Jeide ianqent en meiLjeA.! I Nog een paar nachtjes slapen en dan... dAn is het feest. Dan zal St. Nicolaas z\jn bezoek komen brengen en naar ik hoop met een hele volle zak cadeautjes voor jullie. Wat een spannende dagen zgn dit anders, hè? Je kunt bijna nergens anders meer aan denken en dat heb ik zelfs terdege kunnen merken aan de briefjes, die jullie me van de week schreven. Jongens, die mij anders 4 kantjes schrijven, jnaken zich er nu af met 1, en meisjes die anders 6 velletjes vol pennen kwamen nu uit de bus met een halfje. Maar... ik mopper niet op jullie. Ik weet precies wat erin al die hoofden rondspookt en dat de Kindervriend ditmaal op de tweede plaats komt. Geeft niets! Maar die taart, die van de week naar een van jullie verhuist, die taart... DIE willen jullie wel hebben. Ik zal eens gauw kijken wie de gelukkige is. 'Daar is hij: TRIJNE VAN LOENEN, Noord-Scharwoude. Boffer! En nu de briefjes: Trgnie Dekker, Anna Paulowna. Trijnie heeft een verlanglijstje gemaakt, dat ze aan de Sint zal aanbieden. Nu, ik geef je gelijk hoor, dat was mijn systeem vroeger ook altijd. Helaas... meestal was de lijst langer dan de cadeautjes, die ik ontving, maar daar moet je nu eenmaal rekening mee houden. Rika Keyzer, Schagen. Heb je een. 10 voor een rekenrepetitie gehad Rika??? Nu, dat is nog al wat, ik geloof niet dat ik het ooit zo ver in de rekenkunde heb gebracht. Dat was myn sterkste zijde niet. Tot nu toe heeft de Sint nog geen bezoek aan mg ge bracht. Maar... ik hoop hem nu toch spoedig te zien. Aagje Borst, Keins. Tel jy de nachtjes Aagje, die je nog van de 5e December scheiden? Nu, je zult, denk ik, de enige wel niet zyn. Wat een spannende tyd hè? Klaas Borst, Keins, Voetballen is een mooie sport, als de omstanders tenminste sportief zijn en zoals je weet, hapert het daar nog wel eens een keertje aan. Dat is jammer, want daar schiet de sport niet veel mee op. Wim en Marie Boontjes, Schagerbrug. Aardig is dat, het Sinterklaasfeest op school te vieren. Ik denk dat jullie die dag niet veel zult leren en dat je steeds naar de deur zit te kijken waar de Sint door moet komen. Schrijf je me eens hoe het allemaal gegaan is? Hilda Bestevaer, Schagen. Wat een hij zonder aardig versje heb jij gedicht Hilda over dat poesje van je. Ik denk, dat je er wel heel veel van houdt, is het niet? Ik zal het bewaren en misschien is er wel eens ruimte in de krant om het op te nemen. Be loven kan ik het niet. Annie, Hennie, Jokan Fokkie Weggemans, Lutjewinkel. Zo is het boek ontvangen en naar je zin? Maar hoe kun ik dat eigenlijk vragen, Natuurlijk is het naar je zin, anders zou je me vast en zeker niet zo vriendelijk bedanken. Trynie Dekker, Noord Scharwoude. Ik weet zeker Trijnie, dat dat zusje van jou iets van den Sint krijgt. Hoe of ik dat weet en wat het is... dat zeg ik j niet. Maar let er maar eens op. Jannie Wardenaar, Dirkshorn. Wat ik vraag? Nu vast ook een paar mooie boeken, en een vulpootlood en een das. Ik weet niet of ik het allemaal zal krijgen, maar vragen kost niets! Wat jij! Pelt je de Vet, Schagen. Hèè... dat is jammer Pietje, dat vader nu net niet op zijn verjaardag op zijn verjaardag thuis kan zijn. Is dat de eerste maal? Dat jouw hoofd vol zit met Sinterklaasgedachten kan ik me best voorstellen. Toen ik zo jong was als jij kon Uc er soms haast niet van slapen. Dan lag ik maar te luisteren naar het getrappel op het dak Dag Piet! Tini Keuris, Schagen. Dat was inder daad een kort briefje Tini, zo kort als ik van jou niet gewend ben. Maar ook daar is de Sint natuurlijk schuldig aan, zodat ik maar niet op je zal mopperen. Henk Stammes, Anna Paulowna. Wat ik vraag heb ik al in een paar andere briefjes geschreven, Henk, zodat je dat nu wel zal weten. Spannende dagen hè? Wat zal ik vol gende week een nieuws van jullie horen! Cornelia Zwaan. Te groot voor Sinterklaas dat is gevaarlijk hoor. Ik was eens zo on verstandig om te zeggen: ik ben te groot voor de Sint en wat gebeurde er...??? Ik kreeg niets! Dat zal je gebeuren. Bets Tysen, Anna Paulowna. Ja, het is van de week taart-week. Dat betekent dat er zo'n stuk heerlijkheid weer bij een van jullie zal arriveren. Was ik er maar by... -Jannie Borst, Schagen. O..., o..., o... die Bram. Daar had hij vorige week vergeten jouw briefje er bij in te sluiten. Nu, ik miste je al. En... trek Bram maar eens flink aan z'n oren. Zeg maar: „uit naam van den Kin dervriend". Je moet me volgende maal eens schrijven, wat hij toen zei. te Hier een meisje, dat me ver telt dat Miep boos op me is, omdat ze vorige week haar naam niet in de Krant gelezeji heeft. Ik denk, dat ze dezelfde fout bedreef als dit vriendinnetje. Namelijk, da,, ze haar naam en adres vergat!! O. Oü R. Keyzer, Barsingerhorn. Ziehier, een nieuwe vriend, of een nieuw vriendinnetje. Ik weet het niet of die „R" bij een Rinus of een Rika, bij een Reier of een Roosje hoort. Dat verneem ik natuurlijk volgende week wel, want dat moet ik weten. Je vond zeker die Sinterklaastafels in Schagen wel heel mooi hè? Er is dan ook wat te bekijken op het oogenblik! Bets de Goede, Dirkshorn. Nee maar... Bets, hoe is het mogelijk! Heb je al driemaal ingestuurd en driemaal achtereenvolgens heb je niet in de krant gestaan...?? Nu, dat is me een compleet raadsel. Ik kan het me anders moeilijk voorstellen. Was de oplossing inderdaad goed en had je ook een briefje geschreven Grietje van Houten, Oosterklief, Wieringen Die vader van jou, daar kan ik mee praten. Hij vraagt voor zijn Sinterklaas een heel pond anyskoek, om alleen op te eten. Sjonge..., sjonge... dat kon ik ook wel eens doen. Ben je van plan om nu weer regelmatig mee te doen met onze club, Grietje? Ik heb je anders een vreselijk lange tijd gemist. Ko lossaal! Ik dacht dat je ergens anders was gaan wonen, bijv. in Limburg! Alex en Bram Pranger, Breezand. Ja, 5 December is het Sinterklaas en dat betekent dat een aantal van jullie verrast zullen wor den, in verband met het goede gedrag van het laatste jaar. De anderen... ja, die anderen. Laten we daar maar stil over zwijgen. Maar je zult ze horen, als de Sint ze in de zak van Piet stopt... ik moet er niet aan denken. Je vraagt me of ik naar de West zou willen reizen? Al was het 10-maal. Zo graag!! Kees v. d. Gragt, Diemen. Dat is een aardig idéé Kees, om aan de Sint een doos post te vragen om dan veel briefjes aan den Kindervriend te kunnen s-hrrjven. Nu, mis schien krijg je wel datgene wat je graag wilt hebben. Ik zelf heb ook vele wensen. Wat jammer, dat er altyd maar een paar van in vervulling gaan, hé? Jeltje Peetoom, Noord Scharwoude. Nu Jeltje, als ik zo eens dat briefje van jou leen, dan kan ik niet anders zeggen dan dat die Sint voor jou al aardig gereden heeft. Het was zowaar op die morg-n een repen-regen voor je Jy houdt zeker net zoveel van choco lade als de Kindervriend. En net zoveel als je broertje Dik? Stynie Hemke, Noord Scharwoude. Jul lie zyn, dat geloof ik tenminste, zeker wel dikke vriendinnen, niet? Die ome Kesie van de radio vind ik ook aardig. Wat kan hij spannend vertellen hè? En wat een verre reizen maakt hg! Ja, dat is een oom, die veel te vertellen heeft als je z'n neef bent. Of z'n nicht! Ennie Bos, Noord Scharwoude. En hier hebben we het derde blaadje van het klaver blad dat bestaat uit Jeltje, Ennie en Stijnie. Het lijkt warempel wel een club. Net zo'n club als vroeger Rika en Corrie Keyzer had den. Daar hoor ik tegenwoordig niets meer van. Dat wil zeggen, van die club. Van de beide dames wèl, gelukkig! Dag Ennie! Agatha Swager, Noord Scharwoude. Nee maar, Agatha... zie je mij voor een snoeper aan? Hoe kom je daarbij m'n kind? Ik houd alleen maar van lekkere dingen en dan liefst niet te weinig; maar snoepen... nee, dét doe ik niet. En dan dat einde van je brief Agatha: „Bah... wat is zo'n school toch vervelend". Daar begrijp ik nu waarlyk nets van. De schóól vervelend vinden... nee Agatha, nu hou je me voor de mal. Trgnie van Loenen, Noord Scharwoude. Ja, nog maar een paar nachtjes slapen Trgnie en dan... dan... komt de Sint. Wat zul je benieuwd zijn te zien wat hij voor je meegebracht heeft uit Spanje, zeg! Guurtje de Hoop, Schagen. Dat is me nog eens een brief. Drie kantjes volgeschre ven. JIJ kan het! Zo, vind je broer die „meideboeken" zo lelijk, dat hij er hele avon den in zit te lezen. En wil hg' dat dan nog niet eens weten?? Ja, zo zijn die jongens nu eenmaal! Dag Guurtje. Krijg ik volgende week weer zo'n grote brief Hendricus Peetoom, Keinsmerbrug. Heeft Kees Everts een broertje gekregen? Dat heeft hg me niet geschreven. Maar ik vind het fijn voor hem en zijn zusje. Hoe heet het? Jammer, dat die prijs altijd nog jouw neus voorbijgegaan is Hendricus. Maar helaas ik kan er heus niets aan doen! Nellie en Kees Everts, Keinsmerbrug. Hoerahhh jongens, wel gefeliciteerd met de pasgeboren Wim. Is ie lief en schreeuwt hg hard? Ik vind het reusachtig, zo'n gezins uitbreiding, vooral als net een lief kindje is. En wie zou daar aan twijfelen! Geri Dekker, Schagerbrug. Nee, maar Geri, wat heb je dat bijzonder aardig gedaan die oplossing van dat raadsel in versvorm. Ik heb je brief meegenomen naar huis en daar voorgelezen. Ze vonden het allemaal even leuk. Heb je er lang werk aan gehad Kees Tuinman, Anna Paulowna. Kees vraagt voor den Sint een winterjas, en ik geef hem groot gelijk. Het is nu vooral 's morgens behoorlijk koud en je hebt griep voor je 't weet. Viel het je zo tegen wat ik vroeger met keuvelen ophaalde Kees? Maar ja, je moet maar denken, het was een andere tijden. Piet en Sjaantje Zeeman, Schagerbrug. Nieuwsgierig ...nieuwsgierig, dat zijn we allemaal in deze dagen Piet en Sjaantje. Zelfs de vaders en moeders zitten nu een beetje in spanning wat ze op dien Sinter klaas-morgen wel zullen krijgen. Maar... we weten het nu gauw. Jan Stöve, Schagerbrug. Zo Jan, ben jij zo'n liefhebber van het trix-spel? Het is ook aardig. Vroeger heb ik zelf veel aan mekano gedaan. Hele hijschkranen en trei nen ert bruggen bouwdeik ermee. Een ge weldig aardig spel. Nu zie je het niet zo veel meer. Gré Klare, Kolhorn, Als moeder niet thuis is, is het meestal ongezellig Gré. Dat vond ik vroeger zelf ook altijd. En als ik nu soms thuiskom en ze is er niet dan is het net of er iets ontbreekt. Maar ja, daar is het ook een moeder voor. Freddie Groot (Maa-ae van de Radio), Schagen. Ja, ja, Freddy, het zijn fijne dagen, die we tegemoetgaan. Tenminste, de jongens en meisjes, die het niet al te bont gemaakt hebben en daar behoor jij wel toe geloof ik. Hoor ik volgende week van je wat de Sint je gebracht heeft? En ik beloof je, dat ik je nooit meer voor Daaike zal uit schelden, hoor. Zo vrienden en vriendinnen, Maaike's briefje was het laatste. We stoppen. Tot volgende week, dan zal ik wel een gewel dige hoeveelheid briefjes krijgen, denk ik. Oplossingen raadsels vorige week 1. Fiets. 2. Ruimte. Goede oplossingen ontvangen vant Jan B., Barsingerhorn; Bram B., Schagen; Bets T., Anna Paulowna; Cornelia Zwaan; Henk S., Anna Paulowna; Tinie K., Scha gen; Jannie W., Dirkshorn; Trgnie D., N.- Scharwoude; Arie B., St. Maarten; Hennie, Annie, Johan, Fokkie W., Lutjewinkel; Hilda B„ Schagen; Wien en Marie B., Scha gerbrug; Aagje en Klaas B., Keins; Hen dricus P. Keinsmerbrug; Trgnie D., Anna Paulowna; Freddy G„ Schagen; Gre K.t Kolhorn; Jan S., Schagerbrug; Piet en Sjaantje Z.; Kees V., Anna Paulowna; Nelly en Kees E., Keinsmerbrug; Geri D., Schagerbrug; Guurtje de S., Schagen; Trij nie van L., N.-Scharwoude; Kees v. d. G., Diemen; Alex en Bram P., Breezand; Annie, Aafje, Bram en Cor W., N. Niedorp; Griete van H., Wieringen; Bets de G., Dirkshorn; Jannie B., Schagen; R. K., Barsingerhorn; Nellie P.; Rika K., Schagen. NieuwRaadsel 1. Rund. 3. Vogel. 8. Pers. voorn.woord. 9. Speelgoed. 11. Muzieknoot. 12. Zeerover. 14. Kinbaard. 15. Boom. 16. Wazige damp. 19. Politiekë partij. ;20. Prul. 21. Pers. vqgrn.woord. 24. Bezittel, voorn, woord. 25. Lidwoord. 2. Rund. 4. Product van 3 horizontaal. 5. Ik 6. Speelgoed. 7. Muzieknoot. 9. Hijswerktuig. 10. Gelooide huid. 12. Deel van het hoofd. 13. Opstootje. 15a. Vervoermiddel. 17. Afval van doek. 22. Pers. voorn, woord. 23. Lidwoord. De hond voor den rechter Dat was nog eens een moeilijk geval voor den politierechter in Londen! Eén vrouw moest een vrij grote som geld betalen en de hoofdpersoon van de zaak was haar hond. Twee kleine meisjes, die op een plein aan het spelen waren, werden door een hond gebeten. Hij trok zelfs hun kleren ka pot. De volgende dag zagen de kinderen de vrouw met haar hond lopen en zeiden onmiddellijk, dat dat de hond was, die hen gebeten had. De vrouw werd daarop voor de rechtbank gedaagd en veroordeeld tot een boete, maar zij weigerde het geld te be talen. Ze zei, dat het een vergissing moest zijn. Er waren wel meer honden, die op de hare leken en haar Billy was erg zachtzin nig en had nog nooit iemand gebeten. De twee meisjes hielden vol, dat het wel die hond geweest was en hun ouders, die na tuurlijk ook in de rechtzaal aanwezig wa ren, eisten, dat de vrouw de kleren van hun dochtertjes zou vergoeden. Wat moest de rechter nu doen? Hij kon moeilijk aan de hond vragen of hij de meis jes gebeten had of niet. Hoe moest hij nu te weten komen of de hond werkelijk zo'n braaf, zachtzinnig dier was, als zijn vrouw beweerde. Maar hij had zelf een hond en zo bedacht hij iets, dat zeker wel zou hel pen. Hij liet door een van de bedienden een lekker gebraden varkenslapje brengen. De hond keek den rechter dankbaar aan, toen deze hem het lekkere hapje gaf. Maar nau welijks begon hij ervan te eten, of de rech ter trok het vlees weer weg. Dat is toch werkelijk iets, waar zelfs de braafste hond niet tegen kan. Maar Billy, de zachtmoe dige, keek den rechter alleen heel teleurge steld aan en ging toen liggen. Hij bromde niet eensl Toen werd de vrouw vrijgesproken! Mandenlopen Hebben jullie wel eens meegedaan met een wedstrijd in zakkenlopen? Je moet daarbij met je benen in een zak gaan staan en de zak goed om je heentrekken. Soms wordt hij om je middel vastgebonden. Alle deelnemers staan op één lijn en als dan het 7 sein wordt gegeven om te beginnen, moet je proberen, om zo gauw mogelijk aan het andere einde van de baan te komen. Na tuurlijk is dat heel moeilijk en er zijn al tijd veel kinderen, die vallen. Maar het is een erg leuk gezicht om de zakkenlopers te zien springen en dansen om aan het eind punt te komen. Toch kan je wel blijven staan, als je niet al te gekke bokkesprongen maakt. Hier zien jullie nu een wedstrijd, die nog veel moeilijker is dan zakkenlopen De wedstrijd werd in Londen gehouden. Iede re deelnemer moest met 12 manden op zijn hoofd 500 meter lopen. Wie het eerste aan kwam, had gewonnen. 12 manden is een hele boel! Het is .al moeilijk om met 3 man den te lopen, zonder dat ze eraf vallen. Nu moet je je eens voorstellen, dat er nog 4 maal zoveel manden boven je hoofd zijn opgestapeld! Héél voorzichtig liepen de verschillende deelnemers weg. Ze balanceerden met de manden op hun hoofd, maar na tien meter, waren er al zoveel manden op de grond gevallen, dat er 3 deelnemers moesten op houden, om eerst hun manden weer op te rapen. Toen ze ze eindelijk met veel moeite weer op hun hoofd hadden gezet, was num mer 1 al lang aangekomen. Hij had natuur lijk niet hard gelopen, want dan had hij het eindpunt nooit bereikt. Hij liep heel voorzichtig, voetje voor voetje. Het is ook werkelijk heel moeilijk. Jullie moeten het maar eens proberen met vijf manden! De poten van berggeiten. Berggeiten kunnen ontzaggelijk vlug en zeker klimmen, en springen, omdat hun hoeven scherpe kanten hebben, maar toch ook.even buigzaam en soepel zijn als rub ber. j DOOR I EDGAR RICE IBURROUGHS 45. De koning van de jungle spoorde zijn vrien den tot spoed aan, in de hoop Atan Thome in te halen, voordat deze de Verboden Stad zou bereiken. De apen vonden hun weg door het bos, gereed om bij de eerste kreet van hun koning hem onmiddellijk te hulp te snellem.j Thome echter had reeds het doel van zgn tocht in zicht de reusachtige krater, waar in zich de geheimzinnige stad moest bevinden. Doch toen hij die morgen ontwaakte en naar buiten keek, bemerkte hij tot zijn misnoegen, dat de dragers en de Askaries gevlucht wa ren, omdat zij bang waren nog verder mee te gaan. „Wat moeten we nu doen, meester?" riep Lal Taask uit, toen ook hij, ontwaakt zijnde, hun moeilijke toestand besefte. „Wij zullen alleen gaan!" snauwde Thome; „de v der der diamanten is ergens in Athair verbor gen. Ik zal niet terugkeeren, nu ik myn doel zo dicht genaderd ben. Vooruit, laten wij gaan." Bevend volgde Lal Taask zijn meester, die stroomopwaarts de rivier volgde. Bij iedere stap werd Lal Taask angstiger. De zware, stille lucht was geladen met iets heel geheim zinnigs. Het kwam hem voor alsof zij een an dere wereld waren binnengegaan, een wereld met ongekende verschrikkingen.

Schager Courant | 1938 | | pagina 11