Wateronltrekking 4r Prins Bernhard bij de Mariniers bedreigt de bollenstreken Anti-Fransche betoogingen in Italië verboden Ernstig verkeersongeluk in Noord-Brabant DE WERELD Druk raarioe-Iuchtverkeer Vredesbloembollen en rec'ame Beïnvloedt Dr. Colijn onze pers? Postvlucbten op Indië woorden Z.1LH. verrast de manschappen bij hun maal. Zaterdag, den dag waarop het Korps Ma- miniers 273 jaar bestaat, heelt Prins Bern hard een bezoek aan de mariniers ge bracht. Op het Schuttersveld te Crooswij'k stond dien ochtend onder bevel van den luitenant-kolonel der mariniers F. Lugt, 'n bataljon mariniers (in linie) opgesteld, dat was samengesteld uit detachementen van Willemsoord, Vlissingen en Amster dam en Rotterdam. Aanwezig waren alie officieren van het Corps Mariniers dienen de in Nederland. Het geheel stond onder leiding van den kolonel van de mariniers H. F. J. M. A. van Freitag Drabbe, chef van dat corps. Onder de genoodigden bevond zich de burgemeester van Rotterdam, mr. P. J. Oud. Om 10 minuten over half elf arriveerde de Prins. Zijne Koninklijke Hoogheid, die gekleed was in de uniform van kapitein der mariniers,was vergezeld van luitenant ter-zee le klasse, jhr. van Holthe, adjudant van H. M. de Koningin, en 's Prinsen adju dant, kapitein de Roo van Alderwerelt. Ko lonel von Freitag Drabbe maakte zich aan Z.K.H. bekend, waarna hij luitenant kolo nel Lugt aan den Prins voorstelde. Nadat de Prins eenige oogenblikken met dezen of ficier en met burgemeester Oud had gespro ken, werden de overige officieren aan hem voorgesteld. Hierop inspecteerde de Prins, rnet kolonel von Freitag Drabbe aan zijn zijde, het in linie ongestelde bataljon, waar na de mariniers voor den Prins gedefileerd hebben. Zooals altijd maakte hun houding een voor tref felij ken indruk. Hooge belangstelling voor scheep en luchtvaart. Hierna bezocht de Prins het Nationale Technisch-Schce-pvaart Museum aan het Ha ringvliet. Z.K.H. toonde groote belangstel ling voor scheep- en luchtvaart, in het bij zonder voor de ontwikkeling van den vlieg- tuigen.bouw en de onzinkbai*e reddingboot der „Tnsulinde", waarvan Hij nauwkeurig de foto's bekeek. Precies om kwart voor 12 reed de Prinse lijke auto onder het gejuich van tdllooze belangstellenden voor do Marinierskazerne Kolonel von Freitag Drabbe en luit.-kolonel Lugt ontvingen den hoogen Gast, De Prins bracht eerst eenige oogenblik- ken door in de kamer van den chef van het Korps, waar hem ververschingcn zijn aangeboden. Daarna heeft Hij een rondgang gemaakt langs de „bakken", dat zijn de ta fels, waaraan de manschappen eten. De manschappen waren aan hun maal bezig, dat, vanwege het 273-jarig bestaan van het Korps een feestelijk karakter droeg. Ook be zocht de Prins de eetzaal van de onderof ficieren, die eveneens aan den disch ver eenigd waren. Het bezoek aan de kazerne durde 35 minuten. Des avonds om 7 uur nam de Prins in hotel Weimar deel aan den korpsmaaltijd. Onze Oost Vliegboot hèt middel voor snel verkeer I Wij lezen in het Bat. Nwsblad: De vliegboot is in den grooten Oost van onzen Archipel hèt aangewezen middel voor snel vervoer, zoo luidt de meening van ko lonel E. A. Vreede, chef van don Marine staf, die van een negendaagschen tocht per marine-vliegboot terugkeerde, waarbij bezoeken gebracht werden aan alle haven plaatsen en strategische punten die van eenig belang zijn tusschen de Oostkust van Borneo en Nieuw-Guinea. Kolonel Vreede zeide, dat de tallooze eilan den met haar natuurlijke inhammen het voor een vliegboot mogelijk maken vrijwel overal te landen waar men wil. Met vreug de werd geconstateerd, dat in den grooten Ooét en vooral op Nieuw-Guinea een niet eerder gekende activiteit hoerscht. Er is een druk verkeer door de lucht van marine-vliegbooten. waar van het binnen- landsche bestuur profiteert, terwijl, met behulp van het B.B. dit ook der burgerij ten goede komt. Voor de oliemaatschappij in Nieuw-Guinea zijn de Sikorsky vliegtuigen (Amphibie-vliegtuigen) van onschatbare waarde gebleken. Heden is in het Krelagehuis te Haarlem de ISOste algemeene vergadering van de Al- gemeene Verceniging voor Bloembollencul tuur begonnen. In zijn openingsj-ede zegt de voorzitter, dr. A. J. Verhage, dat de moeilijkste inter nationale verhoudingen, met als uitvloeisel ook ormoodige afwerende, handels- en ere dietpolitieke maatregelen, den wereldhan del belemmeren blijven en ook het bloem- bollenbedrijf vele moeilijkheden geven. Een lichtpunt hierin is de opheffing van het narcissenembargo door de Vereenigöe Siaten van Amerika. Verscheidene kenners van Amerika zijn er van overtuigd, dat m de V. Staten een 'markt voor onze narcis sen open ligt. Bezien wij de uitkomsten van dit jaar, al dus spr. dan kunnen wij constateeren, dat het groote gewas, in het bijzonder van tul pen, ons groote parten gespeeld heeft. De financieele uitkomsten laten dit jaar dan ook veel te wenschen over. Het surplus van hyacinthen is opnieuw zeer groot, ondanks den waarschijnlijk wat grooteren export, en hij de lagere prijzen worden de financieele resultaten hierdoor ongunstig beinvloed. Veel ernstiger is dit echter bij de late tulpen. Het seizoen werd be/ronnen op de basis van hoogere prijzen, maar het abnor maal groote gewas heeft het prijspeil sterk naar beneden gedrukt en voor handelssoor ten is dit over nagenoeg de geheele linie gebracht op de binnenlandsche minimum prijzen. Hiertegenover stond niet een ver grooting van den omzet, die deze prijsverla ging ook maar eenigszins kon goedmaken. Spr. gelooft bescheiden te zijn, wan neer hij zegt dat de kweekers van late tulpen financieelen hijstand even hard noodig hebben als die van andere agrarische producten, die deze wel krijgen. Een ernstig vraagstuk. Een van de meest urgente problemen wordt zoo gaat spr. verder, de wateronttrekking aan den bodem ten behoeve van de drink watervoorziening. In de duinstreek in Noordholland boven het Noordzeckanaal is dit vraagstuk zeer ernstig. Reeds jarenlang worden daar gron den, die eertijds voor bloembollencultuur en tuinderij zeer geschikt waren, bedreigd met volkomen waardeloosheid door de wa teronttrekking aan den bodem. Met groote bezorgdheid is er door de be langhebbenden kennis van genomen, dat er plannen bestaan voor het aanbrengen van nieuwe boringinstallaties tegen den Zuidgrens der gemeente Egmond. Hieruit biijikt, dat het provinciaal bestuur van N.- Holland wil voortgaan op den voor deze eer tijds zoo welvarende streek noodlottigen weg, en dat andere oplossingen, zooals bijv. zuivering van het IJselmeerwater, niet ern stig in overweging worden genomen. Ten behoeve van de drinkwatervoorziening van de groote steden wordt nu een streek, die eertijds een bestaan kon vinden in een gespecialeerd agrarisch bedrijf, bedreigd met verarming. Hoe een Engelsch Lagerhuislid het Septemb er-geschenk der Ne derlandsche kweekers opval. Dezer dagen heeft, zooals bekend, de En- gelsche minister van Landbouw Morrison. in het Lagerhuis gezegd, dat de Nederlandsche san-eeringsmaatiregelen op bloembollen ge bied een zekeren steun beteekenen voor de Engelsche kweekers. Ht Hsb. meldt thans iets over het debat dat over deze kwestie in het Lagerhuis ge voerd werd en het is de moeite waard te lezen wat de afgevaardigde Fletcher daarbij zeide. Deze heer vroeg n.1.: „Draagt de minister kennis van de mededeeling, dat de Ned. bol 1 en- kweekers een partij bloembollen aan onze regeering cadeau zullen doen als huldeblijk voor haar bijdrage tot den vrede? En wordt dit ge maakte voorwendsel niet gebruikt om ten koste van de Engelsche kwee kers reclame te maken voor de Ne derlandsche bloembollen?" Een antwoord van minister Morrison hier op hebben wij, aldus het blad, niet aan getroffen; wel een verklaring, „dat het Eng. invoerrecht op bloembollen aan deze teelt een zekere mate van steun verleent en dat het bollenareaal in de laatste jaren dan ook is uitgebreid, doch dat wanneer de kweekers het huidige invoerrecht onvoldoen de achten, zij voorstellen kunnen doen aan het Import Duties Advisory Committee." (Het Engelsche tarief van invoerrecht op bollen bedraagt 10 van der waarde.) Nieuwe koers in de Ifaliaansche politiek: Meer rechten op hef Suezkanaal Tunis slechts voorwendsel om den bal aan 't rollen te krijgen? De Italiaansche minister van bin nenlandsche zaken heeft de anti- Fransche betoogingen verboden. De laatste demonstratie was die van dui zend schoolkinderen van nog geen twaalf jaar. Brandweer en politie dreef ze uiteen. De jeugd wierp met steenen, tenslotte maakte de politie van de bajonet gebruik Punt één thans het Suezkanaal? De kreet: Tunis, Corsica, schijnt verstomd te zijn. Gayda, die steeds meer de spreek buis der regeering schijnt te worden, houdt thans in de Giorna d'Italia een betoog ten gunste van Italiaansche rechten op het Suezkanaal. Tunis zou slechts een voor wendsel zijn geweest, zegt men, om deze zaak aan het rollen te brengen. Het blad zegt, dat de expolitatie van het kanaal aan de internationale Suez-kananl maatschappi.1 enorme winsten oplevert, wel ke verscheidene malen het geplaatste kapi taal overschrijden, en welke alleen moge lijk zijn door de zeer hooge tarieven, welke nota bene in goua moeten worden voldaan. Ondanks de groote toename van het in ternationale scheepvaartverkeer door het kanaal, o.a. door de nieuwe betrekkingen tusschen Italië en zijn koloniaal rijk in Af rika, zijn de tarieven niet verlaagd. Het blad noemt het een ongehoord schandaal, dat de maatschappil zich er alleen voor interessert, sensatio- neele dividenden aan de aandeel houders uit te keeren, zonder acht te slaan op de vitale belangen van alle landen, die varen en werken, dus van honderden millioenen men- schen. Italië, dat na Engeland de tweede plaats in het verkeer door het kanaal inneemt, heeft verleden jaar ruim 175 millioen lire aan tarieven betaald. Zonder dezen last, zou de ontwikkeling van Oost-Afrika ongetwij feld verder geweest zijn. De Franschen bezitten de helft der aan- deelen, terwijl zij in het georuik van het ka naal eerst na Engeland, Italië, Duitschland en Nederland komen. Italië, dat na Engeland het meeste be taalt, heeft geen enkel aandeel in zijn be zit. De tarieven moeten dus stellig omlaag, in het belang van de geheele wereld. Het beheer over het Suez-kanaal moet be schouwd worden als 'n werk van openbaar nut, waarbij alle landen, in verhouding tot hun bijdrage en rekening gehouden met de wettige belangen van Egypte, door welks gebied het kanaal loopt, betrokken zijn. Het bestuur zou dus moeten worden gevormd door vertegenwoordigers van alle landen, welker schepen door t kanaal varen en in de verhouding tot den omvang van hun scheepvaartverkeer. De Italiaansche pers brengt overigens geen bepaalde eisclien naar voren, maar geeft artikelen waarin in het algemeen het Italiaansche volk wordt gesuggereerd, dat het buitenland Italië groot onrecht aandoet Een onrecht dat desnoods met geweld van wapenen hersteld moet worden.. Wat het verbod van demonstraties be treft, is dit voor waarnemers een raadsel. Men neemt echter aan. dat het bezoek van den Engelschcn gezant Lord Perth aan Ciano er niet vreemd aan zou zijn. In Frankrijk duren de betoogingen van aanhankelijkheid nog voort. Te Montpellier zijn in antwoord op de betoogingen der Ita liaansche studenten tweeduizend studenten in optocht door de stad getrokken. Zij „eisch- ten Sardinië en Sicilië op". Musolini naar Sardinië. Met belangstelling zien politieke en diplo matieke kringen de reis tegemoet, die Mus- solini binnenkort naar Sardinië zal maken. Deze reis zal ten doel hebben de inwijding van de nieuwe stecnkoolstad Carbonia, doch men neemt algemeen aan, dat de Duce bij die gelegenheid een belangrijke redevoering zal uitspreken. Hitlcr heeft Zondag den ïtaliaanschcn mi nister voor de corporaties, Lantini, een der oudste medestrijders van Mussolini, ontvan gen, met wien hij ongeveer een uur heeft gesproken. Eén doode, één gewonde en drie auto's vernield bij botsing te St. Michielsgestel. Op den voorrangsweg 's-Hertogen- bosch—Boxtel, is gistermiddag om" streeks zes uur bij het kruispunt St. Michielsgestel-Esch 'n gecompliceerd auto-ongeluk gebeurd, waarbij een persoon om het leven kwam, een an der een been brak, terwijl drie auto's totaal werden vernield. Uit de richting 's-Hertogenboscli naderde op genoemd tijdstip een personenauto, be stuurd door den heer O. ui4 Eindhoven, toen de 61-jarige wielrijder H. Vos uit St. Michiels gestel op het kruispunt den weg wilde over steken. De bestuurder van den auto trachtte hem te ontwijken, doch reed hem in de flank aan, waardoor de man met een smak tegen den grond werd ge slingerd en vrijwel op slag werd ge dood. De auto kwam tegen een boom terecht. Een zekere W. v. d. Esch, uit Tilburg, die naast den bestuurder van den auto zat, bleek een beenbreuk te hebben opgeloopen. Hij is naar het ziekenhuis te Tilburg ver voerd. De politie was niet gewaarschuwd, waar door het verkeer in den war liep en bur gers de regeling ervan op zich namen. Uit de richting Y'ught naderde eenige oogen- blikken later een personenauto, bestuurd door den heer A. H. K., uit Eindhoven, die van één der omstanders een teeken kreeg om door te rijden. Door de vele mcnschen, die zich in verband met het ongeluk op de ze plek hadden verzameld was do autobe stuurder gedwongen op het linker gedeelte van den weg te rijden. Toen hij daarna weer naar rechts wilde gaan kwam juist uit de rich ting Boxtel een personenauto, be stuurder de hr. W. C. G. uit Udcn. de wagens vlogen op elkaar en werden geheel vernield. De inzittenden kwa men gelukkig met den schrik vrij. Daartoe aangespoord door drei ging met Duitsche represaille maatregelen? „Eenheid door Democratie", ver ontrust door bericht in de „Times". Het hoofdbestuur van de Nederlandsche be weging vpor Eenheid-door Democratie, heeft een motie ter kennis van regeering en pers gebracht, wel'je gebaseerd is. op een bericht in de „Times" van 9 December j.1. Dit be richt vermeldt n.1., dat de Duitsche regee ring zich in Den Haag beklaagd zou hebben over de veronderstelde onvriendelijke hou ding van de Nederlandsche pers ten opzichte van de Duitsche Jodenvervolging", dat dr. Colijn zich daarna tot de Nederlandsche pers gericht heeft met den raad „een voorbeeld te nemen aan de waardige houding der Brit- sche pers te dezer zake." cn dat dr. Colijn daarna gewezen zou hebben op „de mogelijk heid van ernstige consequenties", indien „de tegenwoordige campagne voortgezet zou wor den", cn zelfs den vorm van mogelijke Duit sche represaillemaatregelen nader gepreci seerd Het hoofdbestuur van E. d. D. is" door dit bericht ten zeerste verontrust en, overwegen de, dat de Nederlandsche grondwettige pers vrijheid toch een der pijlers is, waarop de democratie rust, spreekt het als zijn oordeel uit, dat het Nederlandsche volk recht heeft te weten, of, en in hoeverre, deze poging tot bet door middel van dreigementen beinvloe- don der Nederlandsche pers, inderdaad is ondernomen. Dn deze eeuw vxtn de motor weet Iedereen., dat de Levens duur en de goede werking worden verhoogd door voor geregelde smering te zorgen de Levensduur en de goede werking van onze Lichaams motor kunnen worden bevorderd door het gebruik van dralsma van "üalkenburg's Levertraan. Vertrek na Aenkewt t, (heenreis) lRan* 11 Dec' 11 lA,henc 11 Dec.|A-dam u D(|. fheenreis) |Basra 11 Dec' |l°dhp. 11 D*. Wielewaal IL (terugreis) |IodhP- 11 D«- [Basra 11 Dec. (heenreis) |NaPaIa D"- Alex. 11 (terugreis) lM<ldan Dec' |RaW Dec. Ged Jpen in W 6 i Tl i g De wervelstormen on de Philippijnen. Ten gevolge van den Taifoen, welke 8 Decem-* her boven de Philippijnen heeft gewoed zijn voor zoover thans hekend is, 148 men» schen om het leven gekomen. Diefstal uit de Dom te Maagdenburg, Men veronderstelt, dat het een kunstver- zamelaar geweest is, die uit de Maagde burger Dom een uit de dertiende eeuw da- tecrend beeldhouwwerk, een herderskop in zandsteen, gestolen heeft, alsmede t^e uit eikenhout gesneden versieringen van een koorbank. Britsche bommenwerper zoek. Het Brit» scbe minister van oorlog heeft medtege deeld, dat tusschen Bagdad en Cairo een bommenwerper van de Britsche lucht- macht is zoek geraakt. Men heeft het toe stel niet gevonden. Heden zal het zoeken worden voortgezet. Verkiezingen in Zuid-Slavië. Over het al» gemeen heeft men den indruk, dat bij de verkiezingen de rogeeringspartij de meer derheid heeft behaald. President Doumer door Sovjets vermoord? In het proces Mi Her is de moord op den Franschen president op 6 Mei 1932 door den ontoerekenbaren Gorgoelov ter spra ke gekomen. Een der getuigen heeft ver klaard, dat de moordenaar den president op bevel der Sovjets heeft gedood. Inbraak bij Deensche S.D.A.P. Men be« schuldigd de Deensche Nationaal Socialis ten er van ingebroken te hebben in het gebouw van de Deensche S.ü.A.P. en ver schillende documenten te hebben gestolen. Britsche bommenwerper in zee gestort Een Britsche bommenwerper is nabij de Engelsche kust in zee gestort. De piloot verdronk. De Paus vermoeid. De toestand van den Paus was gistermiddag naar het, schijnt tengevolge van de door de audiënties ge- eischte inspanning, weer wat slechter ge worden. Er hebben zich vermoeidheids verschijnselen. en. ademnood voorgedaan. Ontploffing op Britsch tankschip. Aan boori van het 7000 ton niétende Britsche petro- loumtankschip „Maryada", dat te Marseil- le aan de kade gemeerd ligt, heeft zich een ontploffing voorgedaan. Twee arbeiders zijn zeker gedood, er worden er nog ver schillende vermist. Fransche staking afgeloopen. Zaterdag heb» .hen zevenhonderd zeelieden, in vergade ring bijeen, besloten den arbeid heden te hervatten. Gedelegeerden zullen trachten verzachting der strafbepalingen te verkrij gen. Ook in Engeland Jodenhaat. Donderdag zaj in het Lagerhuis onthuld worden dat de Duitsche regeering. de Jodenvervolging tot Engeland en andere landen uitbreidt. In de eerste plaats hebben alle Duitsche firma's die in Engeland zijn gevestigd, in structie gekregen alle Joodsche bedienden per 1 Januari te ontslaan. Schuschnigg's arrestatie geldt niet meer. Ec is een door Hitier onderteekend decreet uitgevaardigd, waarbij de rijkskanselier zich iedere beslissing voorbehoudt ten aan zien van strafzaken, waarvoor de vroe gere Oostenrijksche bondskanselier am nestie heeft verleend. Tegen de ijzeren garde. De Roemeensche re- geering heeft medegedeeld, dat de bezit tingen van de ijzeren garde in het geheele land in hot openbaar zullen worden ver kocht. Te Jassay zijn 15 leden van de ijze ren garde tot gevangenisstraffen veroor deeld en te Czernowitz zijn vijf onderwij zers gearresteerd. Woldemaras weer in 't strijdperk? Littau» sche studenten doen een poging Wolder- maras weer aan het bewind te krijgen. Woldemaras, destijds minister-president werd wegens landverraad veroordeeld, en staat bekend om zijn Duitsche sympa thieën. PE - De JtttOl fcvii voor öen; rjnc FEUILLETON MAURICE WALSH 63. „Morgen om dezen tijd zal de roest er wel af zijn," zei Rogue. „Misschien wel en mis9ch.en ook niet," ant woordde Jamesy vriendelijk. Nu keek Rogue voor het eerst op en over den trillenden gloed boven het vuur naar de plaats waar Ailish zat. Zij zat op haar gewone plekje boven aan het trapje, met haar boek op de knieën. Hy wist het zelf niet waarom, maar tot nu toe had hij vermeden haar aan te zien en nu voelde hij ook, hy wist niet waarom, een vleugje schaamte bij het ontmoeten van haar blik. De roode gloed van het vuur tooverde 'r. wonderlijk mengelmoes van teederheid en kracht over haar gezicht en haar donkere oogen en haar gevoelige .i.ond hadden een spottend glimlachje. Het was een ware helden moed. die dat glimlachje daar gebracht had. „Hallo, Ailish. Wat heb je daar voor een boek?" Zfj ging op die aanwijzing in. Zij hield het boek op, zoodat de laatste stralen van de ondergaande zon er op vielen. „Zou 'e me ook precies kunnen zeggen," vroeg ze, „waar Clounthanaghalkeen eigeniyk ligt?" „Dat kan ik zeker," zei hij brutaal. „Als je den weg neemt van Inchageela naar Gougana Barra „Ho-ho-ho!" lachte Daheen onder den wa gen. „Die plaats ligt aan den anderen kant van het gebergte van Stack". „Wat drommels man, waarom liet je me niet een beetje tijd, om er te komen?" „Je nam nogal een omweg!" spotte Jamesy. „Heelemaal mis, bovenmeester!" lachte Ailish. „Nu ben ik alleen maar twee dagen weg geweest, en Jamesy Coffey heeft den heelen boel al laten slabakken. Kom daar eens onder vandaan, vriendlief, om je portie in ontvangst te nemen." Maar Daheen was te verlegen om onder den wagen vandaan te komen. Er was iets in de atmosfeer, dat hy niet begreep. Rogue staarde in het vuur en schold zichzelf uit voor al wat lcelijk was, omdat hij zoo come- die speelde. Maar het was nu gauw gedaan, en er waren leden van het gezelschap, die wel wat straf verdiend hadden voor een maand wantrouwen. Alsof hy. Rogan Stuart, dat oude noodlottige spelletje ooit nog eens weer zou willen spelen! Weer begon de hond te blaffen, terwijl twee lange gestalten den hoek van het tuig huis omsloegen en recht op het gezelschap afkwamen. Een van beiden was Shamus Og, vroolijk en parmantig, de ander ddy Joe Long, een flauwe glimlach op zijn sarcastische trekken. Ailish Conroy sprong he hart in de keel. Paddy Joe leunde tegen het schot aan en keek naar haar op i-et een half spottenden glimlach; hy leek eens naar Sir Jerome Trant en gaf een teeken van verstandhou ding; hij nam van niemand anders notitie, ofschoon Jamesy geen oog van hem afliet. Maar Shamus Og Jtapt* recht toe recht aan naar de plaats waar Julie Brien op de onderste tree van de trap zat, bleef vlak bij haar staan en stak een hand naar haar uit, waaruit niemand ook maar iets anders had kunnen opmaken, dan een totaal in bezit nemen. Zij stond op, haar hand in de zyne en het hoofd verlegen gebogen. Hy bracht haar naar haar moeder. „Maag Carty, hier heb je mijn vrouw, Julie Brien," De moeder deed alsof hij lucht was en keek rustig haar dochter aan. „Voor het altaar, nyn kind?" „Met Rogue McCoy en Paddy Joe Long als getuigen, moeder." „Heb je je trouwboekje?" Julie raakte even haar borst aan en daar hoorde men het kraken van papier. Maar Shamus Og had nog wat op het hart. Hy hurkte b\j haar neer en legde zijn beide handen op haar knie; het licht van het vuur weerkaatste in het wit var zyn oogen en op zijn sterke kin. „Moeder, twee dingen wil ik je beloven en die belofte zal ik houden voor God en voor de menschen." Ze knikte hem toe. „Nooit zal een andere vrouw je dochters plaats innemen. Dat is nummer één en de an der is. dat, al heb ik mijn vader's tong en al gebruik ik vaak ruwe en booze woorden, ik nooit de hand tegen haar zal opheffen, zoo waarlijk helpe mij God!" Een oogenblik legde zy haar fijne, lange hand over zyn handen. „Moge God jullie be hoeden. kinderen. Je zult je deel hebben van het aardsche geluk. Nu zal ik voor jullie allen het eten klaarmaken." Nu kwam Ailish Conroy in actie. Zij sprong van het trapje af en ging op Shamus Og toe. „Wat een kleine kinderen zijn jullie mannen toch, om zoo'n comedie op te voeren!" zei ze met een groot vertoon van ergernis; daarna lachte ze haar halve glimlachje en stak haar hand uit. „Ik ben Ailish Conroy, Shamus Og. Mag ik de eerste zijn, om je geluk te wen schen en wil je me je vrouw eens voor stellen Hij gaf haar handdruk stevig terug, nam zijn pet af en maakte een buiging, waarvoor een heer zich niet had behoeven te schamen. „Niets liever dan dat, jonge dame! Juüe Brien, mijn vrouw." Het volgende oogenblik lag Julie in Ailish' armen, die haar hartelijk omhelsde. Toen keerde Ailish zich naar Rogue McCoy, die als een stuk steen op zijn zeepkist zat. „Mag jouw linkerhand nooit weten, wat de rechter doet, Rogue?" vroeg ze zachtjes. „Denk je dat het wat goeds is?" Hij schu'dde het hoofd. „Hoe kan ik dat zeggen, Ailish, meisje." Zij haalde de schouders op en liep weer naar het trapje terug. Maag Carty begon haar lamcoteletten in de koekepan te schikken en nam verder van nie- man meer notitie. Rogue Mc Coy kwam over eind, want zijn rol was afgeloopen; hy liep om den wagen heen en ging tegen een der wielen staan leunen. Het duurde niet lang of Daheen kwam uit zyn schuilplaats te voor schijn, gleed naar .zijn held toe en nestelde zich onder den arm, die om zijn schouder ge slagen werd. „Man, Rogue", fluisterde h\j. „weet je dat Copaleen Rua prachtig springen kan? Als Ailish hem rydt, zou ze met. hem over de maan kunnen vliegen." „Dat zou een heele sprong zijn, Daheen!" „Ze zou het best kunnen. Zij heeft my een keertje laten springen, een heel klein spron getje maar. in het veld van O'Connor en ik ben er niet afgevallen, alleen heb ik een bloed neus gekregen van zijn kop." „En ik zal haar een bloedneus bezorgen, als jij je sleutelbeen komt te breken!" Jamesy Coffey onderbrak alle verdere ge fluisterde gesprekken. Hij sprong overeind en schopte de zeepkist weg. (Wordt vervolgd.)

Schager Courant | 1938 | | pagina 2