Een droom van hermelijn... ursus leerbewerking toilet van dit De charme Middag- en avondmantels De werkelijkheid is van RADOX Nuttige schoonheids zorg Benijdenswaardige rijkdom Ja, de hier afgebeelde hermelijnen avond mantel is een droom Maar vrouwen droomen graag en daarom maakten wij geen bezwaar tegen deze opname, door on zen fotograaf als een zeer bijzonder snufje op onze redactietafel gedeponeerd. Wij ge- looven, dat onze lezeressen met plezier naar liet kostbare, sierlijk gesneden kleeding- stuk zullen kijken, al zal liet. slechts wei nigen harer gegeven zijn, zich ooit in een dergelijk koningskleed te hullen Voor de meer „nuchtere" abonnée's beel den wij een serie middagmantels af, die wèl onder het bereik van de mees te vrouwen liggen. Duidelijk demon streert $ie ven staand viertal den moder nen mantelstijl, wel ke veel ruimte toe laat, vooral in den rug. Een bloesende rug is zéér modieus en hoe wijder de mouwen, hoe lie ver! Saterdag 17 December 1938 Vierde blad EEN VETTE.ONZUIVERE HUID -kunt U gemakkelijk verbeteren door het gebruik "•■■n Radox. telkens wanneer ge Uw gezicht wascht, Mj apothekers en erkende drogisten a f0.90 per pak en 1 0,15 per klein pakje. (door onzen deskundigen medewerker.) GROOT SCHAARETUL LES VI. En hoe Is het eerste eigenge- j maakte voorwerp uitgevallen? Viel het een beetje mee en bent u wat te vreden over uw werk? Dengenen, wier werk minder goed is geworden strekke dit tot troost: Al doende leert men. [We beginnen deze les met aan te geven teveel leer en leerband u voor een groot Iiaar étui noodig heeft. 1 stuk schapcnleer of leersoort van ruim bij 8 c.m., 1 stuk schapcnleer van ruim 16 bij ruim c.m.: Wilt U het étui voeren, dan twee stukjes voeringleer van dezelfde afmetin gen; ruim 2 c.m. leerband en 1 drukknoop. De afwerking van dit étui is hetzelfde als >ij het vorige étui. Bijzondere moeilijkhe den doen zich dan ook hierbij niet voor; het leer den gewenschten vorm geven, ver- yen (denk om het vochtig maken!) enz. enz. Voordat we het leer eventueel voei'en, of In elkaar zetten, komt eerst het slaan der versieringsgaatjes aan de orde. Op het eei*- ste geziclit lijkt dit een heel simpel werkje, wat liet evenwel niet is. Wil men deze versiering goed tot haar recht laten komen dan dient clat simpele gaatjes slaan nauwkeurig te geschieden. Daarvoor geven we de volgende wenken: Men koopt. z.g. ruitjes papier en van dat papier wordt het model der beide stukken eer geknipt.. Precies!!! f Op dat ruitjespapier teekent u nu de gaat- es, zooals op het modelblad is aangegeven. Vilt u een andere versiering dan het voor beeld, hest; dat getuigt van oorspronkelijk heid. Nu worden de beide stukken papier met een paar clips op de stukken leer be vestigd; alweer, precies! Nu slaat men de jes door papier en leer heen. Na verwij dering van het papier staan de gaatjes keu rig neljes in het leer. Hetzelfde kan men doen met den één, twec- drietand en dan krijgt u spleetjes in het. leer. Op uw modelblad zijn door een paar gaatjes stukjes leei'band getrokken. Dit geeft werkelijk een heel aardig effect, vooral wan neer dit leerband een andere kleur heeft dan liet leer zelf. Denkt er om, het leerband bij het begin en eind goed stevig en onzichtbaar vast te hechten aan den binnenkant van het leer. 't Beste geschiedt zulks met rubber- lijm. Neem het stukje, leei'band, dat vast gehecht wordt, ook niet te klein, want als uw étui eenmaal in elkaar zit en de zaak zou loslaten ja, dan is het een heele toer, om alles weer in elkaar te krijgen. Inplaats van leei-band kunt u ook tin nemen. U knipt of snijdt een stukje tin op de breedte van de gaatjes of spleetjes. U meet den afstand tusschen twee op elkaar volgende gaatjes en neemt het stukje tin dubbel zoo lang. Met de beide uiteinden wordt het tin in de gaat jes geduwd, even aanti-ckken, zoodat het niet los zit en de twee uiteinden over el kaar heen slaan en aanknijpen. Nu kap hel scliaarétui worden afgewerkt, precies op dezelfde manier, als het kamétui. Op uw modelblad is een bijzonder soort leer band gebruikt, het z.g. Italiaansch band. Dit is zeer breed, zooals uit de teekening wel blijkt en heeft het groote voordeel, dat het de randen van uw voorwerp hcelemaal be dekt. 't Bijverven van de randjes is hier dus niet noodig. 't Eigenaardige is, dat dit soort leei'band betrekkelijk weinig woi'dt gebruikt. Het af werken van dit scliaarétui geschiedt ook weer volgens den gewonen rijgsteek. Niet te hard aantrekken, anders krult uw voor werp om! En nu weer aan den slag, cur sisten! Corsages maken. Natuurlijk zijn er bij het knippen of snij den van uw leerwerk wel eens stukjes over- Kleine geschenken onderhouden de vriendschap Handwerkschort, kinderwanten, servettaschjes. Het is soms heel moeilijk om bij feestelijke gelegenhe den waarbij men gaarne een cadeautje - wil geven aan de betrokkene, steeds iets te vin den, dat aardig en practisch is en niet veel kost. Hand werken hebben steeds een zekere waarde, omdat ze niet alleen een persoonlijk cachet kunnen dragen, doch meestal ook met opoffering van tijd gemaakt zijn. Ongetwijfeld zal het hand werkschort wel in den smaak vallen, omdat het berging geeft voor allerlei dingen en zeker ook practisch is als om te gebruiken bij het stoppen van kousen. Alle mogelijke kaartjes wol en zijde vinden er evenals stopperij berging in. Onderaan ziet men het schort, ingehaald als tasch. Ongetwijfeld is zoo'n hand werk schort-tasch practisch, want men voorkomt ook, dat draadjes en pluisjes op de rok gaan hechten. ders en boven- mouw met boni gegarneerd. geschoten en daarbij zult u onwillekeurig hebben gemompeld: Zonde om weg te gooien! Indei'daad kunnen we leerresten nog heel goed gebruiken en wel voor het maken van bloemen, enz. U knipt of toekent eersteen. bloem van leer; een margriet of een blad leent zich hier uitstekend voor. Vergeer' vooral den steel niet. Nu maakt u het leer vochtig en tracht door rekken en trekken den natuurlijken vorm van blaadjes en bloemen zoo dicht mogelijk te benaderen. Het is zaak uw leer- producten zoo snel mogelijk te laten drogen boven een kachel of schoorsteen, want dan wordt uw leer hard. Desnoods kunt u de steeltjes-nog versterken met een ijzerdraad je. Men neemt bedrukt katoen of cretonne en heeft een stuk stof noodig van pl.m. 65 c.M. lengte en 50 c.M. breedte, dat aan beide zijkanten smalle zoompjes krijgt op een lengte van 16 c.M. Vervolgens haalt men de bovenkant in op een breedte van 26 c.M. en werkt deze af met een band, die lang genoeg is om het middel te sluiten met een knoop en lus. 16 c.M. van de tail leband wordt een zoom van 2 c.M. ge maakt, daarna vouwt men de stof om, na dat men ook aan onderkant een 2 c.M. breede zoom heeft gemaakt. Zijkanten overhandsch dichtnaaien. Een band door de zoomen rijgen en twee nesselgaten ma ken om de uiteinden door te halen. Band 2^ lang. Kinderwanten breien is het werk van en kele avonden en worden gemaakt van rest jes wol, eventueel mogen boven- en on derkant verschillen. Heeft men één kleur, dan zal men enkele motiefjes op kunnen werken in afstekende tinten, b v. in don kerder nuanceering dan de wantjes. Men breit een boord in geribd patroon, breit verder in den tricot steek en mindert iets naar de vingertoppen toe, terwijl voor den duim een kleine opening gehouden wordt, waarvan de steken later worden opgeraapt. Het kussen is 60 c.M. breed en 45 c.M lang, terwijl de fluweelen rand 12 c.M breed is en van een warme kleur beige is. Het mid denstuk is een vlechtwerk van bronskleu rig lint, terwijl een goudkoord langs den omtrek is gehaald. Van lapjes linnen kan men allerlei aar dige en practische dingen maken o.a. ser vet taschjes, die buitengewoon practisch en hygiënisch zijn om servetten na gebruik in op te bergen. Noodig is een lapje van 27 c.M. breed en 33 c.M. lang. Aan de smalle zijde woi'dt een zoompje gemaakt met y2 c.M. inslag en 1 c.M. omslag, daarna stof" 12 c.M. om vouwen en zijkanten met overhandsche steken verbinden. Zoom aan overslag 1 c.M. breed, daarna werkt men er een rand je op in kruis of plattesteek Sluiting met een paar perlemoeren knoopen, die men zoo aardig in bloemvorm kan koopen. Een handig servettaschje geeft het modelletje in het midden, dat dicht gevouwen een driehoek vormt Men kan voor op reis of kleine uitstapjes, waarbij proviand meege nomen wordt papieren servetjes in het zakje bergen en eventueel een fruitmesje dat in het aan drie kanten opgestikte stof- reepje wordt geschoven. Grootte 22 c.M. in het vierkant, gemaakt van linnen en gevoerd met cretonne of ef fen waschstof in andere kleur. Shawls zijn steeds welkom en kunnen in strepen gebreid of gehaakt worden. Men kan afwisselend dubbele, enkele en halve stokjes haken. Effen middenstuk en smalle en breede randen in verschillende kleuren, Aangeknoopte franje in hoofdkleur. Beige boucléjas, sportief door de ruime taille kraag van bïber. MASSAGE. De massages, die u zelf toepassen kunt, behooren tot de meest nuttige schoonheids- zoi'gen. Zij dragen in krachtige mate tot het voorkomen van vroegtijdige en vóói'tijdige veroudering bij;. Zij brengen het bloed in snelle beweging, zij'wekkexv hieuw leven in de huidcellen, zij zotten interne organen, die een beetje lui hun arbeid verrichtten, tot verhoogde werkzaamheid aan. Nu zijn er zeker massages, die men aan de bekwame handen van een masseuse moet overlaten. Maar dat wil niet zeggen dat u zelf op dit terrein niets ondernemen kunt. De hierboven omschreven doeleinden kunt u zeer zeker zonder andere hulp dan die van uw eigen handen bereiken. Begin met het te masseei'en deel van het lichaam flink met een vette zelfstandigheid in te wrijven en zet ook de binnenzijde van uw hand goed in het vet. Masseer de betrok ken plaats dan met de vlakke hand en draag er zorg voor dat de massage in de richting van 't hart plaats heeft. Om voeten en bee- Deze creatie vertoont zeer duidelijk den bloe- senden rug, doch kleedt door de strak vallende rok, tóch vlot. J nen te masseeren kunt u zlcïï Het best te bed leggen. De hals wordt van boven naar beneden gemasseei'd, maar onder het oor bevindt zich een delicaat plaatsje, dat u beter met rust laat. De vingers en handen kunnen een mas sage vaak goed gebruiken; profiteer van de gelegenheid om de huid om de nagels los te maken. Doet U dit laatste geregeld dan zult u van dwangnagels nooit last hebben. Voor de heupen kunt u of uw handen ge bruiken óf ook een rol. Zulke rollen worden in alle zaken, waar schoonheidsartikelen verkrijgbaar zijn, verkocht. De hoofdhuid moet droog gemasseerd worden en wel door middel van een draaiende beweging der vin gertoppen. Het gelaat moet, als het kan iederen avond, bewerkt worden met een crème, die speciaal voor uw huid geschikt is. Wrijf net zoolang, met de vingertoppen, :.tót. de ci-ême gehèel in de huid verdwenen is. Besteed bijzondere aandacht aan de plaatsen, waar rimpeltjes ontstaan zijn of zouden kunnen ontstaan. Onthoudt u van met masseeren van edele deelen, tenzij u precies weet hoe., u te werk moet gaan. Weet u dat niet, dan kunt u zich voor deze zorgen beter aan de handen van een vrouw- van-het-vak toevertrouwen, GERTRUDE. Klokkend model in zwart, schou- Zw art fluweelen getail leerde mantel met Per- sianer kraag; let op de pofmouw. ZIT ONGETWIJ FELD IN ZIJN SOBERE, APAR TE LIJN. HET GLAN ZENDE CLOQUé BEHOEFT SLECHTS DE AFWISSELING VAN EEN SMAL' WIT PIQUé BOORDJE, DAT! BESCHEIDEN MANCHET EN HALS AFWERKT

Schager Courant | 1938 | | pagina 13