Dansclub KoHiorn. Nog deze maand de Palestina-conlerentie Daladier zeer tevreden Roosjes Succes Consultatie-Bureau L C. J. OLREE L.S. Op de knipcursus van SNIP en SNAP SPAANDER Co. u Schager Roosjes Stratosfeer-vliegtuig met enorm stijgvermogen GrflSS^^ERlCHTEN^i Nieuwe beperkingen aan de katholieke pers in Duitschland Hoe het zedensehandaal ontdekt werd Heden overleed onze innig geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, de heer J. PONS in don ouderdom van ruim 87 jaar. Uit aller naam, JOH. PONS. Pettemerkluft, 4 Jan. 1939. Heden overleed, na een kortstondige onge- gesteldheid, onze innig geliefde Moeder, Aal je Spaans Wed. van Hendrik Kuiper, in den ouderdom van 73 jaar. "G. KIEFT. M. KIEFT—Kuiper. Schoorl, 3 Jan. 1939. De teraardebestelling zal plaats hebben op Vrijdag 6 Jan. a.s., des namiddags 2 uur. Wegens vergissing eerst heden geplaatst. Voor de vele en hartelijke be wijzen van deelneming, ons be toond bij het overlijden van onzen lieven Man. Vader, Be huwd- en Grootvader, den heer PIETER DELVER, betuigen wij hiermede onzen hartelijken dank. Uit aller naam, Wed. T. DELVER— Langedijk en Kinderen. Schoorl, Januari 1939. Voorweg C 120. Heropening VRIJDAG 13 JANUARI a.s. De lessen worden ZATER DAG 7 JANUARI wederom ge woon hervat. Celtman. VASTE ARBEIDER met aankomenden zoon ge vraagd, beide best kunnende melken en met paarden om kunnende gaan, door P. HOOG LAND Dz., Schagerwaard. brachten ze het Dins dagavond niet verder als een waschhand- schoentje. Gelukkig zijn wij verder gevor derd, in onze costuums en jassen zit COUPE. De nieuwe modellen zien er keurig uit. Heden 10 pet. korting op alle confectie, 20 pet. op Winterjassen. En wist U dat wij zoo'n groote keuze in J.on- genskleeding hadden? Ga ook eens naar Nordemann, Directeur. Balans-Opruiming. Gevraagd, met 1 Maart: Een VAST WERKMAN, best kunnende melken en ploe gen, bij H. C. KOOIJ, „de Ven- nik", Harenkarspel. Gevraagd, met 1 Maart: EEN VAST ARBEIDER met zoon of flinke werkjongen. Goede melkers. J. S. SCHOORL, A 85, Barsingerhorn. Te koop gevraagd, door N.V.I v.h. Fa. W. SEIGNETTE te Be-1 verwijk, 2 300 M3. RUIGE KOEMEST Aanbiedingen aan C. STARING Molenv. 355. Anna Paulowna. I Voor direct gevraagd: EEN NET MEISJE, zelfst. kunnende werken, voor I heele dagen. Niet beneden 1€ I jaar. J. v. d. GOES, Molen-1 vaart 95, Anna Paulowna. Gevraagd: EEN STIER t.b.c.-vrij, liefst met stamboek- l bloed, geen luxe prijs. 9- NAASTEPAD, Stoomweg 25, Breezand, N.H. Gevraagd, met 1 Maart: VASTE ARBEIDER, volledig met alle landbouw» j werkzaamheden bekend. Aam j bieding schriftelijk vóór 15 Jan, P. BLAAUBOER, Kolhorn. hebben steeds Maar hij onderschat de kracht der Italiaansche wolven, die klaar staan hun tegenstander de tanden in het lijf te zetten, zegt de Italiaansche pers. Inspecties en parades te Tunis Gisteren heeft Daladier zich in c Tunis geheel aan de militaire zaken gewijd. Tunis is van groote strate gische betoekenis voor de bescher ming van de Noord Afrikaansche kust en zuid Tunis, dat een opera tiebasis zou kunnen vormen voor een aanval in den rug. is thans beschermd door een maginotlinie in de woestijn, waarvan Mareth ten zuiden van Ga bes een. belangrijk steunpunt is. De. troepen in Tunis hebben alle hulpbronnen van Noord Afrika achter zich. In vredestijd beschikken Algerie en Tunis over 68 bataljons infanterie, acht regimen ten Spahi's en 20.000 manschappen van andere wapens. Marokko beschikt over 29 bataljons infanterie, vier regimenten Spahi's en 7500 man van andere wapens. In geval van oorlog zouden de Franschen in deze gebieden het kader vormen voor de 15 millioen inboorlingen, die in vele ge vallen een groote militaire waarde heb ben getoond. Een boodschap van den President Van het balkon van zijn vertrekken heeft Daladier een boodschap voorgelezen, die hij had ontvangen van den president der re publiek. De president zegt daarin: „Geheel Frankrijk volgt met vreugde, vertrouwen en trots uw zegevierende reis. Het heeft met Een beroep van koning Ibn Saoed op Roosevelt. Abessijnen in Pa lestina zijn het niet eens. Op 18 Januari zal, naar verluidt, de eerste vergadering van de Palestina- oonferentie te Londen plaatsvinden. Chamberlain zal presideeren. Het is niet waarschijnlijk dat de Moefti zelf naar Londen zal gaan. Men meent, dat hij vijf gedelegeerden zal zenden. Van een en ander is nog geen officieele bevestiging ontvan gen. Een beroep op Roosevelt. Koning Ibn Saoed van Saoedi-Arabië heeft Roosevelt een brief gezonden over het Pales- tijnschc vraagstuk. Hij betoogt in dezen brief, dat de kwestie in Amerika in ver band met den Joodschen invloed van één kant bekeken wordt en dat geen aandacht wordt geschonken aan het Arabische stand punt, doch hij spreekt zijn vertrouwen uit in bet rechtvaardigheidsgevoel der Ver. Staten. Wat betreft het argument, dat de Joden vanoudsher in Palestina hebben gewoond, verklaart Ibn Saoed, dat de Arabieren ook gedurende ieder tijdperk in de geschiedenis in Palestina hebben gewoond: betrekkelijk korte perioden tijdens de bezetting door Joden en Romeinen. Abessijnen in Palestina hebben ruzie. G 'uidloos voer de Stille Oceaanvloot uit Op weg naar de groote Ameri- kaansche vlootoefeningen. De Stille Oceaanvloot van de Vereenigde Staten is gisteren voor het aanbreken van den dag, slechts verlicht door blauwe ge vechtslantaarns, in een stilte, welke aan oorlogstijd deed denken, uitgevaren voor de eerste etappe der groote vlootmnnocuvres. waaraan 140 oorlogsbodems en 600 vliegtui gen deelnemen. De feitelijke oefeningen zul len omstreeks 13 Februari aanvangen in de West-Tndisehe wateren en den Atlnntischen Oceaan, ten oosten van de kleine Antillen In het geheel zullen ongeveer 3000 officie ren en 50.000 man aan de oefeningen deel nemen. Verwacht wordt, dat de hoofdmacht der vloot "begin Juli naar de westkust zal terugkeeren. Nader wordt gemeld dat het grootste deel van de Ameri kaansche vloot uit de bases San Pedro en Diego is vertrokken om deel te gaan nemen aan de manoeuvres in den Stillen Oceaan, den Atlnntischen oceaan en de Carabische Zee. ontroering de roerende woorden van den bey en de geestdriftige toejuichtingen gehoord. Het ziet in deze uitingen een nieuw en overigens overbodig bewijs, dat de geheele bevolking in het Fransche vaderland wil blijven". De menigte juichte na de voorle zing en riep: „Leve Frankrijk, leve Dala dier, leve Lebrun". Partijdige berichtgeving in de Italiaansche pers. De berichtgeving in de Italiaansche bla den over de reis van Daladier is zeer partij dig, zegt de correspondent van het Jrlsb. te Rome. De middageditie van het „Giornale dltalia". de „Piccolo", schreef dat Daladier in aanmerking komt voor het eereburger schap van Tarascon, daar hij te Ajaccio, als een tweede Tartarin met zijn ponjaard het gebaar zou hebben gemaakt van iemand de hals af te snijden. Hij moet echter niet denken, zoo voegt het blad er bij, dat de Italiaansche wolven zoo ongevaarlijk zouden zijn als de leeuwen, die Tartarin in Algiers ging zoeken. De wol ven van Rome staan ieder oogenblik gereed hun tegenstander de tanden in het lijf te zetten. Behalve die ponjaard van Ajaccio, waar alle bladen uitvoerig over berichten, wijdt de pers in Italië voornamelijk haar aandacht aan vijandige betoogingen van Arabieren in Tunis tegen Daladier en tegen Frankrijk. De bladen brengen ook groot op gemaakt 'n bericht over nieuwe Italiaansche betoogingen te Tunis, waarbij een Italiaan sche vlag, die bij een Italiaansche kleerma kerij was uitgestoken, door hot gepeupel zou zijn bezoedeld en verbrand onder de oogen der Fransche politie. Aan de redevoe ringen van Daladier ontzegt men hier iede re betoekenis. wijl de redenaar geen reke ning houdt met een werkelijkheid, namelijk de aanwezigheid van het overgroote aantal Italianen in het protectoraat, die daar het eerst de Europeesche beschaving hebben ge bracht, het land hebben ontgonnen en ge maakt tot wat het op dit oogenblik is! Alleen een groot opgezette zui veringsactie kan een einde aan de misdrijven maken. Batavia is diep onder den indruk van den omvang, dien het zedensehandaal aan neemt. Vooral het feit, dat de talrijke ar restaties vrijwel uitsluitend betreffen per sonen, die bekend zijn in de Bataviasche uit gaande wereld en die in ambtelijke kringen een zekere positie innemen, heeft de. hoofd stad diep geschokt. Mocht men tevoren reeds den indruk heb ben, dat op het gebied der tegennatuurlijke ontucht misstanden bestaan, thans wordt het voor een ieder duidelijk, dat alleen een zui veringsactie van grooten opzet er een eind aan kan maken. De Justitie, die dag en nacht in touw is, grijpt in zonder aanzien des persoons. De eerste ontdekking had, volgens het N. v. d. D. v. N.-I. als volgt plaats: Eenige weken geleden is iemand gearres teerd, als maandgelder werkzaam op het verkoopkantoor van 'sLands mijnbouwpro- ducten. Bij dezen is huiszoeking gedaan. Po litie en justitie hebben te zijnen huize in be slag genomen een dikken bundel correspon dentie, meer dan honderd brieven omvattend en foto's. De schrijvers van deze brieven (die voluit onderteekend zijn) zijn gevestigd in verschillende plaatsen van Indië, hoofdzake lijk de groote steden op Java en een enkele op Sumatra. Door deze beslaglegging kregen justitie en politie de beschikking over zeer uitgebreid bewijsmateriaal, en de dezer da gen gemelde arrestaties, aanhoudingen en verhooren zijn daarvan het eerste uitvloeisel,, het eerste, want er komt nog veel meer! „De Osservatore Romano" meldt, dat nieuwe beperkingen zoojuist aan de Duit- sche Katholieke pers zijn opgelegd. In den vervolge zal he<t kerkdijken tijdschriften en bladen verboden zijn besprekingen te vermelden van publicaties of boeken, die geen strikt religieus karakter dragen. De „Osservatore Romano" voegt hieraan toe: „Maar zelfs op het gebied van den gods dienst zijn de katholieke tijdschriften niet meer vrij. Het is hun niet veroorloofd en cyclieken en toespraken van don H. Vader te citeeren en zij kunnen, zelfs saam-gevat geen herderlijke brieven publicecren over de Duitsche bisschoppen. Roosevelt vraait credieten Hoofdzakelijk voor vlootdoelein- den. Roosevelt heeft het huis van afgevaardig den aanbevolen credipfen croed te keuren tot 'n bedrag van 50.340.9QS dollar. Hiervan zijn 36H millioen dollar bestemd voor vloot doeleinden. En een start van slechts vier seconden. Met pensioen. In het officieele vlootbulletin wordt mede gedeeld, dat twee divisie-admiraals, een in specteur generaal en een majoor generaal der vlootgenie. benevens een twaalftal hoog geplaatste officieren, allen van Joodsche af komst, met pensioen zijn gezonden. Deze of ficieren hadden in feite reeds verscheidene maanden geen functie meer verricht, aldus meldt men uit Rome. Nazispionnage in Zw:fser!and Duitschland zat er achter Het „Berner Tageblatt" bericflit, dat do bei- le nationalistische groepen, die in staat van beschuldiging zijn gesteld, nauwe betrek kingen met Duitschland onderhielden. Vooral de Volksbund, welke betrekkingen onderhield door middel van den agent der Gestapo Rehm, die te Zuerich is gearres teerd en die zich binnenkort voor den rech ter zal moeten verantwoorden voor de overtre dingen van de wet tot bescherming der onaf hankelijkheid en spionnage. BuroerTHke Stand. Geboren: Maria Cecilia. d v. N. L'efting en A. Hollonberg; Hondrïcus Paulus Petrus, z- v. J. ,T. ven. den Bern" en C. Winnuhst: Jacob z. v. L. Wiggers en C. do Ridder: Fiisabeth CorneUa .Tohnrma. d v J. Veul er J. M. Kooij- man: Cornelis Frnnrisrtis. z.v. C. F. Rnmar en W. Ro'kes: Marijke Anje, d. v. J. Kuiken en P. H. Jager. Getrouwd: P. Ooezinne en J. M. van Oeve- ren; J Pool on T. van F,eten. Overleden: Mei. Chr. Leiinco, oud 33 jaar; M. Krijger— Schrieken, oud 74 jaar. Gladde wegen. Gistermorgen vroeg geraakten twee vracht auto's van „Stftn Fries" op den Van Ewijcks- vnnrton* f|,oor de gladheid in den onder kant. Na een paar uur hard werken wist men de wagens weer op het goede pad te brengen» Politie. Gevonden: Nummerbord GZ 12116; Verloren: paar nappa handschoenen, paar schaatsen, autoslinger, houten kuip, rijwiel- plaatje, 2 zakken aardappelen. Weggeloopen: jonge gele hond. LANGENDim BROEK OP LANGENDIJK. Vergadering C.B.T.B. Onder leiding van den heer H. Glas hield die afd. Broek op Langendijk v. d. Chr. Boe- L ren- en Tuindersbond haar jaarvergadering i in de Chr. School. Voorzitter wees bij zijn opening op de som-» E bere vooruitzichten aangaande den afzet der K producten. Opegsomd werden verschillen- de bezwaren tegen de teeltregeling waarbij I de gedachte naar voren kwam dat men daar- mede niet op den rechten weg was. Geme- r moreerd werd verder nog de slechte kool- I teelt. Uit het jaarverslag van den penningmees- E ter bleek dat de ontvangsten hebben bedra- gen f 203-06, uitgaven f 1S6.95, saldo f 16.11, Uit het jaarlijksch overzicht van den se- cretaris bleek dat het ledental met 15 is verminderd, wegens de hooge contributie. Getracht zal worden hiervoor een regeling te treffen met den penningmeester der HolL i Brabantsche afdceling. In verband met een ingekomen der provincie, betreffende de vraag naar een bekwame bedrijfsleider voor het proefbedrijf in den westelijken proef polder, kunnen ge- gadigden zich opgeven bij den heer H. Glas. i Besloten werd te trachten een beteren richt- I prijs te verkrijgen, door aan te dringen op verhooging van den kostprijs in verband met de oogst-risico. Algemeene instemming ondervond het I plan om op de geveilde producten van 15 1 Nov.31 Dec. extra steun te verkrijgen. Tot bestuurslid der afdeeïing Holland1 Brabant werd de heer C. Timmerman her- I kozen. Voor den kring Langendijk en O. werd de heer H. Glas herkozen, terwijl in de plaats j van den heer G. Ven voor de afdceling werd gekozen A. Leegwater Wz. Vervolgens kwam in bespreking de agen da der jaarvergadering HollandBrabant. Besloten werd voor een lid van het hoofdbe stuur de candidatuur te steunen van den heer P. Mantel te Schermerhom. Tot afgevaardigden werden benoemd de heeren M. Ooijevaar en Jb. Slot. Door den heer C. Timmerman werden eenige mededeelingen gedaan over het on derwijs aan de Tuinbouwschool. Gevraagd werd om te bevorderen de over brenging van groententeelt naar aardappel teelt op de teeltvergunning. Meegedeeld werd dat verschillende grond monsters zijn genomen en dat Ir. Rietsema over den uitslag daarvan nadere inlichtin gen zal verstrekken. Voor den kring Langendijk en O. zal Mr. Rijs, secretaris van den C.B.T.B. hot onder werp inleiden „Inkrimping of uitbreiding van ordening in de bedrijven" SCHAGEN, 5 Jan. 5 Geldekocicn. magere f 120160, 12 id. vette f 180235, 3 vaarzen 100—125, 6 gras- kalveren 35-—60. 35 nuchtere kalveren 615. 40 schapen (vette- 1622; 56 overiiouders 1015; 2 bokken en geilen '2.505; 3 var kens (vette) per kg. 0.460.47; 25 biggen. 914: 8 konijnen 0.701.30 BROEK OP LANGENDIJK. 5 Jan. Uien 6.206.60, drielingen 3.103.30. gro ve 6.206.40, stek 2,102.70, peen 4.59—5, rocwle kool 2.50—4.60, zele kool 3.30—4.20, D. witte kool 2.40—3.20. Aanvoer nog niet be kend. NOORDSCHARWOITDE, 5 Jan. Aanvoer: Uien f 6.60—f 6.80; drielingen f 3.10; grove f 6.20f 6.50: mode kool f 2 60— f 4.70: gele kool f 2.80— f 4.30; d. wit te kool f 2.30f 3.20; aanvoer nog niet be kend. WARMENHUIZEN. 4 .Tan. Roodc kool 2.10—4.50. gele kool 2 3O-3.90, Deensrhe witte kool 1.90—2 90, drielingen, uien 3.uien 6.Aanvoer: 04525 Kg. roode kool. 25000 Kg..gele kool, 33S75 Kg. D. witte kool. 400 Kg. uien. ZWAAG, 4 Jan. Veilingsvereen. „Bangert en Omstreken" Zoete appelen 1823, Geld. Bellefleurs IS —22, Cantlo 814. Tomaten 2025, Doyenné de commice 3542. Comtesse de Paris 17 18. Winferjan 1727, Westl. Louw 10—20, Giese Wildeman 23—27, Present v. Enge land 21—30, Goudreinet 19—37, Bramley 17 23; Tomaten 2025 •In de Abessijnsche kolonie te Jeruzalem heerschf groote oneenigheid. Een deel is trouw gebleven aan Haiie Selassie, en het andere deel is voorstander van liet Itali aansche lijk. Het gevolg is. dat aanhangers der Italianen zich met geweld toegang trachten te verschaffen tot de Abessijn sche kerk in het nieuwe Jeruzalem en tot andere bezittingen der „loyale" Abessijnen. Drie pro-Italiaansche' monniken hebben deswege reeds een boete opgeloopen. Voor de kerk zijn politic-agenten op post gezet. Onder de in Jeruzalem wonende uitgeweke nen Abessijnen bevinden zich vele vooraan staande personen met hun gezinnen, en twee vroegere stamhoofden. De moesten hunner ziin het Italiaansche bewind vijan dig gezind. Brandstichting. De regeeringsgebouwen van Beersheba zijn in brand gestoken. Het vuur werd gc- blusoht door een detachement Britsche troepen. De aangerichte schade is aanzien lijk. De rol der Inlanders Er is in deze zaken nog een groot aantal Inlanders betrokken, bestaande uit een groep van meerderiarigen, die zich ken merkt door werkschuwheid en een groep minderjarigen. Het ligt in dc bedoeling der justitie ook onder deze mcnschen een duchtige oprui ming te houden en wel op deze wijze: men wil de meerderiarigen in een landswërkin richting te werk stellen en de minderjarigen aan de zorgen van Pro-Juventute toevertrou wen. Men hoopt, door liet euvel op deze wijze van twee kanten te bestrijden, een afdoend resultaat te bereiken, dat de Indisch*1 maat schappij van een funest gevaar bevrijdt. De „International Aero Press" publiceert volgens de Msb. de volgende hoogst belang wekkende bijzonderheden over liet Lock heed—22 stratosfecrvliegtuig, dat voor de Amerikaansche luchtmacht gebouwd wordt. De enorme kracht der beide Allison moto ren van een nieuw type, welke elk 2200 p.k. ontwikkelen en niet vloeistof gekoeld zijn en de bijzonder geconstrueerde vleugel, geven het toestel een start van slechts vier secon den, terwijl liet in staat is te stijgen onder een hoek van 82 graden; hot hangt dus als het ware aan zijn schroeven. Dit beteekent dat de Lockheecl-22 in zeer korten tijd een enorme hoogte kan bereiken, terwijl boven dien een fantastische snelheid wordt ont wikkeld. In verband met de verdedigende kracht van liet vliegtuig is dit van buitenge woon belang, daar den eventueelen tegen stander practisch de gelegenheid ontnomen wordt over een verdedigingszone heen te vliegen, zelfs indien het aanvallende vlieg tuig eerst op het laatste oogenblik wordt ge signaleerd. Dit hangt tevens samen met de maximum hoogte, welke de Lockheed kan behalen, deze begraast liefst, li.OHO meter! De maximum snelheid, op 11.000 M. in rechtlijnige vlucht bereikt, ligt tusschen 720 en S00 K.M. per uur. De bewapening van het vliegtuig is nog onbekend, doch de actie radius is 6400 K.M., zoodat mei liet; volste recht gezegd kan worden, dat dit vliegtuig tot de machtigste luchtwapcns ter wereld be hoort. Urk gedeeltelijk op rantsoen Er begint gebrek aan diverse le vensmiddelen te komen. Het eiland Urk voelt zijn isolement thans meer clan ooit. De K. L. M. noch de sportvlie ger hebben het eiland de laatste dagen be zocht. Een verbinding .per boot is nog niet tot stand gekomen en de tocht over het ijs is niet meer mogelijk. Suiker is er niet meer te krijgen; de hoe veelheid melk, die door de aanwezige koeien wordt geleverd wordt broederlijk onder cle eilandbewoners verdeeld en vooral verstrekt aan de gezinnen, waar kleine kinderen zijn. Geen appel, peer of sinaasappel is meer voorhanden. De expeditie, die was uitgetrokken om le vensmiddelen van de boot te halen, is met de ijsvlet onverrichterzake teruggekeerd. De isolatie van het eiland is thans dus volkomener dan ooit. Beek te München verwacht Ook Ribbentrop reeds vertrokken De Poolsche minister van buitenlandschc zaken. Beek, wordt hedenochtend te Mün chen verwacht. Reeds is een aantal vertrek ken voor hem en zijn gevolg in hotel „Die vier Jahreszeiten" besproken. Vermoedelijk zal Beek twee dagen te München blijven. Bo vendien worden twee auto's voor hem en zijn gevolg gereed gehouden voor een tocht van 200 k.nv De Duitsche minister van buitenlandsche zak?n von Ribbentrop is reeds uit Berlijn naar München vertrokken. Geen Ifaliaansch-Joodsche vloof-officieren ZIJPE t ZAND. Met voorwiel bekneld geraakt. Dinsdagavond geraakte een auto met de voorwielen bekneld tusschen de vlotten der brug. Toen men de brug wilde openen, men had reeds de verbinding losgemaakt, kwam er een auto vanaf den Keinsmerweg, welke nog de brug over wilde. Door 't slechte weer, had de eene brugwachter 't eene vlot al een stukje teruggedraaid, alvorens de assistent-brugwachter, de heer H. de gele genheid gekregen had, ooi de bommel te sluiten. 't Gevolg was dat cle bestuurder de auto, meenende dat de brug nog vrij was dc brug opreed met 't vorengenoemd e noodlot tige gevolg. De lieer cle W., welke de situatie overzag, draaide direct 't vlot terug en kon zoo doende erger voorkomen. Met vereende krachten, van inmiddels toegesneld pu bliek kon men de auto weer op den bega- nen grond brengen. Wonder boven wonder kwam dit ongeluk zoiider eenig letsel af. DE SNEEUW. De sneeuw welke gisteren in dikke vlok ken neerdwarrelde, heeft aan vele men- schen zeer veel last bezorgd. Dat ondervond allereerst de heer v. Bruggen. Toen deze de vlotbrug over wilde steken, kwam van cle tegenovergestelde richting een jongen op de fiets, welke nog juist de auto wilde passee- ren; hij kwam echter te vallen en het is aan de tegenwoordigheid van den chauffeur te danken, dat het geval zonder ongelukken ver liep. Hij gooide zijn stuur nog om en kwam inbotsing met met cle brugleuning. Doordèt de auto niet veel gang had kwam cle ze cr met een huil in 't spatbord goed af! Even later een slïpartij op den Keinsmer weg en kwam de auto van den heer B. G. van de Stolpen aan den kant van den weg te staan. Goed voorbeeld doet goed volgen; cle auto van den heer L. Schilder kwam, toen deze den hopk om wilde eaan, om zich naar huis te begeven, tegen een tele foonpaal terecht. 's Avonds kwam een auto, afkomstig uit de Anna Paulowna. zoo wart in de sloot, welke pa rol lel met den Grasweg loopt, 1e- Met vereende krachten van inmiddels toe gesnelde hulp kon erger worden voorkomen. HARENKARSPEL ONDERLING PAARDENFONDS. Bii de gehouden rekening van het on derlinge Paardenfonds alhier bleek dat over het 4e kwartaal 1938, 296 paarden wa ren verzekerd. Het fonds had een verlies van 11 stuks en de omslag werd bepaald op f 1.50 per f 100.verzekerde waarde. ANNA PAULOWNA Loop der bevolking. Ingekomen: Mej. M. Westveer van Mid- dalhm-fr; M Rlaaubo"»* van W ie r in per waa rd Mei. T. de Boer van Ziine, mej. A. Staal van Barsingerhorn; C. A. Meeldijk van Nieuwe Niedorp. Vertrokken: H. L. Blceker naar Leeuwar den: N. KasJeelGouma naar Dep Helder: L. de Winter naar Beverwijk: Mei. B. C. van Gelderen naar Den Helder: J. M. Goezinne- Van Oeveren naar Zaandam: H. Zeeman en gez. naa»- Den Helder: H. F.lfring naar Texel, Mej. E. Vlaming naar Den Helder. ONZE OOST.

Schager Courant | 1939 | | pagina 6