Burgemeester Mijnlieff debuteert - als raadsvoorzitter Raad Winkel [ei sot Pr Het geschenk RAAD ANNA PAULOWNA Entv Br Firn Uit onze Omgeving c. 4 SLECHTE TELEFOONVERBIN DING MET HET RAADHUIS! SCHOOLBOUWPLANNEN BLIJ VEN NOG BINNENSKAMERS! VOORZITTER VINDT DE HEER KUIJKEN LANG VAN STOF! GAAT DE NESTOR HEEN? Gistermiddag vergaderde de Raad voor het eerst onder voorzitterschap van den on langs benoemden burgemeester, den heer Mr, MC. Th. Mijnlieff. die met. prijzenswaar dige vlotheid de besprekingen leidde en be kortte. De heer Op 't Veld heeft 'n kleine opmer king naar aanleiding van de notulen, om trent stemming over de onderwijzeres. Weth. Keuris zegt er reeds eerder op ge wezen te hebben dat de stemming niet juist geweest is. Er is anders gestemd, dan de be doeling was, maar het had op het resultaat geen invloed. De heer Lubbert zou willen, dat nogmaals een onderzoek werd. ingesteld, omtrent de weigering van de minister van financiën de wijzigingen, voorgesteld aan het land arbeidersplaatsje van Glasbergen aan te brengen, goed te keuren. De heer Kloosterman ondersteunt het ver zoek. De heer Dekker wijst er oo dat het in den polder steeds moeilijker wordt terrein voor iandarbeidersplaatsjes te krijgen. Men moet den Haag overtuigen dat ook op kléinere terreinen een plaatsje rendabel kan worden gemaakt. De raad wenScht algemeen dat men zich nader met den minister zal verstaan, aan welk verzoek govolg zal worden gegeven. De Heer Kuyken merkt nog op dat hij een plnatsje fatsoenlijk grond hoort. Een huis met een goede hoek grond houdt zijn waar de. men moet niet vergeten, dat de gemeente borg is. Het land van Cérès is veel te duur Spr. meent dat er nog gelegenheid genoeg is, er kunnen nog wel honderd huizen gebouwd worden. Voorzitter: We beginnen nu algemeene be schouwingen over landarbeiders plaatsjes te geven, heter is het daarmee te wachten tot de minister heeft geantwoord. We gaan nu praten over subsidie aan de tuinbouw-cur- sus. De heer Kuyken: Die Cérèsgrond is veel te duur. Voorzitter: Meneer Kuyken, we zijn allang aan een ander onderwerp. De heer Kuyken: O. MEDEDEELINGEN. O.m. wordt verder medegedeeld dat blijkens 'n brief van Ged. Staten, het aanleggen van een automatische huistclefooninstailatie in het raadhuis niet in overweging kan wor den genomen. De bsetaande telefooninstalla tie in het oude raadhuis is thans naar het nieuwe raadhuis overgebracht. Gevraagd is om te willen toestaan, dat in de plaats van deze toestelllen 3 serietoestellen wor den geplaatst. Voorzitter deelt mede, dat de telefoonver binding met de secretarie nog zeer slecht is. Het merkwaardige is dat Haarlem geen aansluiting kon krijgen om te betoogen, dat er geen aanleiding was, de aangevraagde huistelefoon toe te staan. Een voordeellg zaakje. De oude brandkast is verkocht voor fl 40- aan het gemeentebestuur van Wieringen. Het ding was niet veel waard zegt voorzit ter. De schoolplannen- Er zijn diverse bezwaren geweest tegen de schoolbouwplannen te Breezand. Voor dc zaak in den raad komt. zal er onderhands gesproken moeten worden. He*t is thans nog een chaotische toestand met de school- plannen- BENOEMING ONDERWIJZERESSEN. Tot onderwijzeres vervolgonderwijs aan schol I en II worden benoemd de dames: Hovelink en Snelman. ARTIKEL 13. Verzoek om een bijdrage, voor het cur susjaar 1 Sept. 1937—1 Scpt. 1938 voor het bezoeken van leerlingen uit deze gemeente van het gemeentelijk lyceum te Den Hel der en gelijk verzoek voor volgende jaren. Verzoek om ecne bijdrage voor het bezoe ken van een leerling uit deze gemeente van het. R.K. lyceum te Alkmaar. De verzoeken werden ingewilligd, de eerste bijdrage is fl 200 per leerling de twee de fl 130.- GELDLEENING. Voorstel tot het aangaan van eene gekl- leening voor den raadhuisbomv, ter ver vanging van het eerder genomen besluit, Dit is een formeele kwestie Ged. Staten hadden de juiste eindcijfers nog niet, en zonden een eerder genomen besluit automa tisch hebben goedgekeurd. Het gaat over fl 33725.53 De keer Kuyken: Er is puur bijkommen. Weth. Keuris: Geen cent, U moet de in ventaris ook rekenen! Voorzitter noemt het totaalbedrag aan in ventaris van fl 7325.53 niet hoog. Weth. Op 't Veld zegt dat, er bovendien nog fl 1000.— grondwerk enz. inzit. De heer Dekker: Dat hebben we toch al lang gehad! Weth. Keuris: Ja, maar Kuyken begint er weer over! VERHUUR GEMEENTEBOERDERIJ Voorstel tot verhuur van de l>oerderij „Cérès" op gelijke vorwaardon als vorig jaar hébben gegolden. De heer Dekker heeft gcon bozwaar tegen den verhuur van fl 1050, maar het tijdstip van besluiten is niet juist.. Als de raad meer zou bedingen was dc mail aan handen en voeten gebonden, zijn producten zitten in den grond! Voorzitter is het gaarne met den heer Dekker eens en acht ook een tijdstip in Juli beter. HONDENBELASTING. Voorstel om een aanslag in de hondenbe lasting oninbaar te verklaren. Ingewilligd. KASGELD Voorstel tot vaststelling van besluiten be treffende de voorziening in de behoefte aan kasgeld. Tijdelijk kasgeld zou fl 100.000 bedragen, rekeningcourant fl 25.000 Aldus besloten. SUPPLETOIRE BEGROOTING. Vaststelling van een suppletoire begroo ting voor 1938 in verband met de afrekening van den Rijkssteun over 1937. Vor den gewonen dienst loopt die over een bedrag van fl 11851.18, voor den kapi- taaldienst over fl 1454.81 LANDARBEIDERSPLAATSJE. Aanvraag van H. J. van Loon om een voor schot ingevolge de bepalingen der Dandar- beiderswet. Het bedrag is fl 2550.Het huisje wordt gebouwd aan den Schorweg op een terrein van 2000 m2 Aan de finantieele voorwaar den heeft aanvrager voldaan. B. en W. ad- viseeren goedgunstig. De aanvrage wordt in gewilligd. GEMEENTEBEGROOTING 1939 De gomeentehegrooting voor 1939 wordt aangeboden. Tot leden der commissie ter beoordeeling worden benoemd: de raadsleden buiten de wethouders. EEN „BURGEMEESTER LOVINKSTRAAT" B. en W. stellen voor, als een hulde aan het werk van oud-burgemeester Lovink den naam Zwarteweg te veranderen in „Burge meester Lovinkstraat." Burgemester Lovink had graag de titel „weg" welke oorspronkelijk was voorgesteld veranderd in „straat". Weth. Keuris: Ik vind het onzinnig een weg een straat te noemen. Voorzitter: Burgemeester Lovink wil het graag zelf de raad zal daar toch overheen moeten stappen. Er kan natuurlijk lang over gepraat worden- Weth. Keuris: Ik stap er direct over heen. maar 't is zuiverder om 't „weg" te noe men. Voorziter: Is 't geen conservatisme? Waar overigens de grens tusschen liet begrip straat en weg is weet ik ook niet precies! Aldus besloten. RONDVRAAG. Voorzitter: Het belangrijkste punt heeren: de rondvraag. De heer Op 't Veld: We moesten eerst maar eens blazen en thee bestellen! Voorzitter: Ik kan 't ook niet helpen dat de Raad zoo doorzet! (Vroolijkheid) Maar we zullen eerst even op adem komen! De Heer Dekker zegt een oude koe uit sloot te halen en wel de B. steun voor 1938. De beloofde uitkeering is nog niet gedaan. Spr. zou graag willen dat in de commissie voor huisbezoek daarbij een arbeidersvrouw werd opgenomen. Dit was spr. zoo half en half toegezegd. Staat het tegenwoordige col lege op 't. zelfde standpunt? Spr. adviseert dan een keuze te doen uit de leden der land arbeidersbonden. Voorzitter zal de zaak gaarne in B. en W. behandelen. Verder doet de Heer Dekker mededeeling van een kapotte straatlantaarn. De heer Kloosteman heeft ook een kapot te lantaarn ontdekt. De Heer Lubbert dringt op spoed aan ten aanzien van de openbare scholoplannen. Als de bomverq lang duurt zou de veiling wellicht het aanbod. ,daar tijdelijk school te houden, kunnen intrekken. Bovendien is er nu weinig werk en is 't bouwen goedkooper. De heer Kuyken raadslid af? Voorzitter licht toe dat hij de uiterste spoed reeds heeft betracht. Ook de heer Kuyken had over de school plannen willen spreken, maar hij heeft nog wat en dat is niet zoo heel mooi. Als zijn zittingsperiode om is, heeft hij 15 jaar hier gezeten, maar om gezondheidsredenen spr. kan na een naproces van een oorontsteking slecht, hooren, zal hij misschien moeten aftreden. Spr. zit niet graag als halve man. Als een voorgenomen operatie geen goed re sultaat heeft, zal hij bedanken. Spr. is ver slecht bij 't oude raadhuis. Weth. Op 't Veld: Ik wil je niet graag mis sen! De Raad verliest zich dan in een bespre king over de accoustielc van 't raadhuis. Hierna sluiting. Een „dooie" vergadering. Onder in den zak zit de rekening van het gasbedrijf. Een slordige duit De belastingdubbeltjes moeten wat vlugger uit de oude kous druppelen! Niet zoo heel veel animo voor het Wieringermeerland. Tn de gisteravond gehouden gemeente raadsvergadering, welke door alle leden werd hygewoond, stelde de voorzitter, bur gemeester Zwart o.a# de volgende INGEKOMEN STUKKEN. aan de orde, nadat de notulen der vorige vergadering onveranderd waren vastgesteld. a. Eenige goedkeuringen op raadsbeslui ten door Ged. Staten en oen dankbetuiging van den polder Waard cn Groet voor het geplaatste lichtpunt. b. Eenige jaarverslagen en maandbladen. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Een bericht van den Raad van State be treffende een beroep van den Heer G. Weg- gemans tegen een raadsbesluit inzake ver voerkosten voor zyn kinderen naar een school te Schagcn. B. en W. verzoeken machtiging deze za ken naar hun inzicht af te doen. Aldus besloten. Den lieer A. Molenaar te Winkel wordt op zyn verzoek fl. 3.83 ontheffing schoolgeld verleend. De" heer Jb. Jongejan krijgt voor de helft ontheffing van zijn aanslag hon denbelasting. Dg heer Smit verzocht, ontheffing van schoolgeld. Afwijzend wordt beschikt. Op de verzoeken om ontheffing van hon denbelasting van M. Hoogstraten, wordt af wijzend beschikt, evchizoo op een dergelijk verzoek van P. Snift.' VOORSTELLEN VAN B. EN W. Opcenten Gemeentefondsbelasting B. en W. stellen voor de bestaande veror dening tot heffing van 75 opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting op nieuw vast te stellen in verband met het sluitend ma'ken der begrooting '39. Aldus besloten. KASGELDLEENING. B. en W. stellen voor te besluiten om hen te machtigen gedurende 1939 en op den dienst 1939, al naar gelang van behoefte, kasgeld op te nemen tot een bedrag van ten hoogste fl. 23000.tegen een rente van ten hoogste 1 pCt. boven promesse disconto der Nederlandsche Bank per jaar en een koers van ten minste 109. en verder gelijk aan de hen op 28 December 1937 verleende machti ging. Aldus besloten. DE REKENINGEN. Gasbedrijf. De rekening van het gasbedryf over 1937 wordt voorloopig vastgesteld. Door den lieer de Veer wordt na mens de Commissie van onderzoek rapport uitgebracht, welk rapport strekt tot: Gewone dienst: de inkomsten hebben be dragen f 47092,84; de uitgaven hebben be dragen f 47092.84; saldo f nihil. Kapitaaldienst: de inkomsten hebben be dragen f 28897.de uitgaven hebben be dragen f 2S897.saldo nihil. In de cijfers is verwerkt het verlies dat gemeente Winkel heeft te betalen, zijnde f 5S21.92. Algemeen Burgerlijk Armbe stuur 1937. Door den heer P. Dekker Dzn. wordt na mens de Commissie van onderzoek rapport uitgebracht, welk rapport strekt tot: De inkomsten hebben bedragen f 14926-59, de uitgaven f 16642,17; nadeelig saldo van f 1715.58. De heer Dekker brengt den penningmeester van liet B. A. gaarne hulde voor zijn accu raat beheer. De rekening wordt vastgesteld. Gemeenterekening 1937. Door den heer G. Kamp wordt namens de Commissie van onderzoek rapport uitge bracht, welk rapport strekt tot: Gewone dienst: De ontvangsten bedragen f 131579.38; de uitgaven bedragen f 136335.33, nadeelig saldo f 4755.95. Kapitaaldienst. Inkomsten bedragen f27894.50; uitgaven bedragen f 36642,12; na deelig saldo f 8747,62. Door de Commissie is andermaal gewezen op de grootte van het be drag van de nog te verhalen posten, en op krachtige maatregelen aange drongen tegen den gemeente-ontvan ger. Burgemeester en Wethouders heb ben thans den gemeente-ontvanger opdracht gegeven om de nog te ver halen posten met de meeste spoed te innen. Er is een te groote post .achterstallig, er zijn zeker inbare posten bij. Met genoegen neemt de commissie kennis van bovenstaande be richt van B. en W Spr. brengt den gemeen teontvanger dank voor het accuraat beheer. De rekéning wordt aldus vastgesteld. SUPPLETOIRE BEGROOTING 1938 Een suppletoire begrooting 1938 wordt vast gesteld. VERZEKERING GEMEENTEGELDEN. Ingevolge schrijven van Gedeputeerde Sta ten stellen Burgemeester en Wethouders voor een regeling betreffende de verzeke ring van gemeente gelden, vast te stellen. Aldus besloten. REINIGINGSDIENST. Het in de vorige vergadering genomen be sluit is door Gedeputeerde Staten terug ge zonden met de bemerking, dat de heffing van bedoelde rechten dient te worden gere geld in een belasting Verordening, vast te stellen krachtens art. 269 der Gemeentewet. Burgemeester, en Wethouders stellen vopjr de verordening opnieuw vast te stellen, en het in de vorige vergadering genomen be sluit. in te trekken. Aldus besloten. LAND IN DE WIERINGERMEER. Voorzitter deelt mede, dat er belangstel ling is voor de laridverhuur in de Wierin- germeer, maar de animo valt. toch tegen. Voorz. wijt dit. aan de beperkende bepalin gen der directie. De lieer Kamp betreurt het dat er van de kleine menschen in verhouding veel meer pacht wordt gevraagd dan van de groot bedrijven. Voorzitter wijst er op, dat hij ook nog po gingen heeft gedaan v. kl.-boeren los land te huren, maar deze zijn mislukt. Zoo gauw de zaak genoegzaam is voorbereid komt er een voorstel van B. en W. AANBIEDING GEMEENTEBEGROOTING 1939. Inkomsten en uitgaven gewone dienst wor den begroot, op f 106873.99. AANBIEDING BEGROOTINO BURGERLIJK ARMBESTUUR. De inkomsten en uitgaven worden begroot op f 14822.54. De commissie ter beoordeeling van gemeente- en B.A.-begrooting zal be staan uit de raadsleden-niet-wethouders. Omi ko-hi o-'jJiaal door MARIA BRENNESSEL. Er zaten vijf menschen in dat huis. elk met hun eigen gedachten, die toch allemaal op een en hetzelfde punt gericht waren. Vijf menschen, twee groote en drie kleine. En allen dachten ze aan morgen, den gc- wichtigen dag, moeders verjaardag. Zwij gend had de man een tijdie voor zich heen gestaard, denkond over het groote ver driet dat hein twee jaar geloden had ge troffen, toen hij zijn eerste geliefde vrouw verloor. Dat, was een harde slag geweest. Doch he.t lieve, onder het lamnlicht glan zende, gebogen hoofd van zijn tweede vrouw, die ijvojrig kousen stopte, bracht een blijderen trek op zijn gelaat. Het was vreemd geweest voor de buitenwereld en men had zijn snelle keuze niet goedge keurd, doch het kon niet anders. De kin deren hadden immers hun verzorging noo- dig en een moederhand, al is het die van een tweede moedor, leidt beter dan die van oen huishoudster: Lieve Anne, ze had hot dapper aangedurfd met. haar 25-jaar de zorgen voor zijn drietal heneden de tien op zich te nemen, maar getroffen had zo het daarmee niet. Vreemd, zoo afkeerig als ze van haar waren, zelfs de jongste, de vijf-jarige Rietje. Plotseling keek ze op en zag hem recht in de oogon. Er blonken tranen in de hare, tranen die ze haastig poogde weg te vegen. Wat is er, liefste, drong hij aan. Och niets, ik dacht maar zoo. Aan je verjaardag morgen? Ja, gaf ze toe, die was vroeger zoo .Tocüik, zoo zonnig en nu... Wat nn'i Ach Arthur, ik vind het zoo kil hier, zoo triest... de kinderen... Wat, ziin ze dan weer onhebbelijk ge weest Anna? Neen, antwoorde ze dof. ze zijn beleefd genoeg zoo klein als ze zijn. maar ze blij ven zoo... zoo ver weg van me. Hij stond op en legde bohoedzaam zijn arm om haar heen. Kind, Anna, trek jc dat nu toch niet zoo aan. Ze moeten nog aan je wennen, dat begrijn je toch wel. Laat het je toch genoeg zijn Anne, te weten, dat ik zielsveel van je houd en dat ik ie o zoo dankbaar ben, voor ie liefdevolle zorgen voor hen. Ja gaf ze toe. je zal wel goliik heb ben, ik moet geduld hebben, misschien la ter. Ze kon het dien avond niet van zich af zetten. Alles had ze voor de kinderen ge daan. alles geprobeerd. Geen herinnering aan de eerste moeder had ze uit den weg geruimd. Alles was zoo gebleven als baar voorgangster het gelaten bad: niets wat liet drietal lief of heilig kon zijn bad ze ook maar gepoogd te verstoren... F.n zoo. in deze stemming, moest ze haar 26-sten verjaardag vieren, die tevens de eerste van haar huwelijk zou zijn. Roven in hot buis, op de jongensslaapka- mer, werd ook aan dien verjaardag ge dacht. Kleine Rietje was stilletje* bij de broer gekropen voor bet gezamenlijk over leg. Wat moet we nou doen? opporde Wim, de oudste. We kunnen toch moeilijk doen of we er niets van welen, Lnton we baar stoel versieren, dat is !enm:,icfe wat. Dat dAdon we voor modder vroeger ook snikte zijn jongere broer het eensklaps uit... Wim slikte verdacht, maar gaf Koes toch een harden por. Srbei nou uit jo. maak me nou niet. beroerd, daar is toch niks meer aan te doen. Verzin liever wat... Er volgde een lange stilte, waarin kleine Rietje moeite had de combinatie moeder en tante te ontwarren. Ze was ook nog zoo iong toen het ongeluk hen trof, maar de iongens hadden de stille wrok tegen de nieuwe, de tante aangekweekt, ofschoon heel haar jonge zieltje hunkerde naar do Posterende warmte en de. liefde van haar nieuwe verzorgster, die het beeld van de moeder langzaamaan deed vervagen. Ze is toch eigenlijk wel aardig, ver brak Wim de stille. kunnen we 't. niet ;n orde maken, zij kan het toch ook niet helpen... Toen ging de zitting over in een geheime vergadering met veel gefluister. Het oogenhlik. waar Anne zoo tegen op '«ad gezien, was aangebroken. Het ontbijt. Ze had de kinderen voor dien nog niet ge zien. Zie je wel. ze feliciteeren met niet ^•ons, had ze verdrietig gedacht: anders hoor •e zo 's morgens nog wel rennen over de gang, maar nu, stilte. Met een zwaar hart. trad ze de kamer binnen, waar het meisje a.1 gedekt had, maar... Het was of de zon in al haar weelde in de kamer scheen en alles in gloed zette. Daar zat 'f drietal, keurig op z'n Zondags. Haar stoel was met slingeis van groen en bloemen omwonden en naast haar hord stond een klein pakje met een kaartje er naast. Met keurige letters was daarop mof een kinderhand geschreven: VOOR MOEDER. Even scheen het of de kamer rondom haar draaide; dan pakte ze het drietal, haar drietal stevig vast en kuste het dat het klapte. Met trillende vingers schoof ze daarna het vloeipapier van het nakie en onthuld^... het theekopje van de eerste moeder, dat ze altijd als reliquie voorzichtig achter glas bad moeten bewa ren, het kopje, dat ze bijna niet kunnen aanraken, of drie paar oogen hadden haar i verwijtend aangekeken, bet kopje dat voor haar de erkenning van liaar moederschap I bcteekende» VRAGEN VAN RAADSLEDEN. In een vorige vergadering hebben V. Krab—Elings en de heer Dekker vragen gesteld, welke voorzitter na en W. thans beantwoordt. Wat de verlichting in de Waard en polder betreft, meenen B. en W. dat] zich bij de verlichting voorshands neerleggen. Het Bestuur van Waard Groet is tevreden. De heer Dekker is accoord. Men het dan nog maar eens oen jaar aa, meent hij. Op een vraag van mevr. Kr Elings wordt geantwoord, dat men voor] vervanger-reinigingsman f 15.heeft taald, omdat men voor dat geld kon krijgen. B. en W. hebben de doucheinrichtioJ de school te Aartswoud bezocht, De jn; ting is keurig en er wordt, flink g van gemaakt. Het college verzekert Krab-Elings dat het waarschijnlijk njj. wijzend zal staan tegenover haar vray in Winkel een douche-inrichting leven te roepen. De kosten zijn niet zoo hoog, maat, moeilijkheid is de verwarming. door een gasgeyser geregeld moeten w en onderzocht zal nog worden of deze raten voor kleine kindeen gevaar ople RONDVRAAG. De heer Dekker hoopt dat het Bulb armbestuur voortaan spoediger subsidié aanvragen en niet zooals thans met nadeelig saldo van fl 1700.zal werken] Voorzitter meent, dat het B.A. wel ia zen geest zal werken, de voorzitter van college sprak daar reeds over. De heer Kamp zegt, dat het ramen voca het B.A. zoo moeilijk is, door de bijzondera tijdsomstandigheden. Men kan het op geen' duizend gulden bekijken. Hierna sluiting van de korte open vergadering, die maar een klein half duurde en waaraan een comitézitting was gegaan. BARSlNGEüm DIENSTPLICHT. De dienstplichtige der lichting 1. Pluister is opgeroepen om voor eersie oei ning in werkelijken dienst te komen bij hl 9e Regiment Artillerie te Naaiden op Januari 1939, COLLECTE. In deze gemeente is onder leiding vai den Burgemeester een comité gevormd voo het inzamelen van gelden voor vluchtelin gen wegens geloof, of ras. De inzamelinj zal plaats hebben op 2 December a.s Wi twijfelen er niet aan of deze collecte ook hier een groot bedrag opbrengen. UITVOERING „DE WESTFRIES'-, De gynmastickvereeniging „De Westfri»'' gaf in de zaal van den heer A. de Graaf, haar jaarlijksche uitvoering. De v de heer J. A. Schenk heette de aan' welkom en drukte er zijn spijt, over uit, er -niet meer belangstelling was. Spi hoopte op de medewerking van de oni speciaal de adspirantenafdeeling weer! doen bloeien. Het programma, dat vervolgens werd al- gewerkt, bood voor een elck wat wils, Vrije oefeningen, brug. paard en hoog-rek, els- mede een 'tapballet werden vlot uitgevoerd Een voordracht door enkele dames en ren, was een welkome afwisseling tenvij voorts de Funny Boys van Schagerbrug he programma completeerden. Het optrede: van dit ensemble was een succes. Dc hee Kroonenhurg weet met zijn mensehen ie te bereiken, waarvoor wij oprecht waa deering hebben, terwiil de zang van de heer Mever viel te prijzen. Ook de accorde onsoio uitgevoerd door den heer Jiirnminl verdient vermelding. Een geanimeerd hal hield de aanwezige: nog geruimen tijd bijeen. SCtfRINGKAAGPOLDER. Bij gehouden stemming werd tot Voor zitter van den Schringkaagpolder herbe noemd de heer D. Grootes. WIERINGEMEB Hiei met g van Docht Dja SLOOTDORP. UIT AUTO GEVALLEN. Toen de heer Reitsma, veearts, alhitf Maandag met z'n auto uit Friesland kora» de, den Afsluitdijk wilde verlaten om 4e Polder in te rijden, raakte hét portier van. de auto los, waardoor zijn echtgenoot# M zijn dochtertje, dat bij haar moeder <>P schoot zat, uit den wagen vielen. Waarschijnlijk had het kind per ongeluk met de knie het portier losgemaakt. M«vr' R. bezeerde zich het been. Dr. Hoogkamer hechtte den wond. Hat kind kwam er met een paar blauwe PW'! kon af, zoodat men kan zeggen, dat he»| ongeluk nog betrekkelijk goed is afgeloope- WIERINGERWERF. SCHIETWEDSTRIJD B. V. L. Onder leiding van den heer Schoolmeesltf hield dezer dagen alhier de afd-eelingï8n de B.V.L. een schietwedstrijd. De prijs werd gewonnen door A. v. d. Goot \w p.), tweede prijs N. Boersema (S7 p.) en derde prijs A. van der Linden (87 p. bij over schieten). •W1ER1NGEX PEK BEZI Eén goed Prijs kok( ALS Van het rechte pad geraakt. Dinsdagmorgen is een gesloten vracht auto met aanhangwagen van den dienst „Stad Alkmaar", welke vanuit Friesland op; weg naar Alkmaar was, nabij Hippolytus- hoef door een defect aan dc stuurinrichting naast den betonweg geraakt. De auto vernielde enkele jonge boompjes cn zakte tot aan de assen in den drassige» bodem weg. Na enkele uren hard werken, zijn de wagens weer op den harden weg gebracht en konden na de noodige repa ratie hun weg weer vervolgen. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De materiéele schade was gering. Een en ander had natuurlijk de belang stelling van het passeerende publiek. ZJJPE POLITIE. Aan komen loopen een hond, bij G. v 1S5^ J rij ksveldwachter, Burgerbrug.

Schager Courant | 1938 | | pagina 6