Van de champagne naar de politiek Twintig jaar celstraf geëischt N Von Ribbentrop „diplomatiek reiziger" Een dief op sokken De vliegveldkwestie een nationaal probleem Schrijver van smaadschrift houdt voet bij stuk EEN DER MEEST MARKANTE FIGUREN VAN HET DUITSCH- LAND NA '33 THANS IN PARUS. Staatshoofden bezochten staatshoofden in de achter ons liggende weken en voor zoo ver het ons land betreft ligt de even har telijke als luisterrijke ontvangst van Ko ning Leopokl der Belgen in hoofd- en hof stad nog vorsch in liet geheugen Maar ook de diplomaten die zich krachtens hun taak en hun werk bewegen temidden van de „daverende dingen dezer dagen", ook zij leggen bezoeken af. En nauwelijks leidde de visite welke de Britsche premier en diens staatssecretaris voor Buitenlandsche Zaken in Parijs aflegden tot een hechte toenade-' ring tusschen Engeland en Frankrijk, of reeds richt aller aandacht in Frankrijk zich op het bezoek van Joachim von Ribbentrop, den Duitschen minister van Buitenlandsche Zaken, den man die sedert vele jaren het volkomen vertrouwen van Adolf Hitier bezit en die hedenochtend naar de lichtstad is vertrokken. Populariteit is ook iets waard! Het noodlot van ieder staatsman is de t'oets der openbare meening die el>k van zijn daden te doorstaan heeft, maar tot de verdienst van zijn „vak" mage men de po pulariteit rekenen die daaruit veelal voort vloeit. Dat die populariteit, dien roem als ge wilt, maar al te diwijls een kort lot beschoren is, gelijk zoo vele fases in de wereldgeschiedenis die nochtans hun stem pel op het tijdsbeeld drukten, is een andere kwestie. Feit blijft dat de Europeesche stroomingen der jongste jaren figuren op den voorgrond schoven wier namen thans een bekenden klank hebben in 'wijden kring, ofschoon hun sier als het. ware bij verrassing begon te schitteren. Het is nog inaar enkele dagen geleden dat naar aan leiding van de recente Roefheensche kwes tie bet gerucht van een daardoor nood zakelijke reis van Von Ribbentrop naar1 Rome vasten vorm aannam, al kwam het tegenbericht, dat de reis niet behoefde door te gaan, aangezien Von Ribbentrop's be middeling intusschen overbodig geworden was, even snel als de eerste tijding. Toch was ook daardoor de naam van Von Ribbentrop weer terstond op ieders lippen, zoo goed als in den tijd nu ruim 2 jaar geleden van zijn benoeming tot ambassa deur te Londen. De naam Von Ribbentrpp, die geen sterveling een jaar of vijf geleden gehoord had althans voor zoover men de Berlijnsche gezelschapskringen daarbij uitschakelt. Middelpunt van de Berlijnsche society. Op zichzelf was dat niet te verwonderen want vroeger, in het bijzonder voor zijn Duitsch ministerschap was Von Ribbentrop min of meer een amateur-politicus. Iemand die slechts een enkele maal een openbare functie bekleedde, (in 1918 trad hij als ad judant van den gevolmachtigde van de vredes-commissie bij het ministerie van Oorlog op) en voor het overige bij bijzon dere gelegenheden zijn bekwaamheden in dienst van speciale diplomatieke opdrachten voor zijn land slcldc. Dat wij zooeven ten aanzien van Ribbentrop's populairiteit een voorbehoud maakten voor de Berlijnsche ,sosie>t y-we re 1 d moge verklaarbaar zijn, want in die kringen genoot de tegenwoor dige minister van bet Derde Rijk altoos groote bekendheid. In Berlijn's voorstad Dahlem waar Von Neurath, de vroegere minister van Buitenlandsche Zaken, alsme de o.m. Ds. Niemöller om wiens vrijheid wederom zoo hevig gestreden wordt even eens hun woonplaats hadtien, vormde een jaar of tien, elf geleden, het echtpaar Von Ribbentrop een centrum van druk en luxu- ces beweeg In de weelderige villa com pleet met zwembad en tennispark toef- •den talloozen uit wctenschappelijken, cul- tureclen en artistieken, maar ook niet te vergoten, politieken kring; het was er een komen en gaan van prominente figuren, ook in de dagen dat zulks nog mogelijk was uit Joodschen kring. En gast vrouwe was de charmante mevrouw Von Ribben trop, dochter van den Duitschen „cham pagnekoning" Ilenkel; vandaar dat Von Ribbentrop's carrière gaarne, zij het ietwat onparlementair, als de vlucht van de champagne naar de diplomatie wordt, ge kenschetst. Reiziger voor de bekende Pom- mery-champagne en Johnie Walker-whiskey Het ministerie van Buitenlandsche Za ken te Parijs, de beroemde Quai d'Orsay, waar Von Ribbentrop Georpe Bonnet zal ontmoeten. JOACHIM VON RIBBENTROP. leerde hij Hcnkel's dochter kennen en huw de haar kort daarna. Dat was in het jaar 1920. De liefde moest nog komen Het, moge in dit verband interes sant zijn te bedenken dat er bij den voortreffelijk opgevoeden en ontwikkelen. Ribbentrop van dien tijd nog geen sprake van liefde voor het nationaal-socialisme bestond, want. zijn vriendschap met Hitier en zijn overgang naar diens ziens wijze dateeren van omstreeks acht jaar latei'. Maar er ging weldra een roep van hem uit ten gevolge van zijn welsprekendheid, het gemak waarmee hij met menschen van allerlei slag omging, zijn talenkennis en zijn connecties. Zijn uitgebreide relaties in de Britsche en de Fransche hoofdstad vormden als het ware de basis voor zijn latere diplomatieke loopbaan. Via den pre sident van liet Pommery-concern kwam hij met. den graaf de Brinon, den vermaarden publicist en tezelfdertijd voorzitter van het Fransch-Duiiiche vrien-dschapsconuitfé in relatie en dit moge vreklaren dat Rib bentrop voorstander was van een Fransch- DuitschEngclschen band, lang voordat hij den lat eren „Führer" leerde kennen. De rol van Von Ribbentrop. Dat Ribbentrop's talenkennis en voortref felijke relaties na '28 voor Hitier een dankbare aanleiding vormden om van de dienst van den „wijnman" gebruik te ma ken, behoeft geen verwondering te wekken. Juist in die woelige dagen waarin de Nazi's vooral in de kleine steden voor den dag kwamen en hun invloed trachtten geldend te maken, vonden zij in v. Ribbentrop een medewerker die uitstekende diensten kon bewijzen, in het bijzonder 'voor het aan- knoopen van betrekkingen met figuren uit aristocratischcn kring en met anti-republi keinen van 't oude regiem. Het was v. Rib bentrop die Hitler's weg baande in tal van richtingen die later van ongemeen be lang zouden blijken en het was ook v. Rib bentrop, die de historische ontmoeting tus schen Hitier en Von Papen (in '33) tot stand bracht Snelle promotie. Ofschoon zelf bescheiden op den achtergrond blijvend, (in de voor Duitschland historische jaren 1933 en 34 werd zijn-naam nauwelijks ergens genoemd), ontkwam hij niet aan de logische ontwikkeling van zijn diensten. Hit- Ier bewerkstelligde in 193-4 zijn benoeming tot gedelegeerde voor ontwapeningsvraag stukken door rijkspresident Von Hinden burg en vanaf dat tijdstip was zijn loopbaan bepaald. Zijn reizen naar Londen en Rome, later naar Parijs voor besprekingen met Bart.hou en Doumergue, bevestigen de ver antwoordelijke taak die hem werd toebe deeld en in '35 -werd hij „ambassadeur in buitengewonen dienst", in welke functie hij de inlernationaal-politieke aandacht op zich bleef vestigen, o.m. door zijn deelname aan de vlooi besprekingen te Londen waaruit liet Britsch-Duitscho vloot-accoord voort vloeide. „Diplomatiek-reiziger" in optima for- ma, veelzijdig man die de schran derheid van den zakenman aan de intelligentie van den politicus te paren weet, mag Von Ribbentrop tot een van Duitschlands voor naamste diplomaten gerekend wor den, die zich ook en vooral in het buitenland juist door zijn optreden vele vrienden wist te maken. Een omstandigheid die hem aanwijst als de bij uitstek geschikte vertegenwoordiger van zijn land, nu het in Parijs opnieuw be sprekingen geldt waaraan voor Duitschland in het bijzonder groote waarde mag wor den gehecht. De Rotterdamsche acrobaat-in breker bekent zijn misdaden. Dezer dagen is de 25-jarige zeeman K. W. de L., die in het ziekenhuis aan den Cool- singel te Rotterdam vertoefde, in verband met zijn verwondingen, welke hij had opge- loopen na zijn mislukte inbraak in de Bijen korf aldaar, overgebracht naar het hoofd bureau van politie, waar is gebleken, dat hij nog meer stoute stukjes op zijn rekening heeft staan. Zooals men zich herinneren zal, liet de inbreker toen hij door rechercheurs betrapt werd, zich van den gevel der „Bijenkorf" naar beneden zakken en kwam daarbij on gelukkig terecht. De rechercheurs verdachten den gevel-acro baat ook van een inbraak, in October j.1. gepleegd bij de Handelscompagnie aan de Boompjes. Men bad daar een zonderlingen voetafdruk gevonden. Deze was nóch van een schoen, noch van een voet en men was er niet precies achter, waar de afdruk nu eigenlijk vandaag kwam, toen men op de L. een paar schoensokjes vond. die over de schoenen gedragen dienen te worden. Weldra kwam vast te staan, dat de vroe ger gevonden afdruk precies overeenkwam met den afdruk, die een schoensokje moest achterlaten. Daarom ham men de L. nog eens een verhoor af en hij gaf daarbij grif toe, dat ook deze inbraak door hem was ge pleegd. Hij had ook toen een flinke klim partij ten beste moeten geven. Over en door niet minder dan zeven panden was hij, met het insluiten van ruiten enz. in het pand van de handelscompagnie beland, waar hij het op de brandkast had voorzien. Deze was evenwel zoo solicde, dat. hij er maar niet eens aan was begonnen. Hij had ech'öer wal alle lessenaars opengebroken. Het resultaat van dezen tocht was voor hem ook al zeer gering geweest: Hij was er alleen in geslaagd zich een sigaret toe te eigenen... die hij maar had opgerookt-... De L. zal thans ter beschikking van den Officier van Justitie worden gesteld. „De Dageraad" en het Defensieverbod Adres aan dr. Colvjn. Het hoofdbestuur van de vrijdenkersver- eeniging „De Dageraad" heeft een tweetal adressen aan den minister-president, dr. H. Colijn, gericht, waarin met klem wordt aangedrongen op de opheffing van het rijksambtenarenverbod voor de leden der vereeniging en waarin het in verband met de gebeurtenissen in Duitschland, verzoekt het asylrecht in Nederland te herstellen. VESTIGINGSVERBOD VERLENGD. De minister van Economische Zaken heeft het ijdelijk vestigingsverbod voor het kruideniersbedrijf en voor het automobiel en garagebedrijf met ten hoogste een half jaar verlengd tot 6 Juni 1939. Geen klein-chauvinistische oon- currentie tusschen Amsterdam en Rotterdam. Het Rolterdamsch Vliegveldcomité heeft zich iq een schrijven gewend tot leden van de Tweede Kamer, der Statcn-gencraal. In dit schrijven wordt opgemerkt, dat de „vlieg veld-kwestie", naar de mconing van het co mité niet voldoende wordt bezien uit het rui mere nationale standpunt, van waaruit deze werkelijk nationale kwestie moet worden on derzocht. De te hemen beslissing of Schiphol de Cen trale Nederlandsche vlieghaven zal worden, is niet een aangelegenheid van klein-chauvi- nistische concurrentie tusschen Amsterdam en Rotterdam, maar is nu en voor de toe komst van het allergrootste gewicht voor de ontwikkelingsmogelijkheden van zeer be langrijke bevolkingsgroepen van ons vader land. Is de beslissing eenmaal genomen, dan zal voor onafzienbaren tijd overwegenden in vloed worden uitgeoefend op de bestaansmo gelijkheid en de verdere ontplooiing van een zeer groot aantal industricele-, landbouw-, handsl- en financicele ondernemingen, waar op Nederland terecht trotsch is. Vooi-ls zet het comité zijn standpunt nog eens uiteen, dat in het kort hierop neerkomt: Of Rotterdam behoudt een eigen vliegha- ven met even goede, even frequente interna tionale verbindingen als Amsterdam, óf het gecentraliseerde luchtverkeer krijgt een wer kelijk centraal gelegen begin- en eindpunt in Nederland. Autobus In de sloot Chauffeur zag tegenligger niet. Zondagmiddag omstreeks vijf uur is een autobus van de N.V. Grado, die op weg was van Groningen naar Winschoten, tusschen Noordbroek en Scheemda in een sloot ge raakt. Ih de bus zaten ongeveer twintig passa giers. Tusschen Noordbroek en Scheemda wilde chauffeur een auto inhalen. Tengevol ge van den mist zag hij echter niet, dat van tegenovergestelde richting een auto naderde. Hij moest toen krachtig remmen. Hierdoor gleed de autobus in de langs den weg loo- pende sloot. 1-Ict ongeluk is echter vrij goed afgeloopen. De conductrice, niej. L. G., uit Scheemda, is in bewustcloozen toestind naar haar huis vervoerd. Slechts één der passagiers werd gewond. De bus, die licht beschadigd was, is door een kraanwagen gelicht. MAN WIERP ZICH JNDER TREIN Zondagavond omstreeks kwart over acht heeft spoorwegpersoneel op de lijn Soestdui- nenAmersfoort het verminkte lijk gevon den van een manspersoon. De politie, die gewaarschuwd werd, heeft bij nader onderzoek gecopstateerd, dat het stoffelijk overschot was van dén 45-jarigen B. A. te Utrecht, die 's middags in zwaar- moedigen toestand zijn woning had verlaten. Vermoed wordt, dat de man zich onder den trein heeft geworpen. De fiets stond aan de zijde van het rijwielpad, dat langs de lijn loopt. Tegen mijnwerker, die zijn vtouw op gruwelijke wijze vermoordde. Het O.M. bij de rechtbank te Maas tricht eischte gisteren tegen den 26- jarigen mijnwerker W. J. G. te EhrensteinKerkrade, die in den nacht van 27 op 28 September zijn 25-jarige vrouw heeft vermoord, twintig jaar gevangenisstraf. In den nacht van Dinsdag 27 op Woens dag 2-8 September was de verdachte laat naar huis gekomen. Eenigen tijd later hoorden huisgenooten rumoer in het slaap vertrek van het echtpaar. Een broer van het slachtoffer, die was gaan kijken wat er aan de hand was, vonded vrouw bij hot overhoop gehaalde bed terwijl in het slaapvertrek een begin van brand was, waarbij ook de vrouw door het vuur was gewond. Het slachtoffer bleek reeds dood te zijn en had verschillende brandwonden, o.a. in het gelaat. Bij de lijkschouw werden sporen van .wurging aan den hals van de ongelukkige geconstateerd. Het onderzoek in de kamer bracht aan het licht, d^t zich op de bedde- plank, op dekens en op het ondergoed van de verslagene, petroleum resten bevonden. Aan verdachte W. J. G. is ten laste ge legd: moord, door opzettelijk en geweldda dig met zijn handen of met een snoer de keel van het slachtoffer te hebben dichtge- drukf, tengevolge waarvan de dood door verstikking is ingetreden., subs. poging tot moord, waarbij de uitvoering van het voor nemen van verdachte om zijn vrouw van het leven te berooven, niet is voltooid door de omstandigheid, dat. de dood daardoor niet is ingetreden. Voorts wordt verdachte van brandstichting beschuldigd. Wurging niet de directe doodsoorzaak. Doktor de Hartog te Heerlen, als getuige deskundige gehoord, verklaarde, dat wur ging niet de rcchtstreeksche doodsoorzaak is geweest. De vrouw is bewusteloos geworden. De laatste ademstooten hebben n.1. kooloxyde in del ongen en in het bloed gebracht. De dood is echter niet door gas veroorzaakt, daarvoor was de hoeveelheid te gering. Verder werden op het slachtoffer tèckenen van stompgeweld aangetroffen op hoofd, arm en been, hetgeen hetv ermoeden wet tigt dat een worsteling is voorafgegaan. Een hoofdagent van politie en drie agen ten uit Kerkrade, legden vervolgens verkla ringen af omtrent de situatie van de slaap kamer, waarin het drama zich heeft afge speeld. Belangrijk bij deze verklaringen was dat de verdachte bij het lijk van de vrouw telkens herhaald heeft. „Lise, spreek toch nog eens tegenme. Wat heb ik je aange daan? Was ik vandaag maar dood gegaan in de mijn, dan was dit nietg ebeurd." Het O.M. bleek deze uitroep te beschou wen als een spontane bekentenis onder dramatische omstandigheden. De verklaringen van den broere zijn zeer bezwarend. Verdachte stond aan de andere zijde van het bed op zijn kamer, alleen maar te roepen, terwijl het beddegoed op en rond het lichaam van de vrouw lag te smeulen en te branden. De kapotte petro leumlamp lag op een peluw, welke over de vrouw heen lag. De verdachte bleef onder deze zeer bezwarende verklaringen onver schillig alle schuld ontkennen en maakte slechts nu en dan eenige cynische opmer kingen omtix>nt de verklaringen. De vader van het slachtoffer legde vrijwel gelijkluidende verklaringen af als zijn zoon. Belangrijk was daarbij, dat, toen verdachte zei, dat er een dokter moest komen, de getuige had gezegd: „neen, niet de dokter maar de politie; waartegen de verdachte zich ernstig verzette. Ge'tuige had een jachtgeweer gegrepen en daarmede gedreigd te zullen schieten als verdachte een stap naderbij kwam. „En dat is ons geluk geweest, meneer de president. De mian was tot alles in staat." ,'~r' „Ga maar rustig slapen, mam!" Als laatste geinige werd gehoord, de moerjer van het slachtoffer, die tot één uur 's nachts bij haar dochter was blijven wachten op den man. Zij was toen naar bed gegaan. Toen zij omsfreeks twee uur leven had gehoord, had zij geroepen en haar dochter antwoordde toen „dat Wiel thuis was. Ga maar rustig slapen, mam." Dit zijn de laatste woorden geweest die de moeder van de dochter heeft gehoofd. De verklaringen van de familieleden om trent de verhouding van liet echtpaar zijn niet bepaald ongunstig, maar. vooral den laatst.cn lijd moet er verandering zijn geko men in de verhouding: andere vrouwen in het spel oordeelde de moeder. Het O.M. richtte woorden van deernis lot. de familie en tot die twee kinderen van Het slachtoffer. Het primair tenlaste ge legde. doodslag echtte het O.M. gezien de deskundigenverklaringeu, niet bewezen. Wel de poging tot doodslag. Het O.M. achtte hot misdriif zeer ernstig Waar verdachte halsstarrig elke schuld ont kent, zijn er dus geen verzachtende omstan digheden voor het gebeurde aan te voeren. De verdachte staat ongunstig bekend: voor al als hij dronken is gpdraagt hij zich som tijds als een bruut. Hij werd twee jaar ge leden wegens een ernstig zedenmisdrijf ver oordeeld, zoodat zijn verleden lang niet vlekeloos is. De wet laat een levenslange gevangenisstraf voor dit misdrijf open. Het O.M. stelde echter den eisch van twintig jaar vast. De verdediger heeft daarna uitvoerig ge pleit, De affairèBroersma te Berg In September 1937 en in Januari daaraan volgend heeft de aannemer J. Broersma Bergen (Noord-Holland) zooals bekend e brochure geschreven en verspreid en e open brief aan den ministerraad gezonden in welke geschriften naar het oordeel vi den officier van Justitie te Alkmaar belee dagingen voorkwamen ten opzichte van dr ir. Wentholt, hoofdingenieur bij den Rijft waterstaat. De aannemer, die door den officier gedagvaard om zich te verantwoorden gens beleediging, subs. smaadschrift, diendj een bezwaarschrift in tegen de dagvaarding met het gevolg, dat de raadkamer van Alkmaarsche rechtbank den aannemer bui ten vervolging stelde. De officier van Justitie ging van de» beschikking in appèl en gisteren is dt» zaak voor de raadkamer van het hof beha,i deld. De heer Broersma stelt zich op het stand punt, dat hij eventueel tegen een vervolgin, wegens smaad geen bezwaar heeft, daai hij dan kan worden toegelaten tot het be wijs van hetgeen hij in brochure en open brief schroef. Deze levering van bewijs k niet mogelijk bij een vervolging wegens be leediging. Het hof zal later een beschikking geven. De aannemer was zelf in de raadkamer tegenwoordig om zijn belangen te beharti- gen. WOEI UtlS* 479e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 2e klasse, le lijst Trekking van Maandag 5 December 1938 Hooge Prijzen 20.000.— 15650 5.000.— 3276 2.000.— 7772 1.000.— 3845 4431 5146 14912 20651 400.— 1562 11424 17519 100.— 1387 1588 4343 6028 10487 14210 14281 16735 19490 Prijzen van 30.— 1002 1041 1046 1130 1161 1200 1222 1235 1236 1244 1252 1266 1286 1293 1307 1333 1349 1358 1363 1382 1399 1419 1442 1461 1490 1498 1560 1561 1592 1599 1610 1617 1629 1630 1675 1736 1774 1802 1811 1823 1827 1865 1888 1893 1963 1967 2121 2234 2270 2275 2313 2366 2379 2387 2409 2457 2468 2477 2543 2551 2641 2746 2771 2786 2817 2849 2860 2873 2895 2940 3055 3059 3086 3087 3147 3217 3219 3232 3240 3257 3356 3362 3385 3420 3476 3537 3562 3566 3597 3600 3603 3645 3663 3669 3670 3706 3721 3732 3752 3771 3794 3833 3852 3916 3959 3962 4037 4100 4123 4125 4!& 4253 4275 4371 4382 4388 4423 4489 4491 4551 4552 4582 4604 4621 4703 4704 4712 4766 4789 4807 4845 4850 4860 4874 4876 4891 4926 4973 5022 5057 5066 5085 5090 5114 5116 5130 5327 5336 5364 5365 5366 5392 5420 5435 5553 5554 5648 5655 5673 5681 5698 5746 5758 5827 5828 5880 5926 5927 5928 5932 5990 6014 6020 6078 6085 6089 6119 6131 6154 6160 6194 6260 6314 6318 6324 6325 6328 6370 6467 6503 6607 6621 6636 6674 6745 6848 6890 6923 6943 6966 6985 7112 7113 7162 7196 7239 7281 7292 7323 7352 7359 7396 7417 7434 7442 7459 7468 7471 7480 7506 7558 7563 7585 7614 7632 7640 7647 7686 7742 7791 7817 7830 7949 7960 8002 8010 8070 8144 8153 8206 8209 8265 8287 8323 8350 8380 8412 8445 8446 8458 8559 8613 8626 8652 8690 8691 8707 3708 8721 8732 8754 8761 8772 8782 8801 8802 8816 8866 8872 8931 8941 8964 9040 9049 9066 9084 9157 9176 9207 9291 9296 9300 9306 9328 9431 9454 9461 9579 9610 9613 9631 9664 9686 9674 9697 9701 9723 0724 9767 9794 9798 9822 9826 9841 9866 9882 9913 9954 9985 9997 10035 20059 10098 10100 10148 10166 10169 10174 10202 10207 10237 10242 10254*10290 10295 10300 10322 10331 10341 10354 10357 10374 10379 10398 10455 10460 10467 10469 10477 10497 10522 10523 10525 10528 10543 10559 10636 10698 10821 10882 10926 10948 10993 11076 11098 11176 11187 11201 11202 11300 11364 11399 11457 11566 11574 11606 11642 11654 11655 11672 11676 11693 11761 11786 11703 11811 11813 11818 11824 11840 11854 11863 11911 11985 12022 12045 12127 12136 12147 12183 12206 12214 12229 12237 12280 12281 12282 12377 12380 12381 12421 12459 12482 12487 12575 12609 12613 12614 12654 12666 12680 12687 12735 12766 1277J 12783 12791 12805 12877 12884 12912 12955 12953 12963 12967 13010 13020 13074 13111 13124 13165 13250 13293 13326 13409 13427 13437 13481 13499 13501 13506 13522 13573 13585 13587 13624 13634 13702 13706 13778 13805 13948 13950 13958 13991 13997 14016 14101 14111 14203 14211 14213 14226 14284 14297 14305 14382 14384 14400 14403 14457 14481 14484 14495 14501 14502 14512 14551 14564 14570 14657 14706 14725 14737 14739 14818 14836 14838 14889 14960 14990 15011 15037 15040 15075 15085 15088 15098 15226 15283 15332 15407 15478 15514 15535 15556 15595 15602 15630 15650 15785 15881 15833 15886 15907 15919 15929 15996 16013 16034 16069 16095 16120 16163 16168 16244 16258 16302 16362 16380 16409 16421 16425 16531 16589 16612 16711 16739 16750 16774 16788 16794 16821 16834 16845 16855 16870 16883 16887 16902 16929 16997 17001 17069 17162 17204 17207 17231 17270 17279 17313 17330 17363 17377 17390 174Ó4 17488 17515 17523 17525 17551 17553 17601 17627 17649 17671 17693 17697 17866 17951 17990 18024 18044 18128 18280 18331 18354 18353 18433 18443 18465 18481 18495 18500 18588 18610 18622 18643 18683 18706 18722 18730 18734 18770 18882 18889 18953 19004 19046 19048 19127 19146 19244 19255 19266 19273 19296 19308 19352 19361 19368 19380 19391 19423 19444 19452 19458 19484 19505 19530 19531 19549 19601 19636 19666 19668 19670 19696 19709 19729 19802 19805 19812 19828 19847 19912 19960 19997 20034 20058 20120 20125 20160 20164 20183 20211 20228 20233 20234 20251 20270 20288 20319 20358 20373 20430 20436 20438 20443 20444 20465 20488 20496 20497 20508 20515 20524 20545 20574 20592 20609 20612 20613 20770 20796 20807 20847 20856 20906 20916 20933 20982 21003 21044 21057 21088 21094 21137 21163 21193 21240 21241 21306 21322 21328 21351 21388 21406 21410 21424 21511 21546 21548 21550 21558 21586 21606 21676 21694 21715 21738 21756 21807 21813 21822 21824 21841 21921 21982

Schager Courant | 1938 | | pagina 8