I De 1000 gulden prijsvraag slaat in! Zilveren Staatspensioen Bond van Zangverenigingen in Noord-Holfand Tegenvaller voor de Schager Kogge van de Schager Courant gulden in contanten Wie wordt deze week 25.- rijker? Haaodag 12 December 1938 Tweede blad SCHAGEN Het uitdiepen van den boezem kostte het Waterschap f 602.26 méér dan waarop was gerekend. Bet Dageliiksch Bestuur van het Heem- nadschap de Schager Kogge vergaderde jaierdag met de Hoofdingelanden in hotel redelust te Schagen. Voorzitter de heer D: P. Timmerman, dijk- pif. De voorzitter opent de vergadering cn jaelt mede, dat de secretaris, de heer P. Kopman wegens ziekte verhinderd is aan- jttig te zijn. Spr. wemscht den heer Hoo- 3an een spoedig heretel toe, evenals den jnr C. Smit Dzn., dië eveneens wegeus pekte afwezig is. Volgt onderzoek der geloofsbrieven van de yrkozen Hoofdingelanden, de heeren J. Schenk' Az. en H. C. Kooij, waarmede zich jèlasten de heeren Nagelhout en Bas. Tot 'jelating wordt geadviseerd en besloten. Ingekomen is een schrijven van den heer l B ronder te Barsingerhorn, waarin deze ■magt hem eervol ontslag te verleenen als yilbeambte wegens het bereiken van den ^jarigen leeftijd op 2 Februari a.s. Besloten wordt het gevraagde ontslag te nrleenen en tevens de functie van peilbe- anbte te doen vervallen, daar deze niet langer noodzakelijk is. Ingeval van een Diankcrnent aan het electrisch gemaal weet j)ix>ög wat hem te doen staat. Van Provincialen Waterstaat kwaim een schrijven, houdende de toestemming tot het maken van een inlaat du iker ter plaatse n het gemaal aan het Wad (uit kanaal den boezem). De kosten bedragen f 350. «•nevens salaris opzichter en reis- en ver- fciijfkosten. De voorzitter zegt, dat er nu van gebrek m water bij den Kaagpolder geen sprake meer is en het schrijven kan men dan ook yoor kennisgeving aannemen. De heer J. Schenk Az. voegt hieraan toe, dat, wanneer het kanaal KolhornVerlaat klaar is, men ook waarschijnlijk van het slechte water van Lutjewinkel geen last weer zal hebben. De Voorzitter licht nog toe, dat men het 2ÓÓ wil maken, dat, als dit water in het groote kanaal komt, het voldoende gezui verd is. Omtrent het uitbaggeren van den boezem in werkverschaffing kwam van de Vereeniging van N.H. Wa terschappen de afrekening, waaruit blijkt, dat de kosten voor de Kogge bedragen f 8502.26, terwijl de raming t 7900.bedroeg. IHet bedrag der ongevallenpremie, waar- an men niet beter wist of het Rijk zou dit betalen, voor 'n bedrag ad f 980.80 blijkt ge heel v. rek. van de Kogge te komen. Verder moet aan ziektepremie worden betaald f390.96, waarop ook niet was gerekend. Het kosten bedrag werd bovendien ongunstig be ïnvloed, doordat het werk zoo lang ge duurd heeft. Men heeft altijd gezegd - aldus de Voor litter dat wij er met de opgezette kosten rekening gemakkelijk uit zouden komen en daarom is dit een dubbele tegenvaller. Vol gens ir. de Priester van Waterstaat zou de ongevallenpremie door bet Rijk betaald worden en men mocht toch aannemen, dat deze het zou weten. Maar, er is niet aan te doen, we zullen moeten betalen. Spr. deelt tenslotte nog mede, dat aan den Kaagpolder is overgedaan: 1 groote schaft- keet voor f 200.- 1 kleine schaftkeet voor f 150.5 schuilkeeten voor f 75.en 2 pom pen voor f 250.in totaal f 675. Verkiezing Heemraad. Met op één na algemcene stemmen wordt de heer J. Schenk Az., die als Heemraad periodiek moet aftreden, herbenoemd. Verlenging credietovereenkomst Z.h.s. wordt aangenomen het voorstel van het Dag. Bestuur tot bestendiging van de credietovereenkomst met de Boerenleen bank te Schagen voor kasgeldbehoeften in 1939. Fraude verzekering. Eveneens wordt goedgekeurd een overeen komst aan te gaan met de Nationale Borg. Mij. waardoor het Heemraadschap is ge waarborgd tegen schade, welke mocht voort vloeien uit handelingen of nalatigheden van den penningmeester, welke in strijd zijn met liet hem opgedragen beheer. De premie be draagt 4^4 per duizend per jaar met een mi nimum. van f 5. Een inlaag-duiker Den W. O. L.-polder wordt toestemming verleend voor het maken van een inlaatdui- ker ten behoeve van 35 H. A. land, die uit komen aan den Mocrbeekweg. Een en ander tot wederopzegging, tegen een prijs van f 1.- Afbraak molen. 'Aangenomen wordt vervolgens het voor stel Dijkgraaf en Heemraden te machtigen den laatsten molen voor afbraak bij openba re inschrijving te verkoopen. Waterstand Mient. Bij de rondvraag brengt de heer J. Schenk Az. den waterstand in de Mient ter sprake. Tot verleden week hebben wij geen last ge had aldus spr. maar toen is de Mient zoo laag gehaald, dat wij niet konden ma len. Spr. zou een minimum-waterstand wil len vaststellen. De Voorzitter zegt, dat de bedoeling van het. uitdiepen van den boezem ook is ge weest een goedkoopere bemaling te verkrij gen, door 's nachts te malen. Hij heeft een lijst van de verbruikte stroom gezien en daarbij bleek hem, dat er waren verbruikt 7000 K. W. U. dagstroom en 1000 K. W. U. aachtstroom. Het verschil in prijs is altijd nog pet. Spr. is toen naar den machinist gegaan en heeft dezen gezegd meer nachturen te ma ken, Bij wijze van proef heeft spr. de Mient van Zaterdag op Zondag leeg laten halen. Direct hebben hem daarop verschillende klachten bereikt en vooral met den Kaag- polder zijn er moeilijkheden. De uitlaat pijp van dien polder is niet op het lage water ingesteld. Spr. zou evenwel niet willen aanraden een minimum-peil vast te stellen. Als het werk in den Kaagpolder gedaan is, dan is de toestand ook weer anders. Het is trouwens nooit de bedoeling :eweest, het water regelmatig laag te hou den, het is maar een kwestie van ecu paar uur. Veel hangt ook af van het, gevoel van den machinist. De heer C. Smit Gz. waarschuwt voor overdrijving met het leeghalen. De Voorzitter wijst er op, dat dit maar een proef was. De hoofdzaak is echter, dat e goedkooper gaan malen. Algemeen is men van oordeel, dat de verhouding daguren-nachturen niet goed is, naar aanleiding waarvan de Voorzitter her haalt, dat hij den machinist hierop heeft gewezen. De heer D. Grootes zegt, dat de schippers van De Ster blijven liggen bij 't sluisje, vanwaar zij 's ochtends niet weg kunnen komen en waardoor de toestand er daar natuurlijk niet beter op wordt. De Voorzitter zal de schippers waarschu wen, dat ze bij de maalderij gaan liggen. De heer Borst merkt op, dat, een water stand van 40 duim beneden peil goed is (nu was het 60 duim). De Voorzitter antwoordt, dat hierin is voorzien. Sluiting volgt DRUKBEZOCHTE BIJEENKOMST IN HET NOORDHOLLANDSCH KOFFIEHUIS. Zaterdagavond had de Federatie Hollands Noorden van den Bond van Staatspensiion- neering in het Noordhollandscli Koffiehuis alhier een groote bijeenkomst georganiseerd ter herdenking van het feit dat 25 jaar ge leden 9 Dec. 1913 het eerste Staats pensioen werd uitgekeerd. t De zaal is stampvol, en de voorzitter der Federatie, de heer C. de Vries (Haren karspel) spreekt er in zijn openingswoord dan ook zijn genoegen over uit, dat de afdec lingen aan den oproep van het bestuur ge- hóór hebben gegeven en heet namens Fede- ratie en afd. Schagen van den Bond allen hartelijk welkom. Spr. hoopt, dat de strijd voor Staatspensioen met onvermoeide kracht zal worden voortgezet en introduceert dan de verschillende medewerkenden aan dezen avond, waarna hij het woord geeft aan den redenaar, den heer W. v. d. Vall te Alk maar. Sprekende cijfers. De heer v. d. Vall werpt een blik in het verleden en memoreert liet wetsontwerp Talma op de verplichte invaliditcitsverzeke ring, waarvan art. 369, waarbij aan dc oud jes op het zeventigste levensjaar f 2.pen sioen werd uitgekeerd, op 3 Juli 1913 in wer king trad. Dat was een schoonc dag in het leven van hen, die in de 40 jaren strijd voor Staatspensioen hun beste beentje hadden voorgezet. In 1918 werd het bedrag van f2 tot f3.verhoogd en de leeftijdsgrens ver laagd tot 65 jaar. In 1919 werden de Raden van Arbiod opgericht: van dit gedeelte van Talma's ideaal is echter weinig overgeble ven; de Raden van Arbeid zijn geworden bijkantoren van de Rijksverzekeringsbank! We zijn nog lang niet aan de verwerkelij king van het ideaal Staatspensioen toe. Thans zijn in ons land 2.449.987 personen ver plicht verzekerd, met-inbegrip van de rusters (d.w.z. dc "entekaarten die niet meer ge plakt worden) 3.500.000. Ruim 1.000.000 rente- kaarten worden dus niet gebruikt voor het doel, waarvoor ze zijn afgegeven! Alleen in liet rayon Alkmaar zijn verpl. verzekerd 95.726, met de rustere mee: 134.693. Vrijwil lig verzekerd zijn thans in Nederland 128.780 personen (Alkmaar 6.3S8), dus deze verzeke ring is heelemaal niet geslaagd. Per jaar wordt voorts uitgekeerd aan 59.137 personen f 8.229.000 invaliditeitsrenten, aan 121.866 personen f 18.500.000 ouderdomsrenten. aan 40.500 personen f6.326.000 weduwenren- ten en aan 14.347 personen f 1.S67.000 wce- zenrenten, wat in totaal neerkomt op bijna f35 millioen 'sjaars! Er is wel iets veran derd sinds 9 Dec. 1913! Het aantal van hen, die niet zullen kun nen profiteeren van Staatspensioen, bedraagt ruw geschat, 160.000. Voor die 160.000 moot gezorgd! Dat kost ongeveer f 15 millioen per jaar. Spr. gelooft dat het Nederlandsche volk met liefde voor dit doel in plaats van 2 loonbelasting 21A zou willen opbrengen. (Applaus.) Een ouderdomsrente van f.13.per week moet in de toekomst mogelijk zijn. We stuiten echter op moeilijkheden, daar een massale waanzin Europa heeft aangegrepen en om ons volk- voor dien waanzin te bewaren, moeten wij geld uitgeven dat we zooveel liever anders besteed hadden. Spr. wekt op tot een eendrachtigen strijd voor het ideaal van den Bond en besluit: „Eéns moet de tijd komen dat in het le ven van de ouden van dagen, wanneer zij den arbeid moeten neerleggen, volop licht schijnt." Een krachtig applaus beantwoordt de rede De voorzitter spreekt, een woord van dank. I-Iet amusementsgedeelte van deze avond is goed verzorgd. Daar is in de eerste plaats het tooneelstukje: „Alles voor Moeder", ge schreven door mevr. G. J. LoevensJonge- jan en met groot succes opgevoerd door de propagandaclub te St. Maarten. Mevr. T. GlasSmit, geeft een voor- dilettanten ver rassende vertolking van de hoofdrol. De film van den autotocht voor Ouden van Dagen, van dc fa. W. D. Niestadt al hier, op deze plaats al eens eerder bespro ken, gaat er gi*if in. Een aardige teokenfilm en tot slot eenige dansen uit de revue: „Dat moet je meema ken", door de balletgroep der R.V.S. uitge voerd, vullen het programma aan, terwijl de heeren Kos, Manneveld en Helder onver moeid voor entr' act muziek zorgen. Ieder een geniet zichtbaar. Om 11 uur sluit voorzitter met woorden van dank aan medewerkers, pers en bestuur der afd. Schagen de bijeenkomst. REVUE VERBODEN. Naar wij vernemen, heeft de burgemees ter van Schagen de opvoering van de re vue „Handen thuis" door de balletgroep „Dynamo" voor de afdeeling der Commu nistische partij alhier verboden. De uitvoe ring zou plaatsgevonden hebben op 2en Kerstdag. De zijns inziens opruiende tekst, speciaal waar het betreft scènes over de Jodenvervolging, zou den burgemeester ge noopt hebben in te grijpen. SCHAKEN. Evenals 't vorige jaar is er na gehouden besprekingen, weer besloten, een clubcom petitie te houden tusschen de zelfde club, n.1. Schaakmat I cn II uit Den Helder, D.O. S. uit Breezand, Excelsior en Anna Paulow- na uit den Polder en de „Schager Schaak club". Vrijdagavond werd hiervan de eerste wed strijd gespeeld tegen D. O. S., welke door D. S. met 73 werd gewonnen. Schagen verscheen met 2 invallers voor de heeren Sprengers en Roggeveen. Voor- dezen vielen in de heeren J. Schene en R. Smulders. De gedetailleerde uitslagen luiden: „D.O.S." „Schagen". 1. E. KoomenJ. de Vos 10 (door tijdnood verl.) J. MulderP. Blaauboer Vz P. SuikerlandJ. Speur 1—0 B. de Groot—S. Rentenaar 0—1 A. Captcijn—C. Tjalkens 0—1 E. v. cl. KwaakC. Beers *4 Ant. HuibertsA. Sleutel 1—0 J. LooijensteinW. Blacius 1-M) M. v. Gulik—J. Schcne 1—0 Jb. WeijersR. Smulders 10 D.O.S. speelde met wit aan de oneven borden. ALKMAAR EEN LANDBOUWSCHOOL? De veehouders rondom Alkmaar voelen reeds jaren het gemis van een landbouw school. Een commissie van zeven vertegen woordigers van diverse boerenbonden is thans ingesteld om de noodige stappen tot stichting eener zoodanige school te doen. Naar wij echter vernemen, maakt ook Pur- merend aanspraak op een landbouwschool, zoodat strijd tusschen Alkmaar en deze plaats is te voorzien. Wl ERIN GEN Raadsvergadering. De Raad zal morgen in vergadering bij eenkomen, o.m. ter behandeling van de ge- meentebegrooting 1939, alsmede die der zee- gras-eploitatic 1933—1939. Hier en daar ziet men reeds groepjes ruilen. Bolte tegen Schmalz en Poorter tegen Otto v. Os. Precies als met postzegels... maar't gaat deze week Qm vJj£ en (wifltig Deze eerste week groote kansen. Uitgeknipte advertenties in zenden vóór Woensdagavond aan het Bureau der Schager Courant Op de enveloppe het aantal bons vermeldenl EERSTE JAARVERGADERING VAN DEN NIEUWEN BOND. Gisteren hied dc Bond van Zang- verecnigingcn in N. Holland de Alg. jaarvergadering in „Centraal" te Alkmaax*. De Voorzitter, de heer P. P. Mink, opende de vergadering met welkom. Spr. herinner de aan de vorige vergadering. Dc wensch dat de nieuwe bond versterkt terug zou ko men, is niet in vervulling gegaan. liet is een teleurstelling geworden. Niet alle leden van dc beide oude bonden zijn tot den nieuwen bond toegetreden. Wel is het ledental iets toegenomen. Het is echter gebleken, dat de samenwerking tusschen de koren die niet voor het houden van een concours met pun- tenbeoordeeling. zijn met hen die er wel voor zijn, zeer goed mogelijk was. De zangersdag heeft dit bewezen. Yoorz. betreurde het be danken voor 't lidmaatschap van den Bond door Vox Huniana te Santpoort cn O. K. K. te Andijk. Hij hoopte, dat het deze vereeni- gingen goed moge gaan. De lieer Lek is door ziekte verhinderd, aanwezig te zijn. Voorz. sprak de beste wen- schen uit voor het spoedig herstel van den penningmeester. De secretaris, de heer A. van Bergen uit Zuidscharwoude, las de notulen, welke wer den vastgesteld. Van de vereen, te Aartswoud was bericht van verhindering ontvangen. Voorz. doelde mede, dat een vereen, die van Tessel, tot den bortd is toegetreden. Aan het Jaarverslag van den secretaris ontleenen wij, dat het aantal aangesloten koren bedraagt 18. Dank werd gebracht aan Zang- en Vriendschap te Wieringen voor de ondervonden medewerking. Alle aangeslo ten koren hebben aan het concours deelge nomen. De financieele toestand is niet rooskleurig. De rekening van den penningmeester den heer A. Lek sloot op een totaal van f 252.35 en een nadeelig saldo van f 30.98. De lieer Mink van Warmenliuizeh rap porteerde namens de commissie dat de re kening in orde was bevonden. Het concours te Wieringen gaf een nadee lig saldo van f 124.50, doch het bestuur heeft de omslag per lid iets verhoogd, waar door de uitkomst is omgezet in een batig saldo van f 53.3S hetgeen den Bond ten goe de is gekomen. Een nadeelig saldo van 1937. Ecnige afgevaardigden hadden aanmer kingen op het nadeelig saldo 1937, dat op de rekening voorkomt. Men moest toch met een schoone lei beginnen als nieuwe bond. Voorz. zeide, dat de beide bonden een klein nadeelig saldo hadden waarmee men zou beginnen. Een der afgevaardigden merkte op, dat de leden van den anderen bond (die niet voor een concours was) het nadeelig saldo van hun bond hebben aangezuiverd. Dit was 33 cent per lid. Voorzitter antwoordde, dat men dan recht had het betaalde bedrag van den nieuwen bond terug te vorderen. Het genoemde be drag van 33 cent per lid viel spr. wel wat tegen. Hierover zal nog worden gesproken met den penningmeester van den ouden bond. Ook togen de post van f 40.voor het con- cours te N. Niedorp, welke post yoor 1937 zou moeten gelden, kwamen ecnige bemer kingen. Duidelijker specificatie van de kosten van het concours enz. zal aan den pennning- meester verzocht worden. Tenslotte werd de rekening goedgekeurd. Hierna werd de begrooting 1939 behandeld, sluitende op een totaal van f 205.38, en een post voor onvoorzien van f 47.—. De heer Mink (Varia, Warmenhuizon), zou het abonnement op „Euphonia" willen opzeggen, daar er weinig over onzen Bond in dit blad wordt opgenomen. De heer Van Ham, Wieringerwaard, zou willen voorstellen, dat de leden het abon- nementsceld zelf betalen; dat verlicht de Bondsuitgaven. De Voorzitter zeide. dat men dit. moeilijk kon besluiten, wel kunnen wij besluiten, den post te schrappen. De post zal gehandhaafd blijven, doch de penningmeester zal probeeren, de abonne mentsgelden van de verecnigingcn terug te ontvangen. Voorzitter opperde het plan dat reeds meer was genoemd, om bijv. één cent per lid cn per week te innen voor versterking van de kasmiddelen van den Bond. Dat zou veel bijdragen tot een betere financie ring van den Bond. De bcgrooting werd aldus vastgesteld. Hierna werd de bestuursverkiezing Tehoudon. Benige afgevaardigden kwamen nog met een voorstel, bet aantal bestuurs leden te verminderen. Men besloot voor- loopig de vacature niet te vervullen, zoodat het bestuur nu uit 6 leden bestaat. De aftredende bestuursleden, de heeren P. J. Mink, K. Burger en C. Balk werden met algemeene stemmen herkozen. Tot. lid van de commissie van het nazien van dc rekening 1939 werd dc „Koorver- eeniging Borgen" aangewezen. Het Hoofdbestuur stelde voor het volgend jaar weer te Alkmaar te vergaderen. - Aan genomen. De Zangersdag 1939 was hierna een punt van bespreking. Ge gadigden hebben zich tot liu toe niet opge geven. Het bezoek der concoursen is treu rig, aldus voorzitter. Het doel van den Bond is toch, zangersdagon te rouden, dus zou voorz. willen voorstellen, het H.B. vrij mandaat te geven, om een geschikte gele genheid te vinden. Aldus besloten. Na de pauze werden de voorstellen van dc afdeelingen behandeld. Een gevarieerd programma. „Niedorps Gemengd Koor" te N. Niedorp stelde voor, dat de koren, die een vrij nummer moeten zingen, zooveel mogelijk nummers nemen, die reeds niet zoo vele keeron op het hondsconcours zijn gezongen. Het II.B. meent, dat de koren vrijgelaten moeten worden in de keuze van de te zin gen nummers, als met een gepaste graad van moeilijkheid rekening wordt gehouden. Wel dringt het H.B. aan zooveel mogelijk nog niet, of weinig gekozen zangnummers te kiezen. Men ging met het prae-advies accoord- Gemakkelijk te begrijpen muziek gevraagd. Men moet zich echter niet aan den smaak van het pu bliek storen. Niedorns Gemengd Koor drong er hij het H.B. op aan dait op de con coursen wat gemakkelijker en voor het publiek ook begrijpelijker mu ziek wordt gezongen. Het is gebleken, dat de nummers van de '•oogere afd. voor het publiek te zwaar nu daarom voor het publiek niet te genieten waren. Het H.B. ontraadt dit voorstel ten stel ligste. De heer Van Ham. Wieringerwaard, zeide dat men hoofdzakelijk zingt voor de zan gers. Spr. vond het niet goed, zich aan den zeer wisselvalligcn smaak van het publiek te storen. Voorzitter dacht, dat N.N. meer de aan dacht heeft gevestigd op de nunnmere in de hoogere afdeelingen. Spr. vond bijvoor beeld „De Kudde" een zeer mooi nummer, hetgeen het publiek misschien niet zoo goed heeft begrepen. De vergadering ging met het prae advies accoord, Getrouwd getrouwd, maar wie is verloof J- „Zang en Vriendschap" te Venhuizen wil de voorstellen voor het concours suppor ters of cchtgenooten kaarten beschikbaar te willen stellen tegen verminderden prijs. Het Bondsbestuur kon met dit voorstel ac coord gaan, voor zoover het gehuwde leden betreft.. Hot stelde voor de cchtgenooten van deze loden voor de halve entreeprijzen toegang te verleenen. „Ons Genoegen" Ileerhugowaard wilde ook verloofden hierin laten doelen met het oog op het halkaartje, dat na afloop ge kocht. zou worden. eD voorzitter vroeg hoe ver men dan moest gaan. Het is wel te zeggen wie ge trouwd is of niet. Maar verloofddat is moeilijk uit te maken. Het prae advies werd aangenomen. Dc heer A. Schrijver, Zuidschar woude herinnerde aan de tekorten aan reeds gehouden concoursen, welke later door de loden inoesien worden betaald. De vereeniging ver wacht daarvan tenslotte ledenver lies. Voorzittey vroeg zich af, of dit niet wat te pessimistisch bekeken was. Waar krijgt men 't gedaan zonder kosten op 'te treden en waar kan men zoo goedkoop het con cours bezoeken als bij onzen bond. De lieer Van der Ham, Wieringerwaard, wond het standpunt van het H.B. het juiste, gezien zijn ervaringen in den ouden Bond. Het prae advies van hot H.B. werd aan genomen daar het voorstel van Zuidschar woude geen steun kreeg. Het critisch verslag eerder. Op voorstel van T.A.V.E.N.U. te Andijk, West, besloot men in het concourérogloment op te nemen, dat het critisch "verslag van het concours binnen 6 weken na het con cours wordt uitgegeven, nadat eenige in lichtingen waren verstrekt over de reden voor liet te laat verschijnen van het cri tisch verslag. Optreden of.... „Varia" te Warmenhuizon stelde voor, aan de voreenigingen die in de concert wedstrijd een eersten prijs behaalden en 's avonds toch niet aan het eereconcert deelnomen de gewonnen prijzen niet toe te kennen. Het II.B. kon hiermede in zooverre ac coord gaan, als de redenen van niet-optreden in het eere-concert.. reeds hekend waren voor den dag, dat de vereeniging optreedt en als de bezwaren, naar het oordeel van het H.B., overwegend zijn. Het geeft wel reden tot teleurstelling, als soms beste koren niet aan het eere-concert deelnemen. Dit prae-advies werd aangeno men. Ook het eere-concert beoordeeld. Het H. B. stelde voor, de op het ecrcconcert te zingen nummers door de jury te doen beoordeclcn, zonder toekenning van prijzen om te bevor deren, dat aan de te zingen composi ties de noodige aandacht wordt be steed. Dit zal het bezoek van het publick vcr- grooten wanneer men weet, dat er zoo goed mogelijk gezongen zal worden. Aangenomen. De jury voor 1939. Aangeboden werd de volgende groslijst van juryleden: G. H. Boedijn, O. de Nobel, L. C. Kcereweer, M. C. van den Roovaart, P. Versloot en W. Zonderland. *Het bestuur stelt voor het H. B. vrij te laten twee of drie juryleden te benoemen, in verband met de financiën. De lieer Groot, Bergen, vond, het gewenscht, drie juryleden tc benoemen, met het oog op event. verschillen. Gekozen werden de heeren G. H. Boedijn, W. Zonderland en L. C. Keereweer, resp. met 9, 10 en 8 stemmen. Rondvraag. De afgev. van Kolhorn wilde probeeren de beide zangdagen uit financieele overweging tot een te doen samensmelten. Wil het H. B. dit eens overwegen? De feestgids wilde spr. vroeger ontvangen evenals het eritische verslag. Voorz. zeide, dat het nog wel afhangt van de inrichting van liet concoursterrein. Hot kan soms noodzakelijk zijn om twee dagen te houden, voor de explotatie sluitend te ma ken. Verschillende kosten blijven gelijk of men een of twee dagen concours houdt. Na nog eenige besprekingen volgde slui .ting.

Schager Courant | 1938 | | pagina 5