abonné I IUITENLANDSCH I» 1 VERZICHT prijsvraag Frans Zoons, Sint Maarten staat er rijk voor! van ons blad in teressante gratis! een taaie rakker Woensdag 21 December 1938 Tweede blad RAAD ST. MAARTEN De raad van St. Maarten stelde gistermorgen de gemeentebe- grooting 1938 vask Deze sluit in inkomsten en uitgaven tot een bedrag van f 64438.68 met een sid-' aan at van f 5000. Er is geen extra bijdrage en geen extra belasting bijdrage noodig. Een mooi gebaar van den school- artsendienst: de ouders hoeven niet te betalen. STEUNINHOUDEN KUNNEN ZE AAN DEN ANDEREN KANT VAN DEN DIJK WEL AF. Er wordt wegens de koude in de secretarie vergaderd. Als voorzitter burgemeester Klerk de vergadering opent zijn alle leden aanwezig. De notulen worden onveranderd vastgesteld. INGEKOMEN STUKKEN. Goedgekeurd is terugontvangen het be sluit tot onderhandsche verhuur der ge meentetuintjes. De commissaris der Konin gin heeft eenige wenschen te kennen gege ven over dienstkleeding en bewapening van den veldwachter. Een brief is verzonden aan en ontvangen van den heer J. Bregman om trent verwaarloozing perceel Chr. Hoogland. Een mantel en een revolverkoord zal veldwachter Heneweei mogen dragen, '(de eerste vor eigen rekening!) opdat hij zich manhafter tegen de aanvallen van on verlaten zal kunnen verdedigen! De kosten voor uniformkleeding zullen niet stijgen, Kot revolverkoord zal drie kwarties moeten kosten. Uit de bepalingen welke de commis saris voorschrijft, blijkt wel dat de veldwach ter er bepaald deftig zal uitzien! Wat het perceel Hoogland betreft, waar omtrent de heer Breed in de vorige verga dering de klacht van vele inwoners als zijnde een schande vooc het. dorp. had over gebracht, had de lieer Bregman op den brief van 't gemeente bestuur geantwoord, dat hij geen eigenaar van de villa is en zich dergelijke luxe ook niet kan permitteeren! Aan den heer Hoogland is thans geschreven en verzocht het perceel aan de familie Peet oom, welke naast den bomwal woont, af te staan. Deze wil het wel opknappen of afbreken I De beer Breed vraagt als deze noging niet slaagt men er den gezondheidsdienst niet in kan betrekken. Voorzitter acht dit bezwaarliik. Er is thans en gezondheidscommissie. Men moet voor- éhtig zijn met deze dingen, meent spr. beer Brak wijst op bet gevaar voor spe- nde kinderen, die in het perceel komen. Voorzitter zal in ieder geval alles doen de zaak tot een goed einde te brengen. Wat de mcnschen zeggen, dat het perceel van Breg man is, schijnt niet juist te zijn. Als Breg- ma er 'n paar honderd gulden voor kreeg meende voorzitter dat hii zich wel als eige naar zou willen laten geldenl DE LUTJEWEG. Om deze goed te krijgen moeten de eiken- hoornen eruit en de schoeiingen hersteld. Bedoeling js ^an lindeboompjes in de nabijheid door te trekken. Oehcele vernieu wing is de eenigo oplossing B. en W. vragen liicrvoor een crediet van f 1200.waarvoor zij een geldlmening wenschen aan te gaan tegen 4 rente aflosbaar in tien iaren. Er is een prijsopgave gevraagd. Het schoei- Incrwcrk zal f 305 kosten de bestrating enz. f 850. De Geus en Dekker uit Ecnigenburg zouden bet s^.men kunnen uitvoeren, als de ze twee bet eens kunnen worden over de op zet van het werk. De heer Brak zou graag willen, dat het hek van P. Koning, aansluitend op dat van het postkantoor wat achteruit ging. 60 70 Ic.m. zou voldoende zijn. De heer de Pee: Staat er nu een oud hek? Po heer Brak: Alles is oud bij Koning, dus dat ook. maar 't zou een stuk opknappen. De beer de Pee: Dan krijgen we dus in ieder geval een nieuw hek voor gemeente rekening. Voorzitter meent dat de grond onder hot hek van Koning van de gemeente is. Dan is do zaak natuurlijk heel eenvoudig! Spr. ïal dit nader onderzoeken. Het voorstel tot het aangaan van de geld lening wordt aangehouden tot men nog be ter de kosten weet. De heer Breed zou het hout van de boo ten van den Lutjeweg aan de werkloozen Willen geven. De beer Brak: Maar da.n geen stoom af trekken! De beer Breed: Dat kunnen ze aan den fcncleron kant van de dijk wel af (vreugde). Met deze kou zou het hout goed te pas ko men! Voorzifter fnicht dit plan toe. Echter zal liet rooien onder deskundig toezicht moeten geschieden. Aren is het er over <mns als dit «nder leiding van den heer de Geus gebeurt, dit wel goed zal afkomen. GEMEENTEFONDSBELASTING God. Staten bobben bezwaar tegen de ïn- vordenngsverordening zooals die door den Raad was ingesteld. De verordening wordt °P voorstel van B. en W. ingetrokken. BENOEMING ARMVOOGD. De heer T. Rens Azn. treedt af. Het Arm bestuur beveelt aan T. Rens Azn., K. Wit Dz. Benoemd wordt de heer Rens met algcmee- ne stemmen. GRATIFICATIE. B. en W. stellen voor aan den Heer G. Sloof over 1938 een gratificatie te verleenen voor zijn vele werkzaamheden inzake werkver schaffing enz. van f 200.— (Gewoonlijk be droeg de gratificatie f 100. Zonder hoofdelijke stemming aldus besloten DE BEGROOTINGEN. Vervolgens komt in behandeling de ge- meentebegrooting en die van liet Alg. Arm bestuur. Van de gemeentebegrooting is de post on voorzien geraamd op f 931.75. De uitkeering uit het werkloosheidssubsidiefonds bedraagt f 11906.19. Er is geen extra bijdrage. Ook neen extra belastipa bijdrage. Uit den dienst 1939 kan nog f 1200.gereserveerd worden voor den dienst 1940. De hegrooting van het B. A. sluit tot een bedrag van f 16150.met een post onvoorzien van f 173.50. De heer Breed dankt voor de toezending der begrooting van het B. A., hetgeen het beschouwen zeer vergemakkelijkt. De be- grooting wordt z. h. s. goedgekeurd. De heer Brak noemt het een mooie ge ruststelling, dat de gemeentebegrooting zoo een gunstig beeld geeft. De heer Eenhoorn is liet daarmede eens. De vrijheid van een gemeente kan niet ge noeg gewaardeerd worden! Daarom kan de gemeente nu toch tot den sclioolartseiidienst toetreden. Nadat de Raad zich eenige oogenblikken in diep stilzwijgen heeft gehuld, om de begrooting te bestudee- ren of om over bet slechte weer te denken zooals de heer Eenhoorn onmerkt, vraagt voorzitter of iemand over de. gemeentebe grooting nog iets wenscht te zeggen. Het doet den heer Brak veel genoegen de post schoolartsendienst weer op de begroo ting te zien. Men zal zich herinneren dat Ged. Staten de gemeentebegrooting 1938, waarop een bedrag van f 45.was uitgetrokken niet hebben goedg-e keurd, mede omdat de gemeente voor dat jaar nog een extra bijdrage ont ving. De ouders van de kinderen hebben toen deze f 45.biieen ge bracht. waarop do post onnieuw op de begrooting 1938 is geplaatst met als ontvangst bijdrage ouders f 45. De bePTOoting is noe niet terug ont vangen. maar voor 1939. nu geen ex tra hiidrage noodig is, vinden B. en W. vrijheid de post weer op de be groeting te zetten. De dienst ging 1 September j.1. in. Verslagg.) Een nobel gebaar! Voorzitter doet dan een verheugende mededeeling. De commissie van be heer van den schoolartsendienst, welke alle medewerking verleent, Juicht het zoo toe, dat de ouders zoo spontaan het belang van den dienst verdedigden dat zij de ouders ont heffing van de bijdrage verleenen, docr den dienst in feite per 1 Janua ri 1939 te doen ingaan. Op voorstel van den heer Breed zal de Raad schriftelijk zijn erkentelijkheid betui gen.. De begrooting wordt daarop z. h. s. goedgekeurd. Het bedrag per leerling voor het openbaar onderwijs als norm voor dc bijdrage van 't bijzonder onderwijs wordt vastgesteld op f 11.75 per leerling. RONDVRAAG. Deze levert niets op, waarna sluiting volgt. INVENTARISATIE TEGEN DEN AFLOOP VAN HET JAAR. JAPAN ONDERVINDT MOEILIJKHEDEN. DUITSCHLAND GE BUKT ONDER SCHAARSCHTE. Het, eind van het jaar komt langzamer hand in zicht en van 1938 zullen we wel weinig bijzonders meer te wachten hebben. De laatste weken van een jaar kenmerken zich op allerlei gebied als een periode van slapte en zelfs de internationale politiek schijnt daaraan niet te ontkomen. Zelfs zou men hier en daar kunnen spreken van een „inventarisatie", gelijk we die thans in talloozc handelsondernemingen zien opma ken Dc berichten uit het groote China doen daaraan in sterke mate denken en het heeft er alle schijn van, dat Japan eenige moeite zal hebben om met een behoorlijk sluitende balans voor den dag te komen. Wel prijken aan de debetzijde als „bezittin gen" een reeks gebieden in het hemelsche rijk, maar deze zijn. op zijn minst geno men ,zeer omstreden". Men zou ze kunnen beschouwen als koopmansgoederen, waar om hevig wordt geprocedeerd en of het vonnis ten slotte in het voordeel van Japan zal zijn, staat nog te bezien. Het schijnt, dat Japan daarbij lang zamerhand begint te komen in de positie van de partij, die moeite heeft de proceskosten bij elkaar te brengen en in zulke gevallen wordt de toestand precair. Het feit, dat Tsjang Kai Sjek enkele lee ningen heeft weten te plaatsen in Enge land en in de Vereenigde Staten, is niet alleen belangrijk, omdat de Chineesche ge neralissimus daardoor voor eenigen tijd goed in het geld zit, het bewijst tevens, dat het buitenland zijn kansen beter waardeert. Want 't is geen nsance te leenen aan iemand van wien men met eenige waarschijnlijk heid kan verwachten, dat hij niet in staat zal zijn het geleende terug te betalen! Deze geplaatste leeningen wijzen er dus op, dat China een zeer behoorlijk spel in banden houdt. Eigenlijk behoeft men zich daarom allerminst te verwonderen, want men kan er zeker van zijn, dat de bezet ting van de enorme streken van China op, den duur de .Tapansche krachten te boven moet gaan. De verovering van Ilankau had de Chineesche tegenstand moeten bre ken. Nu dat niet het geval is geweest, moet Japan weer doorzetten. Hoe moeilijk dat wordt, bleek al reeds uit den zeer langzamen opmarsch naar Hankau. Sedert dien rusten de krijgsverrichtingen vrijwel volkomen. Men verneemt omtrent onlusten in Mandsjoekwo en dat er van de diverse te genslagen wel iets waar zal zijn, zou kun nen blijken uit de geruchten omtrent nieu we kabinctsmoeilijkheden te Tokio. Het is een bekend verschijnsel, dat in oorlogvoe rende landen kabinelscrises voorkomen, zoodra de krijgskans begint te keeren. Dat is duidelijk. Voor een land, dat in een oorlog is gewikkeld, is die oorlog van alles- overheerschend belang. Een oorlog voeren wil zeggen een oorlog te moeten winnen. Al het andere is bijzaak. Voor den oorlog wordt het volk tot den bedelstaf gebracht, de jongelingen worden opgeroepen om hun leven te offeren. Het eenige, waarnaar ie dere minister, iedere generaal wordt be oordeeld is naar het succes aan het front. En hoe meer mutaties er plaats hebben, hoe meer gezaghebbers van hun post wor den ontheven om te worden vervangen door anderen, hoe zekerder men weet, dat de zaak verkeerd gaat! Intusschen strijdt Japan voor zijn leven. Het verliezen van dezen oorlog zal neerko men op een terugvallen tot een land van de tweede orde, tot «en overgeven van de hegemonie in het Verre Oosten aan China. Iets wat aan inventarisatie doet donken, treffen we ook in Europa tan. waar in Duitschland een streven mesrkbaar wordt om tc komen tot een eind Van den bewa peningswedloop. Geheel onverwachts komt dit niet. Af en toe kon men reeds iets der gelijks hooren. waarbij de moeilijkheid om te blijven doorgaan in het tempo, dat thans in het buitenland aan den dag woidt ge logd, wel tevens gewicht in de schaal zal wei-pen. In dit verband kan worden gewezen op de reis van Schacht naar Londen, die ingegeven zou zijn ten deele uit vrees voor de Engel- sclio concurrentie op buitenlandsche mach ten, mede echter ook door het feit, dat de Duitsche devisenreserves vrijwel volkomen uitgepunt zouden zijn geraakt. Grondstoffen voor de oorlogsindustrie kunnen dientenge volge alleen nog worden betrokken, wan neer in ruil daarvoor voldoende Duitsche goederen door het buitenland worden opge nomen, hetgeen tevens de vrees verklaart voor de concurrentie uit Groot-Brittannië, welke door enkele ministers werd aange kondigd. Meer en meer schijnt Duitschland bij een en ander de gevolgen te on dervinden van de onlangs gehouden pogrom, die wel een groot bedrag aan geconfiskcerde gelden in de Duitsche staatskas brachten, die echter een buitengewone zoo niet een onoverkomelijke hindernis blij ven voor het aanknopen van han delsrelaties juist met die landen, waarop men te Berlijn de meeste prijs stelt. Hoe men in de Vereenigde Staten op het oogen'blik denkt over Duitschland, bleek nog deze week uit een tweetal rodevoerin gen, waarvan de eene werd gehouden door den heer Ickes, minister van binnenland- sche zaken, de andere door den heer Lan- don, destijds candidaat voor het president schap, op de pan-Amerikaansche conferen tie te Lima. Wanneer men verneemt, dat de heer Ickes het een beleediging voor de mid deleeuwen achtte om die tijd te vergelijken met die der tegemvoordige totalitaire stel sels, dan 'beteekent dit weinig anders, dan dat een diepe kloof de beide landen scheidt. Op de debetzijde van de Duitsche balans konut, evenals bij Japan, gebiedsuitbreiding. Dit is hier zeker geen dubieus bezit, in het credit staan daartegenover evenwel ern stige tekorten, voornamelijk aan levens middelen. In den zomertijd schijnt Duitscb land het in dit opzicht redelijk wel te kunnen bolwerken, in den winter loopt het geregeld spaak. En dat is hei ergste ieder jaar schijnt de schaarschte zich wat erger te doen gevoelen. Voor Januari zou op het program staan één boterlooze week per maand. Een deel van het Brifsche kabinet is he vig verbolgen op Chamiberla.in, wien men openlijk toevoegt, dat hij geen partij is voor de sluwe, meedoogenlooze dictatoren. Men. eischte van lvem, dat wanneer hij willens en wetens toch naar Rome zou gaan, hij zich aan bindende afspraken zou houden. Chamberlaln wees die blijk van wantrouwen verontwaardigd van de hand. Nog bleef Chamberlaim overwinnaar, een motie van wantrouwen van Labour werd met flinke meerderheid verworpen. Echter schijnt er thans een soort opstand in het Bri'tsche ka binet te lieerschen. Dan hebben we nog Centraal-Europa, waar de Oekiraïnsche kwestie meer en meer naar den voorgrond wordt geschoven, ver moedelijk onder premie van Duitschland. Hier echter kunnen we de inventarisatie beter uitstellen tot over een jaar. We zijn pas in het begin-stadium en, vergissen we ons niet, dan zou het wel eens het Oe» kraïnsch gebied kunnen zijn, dat in 1939 aanleiding zal geven tot d'o noodige rumoe righeid in ons werelddeel. Geeft U thans op als U kunt meedoen aan onze en ontvangt alle nummers welke nog in Decem ber verschijnen Uit onze Omgeving Wieltenneti VELDWACHTERSVERORDENING. De veld wachters verordening, die al ppnigp Keernn is teruggekomen dient nogmaals op ®eiiige rmnten gewijzigd te worden. Voorzitter merkt op. dat de verordening nog wel eens ter'"» ->.rpnn men is niet gauw t ook. ,Hij io toen jonger dan ik." 5 drukte h-var nog inniger en verslond Het aantal sollicitanten 'dcc?'61!1*'- hebt de Voordracht luidt: Vvivuljisi v. d. Tooren. Alkmaar. dat al te groote aan. °',f,pndijk. tiaam was. „Dat is 'èW Zaandam -hn- oop' IN 1940 WIL DE HELDERSCHE RENNER ONAFHANKELIJKE WORDEN. Noordhollands Noorderkwartier zit nog niet dik in zijn renners, maar de kwaliteit van het aanwezige ma teriaal is zeer goed! We hebben Dethmor Klink, Jaap Kuiper, we hebben ook Frans Zoons, een jong en talentvol Heldcrsch renner. Over dezen Frans Zoons willen we het ditmaal eens hebben. Van formaat is hij een onaanzienlijke knaap, maar in wed strijden een „klepper" waarmede terdege rekening moet worden gehouden. Eén, die zich niet door tegenslag Iaat ontmoedigen. Wanneer het gebeurde, dat bij in een cour- se bandbreuk leed, dan herstelde hij zich in een minimum van tijd en wist zich on der dergelijke omstandigheden dan toch nog onder de prijswinnaars te klasseeren. Doorzettingsvermogen, één der grootste eigenschappen om een goed wegrenner te worden, is het machtigste wapen van Frans Zoons! Hoewel hij in dè laatste jaren wel eenige baanwedstrijden reed, voelt Frans veel meer voor het plot eren op den weg. Op de traatkeien heeft hij zijn mooiste succes- -rkrvekt en vooral gedurende het afge- llng h; r heeft hij goede vorderingen ge Men-Sahib=Mevrouw. Sanio lot kor bruid ,nef noe enkele andere jonge ren s. "ij reeds in het vroege voorjaar naar keerden de anderen na ver loop van tijd terug, Zoons bleef in Hammo hii Dondermondp en nam deel aan alle rüderscourscn". Slechts voor de ronde van kwam hij terug, maar hij kon h nipt aanpassen en verdween plotseling. Enkele dagen later kondon wij weer op dc uitslagenlijsten van de Belgische Gazetten van de resultaten en doorgaans heel goede van den Noordhollandschen „wie- lerzigeuncr" kennis nemen. 35 maal onder de prijswinnaars. Dagelijks trok bij van de eene Belgische plaats naar de andere. Waar een „straat- course" was, kon men den kleinen Noord hollander vinden. Een bijzonder handige kerel, die als hij niet tot de prijswinners behoorde, nog dik wijls „trekkende" was door aangeboden of gevraagde diensten. Vijfendertig keeren wist hij zich in de eindklassering te plaatsen. Er waren ne gende, elfde en twaalfde plaatsen bij. Hoofdzakelijk waren het toch eereplaatsen.. Zoons reed zich 28 maal onder de eerste zes, wat bijzonder goed is. Te Denderbelle leverde hij al een zeer fraaie prestatie. Ondanks twee lekke ban den wist hij de zesde plaats te veroveren. Zoo zouden we meerdere opvallende dingen van dezen taaien rakker kunnen noemen. In Hamrae was Frans bijzonder populair Hij woonde daar bij een oud renner, die hem veel aanwijzingen gaf. Zeker tot diens genoegen slaagde bij er in de eerste cour- se in Hamme met 6 minuten voorsprong te winnen. Later bezette hij nog eens een twee de en een vierde plaats. In de navolgende dorpen e<n stadjes reed Zoons eerste prijzen: Hamme. Laane, Wil lebroek, Mariakerke. Lobeke. Temske vier de en vijfde (Algemeen klassement eerste) Weftercn. Tijdens den snannenden internationalen toestand werd Zoons door het Vaderland opgeroepen en toen moest hii zich wel naar huis begeven. Nu bevindt hij zich nog in zijn geboorteplaats, Den Helder, in militai ren dienst In 1949 Onafhankelijke. Van wielrennen zal er dus de eerste tijd heel weinig of niets komen. Toch zal de jeugdige kermiscourser zijn training in den diensttijd zooveel mogelijk bijhouden indien men hem zulks van overheidswege' maar toestaat. Met verlangen ziet hij intusschen uit naar 1940, het jaar waarop hij zich ex tra zal voorbereiden. Frans Zoons, doorzetter als hij is, wil zich dan een plaats tusschen de onafhankelijkcn veroveren, door deel te nemen aan binnen en bui tenlandsche wedstrijden. En wij. die hem kennen, weten, dat hij zulks zal doen ook! Met de liefde, die deze knaap voor de wie lersport beeft, en de opofferingen die hij er zich voor getroost, kan hij het een heel eind brengen. En al moge het uit sportief oogpunt te betreuren zijn, dat zijn loop baan een seizoen wordt onderbroken, wel licht kunnen de ervaringen uit zijn dienst tijd den jutter straks bij zijn leven van de snelle wielen en de kajapoetolie no" van nut zijn. We hopen het van harte. i HOOGWOUD Kolf- en biljartwedstrijden. De kolf- en biljartsociëteit heeft in het café van den heer D. Bakker op Zaterdag avond j.1. onderlinge wedstrijden gehou den. Een 19-tal leden nam aan dieze wed strijden, die reeds des middags begonne», deel. Het duurde echter tot laat in den nacht, voor alle partijen gespeeld waren. De uitslagen waren als volgt: Kolven: Hoogst aantal punten: le prijs A. Schermer, 137 punten; 2e prijs Jb. Schermer, 120 punten; 3e prijs H. de Boer Sr., 4e prijs C. Hoek, 5e prijs P. de Boer. Scrieprijs: G. Bas. Prijs voor het grootst aantal twaalven: L. M. v. d. Steen'hoven. Achtenprijs: D. Rooker. Zessen prijs: P. Donker. Biljarten: le prijzen: K. Slachter en Jb. Schermer; 2e prijs R. de Boer en C. Hoek; 3e prijzen H. de Boer Sr. en G. Bos. Gymnastiekuitvoerlng. De Gymnastickvereen. „Kracht en Vriend schap" te SpanbroekOpmeer hield een jubileumuitvoering in de zaal van Café Modder ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan. De zaal was matig bezet, waaraan de strenge koude wel niet vreemd geweest zal zijn. Er werd een non-stop-programma uitgevoerd, waarbij een muziekensemble onder leiding van den hr. A. Schermer de muzikale begeleiding verzorgde. Om beur ten kwamen groepen dames- en heeren, en jongens en meisjes-gymnasten ten tooneele en uit ieder onderdeel van het programma was te bemerken, dat de leider met zijn verecniging flink geoefend heeft; elk num mer werd keurig afgeperkt. Ter afwisse ling trad op het Kleinkunst-ensemble „N.O. K." te Wij den es, dat met zang en declama tie den avond op aangename wijze aanvul de. Aan het slot van de uitvoering dankte de lieer Mol, voorzitter der ver., allen die tot het. welslagen van dezen avond hadden bij gedragen en wekte de aanwezigen op om als lid toe te treden. Ook de kleintjes van af 6 jaar waren zeer welkom. De heer K. Hoek sprak dc jubileerende vereeniging namens het publiek toe, waar bij hij dank zegde voor het gebodene. Ook hij was van mening, dat wilde een ver eeniging een bloeiend bestaan kunnen lei den, de toevoer van jong bloed noodzake lijk was, want in de jeugd ligt de toekomst. Daarna volgde nog een gezellig bal op de tonen der muziek van het ensemble A. Schermer. Werkloosheid. liet. aantal werkloozen is door het z.g. uit vriezen sterk gestegen en bedraagt 74. WIERINGERMEER Werk aanbesteed. De dienst van de Wieringermeer heeft gistermorgen alhier aanbesteed het onder houd van verschillende rijkswerken in de Wieringermeer en den Proefpolder nabij Andijk, in 1939, volgens bestekken \V. 23, W. 24 en W. 25. Laagste inschrijvers waren f Voor bestek W. 23: „het onderhoud der werken in het Westelijk en Noordelijk ge- deel te van de Wieringermeer en van de Amstelmeerboozem": C. de Wit te Alkmaar voor 42.465 gld. Voor bestek W. U „het onderhoud der werken in het Oostelijk en Zuidelijk deel '.n Wiennitermeer en den nroefnolder Vndljk p. Daalder te Alkmaar voor*37.700 Voor bestek W. 25: „het onderhoud van d?.. r'dt'n^nneerdijk en den proefpolder- ouk P. Daalder te Alkmaar voor 12.300 De werken zijn gegund aan de laagste inschrijvers. WIERTNGEnWAA RT) Gevonden on 16 Dec. 1938. op den Molen- V ,e Wiermgerwaard. oen mechanische .il inrl'?' van een vic-wiefig motorrij- m? Inlichtingen bq den Rijksveldwachter te Wiermgerwaard.

Schager Courant | 1938 | | pagina 5