TELEFONEEREN OP SCHOOL DE HERDENKING VAN „DINGAANSDAG". Jhr. H. van den Bosch vierde Vrijdag zijn 25 jarig jubileum als burgemeester der gemeente Leersum, bij welke gelegenheid de schooljeugd den jubilaris en zijn echtgenoote een zanghulde bracht Ter gelegenheid van den 100sten Dingaansdag vond Vrijdag op de Zuid Afrikaansche legatie te Den Haag een receptie plaats. Minister mr. J. A. de Wilde en de gezant, dr. H. D. van Broekhuizen, in gezelschap van eenige dames in voortrekkers-costuum Zwemmen Is gezond en nuttig. Het nieuwe Sportfondsenbad in Amsterdam-West is Vrijdag officieel geopsnd, waarna de jeugd direct een gretig gebruik van deze nieuwe zwemgelegenheid maakte De Zuid-Afrikaansche gezant, dr. H. D. van Broekhuizen, opende Vrijdag in het A.M.VJ. gebouw te Amsterdam de tentoon* stelling over den Grooten Trek. De gezant bij de dames in voortrekkers-costuum, die op de expositie aanwezig zijn Toen de uitslag van de stemming in het Memel-gebied bekend werd, ver trokken zeer vele Joodsche inwoners in allerijl naar het buitenland, bevreesd voor moeilijkheden. Een der.hoog opgeladen verhuiswagens, gereed voorvertrek De Academie Francaise hield dezer dagen haar jaarlyk- sche zitting ter uitdeeling van de prijzen, welke in het afgeloopen jaar zijn toegekend. André Bellessort tijdens zijn rede Uitgaande van den Rijks-tele foondienst wordt op de lagere scholen in verschillende plaat sen onderricht in telefoneeren gegeven Spuistraat te Amsterdam zijn eenige telefonisten speciaal belast met het aannemen van gesprekken, waarmede op de lagere scholen in verschillende plaatsen thans onderricht in telefoneeren wordt gegeven De nieuw benoemde burgemeester van Ede, de heer L. R. Middelberg, is Vrijdag als zoodanig geïnstalleerd. De loco-burgemeester, de heer W. S. Voorthuizen, hangt den nieuwen bur gervader den ambtsketen om

Schager Courant | 1938 | | pagina 12