Onverwacht buitenkansje Voetbalmenu Succes-Assendelft (4-0) WieiAenues, ^memmen Sparta verdedigt met succes een 3-1 voorsprong TexelSchagen 1S. Schagen won door het uitstekend spel van de verdediging. per traditie getrouw heeft ook gisteren gchagen weer op het Texel-terrein gewonnen; ook ditmaal echter niet dan na uiterste krachts inspanning van de S-verdediging. De wedstrijd ving aan niet een zeer krachtig offensief van Texel, waarbij wij in de eerste tien minuten vjjf schoten op het Schagendoel noteerden en twee corners; dit leverde allemaal evenwel geen doelpunten op, voornamelijk door uitstekend werk van den S-doelman Schoorl. Daarna kwam ook Schagen in den aanval, het combi natiespel der gasten was vooral in de voor goede aanmerkelijk beter dan dat van Texel, waardoor de S-aanvallen meer gevaar ople verden dan de veel talrijker doorbraken van de thuisclub. Ongeveer twintig minuten na den aanvang nam Schagen door een schot van den middenvoor De Moor de leiding. Texel bleef ook daarna nog iets in de meerderheid; het doel van Schagen ontsnapte een paar maal op vrij fortuinlijke wijze aan doorboring, o.a. toen Verheyen tegen de bovenlat kogelde en Th. Lap een prachtschot inzond, dat Schoorl corner wist te werken. Ook Schagen kreeg een prachtkans, toen Beumkes gepasseerd was doch nu werkte Wtvliet corner. H. Ran maakte In dit moment var schitterend spel aan beide zijden een fout toen hij een vrij gespeelden bal afgaf aan P. Neyens, terwijl Vlaming in veel betere positie stond. Hoewel het publiek een doelpunt van Texel verwachtte door den aanhoudende druk op het Schagen-doel, kwam dit aan de andere zijde door een fout van de Texelsche backs, die voor de rust zeer onbe trouwbaar waren. De Schager-rechtsbuiten Boersma wist hiervan nandig gebruik te ma ken door onhoudbaar in te schieten (20 voor Schagen). Niet lang bleef de stand zoo, want enkele minuten later speelde K. Ran weder prachtig een bal vrij, dien hij overgaf aan den geheel vrij staanden Verheyen, die een keihard schot inzond, waardoor Texel den achterstand ver- kleinds tot 21. Na dit doelpunt had Schagen geruimen tijd het spel in handen, het spande herhaaldelijk voor de Texelsche veste; de ver dediging van de gastheeren was er hopeloos uit! Opnieuw, door een foiri van Witvliet, kreeg de Moor een prachtkans om te doelpun ten, waarvan hij gretig gebruik maakte en Schagen leidde met 31. Voor de rust kwam ondanks tal van Texelsche aanvallen, in dezen stand geen verandering meer. In de tweede helft heeft Schagen er alles op gezet om den behaalden voorsprong te behou den. Vrijwel het geheele elftal trok zich in de verdediging terug en hoewel er voortdurend een krachtigen druk op het doel der gasten werd uitgeoefend, gelukte het de Texelsche voor hoede niet te doelpunten. Vooral de S-doel- verdediger verrichtte in deze periode schit terend werk. Dat de verdediging der gasten het uiterst zwaar had, bleek wel uit het feit, dat alletn in het laatste kwartiertje Texel meer dan tien corners moest nemen. Het eindsignaal bracht dan ook voor de Sparta-mannen. die o.i. toe' verdiend wonnen een groote verlichting. De leiding was bij den i "heer Van Hoek in goede handen; hoewel hy A een duidelijke penalty tot ontstemming, van f het publiek niet toekende. Watervogels niet op dreef tegen DTS Oud-Karspel wint verdiend met 41. De terreinenvan Helder, HRC en Atlas waren afgekeurd, zoodat Watei-vogels het rijk alleen had, wat tot gevolg had, dat eenige honderden toeschouwers aanwezig waren. Voor Watervogels dus een mooie gelegenheid z'n beste beentje voor te zetten, het audi torium te onthalen op een partij mooi en goed' voetbal. Helaas, het is niet gebeurd, want de thuisclub speelde een zijner slechtstewed strijden. Met uitzondering van de achterhoede, die veel beter was dan anders, rammelde het geducht in de W.-gelederen. Er werd met te weinig doorzicht gespeeld; in de voorhoede was niemand die eenig spelbegrip toonde en middenvoor Been faalde op de gemakkelijkste kansen. Watervogels was in het veld geens zins zwakker, had meermalen een overwicht, maar in de buurt vdn de vijandelijke veste werd alles bedorven. DTS hield het spel meer in de breedte; het was gezwinder, verrassender en de voorhoede, l.c. de linkervleugel, was daardoor een voort durend gevaar. Ze was vlug en behendig, al werd er dan ook wel eens gepingeld. Het keepertje was zijn plaats ten volle waard. Een aardig team, welks spel weldadig aandeed. Het wedstrijd-verloop. Watervogels ondernam de eerste aanvallen, forceerde twee hoekschoppen en eenmaal had de D.-doelman heel veel moeite met een laag ingezonden schot. Toen daarna de gasten het Initiatief namen, duurde het niet lang of na een razendsnelle rush en weifelen in de W. achterhoede, zag de middenvoor Tromp zijn kans schoon en passeerde Kubbe onhoudbaar. Het is dan ook een volkomen geneutraliseerde strijd, geen der partijen is sterker, maar de mannen uit Oud-Karspel zijn technisch beter en doortastender. Het W-backstel Van Til Bontes, is echter op dreef en weet wel raad met het dikwijls goede centerspel der DTS- ers. Aan den anderen kant weet de W.-voor- hoede door onoordeelkundig spel zich geen kansen te scheppen. Tot een goed schot kwam het bijna niet. Na een half uur spelen zien we een duidelijk overwicht der gasten, een tweetal prachtige kansen, die ditmaal door onbesuisdheid verloren gaan. Als de druk op het W.-doel geweken is, trapt, na een W.- aanval, een der achterspelers van DTS bijna in eigen doel. Het loopt op een hoekschop uit. In de laatste minuut breekt de middenvoor van W. mooi door, doch vlak voor doel speelt hij den bal te hard, waardoor de gelijkmaker Uitblijft. Het gebodene in de tweede helft is van de zijde van de thuisclub weinig genietbaar ge weest. Na nog geen 3 minuten spelen hebben de withemden hun voorsprong vergroot door een vliegend schot van linksbinnen Carnas. Even later scoorde dezelfde speler nogmaals. Den resteerenden speeltijd bedekken we met d. mantel der liefde. Vermelden we alleen dat DTS' middenvoor den stand op 40 bracht, en even voor tijd na een ware kanonnade op het D.-doel slaagde W. er in de „eer" te redden. DTS won verdiend met 41. Het terrein zag er uitstekend uit. voor Watervogels We hebben WatervogelsD.T.S. gezien; de eerlijkheid gebiedt ons te zeggen bij toeval. Het terrein van de „torren", zooals de zwart- witten nog altijd genoemd worden, was n.l. het eenige, dat aan de strenge eischen van den consul had kunnen voldoen en dus waren zij, die het 's Zondags beslist niet zonder voetbal kunnen stellen, op deze match aangewezen. En dat waren er enkele honderden; booze tongen beweerden zelfs, dat de torren een „uitver kocht huis" hadden. Maar dat was. vast over dreven. Toch konden Gerritsen c.s. zich bij het aanschouwen van het zwart omzoomde veld met recht de handen wrijven, want in normale omstandigheden, dus met H.R.C.Alkm. Boys, AtlasStrandvogels en Helder 2Alcmaria 2 als zware concurrentie, hadden zij niet meer dan enkele kwartjes „gevangen". Het publiek wreef zich anders in de pauze allerminst de handen, of het moet van de kou geweest zijn. Het keek eens naar de strakblauwe lucht en naar de waterlooze Watervogels-grasmat. Daar kwam bij, dat de Vogels verzuimden om deze schare hun beste spel te laten zien o, ge vogelte wat zit ge slecht in de „veeren"! zoodat er wel critiek moest komen. Wij hoorden het aan en zwegen. ,jHet H.R.C.- veld was werkelijk slecht", aldus de een, „dat van Helder was prima-prima", zei de ander. Een derde was van meening, dat de consul „op de kas"(f) keurde, enz. enz. Wij zijn echter van meening, dat de heer De Draayer serieus keurt en uit volle overtuiging het H.R.C.Helder en Atlas-terrein heeft afge keurd. Het Hélder-terrein is echter zeker niet slechter dan dat van Watervogels en dat geeft lucht aan critiek! Wij hebben in de morgen uren over het Hélder-terrein geloopen: het was inderdaad uitstekend bespeelbaar. Ten aanzien van dit uitstekende veld had de consul het dan ook o.i. gerust kunnen probeeren; enhet is jammer, dat hij blijkbaar aan het weerbericht van De Bilt geen waarde hecht! BSV „Bergen" Het eerste elftal verrichtte een goede prestatie door tegen IW gelijk te spelen. De overige wed strijden afgelast. Neen: het zit den Bergenaren in de laatste wedstrijden niet mede, want ook gisteren weer in haar thuiswedstrijd tegen IW had de thuisclub met een beetje geluk de puntjes in Bergen gehouden. Wij denken aan 't moment voor de rust, toen- er een geweldig gedrang was voor het IVV-doel; we roepen ook in onze herinnering op dat moment in de tweede helft, toen Jan Ludding, die een poosje mid denvoor speelde, door de verdedigers heen was en door de gladheid van het veld kwam te vallen en van Exter toen over'wilde nemen viel over Ludding heen. Ook een fraai schot van aanvoerder Koster tegen den paal had beter lot verdiend. IW liep hard van stapel en demonstreerde in het eerste kwartier een mooi open spel, waaraan de achterhoede van Bergen feitelijk niet te pas kwam. Vooral de rechtsbinnen, de beide buitenspelers en de spil bleken voetbal capaciteiten te bezitten. In dat eerste kwartier vielen er alreeds twee doelpunten voor de gasten. Het eerste kwam door een keihard schot van verren af- voor as. Zondag K.N.V.B. H.F.C.—H.R.C.; Alkm. Boys—W.F.C.; West FrlsiaAlcmaria Victrix. HelderHollandia; BeverwykSucces SchagenStrandvogels; AtlasWie- ringerw.; B.K.C.Watervogels; D.T.S. Nieuwe Niedorp; M.F.C.Texel. H.R.C. 2—A.F.C. 3. Hollandia 2Helder 2; H.R.C. S vry; Alcmaria 2—K.V.V. 2; Q.S.C. 2—Alkm. Boys 2. N.H.V.B. Succes 2—Petten 1; J.V.C. 1—Oude- sluis 1; Schoorl 1Helder S; Koedijk 1 -H.R.C. 4. Nw. Niedorp 2Hollandia 4; Hem 1 1 Sporters 2; Schagen 2-Strandvogels 2. Texel 2De Cocksdorp 1; Tex. Boys 1—B.K.C. 2; Watervogels 2—H.R.C. stand, dat keeper Halff volkomen verrastte. Het tweede doelpunt was een indirecte fout van Ludding, waarbij ook keeper Halff niet vrij uit ging. Deze beide doelpunten schudden Bergen echter wakker en er werd met meer enthousiasme gespeeld. Gevolg was, dat het overwicht van IW verdween en er gelijk op- gaanden strijd volgde; al was het spel der gasten technisch beter. Met 20 voor IW ging de rust in. Na de pauze zat Bergen er geweldig op en er werd door beide partijen niet direct zacht zinnig gespeeld. Gelukkig echter hield scheidsrechter Krever de touwtjes strak; anders was. het fout gegaan. In de tweede helft heeft Bergen meer kansen gehad dan IW, dat dikwijls geheel op eigen helft werd teruggedrongen. Fred Urbanus, die inplaats van Sloot speelde, kwam er toen ook veel beter in en deed tal van goede dingen. Na tallooze aanvallen werd eindelijk de meerder heid met succes bekroond, toen Vissers in moeilijke positie, een gloeienden kogel'loste, die de doelverdediger niet vermocht te stop pen (12). Toen begon de strijd pas interes sant te worden. Bergen vocht voor den gelijk maker; IW wilde zich door een derde doel punt veilig stellen. Btjna was dit gelukt ook, toen de middenvoor voor een leeg doel kwam, maar Arie Urbanus trapte hem net den den bal voor de voeten weg en voorkwam daar door een zeker doelpunt. De doelverdediger der Upendammers zakte door z'n knie en kon verder niet doorspelen. Bergen zette eh alles op en inderdaad de gelijkmaker kwam toen v. Exter een voorzet trachtte in te koppen, welke te hoog voor hem was. Maar daarachter stond Fred Ur banus, die het leer met z'nborst er in liep (2—2). Het laatste kwartier was weer voor IW, maar Bergen liet zich niet verrassen en zoo eindigde deze spannende wedstrijd in een ge lijk spel. Een keurige prestatie van de Berge naren! De wedstryden Bergen 3Alkm. Boys 5 en Bergen aSchoorl a vonden geen doorgang wegens afkeuring van het terrein. Zeer juist gezien van den consul, die het toch al zeer natte terrein wilde sparen voor den wedstrijd van het eerste. Assendelft hield lang stand. Op overtuigende wyze heeft Succes ant woord gegeven op de vraag wie voorloopig hekkesluiter zal zijn. Tot dusverre hadden wij het vertrouwen in de Succesploeg, die, gezien haar spel, zeker betere plaats ver dient, nog niet opgegeven. Niettemin dien den er dezen middag spijkers met koppen te worden geslagen en hoewel men mocht verwachten, dat Succes den stryd in haar voordeel zou beslechten, ook Assendelft zou ongetwijfeld haar beste beentje voorzetten. Er moest gewerkt worden en Succes heeft dat gedaan. Succes was verreweg de betere ploeg, maar omtrent den einduitslag liet zij ons toch lang in het onzekere. Twintig minuten voor het einde was de stand nog steeds 10. Er kon toen dus nog van alles gebeuren. Welis waar werden de meeste A.-aanvallen reeds in den kiem gesmoord, maar een eventueele ge lijkmaker zou den strijd een geheel andere wending hebben kunnen geven. Zoover kwam het echter niet, want toen Venema ver in de tweede helft het verlossende woord had ge sproken en den stand op 20 had gebracht, was A. een geslagen team. S. won toen zooals zij wilde. A. trapte af, maar S. nam direct het spel in handen en demonstreerde een duidelijk over wicht. A. werd geheel in de verdediging terug gedrongen. De A.-verdediging, geholpen door de middenlinie, werkte echter prima. Schmitt werd geducht bewaakt, maar reeds in de eerste minuten dachten wij dezen speler, die weer on gelooflijk handige dingen deed, te zien doelpun ten. De A-keeper wist het rollertje met een ge weldigen duik nog juist op de lijn (volgens sommigen over de lyn) te bemachtigen. Kui per, die een zeer goeden wedstryd speelde, stel de Doves direct daarop in de gelegenheid te scoren. Diens vliegend schot ging echter juist, schuin voor het doel, naast. Ook een geweldig schot van Kuiper wist de keeper fraai te keeren. Eenige corners op het A.-doel leverden al evenmin resultaat op. Het spande dikwijls geducht voor de A,-veste. Assendelft kwam sporadisch tot tegenaanvallen. De S.-achter- hoede waarin Iedema weer cuderwetsch op dreef was, liet de heeren niet aan het woord komen en verder dan een corner brachten zij het voor eerst niet. In de middenlinie blonk Rijkers uit, onvermoeibaar zette hij de voorhoede aan het werk en tenslotte na pl.m. 25 minuten spelen, kon Schmitt, door een wolk van tegenstanders omgeven, van terzyde de bal nog voor doel plaatsen waar Venema en Lont geheel vrij ston den. Lont ving het leer op en scoorde van dicht bij onhoudbaar 10. Nog hield het S.-overwicht aan. Een fraai door Kuiper genomen corner stichtte geweldige verwarring en ook overigens moest de A.-keeper meermalen handelend op treden om van veraf ingezonden schoten van diverse spelers te verwerken. Een snelle uitval van A. (door het aanval lend spel van Succes uiteraard gevaarlijk) werd keurig afgewerkt. De prachtige voorzet van rechts werd door den linksbuiten, de beste A.-voorhoedeman, schitterend ingekopt. Hier was het laatste woord aan Posthumus, die op navolgbare wijze den bal nog corner stompte. Bravo Piet! Ook een geweldig hard schot van den linksbuiten stopte hij in stijl. Nog onder nam A. eenige tegenaanvallen, die echter niet gevaarlijk werden. Dan waren de S.-aanvallen gevaarlijker. Wy noteerden het laatste kwar tier 5 corners op het A.-doel, gedeeltelijk door den op dit gebiedSchmidt, genomen. De A.-keeper was echter goed in vorm. Met 10 kwam de rust. Dit gaf niet de juiste verhou ding weer. De tweede helft. De tweede helft werd de match van Vene ma, die er in de eerste helft hoe langer hoe beter was ingekomen. Nog vlak vóór dat Ve nema, evenals trouwens de overigen, op volle toeren kwam, dreigde de wedstryd op een mislukking uit te loopen. A. begon deze twee de helft n.l. met groot enthousiasme. Gerui- men tijd, veel te lang, kon S. zich maar niet loswerken. Steeds kwam A„ sterk aanvallend, en duidelyk op winst spelend, terug. Erg ge vaarlijk was het wel niet, maar de dreiging bleef. Toch schuilde ook in dit opdringen g<?- vaar, want de S.-voorhoede kreeg meer ruimte. Na een kwartiertje werd het dan ook beter. Langzaamaan nam S. het heft weer in han den. Een mooie aanval volgde, doch Schmidt, tot scoren gereed, werd ruw tegen de wereld gewerkt. Penalty? Scheidsrechter Van Dam besliste anders, n.l. vrije schop voor A. Dat men het hiermede niet eens was, werd van S.-zijde niet onder stoelen of banken gesto ken. Voor A .beteekende dit echter slechts uitstel van executie. De serie S.-aanvallen volgde elkaar in steeds sneller tempo op. Lont schoot juist naast. Lont kopte in, maar met de grootste moeite hield de keeper het leer. Bij een corner werd de bal tot 2 maal toe kei hard ingeschoten, doch gekeerd ,enz. Onver moeid werkten de binnenspelers Doves en Lont, Venema en Kuiper gaven geweldige voorzetten en toen was het Schmidt. die wederom zyn belagers verschalkte. Afgeme ten gaf hy den bal aan Venema, die op bui tengewoon fraaie wijze met een hard schot den stand op 20 bracht. Als herboren ope reerde S. nu op de groene mat. Er was geen houden meer aan, en wederom was Venema de man, ditmaal in samenwerking met Lont, die den bal in de touwen joeg. 3—0. Slechts één corner van Assendelft onderbrak het spel even, toen waren het weer de Successers. die op buitengewoon fraaie wijze het spel vervolg den. Spoedig maakte Schmidt er 40 van en ook de tallooze schoten van Venema, die deze laatste minuten onweerstaanbaar was, dienen nog met eere vermeld. Bravo Succes, „Donkere Duinen loop" van HAV F. de Ruyter toont zyn klasse. Onder buitengewone weersomstandigheden (hoewel het er 's morgens niet naar uitzag) heeft Zondagmiddag om precies 12 uur het startschot geklonken voor den eersten Helder- schen veldloop, die een groot succes is gewor den voor de nog jeugdig organiseerende ver- eeniging. de H.A.V. Was het aantal loopers al reeds van dien aard, dat van een succes ge sproken kon worden, de qualiteit van de deel nemers vegrootte dit nog. Daar waren immers een Frits de Ruyter, een Meijer, een Gaaren- stroom, allen krachten, die geducht meetellen in de Nederlandsche athletiekwereld. En deze vooraanstaande figuren hebben dan ook niet teleurgesteld, al was De Ruyter ver de meer dere. Met een souplesse, waar men hier ver steld van stond, liep hij het parcours, dat, zoo als de heer Pauw, penningmeester der K.N. A.U., verklaarde, tot één der ideaalste, die hij in Nederland gezien hee't, behoorde. Tóch was er aan dat parcours o.i. één gebrek, het was n.l. helaas voor de toeschouwers onoverzich telijk. En nu mag het nog zoo volmaakt zijn voor de deelnemers, In den Helder gaat het voorloopig nog bovenal om de propaganda voor de athletieksport. En die propaganda on der het sportlievende publiek van Den Helder, en dat waren er, getuige het aantal toeschou wers, heel wat, wordt niet in de hand gewerkt met een, voor deze belangstellenden, vrijwel onoverzichtelijk parcours. Mooie sport. Er is andere mooie sport geleverd. Het begon met de Juniores, die één kilometer moesten loopen en waarin een Alkmaarder met wel 5 meter voorsprong als eerste door de finish ging. De jeugdige Gledpootjes weerde zich ge ducht en legde beslag o pde derde plaats. Vervolgens waren de inwoners van Den Helder aan de beurt, die eveneens voor een zeer spannende race zorgdroegen. Favoriet Verfaille kon het echter niet bolwerken tegen den H.R.C.-er Wüst, die met geringen voor sprong eerste werd. De 3 km-race voor C- en D-klassers verliep zeer verrassend. Immers hier bleken de D- klassrs overwegend sterker, dan hun collega's uit de hoogere groep en zij waren het dan ook, die met de eerste plaatsen stryken gingen. Tenslotte leverde ook de A- en B-klasse een verrassing op. Favoriet De Ruyter toonde zich wel ver de meerdere van zijn tegenstanders, doch Gaarenstroom wist de reeds als tweede gedoodverfde Meijer op het laatst nog voorbij te komen. De prijsuitreiking. In de uitspanning „Duinoord" verzamelden zich na afloop alle deelnemers, en hier was het Burgemeester Ritmeester, die met een toepas selijk woord de verschillende prijswinnaars ge lukkig maakte. In zijn speech sprak hij o.a. de hoop uit, evenals de voorzitter der H.A.V. reeds gedaan had. dat de toeloop bij een eventueel volgenden veldloop, vooral wat betreft de in woners van Den Helder, nog veel grooter mocht zyn, dan dat nu het geval was. 3000 meter, klasse A. De uitslagen. Tijd 6.55 1. F. de Ruyter, Quick. Amsterdam 2. F. Gaarenstroom, Volewyckers, Amsterdam 7.16 3. J. Meijer, Volewyckers, A'dam 7.21 3000 meter, klasse B. 1. J. Walter, Volewijckers, A'dam 7.20.9 2. J. Dekker, H.E.O., Hoorn 7.23.4 3. C. Berkhouwer, A.V.A., Alkmaar 7.26 3000 meter, klasse C. 1. P. S. Groot, H.E.O., Hoorn 7.49 2. Jb. Water, H.E.O., Hoorn 7.49 3. C. Scheer, H.E.O., Hoorn 8.03.3 3000 meter, klasse D. 1. J. Dourlein. Zeemacht. Den Helder 7.34.8 2. P. Huurman, Den Helder 7.46 3. J. Schippers, Olympia, Den Helder 8.08 1. F. Wüst. H.R.C., Den Helder 5.20.6 2. W. Bakker, Den Helder 5.21 3. F. Verfaille, Pro Patria, Den Helder 5.23 1000 meter Juniores. 1. P. G. Helder, A.V.A., Alkmaar 2.50.4 2. A. Keïjzer, Texel. Den Burg 2.50.6 3. L. Gladpootjes, H.A.V., Den Helder 2.53.5 BERGSPORT Nederlandsche renners te Antwerpen In het Sportpaleis te Antwerpen zijn inter nationale wielerwedstrijden gehouden, waar aan ook een aantal Nederlandsche renners deelnam. De belangrijkste wedstrijd, een kop- pelrit over 80 K.M., 1 ad het volgend resultaat 1. Kaers-Debruycker, uur 37 min. 42.0 sec. (nieuw baanrecord). 2 WalsPellenaars, 3. BoeyenGroenewegen. 4. SchulteMiddel kamp, 5. BraspenningDe Korver. Nederlandsche successen te Antwerpen In het Antwerpsche Badhuis zijn Zaterdag avond onder groote belangstelling internatio nale zwemwedstrijden gehouden, georganiseerd door de UNA. Van Nederlandsche zydo namen hieraan deel een aantal zwemsters en zwemmers van de RDZ en RCZ. Op de 100 m. borstcrawl eindig den Rie van Veen, mej. Groemweg en mej. Soetekouw op de eerste drie plaatsen, bij de heeren zorgde de Europeesche kampioen Hoving voc een Nederlandsche overwinning. Op de 200 meter schoolslag bezette de Belgi sche recordhoudster Mej. Van de Kerckhove de eerste plaats voor mej. Eeen. terwijl Kruit hof als eerste bij de heeren aantikte. De laatste jaren is de bergsport wel erg opgekomen. Er wordt tenminste meer re clame voor gemaakt, maar ook vroeger, toen nog niet zoveel mensen naar het bui tenland en naar het bergland gingen, wa ren er velen, die als ze maar enigszins kon den, de bergen in trokken. Natuurlijk was het toen nog gevaarlijker dan tegenwoor dig om grote tochten te maken, want toen hadden ze nog niet zulke goede uitrustin gen als nu. Als nu een bergbeklimmer al leen of met een gids de bergen intrekt, heeft hij heel sterke touwen bij zich, klim schoenen en berglaarzen, sneeuwkappen voor de sneeuw en waterdichte kleren. Maar toen trokken ze er zomaar op uit. Met de schoenen, die ze hadden en met de kleren, die ze toevallig hadden. Die kleren waren heus niet waterdichten als ze op een gletscher in een flinke sneeuwstorm kwa men, werden ze door en door nat en moes ten dikwijls in die kleren, die stijf stonden van de kou en nattigheid, een nacht op het ijs doorbrengen. Grote ontberingen ston den die mensen toen uit en dikwijls kwa men ze halfbevroren terug. Maar ook tegenwoordig blijven de geva ren, die aan de bergsport verbonden zijn, nog groot. Dat kan ook niet anders, want de bergen veranderen niet, al vinden de mensen telkens andere middelen en ster kere touwen en betere schoenen om ze mee te beklimmen. Elk jaar vallen er dan ook weer slachtoffers in de bergen. Maar meestal zijn dat mensen, die on voorzichtig geweest zijn en die dachten, dat ze meer konden doen, dan ze in werke lijkheid konden. Want als je voorzichtig bent en met een goeden gids gaat, is het gevaar niet erg groot. Die gidsen zijn be kend met de bergen, waar ze je op voeren. Ze weten precies waar de gevaarlijke plaat sen zijn en hoe ze daaromheen kunnen ko men Ze hebben de beste touwen bij zich die er te krijgen zijn en ze zijn volkomen te vertrouwen. En dan is het fijn om bergtochten te ma ken. Dan hoef je niet meer bang te zijn, dat je zult vallen of dat je een ongeluk zult krijgen. Het gebeurt natuurlijk ook wel eens, dat iemand, die met een goeden gids uitging, iets overkwam, maar toch niet dikwijls. Hoog in de bergen zie je de berg wereld op zijn mooist. En je hoeft heus niet altijd grote tochten te maken en gevaarlij ke dingen te doen, om ervan te genieten, want als je lager blijft, kan je genieten van de bloemen, die overal op de alpenweitjes staan. Het is ook helemaal niet te verwon deren, dat er elk jaar opnieuw weer zoveel mensen naar het bergland gaan, want wie er eenmaal is geweest, verlangt er elk jaar naar terug. CVV-KFC 2-5 In een weinig aantrekkelijken wedstryd heeft C.V.V. op eigen terrein een verdiende nederlaag geleden tegen K.F.C. Geen der beide ploegen heeft voetbal laten zien, dat zelfs maar bij benadering op eerste klasse spel leek. Het was voornamelyk te danken aan eenige doorbraken van den raclïen Krui"er en P. de Boer, dat het C.V.V.-doel doorboord werd. Nu beschikte C.V.V. niet over doelman Kruide nier, misschien had hij het beter gedaan dan zijn vervanger Van Gelder, maar ook dan zou C.V.V. waarschijnlyk verloren hebben. In den aanvang was C.V.V. nog het best op dreef en het werd dan ook na een minuut of 10 al 10 door Van Bokkum. Molenaar maakte van een fout van de C.V.V.-verdedi- ging gebruik om gelijk te maken, en met een goeden kopbal bracht De Boer uit een voor zet van Kruiver nog voor de rust den stand op 12. Na de rust bracht De Bast met een houd baar schot den stand op tot 13, waarna Kruiver er handig 14 van maakte. Toen Van Gelder een hard schot van De Boer val lend keerde, waarbij de bal voor de voeten van Kruiver rolde, maakte deze van de gele genheid gebruik om no 5 in het net te wer ken (1—5). Een wanhopige, uitval van C.V.V. gaf ten slotte aan Zanen de gelegenheid om den stand op 25 te brengen. Competitie Lippensbeker gaat door De competitie voor den Lippensbeker zal dit seizoen in ieder geval doorgang vinden. Mochten de West-Duitsche stedenploegen door het besluit van den rijkssportleider niet deel nemen, dan zullen in de competitie voor den Lippensbeker alleen Brussel, Antwerpen, Den Haag en Amsterdam uitkomen. De ontmoetin gen tusschen Den Haag en Amsterdam a.s. Woensdag in de residentie en Donderdag te Amsterdam zullen reeds gespeeld wor den in het kader van deze competitie.

Schager Courant | 1938 | | pagina 7