- een nieuwe Prijs van Zandvoort een nationa'e race JJconomische 'arometer Von Ribbenfrop niet met Joden aan één tafe'? Voorschriften voor lijkverbranding Pirow bij Chamberlain Chineezen lijden zware verliezen Schakelaars uit AutanwAUiime. Alleen die coureurs kunnen deel nemen, die daartoe door de Sport* commissie van de K-N.A.C. zijn ultgenoodigd. Een overzichtelijk circuit Zooals men weet, ligt het in het voornemen van de K. N. A. C. een race voor sport- en toerwagens t<a or- ganiseeren. De wedstrijd zal in het begin van de maand Juni 1939 be houdens goedkeuring van de auto riteiten worden gehouden op een afgesloten wegcircuit te Zandvoort. De aard van de race. Het ligt voor de hand. dat bij den opzet van dezen eersten snelheidswedstrijd, welke den naam van Prijs van Zandvoort zal dra gen, in de eerste plaats naar een sportief gebeuren zal worden gestreefd. Daarnaast echter moet rekening worden gehouden met de noodzakelijkheid van een natuurlijke groei van een wedstrijd als deze, waarin het internationale karakter dus pas tot uiting kan komen, wanneer door eerste proefneming gebleken is, dat alle voorwaar den voor het slagen van een internationale race aanwezig zijn. In verband daarmede zal de Eerste Prijs van Zandvoort dus een nationale wedstrijd worden, d.w.z. daarin zullen alleen Nederlandsche rijders mogen uitkomen. En dan nog maar alleen op uit- noodiging van de sportcommissie der K. N. A. C. Het is een systeem dat ook in het buitenland wordt ge volgd en dat de beste waarborgen biedt voor een ongestoord en spor tief verloop van den wedstrijd. Weliswaar kunnen zij, die zich geschikt achten tot deelneming, zich daartoe bij de K.N.A.C. opgeven, 'maar tenslotte doet de Sportcommissie der K.N.A.C. een keuze uit de lijst van aspirant-deelnemers. Natuurlijk zullen de voorwaarden en voorschriften wor den neergelegd in een binnenkort te ver schijnen reglement, maar het lijkt ons nut tig daarop ten opzichte van dit belangrijke onderdeel reeds vooruit te loopen, omdat 't ten duidelijkste het karakter van dert snel heidswedstrijd aangeeft. Daarnaast dient tevens de aandacht te worden gevestigd op het feit, dat het een race wordt, welke alleen zal zijn openge steld voor z.g. sport- en toerwagens, waarbij het gebruik van motoren met drukvulling (blower, compressor enz.) niet zal zijn toe gestaan. Het circuit van Zandvoort. Voor den wedstrijd heeft de gemeente Zandvoort een circuit van wegen ter be schikking gesteld., dat den vorm van een niet gesloten acht heeft, en waarvan de grootste lus het dichtst bij den Boulevard, nabij het Casino is gelegen. Het zal geheel uit een stroef gesloten wegdek bestaan; de wegbreedte zal vrijwel over het geheele par cours 9 meter bedragen. De lengte van het circuit bedraagt 2.3 k.m., waarvan ongeveer de helft volkomen overzichtelijk is voor het publiek, dat dus de races vrijwel ge heel kan volgen temeer omdat de lengte van het circuit zoodanig is, dat cr van hiaten, zelfs bij een klein veld van deelnemers geen sprake zal zijn. Op het oogenblik zijn de wegen welke het circuit vormen voor het grootste gedeelte reeds aangelegd, maar nog niet volledig van een wegdek voorzien. Od twee plaatsen moe ten de aansluitende verbindingen nog wor den gemaakt. Het voordeel van deze situatie is dat men in staat is een nieuw wegdek aan te brengen, dat aan de hoogste eischen van stroefheid zal voldoen. De ligging is overigens zeer gunstig voor den aan- en afvoer van de belangstellenden; automobilisten zullen volop parkeergelegen heid vinden evenals motorrijders en fietsers. En verder zullen autobussen, trams en trei nen er wel voor zorgen, dat zeer vele dui zenden naar de badplaats kunnen komen om er voor de eerste maal in ons land ken nis te maken met een echten snelheidswed strijd voor automobielen. JUMeiieA, Basis overeenkomstige week 1937 100 Weck Maandag t ra Zaterd 14 Co 21 No» 28 Nov. 19 No» 26 No». 3 Dcc. Effect enmarkt 92.8 91.8 91.0 AandeeleiiKoersen Betalingsverkeer Omzet postcheque- en girodienst 132.9 102.3 112.0 Groothandel 70.2 69.0 68.2 Groot ha ndelspyijzen Omzet termijnmarkt f6.7 108.3 Amsterdam 76.9 Kleinhandel Omzpt winkelbedrijf 94.0 86.7 94.9 Goederenverkeer Gewerkte taken (1 taak halve ar beidsdag) Haven Am sterdam 98.9 108.2 125.5 Bevrachtingen wilde 101.5 114.2 87.5 binnenvaari Arbeidsmarkt Aanvragen van werk gevers 102.9 104.6 99.8 Aanbiedingen van werknemers 79.3 83.0 95.2 Plaatsingen 98.6 101.2 99.8 ZWARE MINIMUMEISCHEN VOOR ENKE LE ATHLETIEKNUMMERS VOORGESTELD De Olympische Spelen 1940. De secretaris van de I.A.A.F,. de Zweed Bo Ekelund, heeft bij het bestuur der internationale organisa tie voorstellen inzake athletieknum- eisclien voor enkele athletieknum- mers, 'welke op het programma der Olympische Spelen 1940 te Hel- sinski zullen figureeren, ingediend. Deze minimumcischen zijn wel zeer zwaar. Wil een athleet zich voor de finale in het verspringen plaatsen, dan zal hij bij de voorwedstrijden minstens 7.20 meter moeten halen. Voor het speerwerpen stelt Ekelund als grens 65 meter voor. En dan te bedenken, dat het Nederlandsch record op dit num mer op 64.49 meter ten name van Van der Poll staat. Bij het polsstökhoogspringen wil de I.A. A.F.-secretaris de grens op 4 meter be paald zien. Het Nederlandsch record staat sinds 1934 op naam van Van der Zee met 3.90 meter. Voor het kopelslingeren stelt Ekelund 50 meter vast. Houtzager is er dit jaar niet zoo ver van af gebleven, n.1. 49.75 meter. Maar Duitschland heeft alleen al zes ath- leten, die ver over de 50 meter komen. De grens voor het discuswerpen, wil de athleet zich plaatsen, zou bij 46 meter ge trokken moeten worden. Het Nederlandsche record op dit nummer is ook al 4 jaren oud, n.1. de Bruyn bracht het in 1934 op 46.14 meter. Tenslotte wil Ekelund de minimumeischen voor plaatsing in de finale bij het hoog springen op 1.85 meter en bij het nummer hink-stap-sprong op 14.50 meter stellen. De technische nummers zullen allen in één dag beslist worden, met uitzondering van het polsstokhoogspringen, hetwelk over twee dagen verdeeld zal zijn. Joodsche ministers kregen invi tatie voor het banket der Duit- sche ambassade op het nipper tje! In de socialistische en communistische Fransche bladen zinspeelt, men er op, dat de Israëlietische ministers Mandel en.Jean Zay niet waren uitgenoodigd voor het di ner, dat men den Duitschen minister van Buitenlandscho Zaken tijdens diens bezoek aan Parijs heeft aangeboden. Andere uitge- noodigden, o.a. Campinchi en de minister van marine, zouden daarom ook geweigerd hebben te komen. Nu ontvingen de beide „nict-arische" ministers Dinsdag onverwacht nog een uitnoodiging voor het banket van de Duitsche ambassade, terwijl de andere ge- noodigden die al veel eerder hadden ontvan gen. Of men hier te doen heeft met een ver zoek van Duitsche zijde, geen Joden met den puur-arischeri Duitschen minister te doen aanzitten, dan wel of het een „delicate at tentie" van der Franschen minister is ge weest, is aldus het Hdbld., onbekend, maar het incident wordt in ieder geval druk be sproken en niet in een voor het ministerie sympathieken geest. Duitsche Joden naar de werkkampen „Door dc laatste economische maatregelen armlastig gewor den." Men geeft te Berlijn algemeen "toe, dat de Joden, die geschikt zijn voor den arbeid en door de laatste economische maatregelen voor rekening van de maatschappelijke steun instellingen dreigen te komen, in ar beidskampen te werk zullen worden ge steld. 'In kringen der nationaal-socialistische partij is men van meening, dat deze Joden in geen geval aanspraak kunnen maken op steun der Duitsche sociale instellingen. Velen zullen tegen het einde van het jaar zonder onderdak in middelen zijn en derhalve overweegt men hen in arbeidskam pen bijeen te brengen. Intusschen zijn deze vermoedens niet officieel bevestigd. Vragen over een warm maal De terugkeer der Nederlandsche vrijwilligers uit Spanje. De heer Van Rappard heeft aan den minis ter-president de volgende vragen gesteld: 1. Is het juist, dat blijkens een bericht, voorkomende in de „Nieuwe Rottcrdamsche Courant", van 6 December j.1., ochtendblad, aan de uit Spanje terugkomende Nederland sche vrijwilligers, na hunne visitatie te Roo sendaal, in de eerste klasse-restauratie al daar van regecringswcge een warme maal tijd is verstrekt, nadat zulks eveneens was geschied te Cerbére, terwijl de regeering hun proviand tot Parijs had doen medegeven? 2. Zoo ja, welke redenen brachten de re geering daartoe? 3. Was de rcgcering bij bedoelde maaltij den officieel vertegenwoordigd? Voortaan steeds vergunning van den kantonrechter noodig. Naar de Tel. verneemt, zal de in voorbe reiding zijnde wettelijke regeling der lijk verbranding in hoofdzaak de volgende voor schriften inhouden: 1. Crematie mag slechts geschieden in dien in het testament de wil daartoe uit drukkelijk is bepaald. 2. De naaste familieleden hebben steeds de vergunning noodig van den kantonrech ter. 3. Slechts één plaats wordt voor dc lijk verbranding aangewezen, nl. het bestaande crematorium te Westerveld. Een Eiyptisch Italiaaascli niet-aanvalsverdrag AANVULLING VAN DE BRITS CH-ITA- LIAANSCHE OVEREENKOMST. EGYPTE EN DE PACIFICATIE DER MIDDELLANDSCHE ZEE. (Van onzen correspondent). CAIRO, December 1938. Sinds eenigen tijd worden tusschen Cairo en Rome diplomatieke be sprekingen gevoerd over het sluiten van een niet-aanvalsverdrag. Men schijnt intusschen zoover gevorderd te zijn, dat het begin der officieele onderhandelingen onmiddellijk te wachten is. Door de inwerkingtre ding van de Engelsch-Italiaansche overeenkomst en de erkenning van het Italiaansche imperium door de Egyptische regeering zijn de voor waarden voor een Egyptisch-Itali- aansch niet-aanvalspact geschapen. De te wachten staande besprekingen en het doel, waarop zij gericht zijn, schijnen voor de pacificatie van de Middellandsche Zee van groote bet eekenis te zijn. Zij vor men een noodzakelijke aanvulling van de Britsch-Italiaanschc overeenkomst. Want in deze overeenkomst hadden zich de beide groote Middellandsche Zee-mogendheden verplicht, elkaar steeds van den stand der bewapening en de versterking van mi litair-strategische posities op de hoogte te houden. Een dergelijke verplichting had aan Engelsche zijde echter geen betrekking op Egypte. Want Egypte is een zelfstandige staat, zij het ook mot Engeland nauw ver bonden. En in dit Egypte was onmiddellijk na de dagen van München een bewape- ningstompo ingeslagen, dat verrassend ge noemd moet worden. Het land aan de Nijl moest zich daardoor automatisch in tegen stelling brengen met Italië, waar men deze bewapening als een bedreiging beschouwde. Wijl met deze bewapening aan het Suez- kanaal bij de Engelsch-Italiaansche over eenkomst geen rekening gehouden was en wijl voor Engeland hier geen verplichting tot het verstrekken van informaties bestond, was het verdrag tusschen Londen en Rome ten minste met het oog op de Middelland sche Zee sterk in waarde gedaald. Deze gaping in de Britsch-Ita liaan sche overeenkomst, wanneer men het zoo zeggen mag, kon slechts aangevuld worden door een onmiddellijke inschakeling van Egypte in het verdragswerk der beide groote mogend heden. Dit is het doel van de komende bespre kingen tusschen Cairo en Rome over een niet-aanvalspact, dat klaarblijkelijk door Londen niets slechts gewenscht, maar ook bevorderd wordt. Koren tusschen twee molensteenen. Voor Egypte moeten de komende bespre kingen en het te sluiten pact van dc grootste beteekenis zijn. Een Arabisch jour nalist heeft eens gezegd, diat Egypte het ko ren zou zijn tusschen twee molensteenen, het koren tusschen den Engelschen en den Italiaanschcn steen in de molen van het historisch gebeuren. Anderen hebben Egypte het toekomstige slagveld, waarop over het vraagstuk van de heerschappij over de Mid dellandsche Zee beslist zou aarden, ge noemd, iets, wat in Egypte veel .onrust heeft verwekt. Oorspronkelijk zocht men zijn toevlucht in een omvangrijk bewapeningsprogramima, dat echter in Rome met leedc oogen aard aanschouwt.. Thans schijnt Cairo echter meer dc richting van een neut taliseering van het land te willen inslaan, zulks niet in de laatste plaats onder den druk dei- groeiende financiëele moeilijkheden. Want de massieve be wapen ingspo 1 itiek had reeds een aanzienlijke kapitaal vlucht tengevol ge alsmede een val der staatspapieren, zoo als men sinds het groote bankroet van Is- rnael Pasja, ongeveer 60 jaren geleden, niet meer beleefd had. Indertijd riskeerde en verloor men door dergelijke financiëele moeilijkheden de vrij heid. En de herinnering daaraan schijnt nog steeds levendig te zijn. In de laatste we-" ken zijn de Egyptische gepriviligeerde schuldbrieven van 95% tot ongeveer 82% gedaald. Dat schijnt voor de verantwoordelijke po litieke instanties niet slechts in het be reik van de financiën, maar ook in dat van de hooge politiek een waarschuwing ge weest te zijn. En de komende onderhande lingen met Rome kunnen op beide gebie den een verlichting brengen. Komt het tot een Egvptisch-Italiaansch niet-aanvalsverdrag, dan zal daarmede een verdere belangrijke stap ter consolideering en pacificatie der Middellandsche Zee ge daan zijn. l" De Duitsche staat wordt tot te- gen-Kerk, aldus prof. Barth. Prof. Karl Barth heeft te Bazel in een vergadering van het Z'witsersche Steunco mité voor de Belijdenisbeweging in Duitsch land een fel anti-nationaal-socialistische re de gehouden, waarin hij, naar het Hsb. meldt, o.m. het volgende zeide: Ten opzichte van het nat.-socialisme ver vult Chamberlain thans een functie, die te vergelijken is met de rol, die Von Papen in 1932 gespeeld heeft. Invalspoorten vindt het Duitsche nat. socialisme niet in de eer ste plaats in de nationale imitatie-bewe gingen zooals de Zwitsersche „Fronten": overal waar men het welwillend veroordeelt vindt het den bodem voor zich bereid. In de dictatuur blijft, aldus spr. voor men- schelijke vrijheid geen beperkte plaats meer over. Hier wordt de Slaat tot tegen-Kerk. Dit is niet principieel van iedere dictatuur te zeggen, en ook zou cr een dergelijke vorm van monarchie of democratie kunnen ont staan. Voor de totale en principieele dicta tuur in Duitschland geldt het echter zeker. De kerk staat hier voor de vraag of ze in Duitschland het Godsrijk onder den Messias reeds aangebroken ziet, of dat ze hier met een valschen Messias, een anti-Christ. heeft te doen. Dit des te meer. daar begrippen als Volkstum, Arisch ras, Führer, Derde Rijk, mythisch-religieuze beteekenis hebben. Voor de Kerk van Jezus Christus is het antwoord hier niet twijfel achtig. Ze kan het Nat. Soc. niet anders zien dan een nieuwen Is lam. Hitier als een nieuwen Moham med den Duitschen Mythos als een anderen Allah. Anti-semiet is een vijand van Jezus Christus. Daarom richt het protest der Kerk zich zoowel tegen de nat. soc. religie als tegen dezen staatsvorm. Tegen deze religie, die openlijk verklaart, dat ze de Chr. Kerk wel langzaam maar daarom niet minder zeker tracht uit te roeien, die daarenboven door haar antisemtismc nog schemer haar onchristelijk karakter toont. In het verbranden van Synagogen en Thorarollen wordt ook de Chr. Kerk in haar wortel aan getast. Antisemitisme is heden dé zonde te gen den Heiligen Geest. Al was men verder een Engel des lichts, dan zou men alleen als antisemiet al een vijand van Jezus Chris tus zijn. De Afrlkaansche Chamberlain bespot in eigen land. De Zuid-Afrikaansche minister van defen sie Pirow heeft gistermiddag een bezoek aan Chamberlain gebracht. Men meent dat dit onderhoud gewijd was aan: 1. Het falen van de pogingen van den Zuid-Afrikaanschen minister tot Europce- sche pacificatie door een koloniale regeling. 2. Het succes van bescheidener plannen, welke den steun hebben der regeeringen van Londen en Pretoria ten aanzien van den aankoop van oorlogsmateriaal ten behoeve van de Unie van Zuid-Afrika te Londen, de organisatie van het Afrikaansche luchtver keer met medewerking van Engeland, Por tugal en België, de bestudeering van vraag stukken, welke zich voordoen uit de speciale positie van de admiraliteit in Zuid-Afrika in de vlootbases Simonstown en op het Rob beneiland. Nadat Pirow Europeeschê hoofdsteden ge polst had, kwam hij er toe grooter belang toe te kennen aan het plan tot oeconomische exploitatie van zekere deelen van Zuid-Afri ka, met deelneming van het Duitsche rijk. Doch gezien het falen, komt men er thans toe zich af te vragen in welke niate dc mi nister door zijn landgenooten in Zuid-Afrika zal worden gedesavoueerd, zooals naar het schijnt, ook te Londen het geval is. In de Zuid-Afrikaansche pers wordt reeds op spottende wijs over Pirow gesproken, o.a. als van de z.g. Afrikaansche Chamberlain, die door Europa reist met een koloniaal Mün chen in den zak. Ook wordt gewezen op de bezorgdheid bij do meerderheid der Zuid- Afrikaners over de plannen van den minis ter, die niet te verwezenlijken zijn» Japanners behalen successen in de provincie Sjansi. Uiteenzet ting der Japansche politiek door de radio. Naar uit Taiyoean, de hoofdstad van de provincie Sjansi gemeld wordt, zijn de overblijfselen der Chi- neesche troepen, ten getale van on geveer 5000 door twee Japansche detachementen omsingeld. De Chi neezen lieten 900 dooden achter, 50 werden gevangen genomen en voorts vielen hun wapenen en munitie in Japansche handen. Chineesche luchtmacht weer ac tief. Na verscheidene weken van werkeloos heid heeft de Chineesche luchtmacht een aanval ondernomen op het vliegveld van Anking aan de Jangtse, terwijl volgens be richten van betrouwbare buitenlandsche zijde ook aanvallen zijn gedaan op Japan sche miltairc inrichtingen en troepencon centraties te Nanking. Radiorede van Konoye. De Japansche ministerpresident Konoye zal op 11 December a.s. te Osaka een groote rede houden, welke per radio wordt ver spreid en waarin hij de politiek der Japan sche regering tot regeling van de betrek kingen met China in verhand met de ves tiging van een nieuwe orde in Oost-Azië. zal uiteenzetten. De rede wordt met groote belangstelling tegemoet gezien Het is ongekend in dc po litieke geschiedenis van Japan, dat de mi nister-president een belangrijke regeerings- verklaring bekend maakt in een redevoering en niet in een officieel geschreven stuk, en bovendien niet in Tokio, doch Je Osaka. Gifmengster op den electrischen stoel Gisteravond is Annemarie Hahn, de „gif mengster van Ohio", op den electrischen stoel terechtgesteld. Zij werd ervan be schuldigd, vier mannen van 70 tot 80 jaar vergiftigd te hebben om hen te bcrooven. Het is voor het eerst, dat een vrouw in den staat Ohio is. gcëlcctrocutioneerd. koffiedik! En olie Berlijnsohe school Jongens verzamelen koliiedUl De schooljongens van Tempelhof, een voo«. stad in het Zuidwesten van Berlijn, zijj gisteren met een grootscheepsche acti'e b(. gonnen: het verzamelen van koffiedik. 0, de binnenplaatsen der scholen staan grooij houten emmers met roode deksels, waarii het verzamelde koffiedik wordt gedenk neerd. Deze op het oog zonderlinge actie heeft tweeledig doel. In de eerste plaats wil rnêi op deze wijze het euvel uit den weg ruin*t dat de meeste huisvrouwen tot nu toe overblijfsel uit de koffiepot eenvoudig in den gootsteen wierpen, de bruine massa met. een straal water doorspoelden en zich niet verder om bekommerden, dat op deze wijze de afvoerbuizen langzaam ma« zeker verstopt raakten. Het koffiedik heeft n.1. de eigenschap, jr^jj evenals kc! Vteem aan de binnenwand^ der afvoerpiincn en riolen vast te zette®. Bij de jaarlijksche reiniging van pij pon en riolen kost. het. een ontzettend) moeite, deze laag koffiedik te verwijderen Hét tweede doel van de inzamelingsauj) is van positiever aard: uit het koffie^ wordt nog een laatste bestanddeel aan geperst, welke naar de fabrieken verhuis om er zeep van te maken. De resteerend» droge massa wordt, vermengd me't eenists chemische substanties, onder hooge temj* ratuur en hoogen druk veranderd in grondstof, die veel op kunsthars lijkt, waar. uit allerlei onderdooien worden vervaardigd zooals schakelaars voor de electrische lei- ding, omhulsels voor telefoontoestelen enz, Terwijl voor dit laatste doel reeds se dert eenigen tijd koffiedik uit de restau rants en kazernes der rijkshoofdstad werd bijeengegaard, zal thans ook, aldus de Tel., het koffiedik uit de afzonderlijke huis gezinnen worden verzameld. Tempelhof is er mee begonnen, doch weldra zal de actij tot de geheele stad worden uitgebreid. Laatste felexberickl Lezing Prof. Vening Meinesz Op Woensdag 14 December a.s. zal profc dr. ir. F. A. Vening Meinesz voor den Am« sterdamschen weer- en sterrenkundige kring een lezing met lichtbeelden houden overl „Interpretatie van de resultaten van zwaan tekrachtmetingen op zee". Deze lezing vindt plaats des avonds te 5 uur 15 in de Kweekschool voor de Zeevaart, Prins Hendrikkade 189, te Amsterdam. Evcntuccle introducties kunnen uitsluP tend schriftelijk worden aangevraagd bij dert lieer K. F. Berghoefer, Joh. Verhulststraat 15, Amsterdam. Duitsche consul-generaal teruggeroepen Von Killinger uit San Francisco vertrokken. Baron von Killinger, de Duitsche consul» generaal te San Francisco, is naar Duitscli land vertrokken. Hij "is enkele dagen gele den plotseling door de Duitsche regeering ontboden om geraadpleegd te worden. Voor zijn vertrek verklaarde hij niets te weten omtrent de redenen van de uit Ber lijn ontvangen instructies. SCHAGEN, 8 Dec. 3 Paarden 100—175, 17 geldekoeion/ mage re 100—190, 20 idem vette 200—272.50, 12 vaarzen 110—190, 28 graskalveren 30—57.50, 36 nuchtere kalveren 618. 215 schapen vette 2027; 435 overhiuders 1016; 5 hokken en geiten 39; 8 varkens magere 27; 10 idem vette per kg. 0.48—0.50; 55 biggen 1017; 44 konijen 0.501.50; kip pen 0.70—1: AMSTERDAM. 7 Dec. Veemarkt. 208 vette kalveren: le kw. 83 S8 ct., 2e kw. 7480 et.., 3e kw. 64—72 eb per Kg. levend gewicht; 43 nuchtere kalve ren f 710 per stuk, 11 schapen f 2026 P®* stuk, 162 varkens: vleeschvarkens, wegf» de van 90—110 Kg. 6061 ct., zware varkens 5960 ct., vette varkens 56—58 ct. per Kg. sl ach tge wicht. ZWAAG, 7 Dec. Veilingsvereen. „Zwaag en Omstrekenf» Brab. Bellefleurs 18—20, Geld. appelen 11— 17, Alicante (druiven) 41—51, Tomaten 10— 23, Doyenné de commice 3236, Comtcsse de Paris 19—21, Wintorjan 19—22, Westt. LouW 1719, Present van Engeland 2329, Goud;* reinct. 21—26, Cantcloo li16. WARMEXHU1ZEN. 7 Dec. Roode kool 1.30—1.S0, gele kool 1.30—1-50, Decnsche witte kool 11.30. Aanvoer; 68400 Kg. roode kool, 22.100 Kg. gele kool, 20200 Kg. Deensche witte kool. MIDDENMEER, 7 Dec. Graanbeurs. Wintergcrst 77.50, Zv mergerst 7.50—8. Witte haver 6.10-640, Groene erwten 9—9.75, Paardeboonen 8.75-- 9.10, Duivehoonen 910.50. Blauwmaanzaad 23—24.50, Kanviizaad 19—20. ALKMAAR, 7 Dec. Andijvie 59 appelen 10.50, Bloemendalen kool 1.S04, boerenkool 1.903.80, bieten 0.80 —2, druiven 17—24. gele kool 1.30—1.80, groe ne kool 23.80. knolseldcrie 1.20—2.60, prei 1.504, peterselie 1.S02, roode kool 12.60, selderie 0.70—1.50, spruiten 2.50—6, tomatenl 4.60—11.20, uien 2.90—3.80, wortelen 2—4, wit* lof T 3.50—4.50, idem TI 1.50—2.50. BROEK OP LANGENDIJK. S Dec. Uien 3.804, drielingen 2.603.20, grové 3.503.90, gele nep 5.10. stek 1.60-2, peen 1.802.70, kleine peen 0.801. Kroten 11.80; roode kool 1.302; cel® kool 1.301.50: d. witte kool 1; savoye kool 3.10—3.20; andijvie 1.10—2.20; spruitjes 6.40 NOORDSCHARWOtJDE. 8 Dcc. Uien 3.S0—4.10; grove 3.80—3.90; nep 5.— drielingen 3.10—3.30; Peen 1.90—2.30: kleine Peen 1.10—1.20; Roode kool 1 30—1.60: Gele kool 1.30—1.50: D. witte kool 1.001.30; An dijvie 0.801.40.

Schager Courant | 1938 | | pagina 6