Simplex-Olympia SCHUDT UW LEVER WAKKER Langendijk-één Tabellarische registers TRAPMAN N V. Vrijdag 6 Januari 1939 Tweede blad Uit onze Omgeving Z1JPE ^AN DEN VOORAVOND VAN EEN GROOT JJUZIKAAL GEBEUREN. De a.s. uitvoering van de Orato rium vereeniging. In héél oude tijden... In den herfst, als de takken der boomen zwiepten, de wind huilde en de wolken langs den hemel joegen, dan fluisterden onze Germaansohe voorouders: „De Wilde jacht" en dan hieven zij stil L binnen de veilige wanden van hun hutten... Want dan hac'. God Cklin door één van de 540 deuren zijn ver- r- blijfplaats Asgard verlaten en reed i op zijn achtvoetig ros Sleipnir met zijn woest gevolg door de lucht. Wee den sterveling die de wilde jagers oneerbiedig behandelde.Maar al te vaak liet Odin een snoor van bloed en as oh en tranen na... Op deze f avonden nu fluisterde men elkaar I vertellingen in het oor; van geslacht j op geslacht sprak men van de Walk- .üren, den Bergkoning en den Elfen koning wiens schoone dochter zoo- veel mannen noodlottig werd. Want wie met Erlkönigs dochter danste, moest sterven. De rijkdom der Noorsche mythologie, is 'door de eeuwen een bron geweest, waaruit vele dichters en componisten hebben geput. We kennen Gocthes Erlkönig, Ibsen's Peer gynt Voor ons ligt de bekende ballade van den Deenschen dichter-componist Niels W. Gade, „Erlkönig's Tochter" als composi tie voor solo, koor en orkest, Zondagavond uit. te voeren door de Oratoriumvereeniging te Zijpe. Geen gemakkelijke opgave, welke dirigent Jac. Jansen den zangeressen en zangers heeft gesteld, maar gezien de hoogst verdienstelijke uitvoering van „Das Lied von der Glocke", het debuut der wakkere ver eeniging, kunnen thans de verwachtingen hoog gespannen zijn! De „geschiedenis" dezer ballade is eenvou dig, het is het onrustig verlangen van den man naar het ideaal vrouwelijke, dat hij slechts meent op de „Elfenhoogte" in de gedaante van de schoone Elfenkonings dochter gevonden te hebben. Echter, wie op de Elfenhoogte is geweest, moet sterven... Toch kan Heer Oluf, ondanks moeders smeekbeden de roepstem van zijn hart niet weerstaan. Het drama vertrekt zich, Oluf ontmoet de dochter des Elfenkonings, maar sterft kort daarna... Het werk bestaat uit een proloog, of in leiding, drie deelèn en een nabetrachting, waarin den jongeling geraden wordt zich ycr te houden van het bovenaardsche maar zijn geluk op aarde te zoeken. Er zijn ontroerend-mooie gedeelten in dit werk, bij het doorlezen van de partituur kwamen wij reeds tot de conclusie, dat, goed uitgevoerd, de partij van de moeder zeer groot* indruk zal maken. In het tweede deel, dat zich afspeelt in het rijk van den Elfenkoning zijn sprookjesachtig teere ge deelten. Het koor heeft een groot aandeel, ieder koor lijkt ons een juweel van fijne klankkleur. Wij komen op een en ander in pnzc recensie natuurlijk nader terug.- Behalve de hallade staat on het program ma het Concerto Grosso no. 10 voor strijk orkest en twee piano's van Handel, den blij- moedigen grootmeester der pastorale majes- tueuse muziek. Het. zal voor muziekliefheb bers een mooie avond kunnen worden. Het is zeer te wenschen, dat de zaal vol, méér dan vol zal zijn. Het ernstig muzikaal stre ven der Oratorium vereeniging kan in dezen tijd van vervlakking nii*: genoeg gesteund worden! HET WITTE KRUIS Dat de leden van de afd. „Zijipe-Gallarïts- oog" van „Het Witte Kruis" nogal oen druk gebruik maken van bet verplegingsonate- riaal der afdeel mg, blijkt wel hieruit., dat in 1938 niet minder dan 415 verplegingsar- tikelen werden afgegeven aan 300 gezin nen. VERANDERING VAN BENZINEPOMP 1 Naar wij vernemen, hoeft de Standard 'Amerikaansohe Petroleum Company te Den Haag bij het gemeentebestuur een verzoek ingediend om vergunning tot het vervangen Tan de bestaande benzinehandpompstaan de voor de garage De Moor te Sohagerbrug door een benzinepomp, die zal worden ge dreven door een electromotor van 1/3 P.K. Burgerlijke Stand van 30 Dec. 1938 ton. 5 Jan. 1939. Geboren: Christina Johanna, dochter van Heinier Stam en Maria Margaretha Zonne- Teld. Ondertrouwd: Jacob Brommer, 40 jaren, peehouder en Jeichien Bos, 3S jaar, zonder j beroep, beiden te Zijpe. Getrouwd: Geene. Overleden: Guurtje Snip, 65 Jaar, onge- ïuvvdKeeltje Schoen, 80 jaren, echtgcnoote van Dirk Smit; Jan Pons, 87 jaren, weduw naar van Maart je Slik. WIERINGERMEER De voorzitter was met kennisgeving af wezig, zoodat door seoretaris en penning meester gezamenlijk gepresideerd werd. In een rondschrijven, aan de leden ge richt, was er door het Bestuur reeds op ge wezen, dat er voor de loondorschers ook in de Wieringermeer onhoudbare toestan den bestaan. De bestrijding van deze toe standen zal, alhoewel moeilijk, toch eervol zijn. De secretaris wees er op, dat de groep loondorschers ook behooren tot de „onbe schutte" categorie, doch flat zij thans hun eigen lot in handen hebben, aangezien er een wetelijke regeling op komst is, althans ook de Vestigingswet het loondorsch-beroep zal beschermen. Voor de richtige totstandkoming dezer is het echter meer dan noodzakelijk, dat alle loondorschers, zich, na districtsgewijze ver eeniging, unaniem uitspreken voor de te volgen richtlijnen. I edere veran t woord-in g-aan voelende-loon- dorscher steune daarom naar krachten de Vereeniging van Loondorschers, in de po gingen, welke verbetering beoogen van den algemeenen toestand. De penningmeester illustreerde de huidi ge omstandigheden in Friesland; één vaste prijs voor het dorschen, een juist omschre ven rayon voor eiken dorscher! Z.i. was het echter zeer goed mogelijk om hier in de Wieringermeer een dusdanigen toestand te verkrijgen, mits rekening wordt gehou den met de alhier bestaande gebruiken en omstandigheden. In verband met de vast te stellen een heidsprijzen werden den secretaris tal van wenschen en verlangens kenbaar gemaakt, onder opdracht daaruit een geformuleerd voorstel te distilleercn, en dat dan ter tafel te brengen in de e.v. vergadering. Betreffende de nog nader in werking te treden Wegenverkeerswet (Wegenverkeers reglement), waarin tal van belemmerende bepalingen in voorkomen betreffende trans port van dorschinstallaties, ploeg- maai-combinaties, werd nog medegedeeld dat alleen via de Vereeniging dispensatie kunnen verkregen worden, om over Rijks- en Provinciewegen te rijden. Wanneer men straks niet in het bezit van een dusdanige dispensatie is, wordt men onherroepelijk bekeurd. De loonploegers en loonnmaiers kunnen zich via de organisatie in bezit stellen van de benoodigde vergunningen. Nadat in de rondvraag nog eenige alge meenheden ter tafel kwamen, werd beslo ten volgende week Woensdag weer te ver gaderen, waarna sluiting volgde. ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult 's morgéns „kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal ln Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw lichaam ls vergiftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. U moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrtl te doen stroomen en U zult weer geheel fit zü'n. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter's Leverpilletjes bij apothekers en drogisten, f. 0.75, MIDDENMEER. LOONDORSCHERS BIJEEN. Nadat alhier op 14 December 1938 een voorbereidende vergadering gehouden was door de Vereeniging van Loondorschers in Nederland, werd in de daarop volgende vergadering per 21 December te Slootdorp, de afdeeling Wieringermeer opgericht. Op beide vergaderingen waren aanwezig de voorzitter en secretaris der Vereeniging met name de heeren J. H. J. Jelsma en Jan den Berge. Na in de tweede vergadering tot oprich ting te zijn overgegaan, werd een Bestuur gekozen, waaruit de benoeming van een voorzitter, secretaris en penningmeester volgde. Hiervoor worden benoemd de hee- fen J. Lont te Wieringen, F. J. van Hoeve te Wieringerwerf en S. Haitema te Lieve Vrouwe Parochie. Woensdag werd te Midden-meer in de Beurs een afdcelingsvergadering gehouden; gezien de ongunstige weertoestand en de groote afstanden in den polder, was de ver gadering goed bezocht LANGENDUK NOORDSCHARWOUDE. IJseisch gaarne ingewilligd! Men maakt ons er op attent, dat het niet de leden van de tuinbouwvereeniging zijn geweest, die het ijs te Oudkarspel hebben opengebroken. Dit „ijzige" karwei werd ver richt door de heeren Dirk Blom en H. Oud voor rekening van de Firma Hart en Co. te Oudkarspel. Natuurlijk willigen wij de ijs- eisch, eere te geven wien eere toekomt gaarne in! ZUIDSCHARWOUDE LOOP DER BEVOLKING IN 1938. Bevolking op 1 Januari 193S 866 mannen 801 vrouwen, totaal 1667. In 193S geboren, behoorende tot de werke lijke bevolking 20 mannen 15 vrouwen. In 1938 gevestigd, behoorende tot de wer kelijke bevolking 23 mannen, 37 vrouwen. In 193S overleden, behoord hebbende tot de werkelijke bevolking 7 m., 10 vr. In 1938 vertrokken, behoord hebbende tot de werkelijke bevolking 51 m., 62 vr. Bevolking op 31 December 1938 851 m. 781 vr.; Totaal aantal inwoners dus: 1632. In 1938 werden 16 huwelijken voltrokken. (In 1937: 9.) in alle liniaturen. FORTUNA AGENDA'S. ZAKAGENDA'S, enz. BOEKHANDEL TRAPMAN N.V SCHAGEN. SINT PANCRAS Burgerlijke Stand over de maand December 1938. Geboren: Cornelis, zoon van Dirk Kok en Anna Kostelijk; Maria Elisabeth, dochter van Lourentius Rood en Joh. Comelia Bij voet; Clasina, dochter van Jan Roos en Keeltje Verdwaald. Gehuwd: Geene. Overleden: Jan Gootjes, oud 36 jr., echtg. van Tr. Koedijk: Jakob de Jong, oud 85 jaren, wed. van Ankje Kooistra. Loop der bevolking. ...Ingekomen personen: Andreas v. d. Goes en gezin van Haarlem n. Benedenweg 26A. Vertrokken personen: Jannetje Zeekant, van Boven weg 197 naar Amsterdam; Hille- gonda Veltman van 't Vennetje 111 naar Soestdijk; Geertje Kuitwaard van Boven- weg 265 naar Bergen (N.-H.) SCHOORL Loop der bevolking over Dec. 1938. Ingekomen: Jan G. van der Kaaij, z. ber., C 206 van Zaandam. Joh. Derk. Visser, dienst bode, B 45 van 's-Gravenhage. Jacob Swaan, z. ber., D 89 van Haren karspel. Johanna Com, Roskam, dienstb., C 201, van Amsterdam. Hendricus Th. Kooreman, z. ber., C 111 van Amsterdam. Alida M. van der Meulen, huish., C 111 van Amsterdam. Willem en Maart je Verhagen, z. ber. van Uitgeest A 58 Pieter Wit, arb. N.S., E 26 van Oude Niedorp. Berend Hindriks, cand. notaris, C 147 van Apeldoorn. Vertrokken: Johannes Fr. Louwers, z. ber., D 35 naar Limmen. P. Jongkind, groenten- handelaar (o) C 106 naar Alkmaar. D. Braak, z. ber., C 16 naar Alkmaar. De bevolking in 1938. Per 1 Januari 1938: 1226 m., 1171 vr., to taal 2397. Geboren in 193S: 35 m., 21 vr., totaal 56. Gevestigd in 1938: 86 m., 113 vr., tot. 199. Overleden in 1938: 13 m., 9 vr., totaal 22. Vertrokken in 1938: 95 m., 102 vr., tot. 197. Per 1 Januari 1939: 1239 m., 1194 vr., totaal 2433. Aantal huwelijken: 16. WIERINGERWAARD HEER-HU GOW AARD Slecht begin van 1939. Het aantal ingeschrevenen bij de arbeids bemiddeling bedraagt op 't oogeniblik ruim 150. Rekent men nog daarbij het aantal steun genietende tuinders en kleine hoeren, dat ruim 50 bedraagt, dan komt men tot een totaal, dat tot nu toe nog nimmer be reikt werd. Telefonisch aangesloten. De nieuwe Rijksveldwachter, die een wo ning betrekken zal aan den Nieuwenweg, wordt telefonisch aangesloten. VENHUIZEN. Verkiezing Hoofdingeland. Bij de dezer dagen gehouden stemming voor Hoofdingeland (vacature P. Borst, ont staan door benoeming tot lid van het Dage lij ksch Bestuur) van den Polder Veenhui- zen, werd gaokzen de heer R. van Langen, en herkozen tot lid van 't Dagelij ksch Be stuur de heer T. Appel. WIERINGEN DEN OEVER. Aangesteld De heer Jb. Lont Jbzn. sluisknecht bij de sluizen alhier is per 1 Januari j.1. in vasten dienst bij het Rijk aangesteld. BERGEN Meer en meer groeit in de kringen van raadsleden de gedachte tot veree niging der Langendijker gemeenten. Als het niet mogelijk is, alle 4 ge meenten te vereenigen, dan zou men zich wel willen bepalen tot een sa menvoeging van de 3 Noordelijkste ge meenten, daar indertijd Broek op Langendijk van geen vereeniging wil de weten, en verwacht wordt, dat men in die gemeente nog wel dezelfde be zwaren zal opperen. Mocht dat onver hoopt niet het geval zijn, dan zou men liever tot de vereeniging van alle 4 gemeenten trachten te komen. STEUN VOOR B-TUINDERS OOK IN NATURA. We vernemen, dat in het vervolg de steun aan de zoogenaamde B-tuinders voor een deel in natura en voor een deel in geld zal worden uitgekeerd. Tot nu toe geschied de dit uitsluitend in geld. BROEK OP LANGENDUK GESLAAGD Onze vroegere plaatsgenoot, de heer J. Bommer slaagde voor het examen Staats- prac tijkdiploma. OUDKARSPEL. Een hek in de verdrukking. Het hek van den heer P. van Dam alhier heeft het weer eens moeten ontgelden. Door dat een tweetal vrachtauto's elkaar daar ter plaatse het is er veel te smal om te passeeren voorbij wilden rijden, kwam de auto van den heer Hoogschagen uit Schagen met het hek in aanraking en nam eenige plankjes mee. De heer II. zal er wel meer van hoorenl Gevonden en verloren voorwer pen tot en met 31 Dec. 1938. Gevonden: Een portierkruk van een auto; groene damesdas; bruine 'gebreide hand schoen; diverse portemonnaies met geld; bruin lederen motorhandschoen; huissleu tel; groene want; bruin-grijze ceintuur; ver schillende handschoenen; trouwboekje; pak jes, margarine; bankbiljet van f 10.—, schaats; grijze kindermuts; speld met ket tinkje; grijze jongenssjaal; nummerbord van auto; dubbele bruine fietstasch; vulpen; paar grijze kinderwanten; zilveren dames- ring; blauwe vulpen; zwarte bal; pakje ta bak; fietsslot en kwitantie: belastingplaatje; aangeloopen twee cypcrsche poesjes. Verloren: Een bruine das; bruin dekzeil; belastingplaatje; diverse handschoenen; groene regenkap; blauw regenkapje; bril met goud montuur; portemonnaie met geld; vulpen; damestasch met portemonnaie, sleu tel, enz.; Be-Quick speldje; dop van een ben zinetank; zwart vulpotlood; ijzeren hoepel met haak; paar Ieeren handvaten; beige mutsje; zilveren armbandhorloge; mondhar monica; portefeuille met rijbewijs; dubbele fietstasch; schaats; enveloppe met bewijs van girostorting; bos sleutels; blauwe muts; donkerbruine motorhandschoen; rijwiel plaatje; weggeloopen een groote gans uit Hertenkamp. WINKEL Politie. Alhier is komen aanloopen uit de richting Hoogwoud een herdershond, bruin met zwart grijze strepen, reu. De hond droeg een halsband met nikkelen plaatje. Inlichtingen bij de Rijkspolitie en gem.- veldNvachter alhier. Arbeidsbemiddeling. Bij het plaatselijk orgaan der arbeidsbe middeling staan heden 89 werkzoekenden in geschreven, t.w. 9 bouwvakarbeiders, 1 weg werker, 10 grondwerkers en 69 landarbeiders. SINT MAARTEN BURGERLIJKE STAND OVER DEC. 1938. Geboren: Dirk, zoon van J. de Pee en G. Glas. Cornelis, zoon van C. Blokker en J. Dalenberg. Ondertrouwd, gehuwd en overleden. Geene. LOOP DER BEVOLKING IN 1938. Bevolking op 1 Januari 1938: 679 mannen, 626 vrouwen totaal 1305; geboren 20 m. 15 v. totaal 35; gevestigd 19 m. 27 v. totaal 46 Overleden 7 m. 2 v. totaal 9; vertrokken 32 m. 41 v. totaal 73. Bevolking op 1 Januari 1939, 679 mannen 625 vrouwen totaal 1304» Loop der bevolking over 1938. Bevolking op 1 Januari 1938 1228 Aantal geboorten in de gemeente 25 Aantal geboorten buiten de gemeente (ouders woonachtig in de gemeente) Ingekomen personen 95 Totaal 1350 Aftrek wegens: Overlijdingsgevallen binnen de gem. 11 ld. buiten de gemeente, doch woon plaats hebben in de gemeente Vertrokken personen 120 132 Bevolking op 1 Januari 1938 1218 zielen. In 1938 werden li huwelijken gesloten, w.o. 1 huwelijk bij volmacht. ANNA PAULOWNA Landbouw. In 1938 was van onze gemeente in gebruik als Bouwland 2854 h.a.; Grasland (wei en hooiland) 637 h.a.; Tuingrond Particuliere tuinen (opbrengst hoofdzakelijk voor eigen gebruik) 115 h.a.; Groenteteelt voor handel 75.50 h.a.; Fruitteelt voor handel 5.h.a.: Boomteelt. 0.50 h.a.; Bloementeelt 1.h.a.; Bloembollenteelt 678 h.a. Totaal tuingrond Voorts zijn er Dijken en bermen 53 h.a. Schorren, aanwassen 149.28 h.a. Moeras- wa ter 327.81 h a., Veld- en spoorwegen 47,61 h.a., Onbelaste eigendommer 124.54 h.a.. Er ven van gebouwen enz. 150 h.a. Totaal 852.24 h.a. Bebouwd was met Granen: Wintertarwe 750 ha. opbrengst 3600 k.g.. Zomertarwe 5 h.a., 3300 k.g. opbrenest per h.a.; Rogge 6 h.a., opbrengst per h.a. 2800 kg. Zomergerst 400 h.a., opbrengst per h.a. 2800 k.g., Haver 110 ha., onbrerigst per h.a. 4400 k.g. Granen, totaal 1271 h a. Peulvruchten: Veldboonen 210 h.a., opbr. 1500 k.g.: Erwten 100 h.a. opbr. 28 k.g.; Brui ne en witte boonen 5 h.a. opbr. 140Ó kg. To taal 315 h.a. Handclseewassen: Geel mosterdzaad 10 ha. opbr. 1400 k.g. Karwij 70 h.a. opbr. 1500 k.g., Blaauwmaanzaad 10 h.a., opbr. 1300 kg Vlas (lijnz., gerepeld vlas) 5 ba. 1000 en 5500 k.g. Tuinkers, kervel, kool 15 h.a. Totaal 110 h.a. Landbouwzaden: Suikerbieten 30 h.a., op brengst 1600 kg.; Spinaziezaad 50 ha. opbr. 1500 k.g. Knol en raapzaad 8 h.a. 1000 k.g.: Veldsla, komkommerzaad. Sluitkoolzaad en O. I. kers 70 h.a. Totaal 158 h.a. Knol- wortel- en Bolgewassen: Consumptie aardappelen 480 h.a., opbr. 17000 a 22000 kg. Suikerbieten 160 ha., opbr. 35000 k.g. Man gel wortels en voerbieten 120 h.a., opbr. 62000 kg. Knolrapen en knollen 5 h.a. opbr. 34000 k.g. Uien 3 h.a., opbr. 20000 kg., Bloembollen 678 h.a.. Totaal 1446 h.a. Opbrengsten alles per h.a. Groenvoer: Roode klaver 120 h.a. 4500 k.g. 1e_snede: Luzerne 30 h.a. 5000 k.g. Ie snede, 2250 k.g. 2e snede. Kunstweiden 70 h.a.. Wik ken 10 h.a., Ander groenvoergewas 2 h.a. Totaal, 232 h.a. Loop der bevolking over 1938. Bevolking 1 Jan, 1938: 3169 m., 2745 vr., Totaal 5914. Vermeerdering: door geboorte 87 m., 72 vr. totaal 159: door vestiging 101 m. 136 vr., to taal 237 Totaal 188 m. 208 vr., totaal 396. Vermindering: door overlijden .22 m-, 25 vr. totaal 47. Door vertrek 136 m., 152 vr. totaal 288. Totaal 158 m. 177 vr., totaal 335. Werkelijke vermeerdering dus 30 m., 31 vr-, totaal 61. Bevolking 1 Jan. 1939 3199 m., 2775 vr., to taal 5975. Niettegenstaande er dus een vijftigtal per sonen meer vertrokken uit de gemeente dan zich hier vestigden nam de bevolking toch nog met 61 toe en wel door het geboorte overschot (159 geboorten tegenover 47 over ledenen). Vorig jaar was de toename 62. Het geboor tecijfer was toen lager, n.1. 143, ook dat der overledenen, n.1. 38. Vestigings- en vertrek- cijfers waren hooger, n.1. resp. 256 en 299. Het aantal gesloten huwelijken in 1938 was 41. Het aantal echtscheidingen 1. Vorig jaar resp. 46 en 3. SCHAGEN HUISELIJKE ZIEKENVERPLEGING. Met een flink aantal dames kon Zuster Smit uit Den Helder, als leidster van den cursus Huiselijke Ziekenverpleging, georga niseerd door het Witte Kruis, in het harid- werklokaal van de O. L. school gisteravond kennismaken. De eerste les had een min of meer officieel tintje door de aanwezigheid van den voor zitter van het Witte Kruis den heer Dr. Nan- ninga en de leden van het Dagelijksch Be stuur, mej. Leguit en de heeren Anderson, Bolte en Raven. Hartelijk heette Dr. Nan- ninga Zuster Smit en de aanwezigen welkom. We weten, zeide dokter, dat tegenwoordig van de verpleegster veel wordt gevergd en een zuster feitelijk een opleiding van vier jaar noodig lieeft. om daarna in overleg met den geneesheer de zieken te kunnen helpen. U, zuster Smit, vervolgde spr., is slechts een beperkt aantal lesuren toegewezen, doch ik hoop dat u de dames zooveel kan bijbrengen, dat zij nuttig werk zullen kunnen doen. Gaarne zegde spr. alle medewerking van de afdeeling van Het Witte Kruis toe, welke uit het gelukkig rijk voorziene magazijn het materiaal dat noodig is, beschikbaar kan stellen. Spr. besloot den dames veel genoe gen en vruchtbare studie toe te wenschen. Zuster Smit dankte met eenige vriendelijke woorden. Daarna werden de heeren der Schepping naar buiten geloodst en werd het rijk aan de dames gelaten. Onder de be kwame en prettige leiding van Zuster Smit, die verleden jaar ook reeds als leidster op trad, zal deze nuttige cursus zeker rijke vruchten afwerpen! MARKTOVERZICHT Onze gedachte was, dat er gisteren weinig aanvoer zou zijn, wegens de slechte weg, de sneeuw en waterigheid. Toch viel de aan voer van vette koeien mee. De beste koe voor dezen tijd bracht toch niet meer op dan f 235 kwam op 35 ets. Afkomstig van de heer A. Schenk te Barsingerhorn en werd gekocht door S. Dijkshoorn, slager te Den Helder. Van de gelde koeien was de hoogste no teering f 160, handel zeer kalm. Vaarzen, handel matig, hoogste noteering f 125. De handel in kalfkoeien was goed gezien in den stal van den heer G. Boontjes Het was geen weer deze beesten op de markt te zet ten. De aanvoerder, de heer A. Witte, Woens Friesland had wel saicces. Wij zullen ho pen dat Friesland meer naar dit oord komt. Wat een verschil bij de vorige week was het in de kraskaveren Toen was de han del vlug duur, nu zeer kalm, hoogste notce- ri-ng was nu 60 gkl. Wat ook een verschil bij de nuchtere kalveren, nu was de handel zeer matig. Overhouders handel stil. Jonge vette schapen handel haast geen noteering. Toch konden wij noteeren tot f22. Oude slachtschapen tot f 21.handel werd slecht genoemd. Voor vette varkens werd be steed 23V2 ct.s., handel kalm. Biggen 7 wcek- sche 911 gkl., 12 weeksclie 1114 gkl, kal me handel. Geen noteering van kippen, ko nijnen. Handel goed. Begrijpelijk was er .weinig bezoek. AUTOBOTSING. Gistermiddag is een door den heer Nic. Raven alhier bestuurde auto, die uit de richting Landbouwstraat de Laan naderde, in botsing gekomen met een personenauto, waarin een zekere heer Boon, die uit te genovergestelde richting naderde, gezeten was. Doordat laatstbedoelde wagen ©en op de Laan vlak bij den boek Ivandbouwstraat geparkeerd staande auto wilde passeeren, kon hij den bocht niet voldoende rechts nemen. Toen de beide chauffeurs elkaar in 't gezicht kregen, remden zij onmiddellijk, doch konden, mede door de gladheid van den weg, niet meer verhinderen, dat hun vehikels elkaar raakten. Gelukkig liep het ongeval zonder per soonlijke ongelukken en met zeer geringe materieele schade af. SCHAKEN. De Schager Schaakclub speelde haar vier den competitie wedstrijd tegen „Schaakmat I" uit den Helder. De gedetailleerde uitsla gen waren: SCHAGEN DEN HELDER 1. J. de Vos—J. Wijker afgebr. 2. P. Blaauboer—J. Cheret 0—1 3. J. Roggeveen—A. C. Groen *4V2 4. W. v. ErpJ. Marsman 01 5. S. RentenaarP. Kelder 10 6. C. BeersJ. Geurts y2y2 7. C. Tjalkens—Th. Asselman 1—0 8. H. BakkerC. E. Koopman 10 9. A. SleutelH. Herderschee 10 10. W. GlasiusJ. Noorderloos 01 5-4 De afgebroken partij wordt Zondagmid dag voortgezet! De meest populaire schrijfmachi ne, de is in prijs verlaagd. Volledige garantie. Vraagt een de monstratie van deze degelijke por table. SCHAGEN

Schager Courant | 1939 | | pagina 5