Elke advertentie 25*~ in contanten THERMO KURA Tuinbouwveilingen en Arbeidstijden Ijsbond Hollands Noorderkwartier Bescherm Utegen Hoest waardevolle Bon Maandag 19 December 1938 Tweede blad Protest tegen toepassing der Ar beidswet. De Tuinderij", het officieel orgaan van "het Centraal Bureau van de Veilingen in Nederland, herinnert aan een uitspraak van den Hoogen Baad, waarbij werd vast gesteld, dat de Arbeidswet op de groen ten- en fruitveilingen niet van toepassing kon zijn, omdat de aldaar verrichte werk zaamheden bchooren tot de werkzaamhe den in een onderneming van tuinbouw. Deze uitspraak gaf de Hooge Raad naar aanleiding van een vervolging tegen den Directeur der Coöperatieve Veiling te Be- vcnvijk wegens het ni et-aanwezig zijn van Ctvi arbeidslijst voor kantoorpersoneel in Het gebouw dier veilng. Ons hoogste rechts college verwees de zaak naar het Hof te imsterdam, ten einde haar, met inachtne- ning van dit arrest van den Hoogen Raad zelf. verder te berechten. Het Hof te Am sterdam had nu vast te stellen, dat het hier inderdaad een veiling van groenten en fruit ijetrof. Dit College heeft deze week uit spraak gedaan en geconstateerd, dat dit zoo was. De Directeur is derhalve van rechtsvervolging ontslagen. Hoewel de zaak reeds bij genoemd arrest van den Hoogen Jlaad principieel beslist was, is de kwestie ui definitief van de baan. Dat meenden wij ten minste, aldus het blad. Doch blijkbaar is dit niet het geval. Jngeveer tegelijkertijd met de uitspraak van het Hof te Amsterdam ontvingen wij de Memorie van Antwoord op de begroo- ing van Sociale Zaken. En hierin trof ons wel zeer de volgende passage, welke we lette rl ij k ov erh emc n „Ten aanzien van de groenten- en fruitveilingen hebben de rechterlijke uitspraken, waardoor deze onderne mingen buiten het bereik der Ar beidswet zijn gekomen, een onge- wenschten toestand geschapen. Het ligt daarom in de bedoeling, deze veilingen bij een herziening der Ar beidswet op le nemen in de opsom ming in art. 1, tweede lid, van die wet, waarmede de toepasselijkheid van haar bepalingen aldaar buiten eiken twijfel zal zijn gesteld". Nru de rechterlijke macht ons in het gelijk gesteld heeft, wil de Minister blijkbaar door 'middel van wetswijziging toch onze feilirigen onder de vigueur van de Ar- leidswet brengen. Reeds herhaaldelijk en zeer uitvoerig hebben wij, aldus de „Tuin derij" uiteengezet, waarom het onmogelijk js op ons veilingsbedrijf de bepalingen van de Arbeidswet toe te passen. Ook het De partement van Sociale Zaken hebben wij van onze argumenten op de hoogte gesteld Trouwens ieder die met het tuinbouw vei lingwezen eenigszins op de hoogte is weet dat dit zóó afhankelijk is van allerlei factoren, at het niet doenlijk is vóóruit de wenk- ijden vast te stellen. Wij komen, zoo besluit het blad, t.z.t. op 'ze zaak nog wel weer terug, maar willen lans al reeds een ernstig protest doen ooren tegen het voornemen om onze vei- Qgen in een keurslijf te dwingen, waar- Idoor bet bedrijf in hevige mate zal worden ■'bemoeilijkt lot schade aan allen, die er bij betrokken zijn. Goed tijdstip voor een vergade ring! Terwijl het Zaterdag voor het eerst goed winter was en het eerste ijs in de slootcn verscheen, zijn de afgevaardigden van de bij den ijsbond „Hollands Noorderkwartier" aangesloten clubs in de hoofdstad bijeen ge komen. Deze 54e algemeene vergadering stond on der leiding van den voorzitter, mr. C. A. de Groot, uit Alkmaar, die in zijn openingsrede hulde bracht aan de nagedachtenis van zijn in Augustus van dit jaar overleden voorgan ger, den heer A. J. Stikkel. Voorts deelde hij mede, dat liet aftredend en niet herkiesbaar liicl van het hoofdbestuur, d.e heer D. G. G. Margadant, tot eere-lid is benoemd. Dc vergadering onderstreepte deze benoe ming met een hartelijk applaus. Ten aanzien van de verhouding tusschcn den koninklijken Nedcr- landschcn Schaatscnrijdersbond en den ijsbond „Hollands Noorderkwar tier" merkte spr. op, dat nauwer con tact wordt gezocht. Beide organisa ties wenschen de moeilijkheden gaar ne te zien opgelost en spr. heeft de goede verwachting dat men daarin zal slagen, Naar aanleiding van het jaarverslag van r don heer J. Trouw, waarin enkele woorden worden gewijd aan het tewerkstellen van baanvegers in werkverschaffing, merkte de voorzitter op, dat de minister van Sociale Zaken tegen een zoodanige tewerkstelling bezwaren heeft. Het groote vraagstuk der tlubs betreffende liet aanstellen van baan vegers blijft den hond dus met zorg vervui len. Echter zoo moQnde spr. kunnen de meentcbcsturen te dien opzichte nog veel doen. In verband hiermede gaf hij den afge vaardigden den raad contact te zoeken met de gemeentebesturen in de plaatsen, waar bun clubs zijn gevestigd. Tot loden van verdienste werden benoemd de hceren P. Schermer uit Hauwcrt, C. Leegwater uit Spijkerboor, W. Borst Gzn. uit Opperdoes en A. Bakker uit Avenhorn. De rekening en verantwoording over 1937 1938 werd goedgekeurd. Het batig saldo is f 1.Grri.óli/k. Tot leden van hét dagclijksch bestuur wer den gekozen de heeren J. W. Teerink, Alk maar en 1». Kreijer Jr. Krommenie en tot dis -trictsvoorzitters de heeren D. Naastepad, Hoogkarspel, C. Kok, Twisk, S. Heringa, Stompetoren, W. Keetman, Winkel, C. Twaalfhoven, Uitgeest en J. W. Teerink, Alkmaar. Als plaats van de volgende vergadering werd aangewezen met meerderheid van stemmen Alkmaar. VERKOUDHEID, BRONCHITIS Pijnverdrijvende borst- en rugbedekking, een bron van warmte. Verl<r1]gt>«ar bij alle Apotheker* en Drogisten i F 1.10 FABRIKAAT „THERMOGÊNE" Bond van IJsclubs in Noordholland Kortebaan-kanipioenschappen te Heiloo. Zaterdag vergaderde bovenstaande bond in het paviljoen Kinheim ie Alkmaar, on der voorzitterschap van den heer A. van Reenen, Bergen. Na opening der vergadering worden de notulen dier vorige vergade.ritng voorgele zen en goedgekeurd. Van de IJsbond Hollands Noorderkwar tier is een schrijven binnengekomen om te geraken tot een contact-commissie, waar voor in principe wel wordt gevoeld, hoe wel men niet precies kan overzien, welke de opgave van deze commissie zal zijn. Men besluit enkele heeren voor deze contact commissie aan te wijzen, natuurlijk zonder zich ook maar eenigszins te verplichten. Uitdrukkelijk wordt daarbij echter vastge legd, dat men zich uitsluitend zal houden aan het wedstrijdrijden en dat men zich niet zal gaan bemoeien met het tourisme. De rekening over het afgeloopen jaar geeft een voordeel ig saldo ad fl 66 36, in kas was fl 270.04. Deze wordt goedgekeurd. De heer Oud wordt herbenoemd als be st u ursl id. Gezien de ervaring, welke men in Fries land heeft betreffende het houden van wed strijden, meent -men .het daar geldende re glement te moeten aanhouden. De heer v. Riessen, als gast aanwezig, geeft, eenige toelicht in gen en bepleit, de wenschelijkheid om overal zooveel mogelijk het zelfde re glement toe te passen. Overigens raadt hij aan zooveel mogelijk re hulp van deskun dige Friezen uit de 'omgeving in te roepen bij te houden -wedstrijden; Hierbij is vooral liet starten van gewicht. Mocht men even tueel bij de organisatie op onoverkomelij ke moeilijkheden stuiten, dan zal hij gaar ne zijn assistentie aanbieden. De maximum-eerste-prijzen bedragen voor mannen fl 100. voor vrouwen fl 80. Het kampioenschap Noordholland voor beroepsrijdiers zal worden verreden te Hei loo. De reserve in Enkhuizen. Hierna volgt sluiting. LANGEND1JR Vergadering Ingeleverde late tulpen. Als antwoord op een desbetreffend verzoek van die organisaties, welker leden bij de bloembollenteelt betrokken zijn, heeft de Mi nister van Economische Zaken het volgende meegedeeld: In antwoord op een neven vermeld schrijd ven moge ik U meedeelcn, dat ik geen vrij heid kan vinden, middelen beschikbaar te stellen voor vergoeding vah de opbrengst van de uit oogst 193S verplicht ingeleverde late tulpen. Tevens was nog 'n audiëntie aangevraagd, om een en ander nader toe te lichten, doch den minister komt die nu overbodig voor. Invoerverbod van Groenten In Noorwegen. De Noorsche regeering heeft in verband met het gevaar voor besmetting door mond- en klauwzeer o.m. den invoer van groenten uit Nederland verboden. Het Centraal Bureau der Tuinbouwveilingen heeft zich met een gemotiveerd verzpek tot onze regecring ge wend, de noodigo stappen te willen doen, om dit verbod opgeheven te krijgen. Daar tuinbouw en veehouderij hier vrijwel volko men gescheiden zijn, kan men toch wel aan nemen, dat onze groenten een besmettings gevaar voor mond- en klauwzeer zouden op leveren. ?UIDSCHARWOUDE. Kolven. De wedstrijden van den Langendijker Kolf bond werden gisteravond in de kolf baan van den heer Rijper alhier voortge zet. De uitslag was als volgt: Tweede klasse, Gezellig Samenzijn, Z.- Scharvvoude: W. Bergen 130 p., J. Enge- ringh 124 p., N. "Rijper 160 p. Totaal 414 p. Derde klasse, idem P. Bergen 130 p„ J. v. d. Ham 113 p., K. Spaan 100 p. Totaal 343 punten. Volharding, Oudkarspel: J. Deutekom 96 p., Moeijes 105 p., K. Dekker 101 p. Totaal 302 punten. Vriendenkring, Noord scharwoude: H. Kuiper 97 p., C. Langedijk 109 p., G. Ens 108 p.. Totaal 314 p. (Sajet). Op Maat, Zuidscharwoude: P. Glas 105 p., J. Kramer n g., P. Schoorl 87 p. Totaal 192 punten. Ons Genoegen, Noordscharvvoude: D. Bak ker 73 p., C. Hopman 76 p., F. Blauw 102 p. Totaal 251 punten. Persóneele kolvers: W. Kuin 102 p„ J. Buiter 99 p., C. Blokker 89 p. S. Ton 81 Th S. Timmerman 57 p., H. Jansoni^is 58 p., C. Bij post n. g., A. Scholte 89 p., Jb. van Twuijver 83 p., Sj. Maakal 130 p., K. Rui ter 121 p. ZUIDSCHARWOUDE. D« Proefpolder. Dat er voortgang In deze zaak werd ge maakt, was ons van de zijde der insiders al enkele malen meegedeeld, en we hebben daarvan t.z.t. in de Schager bekendheid aan gegeven. Mochten er desondanks nog opti misten zijn geweest, die in den waan ver keerden, dat het met de onteigening niet zoo'n vaart zou loopen, zullen wél tot an dere gedachten gekomen zijn, nu de stukken bedoeld in art. 126 der Onteigeningswet, be treffende het maken van een Proefpolder onder deze gemeente, ter secretarie ter in zage van iedereen zijn neergelegd. Bezwaren kunnen worden ingediend, doch ter zake kundigen zullen wel begrijpen, dat die niet van zoodanigen aard zullen zijn, dat de aanleg er door zal worden tegenge houden. Deze bezwaren kunnen op 17 Febr. a.s. nog mondeling ten overstaan van een Commissie uit Gedeputeerde Staten worden toegelicht of nog nader mondeling -meege deeld. Als de Westelijke Proefpolder gereed is, zou men graag met den Oostelijken beginnen. Steun kleine tuinders. Volgens art. 7 van het Reglement voor steunverleening aan kleine tuinders is, in verband met de bijzondere omstandigheden, welke voor tuinbouwbedrijven in bepaalde gemeenten kunnen gelden, de mogelijkheid geopend tot het verkrijgen van een toeslag o)d de vergoeding. Deze toeslag zal ten hoog ste f2.25 per week mogen bedragen. Gemeen ten, welke dezen toeslag wenschen te ver strekken, kunnen een met reden omkleed verzoek daartoe indienen bij het Departe ment van Soc. Zaken. Dit verzoek is in dertijd ook ingediend door het gemeentebe stuur van Zuidscharwoude, toen de Commis sie voor steun aan kleine tuinders dat ge meentebestuur daartoe uitnoodigde. Thans is bericht ontvangen, dat per week f 0.45 toe slag aan iederen gesteunden B. en C. tqin- der mag worden verleend. Of dit met terug werkende kracht vanaf 1 Juni mag worden gegeven, is, naar men ons inlichtte, nog niet met zekerheid bekend, Gehoopt wordt, dat dit inderdaad zal mogen geschieden. In Oud karspel mag dit, volgens een bericht in de Schager Crt. van- Zaterdag wèl. Als dat daar mag, zal het vanzelfsprekend ook hier wor den toegestaan. Sociale Zaken had daarop echter zijn fiat nog niet gegeven. NOORDSCHARWOUDE. Kees Pruis voor de V.A.R.A. Zondagavond werd in „Concordia" een propaganda-avond gehouden van de Lan gendijker V.A.R.A.-afdeelingen. Ondanks de koude was er een flinke belangstelling voor dezen avond. Zeker was dit het gevolg, door dat het gezelschap van Kees Pruis zou op treden. Zoowel Kees Pruis als zijn partner Stella Seemer werden met applaus begroet als een paar goede bekenden van de radio. Met leuke liedjes en voordrachten wisten zij de aanwezigen op een aangename en gezellige wijze te vermaken. Door Louis Kapper werden zij op uitstekende wijze be geleid. Jan Lemairc eveneens bekfnd door de radio, werkte dezen avond mede door het houden van enkele voordrachten, waar mede hij veel succes oogstte. Door den heer II. F.. Doets (oom Henk) werd een propagandarede gehoud°n, op de hem eigene wijze, welke met alle aan dacht gevolgd werd, zoodat dc organisee- rende afdecling met voldoening op dezen avond terug kan zien. FEESTAVOND VAN DEN BOND VOOR STAATSPENSIONNEERING. De afd. NoordscharwoudeOud- karspel van den Bond voor Sta-ats- pensionneering heeft Zaterdagavond, in het lokaal van den heer J. de Bakker 'te Noord scha rwoude een goedgeslaagden feestavond gehou den. Een groot aantal ouden van dagen was aanwezig, terwijl de voor het overige publiek bestemde ruim te dich-tbezet was. De voorzitter, burgemeester "Wijnveldt van Oudkarspel, opende de vergadering met een wom-d van welkom, in het bijzon der tot de 65-iarige en ouderen, de eerelo den. van wie snr. in het biizonder het woord richtte tot, den heer Koordes, hem felici- teeronde met zijn herstel, de muzikanten en de heeren Deutekom en dokter de Wit met hunne echtgenooten. Spr. herinnerde nan de algemeene beschouwingen hij de Riiksbegrooting. waarbij door verscheidene 'eden van de linkerziide. maar ook van de rechterzijde, is aangedrongen on staatspen sioen. Snr. zeide. dat dé Christeliike Bond voor Staatsoensionneering nu 5 iaar be staat. ter gelegenheid van wolk jubileum een brochure van den hoer Wymenea is verschenen, getiteld: ,.Zii ziin te kort ge daan." Verscheidene o-nschriften uit deze brochure werden door den voorz. geciteerd. Ook de ï'ifcnmak van enri rhr. vnorzifW van een Raad van Arbeid, die zeide: „Als men geen sfa^'soen^oen wil, is d° kwes tie onoplosbaar" haalde voorz. aan. Herinne rende aan het nu 25 iaar geleden voor het Qerst uitgekeerde staatspensioen, dat f 2.per week was en waarvan 100.006 70-jarigon en ouderen profiteerden, dat la ter. in 1919 f 3.oer week werd, waarvan 300.000 van konden nrofiteeron, vestigde sor. er de aandacht on, dat deze. wetten mist tot stand zijn gekomen onder een ""chtsch ministerie. De eerste door minister Talmia. en de tweede door minister Aal-her- «e. Het is daarom des te verwonderlijker, dat de a.r. en de r.k. zich niét hij ons aansluiten. Het is thans zoo, dat de 66-ia- rige arbeider wordt overgeheveld naar het Burg. Armbestuur. Alles wordt op de schou ders der gemeenten gelegd. Kunnen de ge meenten dat wel betalen en het Rijk niet? Er zijn veel klleine zelfstandigen. Den ken die nooit eens: wat moet er mét ons gebeuren, als wij eens niet mieer kunnen werken? S-pr. begrijpt dan ook niet, dat deze menschen, ook a.r. en r.k., zich niet bij onze strijd aanaluiten. Ook de organisa ties dienen zich voor dezen strijd aan te sluiten bij hen, die het staatspensioen pro- pagecren. Spr. besloot zijn rede mét de leuzen van den B.V.S. en den Chr. B.V.S. „Wij gaan op voor hen, wier levenszon on dergaat" en „Op voor een zoonigen levens- in de Schager Courant is thans tevens een welke deze week een kans geeft op den hoofdprijs van <5-,. <1 Verzamelt uitgeknipte advertenties en stuurt er ons zooveel mogelijk toe vóór Don derdag a.s. ZE MOGEN ECHTER SLECHTS VAN ÉEN EN DEZELFDE FIRMA ZIJN. Daarenboven telt elke nieuwe abonné, welke ons opgegeven wordt, voor 100 punten Profiteer van deze kans, win abonné's en verzamel advertenties. Als de vorstperiode aanhoudt, deze week DRIE EXTRA PRIJZEN, bestaande uit fraaie schoon- of hardrijschaatsen van een eerste klas merk. avond voor onze ouden van dagen". De heer R. Menkveld uit Broek op Lan gedijk, droeg hierna een door hemzelf ver vaardigd gedicht voor, „Waarom oud en arm"? getiteld, dat met een luid applaus beloond werd. De voorzitter dankte den heer Menkveld voor diens medewerking en zeide te hopen, dat spoedig in Broek op La.ngendijk een afd. van den Bond zal worden opgericht. Het duo Wi-Jo, trad vervolgens op met zijn twee-persoons revue. 'Ter afwisseling vertoonden dokter De Wit uit Oudkarspel en de heer J. Deute kom te Noordschanvoude een door henzelf vervaardigde film. De heer Deutekom had een prachtige kleurenfilm van de Jubileum feesten te Noordschanvoude, welke uitste kend geslaagd is. Dokter De Wit vertoonde de film van den autotocht van de ouden van dagen, in 1938. Ook hiermede oogstte hij veel succes. De verloting, welke zou worden gehouden door chocoladereep en te verkoopen met een kans op een prijsje, werd verboden. Als Dr. Max Euwe komt. Zooals wij reeds mededeelden, komt Dr. Max Euwe ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan van „Schaakmat" op 13 Januari a.s. alhier een simultaan-séance spelen. Naar wij vernemen, zal Dr. Euwe aan 30 borden spelen. Schaken. Wit Zwart D. KoornN. Kaan 1—0 J. KlinkertD. Koorn 10 Dr. J. de WitH. Bouwens 01 J. J. Kroon—P. de Ruiter 1—0 B. KoornDr. J. de Wit 01 2e klas: C. WitsmeerG. Keppel 01 M. KuilmanJ. Deutekom 01 K. de VriesG. Moraal 10 J. Bouwens—Dr. H. Wilmink afgebr. 1-0 afgebr. 0—1 O-l 0—1 1-0 1-0 0-1 0-1 V2 0—1 3e klas: J. KamperG. Zwier J. Visser—J. Kout 4e klas: Jb. Bekker Hz.—J. Ootjers J. OotjersA. de Vries J. SmitJb. Bakker Jb. BakkerSt. de Rijke G. GoudsblomA. de Vries A. de VriesP. Kuilman P. KuilmanA. de Vries J. StoopSt. de Rijke St. de Rijke—J. Stoop LANGENDIJK. De Stem des Volks. De Stem des Volks, de arbeiderszangver- eeniging, hield haar eerste alg. jaarverga dering ten lokale van den heer Bakhuijs alhier. De voorzitter opende de vergadering rnet welkom en deed eenige mededeelingen. Het ledental is thans 29. Bij de gehouden verkiezing werden tot bestuursleden verkozen de dames Mevr. D. PeetoomDrost, mevr. EngelVan dei- Oord en de heeren J. Vink, P. de Jong en A. Drost. Men besloot, deel te nemen aan het zangconcours, dat in Juni a..s. in Alk maar wordt gehouden. BERGEN FILMAVOND „VOLKSONDERWIJS." Een mooi programma, doch wei nig publiek. De tweede uitvoering in dit seizoen van de afd. Bergen van Volksonderwijs, kan als uitnemend geslaagd worden beschouwd. Al thans, wat het filmische gedeelte betreft! Jammer daarom, dat de ijskoude wind wel ke door de straten gierde, blijkbaar velen had weerhouden 'n tocht naar het Oranje hotel te ondernemen, zoodat de opkomst lang zoo groot niet was, als eenige maan den geleden bij de eerste vaststelling. Bij ontstentenis van den voorzitter, den heer J. Kaptijn, opende de secretaris, de heer C. ten Bruggencate met een hartelijk woord van welkom. Spr. betreurde de minder goe de opkomst, welke hij toeschreef aan het weer. Nadat spr. had medegedeeld welke films er zouden worden vertoond, waarbij hij er speciaal op wees, dat deze avond in het teeken der vroolijkheid zou staan, wenschte spr. alle aanwezigen veel genoegen. (Applaus.) Begonnen werd met een onderwijsfilm, ge titeld: „Van tabak tot sigaret". In Macedonië werden de goede tabaksvelden getoond, dan het strinpen van de tabak, de bewerking, de verzending en later de fabricage en tenslotte de verpakking. Daarna werd een reisje langs den Rijn ge maakt van Constanz naar Schafhausen, een film met prachtige natuuropnamen, waarbij natuurlijk ook de beroemde waterval niet werd vergeten. Nog een mooie onderwijsfilm), n.k „Vam rubberboom tot autoband" en daarmede was het meer ernstige gedeelte van het programma afgeloopen en werd aan het komische deel begonnen. En dat er gelachen is. behoeft nauwelijks betoog. Eerst een Micky Mouse ilm in drie deelen, waarom gebruld werd en na de pauze draaide de hoofdfilm „Peck's Stoute Jongen" met Jac- kie Coogan in de hoofdrol. De ondeugende streken van „Het Jochie" lokten aan de aanwezigen telkens en telkens weer een hartelijk gelach. Laten we hopen, dat V.O. het met een volgende voorstelling beter treft. DE IJSBAAN GEOPEND! Gistel-middag werden de banen van de Berger IJssport vereeniging aan den Ker- kedijk voor de kinderen der leden openge steld. De animo was zieer gering, tenge volge van den snerpenden Oostenwind, wel ke de jeugd al six>edig deed besluiten de schaatsen weer af te binden. Het ijs was uitstekend. OUDE NIEDOBP De openbare school zong anders. Het blijkt ons dat de kinderen van de openbare school den nieuwen burgemees ter een ander liedje hebben toegezongen, dan die van de bijzondere school. Wij laten op verzoek ook deze tekst vol gen; WELKOMSTLIED. Hoezee, de blijde dag is daar, Die zo lang met spanning werd verwacht, Die onze nieuwe Burgervaêr Voor 't eerst hier in ons midden bracht. Daarom vieren wij hier blij van geest In Oude Niedorp feest, In Oude Niedorp feest. Ook wij, de kind'ren van de school Roepen U een blij wees welkom toe, Wij hebben pret, Wij hebben jool, Want het zingen worden wij niet moe. Daarom vieren wij hier blij van geest In Oude Niedorp feest, In Oude Niedorp feest. U komt alhier van d'overkaril, Uit 't hoge, koude, verre Noorden, Wij reiken U de vriendenhand, Er is niets dat onze vreugde stoort. Daarom vieren wij hier blij van geest, In Oude Niedorp feest, I11 Oude Niedorp feest. Wij wensen U en Uw gezin Veel geluk en voorspoed in ons dorp, En dat U voor onze Burgerij, Nu een echte Burgervader zi'. Is de wens van de hele kinderschaar, Lang leve de Burgervaêr, Lang leve de Burgervaêr. AARTSWOUD. HOOGWOUD Landverhuring Uitslag van de verhuring van eenige-per- ceelen weiland ten behoeve van de Kerk voogdij alhier. 1. Noordcrdeel in 't Krom (35) groot 1.— H. A., C. Rad voor f 100.per H. A.; 2. Noor- derdeel in 't Krom (6), groot 1.02.20 H. A., F. de Beurs f 100.3. Oostcrwever groot I. 82.30 H. A. V. Raa voor f 90.per H. A.; 4. Westerwever groot 2.38.70 II.A. D. Bossen voor f 90.per H. A,; 5. Kolkweidje groot 1.93.20h.a. D. Schekkernna.n v. f 95.- per H A.; 6. Kerkeweid groot 2.62 H.A. Jb. Buis man en S. Vos voor f 100.— per H.A.; 7. de Kosterij groot 1.82.90 H.A. P. v. d. Oord voor f 80.per H.A. Voorheen allen de zelfde huurders. De verhuring geschiedde volgens de pachtwet voor onbepaalden tijd. Door Notabelen werden de heeren H. van Scheijcn als voorzitter en Alb. Bruin als kerkvoogd herkozen. NIEUWE N1EDOR;' Benoem:!. De lieer D. Zwagerman, Proeftuin, alhier, is met ingang van 3 Januari a.s. benoemd tot tijdelijk rijksveldwachter te Amsterdam.

Schager Courant | 1938 | | pagina 5