naar Maat Rotterdamsche Bankvereeniging! Kantoor SCHAGEN Coupeur Roosjes Succes Ingezonden Hoornsche Crediet- Effectenbank N.V. JULIANADORP Pluimveevoeding Corsetten. Belangrijk bericht, Radioprogramma Schaden. 11 Dec. 1938. M. do Redacteur! Gaarne zag ondergeteekende het volgende in uw blad opgenomen. Het zij mij vergund naar aanleiding van 't verslag van de op 9 dezer gehouden raads vergadering een opmerking te maken. In dit verslag komt naar voren, als zou ik te gen het voorstel van B. en W. zijn, betref fende den bouw van de Landbouwschool te Schagen. Volgens dit verslag zijn de voor stellen met een wijziging onder goedkeuring der hoogere instanties met bijna algemeene stemmen aangenomen. Alleen weth. Bijlsma stemde tegen, omdat hij zich niet kon ver eenigen met de wijziging door den heer De Veer voorgesteld, een school met zes leslo kalen, inplaats van vier te bouwen. Om nu geen verkeerde meening te doen postvat ten .wilde ik dit op deze plaats met beslist heid tegenspreken. Het is namelijk zoo, dat de heer De Veer een amendement indiende (welke weer door weth. Buiskool werd geamendeerd), om de school met twee lokalen uit te breiden, mits met goedkeuring van den Inspecteur van den landbouw, en als 't binnen de be- groote som van f55.000 blijft. Nu wil ik als volgt mijn tegenstemmen te gen dit amendement, wat door den voor zitter in stemming werd gebracht, moti- veeren. Mijn meening is nl., dat wanneer de aanneemsom beneden de f55000 valt, er over eenige jaren een tekort aan ruimte is, de z.g. Dordtsche regeling in werking treedt, wat wil zeggen, dat dan de regeering de kos ten van uitbreiding betaalt. Om deze reden heb ik tegen dit amendement De Veer ge stemd, daar wij dan eenige duzenden gul dens ui zouden sparen. Ik heb hier den bouw van deze school niet in het minst tegenwerkt, zooals aan 't einde van het verslag tot uiting komt. Met dank voor plaatsing, D. BIJLSMA. Wij willen gaarne aannemen, dat de heer Bijlsma niet tegen het stichten van een land bouwschool is. Dit zou al te dol zijn. Onzen verslaggever treft echter geen enkel verwijt. De zaak heeft zich precies zoo toegedragen als in ons raadsverslag vermeld. De lezing in twee andere bladen is ook geheel gelijk aan de onze. Als er een fout is begaan, dan moet wet; houder Bijlsma die bij zichzelf zoeken. De voorzitter bracht als het meest verstrek kend, het voorstel van B. en W. in stemming, uitgebreid met het amendement-de Veer en het subamendement Buiskool. Hier stemde de heer Bijlsma tegen. Dal hij het niet zoo bedoeld heeft, en de schijn is gewekt, dat wethouder Bijlsma tegen het stichten van de landbouwschool is, is heel vervelend, maar niet onze schuld. (Red.) Uit onze omgeving LANGEND1JK Dr. Max Euwe komt aan den Langendijk. .\aar wij vernemen heeft de feestcommis sie, welke door de Schaakclub „Schaakmat" was benoemd, om het 5-jarig bestaan van deze club een feestelijk karakter te geven, zich in verbinding gesteld met den schaak meester Dr. Max Euwe. Dr. Euwe verklaarde zich bereid, op den 13en Januari a.s. een simultaan seance te spelen tegen „Schaak mat". Een attractie, welke door de schaak liefhebbers van den Langendijk ongetwijfeld op prijs zal worden gestled. BROEK OP LANGENDIJK. Tragisch. Zaterdagmorgen heeft het 2-jarig zoontje van den heer C. Smith Tz. in een onbe waakt oogenblik een teil met kokend wa ter omver getrokken, met het droevig ge volg, dat de kleine de geheele inhoud over zich heen kreeg. Met hevige brandwonden overdekt is het in zorgwekker.den toe stand overgebracht naar het ziekenhuis te Alkmaar. OUDKARSPEL. Noord-Hollandsch Revuegezelschap. Gisteravond trad alhier voor de tweede maal op het Noordhollandsch Revuegezel schap voor de afdeeling Oudkarspel der Com munistische Partij Nederland. De voorzitter, de heer P. K. Volkers, opent dezen avond en wijdt eenige beschouwingen aan den internationalen toestand. Een speciaal woord van welkom richt voor zitter tot twee aanwezige landgenooten, wel ke deel uitgemaakt hebben van de Interna tionale Brigade in Spanje. Spr. brengt een woord van hulde aan deze dappere strij ders voor de democratie. Velen zijn echter ook niet terug gekomen en hebben hun daad met den dood moeten bekoopen. Spr. vraagt voor deze kameraden een oogenblik stilte, waaraan door alle aanwezigen wordt vol daan. Sterk becritiseert voorzitter de houding der Nederlandsche regeering, welke deze strijders tot tweede rangs burgers degradeert. Daarna begint men met de revue-opvoe ring, welke veel humor en rake zetten brengt, waarbij het fascisme niet wordt vergeten. Medewerking werd ook nu weer verleend door de Hollandia-Girls, welke zich uitste kend van hun taak kweten. Het geheel maakte een goeden indruk. Muzikale medewerking verleende een or kest, bestaande uit een 6-tal personen, onder leiding van den heer C. Brouwer. Dit or kestje verweerde zich danig en wist de stem ming er goed in te houden. De revue zelf was samengesteld door Wim Hulst en Johnuy Henneman. ZUIDSCHAEWOUDE. Kolven. De wedstrijden van den Langendijker Kolfbond werden in den baan van den heer Rijper alhier voortgezet. De uitslagen wa ren de volgende: Eerste klasse-korpsen. Op Maat, Zuidschar- woude: P. Molenaar 154 p.. P. Groet 116 p., C. Berkhout 137 p. Totaal 337 p. Gezellig Samenzijn, Zuidscharwoude: Th. Rijper 111 p.. G. Mettes 123 p., F. Mulle- br->m 119 p. Totaal 3S6 p. Vriendenkring, Noordscharwoude: G. Deu- tekora 137 p„ G. Hop 149 p., F. Kostelijk 103 p., totaal 392 p. Volharding, Oudkarspel: P. Langedij.k 131 p.. C. Vlug 138 p. P. Gelder 147 p. Totaal mmtem Tweede klasse: Op Maat: J. J. Reijne 131 p., P. v. d. Welle 87 p., J. Loeuwrik 119 p. Totaal 40 punten. Vriendenkring: G. Lange dijk 128 p., L. Mallekote 116 p., K. Langedijk 122 p. To taal 366 p. Ons Genoegen, Noordscharwoude: K. Rui ter, n.g., P. Jes 114 p., A. Moeijes 119 p., Totaal 233 p. Volharding: K. Kat 110 p., L. Stokman 101 p., C. Plakman 122 p. Totaal 341 p. Personeel: P. v. Dam, le klasse, 126 p.t L. Dekker 128 p.ï J. du Burck 107 p.; M. Vlug 122 p.; A. Eecen 151 p., allen tweede kla cc/i W1ERINGERWAARD Ouderavond. Op den ouderavond in de O. L. school wa ren ruim 30 moeders en vaders aanwezig. Wegens ontstentenis van den voorzitter, No taris Koomen, wordt de bijeenkomst geopend door den heer Sieswerda, terwijl Burgemees ter Kaan als secretaris de notulen leest, van de in Nov. 1937 gehouden alg. vergade ring. Medegedeeld wordt dat de bloemen, die geteeld zijn op het daarvoor beschikbaar gestelde veld van den heer J. Saai een mooie stoffeering zijn geweest van de lokalen. Burgemeester Kaan deed eenige mede- deelingen over de melkverstrekking, ook wat betrof de financieele zijde. De gemeente geeft alle jaren f 100.waarvoor aan 30 kinderen in overleg met Dokter, melk kan worden verstrekt. Het is zeer moeilijk me dewerking van de ouders te verkrijgen. Ongeveer 60 a 70 pCt. van de quitantien kwam onbetaald terug. Op die manier gaat onze zin er wel wat af. Er zal een andere regeling getroffen moeten worden. De heer Sieswerda deed eenige mededee- lingen over de tandverzorging, waarbij bleek dat deze dienst uitstékend voldoet. Verder werd door den heer Kaan een toe lichting gegeven betreffende den schoolart- sendienst. Er heeft 3 koeren per jaar volle dig onderzoek plaats en éénmaal per twee maanden een vluchtig. Bestuursverkiezing. In plaats van Mej. Kromkamp, die wel herkiesbaar was, doch liever niet meer in aanmerking kwam, werd nu mej. Wispelweij gekozen. Hierna werd door den heer Sieswerda een zeer interessante lezing gehouden, getiteld: „De eeuw van het kind". Er is een tijd geweest dat liet als een last werd beschouwd zelf liet kind te voeden. Men moest zich allerlei ontzeggen. Soms was 't noodig om de moeders er op te wijzen dat ze hun plicht verzaakten door zoo gauw mogelijk de zorg van hun zuigeling over te dragen aan betaalde krachten. Gelukkig is sinds 1900 het kind veel meer het onderwerp der belangstelling geworden. Wat de opvoe ding betreft, heeft de heer1 Sieswerda de vol gende indeeling gemaakt, n.1.: Lichamelijke, Verstandelijke en Zedelijke opvoeding. Uit de geheele lezing kwam we] nuar voren, dat verscheidene ouders te kort kwamen bij de opvoeding van hun kinderen. Dr. Kuiper heeft gezegd: Geef me het kind en ik heb de toekomst want het jonge kind is kneedbaar als was. Dat legt de verant woordelijke ouders de heilige plicht op, voorzichting, zorgvuldig met het hun ge schonken kind te handelen. De kleuterleeftijd goede zorgen voor lichaam en ziel. De kinderleeftijd goede zor gen voor lichaam hoofd en hart. De jongens- leeftijd, goede zorgen voor alles! Geheiligd door de ouderliefde die verstan dig alles omvat, geen verwennen van het kleine kind, geen onmogelijke eischcn aan de schooljeugd oog geen onmachtig: Laat maar gaan, hij ontgroeit me bij de rijpere jeugd. Burgemeester Kaan dankte den spreker voor deze leerzame inleiding. Bij de rondvraag werd er door den Bur gemeester nog op gewezen dat op uitvoe ringen zeer vaak kinderen met ouders mee komen wat z.i. een gebrek aan inzicht is. Ook had spr. het nog over de kinderfeesten, te gen overdrijving waarvan hij waarschuwde. Door den heer van Ham werd in verband met financieele plichten waarover deze avond nog al eens is gesproken, opgemerkt dat hem gebleken is dat van de opbrengst der centen op keuveltjesavond slechts één jongen 5 cent heeft gegeven voor tandver zorging. Daarentegen werd door een ander in 3 dagen 16 centen versnoept. Snoepers worden geen goede menschen. Nog een an der was in 9 Zondagen 4 maal naar de Bioscoop geweest. Mej. Kuiper vond het niet goed, dat kin deren die in de zesde klasse moesten overblij ven, niet met het grootc schoolfeest mee mochten gaan. Dit is een dubbele straf. Is het niet beter volgens den leeftijd te werk te gaan? De heer Sieswerda is het volkomen met haar eens en wi] deze zaak gaarne in oei? onderwijzersvergadering ter sprake brengen. Hierna sluiting. WINKEL Gymnastiekuitvoering. Gisteravond werd in het lokaal van den heer D. A. de Bruijn een openbare uitvoe ring gegeven door de gymnastiekvereeni- ging „Sparta" alhier. De voorzitter, de heer C. Keetman, opende deze bijeenkomst en heette alle aanwezigen welkom en drukte er zijn spijt over uit, dat met meer ouders van hun belangstelling hadden blijk gege ven. Voorts bracht spreker dank aan het college van Burgemeester en Wethouders voor de verleende vergunning tot het hou den van een verloting. Het programma bevatte een groot aan tal oefeningen, welke onder leiding van den heer S. Keesman uit Schagen keurig wer den uitgevoerd en het was jammer, zooals de voorzitter reeds in zijn opening naar vo ren bad gebracht, dat niet meer belangstel lenden aanwezig waren, aangezien het ge halte van het turnen zeer goed was. Aan het einde had een verloting van taarten plaats. Tot slot een gezellig bal, waarvan de muziek op de bekende wijze werd ver zorgd door de familie Kos. „Spartakan als altijd op een goed geslaagde uitvoering te^ rugzien. KOEGRAS JULIANADORP. Over den kop geslagen. Zaterdagavond ongeveer half acht is de vrachtauto van de firma Schip, hij het West eindo bij de z.g. Blauwe Keet, tweemaal over den kop geslagen, doordat de stuurin richting brak. De wagen werd zeer ernstig beschadigd, de lading meubelen geheel vernield. De chauffeur kwam wonder boven wonder bij na met den schrik vrij. ALKMAAR Oudegracht 297 HOORN Dal 8 SCHAGEN Torenplein E 76 Alle Bank- en Effectenzaken. Moderne Kluisinrichting. De A.N.P.V. PLUIMVEE. FILM komt te in Café DOORN op DINSDAG 13 DECEMBER. Aanvang 8 uur. Niemand verzuime deze hoogst interessante film bij te wonen. Entrée 25 cent. COÖP. LAND- en TUENB. AANK. VERG. te BREEZA.ND DONDERDAG 15 DECEMBER Ir. v.WIJK een lezing houden over in lokaal van JAC. BORST, 's avonds 7.30 uur. HET BESTUUR. TE KOOP; 600 Spoorbielsen, 600 Schotjes, 135 bij 50 c.M., goed voor gras silo's of bergplaatsen, 30 Plan ken, 14 c.M. br., 7 M. lang, 5 4 20 Kruiplanken, 20 c.M., 4, 6, 7 M. lang. 5tf Eternietplanken 210—180 lang. 14 Gereedschaps kastjes. 10 grenen Balken, 7 tot 9 M., 18 bij 28. 60 Hekpalen, 2 M. 14 eiken Balken, 15 X 25 c.M., 4 M. 10 eiken Ribben, 10 x 20 c.M., 6 M. 20 battings, 3 tot 6 M. Voorts Pakkisten, Vaten, Kuipen, Dekzeilen en Brand kasten. H. Schrieken TEL. 1. SCHAGEN. Gevraagd: Een HUISHOUDSTER, v. g. g. v. Leeftijd ongeveer 30 jaar, die ook genegen is om in winkel werkzaam te zijn. Adres: JOOST DE LEEUW, Smederij, te Opperdoes. hebben steeds Wij beschikken over een prima en verwerken uitsluitend prima stoffen, U koopt 't beter bij Schagen Comb. Bervoets. Wegens huwelijk gevraagd: EEN HULP IN DE HUIS HOUDING of Dagmeisje (met Kerstmis), P. GEEL. Winkel. Te koop: EEN ZEUG, 25 Dec. kunnende werpen. Eerste werp. Bij C. MULDER, Noorderbuurt, Wieringen. BIGGENMERKEN te koop gevraagd. Aanbiedin gen m. prijsopgaaf aan G. POOI Nz., Barsingerhorn. Gevraagd te Bergen: Flinke zelfst. DIENSTBODE, 9 v. d. e. n. Aanmelden mondei, of schriftel. Randlaan 2. N.V. De Heldersche Graan, en Kunst- mesthandel voorheen C. R. Keyser Co., Binnenhaven 64, tel. 106, Den Helder Vrijblijv. noteering af magazijnen op onze bekende condities: Laplatamais f8.70 Maïsmeel f 8.80 Gerstemeel Inl. f 8.60 Voertarwe, zware blanke f 8.— Haver geschoond f 6.80 Chevaliergerst, zware geschoond Boonenmeel f 7.80 Gemengd Kippenvoer OCHTENDVOER C.R.K. Varkensmeel A f 8.60 B f 8.55 C - Kalvermeel met mineralen A f 9.80 B - Koeienmestmeel A f 8.60 B - Koeienmeel 30—32 eiwit en vet (brokken f8.50) - Murwe Lijnkoek W.L., en Prins in kisten, nelto Maïsmeel Voerroggemeel inlandsche - Fijn Havermeel - Maisglutenmeel - 7.20 7.20 7.30 8.30 7.90 8.70 9.90 8.50 9.40 8.60 8.60 9.90 Wessanen's Weidekoekjes B 28-30°/o eiwit en vet - 8.65 Wessanen's Melkveekoekjes blokjes A 32-34% - 8.70 Weidekoekjes Prins 8.60 Gebr. Amerikaansche Lijnkoek - 9— Gebr. Zaansche Voorslaglijnkoek f 8.90 Vette - 9.30 Lijnzaadschilfers SYPESTEYN e.a. - 9.— Gebr. Grondnotenkoek 55% f 8.25 Schilfers 58% - 8.40 Gebr. Cocoskoek, blanke - 8.25 Soyaschroot Inlandsch Gebr. Palmpitkoek Protospulp f 6.40 Tarwezemelen t 7.50 Vischmeel „Hol'andia" f 12.50 Diermeel SCHAGEN f 9.30 TURFMOLM Roosendaalpulp Tarwegrind Haringmeel Carnarina N.S. per pak Per 100 K.G. Gemalen en gebroken bruto voor netto* MAAL- EN PLETLOON van granen f 0.30 per 100 K.G. 12 December 1938 7.50 5.80 7.50 10.80 10.70 1.40 DONDERDAG 15 DECEMBER is onze corsetticre wederom te spreken van half twee tot 4 uur. Voor iedere figuur is een corset te leveren. Reeds een MAATCORSET vanaf* f3.95. Aanbevelend, HOOSZIJDE E 113, SCHAGEN. B. Briigeman-Deufekom vraagt JONGSTE BEDIENDE. 'Alleen schriftelijke sollicitaties. OUDE N1EDORP 'T VELD. L.T.B. Vrijdagavond vergaderde de tuinders- en boerenvakbond L.T.B., in café Brouwer al hier. Behalve de bestuursleden waren 11 leden opgekomen. De Voorzitter betreurt de ge ringe opkomst, doch hoopt ook met weini gen iets te bereiken. De voorzitter van den Boerenvakbond deelt mede, dat geen verruiming van de kalycrcnschetsen werd verkregen, waarom verzocht was, en dat de toewijzing van big gen zelfs moest worden ingekrompen. Van den heer van Heiwijnen is bericht van verhindering ingekomen om dezen avond te spreken over onkruidbestrijding. Hierna volgt behandeling van den be schrijvingsbrief voor de te Haarlem te hou den algemeene vergadering op 12 Dcc. a.s. De heer D. Wijnker verzoekt, even als vorige jaren, te trachten in den Wieringenneerpolder land te verkrij gen. Na uitvoerige bespreking wordt besloten zich in verbinding te stel len niet de gemeente om te dien aan zien iets te bereiken. Daarna wordt door den voorzitter ingeleid liet punt van eventuecle vestiging in den V\ ieringeruieerpolder, in verband met de uitgave van ongeveer 100 kleine bedrijfjes. De voorzitter beeft hierover het Kamerlid den heer Groen gesproken. Deze hoopt op een belangrijke deelname uil deze streek. De heeren C. Droog. C. Broerseu Pzn., S. de Boer Czn. en P. Tcssclaar gaven zich hiervoor op. We moeten het maar eens leeren. Bij de verschillende klachten omtrent het geen toeslag geven op afwijkende kool en liet feit, dat bij de heooiaeeling hieromtrent dè kool zoo s|.oedig afwijkend wordt be paald, zegt de vooizitter dat, indien ook de al wijkende kool zou worden gesteund, men ze weer langer zou.bewaren. W e moeten het maar eens leeren, zegt spr., om ze op te rui men voor ze afwijkend zijn! Het voorstel van den heer S. de Boer, om te trachten de heffing voor aardappelselectie opgeheven le krijgen wordt met gesteund. Thans wordt de vergadering voortgezet onder presidium van den Boerenvakbond, den heer Kccsom. Spr. stelt voor den afge vaardigde op te dragen zijn stem uit te bren gen op den heer Paardekoopei, op uc alge meen vergadering, zulks in verband met de vacature van den heer Van der Zwaan. Te vens wenscht spreker, dat iii verband met de vlefeschproductie de toewijzing van ossen- schetsen wordt ingekrompen. Naar de alge meene vergadering te Haarlem zullen wor den afgevaardigd voor de boeren den heer II. Schouten en voor dc tuinders de heer P. Teaselaar, voor hot gemengd bedrijf de heer D. Wijnker. Tevens zal de geestelijke advi seur aanwezig zijn. Bij de bespreking van het looncontract wordt overeengekomen, dat men zich zal refereeren aan dc werkwijze in de omlig gende gemeenten met dien verstande ech ter, dat in plaats van de bepaling „Licht tot donker" zal'komen „volgens plaatselijk ge bruik". Alvorens hierover echter definitief zal kunnen worden besloten, zal men zich eerst wenden tot den modernen neutralen bond. Namens den heer Groen, vertegenwoordi ger van het verzekeringskantoor van den L.T.B. brengt de voorzitter ter kennis van de gegadigden de wenschelijkhcid hun ver- loonstaten in orde te maken., opdat deze bij aanbieding van de kwitantie vlug kunnen worden afgewerkt, in verband met de ver plichte verzekeringen. Na de rondvraag volgt sluiting. BERGEN ST. NICOLAASFEEST. Vol verwachting klopte 't hart van dc ongeveer twee honderd kinderen, die gistermiddag, vergezeld van vader of moeder, in de Rustende Jager de komst verbeidden van den grijzen bisschop. Sin terklaas is toch iets schoons. „Sjuust in deuze tijen". „Immers", zooals Dré 't in zijn Brabanlsche brieven zei, „de mienschen denken weer 'ns 'nen keer nie 't eerst om 'r eigen, maar om d'nen naaste". Zoo kon dan ook de commissie van de afd. S.D.A.P. en N.V.V., dank zij de milde gaven, waarvoor zij bij monde van den heer L. Monnier, hartelijk dank zei, weer het jaarlijksche Sinterklaasfeest organisee- ren, waarvan ook een paar van die opge jaagde slumperds uit den vreemde konden genieten. Om het wachten op den jarige wat te korten, werden vele liedjes gezongen en kwam tante Jet in haar mooie Bieder- meijer costuum vertellen, hoe een meisje genezen werd van haar zucht tot opschep pen, tot groote pret van de jeugd. Oom Wim Bijmoer's poppentheater wist ook de belangstelling gaande te houden en na zijn Roodkapje beloofde een ieder steeds gehoorzaam te zullen zijn. En toen was het groote oogenblik daar. De populaire grijze kindervrien-d schreed met statigen tred door de zaal, gevolgd door een ooi ijk zwartje. Stoute kinderen waren er nu niet meer, alles was als bij toover- slag zoet geworden en... de goeie Sint reik te met milde hand cadeautjes uit, zoodat tenslotte alles, groote en klein, hoogstvol- daan huistoe ging. „Sinterklaas is toch iets schoonse* Sinter klaas mot blijven bestaan, veur kinders en groote menschen", WARMENHUIZEN EEN GASDRUK-REGULATEUR. Verkoop van grond aan de ge meente Alkmaar. In de eerstvolgende raadsvergadering der gemcenie Alkmaar stellen B. en W. dier gemeente voor, van de gemeente W-armen huizen aan te koopen een gedeelte grond van den tuin van de leegstaande school met onderwijzerswoning te Schooiidam, groot ongeveer 16 M2. voor den prijs van f 2. per M2. Ten behoeve van de gasvoorziening in de gomeene Schoorl zal het namelijk noodzak e lijk zijn in de te leggen persleiding Koedijk DINSDAG 13 DECE3IBER 1938. Hilversum I, 1875 en 415,5 m. t* KRO-Uitzendiu g. 8.009.15 Gramofoonplaten (Om 8.15 Ber.)', 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstige causerie. 12.00 Berichten. 12.15 De KRO-Melodisten en solisten. 1.00 Gramofoonplaten. I.20 Vervolg concert m.m.". solist. 2.003.00 Voor de vrouw. 3.05 Modecursus. 4.05 Berichten, gramofoonmuziek. 5.00 Het KRO-Orkest. 5.45 Gelukwenschen. 6.05 De KRO-Boys m.m.v. solist en gramo foonmuziek. (Om C.30 Berichten). 7.00 Berichten. 7.15 Causerie: „Kaïn", 7.35 Sportpraatje. 8.00 Berichten ANP; Mededeelingen. 8.15 KRO-Orkest en solist. (9.009.20 Inter* view). 10.05 Gramofoonmuziek. - 10.30 Berichten ANP. 10.40 Sigmund Gaspari en zijn Hongaars orkest. II.05—12.00 Gramooofoonjiaten, Hilversum n, 301,5 m. AVRO-Uitzending. 11.0011.30 v.m. en 6.30—7.00 n.m. RVU. 8.00 Gramofoonplaten (ca. 8.15 Berichten). 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gewijde muziek (Gr.pl.) 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Ensemble Jonny Kroon. 11.00 Causerie „De Hond", 11.30 Vervolg concert. 12.15 Berichten. 12.17 Orgelspel. 12.30 AVRO-Amusementsorkest (Opn.). I.15 Omroeporkest. 2.00 Gramofoonplaten. 2.45 Knipcursus. 3.45 Zang met pianobegeleiding. 4.05 Pianovoordracht. 4.30 Kinderkoor. 5.00 Kinderhalfuur. 5.30 Omroeporkest. 6.25 Berichten. 6.30 Causerie „Bent U evenwichtig?" (4). 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Zang met piano en accordeon, 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP. Radiojournaal, mede deelingen. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein. 10.00 Radiotooneel. - *^i4" 10.20 Bridge-les. II.00 Berichten ANP, hierna gramofooh" platen. 11.3012.00 A. Spezialetti's ensemble. Warmenhuizen een hoogedruk-regulateur op 'te nemen, om daarmede het gas van hoogen druk op stadsdruk terug te bren gen. Deze regulator kan het best geplaatst worden in de persleiding zelf te Schoorl- dam.

Schager Courant | 1938 | | pagina 8