Modebladen Treedt Hongarije uit den Volkenbond 1 I De Duitsche Nieuwjaarsboodschappen Reusachtig Oceaan-toestel van Fokker? HIELTJE SMIT-SCHOEN Dr. L M. VAN DEN BERG C. KOSSEM - D. DEKKER De Hertogin van Windsor verslagen Pa'estijnsche balans 1938 Hevige bombardementen in Spanje Den moedige behoort de wereld! 1039 jaar van zwaren arbeid! Zoowol Goetobele als Goring heb ben bii de jaarwisseling toespraken gehouden, waarin zij die grootheid van het Duitsche volk schilderden en den almachtige dank brachten, omidat. Hij Duiitschland zoo zicht- baar zegen-f." Goehbete zeide in zijn radiorede oa.t In 1938 heeft zich een duizendjarige droom van het Duitsche volk vervuld. Het Groof-Duitsche rijk is werkelijkheid geworden. Het was de moeite waard, hier voor wat on het spel te zetten. 7oker was daaraan ook een risico verbonden, doch zonder groot risico is er in die geschiede nis ook geen «moot succes. Hier wordt weer eens de beteek en is bewaarheid van het spreekwoord, dat den moedige de wereld behoort! Door bedilzucht van z.g. intellectueelen zal het Duitsche Volk zich niet laten re- geeren, oordeelde Goebbels. Hij ricMte een groet tot de Duitschers over die geheel e we reld en bracht dank aan den Almachtige, ,.die ons land ook in hei afgeloopen jaar zichhaar gezegend heeft." Hii besloot met de woorden: „Zoo zal dan het jaar 1938 als het gelukkigste van alle Duitsche jaren afge sloten zijn. Mo«?e het thans dw een nieuw worden gevolgd, pn moge ook dit succes en zege beschoren zijn! Göring heeft ter gelegenheid van de jaare wisseling een oproep uitgevaardigd, waarin hij zoet: Stevig staat. Groot-Duiitschland ge grondvest. Uit het vaste vertrouwen in den Fuehrer is het Duitsche zelfbewustzijn her boren. Dit Duitsche zelfbewustzijn is de wortel van onze nationale kracht. Daaruit putten wij het onbeperkte vertrouwen in de eeuwige toekomst van het rijk, dat on der lading van Adolf Hitier onze generatic moet op ri oh ten. Ook 1939 zaïl weer een jaar van zwaren arbeid zijn. I-Iet derde jaar van het vierjarenplan eischt de inspanning van de geheele volkskracht, want de kracht van het volk berust altijd on den prestatiezin en offereaardigheid van elik afzondierlijk. Op elkeen in het bijzonder komt het aan. Dat is het parool voor 1939. Hitier... Hitier heeft het volgende bevel aan de weermacht uitgevaardigd: In het jaar 1938 ging de droom van eeuwen in vervulling. Groot-Duitschland is ontstaan. Gij hebt daarbij beslissend medegewerkt. Ik dank U voor uw trouwe plichtsvervulling en ik ben er zeker van, dat ge ook in de toekomst steeds bereid zult zijn, de levensrechten van het land tegen elkeen te beschermen. Besprekingen in Engeland. De luchtvaartmedewerker van de „Dailv Telegraph" verneemt, dat Fokker tijdens zijn jongste bezoek aan Engeland met commander Sir Charles Dennistoun Burney plannen heeft besproken over den bouw van een reusachtig vliegtuig, bestemd voor de trans-atlantische route. De machine zal waarschijnlijk worden «uit gerust met Dieselmotoren. Sir Charles is zeer geïnteresseerd bij de ontwikkeling van Dieselmotoren voor vliegtuigen en van mee ning, dat de dag niet ver af is dat groote vlietuigen, uitgerust mei Dieselanooren, passagiers tusschen Londen en h.*ew York kunnen vervoeren tegen een vrachtprijs van niet meer dan 15 per hoofd. Fokker heeft, aldus de Crt., kort geleden een viermotorig vliegtuig ontworpen, de Fokker F 56, dat in staat zal zijn 56 passa giers te vervoeren en een bemanning van zes koppen, bij een snelheid van meer dan 200 mijl per uur. Voor zijn terugkeer naar Nederland heeft Fokker ook besprekingen gehad met de ambtenaren van het luchtvaart-ministerie en vooraanstaande leden van de Emgelsche vliegtuigindustrie. Mailbooten kriiqeo Koninklijke namen Prinses Juliana voor doopplechti held naar Vlissingen. Zooals bekend, zal de Koningin op Zatere dag 14 Januari Vlissingen bezoeken. Bij deze gelegenheid zal Zij de eerste der beide nieuwe mailbooten van de Stoomvaart maatschappij Zeeland te water laten en het schip Koningin Emma doopen. Ca. lVz maand later loopt de tweele mail boot van stapel. Prinses Juliana zal naar alle waarschijnlijkheid de laatste beletselen wegnemen en hiertoe omstreeks 11 Maart Vlissirigen bezoeken. De tweede mailboot zal, aldus de N. R. Crt., den naam dragen van de jongste telg van ons Koninklijk Huis en Prinses Beatrix gedoopt worden. PUBLICATIE SCHETSING VAN KALVEREN. Zooals reeds bekend werd gemaakt zullen in de periode 1 Februari—1 April 1939 geen kalveren zwaarder dan 100 kg. ongeschetst aangehouden mogen worden. De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt nader bekend, dat kalveren, welke in deze periode ter schetsing worden aan geboden en ten tijde van deze aangifte zwaarder zijn dan 125 kg., slechts geschetst kunnen worden indien hiervoor een bedrag van f 30.— per kalf wordt gestort. Den veehouders, die kalveren, welker gewicht na 31 Januari 1939 hoogcr zal zijn dan 125 kg., op de toewijzing 1939 willen doen schetsen, wordt aangeraden, deze kal veren ten spoedigste, in ieder geval vóór 1 Februari 1939, bij de Landbouwcrisisorga nisatie, waarbij zij zijn aangesloten ter schet sing op te geven. 's-Gravenhage, 3>1 DecemJ>er 1008. Artikel van minister Csaky over buitenlandsche bedekkingen. Gaat Hongarije den Volkenbond verlaten en zich bij het anti Kominternpact aanslui ten? Graaf Csaky, de minister van bui tenlandsche zaken, heeft deze moge lijkheid voor de eerste maal aange roerd in een artikel in het Nieuw jaarsnummer van den Pester Lloyd De minister schrijft: Wij hebben de teekenen des tijds begrepen Wij weten dat, om het vertrouwen te hand haven, openbare manifestaties noodig zijn. Wij kennen en waardeeren hoogelijk dc be- teekenis van het anti Kominternpact; reeds langen tijd, sedert meer dan tien jaar, con- stateeren wij de aftakeling van den Volken hond. De wereldmeening begint zich te kristalliseeren rond twee levens beschouwin gen, die tegenover elkaar staan: wij zijn ons er van bewust, dat niemand tegelijkertijd twee levensopvattingen met dezelfde over tuiging kan toegedaan zijn. Verder verklaart de minister, dat zijn land volkomen trouw is aan de as politiek en hij erkent, dat Duitscbland recht heeft op een bevoorrechte economische positie in MHdden Europa. Hij verklaart, dat de Hon- gaarschPoolsche vriendschap op een hech te basis rust en dat naar zijn mcenirug de oude genegenheid der Hongaren voor het volk van Joegoslavië uit de crisis van het najaar versterkt te voorschijn is gekomen. Zonder Roemenië en Tsjechoslowakiie te noemen, zinspeelt Csaky hierop in de vol gende woorden: „Onze betrekkingen met de aindsre buur landen hangen ik wil dit hier onderstre pen in de eerste plaats af van de behan deling der Hongaarsche minderheden en haar lot." Wat betreft dc West Europeesche mogend heden constateer! Csaky dat het feit, dat men aan de zijde der spilmiogendiheden staat niet noodzakelijk behoeft te beteekenen, dat men zich tegenover de West Europeesche mogendheden stelt." De minister beoordeelt dc vooruitzichten voor 1939 met een gematigd optimisme. Het ia. zegt hij, niet onmogelijk, dat het nieuwe jaar nog verscheidene moeilijkheden zal brengen, doch ik heb die diepe overtui ging, dat de generatie, die den wereldoorlog heeft meegemaakt, niet nog eens in een dergelijke catastrophe wil worden gestort, Een Parijsche filmkoning zwendelde VIERHONDERD MILLIOEN FRANCS VERDUISTERD? UITVINDER BEDROGEN. Parijs heeft weer zijn schandaal! Het gaat thans om een filmkoning, die, geholpen door eenige gewiekste hand langers, kans moet hebben gezien ongeveer 400 millioen francs te ver duisteren, en wel ten nadeele van talrijke aandeelhouders énvan een armen Franschen uitvinder. Deze laatste deed een belangrijke ontdekking op het gebied van de geluidsfilm, doch mocht er de boter niet van zien Thans zitten veilig achter slot en gren del Bernard Nathan, Cerf en Johannides. Nathan maakte zich in 1929 meester van de „Pathé-Cinema", een bedrijf dat zich o.m. met verkoop van filmtoestellen, exploitatie van zalen en verhuur van banden bezig hield. Het bankbezit van de Pathé-Cinema ad 96 millioen slonk in hetzelfde iaar nog tot 13 millioen en het was de nieuwe di recteur, die zich de verdwenen 83 millioen onrechtmatig heeft toegeëigend. Hoe hij dat heeft klaargespeeld, is niet zoo gemakkelijk uit te zoeken, want de oplichter volgde een moeilijk ontwarbaar en daarom in de zwen- delwereld zeer geliefd systeem. Hij richtte n.1. tal van schijn-maatschappijen op, welke enorme kapitalen vergden en waarvoor hij op ongeloofhjk-geraffineerde wijze het ver trouwen van talrijke aandeelhouders wist te winnen. Deze werden stuk voor stuk het slachtoffer van Bcrnards practijken. Jarenlang woekerde het fraude-proces voort, tót er argwaan ontstond en men, naar de Msh. meldt, als sleutel tot de geheimzin nige affaire, de maatschappij „Cebagi" aan de kaak wist te stellen. Een stout stukje. „Celiagi" was opgericht door den Griek Alexandrie Johannides, die het stoute stuk je bestond, het brevet voor bovenbedoelde uitvinding, welke in de Pathéfabrieken was gedaan, te explöiteeren én toen dit zaakje eenmaal goed ging, een vervolging in te stellen tegen Pathé wegens het toepassen van het onrechtmatige z.g.n. Johannes-bre- vet! Inmiddels had Nathan, den uitvinder, een bescheiden man, genaamd Charlin, verteld, dat zijn uitvinding waardeloos was, daar zij reeds in Amerika was gedaan Tusschen Cebagi en Pathé trad een minne lijke schikking in, en bij deze gelegenheid kwam ook een zekere Cerf on de planken. De minnelijke schikking bracht natuurlijk groote geldelijke voordeelen voor Nathans onderneming mee: van hiermede ge paard gaande financiecle manoeuvres, werd niet slechts de arme uitvinder de dupe, doch ook is gebleken, dat de schijnbaar-brutale Briek Johannides slechts een willoos werktuig in de handen van den Pathé-directeur moet zijn peweost. Cerf is een zeer bekende figuur in het Pa- rijsche mondaine leven en liet zich ook vaak aan de speeltafel zien, waar hij de gelden der aandeelhouders vergokte. Een bewijs van den ontzaglijken durf, waarmede Nathan zijn wandaden volvoer de, is wel, dat hij vanuit zijn cel nog het beheer beïnvloedde, van zijn 33 ondernemin gen! Naar de Parijsche correspondent van de N. R. Crt. nog weet mee te doelen, hebben de uitgeplunderde aandeelhouders den op lichter naar het leven gestaan en hiervoor eenige handlangere geëngageerd, welke ook den beruchten Stavisky eenige diensten bewezen! Vol spanning wacht de wereld op de slot scènes van dit nieuwe zwendeldrama. Heden overleed in het Tehuis „Buiten- Zorg" mijn lieve Vrouw, Moeder, Be huwd- en Grootmoeder, Mej. in den ouderdom van bijna 81 jaar D. SMIT. Glimmen: C. D. SMIT. J. SMIT— van Hemmen en Kinderen. Schagerbrug, 31 Dec. 1938. Begiafenis zal plaats hebben a.s. Woensdag 4 Jan., 1 uur. op de Al- gemeene Begraafplaats te St. Maartensbrug. GEVESTIGD: te SCHAGERBRUG E 94, ARTS, Spreekuren: 89 v.m., 6/47 n.m. Telefoon 34. 050000(00(0050 OiOOiO 22 Jan. a.s. hoopt het Echtpaar, den dag te herdenken waarop zij vóór 50 jaar in het huwelijk zijn ge treden. Receptie te A'dam Z., Lutmastraat 259bis, op 8 Jan. a.s., 2—5 uur, n.m. Te Heiloo, Ewislaan, M 10b, op 15 Januari a.s., 2—5 uur n.m. Eenige kennisgeving. 000(00(00(00(0050050 Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon, KLAAS CORNELIS A. H. HOEKSTRA. A. HOEKSTRA— v. d. Klooster. Wieringen, 29 Dec. 1938. Overgang van Zaken Ondergeteekende bericht hier mede, dat hij zijn TUINIERS- BEDRIJF per 1 Januari heeft overgegaan aan zijn Zoon, F. W. VAN DER HAM Tevens hartelijk dank aan mijn Cliëntèle voor ae gunst en het vertrouwen hem gedu rende 45 jaar lang geschonken en beveelt zijn Zoon ten zeerste bij U aan. W. F. VAN DER HAM In aansluiting op bovenstaan de bericht ondergeteekende, dat hij het Tuiniersbedrijf van zijn Vader heeft overgenomen en hoopt door vlugge en nette be diening Uw aller gunst waar dig te worden. F. W. VAN DER HAM Tuinman - Bloemist, WIERINGERWAARD. Gevraagd, met 1 Maart een VAST WERKMAN, met 2 zoons, goed kunnende melken. D. J. DE GRAAF, Rijks weg 79, Koegras. Julianadorp. Tine Snijders Gedipl. Spraakleerares M.Q, praktijk hervat Bolland, spraakgebreken. Ademgymnastiek. Stemvorming - HygiëniscK spreken. Spreekuur: Dinsd. en Dond, 2J4-5M. Alkmaar - Stationsweg 90 A« Gevraagd: F 1800.— Ie hyp. op een huis met erf te Schagen en borgtocht, tegen behoorlijke rente. Brieven lett, C20 Bur. van dit blad. Terstond gevraagd: Een NOODHULP HEEREN KAPPER. W. DOMPER, Noord A 74, Schagen. Boekhandel TRAPMAN HERTOGIN VAN WINDSOR. Niet meer de best gekleede vrouw ter wereld Vrouwen bekampen elkaar. Een Ameri- kaansch Nieuws bureau houdt ie der jaar een rond vraag onder de Parijsche mode koningen, met het doel. te weten te komen, wie de tien meest mo- deuze dames ter wereld zijn. Er verschijnt dan 'n zgn. „wereldrang lijst der modieuse dames" en het is werkelijk sensa tioneel, den strijd tusschen die goed- gekleede vrouwen om het volgnum mer gade te slaan. Welke mensche- lijke tragediën spelen zich wei in stilte af, wanneer de hertogin van Windsor ontdek ken moet, dat zij precies hetzelfde toilet gekocht heeft als senora Patino, met wie zij ten scherpste concurreert? Het is niet we gens de onnutte uitgave, die Iaat zich ten slotte dragen bij een jaarlijksch kleedgeld van een half millioen gulden. Neen, het is zoo ergerlijk, dat men door "een dergelijk incident plotseling niets heeft om aan te trekken. Als je maar een halve ton per jaar hebt En hoe moeten zich de arme dames wel inspannen, die slechts 50.000 gulden per jaar voor hun kleeding ter beschikking hebben?! Dat is een troostelooze handicap en tot meer dan de negende of tiende plaats kan men het met zoo gebrekkige middelen wel nauwelijks brengen. De strijd duurt het geheel seizoen door, welk een inspanning! Maar wanneer men het dan klaar gespeeld heeft, wanneer men dan werkelijk tot de tien elegantste dames van het jaar behoort - ia, dan heeft men toch iets bereikt! In dit jaar 1938 heeft zich- op de wereld- anglijst een verschuiving voorgedaan, die aan de hooge gezelschappen van Londen, Parijs en New-York heel wat te praten zal geven. Men denke zich in! Madame Ante nor Patino, dochter van den Spaanschen hertog de Durcal uit het huis Bourbon, schoondochter van den tot de vijl rijkste mannen ter wereld behoorenden Boliviaan- schen tinkoning Patino, heeft de hertogin van Windsor van de eerste plaats op de ranglijst verdrongen. Wanneer men tot he den nog niet wist, wat een sensatie is hier is er een! Op de derde plaats staat de schoonzuster van de hertogin Aan Windsor de hertogin van Kent. Op de overige plaat sen vinden wij de Bgoem Aga Khan, mrs. Harrison Williams, de maquise de Paris, mrs. Gilbert Miller, senora Martinez de IIoz en madame Jean Dupuy, Een troostprijs. In zekeren zin als troostprijs verleenden de scheidsrechters aan vijf verdere dames het recht om het voigend jaar op de rang lijst opgenomen te worden Deze troost viel o.a. ton deel aan de door haar huwelijksaf faire bekend geworden Woolworth-erfgena- mc, gravin Barbara Haugwitz-Revenllow en de'echtgenoote van den Franschen mi nister van buitenlandsche zaken, madame Bonnet. De ijverige lieden, die deze statistieken verzorgen, hebben ook hun rekenstiften in werking gesteld en zijn tot het resultaat gekomen, dat de totale uitgave voor klee ding der vijftien dames in het afgeloopen jaar minstens 1 millioen dollar bedroeg. EEN KOUDE „GEESTELIJKE CONCENTRATIE" Ten bewijze van wat geestelijke concentra tie vermag heeft de heer J. F. Schultink, oud 46 jaar, uit Woerden, gistermorgen op het strand te Zandvoort een zeebad genomen, dat begrijpelijker wijze veel belangstellenden trok. De heer Schultink neemt elke maand een zeebad en laat zich daarbij niet door de sei zoenen afschrikken. Hij heeft het jaar geslo ten met een bad te Kamperduin en het nieu- we jaar geopend met een duik in de kille golven voor de Zandvoortsche kust. Drukke dagen wachten Chamberlain en Halifax Een uitgebreid programma. Officieel wordt thans medegedeeld, dat de Britsche minister-president en de minister van Buitenlandsche Zaken in den middag van den llden Januari met een specialen trein te Rome zullen aankomen. Chamber lain en Halifax zullen in de villa „Madama" logeeren. Nog denzelfden dag worden zij door Mussolini ontvangen en des avonds biedt de duce in het Palazzo Venozia een maaltijd aan. Op 12 Januari zullen de gasten kransen leggen op de Koningsgraven in het Pantheon en op het graf van den Onbeken den Soldaat. Vervolgens worden zij door den Koning-Keizer ontvangen, die te hunner eere een noenmaal aanbiedt. Des middags wonen Chamberlain en Halifax een uitvoering van de fascistische jeugdorganisatie op het Fo rum Mussolini bij, waarna in de Koninklij ke Opera een Galavoorstelling volgt. Ciano biedt daarna een maatijd aan. Vrij dagochtends brengen de staatslieden een be zoek aan het Vaticaan en in den middag worden de autarkie-ten toonstelling en dc tentoonstelling voor den kolonisatie-arbeid bezichtigd. De gouverneur van Rome houdt dan een ontvangst op het Capitol. 's Avonds biedt de Britsche ambassadeur een maaltijd aan. Zaterdagmiddag vertrekken de gasten. 1939 begint mei nieuwe aansla gen. Volgens niet officieele schattingen zijn in 1938 in Palestina 1997 personen gedood en 1720 gewond. Er zijn 70 Britten gedood en 234 gewond, 292 Joden gedood, en 649 ge wond, terwijl de overige slachtoffers Arabie ren waren. Hiervan wordt een groot deel gevormd door rebellen, die in gevechten met militairen en politie zijn gevallen. Nieuwe aanslagen. Sir Charles Tegart, politiek adviseur der Palestijnsche regeering, is ternauwernood aan den dood ontsnapt, toen zijn auto hal verwege tusschen Jeruzalem en Nabloes vanuit een hinderlaag werd beschoten Een zijner medereizigers, de politie-officier San- derson, werd doodgeschoten. Tegart bleef ongedeerd. De auto maakte deel uit van een convooi. Zaterdag is een beperkte dienst voor het vervoer van vrachtgoederen tusschen Jeru zalem en Lydda ingesteld. Op 8 September was dit verkeer stilgelegd wegens sabotage op groote schaal. Ontstellende verwoestingen in veroverde dorpen. Volgens de laatste berichten zijn de rechtschen weer tot hevige bom bardementen overgegaan. Het bombardement van 31 December was het hevigste, waaraan Barcelona sinds 19 Maart 1937 heeft blootgestaan. Er zijn 62 dooden en ver over de honderd gewonden. De slachtoffers behooren allen tot de burge rij. De luchtaanval werd uitgevoerd door 2 escadrilles van drie vliegtuigen, die een honderdtal bommen hebben uitgeworpen. In een straat wprden acht huizen ernstig be schadigd; in het geheel werden dertig hui zen verwoest. Ontstellende verwoestingen. Havas meldt uit Saragossa dat het dorp Granadella, dat de rechtsche troepen zoojuist in bezit hebben genomen, bijna geheel ver woest is, evenals Pobla de Granadella. Ge neraal Solchiga leidt de gevechten van het legercorps Navarra vanuit het observato rium dat gelegen is op een heuvel, welke den geheelen sector beheerscht. De staf der rechtsche troepen verklaart, dat het legercorps Navarra sinds den aan vang van het offensief slechte 300 man heeft verloren en 5000 gevangenen heeft ge maakt. In het communiqué van het hoofdkwartier der rechtsche troepen wordt er met name melding van gemaakt, dat gisteren de dor pen Argentera, Llusas, Montargull, en Ca- baccs werden bezet en dat voorts eenige stellingen in bezit werden genomen. 1000 man werden gevangen genomen. Aan het oostelijk front werd de vijand met groote verliezen teruggeslagen. Eergisteren heeft de luchtmacht het station en de haven van Taragona. de haven van Valencia en de haven van Barcelona gebombardeerd, waarbij een electrische centrale en een mu nitiefabriek werden getroffen. Verwerkingsmogelijkheden voor stroo De door de Groninger Mij. van Landbouw ingestelde commissie, welke tot taak heeft na te gaan op welke wijze een giootere afzet van stroocarton en/of stroo zou kunnen wor den bereikt, heeft een dezer dagen van de Ver. v. Nederlandsche Stroocartonfabrilkan- ten de mededeeling ontvangen, dat de care tonindustrie bereid is gedurende 5 jaar jaare jijks f25.000 beschikbaar te stellen voor de inrichting en exploitatie van een instituut, dat zich i nde eerste plaats zal bezighouden met het onderzoeken van mogelijkheden om uit stroo andere fabrikaten dan stroocarton te vervaardigen. Genoemde verccniging heeft daarbij de verwachting uitgesproken, dat ook van andere belanghebbende en belangstellen" de zijden gelden voor dit doel zullen kunnen worden verkregen. I-Iet Dag. Bestuur van hot Stroovcrkoopbureau heeft zich, volgons de N. R. Ct., reeds bereid verklaard de vere leening van een bijdrage van die zijde bij de leden van het Bureau te verdedigen. Het ligt in de bedoeling zoo spoedig moge" lijk een stichting in het leven te roepen, welke bedoeld instituut zal kunnen explöi teeren. Vluchtelingen naar Heiievoefsluis Een duizendtal, zent men. Naar de Voorwaarts verncenvt, zullen int Hellevoetsluis meerdere Joodschc vluchtelin gen worden ondergebracht. Men spreekt zelfs van een duizendtal. Thans zijn er reeds 32. BIJ HOEK VAN HOLLAND IN DE DIEPTE VERDWENEN Het Fransche s.s. „Graslin" dat in Rotter dam lading had ingenomen en op weg was naar Marseille, is gisternacht om drie uur, vermoedelijk tengevolge van den sterken stroom, tigen do peilschaal te Hoek van Hol land, gevaren. De schaal verdween in liet water, terwijl het stoomschip aan den achtersteven eenigs- zins werd beschadigd. De „Graslin" welke 2323 bruto en 1334 net to registor ton meet, heeft de reis voortge zet. HOORN, 31 Dec. Graanheurs. Rogge 78, tarwe 47, gerst 6.50—8.50, haver 6—7 p. 100 kg., luin- boonen 7—8.50, karwijzaad 11, maanzaad 12—14 per 50 Kg., groene erwten 20—25, va le erwten 1315, wijker vale 1012, bruine boonen 2225, witte booncn 22 p. H.L., mos terdzaad 2021 per 70 Kg., stamslabooncn: gew. dubb. m. dr. 30—32, jd. z. dr. goedgeki, 3036, Perfect 3510, stamsn ij boonen: Br* slagzwaard z. dr. 50—60, tuinboonen: Wit- kiem 7—8, uienzaad: N.H. stroogeel 1. Wei nig aanvoer. WARMENHUIZEN, 31 Dec. Roode kool 1.70—3.90, gele kool 1.603.10, Doensche witte kool 1.802.70, uien 5.90— 6.30, grove uien 5.30, peen 3.Aanvoer? 100.000 Kg. roode kool, 30.700 Kg. gele kool, 81S00 Kg. Doensche wit,te kool, 3100 Kg. uien, 800 Kg. peen. ALKMAAR. 31 Dec. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorder kwartier. Aanvoer: 175.000 kipeieren 4.25 5.40. kleine eieren 4.054.30 per 100 st, ZWAAG, 31 Dec. Veilingsvereen. „Bangert en Omstreken"* Zoete appelen 18—23, Witte druiven 40, Ali* cante 24—37, Tomaten 21—27, Doyenné de comimice 41—45, Williams 2124, Comtesse de Paris 1420, Winter jan 1824, Gicse Wildeman, Present v. Engeland 19—33, Goudrcinet 18—34, Bismarck 17—21, Bramley 17—25. BROEK OP LANGENDIJK, 2 Jan. Uien 6.106.20, drielingen 3.20, grove 5.8(5 t—'5.90, stek 2.50—2.70. Peen f 3.50f 4.40; roode kool f 3.80; gea le kool f 1.70—f 2.40; d. witte kool f 1.80— f 2 60 N OORD SCHA RWK)UD E, 2 Jan. Aanvoer: 5800 Kg. uien 5.505.60, grove 5.70, 2100 Kg. peen 3.50—4.60. 21400 kg. roode kool f 2.20—3.S0; 3600 kg. gele kool f 2.20—3.20; 23100 kg. d. witte kool! f 1.70—f 2.50 ALKMAAR, 2 Jan. Ter veemarkt waren heden aangevoerd? 85 vette koeien f 160—280, 16 graskalveren. 3865, 21 nuchtere kalveren slacht 6—20, 24 vette schapen 16—21, 367 vette varkens 4549 ct. per Kg., imatig.

Schager Courant | 1939 | | pagina 6