Het Broeker Raadhuis wordt verbouwd Kalenders ALBERTHEIJNKAAS SCHUDT UW LEVER WAKKER Vee-arbitrage 'n Winter zonder verkoudheden boekhandel trapman Visitekaartjes DRUKKERIJ TRAPMAN poaderdag 8 December 1938 Tweede Wad V<)iA'iyrwQuïeA?efvS SCHAGEN De Vereeniging voor Vee-arbitrage, district Behagen, vergaderde gisteravond bij den heer C. Boontjes op de Markt. \is de Voorzitter, de heer Daan Kaan, Wie- eerwaard, opent, zijn een 16-tal personen ynwezig. In het bijzonder heet spr. welkom directeuren van de zuivelfabrieken te 'i2and en St. Maartensbrug. Over het afge- joopen jaar kan spr. tevreden zijn. De notulen, gelezen door den secretaris, jen heer Joh. de Veer, worden onveranderd goedgekeurd. Medegedeeld wordt o.m. dat de zuivel fa- kiek te Sint Maartensbrug en die te Lut jewinkel collectief tot het district Schagen zijn toegetreden, waardoor het le dental in belangrijke mate is gestegen. Ook de zuivfabriek „Aurora" te Opmeer heeft zich bij de Vee-arbitrage aangesloten. Ten opzichte van deze fabriek is echter nog niet Vekend, hoe „de buit" tusschen de districten Sehsgèn en Hoorn zal worden verdeeld. Men jut een en ander aan het bestuur over. Het voornaamste is, dat de aansluiting een feit jj De voorzitter dankt de leden van de re clame-commissie, de heeren P. de Boer en Joh. de Veer voor liun succesvol werk. (Applaus.) De secretaris laat vervolgens de geschillen, ïie zich in het afgeloopen jaar hebben voor gedaan, de revue passeeren, waaruit wel Wijkt, dat de arbitrage goed werkt. Ook de preventieve werking der vereeniging mag jiet worden onderschat. Jaarverslag 1937—1938. Het jaarverslag 19371938 kan een zeer Opgewekt geluid laten hooren, want in dit Joekjaar beeft de propaganda in het district haar beslag gekregen door collectieve toe- Ireding van de zuivelfabrieken te Lutjewin- kei, St. Maartensbrug en Opmeer. Omtrent Opmeer zal over de verdeeling van het le dental een regeling worden getroffen met het district Hoorn, terwijl de leden vrij zijn gebruik te maken van de diensten van de commissicn te Schagcn of Hoorn. Het ledental steeg door de collectieve toe treding van Lutjewinkel en St. Maartensj lirug met 315, terwijl Opmeer met 457 leden loetrad. Alzoo1 met de overige toename van leden en toetreding tot vee-arbitrage van pl. m. 800 leden, waaruit wel duidelijk blijkt, dat het streven der vereeniging wordt ge waardeerd en dat men tevreden is over de in de practijk verkregen resultaten. In Hoorn en Purmerend gaat het even- «ns zeer naar wensch, terwijl dit in Alk maar en Amsterdam iets minder vlot ver takt. Toch kan gezegd worden, dat het over- cootc deel der veehouders in Noord Hol- M is aangesloten en zoo kunnen de mees- li! geschillen door een advies of een arbitra le uitspraak worden opgelost. De adviescommissie behandelde 8 aanvra gen, waarvan er 5 tot oplossing werden ge bracht. Een der gevallen betrof een geschil, waar- partijen reeds tot een accoord waren ge komen, maar bleef verkooper in gebreke schadeloosstelling te betalen en was dit dus meer een kwestie over het innen van een vordering, waarbij de commissie alsnog heeft getracht een oplossing te bevorderen. In het tweede geval kwam men niet tot een oplossing, omdat geen positieve vee arts-verklaring kon worden afgegeven en bleek de eerste verkooper (een niet-lid) niet tot schadevergoeding bereid. In het derde geval wenschte een der par tijen het advies van de commissie niet op te volgen, waarna een uitspraak van de ar bitrage commissie werd uitgelokt, zoodat een ivoor beide partijen bindende uitspraak werd (verkregen. Daarnaast werden verschillende gevallen met een klein advies opgelost en werd in een enkel geval met succes'bemiddelend op getreden tegenover een niet-lid. In het algemeen zijn de ervaringen met tiet-leden niet bemoedigend, hetgeen voor al het geval is, indien de handel buiten de provincie Noord Holland plaats heeft. Een uitbreiding van de districten voor vee-arbi trage over het geheelc land is wel zeer ge- wenscht, opdat men op verschillende plaat- Beu vaste punten krijgt, waarmede men kan Samenwerken om geschillen op te lossen. De jaarrekening 1937 gaf een kleinen te ruggang door de kosten van het proces in Friesland, het saldo liep terug van f 521,29 tot f 497,01. Door de toename van het ledental zijn de Vooruitzichten voor de volgende jaren gun stig. Aan de leden der Adviescommissie moet wederom dank worden gebracht voor de belanglooze medewerking en de juiste en onpartijdige opvatting van hun taak. Ook de Directeuren van de zuivelfabrieken hebben in belangrijke mate meegewerkt tot opvoering van het ledental en tot besparing °P de administratiekosten, waarvoor de ver- owiigmg zeer erkentelijk is. -Moge deze goede samenwerking en de verkregen resultaten voor andere provin- ciën een prikkel zijn tot navolging en tot meerdere uitbreiding van vee-aiibitrage en moge het. district Schagcn, als eerst ge vormd district, steeds het voorbeeld blijven, "waarop met cere mag worden gewezen! Verkiezing bestuurslid. Aftredend is dc heer P. S. Eenhoorn te Valkkoog, die met op 1 na algemeen© stemmen wordt herko zen. Rapport financieele commissie. Bij monde van den heer T. Rens Az. (Valk koog) wordt geadviseerd de rekening goed te keuren, waartoe wordt besloten. De Voorzitter deelt nog mede, dat besloten is, de leden der advies-commissie f 1 pre sentiegeld per zitting toe te kennen, hetgeen alleszins billijk wordt geoordeeld. Aftredend en niet herkiesbaar als lid van dc fin. commissie is de heer R. L. Waiboer (Anna Paulowna). In zijn plaats wordt ge kozen de heer K. de Vet (Oudkarspel) die dus nu met de heeren D. Kaan Nz. (Wic- ringerwaard) en T. Rens Az. de financieele commissie vormt. Door den heer De Veer wordt verslag uit gebracht van de alg. vergadering der hoofd vereeniging. Hiervan vermelden we, dat prof. Bakker als voorzitter is afgetreden en als zoodanig werd benoemd prof. v. d. Plank. N.a.v. dit verslag komen stcmnuicm uit de vergadering op, de propaganda in andere provinciën ter hand te nemen. Vooral Fries land wordt als een dankbaar arbeidsveld genoemd. Men zou daar via den Bond van Zuivelfabrieken vasten voet kunnen krijgen. De heer A. Blokker (Oudesluis) is echter van meening, dat een en ander wegens de groote concurrentie in die provincie niet zoo gemakkelijk zal gaan. Men zal er bij de Hoofdvereeniging op aandringen aan de propaganda vooral in Friesland bijzondere aandacht te besteden. De contributie wordt weer ongewijzigd vastgesteld: f 0.50 voor leden, collectief aan gesloten en f 1 voor individueel© loden. Bij de bespreking propaganda in en bui ten het district waarover in het verloop der vergadering reeds is gesproken wordt nog gevraagd naar den stand van zaken in de Wieringcmeer; bet antwoord luidt, dat men daar zijn leden heeft via Wieringerwaard en Lutjewinkel. •Ook wordt erop gewezen, dat nog lang niet een ieder weet, wat de vee-arbitrage precies behelst, waarom het goed wordt ge oordeeld, dit eens onder de aandacht te brengen. ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en O zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal In Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. U moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carters LeverpiUetjes bü apothekers en drogisten, f. Ü.75. Bij de rondvraag brengt de heer de Vet een geval naar voren, dat ons leert, dat men, indien rrien een geschil krijgt, of ziet aankomen, altijd om de verklaring van den veearts moet vragen. Hierna sluit de voorzitter deze geani meerde vergadering. BENOEMD. Tot assistent der directie Trapman N.V. is benoemd de heer B. Brouwer alhier. De heer Brouwer zal per 1 Januari a.s. zijn functie aanvaarden. „DE PARIJSCHE ONDEUGD" IN THEATER ROYAL. De „Parijsche Ondeugd" (Danielle Darri- eux) is een charmante, maar straatarme Franqaise, die haar geluk zoekt in New York. Na tal van dwaze avonturen, waarbij zij een deftig zakenman in ongelegenheid brengt en nog meer ondeugende dingen op haar geweten neemt, wordt zij verliefd op een zekeren Jim, die haar liefde beant woordt en bet bekoorlijke jongedametje in zijn armen sluit. Over deze film verschenen, voor zoover wij weten, niets dan goede critiekcn. Zoo schreef het Hdbld. o.m.: „Deze film is een fijn ge slepen diamant, hoogst vermakelijk van den inzet af tot aan den „Tade'out" toe; zij glijdt over het doek als een slede over een sneeuw vlakte, zonder horten en in een gelijkmatige vaart; de paardjes draven alsof zij niets lie ver deden, en dc koetsier laat hun den vrijen teugel, zonder hun dc kans te geven op hol te slaan". Vanaf Zaterdag a.s. kan men van de grillen der Parijsche Ondeugd in Theater Royal ge nieten. Dit is misschien te veel gezegd, maar het staat vast, dat bij een regelmatige verzor ging van den mond met de antiseptische Ivoroltandpasta, deze gezuiverd wordt van bacteriën en daardoor het besmettingsgevaar van griep, keelpijn en verkoudheden zeer vermindert. Tube 60, 40, 25 ct. Doos 20 ct. Boons, Jacobs en verschillende luxe kalenders, leveren wij uit voorraad. Alle mogelijke andere Kalenders, als Christelijke, R.K., Sportkalenders enz. spoedig leverbaar. ENKHUIZER ALMENAKKEN. SCHAGEN. De eerste subsidietoezegging van een naburige gemeente ontvan- gen. De begrootingen voor 1939 behandeld. De Raad is tegen het in werkverschaffing bouwen van de nieuwe sluis. De Raad dezer gemeente vergaderde gis teravond te aclit uur in het gemeentehuis. Afwezig was de heer Kansen met bericht van verhindering. Aangeboden werden de begrootingen 1939 der gemeente, het Burg. Armbestuur en van de gasfabriek. De gemeenteraad van Koedijk heeft besloten voor 1939 f50.uit te trek ken als. subsidie aan de sluis alhier. Dit geeft reden tot blijdschap, zeide voor zitter. Er is aan de vier omliggende gemeen ten., Koedijk, St Pancras, Heerhugowaard en Zuidscharwoude gevraagd om een subsidie van f 100.per jaar gedurende 40 jaren. Voorzitter las een circulaire voor van den Minister van Binnenl. Zaken voor het bou wen van woningen voor grootc gezinnen. B. en W. meende, dat er geen aanleiding voor deze gemeente bestaat om er op in te gaan. Dergelijke groote gezinnen in de be doelde omsandigheden hebben we niet, al is er wel wat meer woningruimte noodig. Ho pelijk zal het uitbreidingsplan aanleiding ge ven tot den bouw van woningen, opdat de slechte woningen, welke men hier heeft, kun nen worden opgeruimd. De heer Van der Molen vroeg of de wo ningen goedkooper zullen worden dan an dere. Worden de woningen eigendom van de bewoners. Voorzitter antwoordde, dat de extra-kosten als bijdrage a fonds perdu wordt verstrekt, terwijl de normale kosten moeten worden te rugbetaald. De woningen zullen geen eigen dom worden der bewoners. De Landarbeidersbonden zonden een adres over brandstoffentoeslag enz., aan welke wenschen in deze gemeente reeds sinds eenige jaren geheel wordt tegemoetgekomen. Het hoofd van de O. L. school verzocht ver gunning, een tandarts in de school te mogen toelaten; de kosten worden door de ouders gedragen. B. en W. stelden voor, het verzoek in te willigen; financieele consequenties voor de gemeente zitten er niet aan. Aldus beslo ten. B. en W. stelden voor, over te gaan tot wij ziging van het raadsbesluit van 23 Decem ber 1937 tot overdracht van het aandeel der gemeente in het gemeensch. electriciteitsbe- drijf aan de provincie Noordholland. Het wachtgeld van den directeur moet worden verlaagd van f 1320.tot f 1056.per jaar. De Raad ging hiermede accoord. B. en W. stellen voor, kasgeldleeningen aan te gaan voor het jaar 1939 bij de Bank voor Ned. Gemeenten tot een maximaal be drag van f 30.000.voor dc gom. gasfabriek tot een bedrag van f 10000.— bij de Rotter- damsche Bankvereenigïng te Alkmaar. 75 opcenten gem. fondsbelasting. Vervolgens stelden B. en W. voor, een ver ordening op de heffing van 75 opcenten op de gemeentefondsbelasting, vast te stellen. AldUs aangenomen. Geen vuil te water werpen. B. en W. stelden voor de Alg. Politiever ordening aan te vullen, t.a.v. het in het wa ter werpen van vuil. B. en W. achten het nodozakelijk het te water werpen van afval e.a. overal te verbieden. Tot nu toe was dit alleen verboden aan de openbare weg. Men is vrij zich niet aan te sluiten bij den vuilnisophaaldienst, doch dan moet men zelf het vuil op de daarvoor bestemde plaats (het Zuiderdel of achter de veiling) bren gen. Het voorstel van B. en W. werd aangeno men. De begrootingen 1939. Het rapport der commissie t.a.v. de be grooting Burgerlijk Armbestuur luidt als volgt: De raadsleden constateeren, dat de uit gaven zich nog steeds in stijgende lijn be vinden. Voor 1939 zal er een gemeentelijk subsidie benoodigd zijn van f 6500. Dc Commissie adviseert tot goedkeuring. Aldus besloten. Begrooting gasfabriek. De raadsleden zijn van oordeel, dat de fi nancieele toestand van het bedrijf niet on gunstig is. Immers over enkele jaren zal jaarlijks veel minder aan rente en aflossing moeten worden betaald. Zij vragen echter aan B. en W. nauwkeu rig acht te slaan op het verloop van het gas verbruik, aangezien zij wel eenigszins be vreesd zijn voor de concurrentie van het Electricïteitsbedrijf. De raadsleden zijn er niet voor informaties in te winnen inzake eventueele verkoop van het bedrijf. De commissie adviseert tot goedkeuring der begrooting. Beantwoording door Burgemees ter en Wethouders. B. en W. zijn met de Commissie van oor deel dat de finantieele positie in de ko mende jaren gunstiger wordt. Wel zullen er eenige uitgaven moeten worden gedaan voor uitbreidingen en vernieuwingen, maar dit neemt niet weg, dat de schuldenlast in een tijdperk van 7 jaren vermoedelijk zal dalen iot ongeveer f 50.000. Zoolang' concentratie van gasfabrieken in het algemeen niet plaats hoeft en het niet vast staat, dat het belang der burgers er mede gediend is, zullen B. en W. cr niet toe meewerken de gasabriek te verkoopen. Het behoort niet tot de onmogelijkheden, dat de gasprijzen over enkele jaren zal kun nen worden verlaagd. De begrooting werd hierna vastgesteld. GEMEENTEBEGROOTING. Opmerkingen der sommissie. Dc commissie gaat er mee accoord, dat op dc primitieve begrooting voor het eerst een bijdrage voor de Westriesche kanalen, groot f 750.— wordt geraamd. De commissie acht het ook noodzakelijk, dat er een boot voor de politie wordt aan geschaft. Ze meent, dat er een groote pre ventieve werking van zal kunnen uitgaan. Naar het oordeel van de commissie dient deze uitgave geheel voor rekening van de Overheid te komen. Surveillance in 't veld wordt even noodig geacht als op de straat. De commissie hoopt, dat de verbetering van de Sluiskade in 1939 haar beslag zal kunnen krijgen, Naar haar oordeel komen nu het eerst in aanmerking de gedeelten straat, Postkantoor tot Veilingbrug, Geref. Kerk tot Spieringbuurt en de Dijk. De commisie is met B. en W. van oordeel, dat strikt noodzakelijke werken moeten wor den uitgevoerd. Daaronder valt zeer zeker, naast de andere genoemde werken hot ver beteren van de schoeiingen langs de Dorps straat en bet verbreeden en herstellen van de verbindingsbrug met Zuidscharwoude. DE SLUISBOUW. Niet in werkverschaffing, zegt de Raad. De Commissie is van oordeel, dat. het bou wen van een nieuwe sluis met bijbehoorencle werken niet in werkverschaffing behoort te worden uitgevoerd. Een dergelijk noodza kelijk werk behoort gewoon als andere werken te worden aanbesteed, zij het onder de bijzondere bepalingen van het Werkfonds Al het mogelijke zal moeten gedaan worden de werken tot stand te brengen zonder uit voering in Werkverschaffing. VERBOUW GEMEENTEHUIS. De Commissie kan zich volkomen ver eenigen met het voorstel van B. en W. in zake den aan- en verbouw van het Ge meentehuis. Zij acht het beslist noodzakelijk niettegenstaande de minder gunstige finan cieele toestand, da deze a»n- en verbouw uitgevoerd wordt. Allereerst is er een Bur gemeesterskamer noodig, waar de burgers vrijuit kunnen spreken, zonder tegenwoor digheid van derden. De archiefbewaarplaats eischt voorts dringend voorziening, terwijl het ook noodzakelijk is een Commissiekamer waarin het Burgerlijk Armbestuur en an dere Colleges kunnen vergaderen, in te richten. De Commissie zal tevens gaarne zien, dat B. en W. de mogelijkheid onder de oogen zien om de voorgenomen centrale verwarming tegelijkertijd dienstbaar Ie maken aan de O. L. school en het daarbij behoorende schoolhuis. WAT B. EN W. ERVAN ZEGGEN. Ten opzichte van het bouwen van een nieuwe sluis merken B. en W. op, dat ook zij van oordeel zijn, dat deze werken als gewone noodzakelijke werken moeten wor den beschouwd en dat deze dus niet in werkverschaffing behooren te worden uitge voerd. Wat de aan- en verbouw van het Ge meentehuis betreft, merken B. en W. op, dat reeds 10 jaar geleden een plan bestond tot verbetering van het Gemeentehuis, aan gezien toen reeds de noodzakelijkheid ge voeld werd. Eëhtcr is er vertraging ontstaan door de minder gunstige ontwikkeling van de financieele positie van de gemeente. Nu er toch noodzakelijker wijze ettelijke voorzieningen moeten wor den getroffen en de toestand, wat de ruimte betreft, zoo langzamerhand onhoudbaar is geworden, achten zij nu den tijd gekomen den voorgeno men aan- en verbouw uit te voeren. B. en W. doen hierbij de toezegging dat zij zich zeer ernstig zullen be raden over de vraag of het mogelijk zal zijn de centrale verwarming van het Gemeentehuis tevens dienstbaar te maken aan de O. L. School en het schoolhuis. De heer Van der Molen zeide n.a.v. de gemoentebegrooting, het niet goed te vin den, dat de kosten voor de luchtbescherming door dc gemeente moeten worden gedragen. Spr. hoopte, dat de sluis niet in werk verschaffing zal moeten worden uitgevoerd. Als dit' wel het geval zou zijn, komt het toch nog in de raad. Voorzitter antwoordde, dat er op subsidie voor die luchtbescherming niet behoeft te worden gerekend. B. cn W. geven de verzekering, dat, wan neer men op werkverschaffing zal zijn aan gewezen voor den sluisbouw, de raad er van zal hooren. In het genomen raadsbesluit staat niet dat het werk in werkverschaffing zal worden uitgevoerd: De begrooting werd ongewijzigd vastge steld. Rondvraag. De heer Van der Molen vroeg hoe de kleine tuindersteun hier werkt. Voorzitter antwoordde, dat niet zooveel aanvragen zijn binnengekomen, doordat de normen wel wat laag zijn. Er heerscht mis verstand onder de menschen. Die denken dat zij, wanneer zij meer dan f 9.per week hebben verdiend er niet voor in aanmerking komen. Men gaat echter vol gens de theoretische normen te werk. De beoordeeling van de vroege aardappelen is hier als intensief., terwijl overal elders de ze aardappelen als extensief worden be schouwd. Er is een brief over aan den Mi nister gezonden; antwoord daarop is nog niet ontvangen. Volgens voorzitter zijn er nog wel menschen, die voor dezen steun in aanmerking komen! maar zich nog niet hebben opgegeven. De heer Van der Molen vroeg hoe laag de loon en in de werkverschaffing zijn. Voorzitter antwoordde, dat deze waren: In de week van 712 November f 13 tot f 13.90; in de week van 14—19 November f 13.45 tot f 14; in de week van 2126 No vember f 12.08 tot f 13.21 Daarna sluiting. SINT PANCRAS Inventarisatie tuinbouwproducten. Bij de vanwege „De Tuinbouw" gehouden inventarisatie van tuinbouwproducten wa ren aanwezig: Roode kool 2G3000 kg., gele kool 934200 k.g.; D. witte 759000 k.g.; uien 51000 k.g. Sa men 2007200 k.g. MET CACHET bij LANGENDIJK Vaste Lasten. Dr. Weststate, Directeur van de Coöp. Cen trale Raiffeisenbank te Utrecht zal in een Zaterdag a.s. te Alkmaar te houden verga dering van den Ring Alkmaar en Omstre ken van Boerenleenbanken een lezing hou den over het Vaste Lasten vraagstuk voor den tuinbouw. Waar dit onderwerp de be langstelling heeft van de tuinbouwers, zal een uiteenzetting ervan ongetwijfeld voor velen van groot belang worden geacht. Voorbeeldbedrijven tuinders. In Broek op Langendijk is men er niet in geslaagd een bedrijf van een kleinen tuin der te vinden, die zich bereid verklaart zijn bedrijf als demonstratie-bedrijf in te richten Er zijn hier ook slechts 8 tuinders, die als B- of C-tuinder voor steun in aanmerking komen. In St. Pancras en Koedijk is dit wel het geval. Te Noordscharwoude, Zuidschar woude en Oudkarspel hebben zich ook klei ne tuinders voor dat doel beschikbaar ge steld. Nader wordt nog met hen overleg ge pleegd. B. steun voor kleine tuinders. We vernemen, dat de Minister van Econo mische Zaken voor B-steun aan de kleine tuinders 95 cent per gesteunde heeft be schikbaar gesteld cn voor C-tuinders f 1.75. BROEK OP LANGENDIJK. Sint Nicolaasfeest in de O.L. school. Dinsdagmiddag bracht Sint Nicolaas, ver gezeld van zijn zwarten knecht een bezoek aan de O.L. school alhier. Nadat de goede Sint alle kinderen in de klassen afzonderlijk bad toegesproken, bet geen soms aanleiding gaf tot grappige too- neeltjes, strooide Zwarte" Piet pepernoten en deelde de Sint de cadeautjes uit. Daarna verzamelden zich alle kinderen in een lokaal, waar voor hen optrad de beer Caarls uit Alkmaar. Deze heeft de kinderen bijna 2 uur vermaakt met zijn verbluffende goocheltoeren. Werden de diverse nummers herhaaldelijk door applaus onderbroken, aan het einde van zijn programma had dc heer Caarls een ware ovatie in ontvangst te ne men. Het hoofd der school, de beer Wes tenberg, sprak tenslotte eenige dankwoor den tot de dames De Jong en Westenberg, die zoo bereidwillig geweest waren de be- noodigde gelden voor het feest in te zanie- - len en tot den heer de Jong, den eigenlijken organisator van het St. Nicolaasfeest. Met een driewerf hoera voor Sint en Zwarten Piet en een pittig liedje "werd liét zeer geslaagde festijn besloten. Uitslag verkooping. Ten overstaan van notaris H. W. Smit. te Zuidscharwoude, werd in het lokaal van den heer j. de Boer gisteravond publiek ver kocht: Een akker aan de Bruggesloot bij het vei linggebouw, groot 7 snees, kooper dc heer C. Wit voor f75.per snees. Een akker genaamd „de Paleweid", groot 18 snees, kooper de heer C. Timmerman voor f51.per snees. Na combinatie van beide perceelen, staan de op gemiddeld f58.werden deze opge houden voor f 63. Een akker genaamd „Kramersakkcr", groot 12 snees, kooper S. Dirkmaat voor f 90.per snees. Het land behoorde in eigendom aan den heer J. Gootjes Pz. te St. Maarten. OUDKARSPEL. De collecte van 3 December. De collecte, wplke alhier is gehouden voor de uitgewekenen om geloof of ras, heeft f 89.39 opgebracht. De collecte in de vergade ring van de Vrouwen Vredesbond alhier, le verde f 11.02 op, zoodat in totaal f 100.41 kan worden afgedragen. OUDE NIEDORP 'T VELD. Kooltelling. Blijkens de deze week gehouden telling van stapelproducten waren de bij de L.T.B. loden aanwezige voorraden de volgende: Roode kool 81 (62.3): witte kool 38.5 (44); gele knol 1.2 (2.4), uien 2 peen 1,3 (1.6), alles in wagons. De tusschen haakjes ge plaatste getallen zijn die van het vorige jaar op denzelfden tijd. Rectificatie. Het drukfoutenduiveltje liet in de courant van gisteren vermelden dat de opbrengst van de collecte voor vervolgden van geloof en ras f 96.22 XA opbracht. Dit moet zijn f69.2214. BARSINGERHORN Animo genoeg. Naar wij vernamen hebben zich voor de betrekking van molenaar van den Hoog landspolder 37 sollicitanten aangemeld. Polderbenoemingen. Bij enkele candidaatstelling werd tot voor zitter van den Kaagpolder herbenoemd de heer J. A. Schenk en tot voorzitter van den jlooglandspolder de heer C. Smit Gz., beiden alhier. In de vergadering van het Bestuur 'van den Kaagpolder werd tot. Bestuurslid van bet Heemraadschap der Sehager Kogge her benoemd de heer J. A. Schenk, alhier. HARENKARSPEL WAARLAND. Boerenleenbank. Over de maand November bedroegen de ontvangen spaargelden f 3.725.10. Terug* betaald werd aan spaargelden een bedrag van f 1803.00. Aan voorschotten werd ver strekt een bedrag van nihil, terwijl een bedrag van f 185.op voorschotten werd afgelost. Ontvangen en uitgaven in loopende re kening bedroegen totaal f 351.59 en f 3.133.56.

Schager Courant | 1938 | | pagina 5