd in hoeverre het sta kingsparool wordt opgevolgd. Dc staking schijnt lang niet alge meen te zijn, wat dus een échec voor de vakbonden zou beteekenen. De drukkers te Montpellier zijn slechts gedeeltelijk in staking gegaan. Van de twee kranten is er één normaal verschenen. De andere is slechts met een editie uitgeko men. In het noorden is de toestand als volgt: Te Rijssel heeft het geheele gemeentcpcr- soneel besloten in staking te gaan, met uit zondering van dat van den burgerlijken stand, de brandweer en de begraafplaatsen. Te Roubaix heeft de bij de C.G.T. aangeslo ten bond van spoorwegarbeiders zijn leden instructie gegeven te blijven werken. Te Duinkerken wil het personeel van tram en autobus werken, doch het personeel van de gas- en electriciteitsfabrieken weigert. De dienst zal echter functioneercn om de veilig heid te verzekeren. Men denkt dat het per soneel van de haven, de banken en dc wa renhuizen zal werken. In bet gebied van Hazebrouck wordt geen staking verwacht. De spoorwegarbeiders in het station van Grenoble, die bij hun werkzaamheden af hankelijk zijn van hot station Chamhery, hebben vannacht een telegram van den bij de C.G.T. aangesloten vakbond te Chamhe ry ontvangen, waarin hun wordt verzocht te blijven werken. Het trampersoneel te Bor deaux en omgeving heeft besloten het werk neer te leggen. Ramp hij San Francisco (V. S.) eischt vijf slachtoffers. Volgens een rapport van de kust wacht is in het rotsgebied bij San Francisco (V.S.) het wrak van een verkeersvliegtuig der United Airli nes gezien. Men heeft geen teeken van leven aan boord waargenomen, zoodat gevreesd wordt, dat alle inzit tenden, vier passagiers en de nit 3 koppen bestaande bemanning, om het leven zijn gekomen. De kustwacht was op onderzoek uitgegaan na ontvangst van een boodschap, waarin het vliegtuig mededeelde, dat het door ge brek aan brandstof niet de vliegvelden van San Fransisco of Oakland zou kunnen berei ken. Inderdaad werd het vliegtuig gezien aan den voet van een klip in een moeilijk toegankelijke streek. Twee inzittenden gered. Nadere berichten melden dat manschap pen van de kustwacht pogingen hebben ge daan de inzittenden te redden en inderdaad slaagde men erin. twee personen uit het toe stel te bevrijden. Door de zware zeeën was de machine overigens geheel vernield. De hoop om de andere vijf inizittenden te redden heeft men opgegeven. Britsch bezoek aan Rome zou een keerpunt in de Europeesche politiek beteekenen. De mogelijkheid van een rfeis van Mussolini naar Londen, als gevolg van het bezoek, dat Chamberlain in Januari aan dc Duce zal brengen, wordt nu reeds in politieke kringen te Rome onder oogen gezien. Mussolini zal vergezeld zijn van Ciano. Eclatant succes der fascistische diplomatie. Men is er te Rome ten zeerste over vol daan, dat Chamberlain en Halifax met Mus solini komen confereeren. Deze gebeurte nis wordt beschouwd als een éclatant suc ces der fascistische diplomatie. Volgens de meening in Italiaansche kringen zal het Britsche bezoek een keerpunt in de Euro peesche politiek beteekenen en een plechtige bevestiging zijn van de hervatting der Britsch-Itaüaansche samenwerking op in ternationaal gebied, maar ditmaal in het kader van volkomen gelijkheid. Men ge looft dat dc staatslieden niet alleen de we- derzijdsche betrekkingen, maar den gehee- len internationalen toestand zullen bcstu- deeren» Mijnbrand in Duitschland Vermoedelijk 20 slachtoffers. Naar uit Waldenburg gemeld wordt, heeft gisterennacht een ernstig ongeluk plaats gehad in een mijn bij Waldenburg, waarvan waarschijnlijk 20 mijnwerkers het slacht offer geworden zijn. Door kortsluiting is 'n mijnbrand ontstaan waardoor 22 mijnwerkers van den uitgang •werden afgesneden. Terstond werden de red dingspogingen ondernomen. Tot dusver beeft men slechts tien dooden kunnen vin den. Echter moet ook met den dood van de 10 andere mijnwerkers gerekend worden, temeer daar de brand een bijzonder sterke rookontwikkeling ten gevolge had. Katholiek priester hielp Jood Relletjes voor pastorie in Geln- hausen. De Joodsche advocaat Sondheimer, te Gelnhausen (Duitschland), was kort gele- den wegens omvangrijke belastingfraude zwaar gestraft. Het bleek, dat Sondheimer, die voortvluchtig is, een deel van zijn acten ondergebracht had in de katholieke pasto rie, waar de priester. Engels geheeten, ze in zijn studeervertrek bewaarde. De politie heeft de documenten thans in beslag genomen. Toen het voorgevallene, bekend werd, air dus: voegt liet Duitsche Nieuwsbureau aan dit bericht toe, kwam het tot betoogingen van de opgewonden bevolking tegen den priester. De politie zag zich gedwongen den priester. Engels, en zijn kapelaan, benevens een derde bij deze aangelegenheid betrok ken persoon in* Schutzhaft te nemen. Erfeniskwestie voor goed van de baan. Na een reeks van jaren is de vereeniging Neeltje Pater ontbonden, omdat haar arbeid voltooid was. Een brochure, samengesteld door de heeren Joch. Westerveld en Carl Pater getuigt van dien arbeid. In deze brochure nu is te vinden hoe Neeltje Pater zelf aan al de millioenen, welke zij heeftn agelaten, is gekomen: zij was zelf n.1. erfgename of vruchttrekster van zeven verschillende vermogens. Voorts vinden wij er aldus de N.R.Crt. een stamreeks in van de zes menschen die als erfgenaam van Neeltje Pater het hunne van de erfenis hebben gekregen. Volgens de bijeengebrachte gegevens moet de erfeniskwestie thans voorgoed tot het verleden behooren. EngelandDuitschland, Frank rijk. Italië en Tsjechoslowakife hebben de hulde van de Ne- derl'andsche kweekers aanvaard. Zooals men zich herinneren zal, hebben de Nederlandsche bloemkweekers uit dank baarheid voor den vrede van Muenchen aan de hij dezen vrede betrokken landen een gratis bloembollenbepianting aangebo den. Naar wij in het Weekblad voor Bloembol lencultuur lezen, hebben de regeeringen van Frankrijk. Duitschland, Engeland, Ita lië en Tsjechoslowakije de bollenhulde aan vaard. De Cour du Carrousscl te Parijs zal nu beplant worden met circa 26.000 hyacinthen en ongeveer hetzelfde aantal enkele en dub bele vroege Mendel- en Triumphtulpen. De beplanting van de tuinen van hét Palais Bourbon bestaat uitsluitend uit tulpen, dub bele, triumh-, darwin- en late tulpen, in een totaal aantal van ongeveer 28.000. 40.000 bloembollen naar Berlijn. De beplantingen in Berlijn zullen bestaan in het aanbrengen van perken hyacinthen rondom het Luisendenkmal, van dubbele vroege tulpen bij bet Denkmal Friedrich W. III cn van enkele .vroege tulpen in den Rosc-ngarkm van don Tiergarten, alwaar ook nog 'n deel der hyacinthen kon worden geplant. Met inbegrip van 3700 narcissen en 15.000 darwin en- late tulpen, die langs de I-Iofjiigerallée in" randen iri bet gazon zullen worden aangebracht, omvat de vredesnlan- ting in de Duitsche hoofdstad circa 40.000 bloembollen. Aan de Italiaansche autoriteiten zijn 36.000 Darwintulpen toegezonden. Naar Praag gaan circa 11.000 darwintulpen, 12.000 dub-, bele vroege tulpen, en 10.000 hyacinthen» tf-cfiahü KERES' UITDAGING DOOR ALJECHIN AANVAARD. Titelmatch in 1% Naar de Tel. meldt, heeft dr. Alje- chin de uitdaging van Paul Iveres tot een titelgevecht in principe aangeno men, nadat beide schaakmeesters het in groote lijnen over de financieele en sportieve condities eens waren ge worden. Op voorstel van Keres werd besloten de match niet voor den herfst van 1940 te doen plaats vin den. PURMEREND, 29 Nov. Gemeentel. Kaasbcurs. Verhandeld 15 par- tijen, wegende 31.000 Kg. handel matig, hoog* ,c. ste prijs f 22. 2 st. Kleine boerenkaas f 23, 413 Kg. boter f 1.53—1.56 per kilo. Runderen, totaal 645 stuks; 290 vette koeien 64 ct. per Kg., stug; 230 geldckoeicn f 115 ;j per stuk, matig; 105 melkkoeien f 180 per J stuk, matig; 20 stieren 40 ct. per kilo, ma* a tig; 15 paarden, stug; 115 vette kalveren matig; 302 nuchtere kalveren v. de slacht stug 336 vette varkens voor de slacht, vlug 113 magere varkens matig; 422 biggen, raa- tig; 1235 schapen vlug; 54 bokken f 2-14 per stuk, matig; kipeieren 4.85—5.'20, eend eieren 2.75 per 100 stuks, Noordholl. bL 47*470 ct., oude kippon en hanen 47Vy- i 521/S, ct. per kilo, konijnen 0.301.40 per j stuk, eenden '0.20—0.55 per stuk, duiven ,i 0.40 per paar, 305 ganzen 2.50—3.50 per stuk jonge hanen 0.50—0.55, 40 kalkoenen 0.67Va —0.70 per Kg. Coop. Centrale Eierveiling. Aanvoer! 'i 80.000 eendeieren 1.752, 75.000 kipeier en: ïi 65—66 Kg. 5.25—5.35,, 63—64 Kg. 5.20-5.30, i 60—62 Kg. 5-5.20, 58-59 Kg. 4.75—4.90, 56 —57 Kg. 4.40—4.G0, 53—55 Kg. 4—4.60, 50- 52 Kg. 3.75—3.95, 45—49 Kg. 3.40—3.70. GRONINGEN, 29 Nov. Graanbeurs. Inlandsche rogge 7.40-7-7.45, zomergerst 7.80—7.90. haver (wit) 5.80—6.30, zwarte haver 6.056.10. groene erwten 9.25 i 9.85, paardenboonen 8.909. wierdeboonen 8.909. Waalscbeboonen 9.2510, karwij* 1 zaad 18.7619.50, gele mosterdzaad 14.50-* 1 15.50, kanariezaad 6.50—6.75, blauwmaan-1 zaad 2425. ronde mais 88.35, platte mais 88.35. Aanvoer kleiner, stemming gelijk. ROTTERDAM. 29 Nov. Veemarkt. Totaal-aanvoer 4697 stuks, t.w.; 184 paarden, 5 veulens, 1526 magere runderen. 915 vette runderen, 25 vette kal veren, 494 graskalveren. 8% nuchtere kal veren,, 558 schapen cn lammeren, 2 varkens 4 biggen, S9 bokken en geiten. Prijzen per Kg.: vette koeien 70-58—38-48 ct., vette os sen 66563S-48 ct., stieren 62—5650 ct., vette kalveren 130—120—80-90 ct., schapen 4536—30 ct., lammeren 504542 ct., gras- kalveren 5040 ct., nuchtere kalveren 44- 3934 ct., slachtpaarden 40—10—30 ct. Prij* zen per stuk: schapen f 2320—17. lamme ren f 171412, nuchtere slachtkalvereft f 1086, nuchtere fokkalveren f 2825— 20, slachtpaarden f 20016090, werkpaar den f 310—250—100. hitten f 225—1S0100. stieren f 290—210—140. kalfkoeien f 315-260, 180, melkkoeien f 3102501S5, vare koeien f 200—160—120. vaarzen f 180—160- 140, pinken f 150—120—100,* graskalvercn f 473725. bokken en geiten f 108—0. WARMENHUÏZEN. 29 Nov. Roode kool 1.30—1.40, eele kool 1.30—160, Deensche witte kool 1—1.30, drielingen, uien 2.70, uien 3.60—3.80, grove uien 3.50, andij vie 1.40, Goedgekeurde pootaardappelenl eerstelingen A 35/55 4.20. Aanvoer: 65.300 Kg. roode kool, 13.700 Kg. eele kool. 24.600 Kg. Deensche witte kool. 1625 Kg. uien, 12000 st. andijvie, 4800 Kg. goedgekeurde pootaard- apnelen. MEDEMBLTK, 29 Nov. Borgefs 1.151.20, per 50 Kg. Roode kool 1—1.30. gele kool 1.per 100 Kg., hlocmkool 7.10—8.50. 2e soort 2—4.20 per 100 stnks, uien 175190, grove 1.60—1.70 per 50 Kg., wor telen 1.2—2.30 per 100 Kg. NOORDSCHARWOUDE. 30 Nov. Uien 370—380: erove 330—340; 7500 kg. neen 180240; kleine peen 80120; 36800 ke. roodo kool 130—1R0; 5000 ktr. «Ie kool 130: 1100 kg. groene kool 290; 58800 kg. d. witte kool 1—1.10; 4600 kg. andiivie 90-—7; 128.300 kg. nootnarrlapoelen A 3555 420; 28—35 450—*60: R 28—35 410; C 35—45 420 BROEK OP LANGENDIJK. 30 Nov. Aanvoer 13000 kg. uien 380410; drtelin» "•en 3—350: grove 370—380; gele nen 620— 630: stek 120—160. 2900 kg. peen 150-280; kleine peen 7080; 500 kg. kroten 170: ■Ut'"J kg. roode kool 130150: savovekool l0 V 76000 kg gele kool 130—140: 48000 kg. witte kool 1—120; 5500 kg andijvie 50—1JUJ 3500 kg. knolselderie 1120.

Schager Courant | 1938 | | pagina 12