Luchtbombardementen in Spanje nemen tne De Duitsche kerkstrijd \f Roosevelt is geen wildeman Mariniers bemannen Fransch mailschip Nederlandsche schipbreukelingen opgepikt f 40.000.— Ie byp. Schager Roosjes De Joden moeten straatarm zijn l Ons saneeringsplan gunstig voor Engelscbe bollenkweekers Twee kinderen verbrand L „In feite ben ik een gematigd persoon", aldus de president der Ver. Staten. Amerika's invloed op de wereldgeschiedenis. I Gisteren heeft Roosevelt in de Universiteit I van N'oord-Carolina een rede gehouden, waarin hij als zijn meewing te kennen gaf, dat de veiligheid en het welzijn van het jpnerikaansche volk het best gediend kun- «en worden door de democratische bcginse- I len. Wat Amerika in de komende jaren doet of nalaat te doen, z&l aldus de president nog eeuwen lang van veel grooteren invloed op geschiedenis van het menschdom zijn dan de roeesten van ons, die hier thans bijeen ,ijn, ooit zullen beseffen. Wij zijfn niet slechts de grootste en machtigste democratie in de ge- heele wereld, doch vele andere dé mocratieën venvachten van ons, dat wij de leiding zullen nemen, opdat de wereld er weer bovenop moge komen. Vader komt de rede van Roosevelt neer op 5e medcdecling, aan liet. land, dat hij ntët zijn liberale programma zal door- 5 aan, ondanks het verzet, dat bij de verkie- I zingen tegen den New Deal tot uiting is ge- I komen, en ondanks de critiek, die op hem- iel! in do pers en elders is uitgeoefend. Sarcastisch wees Roosevelt nog naar de t'.P. meldt, op dc perscampagne, die van New York uit tegen hem gevoerd wordt, als ware hij een weefsel van „laster, valsch- I heid en verdorvenheid". Hij verzekerde zijn toehoorders, dat hij „geen wildeman, aan- banger van het communisme, vernieler van rijkdom is", Hij ontkende, aldus de Msb., F dat hij, zooals genoemde pers beweert, zes 1 jaar lang liet land in een oorlog tracht te f dompelen en de Atiierikanen naar de slag- velden van Europa wil zenden. In leite, too I zeidet hij, „ben ik een gematigd persoon, 1 een aanhanger van den binnenlandschcn en buitenlandschen vrede en ik geloof in het kapitalistische systeem". Opnieuw krachtige maatregelen der Fransche regeering. De Fransche regeering zet haar vaste voornemen zich niet door de arbeiders te laten in timideeren opnieuw in daden om. Stakers beletten tot lieden de mailboot Paris uit Le Havre te vertrekken. Uit Larient wordt gemeld, dat drie zeeof ficieren niet 126 mariniers naar Havre zijn gezonden om de stakers te vervangen. Uit Cherbourg wordt gemeld, dat vanavond een detachement mariniers naar Havre is ver trokken om dc mailstoomcr „Paris" te be- pannen. Peuter bericht, dat de toestand te Havre tot is gewijzigd. l>e zeelieden hebben ver Berd en besloten vercler te staken. Dc nvi- jffiter der koopvaardij heeft medegedeeld, dat dc „Paris" volgens het programma op 7 December naar New York zal vertrekken, bemand met mariniers. De staking van Havre is niet overgeslagen op andere havens en de staking der haven arbeiders van Diope en Boulogne is geëin digd. In het algemeen is in het land een vermindering van dc staking te bespeuren, duizenden stakers zijn naar hun werk te ruggekeerd. De geruchten over Ds Niemoellers vrijlating Tegenspraak. In verband met de hardnekkige geruchten dat ds. Niemöller in vrijheid zou worden gesteld, deelt de Bcrlijnsche correspondent van liet Hsb. mede, deze geruchten op grond van betrouwbare informaties te kun nen tegenspreken. Mocht de Duitsche ro- geering tot in vrijheid stelling besluiten, dan zal daaraan in elk geval moeten vooraf gaan. dat dr. Niemöller zich schriftelijk ver plicht de politiek niet meer op den kansel Ie behandelen. Tot lieden heeft hij zich daar toe niet bereid verklaard. Motorschip krukas. „Europa" brak zijn STAP VAN DE SPAANSCHE REGEERING. WAT ZOUDT U DOEN IN ZOO'N GEVAL? FRANCO BELOOFT ENGELSCHE SCHEPEN ONGEMOEID TE LATEN De Spaansche ambassadeur te Lon den heeft gisteren een bezoek ge bracht aan Butler cn diens aandacht gevestigd op de bezorgdheid der Spaansche regeering over de voort durende hevige aanvallen op de bur gerbevolking door vliegers, van wie beweerd wordt, dat het Duitschers en Italianen zijn. Het verluidt, dat de ambassadeur hier aan heeft toegevoegd, dat volgens inlichtin gen, waarover de Spaansche regeering be schikt, deze aanvallen op de burgers, niet inbegrip van vrouwen en kinderen, door Duitscbe en Italiaansche vliegers, naar ver wacht wordt, in de naaste toekomst zullen toenemen. De ambassadeur heeft gevraagd, welke stappen de Britsche regeering zou ne men tegenover dergelijke schendingen der elementaire beginselen van menschelijkheid. Dorpen en steden gebombardeerd. Bij een door drie Savoia-vliegtuigen on dernomen aanval op de havenwijk van Bar- celona zijn drie Britsche schepen door bom scherven getroffen. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Eenige andere sche pen zijn vernield, elf Junkers bombardeurs hebben, onder bescherming van achttien Fiat-jachtvliegtuigen, om kwart over drie gistermiddag verscheidene dorpen ten Noord westen van Valencia gebombardeerd, waar bij vijf personen werden gedood en 33 ge wond. Volgens een nader bericht van Reuter ge schieden de aanvallen op Chiva, Livra en Alcublas en werden elf- personen gedood en 22 gewond. Een belofte van Franco. Franco, die gisteren zijn 46sten ver jaardag heeft gevierd, heeft de ver zekering gegeven, dat de gespecifi ceerde lijst van schepen, welke graan en andere levensmiddelen naar Gr.- Brittannië vervoeren ongemoeid zul len worden gelaten. Toen twee schepen, welke graan van Roe menië naar Groot Brittannië brachten, wer den aangehouden cn later wdm- vrijgegeven, na stappen door de Britsche regeering, werd een lijst overhandigd aan de rechtsche au toriteiten met de namen van schepen, wel ke voor hetzelfde doel gecharterd waren. Franco heeft, beloofd deze niet te zullen hin deren. Er worden thans stappen overwogen inza ke alle schepen, welke levensmiddelen naar Groot Brittannië vervoeren. Visschers uit Gilleleje (Nordseeland) trof fen Zondagmiddag ter hoogte van Raage- lejke een kleine, van een zeil voorziene roei boot aan, waarin zich twee Nederlandsche zeelieden bevonden, die mededeelden, dat liet. motorschip „Europa" uit Groningen vier mij len ten noorden van Kullen een krukas had gebroken, waardoor liet schip onbestuurbaar geworden. Beide mannen, die proviand bij zich hadden, hadden getracht de kust te bereiken om assistentie in te roepen. Zij had den van des nachts twee uur af geroeid en waren doodop van vermoeidheid. De visschers brachten hen. aldus het Hbld., naar Gilleleje; in den loon van den dag is de „Europa" door eenige kotters uit laatst genoemde plaats naar Kopenhagen gesleept en daar veilig in de haven binnengebracht. De „Europa" is oen kustvaarder met een bruto inhoud van 339 ton en behoort tot aan de reederij T. Tammes te Groningen. Het schip, dat zes opvarenden aan boord heeft en onder commando staat van kapitein E. Smit, was op weg van Liverpool naar Riga. Tweeduizend Joodsche kinderen naar ons land Donderdag a.s. vertrek uit Wee- Ti en. Donderdag vertrekken van Weenen 3000 Joodsche kinderen onder do 16 jaar. Hier van gaan er 2600 naar Nederland en 1000 "aar Engeland. PALESTINA. Spoorlijn vlugger vernield dan hersteld Arabische aanval op politie-auto. Uit Jeruzalem wordt gemeld, dat men thans bezig is met herstellingswerkzaamhe den aan de spoorlijn LyddaJeruzalem, welke belangrijk geleden heeft van de sabo tage, die gepleegd is sedert het spoorweg verkeer op deze lijn twee maanden geleden is gestaakt.. Vermoedelijk zal er ten minste een maand mee heengaan alsvorens de rails en brug gen volledig hersteld zijn. Van beide zijden der spoorlijn is men thans met het werk be gonnen. Pantserwagen onder vuur. Een bende gewapende Arabieren heeft gistermorgen uit een hinderlaag geschoten op de inzittenden van een pantserwagen, welke op de kustvlakte van Sharon defect was geraakt De Joodsche chauffeur werd ge dood. en drie politiemannen werden ernstig gewond. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon, CORNELIS HERMANUS ANTONIUS C. D. HUIBERTS. M. A. HUIBERTS—Smit. „De Roode Leeuw", Schagen. gevraagd a 3 op 2 boeren plaatsen en circa 31 H.A. wei land (waarde f80.000.in N.H.; prima belegging. Br. on der no. 58 Bur. van dit blad. Te koop: SINTELS en PUIN, franco thuis. Jb. DEKKER, 't. Zand. Te koop: EEN MELKWAGENTJE, geheel ijzer, 4 bussen, kan ach ter fiets en een beste Dresseer- kar. J. BREED, Tolke. Te koop: Een zeldzaam mak RIJ. en WERKPAARD, keuze uit. twee, 8 j. oud. F. B E N N E M K ER, VV i j d e n e s Te koop: Beste BAKFIETS, bij J. G. WIJ MA, Dorpstr., Win kel. Te koop: Een KALFVAARS genezen van mond- en klauw zeer. H. PAULUSMA, Haring huizen. Te koop: EEN TLJDKOE, April kalven, en een Gelde Koe J. HEILIGENBERG, Balgweg 61. Breezand. Te koop: EEN STAMBOEKZEUG met acht biggen en Biggen merken gevraagd. S. BAKKER, Kolk. Aartswoud. Te koop gevraagd.: 4 ongemerkte BIGGEN, of i Biggenmerken te koop. bij A. DE GROOT, Kalverdijk G 14. Dirkshorn. Te koop: TAHWESTROO, pas uit huis gedorschen, bij J. MEELDIJK, Lotweg 34, Anna Paulowna. Diegene die Zondagavond EEN FIETS heeft meegenomen, wordt, ver zocht deze terug te brengen bi] K. NOTTELMAN, Café, Markt, Schagen. Te koop: Beste BLAUWE EIGENHEIMERS, hij M. KLUFT, Langereis, Oud© Niedorp. H.H. Zaalhouders! De populai re CONCORDIA PAND is nog vrij voor lsten Kerstdag H. ZON. Bcltstr. 8, H.'hoef, Wielingen. Ook een ghetto in Danzig? Naar verluidt, zou de senaat van de vrije stad Danzig overwegen een ghetto voor d'e Joodsche bevolking in te richten. Verder heb!>en de autoriteiten van Dan zig de burgers, die in het buitenland wonen medegedeeld dat zij zoo spoedig mogelijk terug moeten keeren, willen zij hun bur gerrechten niet verliezen. Dit heeft zoowel betrekking op Joden als op anderen, die om politieke redenen zijn gevlucht. Dan pas is Duitschland tevreden. Nieuwe diep-ingrijpende maatre gelen. Funk, de rijksminister van oeconomische zaken, heeft een verordening over „de to tale ont-Joodsching van het Duitsche oeco nomische leven, van het Duitsche grondbezit en andere gewichtige bestanddcelen van het volks\ ermogen" uitgevaardigd. In de verordening worden de lioogere be- stuursautoriteiten gemachtigd een Jood te gelasten, tot vervreemding of liquidatie van zijn onderneming of tot vervreemding van zijn grondbezit en andere vermogensbestand- deelen over te gaan. Voor het voorloopig be heer van Joodsch vermogen kunnen lastheb bers worden aangesteld. Verder bepaalt de verordening, dat Joden in 't vervolg gen grond of rechten op den grond in Duitschland kunnen verwerven. Voor vervreemding van grond door een Jood moet toestemming verleend worden. Joden moeten hun papieren van waarde, aldus wordt in een ander deel der verorde ning bepaald, op de banken deponeeren. Duitsche en staatlooze Joden mogen geen voorwerpen van goud, zilver of platina, edel- steenen en paaiden verworven, verpanden of vrij vervreemden. Slechts bijzondere of ficieel© instanties mogen dergelijke voor werpen uit Joodsch bezit verwerven. Tegen beschikkingen op grond van deze verordening kan binnen iwee weken be zwaar worden ingediend. Verklaring van minister Morri- sou in het Lagerhuis. Morrison, de Engëlsche minister van landbouw, heeft, in het Lagerhuis gevraagd naar den invoer in Engeland van bloem bollen uit Nederland en andere landen en naar de stappen welke hij neemt om de Britsche bollcnindustrie te beschermen, o.m. geantwoord: Het thans beslaande stelsel van invoer van bloembollen geeft een ze kere mate van bescherming aan den bin- nenlandschen verbouwer. In de laatste ja ren is het oppervlak der voor bloembollen cultuur bestemde terreinen uitgebreid. Gevraagd naar de wijze, waarop het Ne derlandsche plan voor de bloembollenmarkt De familip bestond uit man, vrouw en drie, kinderen. In verband met de St. Nico- laasdrukte was er nog een zusje van de vrouw in huis om in den winkel te helpen. Alle kinderen lagen nog te bed, toen de lieer B. den brand ontdekte. Hij en zijn vrouw trachtten onmiddellijk de kinderen in veiligheid te brengen. Twee van hen kon men nog naar buiten bren gen.gen. Het derde kind der familie, de vijfjarige Jantje, had echter reeds zoo ern stige brandwonden opgeloopen, dat het kind spoedig daarop overleed. Helaas was het ook niet meer mogelijk de slaapkamer van het zusje van de vrouw des huizes, de zestienjarige Annie Hendriks, te bereiken. Heft meisje kwam in de vlammen om. Hoewel de brandweer spoedig ter plaats* was, kon niets worden gered. Van het huis is alleen de voorgevel blijven staan. De heer B. en zijn vrouw en de twee geredde kinderen zijn voorloopig bij buren onder dak gebracht. z z Joodsche vluchtelingen naar Lunteren In het conferentie-oord van den Zendings studie-raad te Lunteren, zullen zeer binnen kort 200 Joodsche vluchtelingen uit Duitsch land worden gehuisvest, waartoe gisteren den gcheelen dag besprekingen zijn gehou den tusschen vertegenwoordigers van het be treffende comité voor hulpverleening en den secretaris van den zendingsstudie-raad, ds. Boissevain uit Zeist. Vermoedelijk zullen deze vluchtelingen in den loop der volgende week aankomen. Over enkele weken kan voorts een transport van 60 kinderen uit Duitschland tegemoet gezien worden, die in de Luntersche jeugd herberg „De Poelakker" onderdak zullen vinden. INSCHRIJVINGEN HANDELS REGISTER. 29 November tot 6 December 1938. Wijzigingen: Heerhugowaard: Johan Kamp, Midden weg 141, timmer- en aannemersbedrijf, be drijf gewijzigd. Wielingen: C. Bakker en Zoon, Voor straat 5, schildersbedrijf; rechtsvorm ge wijzigd. Aan allen die aan het welslagen van dit Sint Nicolaasfeest hebben meegewerkt, past een hartelijk woord van dank. Naar wij vernemen, speet het Sint Nico- laas zóó dat hij door het slechte weer de heele kleintjes niet zelf op zijn rondgang door het dorp kon gedag zeggen, dat hij a.s. Woensdagmiddag om 2 uur nog eens op school komt. Maar dan mogen alleen de kleuters die niet op school zijn met één geleider boven li jaar bij Sint op bezoek komen. De regeering zoekt een oplos sing, doch haar streven naar „uitwendige" staatsdiscipline stuit op ernstige bezwaren. De Duitsche rijksminister voor kerkelij ke aangelegenheden Kerrl heeft aan de hoof den der Duitsche Evangelische landskerken voorstellen gedaan om tot een accoord te komen. In deze voorstellen zegt Kerrl o.m. „dat dc geestelijke aangelegenheden der kerk door een synode zullen worden gere geld die vrij cn zelfstandig de inwendige regelingen treft. De uitwendige (wereldlijk-juridische) aan gelegenheden der kerk worden toevertrouwd aan de Duitsche Evangelische kerkkanse- larij; deze is een zelfstandig bestuursappa raat der kerk onder opzicht van het rijk. De evangelische gewetensvrijheid der geestelijke en kerkelijke beamb ten wordt gewaarborgd, echter kan niemand zich voor het verstoren der uiterlijke orde en discipline op zijn religieuze overtuiging beroepen. Naar wij vernemen hebben de leiders der landskerken nog geen definitief besluit ge nomen; zij waardeeren de poging van den minister, doch zijn van mecning, dat deze voorstellen door te ernstige bezwaren ge drukt worden, dan dat ze onveranderd aan vaard zouden kunnen worden, Arbeider poogt zijn vrouw te vermoorden Reeds lang leefde het echtpaar in onmin. Gistermorgen heeft de 52-jarige arbeider B. L. te Groningen een moordaanslag ge pleegd op zijn echtgenoote, die ernstig werd gewond. Sedert ge ruimen tijd leefde het echtpaar in onmin. Dientengevolge was de vrouw bij haar zoon gaan inwonen. Gistermorgen verscheen L. ten huize van schoonzoon. Mot een hamer ging hij zijn vrouw, de 52-jarige C. K. te lijf en bracht haar verscheidene verwondingen toe, waar bij o.a. de kaak van de vrouw werd stukge slagen. Onmiddellijk hierop vluchtte do man. Op advies van den politierechter werd de vrouw naar hot Academisch Ziekenhuis overgebracht. Haar toestand is ernstig. Dc man is in den loop van den dag door de politie opgespoord en gearresteerd, waar na hij ter beschikking is gesteld van den Officier van Justitie. de bollenindustrie van Groot-Brittannië be- invloedt, antwoordde Morrison, dat de beper king der Nederlandsche productie naar hij geloofde over het algemeen gunstig is voor de bollenkweekers in Groot-Brittannië. Laatste telexbericht NOODLOTTIGE VUURZEE TE WYCHEN Omstreeks zeven uur vanmorgen heeft te Wychen een noodlottige brand gewoed, waardoor twee kin deren om het leven zijn gekomen. Door tot nu toe onbekende oorzaak brak op genoemd tijdstip brand uit in de bakke rij van den heer J. Berben, gevestigd in de Spoorstraat te Wychen. Toen de heer B. den brand ontdekte, had bet vuur reeds een groote omvang aange nomen. Hot was reeds overgeslagen naar de woning, zoodat de bewoners ernstig ge vaar liepen. Uit onze Omgeving HEER-HU GOW AARD SINTERKLAASFEEST DER OPENBARE LAGERE SCHOOL II Vrijdagmiddag j.1. had het. Sinterklaas feest der genoemde school plaats. Hoe wiel het weer slecht was (het onweerde en ha gelde) waren de kinderen op 't vastgestelde uur in de zaal van den beer Rus aanwe zig. Spoedig klonken liedjes, gewijd aan den goeden Sint uit. de kindermonden. Ruim 4 uur verscheen Sinterklaas verge zeld van Piet. wat natuurlijk op de kleinen diepen indruk maakte. Sint sprak de kin deren op zeer gemoedelijke wijze toe en hoopte, dat zij zich in den loop van het volgende jaar weer goed zouden gedragen, wat natuurlijk geredelijk beloofd werd. De verschillende versnaperingen lieten zich uit stekend smaken. Vervolgons werden door dr. Cohen uit Hensbroek verschillende films vertoond, die zeer in den smaak van de jonge en oudere menschen vielen; een hartelijk applaus loonde dan ook den dok ter voor zijn genomen moeite, om de jeugd te amuseeren. Vervolgens werd door drie leerlingen een stukje opgevoerd. Op werkelijk verdienste lijke wijze werd door die jeugdige tooneelis- tcn gespeeld. Hierna volgde ronddeeling der waarlijk mooie cadeaux, die Sint voor de jeugd had bestemd. Daarna dankte het Hoofd der school de commissie en andere medewer kers voor de voortreffelijke wijze, waarop dit feest was voorbereid. Ieder was in dc gelegenheid de voorwer pen te bezichtigen, die de grootere jongens^ cn meisjes hadden gemaakt onder leiding van het personeel der school, om vader.moe- der of zusje hun eigengemaakt cadeau aan te bieden. De school kan op dezen zeer geslaagden avond met genoegen terugzien. NIEUWE NIEDORP Schadelijke St. Nicolaas. Maandagmiddag geraakte het paard met bakkerswagen van den heer M. W. uit de Moerbeek, in het dorp tegenover B. J. van Herwerden te water. De knecht van den heer W., die als voer man fungeerde, bleef op het droge. Met vereende krachten wist men de zaak weer op den wal te krijgen. De inhoud van den bakkerswagen, o.m kostelijke St. Nico- laaslekkernijen ging verloren. Ook werd nog wat materieele schade aan het voertuig geleden. BARSINGERHORN KOLHORN. Ook in ons dorp bracht Sint met zijn trouwen Pieterbaas een bezoek aan de schoolkinderen. Er is weer volop genoten van alle pret, die een Sinterklaasfeest, met zich brengt. Zelfs een echte filmvoorstelling ontbrak niet aan het program. AMSTERDAM, 5 Dec. Veemarkt. 445 vette koeien, le kw, 68 —78 ct„ 2e kw. 62—66 ct.. 3e kw. 50—60 ct. per Kg. slachtgewicht; 85 melk- en kalf- koeien f 1S0—280 per stuk, 39 vette kalve ren: 2e kw. 76—88 ct., 3e kw. 64—74 ct per Kg. levend gewicht; 93 nuchtere kalveren f7 10 per stuk, 91 schapen f 1427 per stuk, 336 varkeus: vleeschvarkens, wegende van 90—110 Kg. 6061 ct., zware varkens 5960 ct., vette varkens 5758 ct. per Kg. slacht gewicht Aangevoerd 4 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht; Slachtrunderen gewone aanvoer, stugge handel, prijzen voor de beste iets hooger. Melkkoeien matige aanvoer, stille handel, vette kalveren matige aanvoer, prijzen vast, voor de mindere soorten iets lager. Nuchtere kalveren ruime aanvoer, prijzen iets lager. Varkens minder aanvoer, zeer stugge handel, lagere prijzen. ROTTERDAM, 5 Dec. Vlasmarkt. Aanvoer: 13.700 Kg. blauw, schoon 68—77 ct per Kg., 2500 Kg. Gro- ningsch 65—72 ct., 9700 Kg. Hollandsch'Geel 6877 ct, 600 Kg. dauwroot 5862 ct. per Kg. Evenals vorige week was er op bet land vlugge handel met goede vraag. Prijzen waren vast en alles werd verkocht. ROTTERDAM, 5 Dec. Veemarkt. Aanvoer: totaal 2842 stuks, t.w.: 702 vette runderen, 171 \ette kalve ren, 12 nuchtere kalveren, 1193 schapen en lammepen, 762 varkens, 2 bokken of geiten. Prijzen per Kg.: vette koeien 70—5838-48 ct., vette ossen 665638-4S ct., vette kal veren 14013090-100 ct., varkens (levend gewicht) 5ll/>5048 ct., schapen 4439 30 ct., lammeren 4843—40 ct. Prijzen oer stuk: schapen f 221916, lammeren f 16 1412. Overzicht; Vette koeien _en ossen, aanvoer iets korter, handel kalni, prijshou dend, pr. koe 74 ct.. pr. os 68 ct. Vette kal veren. aanvoer kleiner, handel vlot, hoogst© prijs f 1.50. Schapen en lammeren, aanvoer flink, handel sleepend, prijzen iets lager. Varkens, aanvoer als vorige week, handel tamelijk, niet geheel prijshoudend. Een partij schapen voor export verkocht. ROTTERDAM, 5 Dec. Binnenlandsche granen per 100 I\g.: ha ver 5.75(5.50, gerst Chevalier 7.507.85, gerst winter 7.467.65, rogge 7.507.75. Peul vruchten per 100 Kg.: erwten kleine groene 910.10. schokkers 1011.25, extra kwal. daarboven. Bruine boonen 2326. ZWAAG, 5 Dec. Veilingsvereen. „Bangert en Omstreken". Cox. Oranje 3S—42, Geld. Bellefleur 11—16, Witte druiven 90. Alicante 3350, Tomaten 1216, Comtosse de Paris 1522, Winter,jan 17—22, West. Louw 1518, Present van En geland IS—28, Goudreinet 19—23, Bramley 10—17. Curi 15—18. ALKMAAR, 5 Dec. Aardappelen 23.30, andijvie 4 5010, appelen 612. bloemkool I 69.50. idem II 1.503.50, boerenkool 2.605.30. bieten 1.20 2.40, druiven 1753, gele kool 1.301.80, groene kool 2.104.40, kropsla 0.11—0.31, knolselderij 22.60, peren 7.5011.50, prei. 2.103.80, peterselie 2.40—3, roode kool 1.30 —3, selderie 0.701.60, spinazie 0.750.82, spruiten 26, tomaten 5.0012. uien 2.40 4.40, wortelen 1.803.50, boswortelen 25, witlof I 3.505, idem II 1.502.50. WARMENHUIZEN, 5 Dec. Roode kool 1.30—1.60, gele kool 1.30. D. witte kool 1.Aanvoer: 17.600 Kg. roode kool, 13.100 Kg. gele kool, 1000 Kg. Deen- sche witte kool. AMSTERDAM, 5 Dec. Binnenl. granen. (Bocrcnnoteering). Rog ge 7.25—7.40, Chev. gerst 7.50—7.85, winter- gerst 7.207.40, haver. 66.30, dniveboonen 9.7510.50, paardeboonen 8.609.10, groene erwten 99.50, alles per 100 Kg. Karwiizaad 10.25 en blauwmaanzaad 12.50—13, de beide laatste per 50 Kg. PURMEREND, 6 Dec. Koeien, totaal 540 stuks: 275 vette koeien 63—70 ct. per Kg., eeldekoeien f 150—275, melkkojeen' f 180—260, stieren 4652 ct. per Kg., 10 paarden f 90160. 95 vette kalveren 30—48ct'. per Kg., 310 nuchtere kalveren f 7^17.' - 226. vette varkens0.490.51 45 magere 20—25. p sl.: 3(10 biggen 1016: 1100 schapen 2026: 60 bokken 3—14. BROFfK OP LANGENDiJK. 6 Dec. Aanvoer:' uein 3504; drielingen 2903; grove .350—370; stek 140—170; neen 110—230 króten: 80—170; roode knol 1302: savove kool 250—310, gele kool 130140; snruïtkool 670;" d, witte kool 1120; 250 tomaten 10.70 C 7.60; CC'. 2: druiven: Alicant 324 4. 2e soort 17.80—20: andijvie 120; rammenas 150. NÓORDSpURWOUDE. 6 Dec. Aanvoer; 1000 Kg. aardappelen; Binties 51300 Kg. uien 3,90. drielingen 2.80, 1200 Ke. peen 22.30, kleine peen 1.10, ••30300 Kg, ronde kool 1.31.60. 15800 Kg. gele dcneJ. 1.39—1\ 40, 63200 Kg. Deensche wit te kool 1—1.20.

Schager Courant | 1938 | | pagina 3