FIRMA G. BE WAARD GEOPEND in OMGËVINGNIEUWS Schager Courant?? MORGEN (Zondag) LANG EN DIJK DE GEMEENSCHAPPELIJKE REGELING. Van eenstemmigheid geen sprake. Nog altijd is de Gemeenschappelijke Re geling voor de Gasfabriek der Langenclijkor gemeenten en St. Pancras niet in behande ling gekomen in een der vergaderingen van den raad van een der 5 gemeenten. .Wel is zij door de Gascommissie behandeld en door de 5 colleges van B. en W„ doch verder heeft zij het nog niet gebracht. Wait wij omtrent den loop van zaken hebben verno men, is al weinig bemoedigend voor het verkrijgen van de noodzakelijke eenstem migheid, welke men met de behandeling op de bovengenoemde wijze meende te bereiken Zijn we goed ingelicht, dan is in de gecom bineerde vergadering van de 5 B. en W.'s voor een belangrijk deel omvergeworpen, wat in de vergadering van de Gascommissie met veel zorg was vastgesteld. Hot is nu maar de vraag, wat de raden zullen doen. Met zoo goed als wiskundige ze kerheid durven we voorspellen, dat eenstemmigheid voorloopig niet zal worden verkregen. We zijn er zeker van, dat in de hoofdquesties, die een principiëelen ondergrond be vatten, groot verschil in uitspraak van de raden valt te verwachten. En daar het hier de vaststelling van een gansch nieuwe regeling betreft, zal er een stemmigheid moeten, zijn, pm tot definitieve vaststelling te kunnen komen. Het schijnt, dat de verschillende inzich ten hun oorsprong vinden in de vraag, of algetfeele delegatie van macht.aan de Gas commissie door de raden zal worden ge geven of niet. Jin .dat bij die vraag domi neert. een nieuwe vraag. n.1. op welke wij ze de Gascommisisc zal worden samen gesteld. Als een raad zijn macht aan een 'ander overdraagt, dan moét hij toch we ten, dat die bevoegdheid zal worden aange wend, om do inzichten van de meerder heid van dien raad tot gelding te brengen. Doet hij dit niet, dan geeft hij blijk van weinig achting voor de democratische vooruitstrevende gedachte, die hij zegt, zelf te belijden. Ten einde de mogelijkheid te scheppen, tot eenstemmigheid te geraken, kan nog één middel worden aangewend en wel, het 'bijeenroepen van een-'vergadering waartoe alle raadsleden en burgemeesters worden uitgenoodigd. We zeggen niet, dat die een stemmigheid clan zal worden verkregen, maar het is op het oogenhlik de eenige kans. Verschillende raadsleden hebben ons dien wensch te kennen gegeven, en we mogen verwachten, dat aan hun verlan gens zal worden voldaan. Spoedig hopen we daaromtrent nadere mededeelingcn te kunnen doen. Slechte nanq van zaken met de goed gekeurde poters. Met den verkoop van de goedgekeurde pootèardanpelen gaat het alles behalve naar wensch. Veel' blijft onverkocht en spoorwa gens vol worden vermalen om als veevoer te dienen. Bij de groote hoeveelheden onver kocht gebleven knol, is het een bedroevend vedschiinsel, dat 'n geselecteerd product als de goedgekeurde Eerstelingen zijn. als vee voer ziin eindbestemming vindt. Het is een duidelijk sprekend symptoom van den he narden toestand, waarin de Langen cl i:,r er tuinbouw verkeert. ZUIDSCHARWOUDE. BEGRAFENIS A. KIST. Vrijdagmiddag had op de Begraafplaats alhier de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer A. Kist, in leven kantoorhouder alhier. LTit de groote belangstelling, die uit vele kringen aan den dag werd gelogd, bleek wel, in hoe hoog aanzien de overledene stond. Tal van kransen van verecnigingcn, waarvan hij be stuurslid was, dekten de baar. Aan het graf werd het woord gevoerd door ds. De Leeuw van Dirkshom, de hecrcn Dek ker, plaatsvervangend directeur van het P. T. T. kantoor te Broek op Langendijk, een vertegenwoordiger van de afdeeling Alk maar van den C. B. P. T. T., waarvan de heer Kist lid was, de lieer Van Kampen te St. Pancras als collega, Jhr, Van Spcneler, burgemeester van Zuidseharwoude, de hec- ren P. Boon en P. van Exter, resp. voor de Sociëteit Op Maat. waarvan de overledene voorzitter was, en voor de Kerkvoogden der Nerl. Hery. Kerk, als welker organist hij fungeerde, de hoeren S. dc Boer cn J. du Burck, hem dank brengende als bestuurder van de IJsclub Ons Genoegen en van de af deeling van den Bond voor Staatspension- neoring, de heeren J. Schenk voor de prov. prop. commissie van den Ned. Kolfbond en Lcguit als kolfhrocder. Alle redenaars getuigden van hun groote hoogachting en liefde voor den ontslapene. Zij roemden zijn ernst en toewijding, die hij hij zijn werk aan den dag legde, zijn on kreukbare trouw en eerlijkheid, zijn oprech te vriendschap. Duidelijk kwam in hun re devoeringen naar voren, en welk een serieus en plichtsgetrouw ambtenaar hij was én hoe vol toewijding hij de taak, die hem was* opgedragen, vervulde. Vol.cn spraken tevens woorden van troost tot de familie. Ten slot te bracht de heer Jb. Kramer hulde aan de nagedachtenis van don heer Kist, die als bestuurslid van het Onderling Begrafenis fonds groote verdiensten had. Ds. de Leeuw heeft allen dank gezegd voor de laatste eer, den overledene bewezen en heeft troostwoorden tot de familie gespro ken. De duisternis was reeds ingevallen toen de vele belangstellenden den doodenakker verlieten. Met was een indrukwekkende plechtigheid. Oudercommissie. Tot lid van deOudercommissie werd in de jongste bijeenkomst op den Ouderavond gekozen de lieer D. Bakker. In plaats van den lieer S. de Boer, die niet meer in aan merking kon komen, werd de heer D. de Geus aangewezen. Wondverzorging. We vernemen, dat ook hier zal begonnen worden met de mond verzorging op school. Arts De Jong van Alkmaar is daarvoor door den Kring Hugowaard van Oudercommissies aangewezen. Het werk bij de zuurkoolfabrie- ken vermindert. Heden krijgen weer een aantal arbeiders aan de zuurkoolfabrieken gedaan. Er wordt zoo goed als geen zuurkool meer ingemaakt, ook al, daar de grondstof, de gewone witte kool ontbreekt. Met den aanvoer van deze kool is het. gedaan. Toch wordt ook Deensche witte kool wel voor den inmaak van zuur kool gebruikt. Het weer is echter van dien aard, dat de vraag naar dit artikel niet hij- zonder groot is. In de verschillende werk verschaffingen is echter voldoende werkgele genheid. Vooral hij het baggeren konden nog wei wat „slikkers" worden geplaatst. NOORDSCHARWOUDE. Het Sinterklaasfeest van de kleuterscholen. Gistermiddag werd in „Concordia" het Sinterklaasfeest der kleuterscholen van Volksonderwijs gehouden. In optocht gin gen de kleuters onder leiding van beide on derwijzeressen naar „Concordia". Nadat Sint en Piet waren toegezongen, begaven deze zich te midden der kleuters, waar zij met gejuich ontvangen werden. De kleinen werden vervolgens nog door Sint Nicolaas toegesproken, waarbij bleek dat Sint en Piet van alles op de hoogte waren. Voor afwisseling werd o.m. de poppenkast- vertooning gegeven, welke een groot succes was. Tenslotte werd tot uitreiking der ca deautjes overgegaan, waarbij de kinderge zichtjes straalden van genoegen. Ook dit Sint Nicolaasfeest is dus weer in alle opzichten geslaagd, waarhij zeker een woord van dank op zijn plaats is aan allen die tot het welslagen hebben medegewerkt. Zeker niet het minst geldt dit beide onder wijzeressen. die weer zeer veel. werk van dit feest gemaakt hebben. WIERINGEN Aanbesteding. Op 13 Dcc. a.s. zal worden aanbesteed het éénjarig onderhoud van de militaire gehou wen en werken te Den Oever en op liet Kornwerderzand. Op 2-3 December a.s. zal worden aanbe steed het onderhoud gedurende het jaar 1939 van: Ia. den afsluitdijk van de Zuiderzee tus- schen Wieringen en de Friesche kust nabij Zurig, met bijbehoorend hoofd aansluitende terreinen, havens en havendammert te Kornwerderzand, Breezand en Den Oever cn van de aanwezige Rijksgebouwen met bij komende werken. Ib. de kunstwerken in den Afsluitdijk te Den Oever 'en Kornwerderzand, met bijko mende werken. II. het op den Afsluitdijk, gelegen ge deelte van Rijksweg no. 9. Op 20 December a.s. zal worden aanbe steed: Het onderhouden gedurende het jaar 1939 van de van de Rijkswerken in het Westelijk en Noordelijk gedeelte van de Wieringermeer, alsmede van een gedeelte van de werken, behoorende tot den Am- slelmeerboezem. Het onderhouden gedurende het jaar 1939 van de Rijkswerken in het Oostelijk en Zui delijk gedeelte van de Wieringermeer. als mede van enkele werken te Medemblik en te Andijk. Het onderhouden gedurende het jaar 1939 van den Wieringermeerdijk en den dijk van den proefpolder nabij Andijk.- Politie. Verloren: een etui met steeksleutels en een handtaschje met inhoud. Inlichtingen bij de Gemeente bode, Ko- ningstr. alhier. Burgerlijke stand (26 Nov, t.m. 2 December 1938). Geboren: "V^ijke, d. v. E. Stuveling en F. Renkcma: Sara Cornclia, cl. v. P. Kraak cn S. C. Steeman; Gijsbrecht, z. v. G. Bos sen en M. J. van Oeveren; Christiaan, z. v. J. v. cl. Ven en A. J. Smidt. Gehuwd: F. Visker en L. W. de Groot. K. Kamping en A. Pathuis. Ondertrouwd: Geene. Overleden: Geene. HOOGWOUD AARTSWOUD. Stoffenonderzoek en kleedinghygiène. De afd. Boerinnen en andere Plattelands vrouwen AartswoudHoogwoud heeft haat- gewone maandelijksche vergadering ge houden in lokaal Visser alhier. Deze avond was zeer leerzaam. Door mej. Ch. v. d. Weide, Leerarcs L.H.S. te Alkmaar, werd een causerie, gehouden over Stoffenonder zoek cn Klecdinghygiëne. Zij begon over de grondstoffen, waar zij van gemaakt worden en hoe zij vervaardigd worden, het onderscheid tusschen wollen en katoenen stoffen, echte zijde of kunstzijde, hoe de echte zijde afkomstig was van de zijderups en kunstzijde, daarentegen van geheel an dere grondstof. Na de pauze vertelde spr. wat men wel en niet moet dragen en behandelde nog tal van andere leerzame onderwerpen. De voorzitster dankte haar recht harte lijk voor hare mooie lezing. WINKEL St. Nicolaas bij de schooljeugd. Vrijdagmiddag heeft de Sint met zijn knecht een bezoek gebracht aan de kleuter school te Winkel. Bij zijn intrede in het lo kaal, werd hij door de kleintjes toegezongen. Onder het zingen en dansen werd de middag doorgebracht, terwijl de kinderen hun trac- laties niet misliepen. Verschillende ouderen woonden dit bezoek bij. Des avonds ver scheen de Sint in de zaal van den heer Laan, waar alle kinderen van de O. L. school met, het personeel aanwezig waren. Ook hier werd gezongen cn gctractecrd, de liedjes wa ren goed ingestudeerd, zoodat de Sint de kin deren dankte voor hun goede zingen. De Sint zelf vertelde den kinderen een verhaal, welke werd toegelicht met. lichtbeelden, en •/.oo was de avond om, voordat dc kinderen er erg in hadden en veel te vroeg naar hun zin. Bouwvergunning Door B. en W. is vergunning verleend voor het houwen van een woonhuis voor den heer D. Fijnheer. IJMUIDEN SCHAGEN. Speciale aanbieding zeer gewilde cadeaux. OVERHEMDEN in de nieuwste dessins en tinten. WOLLEN TWEKA OVERHEMDEN. KREUKVRIJE ZELFSTRIKKEN DASSEN MET DRUKKNOOP POUCHETS. BRETELGAJtNITUURS of DOOS ZAKDOEKEN. SJAALS - SLIPOVERS - PULLOVERS EEN HOED of PET. Voor Dames, Meisjes en Jongens: De keurige BLEYLE KLEEDING. KOUSEN - ONDERKLEEDING. ZAKDOEKJES KINDER TRAINERSPAKJES MUTSEN, enz. U slaagt zekerl Wij geven ASNA-Bonnen en vergoeden reis kosten. ZUPE Zondag 4 Dec. zal vanwege het Ned. Jonge lingsverbond alhier een jeugddienstg gehou den worden waarin zal voorgaan de Wel. Ecrw. Heer C. Tabak van Amsterdam. Me dewerking zal verleend worden door de chr. Zang verecuiging „de Lofstem" uit Schagen. Voor nadere bijzonderheden zie men de ad vertentie voorkomend in dit nummer. Vogelvergunning. De Minister van Economische Zaken heeft een vogel vergunning verleend aan J. Dig- num te Stolpen, J. P. Boontjes te Stolpen en C. de Maijer (bedrijf van B. Appel) te St. Maartensbrug. Mond- en klauwzeer. In de laatste 14 dagen is het totaal aan tal aangiften van mond- en klauwzeer met 1 vermeerderd en gestegen tot 320. Hiervan zijn al weer ongeveer 215 veestapels als her steld aangegeven. Overschrijving vergunning. B. en W. hebben met toestemming van den Minister van Sociale Zaken de vergunning voor den kleinhandel in sterken drank, staande ten name van P. S. de Nijs, overge schreven ten name van J. Schricken te Bur gervlotbrug. Werkloosheid nam toe. In de afgeloopen week is de werkloosheid iets toegenomen. Hel aantal vyerklooze ar beiders, dat in „zorg" is, vermeerderde van 53 tot 62, waarvan 5 in de werkverschaffing waren geplaatst en 57 onder de Rijkssteun regeling vielen. In de overeenkomstige week van het vorige jaar bedroeg het aantal werk- loozen 122. SCHAGERBRUG. Mooie promotie. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer S. Ja- ring, thans hoofd eener O. L. School te Gou da, is overgeplaatst als hoofd naar de op leidingsschool C aldaar. ST. MAARTENSVLOTBRUG. Eervol ontslag. De Minister van Justitie heeft aan D. van der Zee, voorheen jachtopziener alhier, eer vol ontslag verleend als onbezoldigd Rijks veldwachter in tijdelijken dienst. PETTEN. Gegund. Door de Rijkswaterstaat is bestek no. 9 gegund aan den heer Nicolaas Schager te Petten voor f 2435.—. De raming bedroeg f 2900. Dit bestek bevat het onderhoud van. de duinen cn zanddijken onder Callantsoog en Petten tusschen de strandpalen 9,800 en 17,900, ingevolge de wet van 15 Juli 1898, gedurende het jaar 1939. NIEUWE NIEDORP NUTS AVOND TE TERDIEK. Donderdagavond had in het lokaal van den heer Joh. de Weerd de eerste nuts- bijeenkomst in dit seizoen plaats. De op komst was. de buitengewoon slechte weers omstandigheden in aanmerking genomen, bevredigend. Allereerst hiekl de heer J. Lont een zeer intéressante lezing over de Jodenvervolging in vroeger dagen. Dc heer Lont oogstte met deze lezing een groot succes. Hierna kregen we eenige zeer verdienstelijk uitgevoerde nummertjes mu ziek (viool en orgel) van den hoer B. Pcr- sijn en zijn zoontje Piet Persijn. Door eeni ge dames en hoeren werd een komisch een acfer opgevoerd, welke zeer in dc smaak viel. Een viertal dames zongen met hegelei ding van den heer Persijn een aantal een voudige liedjes. Verder Werd een schimmen spel vertoond, waarvoor uitbundig is ge lachen. De heeren Persijn en Gert Langerlijk gaven met viool en accordeon vele vroolijke nummertjes ten beste, die lustig werden meegezongen. Toen voorzitter Olie de bijeen komst wegens het vergevorderde uur sloot was het geheele programma nog niet eens geheel afgewerkt. Reeds talrijke toezeggin gen werden gedaan van voordrachten enz. voor een volgende bijeenkomst.. Het was een uitstekend geslaagde nuts- avond bij Jo en Martien. SINT PANCRAS Burg. Stand over November. Geboren: Krelisje, dochter van Jacob Hei- nis en Anna Raat. Gehuwd: geene. Overleden: Piet er Keizer,, oud 58 J. echt- gen. van Aaltje Koning. Loop der bevolking. Ingekomen personen: Arie Rustenburg en gezin, van Oudkarspel naar Bovcnwcg 204. A. J. van Ilulsen, van Leeuwarden naar Bo- venweg 258. G. P. Groot, van Anna Paulow- na naar Bcnedenweg IT. II. F. Henning cn gezin van Hciloo naar Bencdcnweg 25 b. Vertrokken personen: Necltje Bruin, van Benedenwcg 7 naar Bergen N.H., Vinke- baan 2. Gegund. Het maken van een vak van het kanaal HuigendijkOudkarspel, met losplaats, vas te gewapend betonbrug en aansluitende weggedeelten met. bijkomende werken in de gemeenten Sint Pancras, Broek op Langen dijk, Zuid Scharwoude en Heerhugowaard bestek no. 34, Provinciaal Bestuur, waarvan onlangs de aanbesteding plaats vond is thans gegund aan de heeren J. Dikkcboom en J. Waterl ander te Herenveen voor een bedrag van f 110400.—. CALLANTSOOG V.V.V. CALLANTSOOG. Algemeene Najaarsvergadering. Aanwezig zijn achttien leden, wanneer door den voorzitter, den heer P. Vos Jbz., de algemeene ledenvergadering der V.V.V. Cal lantsoog, welke gehouden is Donderdagavond 1 December in Hotel de Haan, geopend wordt. Door den secretaris, den heer A. C. Brus- saard, worden de notulen dor vorige verga dering voorgelezen cn onveranderd onder dankzegging goedgekeurd. Voorz. hoopt in de voorjaarsvergadering weer een voorstel te mogen doen tot voortzetting van de uitgave van de Badcourant. In het -seizoen 1938 werden 6 strandfeesten georganiseerd en voorts een floraliatentoon- stelling. Deze laatste heeft een batig saldo gebracht. Alles is goed geslaagd en spreker dankt allen, die hun medewerking hiervoor gegeven hebben, hartelijk. Ook de verloting heeft een flinke bate voor de verecuiging gegeven, waarvoor spr.. de verlotingscommissie dank zegt. Met algemeene stemmen wórdt de heer Arie Kruit Gzn.. totl iel der rekeningcommis sie benoemd, zulks in dé plaats van den lieer A. W. H. de Wit. De voorzitter brengt dan verslag uit van de laatst gehouden Federatievergadering. De begrooting voor 1939, welke wordt goed-, gekeurd, sluit in ontvangsten cn uitgaven met een bedrag van f 812.50. In het Ivooi- bosch zal getracht worden eenige modderige plaatsen op te knappen cn te verheleren. Besloten wordt in Januari de jaarlijksche feestavond voor de leden te houden. Op voorstel van den heer De Haan wordt beslo ten geen entx-ce van dc leden te heffen. Rondvraag. Bij de rondvraag brengt dc heer Vogel zang naar voren dat er menschen waren, die klaagden over het betalen van een dubbel tje, wanneer zij zich in badpak op het strand bevonden. Enkelen zijn verbaliseerd cn wa ren er clan ook heelemaal niet over te spre- gen. De voorzitter zegt dat deze regeling voor het gepachte strand is gemaakt, omdat men zei niet te gaan zwemmen als betaling ge vraagd werd en wanneer de exploitant zijn hielen gelicht had, ging men toch. Dus klap- looperi j Dé heer Rehorst zegt, dat, deze bepaling gemaakt is op verzoek van de strandexploi- tatie. De heer Kooger vraagt namens de bewo ners van de Noordel; Zomerwoningen naar de mogelijkheid de weg langs die hüisies door te trekken naar den strandweg. Het bestuur zou dit eens kunnen onderzoeken. De lieer Reliorst gelooft wel dat-er bezwa ren bij Waterstaat zullen zijn. Ook de kosten zullen vrij hoog zijn. De heer Kooger beveelt onderzoek hiervan aan. De heer Kuiper meent ook. dat het mooi zou zijn cn tevens een groote verbetering. De Voorzitter oppert het denkbeeld om de kosten door de gezamenlijke bewoners der huisjes te doen dragen. De heer Rehorst gelooft, dat het meer ge- werischt is. wanneer de V.V.V. het verzoek aan het gemeentebestuur doet en de ge meente cie zaak dan zelf ter hand neemt. Een goed voetpad van ongeveer 1 Y> meter is wel voldoende. Algemeen wordt goedgevonden dat de ver- eeniging een dergelijk verzoek zal richten tot het gemeentebestuur. Orde in het Kooijbosch. De heer Van Honschoten maakt zijn com pliment over de uitstekende orde in het Kooijbosch. Naar aanleiding van een vraag van den heer De Jager deelt de Voorzitter mede, dat het de bedoeling is weer vroeg met de pen- sionlijst gereed te zijn, nl. ongeveer half Januari. Spr. doet een beroep op de mede werking van de pensionhouders in deze. De correspondent, de lieer Koclemeij, doet mededeeling over de indeeling en zegt lie ver dc ponsionprijzen te vermelden op dc lijst. Hierover wordt uitvoerig gediscu- siccrd, en blijken de meeningen zeer ver deeld. De heer De Jager snijdt het. onderwerp „Omzctbolastin'g" aan. Besloten wordt deze kwestie hij het federatiebestuur aanhangig te maken. De heer Koclemeij maakt aanmerking op het „racen" der leveranciers. Dc gasten heb ben soms nauwelijks gelegenheid in huis te komen door de opdringerigheid van sla gers, hakkers, enz. I-Th gooit n.h.w. de stok in hét hoenderhok; het gevolg is heftige discussies in do vergadering. De heer Rehorst wijst op het onaangena me van dezen concurrentiestrijd Onderling moet men tot overeenkomst trachten te ko men. Hierna sh'Ring. Burgerlijke stand over de maand November 1938. Geboren: Christina Lucia, dochter van Cornelis Adrianus de Wit en van Elisabeth Klaver. Gehuwd: geene. Overleden: geene. Loop der bevolking over de maand November 1938. Ingekomen personen: P. Schermer, van Alkmaar naar A 114. Vertrokken personen: A. de Groot, van B. 37 naar Zijpe, Schagerbrug E 161.; A. Mooij, van A. 69 naar Amsterdam. J. C. ten Boekei van A 89 naar Den Helder, van Fo- reostweg. M. M. de Wit. van B. 32 naar Zijpe 't Zand I 65. C. A. J. de Wit, van A. 40 naar Wicringerwaard, Molenweg F. 22. E. Bou- wens, van C. 31 naar Den Helder. Wachtstr. 65. D. J. Salm, van C, 31 naar Den Helder, Dijkweg 20. van 's middags 3 uurtot 's avonds 8 uur. miffl THEATER ROYAL: „KOM JE OOK BIJ j» BRANDWEER. EEN SUPERLACHPnjj Joe Brown, de man met het .któj, mondje is deze week in liet Theater IW i in den vorm van brandweeinién. En *4,1 Joe Brown kent, (dat zijn er velen!) im| dat deze ocr-komische acteur liet rtan^ weer raar zal versieren. Wie hem niet W I moet hem lééren kennen, hij zal anderhalf uur lang schateren om de allerzotste sj,,!. tics waarin onze held verzeild raakt!® U voor: een sportman die het moest'«ri voor een brandbluschappuraat in den van een hom, een geraffineerde jonpedt die hem zijn geld afhandig maakt, een reldkampioenswedstrijd, die hij haast n„ in zijn pogingen de centjes weer terug io krijgen cn een andere jongedame, die in stil. to lijdt omdat. Joe, de sportsman .de verlo ving heeft verbroken. Maar tenslotte tod .Joe's echtgenoote wordt. In deze „Super" lach-film speelt de oi kroonde koning van den lach z'n ho0 troeven uitf- Dan draait er in hetzelfde programma., een mooie film: de donder der prairie, éc spannend Wild west verhaal en... Zonda/ middag is het Sint Nicolaasfeest voor <j jeugd. SINTERKLAASFEEST KLEUTERSCHOQ! Vol verwachting klopten de hartjes vl de bijna tachtig leerlingen van do Kleut school, die gistermiddag voor het Sint klaasfeest in de gymnastiekzaal van ppenbarc Lagere School alhier op de ian banken zaten geschaard, armen netjes ov elkaar, wangen gloeiend, oogen glinsteren van spanning, wie de koele krijgt, wie gard... Voor den gcimprovïscerden zetel van de goeden Heilige is een Sinterklaastafel aai gericht om van te watertanden! Met welkomstlied worden Sint en Piet begroi en daarna is 't één afwisseling van plecht ge en jolige oogenhlikken. Plechtig is 't, al dc gemijterde grijsaard op waardigen tooi de kleintjes vermaant of bemoedigend tot spreekt, en jolig, wanneer zwarte Piet aai 't strooien gaat en jongens en meisjes di zakken vol stoppen mot suikergoed cn clio cola. Een hoogtepunt, van den middag vormt de opvoering door de kleuters van enkele ai 1 eeraar di ast e zangspelletjes, o.m. „Sneeuw prinsesje". De aanwezige ouders genieten van „optreden" van hun kroost, het ongedwoi gen zingen en de grappige mimiek, Met hoeveel liefde cn toewijding hebbe do directrice dor Kleuterschool, nuej. Tiddens en haar assistente, mej. Raar. hm pupillen de liedjes en bewegingen geleerd- Sint Nicolaas wordt herhaaldelijk dooi de jeugd toegezongen; mej. de Veer bega leidt onvermoeid op de piano. Aan 't slot van den middag krijgen alle kinderen een cadeautje, speculaas en suiker goed en dan schrijdt do bisschop, gevold door zijn knecht, door een haag dankbar jongens en meisjes, die dezen middag wi niet gauw vergeten zullen. En wij ouderen zijn ook dankbaar voo deze uren van ongekunstelde vreugde, wel ke tegelijkertijd demonstreeron met wel een fijnzinnige zorg mej. Tiddens haar at beid verricht cn hoe zij er altijd op uit' de kleuters te doen genieten. Vernielden wij nog dat dc hurgémeestei en ziin echtgenoot e door htiri tegenwoor digheid van hun belangstelling deden blij' ken. UITVOERING LANDARBF.IDERSWET. Naar wij vernemen heeft de Minister van J Financiën besloten, tegemoet, te komen nanvdc moeilijkheden welke zich bij de uit voering van de lanclarbciderswet voordoen, doordat vele bezitters van dc plaatsjes veelal niet in staat zijn volledig en ie®V matig de rente en annuïteit over dc ver* leende voorschotten te voldoen. De verschil lende gevallen zullen indivi dueel worden bezien en in de daartoe aan leiding gevende gevallen zal worden over gegaan tot hertaxatie van het plaatsje. POLITIE Gevonden: twee heeren-halsdoeken, eott vulpen, een huissleutel, oen paar kindcr-j wantjes, een rijwiclphiatje, een machineslcu. tel en een donker blauwe parapluic. Verloren: een glacé handschoen, een zak doekje, een damespolshorloge, een paki® met reclamebonnen, een gouden schakel armband, een duimstok en een rijwielplaall0 JUBILEUM. Donderdag 15 Dec. hoopt de heer C Beu; tenaar alhier den dag te herdenken, dat lui 25 jaar werkzaam is geweest bij den Ge- nieentereinïgingsdienst. OPKOMST VOOR EERSTE OEFENING- De ingeschrevene voor den riienstplichti lichting 1939, Cornelis Ma rees, is opgeroe pen om op l Febr. a.s. te Middelburg voor Ie oefening onder de wapenen fc komen. MOND EN KLAUWZEER. Van de ruim 100 gevallen van mond- en klauwzeer in deze gemeente zijn thans 80 als genezen aangegeven. Nog d&n i! bezoel een h Wa hè? J denke merk week Jor make andei de bu Ma preci dat plaat M£ van jullie de g 'De Waarom bouwt V niet aan de toe komst van Uw zaak? Waarom adverteert U niet in de

Schager Courant | 1938 | | pagina 10