U Woningverbetering ten plattelande noodzakelijk De valsche harten-zwendel in dn hoofdstad DE WERELt Nederlandsch staatsgeld ia Nederland belegd Benzineprijs omlaag doodsgevaar l Spaak blijft voorloopig aan De pers over het Fransch-Duitsch accoord Mistioguettslaapt nog Postvluchten op Indi I in w e iniq woovde Tweede Kamer Gemeentebesturen moeten ech ter meewerken! Armenzorg lijkt op werkloozenzorg! Gistermiddag werden in de Tweede Kamer de besprekingen over de begrooting van Bin- nenlandsche Zaken voortgezet. Aan de orde is de afd. „Armwezen". Van soc.-dem. en r.k. zijde wordt er op aangedrongen, de kleine zelfstandigen, die in moeilijkheden zijn gekomen, te helpen, door middel van steun en niet via Armen zorg. De betrokken gemeenten moeten te dien einde zich financieel ruimer kunnen be wegen, hetgeen de chr. democraat, de heer Posthuma beaamt; deze critisecrt in dit ver band de wijze, waarop verschillende gemeen ten de armlastigen afschuiven. Diverse sprekers merken op, dat de arm verzorging tegenwoordig van individueele zorg tot een soort werklooshc.ids7.org wordt. Zoowel de lib., de chr.-dcm., de soc.-dem. als de cornm. afgevaardigden achten drin gend steun noodig voor de schippers, die vaak onder groote ellende gehukt gaan. De heer IJsseïmuiden (r.k.) zegt, dat bij de regeling voor de kleir.e boeren en tuin ders nog altijd een tweehonderd gemeenten ten achter zijn gebleven. De minister make hier een einde aan! De minister van Binnenlandsche Zaken, de heer van Boeyen, antwoordt den stelli- gen indruk te hebben, dat er bij de gemeen ten een open oog is voor de nooden der arm- iastingen. Het wetsontwerp betreffende het do- micili van schippers kan over enkele weken het departement verlaten en behelst ook bepalingen over den steun. De gemeentebesturen worden geenszins be lemmerd als ze hun armlastigen tegen zie kenhuisverzorging willen verzekeren. Spr. verklaart aan terugkeer tot de oude individueele armverzorging geen stroobreed in den weg te zullen leggen. De minister is bereid, nogmaals met So ciale Zaken te overleggen over de vraag, hoe een algemeene regeling voor de kleine zelfstandigen te treffen. Thans kan spr. slechts de gemeenten stimuleeren. Volkshuisvesting. Bh de afdeeling volkshuisvesting toonden de heeren Ter Laan s.d.) en Baas (a.r.) wei nig geestdrift voor de plannen van den mi nister om premies te verstrekken ten behoe ve der verbetering van ongewilde woningen. De heeren Drees (s.d.) en Andriessen (r.k.) toonden zich gereserveerd welwillend. Algemeen waren pleidooien te hooren voor krotopriiiming in dc steden en voor woning verbetering ten plattelande, benevens voor meer leiding door de rijksoverheid bij de uitbreiding van bebouwingen. Mevr. Mackay-Katz (chr. bist.) bepleitte in dit verband een nationaal plan als over kapping van de verschillende streekplan nen. Minister van Boeyen achtte den tijd voor een nationaal plan nog niet rijp. Ilij deelde mede, dat dit jaar voor 4 mililoen aan bouwvoorschottcn is verstrekt, dat is 1V* millioen meer dan verleden jaar. De rijks overheid is dus wel actief ton bate der wo ningproductie. De woningtoestanden ten plattelande zullen door toepassing van een des betreffende ministerieele circulaire vooral voor de groote gezinnen kun nen verbeterd, mits de gemeentebe sturen zich ook actief toonen. Zijn plannen tot premieverleening voor de verbetering van ongewilde woningen wil de minister in geen ge val laten torpedeeren door hen, die liever nieuwen bouw willen. Er zijn thans 2.000 aanvragen voor der gelijke verbeteringen in behandeling. De mi- nisier kon niet ingaan op hot verlangen om voor de betrokken woningen de eischen hoo- ger dan normaal te stellen. De begrooting van Binnenlandsche Zaken is daarna zonder hoofdelijke stemming goed gekeurd. DE RIJKSFONDSEN ZULLEN ZOO VEEL MOGELIJK IN EIGEN LAND WORDEN BELEGD. Ten aanzien van bet vraagstuk betreffen de de handhaving van'het stelsel van rijles- fondsvorming zal de regeoring haar stand punt eerst kunnen bepalen, nadat zij de vereischte deskundige voorlichting zal heb ben ontvangen, die zij van de in te stel len staatscommissie hoopt te verkrijgen. De wijziging, waarbij de mogelijkheid zal worden geopend tot belegging in schuld brieven van volgens do Nederlandsche wet opgerichte en in Nederland gevestigde maat schappijen, dient tc worden beschouwd als een poging om althans eenigermate te ge- moet te komen aan de bezwaren, welke aan het vinden van geschikte belegging voor de gelden der rilksfóndsen verhonden zijn. Teneinde er voor tc waken, dat het risi co. dat in elke en dus ook in deze belegging schuilt, niet te groot wordt en er voor te zorgen, dat dc vcrcischle zekerheid ook bij de belegging in deze categorie effecten ge waarborgd zal zijn. zon de belegeingsrand normen kunnen 9tellen. waaraan de renda biliteit moet voldoen van de maatschappijen welker schuldbrieven voor belegging van fondsgelden in aanmerking zullen kunnen worden gebracht. Zware straffen geëischt tegen een zestal jongelieden. Ge-ruimen tijd geleden kwam de hoofdste delijke recherche een uitgebreid complot op het spoor. Een drukker vervaardigde op grooten schaal valsche toegangsbewijzen voor het stadion en bioscopen en valsche knip kaar ten voor de veerdiensten van de firma Bergmann. Een inval in de drukke rij had de arrestatie van den drukker ten gevolge. Als een sneeuwbal bleek het kwaad zich te hebben uitgebreid: de eene arrestatie volgde op de andere, behalve eenige tusschenpersonen werd ook een aantal leden van het personeel van den veerdienst Bergmann ingerekend. Zij waren trouwe afnemers van de valsche knip- en weekkaart jas geworden. Als conducteurs op de „heen en weerbootjes". de veerboot en naar de overzijde van het IJ, brachten zij de nagemaakte biljetten aan den man. Per week verkochten zij buiten hun werk gevers om honderden kaartjes. Van de op brengst droegen zij na afloop van hun dag taak geen cent. af aan den chef van de ree* derij, die met de controle belast was. De drukker en twee tusschenpersonen hebben reeds terecht gestaan, de eerste werd tot en jaar veroordeeld, de tusschen personen kregen ieder negen maanden ge vangenisstraf. Gisteren zette de Amsterdam sche rechtbank de behandeling van deze omvangrijke zaak voort. Vijf jongemannen, die vroeger dienst deden als conducteurs oio de veerbootjes van de reederij Bergmann, namen in de verdachtenbank plaats, om zich te verantwoorden wegens gebruik ma ken van valsche geschriften. Zij legden al len een volledige bekentenis af. De Officier van Justitie vorderde tegen ieder der verdachten omtrent wie goede reclasseeringsrapporten zijn uitgebracht een jaar gevangenisstraf, waarvan zes maanden voorwaardelijk, niet een proeftijd van drie jaar onder toezicht van een reclas- seermgsinstel 1 ing. Schipper staat terecht. Na de pauze stond een 28-jarige schipper terecht, die een niet onbelangrijke rol heeft gespeeld in deze falsificatenzaak, die zoo veel jonge nienschen voor de eerste maal met den strafrechter in aanraking heeft gebracht. De man, die als schipper bij de reederij Bergmann in dienst was, knoeide lustig mee, hoewel hij ter zitting hardnekkig ont kende iets met de fraudes te maken te hebben. Tegen hem werd een jaar gevangenisstraf geëischt. Nog meer knoeiers. Een conducteur, die een bekentenis af legde, hoorde een gecombineerde straf tegen zich ejschen: één jaar gevangenisstraf, waar van 6 maanden voorwaardelijk niet drie jaar proeftijd onder toezicht der reclassee- ring; tegen een schipper werd wegens dief stal en verduistering negen maanden ge* requirccrd. De laatste verdachte in deze strafzaak was een „buitenstaander" een man, die nooit in dienst van de reederij is geweest, doch die een belangrijke rol in het geknoei heeft vervuld. De Officier vorderde tegen hem wegens heling een jaar gevangenisstraf. Texclsche schapen naar de Congo FOKPROEVEN. Het Nationaal Instituut voor Landbouw- proefnemingen in de Belgische Congo te Brussel neemt proeven met het fokken van Texeische schapen in de Congo. Dezer dagen werden op Texel tien geregistreerde rammen en veertien geregistreerde ooien voor dit doel aangekocht. De Belgisohe koopers wa ren over de aangeboden kwaliteit zeer te vreden. Verlaging van benzinebelasting op practische gronden onmoge lijk. De minister heeft blijkens de memo rie van antwoord bij het wetsont werp ten aanzien van de heffing van het bijzónder invoerrecht op benzine stelling genomen tegen de meening der Kamerleden, die verla ging van benzinebelasting wenschen. Daardoor zouden vele gevaren ont staan, zegt de bewindsman. De algemeene veiligheid zou in gevaar gebracht worden, doordat plotseling een groot aantal bestuurders van motorrijtuigen op den weg zouden verschijnen, die nog weinig of geen ervaring hebben en ook hierdoor ongelukken zouden veroorzaken. De verlaging van de benzinebelasting en de hiermede gepaard gaande toeneming van het benzinemotorverkeer zouden ook niet alleen wijziging brengen in de concurren tieverhouding van dit verkeer tot het spoor wegverkeer. maar ook tot het verkeer met dieselautomobielen en met niet mechanisch gedreven voertuigen. Wat in bet bijzonder het dieselverkeer betreft, zou dit zoodanig in bet nadeel kunnen komen tegenover het benzineverkcer, dat de 'diesel-voertuigen ge heel onrendabel werden en dus ook de hier te lande bestaande fabricage van deze voer tuigen zou moeten worden stopgezet. De plotselinge toeneming van het verkeer zou ten gevolge kunnen hebben, dat de stra ten, wegen en bruggen, zoowel in als bui ten de steden en dorpen, zoodanig overbelast worden, dat zij het verkeer niet kunnen ver zwelgen, waaruit niet alleen opstoppingen en verkeersvertragingen, maar ook vele on gelukken zouden kunnen ontstaan. Om hierin zoo spoedig mogelijk te voor zien, zouden dan weer groote uitgaven noo dig zijn voor de verbetering en verbreeding van die straten, wegen en bruggen! DE MINISTER IN EEN LASTIG PARKET. Van een verdeelde partij kan hij geen vertrouwensman zijnl Hij schort echter een verzoek om ont slag op. Na de onverwachte, voor Spaak zeer gunstige ontknooping van de regee- ringsmoeilijkheden in België, waarbij door het uiteenvallen van het soci alistische blok minister-president Spaak met groote meerderheid van stemmen het vertrouwen der Kamer kreeg, is een nieuwe sensatie ge volgd. Spaak voelt, nu de geheele partij niet meer achter hem staat, zich zoodanig ln het nauw gebracht, dat hij toch overweegt af te treden. Het schijnt, dat de eerste minister over weegt, dat bet. resultaat der stemming van de Kamer, welke bóm weliswaar een meer derheid heeft verzekerd, hem toch niet ver oorlooft met een voldoende gezag een krach tige regeeringspolitiek te voeren, zooals de omstandigheden vercischcn. In den loop van gisteravond doken er ge ruchten op, als zou Spaak den Belgischen koning het ontslag van het Kabinet aanbie den. Later heeft hij tegenover de journalis ten een verklaring afgelegd, waarin hij on der meer zeide: Iedereen kan nu rustig na denken. Er is nog altijd een regeoring, die in de Kamer een groote meerderheid heeft verworven. Er is dus geen haast. Het is ech ter zeker, dat de regeering gewijzigd moet worden. Het is mogelijk, dat ik nog een li beraal zal uitnoorligen in het kabinet zit ting te nemen. Het. parlement blijft nog veertien dagen bijeen. Spaak schort dus zijn verzoek om ontslag name op. Van der Velde blijft. Over de leiding der socialistische partij schrijft de Peuplc: de heer Vandervelde had gedacht uit het. bestuur der partij te treden, uitsluitend in de veronderstelling, dat de partij een politiek zou hebben aangeno men, waarvoor hij niet de verantwoordelijk heid zou kunnen dragen. Na de stemming op het congres is dat niet meer aan de orde. Het bestuur der Belgische werkliedenpar tij heeft vanmiddag vergaderd. Na een be spreking van den toestand, ontstaan na de door de socialisten in de Kamer uitgebrachte stemmen, heeft het. bestuur, de fractie ver zocht haar eigen discipline te bepalen, ten einde een herhaling van gebeurtenissen, zooals zich hebben voorgedaan, te voorko men. „Het hoofd keel en het zwaard in de scheede". „Versterking van de as RomeBerlijn". Uit de Fransche bladen: De „Jour - Echo de Paris": Met bet hoofd koel en het zwaard in de scheede hebben Frankrijk en Duitschland, die voorheen re denen zochten om elkaar te bestrijden, re denen gevonden om in vrede te leven. In de „Populaire" betoogt Blum, dat tweezijdsche accoorden slechts waarde heb ben voorzoover zij zoodanig ontworpen zijn, dat zij ingevoegd kunnen worden in wer kelijk internationale overeenkomsten. Duitsche stemmen: De „Boersenzcitung": Na jaren en decen nia, waarin dc internationale politiek be- heerscht werd door het streven machts groepen te vormen cn deze collectief liefst tegen Duitschland te gebruiken, beteekent deze verklaring tusschen twee groote nabu ren, welke zoo vaak niet elkander in onmin geleefd hebben, een breuk met de methoden dor collectiviteit, en oen poging langs een nieuwen weg naar een betere toekomst te geraken. De overeenkomst verklaart terecht, dat goede betrekkingen tusschen Duitschland en Frankrijk een zeer voornamen waarborg voor den Europecsehcn vrede bcteekencn. In dezen zin is dc Duitsch-Franschc verkla ring ook een succes voor do as Berlijn Rome. In denzelfden geest schrijft de „Deutsche Allgemeine Zeitung", die vervolgt: Frank- rijks natuurlijke gebiedssfeer is liet westen van Europa en zijn ovcrzeesch gebied. Duilschlands ruimte is Centraal Europa en bet Nabije Oosten. Beide volkeren staan dus in bun uitzicht niet de ruggen tegen elkaar. De te Parijs door von Ribbontrop en Bonnet geteekendc verklaring geeft voor het eerst duidelijk en welbewUst uitdruk king aan deze natuurlijke verhouding. De Engelsche pers: De „Times", die dc Fransch-Duitsche wei- klaring toejuicht, herinnert aan de hoop, die twee maanden geleden door dc geheele wereld gekoesterd werd, dat 't accoord van Mtinchen zou worden gevolgd door oen krachtige poging, de betrekkingen tusschen de totalitaire en de democratisch-parlemen- taire staten te verbeteren. Hot blad voegt er aan toe. dat het een reden tot alge meene. voldoening moet zijn, dat ondanks rlo ongelukkige gebeurtenissen in den tus- scbentijd, deze definitieve nieuwe stap is gedaan en .het ver verwijderde doel van een alomvattende regeling zooveel nader is ge komen. De „Daily Tclograph" wijst op de onver- oenigbaarheid van de territoriale eischen van Italië in de Middellandsehe Zee met dc bepalingen van bet Britsoh-Ttaliaansche ac coord en schrijft dan verder: of het bezoek van von Ribbeivtron tot een verbetering in die richting zal leiden, kan zelfs niet bij benadering gezegd worden. Een Italiaansch geluid: De Noord-Italiaansche bladen noemen 'de onderteekening van liet Duitsch-Fransche accoord een nieuwe stap tot de rust van het continent. Zij wijzen er in het bijzonder op, dat de slap geschied is in volledig over leg niet Italië. De oabaretière en négligé. Drie minuten emotie op het sta tion D. P. (Van onzen eigen correspondent). ROTTERDAM, December. Een telefoontje van Theo Moen& (Theo Moens Is artistiek leider van een Rottcrdamsch gezelschap). Of we zin hadden Mistinguett, de beroem de Fransche cabaretière, te interviewen op het perron D.P. te Rotterdam. Natuurlijk hadden we zin. Het kan maar een interview worden van drie minuten, zegt Moens, want de Parij- sche nachttrein, die MIstLnguett naar Am sterdam zou brengen, stopt maar 6 minu ten op het station en do drie andere minu ten bad de heer Moens zelf noodig om de artiste te verwelkomen in verband met lief feit dat zij Zaterdagavond in de Maasstad zal optreden tijdens een speciaal georgani seerde gala-soiree door de Fransche kolo nie. Een interview in Amerikaanschen stijl dus. Nog interessanter voor een kranten man. Dinsdagmorgen 9 u. 56 op het station. Je weet liet alleen. Nog interessanter. Een primeur dus Generale repetitie. Dinsdagmorgen op liet station D.P. Een drom verslaggever® cn fotografen, die allen door den lieer Theo Moens waren ge waarschuwd. Niet aardig van hem. Theo heeft een prachtige bouquet bij zich. Ilij legt den ruiker zoolang neer op een bank, die naast den ingang van do eerste klas wachtkamer staat en gaat repeteeren wat hij straks tegen Mistinguett zal zeg gen. Madame. Jo vous salue, hoor ik hem zachtjes mompelen. Welkom in Holland. Welkom-in de Maasstad, wier gast U Zater dag zal zijn. Ik bied U namens de directie den beer D. Reeso deze bloemen aan. Vive la Hollando! Vivc la Franco. (Theo Moens is Belg. Zijn Fransch gaat van een leien dakje.) De verslaggevers repeteeren ook. Maar zij laten het niet blijken. In drie minuten kan nien maar weinig vragen stellen. Zij benij den heslist hun Nederlandsche collega's te Parijs, die altijd volop tijd hebben om met Mistinguett te babbelen, gelezen de interes sante artikelen die zij over Mistinguett aan de Nederlandsche bladen plegen te schrijven. De fotografen zetten hun came ra's op scherp. Zii ziin nog de gelukkiffsten. want ze hebben fi minuten tijd om te foto grafeeren. Zij bonden Ook de blif/tampen gereed, want het is vrij donker onder de groote overkapping. Hef is thans 9 u. 55 en allen zijn gereed om Mistinguett te bestormen. Waar is Mistinguett? Hoe bet afliep. Negen uur zes en vijftig. De trein rolt binnen. Een run op den trein. Waar is Mislin- guett? Eerste wagon. Tweede wagon. Derde wagon. Niets te zien. Dorde wagon. Twee- do wagon. Eerste wagon. Weer niets te zien. Reizigers op bet perron begrijpen er niets van. Zij kiiken verbaasd naar die rennende fotografen en vergeten biiiva in den electriscben trein te stappen die aan de andere ziide van het perron staat. Theo Moens, de journalisten en fotografen loo- pen van hel kastje naai' don muur. Moens staart, even naaf den grooten wijzerplaat. Nog maar drie minuten. Hij is van schrik zijn keurig samengesteld prevelementle vergeten. Het is om wanhopig te worden... Op den treeplank van een slaapwagon staat een corpulente conducteur. Hij is do slmohnlm waaraan Moens zich vastklampt. Waar is Mistinguett, vraagt Moens met een trilling in zijn stem. De dikke conduc teur grijnst even en wh'sf rlan in de rich ting van de slaapcoupc's Madame maakt tollet. Ik moet baar sproken roept Theo Moens cn er ligt iets snieekcnds in zijn stem. Door een kiertje. Oogenblikje zegt de conducteur. Even later het is 9 uur 58H gaat. de deur van do slaapwagen vier c.m. open. Door de nauwe kier is Ivf gelaat ziclibanr van Frankrijks wereldberoemde cabaretière. M' «l in gu et t. Moens spreekt baar toe. Hij zegt het char mant te vinden dat zij zich niet heeft la- 'e excuseeron. T-lii wensoht. haar veel ge luk hij hödoeldie natuurlijk succes. Die zenuwen ook... tijdens haar bezoek aan ons land. De kier van drie centimeter is thans vier centimeter geworden. Wij zien dat Mistinguett thans glimlacht.. Een fluitsignn.il klinkt. Madame tot Zaterdag. Au revoir et merci. O jé. de bloemen nog. De conferencier ver betert het reeo>-d 50 M. hardloopen en over handigt den dikken conducteur de bloemen. Pour madame Mistinguett, brult Moens, die blijkbaar vreest dat de man denkt dat ze voor hem bestemd zijn. Moens hügt er van. Alata. Pietje patje poef. zegt bij. Woorden d ie geen be toeken is hebben maar die voor ons boekdoelen spreken. Zaterdag krijg ie liaar te spreken. Jij al leen. Dat beloof ik je. Een interview van een half uur... Dat we Theo Moens niet meer gelooven zal niemand verwonderen, Tertrek van Aankan* Seis) |sing«p. 7 Dec. |Ba„d. 7 B«. Seis, lBaKd- 7 Dec- Buizerd^ |xapels 7 Dec. |AleI 7 D[|, (heenreis' SS hd»7°ec. |nan*.7Dtt „Queen Mary" heeft pech. Tengevolge vy •liet slechte weer hebben honderden p& sagiers van de „Queen Mary" niet ij Plymouth kunnen debarkeeren cn het mailschip over Cherbourg doortap naar South ampton. Een milliard voor werkverschaffing. Dpv choslowaaksche minister van arbeid, pera, heeft verklaard, dat een miliial Tsjechische kronen beschikbaar is vo« belegging in werkvcrschaffingsobjecteJ Verdere wcrkverschaffingsplannen gay tot een bedrag van 15 milliard kronen, Een late arrestatie. Uit Boedapest wordt meld, dat op hot terugverworven gebied negen leden van hot Roodc Hongaarsehe leger van Bela Kun zijn gearresteerd, dia ervan beschuldigd worden, tijdens oen g vecht tusschen soldaten en gendarmen i 1919 twee gendarmen te hebben gedood Mollison gaat weer vliegen. James Mollis™ die met zijn vrouw in Kingston (.Tamaiia) op vaoanfio is, heeft medegedeeld, dat hij in Februari zal pogen een wereldvlucht'* ondernemen. Ford beveelt belastingverlaging aan. Ed«i Ford, president van de Ford Motor Coia pony, heeft in de financicelo subcony missie van den senaat als zijn meënin; te kennen gegeven, dat een algemene belastingverlaging het dooltreffondslo midclcl zou zijn voor do federale i-egeo. ring 0111 een opleving in zaken aan te moedigen. Toen Californië ontdekt werd. In 1936 heeft men nabij de gevangenis van San Quen* tin pen koperen plaat gevonden met een opschrift in Engelseh uit hot tijdperk van Elizaboth. Een commissie van des kundigen heeft hot voorwerp tlvans pe- idcntiffceerd als de plant welke Sip Fram cis Drnko in Drakc's baai heeft achtergelaten, toen hij met zijn schip de „Golden Hind" in 1579 Californië oat* dokte. Duttschers gearresteerd. Vier Roemt© sche staatsburgers, behoorende tot ,d» Duitsche minderheid, zijn te Cetatea Alha gearresteerd wegens verdachte bedrijvi;- heid. Het eerste Duitsche vliegtuigmoederschip. - Qp 8 December zal te Kiel liet eerste vlieg- tuigmocdcrschip van de Duitsche marine te water worden gelaten. Hoe de „Condor" terechtkwam. Nader is gebleken, dat de commandant van het verongelukte Duitsche recordvliegtuig de „Condor", I-Ienke, het toestel in ondiep kustwater heeft doen landen. Met inge trokken landingsgestel zetto hij do ma chine kalm op liet water neer, zoodat zij weldra op den bodem rustte. Siam erkent het Italiaansche keizerrijk. Ds Italiaansche minister van buitenlandscho zaken, Ciano. heeft den zaakgelastigde van Siam Ontvangen, die hem meedpeide, dat de nieuwe-gezant van Siam te Rome geaccrediteerd zal worden hij den koning van Italië en keizer vnn Ethiopië. Ook Britsch-Joodsche goederen getroffea. Reuter meldt, dat de Britsche ambassadeur te Berliin en het Foroitm Office van in kennis heeft gesteld dat zekere goederen, behoorende aan Britsche onderdanen, gf- troffen worden door het laatste deer» tegen de Joden in Duitschland. De Brit sche zaakgelastigde heeft reeds geprtp- teerd. Do conferentie der Amerikaansche staieiu De conferentie der Amerikaanscho Staten tc Lima zal 10 December aanvangen en 30 December eindigen. Door de benoeming van Europeoscho waarnemers, slaat do conferentie in het middelpunt der belang stelling van do wereldpolitici. Eden treedt niet officieel in Amerika op. Chamberlain beeft, verklaard, dat al ge schiedt het bezoek van oud-minister Eden aan de Verecnigdo Staten met volle toe stemming der Britsche*regeeririg aan zijn redevoeringen geen oïficicclc beteekenis moet worden toegekend. Britsch schip getroffen. Vijf Savover-vlieg' tuigen hebben dc havenwijk gebombar deerd. Daarbij is liet Britsche schip „Lake Geneva" getroffen, terwijl onder dc bur gerbevolking dooden zijn gevallen. Fransche staking verloopt. De zeeliedcnsta* kingen loopon ton einde. Heden hervatten de metaalarbeiders den arbeid. Heden zal de staatscourant het ontslag van Jouheux als lid van den raad van bobeer van do Fransche bank publiccercn. Nieuwe Amerikaansche stap te Berliin. Re Ameriknnnsche ambassadeur te Berlijn heef zij de Duitsche regeering opnieuw betoogd, dat do jongste decreten betreffen de den Joodschcn eigendom niet moeten golden voor deze Amerikaansche belangen. Een Duitsch antwoord, aldus meldt het ministerie van buïtenlandsche zaken ver der, is nog niet ontvangen. Duitsch gouverneur van Memel? De gouver neur van Memel Kubclins is afgetreden. Gemeld wordt, dat voor liet eerst een Mc- niellander, dus een Duitseher in deze func tie benoemd zal worden.

Schager Courant | 1938 | | pagina 2