China denkt niet aan toenadering De „Roode Zee" Franco's actie liet volbrengt moeilijk sleepwerk Frankrijk en Corsica één hoogtepunt overschreden Luchtdienst over den Oceaan De elecfriciteitsbedrijven moeten betalen.... Conflict in de Amster- damsche Burgerwacht Hei dok „Drirban III" van Mid- dlesborough naar Durban ge bracht. (Van onzen eigen correspondent). JIJAASSLUIS, 2 Januari. Vijf en dertig 'jaar geJeden volbrach ten twee sleepbootan van L. Smit Co.'s Internationale Sleepdienst, wel ke maatschappij ook toen reeds een groote vermaardheid genoot in de ge- heele wereld,, 'een moeilijk sleepwerk. De „Oceaan" en de „Zwarte Zee" brachten het dok „Durban I" van Engeland naar Durban. Twee jaar tevoren had een Engelsch vracht schip 'een dergelijke poging onderno men maar die poging faalde, door dat het dok in de Mosselbaai op kor ten afstand van het einddoel is ge zonken. Aan boord van de „Oceaan" bevond zich destijds een 17-jarige Maassluizenaar, J. Klinge genaamd, voor wie deze tocht de eerste zeereis beteekende. Dezen J. Klinge hebben wij thans in zijn woning te Maassluis bezocht, wederom naar aanleiding van het versieepen van een dok van Engeland naar Durban. Ditmaal maakte bij deze reis echter niet mede als jongmaat je, maar als. kapitein van de sleepboot „Roo- de Zee", de jongste aanwinst van L. Smit Co.'s Internationale Sleepdienst. In vier maanden was de „Roode Zee" uit en thuis, hetgeen ongetwijfeld een uitzon derlijke prestatie genoemd moet worden. De beer Klinge zou echter geen echte zeesleep- kapitein zijn als hij dit. kranige sloopwerk niet met „niets bijzonders" aanduidde. „Niets bijzonders" noemt de stoere zeeman deze reis, hoewel een zoo groote sleeptocht nimmer in zulk een korten tijd werd vol bracht. Sober relaas Het relaas dat de heer Klinge van deze reis gaf, was al zeer sober. Op 3 September vertrokken wij met 25 man naar M.iddles- borough. Tien man zijn aldaar aan boord van het dok gegaan, waarmede wij op 7 September de reis naar Zuid-Afrika aan vaardden. Het is een buitengewoon voor spoedige tocht geworden. Het jaargetijde was gunslig en wij hebben nagenoeg geen moeilijkheden ondervonden. Wij vorderden snel in een tempo van 434 mijl per uur. Ik was wel eenigszjns bevreesd voor moeilijk heden 'm. de Spaanschè wateren, maar ook daar was het volkomen rustig. Wij heb ben zelfs geen oorlogsvaartuig gezien. Te Algiers hebben wij olie ingeladen. Al daar ontving ik een telegram van mijn maatschappij, dat ik de tocht in verband met. den gespannen politieken toestand zoo spoedig mogelijk moest vervolgen. Dat heb ben wij ook gedaan, zoodat wij reerls begin Octobcr in Port Said waren, waar wij, even als te Aden opnieuw olie ingenomen hel)- ben. Vijf en dertig dagen aan één stuk gevaren. Daarna hadden wij 35 dagen aan één stuk gevaren. Hoewel wij ook op onze reis naar Durban over het al gemeen goed weer gehad hebben, de den zich wel eenige moeilijkheden voor, zoodat wij twee dagen terug dreven in plaats van vooruit te ko men, Ondanks dezen tegenslag be reikten wij reeds na 35 dagen Dur ban, hetgeen een belangrijke meeval ler was. De geheele sleeptocht heeft derhalve 83 dagen geduurd, terwijl met de reis van de „Durban I" 141 dagen gemoeid waren geweest, on danks het feit, dat destijds de kortere route via de Kaap was genomen. Dit hebben wij thans niet gedaan vanwe ge de onzekere weersgesteldheid en de sterke instroomen hij de Kaap. Een vroege KerstmisvieringI De heer Klinge toonde zich enthousiast over de ontvangst, die de in Durban aan wezige Nederlanders hem hebben bereid. Men heeft hem een autotocht aangeboden, terwijl men de bemanning voor de viering van een waardige Kerstmis twee kalkoenen, ieder veertien pond wegende, aanbood. Hoe wel de „Roode Zee" een vrieskamer aan boord heeft, hebben wij niet geprobeerd de kalkoenen goed té houden, bekende kapitein Klinge. Wij hebben voor alle zekerheid Kerst mis maar veerlïen dagen van te voren ge vierd en de kalkoenen smaakten er niet min der lekker om! Voorspoedige terugreis. De terugreis van de „Roode Zee", die via de Kaap gemaakt is, was eveneens zeer voor spoedig en duurde slechts 25 dagen, zoodat de „Roode Zee" wel bewezen heeft een be langrijke aanwinst te zijn voor onzen zee- sleepvloot. Toch zou die thuisreis nog een bijzonder heid brengen. We waren Hoek van Holland al gepasseerd, zoo vertelt kapitein Klinge, toen we teruggeroepen werden door het Duit- sche vrachtschip „Ilsenstein" waarvan een der beide motoren defect was geraakt. En passant, hebben we dit schip eerst nog naar Rotterdam gebracht, alvorens we moeder de vrouw een gelukkig nieuwjaar konden wen- schen. Terwijl kapitein Klinge nog aan het ver tellen is wordt er geheld. Er is iemand van L. Smit om hem te spreken. De Roode Zee moet de Ilsenstein naar Antwerpen brengen. Meyrouw Klinge slikt een brok weg. Zoo is het leven van den sleepbootkapitein. Nauwe lijks is hij thuisgevaren van een lange reis van vele maanden of een nieuw karwei ligt op hem te wachten. Over twee dagen hoopt kapitein Klinge, als dezen middag, met vrouw en kinderen om het haardvuur te zitten. Voor hoe lang? Dat weet niemand, maar lang zal het niet zijn, want haardvuur en zeeslecphootkapitein zijn twee uitersten en spoedig zal de „Roode Zee" weer de groote reputatie die de Nederlandsche Zeesleep dienst overal geniet, in verre gewesten hoog houden. VREDESCAMPAGNE VAN JAPAN ALS PROEFBALLON BESCHOUWD. OPNIEUW WIJZIGING IN HET JAPAN- SCHE OPPERBEVEL. In een uitvoerig manifest geeft de Kwomintang te kennen, dat zij niets wil weten van een compromis met Japan en dat het optreden van Wang Tsjing Wei, een der leden van de Kwomintang, geheel persoon lijk was. Zooals reeds gemeld, is deze Wang Tsjing Wei inmiddels als verrader uit de regeering van Tsjang Kai Sjek gestooten. In Ja pan rommelt het. Voor den tweeden keer in korten tijd is het opperbevel ia oentraal China vervangenl in het manifest wordt o.a. gezegd: Het door Wang Tsjing Wei op 29 Dec. gezonden telegram zal niets veranderen aan het toekomstige gewapend verzet. De Nationale Chineesche politiek van ge wapend verzet kan niet gemakkelijk door de meeningen van twee personen (Konoje den Japanse hen minister-president en an& Tsjing Wei Red.) worden gewij zigd. Het is niet het juiste oogenhlik voor China om te streven naar een compromis met Jf» Pan, daf, zooals uit de op 22 December door Konoje afgelegde verklaring blijkt, het punt van uitputting nadert. Het is thans den tijd voor een tegenaanval door China om net verloren terrein te heroveren en ten slotte de overwinning te behalen. De laatste „vredcs-camouflage" van Ja pan is niet meer dan een proefballon voor tgaande aan een nieuw militair offensief. De staf werd gebroken op Oude jaarsavond. Op Oudejaarsavond is de staf over Wang gebroken in een buitengewone bijeenkomst ■van de partij van Tsjang Kai Sjek. Ts.iang Kai Sjek vroeg clementie voor «ang en stelde voor, dat. de Kwo m-irn Tang zou trachten Wang er toe te bewogen zijn houding te herzien of wel Wang zou waar schuwen of hem uit de partij zou zetten. De aanwezige leden achtten de voorstel len van Tsjang evenwel te toegevend en bepleitten uitzetting uit de partij voor het leven en verwijdering uit alle functies. Niettegenstaande Tsjang den leden voor de stemming nog eens verzocht de zaak kalm te overwegen, werd de motie met al- gemeene stemmen aangenomen. Het rommelt in Japan. In politieke kringen verluidt, dat minis ter-president Konoje voornemens is. zoo spoedig mogelijk zijn kabinet te versterken en men verwacht een wijziging in de sa menstelling van het ministerie in deze week. Op Nieuwjaarsdag heeft de minister president een reeks besprekingen gehouden. Verder wordt van gezaghebbende zijde vernomen, dat generaal Hata de opperbevelhebber der Japansche legers in Centraal China, vervangen is. Zijn opvolger is de 57-jarige luit- generaal Otozo Yarnada, die twee lichtingen jonger is dan Hata, HATA. Volgens de bladen gaat het bedrag dei- buitengewone begrooting 1939 ter financie ring van de militaire operaties in China de zes millard yen te boven. De buitengewone begrooting over het loopende jaar beliep rond vijf milliard yen. Voor het oogenhlik zijn er geen krijgsbe- richten van beteckenis en verwacht kan worden dat ook in de eerstvolgende dagen het woord nog meer aan de (diplomaten dan aan de generaals zaïl zijn! Geestdriftige ontvangst van Da- ladier. Menigte zweert een stemmig trouw aan Frankrijk. De reis van Daladier naar Corsica en Tunis belooft, gezien de onbe schrijflijk geestdriftige ontvangst op Corsica één groote vreugdetocht te worden! Tot heden zijn er niet an ders dan betuigingen van onwankel bare trouw aan Frankrijk geweest. „Laat ons op onze wapenen, onze vrouv^en en onze wiegen zweren, dat wij als Franschen zullen leven en sterven", zeide de voorzitter der oud- strijdersvereeniging te Bastia. En uit de menigte klonk slechts een één stemmig: „Ja, laat ons zweren?" De aankomst. Gistermorgen is de kruiser „Foch" de ha ven van Ajaccïo binnengeloopen. Terstond nadat Daladier aan land was gegaan, werd hij begroet door de toejuichingen van een geestdriftige menigte. De prémier begaf zich naar het monument, dat is opgericht ter na gedachtenis aan de 40.000 gesneuvelde Corsicanen. Vervolgens trok de officieele stoet naar den grooten schouwburg, waar de burgemeester in bewogen bewoordingen den minister-president welkom heette. Hij wees er op, dat Corsica lang voor Lodewijk XIV door zijn gevoelens aan Frankrijk behoorde en herinnerde aan het roemrijke koninklijke regiment van Corsica dat gevormd was uit vrijwilligers, die in Franschen dienst wa ren getreden. Van alle huizen wapperde de Fransche driekleur. Allerwegen waren doeken ge spannen met: Leve Frankrijk, leve Corsica!" Vroeg in den morgen was de vlootdivisie, geëscorteerd door watervliegtuigen, aange komen. Daladier heeft een korte rede gehou den, waarin hij o.m. zeide: Corsica ligt aan een van de wegen over de Mkldeilandsche Zee, welke steeds aan beteckenis wint en het is een natuurlijke schakel tusschen Frankrijk en Noord-Afrika De bevolking van Ajaccio bleef buiten de prefectuur juichen tot de minister-presi dent op liet balkon verscheen om zijn dank te betuigen. Vervolgens keerde de minister-president aan boord van den kruiser „Foch" terug om naar Bastia te gaan. Gistermiddag kwart over drie kwam hij daar aan en werd opnieuw met onbpschrij- felijken geestdrift ontvangen. Om kwart voor vijf ging hij weer scheep naar Tunis. Vlicqboolm zullen wekelijks van Engeland naar Amerika gaan. Er zal een geregelde luchtdienst worden ingesteld van Southampton i (Engeland) naar New Foundland (Amerika) met zoo mogelijk aanslui ting op New York. De dienst zal 'door vliegbooten van de „lmperial Airways" en Britsche maatschap pij, worden gevloden. De lmperial Airways hebben bekend ge maakt, dat zij omstreeks Mei een gercgel- den wekelijkschen luchtdienst over den At- lantischen Oceaan zullen openen van Southampton via Foynes (Ierland) naar Botwood Harboar (New Foundland) naar Montreal en eventueel naar New York, in dien verlof voor het landen aldaar zal worden verkregen. De Britsche dienst over den Oceaan zal door vier nieuwe viermotorige vliegbooten die 24 ton groot zijn. worden onderhouden. Deze nieuwe vliegbooten kosten elk 45.030 pond sterling. Men is van meening, dat deze vliegbooten de eenige zijn, welke in staat zijn, om den transatlantischen dienst te onderhouden. Men rekent, dat voor den tocht over den Oceaan in Westelijke richting 16 uren noo- dig zullen zijn, terwijl in Oostelijke rich ting, tengevolge van de gunstige winden, ongeveer 13 uur gevlogen zal worden. De vliegbooten zullen voorloopig slechts post vervoeren, totdat voldoende ondervin ding zal zijn opgedaan. Niettemin zullen de toestellen „Cabot", „Caribou", „Connemate" en „Clvde" genaamd, voor passagiers wor den gebouwd en zullen er slechts fauteuils behoeven gemonteerd te worden, om ze ge schikt te maken voor het vervoer van pas sagiers. Drie van de vier vliegbooten zijn reeds gereed. De vierde zal, naar wordt ver wacht, midden Januari gereed komen. De toestellen zijn zoo ingericht, dat zij tijdens de vlucht brandstof kunnen bijvul len. Zij kunnen 3 Ion lading vervoeren. De dienst zal aanvangen zoodra Botwood Harbour (New Foundland) vrij van ijs is. Dit is de eerste landingsplaats aan gene zijde van den Oceaan. De vluchten zullen onder leiding van ka pitein Wilcockson staan, zegt de Msbdie met de „Caledocoa" in 1937 een vlucht heeft gemaakt. De minister heeft een wetsontwerp inge diend, waarbij hij een heffing wil instellen op de elecfriciteitsbedrijven als voornaam ste bijdrage in de totstandkoming van een nieuw op te richten technischcn dienst aan zijn departement, welke dienst de Electrici teitswet moet helpen uitvoeren. De taak van dit instituut zal in de eer ste plaats zijn het, opmaken van plannen in verhand met het Koppclnet.. De minister geeft als motief voor dc voor gestelde heffing op dat de electriciteitsbe- drijvcn groot belang hebben bij een goede uitvoering der Etectriciteitswet. Voor den technischen dienst zullen althans in het eer ste jaar. de kosten de som van f 40.000 ver moedelijk niet. te boven gaan. Als grondslag van heffing is genomen de geldelijke op brengst van de stroomlevering der bedrij ven* Thans zeven officieren geschorst. Fascistische invloeden in het spel? Gisteren zijn vier leden-officieren van de Vrijwillige Amsterdamsche Burgerwacht geschorst. Reeds eer der had de schorsing plaats van drie andere officieren-leden, tenvijl de Amsterdamsche Burgerwacht on langs uit den Bond van Burger wachten is getreden. De nieuwe schorsing houdt, naar het Hsb. meldt, verband met een brief, welke eenige oppositioneele leden van de V.B.A. onlangs aan den minister van Binnenland- sche Zaken hebben gericht en waarmee toen een groot aantal andere leden, waaronder vele officieren, hun instemming betuigden. De oppositie heeft thans bij den minister op interventie aangedrongen. De persdienst van de V.B.A. deelt mede, dat het uittreden uit het hoofdbestuur van de heeren E. Fuld en Rahusen allerminst moet worden opgevat als een gevolg van eenig verschil van meening tusschen de ge noemde heeren en het hoofd- of dagelijksch bestuur der V.B.A. Zij hebben echter den wensch te kennen gegeven zich terug te trekken, omdat de overtuiging bij hen veld wint, dat de instemming en het volledig vertrouwen, noch de volle medewerking der autoriteiten meer aanwezig was, zonder welke een burgerwacht huns inziens onbe staanbaar is. t Het Defensieverbod in het geding In het verslag van een interview dat „Het Volk onlangs naar aanleiding van deze strubbelingen met den commandant der A.B.YV., den heer Boeree had, deelde het blad mede, dat de opposanten nat.-socialis- tisch gezind waren, „allerlei onbewezen be weringen omtrent financieel wanbeheer e.d. uitten en een poging deden de tegenwoordige leiding van de Burgenvacht te vervangen door andere personen, die tegen de N'.S.B.'crs niet zoo rigoreus zouden optreden". Wat dit „rigoreus" optreden betreft, dit heeft be trekking op het feit, dat de leiding der A.B.W. aan alle leden een verklaring ter teekoning voorlegde, waarin men zich moest verbinden niet als lid van een der door den minister verboden vereenigingen toe te tre den. 300 leden weigerden deze verklaring te on- derteekenen en verlieten de Burgerwacht, waaruit reeds eerder direct na de afkondi ging van het Defensieverbod voor de N.S.B., een 25-tal personen verwijderd waren. Wat het uittreden van Amsterdam uit den Bond betreft, dit is het gevolg van tal van grieven van financieelen, organisatorische!! en persoonlijken aard. Britsche consul door de recht- schen gearresteerd. Een muisje dat een grooten staart kan heb ben. Fron (situatie niet gewijzigd Volgens een te Londen ontvangen bericht van het Spaanschè persagent schap uit Barcelona is de toestand aan het Catalaanschc front in de laatste 48 uur niet belangrijk gewij zigd, hoewel er hevig gevochten Is. De troepen van Franco zijn voortdu rend in actie geweest, doch in mili taire kringen te Barcelona gelooft men dat die actie haar hoogtepunt voorbij is. De rechtschen zeggen ge heel tevreden te zijn over de be haalde resultaten en beweren dat een en ander nog slechts de voorberei ding tot een nog grooter offensief is gewees-j. De zwarte gepij-lde linies geven den op- marsch weer; het gearceerde gebied is het front zooals het nu is. Door de verovering van. In Pal-ma, Pobla en Jumcosa wordt de De kaart geeft in het witte gedeelte de uieuwe frontlijn wordt thans uitgelegd tus schen Albages en Vinaixa om zoodoende Borjas Blamca van uit het Zuiden te om singelen. Mogelijk is het eveneens dat naar het zui den wordt opgerukt om via Falset, de Mid del landsche zee te bereiken; cte Franco re serves die te Mora de Ebro en Miravet Lig gen zouden dit plan wel eens kunnen verwe- zelijken. I>e Kaart geeft in het witte gedeelte ae plaatsen weer, welke in de opmarschlinies der nat-ionalen liegen. Het doel van Franco aan het Noord Cate- laansche front bepaalt er zich toe het terrein te veroveren, dat gelegen is tusschen. Tremp en Seo de Urgcl. De laatste stad is van groote strategische beteeken is. Vernomen wordt, dat de ItaLiaartsohe di visies met zeer zware verliezen in Noord Catalonië zijn teruggeslagen. De hevige re gens belemmeren de krijgsoperaties. Volgens schatting hebben de nationalisten, tot nu toe 16.000 republikeinen gevangen genomen en 7000 repUblikeinscbe so.daten, gedood, terwijl het aantal gewonden even eens zeer groot is. Aan het Castellon-front hebben de repu- blikeinsche troepen een verrassend offen sief in den Vall de Uxosector ontketend, dat echter volgens de nationalisten met zware verliezen voor den vijand werd afgeslagen. Volgens republikeinsche berichten, die de grens bereikten, was het offensief van. Franco gisteren minder krachtig en hand haafden de republikeinen hun voornaamste stellingen aan het Catalaansche front De José Luiz Diez. De Britsche autoriteiten hebben den. Spaanschen regeeringsdestroyer José Luis Diez en de opvarenden slechts als voor zorgsmaatregel geinterneerd, naar Reuter verneemt. Er is echter geen officieele ver klaring gepubliceerd betreffende de redenen voor het vasthouden van het schip. De munitie wordt thans gelost. Naar verluidt zullen de officieren en manschappen binnenkort losgelaten worden en naar Almeria of Valencia worden ge zonden, mogelijk aan boord van een Brit- schen torpedobootjager. Op weg naar Nederland gearresteerd Duitsche Joden trachtten hun goud en juweelen mee te nemen. Naar Reuter uit Berlijn meldt, zijn twee Joden gearresteerd, toen zij probeerden een bedrag van 40.000 mark in papier, gemunt en ongemunt goud en juweelen uit Duitsch- iand te smokkelen door het, te verbergen in een compartiment van een trein, waarmee zij op weg waren naar Vlissingen. Een opzienbarend bericht komt uit Bur gos: De Britsche consul te San Sebastiaan is gearresteerd! Tien jaar is de heer Ernest Golding onbezoldigd in functie geweest als Britsch consul te San Sebastiaan. Zijn ar restatie door de rechtsche militaire politie, staat in verband met het plaatselijke gerech telijke onderzoek naar de vertakkingen van de affaire, waarhij gebleken was, dat oen Britsch consulair valies behelsde, wat men een bezwarend pakket'noemde. Terwijl te Londen gezaghebbende kringen geen bevestiging hebben ontvangen van de arrestatie van Golding en zijn vrouw te San Sebastiaan, merkt men op, aldus Reuter, dat wanneer zoo'n arrestatie mocht hebben plaats gehad een ernstige toestand zou zijn ontstaan. Golding heeft al zijn consulaire taken op bevredigende wijze uitgevoerd en nooit is een klacht tegen hem ingediend. Het zou verrassend zijn, wanneer de rechtsche autoriteiten hem zouden hebben gearres teerd zonder eerst hun bewijsmateriaal aan de Britsche autoriteiten te hebben voorge legd en hen te hebben geraadpleegd. Van de fronten. Op ons kaartje ziet nnen do situatie aan het front ten zuiden van Lerida, dus tus schen de Rio Sègre en de Ebro. Men over ziet op welke wijze die Framco colonnes het offensief hebben ingezet. AMSTERDAM. 2 Jan. Veemarkt 530 vette koeien, le kw. 68 —78 ct., 2e kw. 606«3 ct., 3e kw. 50—5S et per Kg. slachtgewicht; 71 melk- en kalf- koeien f 180—260 per stuk; vette kalveren: 2e kw. 70—80 ct., 3e kw. 60—68 ct. per Kg. levend gewicht; 79 nuchtere kalveren f 7— 11 per stuk, 46 schapen f 1626 per stuk, 517 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90—110 Ke. 50—60 ct., enkele 61 ct., zware varkens 5658 ct., vette varkens 54—55 ct. per Kg. slachtgewicht. Aangevoerd 4 wa gons geslachte runderen uit Denemarken. ROTTERDAM. 2 Jan. Veemarkt. Aanvoer: totaal 2421 stuks, t.w.: 643 vette runderen, 236 vette -kalve ren, 31 nuchtere kalveren, 835 schapen en lammeren, 676 varkens. Prijzen per Kg.: vette koeien 72-62—42-52 ct., vette ossen 6860—42-5'2 ct., vette kalveren 125115 75-85 ct,. varkens (levend gewicht) 5149 —47 ct., schapen 44—39—30 ct., lammeren 484340 ct. Prijzen per stuk: schapen f 20 —18—16. lammeren f 15—13—1. Overzicht: Vette koelen en ossen, aanvoer iets korter dan vorige week Dinsdag, handel kalm, prijzen iets lager, prima koe 76 ct., prima os 70 ct. Vette kalveren, aanvoer groot, handel stug, prijzen lager, prima f 1.35. Schapen en lammeren, aanvoer iets kleiner, handel zeer klam, prijzen iets stijver. Var kens aanvoer ruimer, handel sleepend, priizen van vorige week nog te handhaven. ROTTERDAM, 2 Jan. Vlasmarkt. Aanvoer; 11.950 Kg. blauw, schoon 70—80 ct.. 4900 Kg. Hollandsch geel 70—80 ct., 3600 Kg. dauwroot 6005 ct. per Kg. Verleden week was er op het land vlugge handel en ook heden ter beurze was goede kooplust. Prijzen vast gestemd. Voor sommige soorten een lichte prijsver- hongine. Al es werd verkocht. ZWAAG, 2 Jan. Veilingsvereen. „Bangcrt en Omstreken". Zoete appelen 1723. Geld. Belief!. 1723, TVjy^ne cH commtee 3338, WvnterjaTi 16 26. West. Louw 1923. Giese Wildeman 17 —26, Present v. Engeland 2330, Goudrei- net 2.5—36. Bramlev 21—24. WARMF.NHUIZEN, 2 Jan. Roode kool 24, gele kool 1.80—3.30, D. witte kool 1.802 50. Aanvoer: 18.700 Kg. roode kool, 4S00 Kg. gele kool, 8000 Kg- D. witte kool. ALKMAAR, 2 Jan. And'ivi* 1323, n.wx»I*n 10.50 boerenkool 6.6010.60. bieten 1.602.60. gele kool 1.30— 2.60, groene kool 7.50—7 60, kropsla 0.55— 0.75. knolselderle 2.60—5.70, neren 5.50—13, prei 2.607. peterselie 5.7011.30, roode kool 1304. selderie 4.307.70. spruiten 2.5012, uien 2.205.50, wortelen 3.605.60. wasch- wortelen 3—7, witlof 7.50—10.50, idem II 4.50 6. RROEK OP LANGENDIJK, 3 Jan. Uien 5.706.40. drielingen 3.203.40, gro ve 5.50—6 20, stek 2.40-2.60, neen 3.49—4.30, kroten 2 90—3, roode kool 2—3.60. gel* kor»! 1.50—3.20. D. witte kool 1.60—2.70, 100 st, andiivie 16.60. PURMERENB. 3 Jan. Koeien, totaal 520 stuks: 275 vette koeien 62— 70 ct per Kg., geldckoeien 115—175, melkkoeien 180—260, stieren 46—50 ct. per Ke., 12 paarden Tfi—160, 70 vette kalveren er -T40 nuchtere kalveren 2$4 vette varkens 45—47 ct.. 85 ma- gere 18—2.>. 380 biggen 8—16, 700 schapen 18—25. 25 hokken 3—11. NOORDSCF 4RWOUDE. 3 Jan. Uien 5.90—6.70. grove 5.60—5.90. Rammenas 1.10—2.50: kroten 1.60—2 20* roode kool 2.10-3.90; gele kool 1.70—3.50! d. witte kool 130—250

Schager Courant | 1939 | | pagina 3