Uw Gelukwensch 50 cent Pluimveehouders bijeen Werk! Brutale kerkdiefstal in het Oudejaars~ nummer van de Schager Courant! In te zenden vóór 26 December a.s. Theater Royal Uit onze omgeving De scheidende secretaris C. Kwant, gehuldigd en benoemd tot eerelid. De Bond van Pluimveehoudersverecniginpen in Noordholland hield gisteren een algemee- ne vergadering in caé „Centraal" te Alk maar, onder voorzitterschap van den heer W. Voreter te Jisp. Zeven van de negen afdeelingcn waren vert egenwoordigd. De voorzitter opent de vergadering met het gebruikelijke welkom en wendt zich in 't 'bijzonder tot den heer v. Asperen Verven ne, pluimveeteeltconsulent, en den directeur der Alkm. Eierveiling. Spr. wijst er op, dat deze vergadering een bijzonder karakter krijgt, doordat de secre taris, de heer C. Kwant, vandaag den ze ventigjarigen leeftijd bereikt en wenscht lvem van harte geluk, waarmee de vergade ring door een luid applaus instemt. Bloemc tjes zeggen de rest. Voorzitter memoreert, hoe dit jaar het in stituut van pluimveeselecteurs zijn beslag heeft gekregen. Vijf personen deden vorige week met goed gevolg examen. De notulen van de vorige vergadering werden onveranderd goedgekeurd. Mededeelinpen. De afd. Warder be dankte als lid wegens opheffing der afdec- line. Verkiezing. Van de drie periodiek af tredende bestuursleden is de heer C. Kwant mot herkiesbaar. Dit bestuurslid is vanaf de oprichting van den Bond de ziel van alles geweest; dank zij zijn onvermoeid wer ken en streven is de bond. wat die thans K De voorz. bronst hem hiervoor hulde, waarmee de vergadering door een hartelijk applaus instemt. De vergadering benoemt den heer Kwant vervolgens tot ecrelid om 7.00 haar erkentelijkheid tooncn. De pluimveeteeltconsulent brent hierna de groote verdiensten van den scheidenden sec-etaris naar voren en biedt hem als herinnering een cadeau aan,. De heer Kwant dankt ontroerd voor de he.-i rrehrachte hulde. Da bestuursverkiezing heeft tot rcsul- dat worden herkozen de aftredende l"d^n de heeren O. Dekker Jz. (Schooit) en .T'\ Goudsblom (Dirkshorn), I11 de vacature K- ent. wordt voorzien door de verkiezing den heer Arcenbout te Bergen, tcnviil a'-* vierde lid wordt verkozen de heer C. Vals te lip. Rondvraag. Het voorstel van de afd. Bergen om de ir,.~"",,:!kho;d te overwegen om aansluiting ven de B.P.N.H. bij de A.N.P.X. (Algein. Ned, Pluim vecverecniging) vindt geen in stemming bij het bestuur. Voor een bepaald doel zal men gaarne gezamenlijk optrek ken. maar'lid worden is niet mogelijk, om dat de A.N.P.V. geen bond is, maar bestaat üit individueele leden. Na uitvoerige besprekingen, waarbij de heer Wals betoogt, dat de graanrechten ten onrechte een twistappel hebben gevormd lus schen Ned. Pluimvee Federatie en de pluimveehouders, daar de laat sten zijn schadeloos gesteld bij Invoering van de graanrechten, wordt 't voorstel ter zijde gelegd. Ingekomen voorstellen. De afd. Krommenie meent., dat het sek sen van kuikens, de pluimveehouders hui verig maakt bij het bestellen van kuikens aan 80% haantjs heeft men niets. De pluimveeteeltconsulent deelt mede. dat. liet hier ingevoerde smokkelhaantjes betrof waartegen de regeering reeds maat regelen heeft genomen. In de vorige week gegeven teeltregeling zijn voorwaarden vastgesteld: de haantjes moeten worden af gemaakt of kenbaar gemaakt. De afd. Bergen informeert of het niet mo.gelijk is te bereiken dat de restitutie in 't broedseizoen voor de Noordh. Blauwen wordt verleend vanaf begin October. De pluimveeteeltconsulent geeft in overweging, dit principieele punt aanhangig te maken bij den Bond. De afd. Dirkshorn vraagt of de prijsstel ling van de eieren voor vermeerderingsbe- drijven op 5Yt cent bctceikcnt. dat. -er ook niet goedkooper mag worden verkocht. De adviseur antwoordt: wel goedkooper, niet duurder. Nadat nog verschillende vragen uit de praktijk zijn besproken, sluit de voorzitter de vergadering. VIJFDE LUSTRUM DER VEREENI- GING VOOR FACULTATIEVE LIJK- VERBRANDING, AFD. ALKMAAR. HERDENKINGSAVOND. De Vereeniging voor Fac. Lijkverbranding afdeeling Alkmaar, herdacht gisteravond in de „Harmonie" haar 25-jai'ig bestaan. De voorzitter, de heer Bettink, heette de talrijke aanwezigen hartelijk welkom en wendde zicli in hett hijzonder tot den spreker van dezen avond, den heer Dr. L. A. Rademakcr. Van de familie waren aanwezig de beide dochters, de afd. Bex-gen en Ileiloo en dc zusters Nieu we Niedorp en Hoorn, terwijl ook dc Arbei ders vereeniging blijk van haar belangstelling gaf. Nadat verschillende afdeelingen hij monde van mevr. Bosch—Van Werkum, Bergen, en de heeren P. Pluister, Nieuwe Niedorp, Vcldt, Heiloo, Grabowsky, Hoorn en L. Monnier, Arb. Vereeniging, de jubileerendc afd. ge luk hadden gewcnscht, waarbij de blocmcn- tjes een woordje meespraken, trad de heer K. Zwiep, de secretaris naar voren om een historisch overzicht te geven van deze kwart eeuw. Na een leven met tal van ups and downs, bleek de 25-jarige thans een krachtige afd. te zijn met 235 leden, met naast zich twee dochters, die het ook goed maken, n.1. Bergen, geboren 1934 en de jonge baby Heiloo geb. 1938. Met een „waakzaam, werkzaam wachten wij", eindigde de spr. zijn kort over zicht. Do hoofdschotel van dezen avond was de causerie van den heer Dr. Rademaker, Spre ker wenschte allereerst, namens het hoofdbe stuur de 25-jarige en de beide dochters Ber- -oscon en Heiloo geluk met dezen blijden dag. PUBLICATIE MINIMUMPRIJZEN BLOEMBOLLEN OOGST 1939. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, heeft de Minister van Economische Zaken op uitdrukkelijk verzoek van de organisa ties uit het bloembollenvak, zooals deze zijn vertegenwoordigd in de adviescommis sies voor de hlocinbollenkweekerij en -ex port, besloten de instelling van minimum prijzen voor bloembollen uit oogst 1939 niet alleen voor het binnenland, doch ook voor het buitenland te bevorderen. Deze mini mumprijzen, waarover in die commissie vol ledige overeenstemming is bereikt, zullen zijn als volgt: Hyacinthen: Binnenl. Buitenl. prijzen prijzen 19 cm. en op p. 100 st. f 6.75 f 10.— 18/19 cm. p. 100 st. f 5.60 f 8.40 17/18 cm. p. 100 st. f4.40 f 6.60 16/17 cm. p. 100 st. f3.60 f 5.40 15/16 cm. p. 100 st. f3.f 4.50 14/15 cm. p. 100 st. f2.30 f 3.45 13/14 cm. p. 100 st. f 1.85 f 2.75 Vroege tulpen: z. 12 en op p. lOOs t. fl.60 f2.40 z. 11/12 p. 100 st. f 1.35 f 2.05 z. 10/11 p. 100 st. fO.95 f 1.45 Late tulpen: z. 12 en op p. 100 st. f 1.30 f 1.95 z. 11/12 p. 100 st. f 1— f 1.50 z. 10/11 p. 100 st. f 0.70 f 1.05 Narcissen. Grove soorten. Tonnengoed p. kg. f 0.14 f 0.24 D.N. I p. 100 st. f 1.75 f 3 D.N. II P- 100 st. f 1.25 f 2,15 D.N. III en Rnd. I p. 100 st. fO.75 f 1.30 D.N. IV en Rnd. II p. 100 st. f0.55 f 0.95 Narcissen. Fijne soorten. Tonnengoed p. kg- f 0.17 f 0.28 DN. I p. 100 st. f 1.30 f2.15 DN. II p. 100 st. f0.85 f 1.40 D.N. III en Rnd. I p. 100 st. f0.55 f 0.90 D.N. IV en Rnd. II p. 100 st. f0.45 f 0.75 s-Gravenhagc, 14 Dcc. 1938. (Adv.) Wat het nieuwe wetsontwerp betrof, waar over men in de bladen heeft kunnen lezen, was Dr. Rademakcr van meening, dat dc aanhangers van dc crematie-gedachte in slechter conditie zouden komen tc verkceren dan thans, indien dit. ontwerp onverhoopt wet mocht worden. Alleen zou dan het stem pel van minderwaardigheid van de crematie- voorstanders worden afgenomen; tot lieden bleef de regecring afwezig ook bij de vcr- assching van een hoogst verdienstelijk man en werd een geridderde de militaire eer ont houden. Lichtpunten waren voor hem o.m. de ge wijzigde opvattingen van de Chr. Histori- schcn. Spr. memoreerde nog, hoe Mr. de Bic in een artikel betoogde, dat, wanneer de regec ring den burger gebiedt tc begraven, de re gecring ook heeft te zorgen, dat ieder een graf krijgt, een graf, waarin hij. kan rusten tot alles tol slof is weergekeerd. I11 zijn verder betoog weerlegde spr. 1 al van tegen de crematie ingebrachte bezwaren en eindigde zijn met de meeste aandacht gevolgde rede met. het uitspreken van de verwachting, dat thans elk lid zijn zaak zou weten te verdedigen. Na dit alles' werd onder leiding van Mej. H. C. Mansfeld per film een bezoek gebracht aan het crematorium te Vclscn, waarbij el ke onbevooroordeelde tot dc overtuiging moest, komen, dat de vereeniging in eerbied en zorg voor de dooden in niets te kort schiet. Het dubbel Mannenkwartct „Zang en Vriendschap" onder leiding van den heer Corn. Jonker zorgde voor-de muzikale om lijsting. De ten gehoore gebrachte liederen verleenden door keuze en uitvoering een passend cachet aan dezen herdenkings avond. „Koopt tandpasta uit eigen land, Dat geeft meer werk in Nederland." „IVOROL" De Nederlandsche tandpasta. NIEUWE NIEDORP LANGEREIS. „Waar gaan we heen?" Dezer dagen sprak Teo v. Driesten (in- plaats van mevr. de Haan, die door ziekte verhinderd was) voor de R.S.A.P. in café Warnaar over het onderwerp „Waar gaan we heen?" In een duidelijk betoog schetste v. Dries ten de tegenstellingen, die noodwendig tus- schcn kapitaal en arbeid bestaan. Kapita lisme brengt fascisme, en fascisme, voert tot barbarij. Daarom ook is elk samengaan met kapitalistische groepeeringen zooals wc dat gezien hebben met het Volksfront in Frankrijk en zooals hier ook de Stalinisten en de S.D.A.P. samengaan met deze regec ring, uit den boozc. Niet mèt, maar tégen het kapitalisme. Weten de arbeiders en boeren het kapitalisme niet tc verslaan, dan zal de wereldoorlog weer spoedig een fci't zijn. Er zijn twee wegen; revolutie en op bouw van hot socialisme, of kapitalistische en fascistische barbarij, wat oorlog en on dergang bctockcnt. Daarna werd nog een uitvoerige uiteen zetting gegeven van het internationale ka pitalisme en diplomaten dom. Uiteengezet werd hoe en waarom die krachten op el kaar -botsen. Zooals het feodalisme haar tijd overleefd had en noodzakelijk moest verdwijnen, zoo is het ook met het kapita lisme. Dc groote Fransehe, maar vooral de revolutie in 1917. zijn de voorbeelden voor ons hoe het. aldus spr., moet gebeuren. Nog een kort sluitingswoord en ook deze vergadering behoorde weer tot 't verleden BARSINGERHORN KOLHORN FILMAVOND T.B.C. Gisteravond werd in liet Gcr. Kerkgebouw een propaganda-avond gehouden, voor be strijding der T.B.C., uitgaande van de N.C.L.B. Deze avond was georganiseerd door het fonds, „Draagt elkanders lasten." O.a. werd oen film vertoon*, terwijl de lieer van As een propagandistisch woord sprak. Al zoo een mooie avond met een goed doel» BARSINGERHORN. Collectebussen uit de N«4. Berv. Kerk geplunderd. In de Ned. Herv. Kerk alhier heeft in den nacht van Dinsdag op Woens dag een brutale inbraak plaats ge had. Dieven hebben zich toegang we ten te verschaffen tot de consistorie kamer, alwaar zij eenige collectebus sen leegden en er met den inhoud van doorgingen. Het was de koster, de heer K. Wilms, die gisterochtend de ontstellende ontdekking van den diefstal deed. Toen hij in de con sistoriekamer kwam, zag hij oogenblikkelijk dat deze allesbehalve „aan kant." was en ook verbaasde het hem, dat de gordijnen, die den vorigen avond nog open waren, nu zorgvul dig waren dichtgetrokken. Ilij begreep, dat on ge wenschte gasten het vertrek met een bezoek hadden vereerd en, naar hij bij 'n snel ingesteld nader onderzoek bemerkte, helaas niet zonder resultaat Eenige collectebuscn bleken geleegd te zijn. Een ruit van één der ramen lag aan dig gelen; daardoor zijn de inbrekers blijkbaar naar binnen gewipt, en hebben door de. dichte gordijnen voor spiedende blikken van eventueele nachtelijke wandelaars ge vrijwaard, zich de offers der kerkgangers toegeëigend. Van een en ander is aangifte gedaan, met het gevolg, dat nu gemeente en rijksveldwacht van Kolhorn, vergezeld van een speurhond, op pad zijn gegaan om de boosdoeners in hun kraag te grijpen. Tn verband met deze diefstal, vernemen wij nader, dat er twee collectebusjes geleegd zijn, welke de bijdragen der catechisanten bevatten en het bestolen bedrag waarschijn lijk niet veel meer dan f 10.bedraagt. Er bleken ook eenige kasten opengebroken tc zijn, in één waarvan de zilveren schalen en bekers voor het Heilig Avondmaal staan geborgen; dit zilver bleef echter onaange roerd. FIETS GESTOLEN. Gisteravond ging de heer K. Bakker een visite maken bij iemand op den Leekerweg Zijn fiets had hij een oogenblik tegen een boom gezet. Tot zijn groote schrik was zijn karretje verdwenen toen hij terugkwam. De politie heeft de zaak in onderzoek. BANNE BARSINGERHORN Bij enkele candidaats'telling werd tot Be stuurslid van de Banne Barsiogerhorn, her benoemd de heer S. Köopmans, alhier. ANIMO. Voor de betrekking van Opzichter-Huis bewaarder Bode van den Polder Waard en Groet, hebben zich niet minder dan 108 sol licitanten aangemeld. OUDE NIEDORP IJsclub. Dezer dagen vond in cafe Feijs de jaar vergadering van de IJsclub Oude Niedorp plaats. 1-Ict saldo over het vorig jaar was 70.10; thans bedraagt dit f 87.15, terwijl met de ontvangen contributie mede het bezit der vereeniging bedroeg f 124.65, De rekening werd goedgekeurd. Bij de bespreking ijsfeesten stelde de heer Kriller voor dat dc wedstrijden om zoo klein mogelijke prijzen zouden worden gehouden om zooveel mogelijk wedstrijden te kunnen laten verrijden. Indien mogelijk zullen afval- en koppel wedstrijden worden gehouden. Verder kreeg het Bestuur vrij mandaat. Bij de bestuursverkiezing werd na enkele stemmingen de heer H. Kriller als bestuurs lid benoemd. Het bestuur deelde mede, dat de schuld van dc rentelooze aandeelen nog f 50.be droeg en stelde voor 0111 de helft uit te ló ten- Na rondvraag volgde sluiting. ZIJPE SCHAGERBRUG. DE BOERDERIJBRAND. Een kwajongensstreek of kwaad willigheid? Het feit, dat het een half uur duurde, al vorens bij den hoerderijbrand van Dinsdag zie ons no. van gisteren water kon worden gegeven, en dat groote ontevreden heid bij het publiek veroorzaakte werd, naar wij nader vernemen, niet veroorzaakt door de minder goede geoefendheid der brandweerlieden, noch door slecht onder houd van de spuit. Nog niet zoo lieel lang geleden is nog water gegeven bij een twee tal kleine brandjes, terwijl een oefening te Pelten nog versch in het geheugen ligt. Het is echter gebleken, dat met de kraan, welke de toevoer van de ben zine afsluit, bi] een korte afwezigheid van den opperbrandmeester, twee keer is geknoeid. Eenmaal consta teerde de opperbrandmeester, dat zij half dicht was gedraaid, en een keer geheel was gesloten. Men onderzoekt thans of men hier met een kwajongensstreek te doen heeft, dan wel dat opzet in het spel is. In dit laatste geval is hier sprake van een ernstig en strafbaar feit. De burgemeester van Zijpe zal graag informaties ontvangen van hen, die meenen iets te hebben gezien, dat tot opsporing van den dader kan leiden. BURGERBRUG. Uitslag rookwedstrijd. Dinsdagavond werd in café Langedijk al hier een rookwedstrijd gehouden, georgani seerd door de winkeliers ter plaatse, in sa menwerking met de firma Berkhout te Alk maar. De deelname was niet bijzonder groot, hetgeen wel te wijten was aan de weinige be kendheid welke aan den wedstrijd was ge geven. Namens de winkeliers opende de heer G. Bodewes de bijeenkomst. De gelukkige prijs winnaars waren als volgt: 1. G. Bodewes, '1 uur 9 min.; 2. L. Cornelis- sen 1 uur 6 min.; 3. B. Mulder 56 min.; 4. P. Langedijk, 5. P. M. Visser, 6. J. Kamper, 7. 1 M. Jansen, 8. Jb. v. d. Molen, 9. P. Koortens. voor een Nieuwjaarsgroet ter grootte van 5 regels. Geeft hem s.v.p. spoedig op Diploma behaald. De heeren C. v. Egmond en P. Hagtengius alhier, onlangs geslaagd voor het practische gedeelte „Vakbekwaamheid voor Broodbak kers", slaagden gisteren tc Hoorn voor het aldaar gehouden theoretische deel, zoodat aan hen het diploma is uitgereikt. Van de 40 door één leeraar onderwezen leerlingen, wisten slechts 9 dezer het diploma te beha len. 'T ZAND. Bouwplannen. Naar wij vernemen is de heer B. Vosse alhier voornemens te Stolpervlotbrug een garage met woning te doen bouwen, welk werk onder leiding van den aannemer P. Tuin alhier zal worden uitgevoerd. LANGENDIJK DE KOOLVOORRAAD IN N.-HOLLAND. Naar wij vernemen, is de voorraad stapel- producten in de provincie N.-Holland blij kens de per 5 December gehouden inventa risatie als volgt: 2258 wagons roode kool, 1662 wagons gele kool, 2580 wagons Deensche witte kool, 544 wagons uien en 204 wagons peen. Totaal 7248 wagons. De voorraad op 6 December van het vorige jaar was: 1670 wagons roode kool, 1901 w a gons gele kool, 2183 wagons Deensche witte kool, 243 wagons uien en 169 wagons peen. Totaal 6166 wagons. Er waren dus meer: 588 wagons roode kool, 397 wagons gele kool, 301 wagons uien en 35 wagons peen. De voorraad gele kool was per 5 Dec. 1938 239 wagons minder dan verleden jaar. NOORDSCHARWOUDE. Zaak verplaatst. Dë ijzerwinkel, van den heer C. Ootjers alhier zal verplaatst worden naar het per ceel van den heer M. Visser (voorheen be woond door den heer E. Vonkeman.) Benoemd. De heer P. de Geus Az. is benoemd tot bode-colporteur van de Langendijker Win- kcliersvereeniging. OUDKARSPEL. VERHOOGING VAN DEN KERSTTOESLAG GEVRAAGD. Schriftelijke vragen van den heer Borst. Door het Communistische gemeenteraads lid van Oudkarspel, de heer Borst, zijn de volgende schriftelijke vragen aan B. en W. gesteld: 1. .Hebben B. en W. kennis genomen van de medcdeeling der regeering, dat dit jaar wederom slechts 25 als extra Kersttoeslag op de ondersteuning van de werkloozen zal worden verstrekt? 2. Zijn B. en W. niet van meening, dat. deze toeslag, in verband met den gestegen nood in de gezinnen der wei'kloozen veel te laag is gesteld en zijn B. en W. bereid er bij de regeering op aan te dringen, dat deze toeslag tot minstens 50 wordt ver hoogd en zal worden verstrekt aan alle werkloozen, ook aan hen, die de betreffen de week in de werkverschaffing zijn te werk gesteld? Een late roos. De heer J. Br., Spoorstraat, alhier, heeft een rozenboom in zijn tuin staan, die thans voor de tweede maal in het jaar bloeit. Op 11 December heeft de heer Br. nog een aan tal rozen van don boom kunnen plukken. WIERINGERWAARD Wieringerwaard vooruit. A.s. Zaterdag wordt wederom een nieuwe zaak in onze gemeente geopend. Ditmaal is het de heer F. W. van der Ham, die een bloemenwinkel zal openen. Een bloemen- huis, zooals de nieuwe zaak zal genoemd worden hadden wc hier nog niet en aan gezien* in den tegenwoordigen tijd veel met bloemen wordt gezegd, meenen we, dat het van den heer van der Ham goed gezien is, een dergelijke zaak op te richten. Zie voor verdere bijzonderheden de adv. in dit nummer. HOOGWOUD AARTSWOUD. Holl. Mij. v. Landbouw. Gisteravond vergaderde de afdeeling Op meer en Omstreken van de Hollandsche Mij. in lokaal Visser alhier. Er waren 37 leden en twee gasten aanwe zig toen voorzitter Braak allen het welkom toeriep. De notulen werden door den secretaris Harp voorgelezen en zonder op of aanmer kingen met dank goedgekeurd. Naar aan leiding hiervan werd medegedeeld dat izch voor de motorcursus slechts drie personen hadden aangemeld. Van de ingekomen stuk ken waren vermeldenswaard: Dankbetui ging van notaris de Boer, wegens zijn be noeming als lid van verdienste. Idem van de verschillende witte kruis afdeelingen we gens verleende steun, Ooi: UW groet wordt onder de tal rijke Nieuwjaarsadvertenties gezocht Uit de aanbeveling van sprekers werden voorgesteld dr. Stapel voor een praatavond en de heeren Huisman en Ir. Vet over over neming Crisismaatregelen en Organisatie, zoo mogelijk alles in Januari. Dan komt aan de orde verslag van de vex-gadering van de Holl. Maatschappij door den heer J. Harp die hiervoor den dank der vei'gadcring ontving. Tot commissieleden voor het nazien der rekening werden aan gewezen de heeren Jb. Claij te Sijbecarspel, P. Langedijk te de Gouw eix P. Zee te Hoog woud en als plaatsvex-vanger C. Schagen te Opmeer. Dc begrooting werd vastgesteld op f 605.met onvoorzien f 4.20. Hiei'na volgde bespreking Pachtwet On derlinge waar men zich kon verzekeren voor Bedrijfsschaden als de gevolgen van Mond eix Klauwzeex-, Box-gstelling enz. De kosten bleken zeer gering te zijn. Hierever worden dan ook vele beschouwin gen gehouden, voox*- en nadeelen besproken, vragen gesteld en beantwoord, doch daar de practijk in deze nog veel moet leei'en, wex*d besloten een afwachtende' houding aan te ne men. Het volgende punt was de 2 toeslag voor het Land- en Tuinbouwfonds. Ook hier bleek de juiste lijn zoek, daar de een be taald had en een ander niets gehoord hal. Daar er binnenkort in Hooxtx een vergade ring door verschillende afdeelingen uit den omtrek over het, onderwerp: werkgeversorga nisatie zal worden gehouden, werden de hee- ï-en L. Glas en C. Kuiper afgevaardigd, om daar heen te gaan en later dit punt af të handelen. De verkooping van onafgehaalde prijzen bi'acht f 13.70 op. Bij de rondvraag wijst dc heer J. Glas op ledenwerving, hetgeen het bestuur in ovex*- weging zal nemen. Over de overschrijving van P.O.C. leden, geeft de heer Bos inlichtin gen. Hierna dankt dc voorzitter de afgetre den bestuui'slcden Zijp en Gi'ootes, hoopt dat nog meer jonge leden als lid zullen toetx'e- den cn sluit de vergadexïng. „DE AVONTUREN VAN ROBIN HOOD" Errol Flynn, de Jonge acteur, die door zijn vertolking van de titelrol in de Warner Bross film „Kapitein Blood" do bewondex-cn- de aandacht van 't filmt ie ven d publiek op zich gevestigd zag, vervult nu de titelrol in de rolprent, welke Theater Royal ons vanaf a.s. Vrijdag px-esenteert ,De avonturen van Robin I-lood". Toen Ricliard Leeuwenhart naar het Hei lige Land trok met zijn Kruisvaarders stel-; de hij zijn broer Prins Jan, als Regent aan over Engeland tijdens zijn afwezigheid. He laas was het karakter van dezen plaatsver vanger andei's dan dat van zijn heer en meester. Hij was wreed en gewetenloos en ROBIN HOOD. onderdruktc met zijn vrienden, de Norman- dische en Saksisch en bevolking op de schan delijkste wijze. Als leider der onderdrukten tx-ad op de Britsche edelman. Sir Robin Hood van Locksley, die als buiten dc wet gestelde met enkele anderen een avontuurlijk i*oo- versleven leidde in het groote bosch van' Sherwood. Hij was geen roover uit den eigenlijken zin, d.w.z. hij roofde niet ten ei gen bate maar schonk aan dc arme bevol king den overvloed der parasiteeren de rij ken. Dit rooversleven is in deze film meester lijk vastgelegd en dat de wereldpers .vol lof is over scenario en vertolking, verwon dert ons niet. O. m. schreef de „Herald Tri bune", New York: „Bxillant, niet onder woor- den tc brengen... iets aparts... Men ga van deze grootsche film in Theater Royal genie ten! 9 tli a ia sen ide- 'Rd. .leu iU\V bij - De ge ne sen- n'ce- om van apaii ;ers- van naar rweg Ema il be- cel- Jaar aeeft, taats- eider xrlijn- twee nd is' vaar- men ülijke it de ;ken, Dene- aan- arana door jes). iterS hier- 'itge- wèn, reid- rres- jrling van rner- estu- ver- van frank lij de ïtro* het tare ion- pul- Ie- van ;pte en- .en. -In lis Icht

Schager Courant | 1938 | | pagina 8