Slechte wedstrijd van Succes Voetbalmenu Abonneert U op dit blad BeverwykSucces 41. Het lijkt wel of Beverwijk haar goede vorm speciaal voor S. bewaart. Bereiken zy in hun andere wedstrijden slechts matige resultaten, tegen Succes komen zij steeds voortreffelijk uit den hoek. Ook dezen middag speelden de Wijkers, evenals destijds in Wieringen, een prima partij. De felle wind die van doel tot doel stond was een geduchte handicap voor beide par tijen, maar B. heeft zich hier het beste aan aangepast. Voor rust speelde S. tegen wind in De S. werkten echter hard en zoodoende Viel B. eerst wel wat tegen. Vanzelfsprekend was er een voortdurende dreiging, maar S. kwam tot enkele aardige tegenaanvallen, het geen wij, gezien de wind, al een heele presta tie vonden. Door goed verdedigen hield S. den stand nog langen tijd blank. Het eerste doelpunt ltv^as pas na 20 minuten en reeds meenden wij de rust met 10 te zien ingaan, toen B. nog een doelpunt wist te scoren. O.i. geen slecht resultaat voor S. Met den wind in den rug zou S. nog wel iets laten zien. Tegen aller verwachting en tot ieders verras sing toonde B. zich echter ook in de tweede helft meermalen sterker en zeker gevaarlijker. 2(j wisten nog tweemaal te doelpunten, ter wijl S. slechts éénmaal het doel wist te vin den. Een alleszins verdiende overwinning voor B. De wedstryd. Met den wind in den rug zat B. direct voor het S.-doel. Van vlot samenspel was echter geen sprake. Alles ging te onbeheerscht, zoo dat er .weinig samenhang in de B.-aanvallen zat. Telkens weer kreeg de S.-achterhoede gelegenheid om in te grijpen. Het wegwerken was echter zeer moeilijk. Succes hield tame lijk lang stand. Het eerste B.-doelpunt kwam toen nog vrij onverwacht, want bijzonder ge vaarlijk was het tot dusverre voor de S.-veste niet geweest, alhoewel Posthumus reeds menige schuiver onschadelijk had gemaakt. Nu echter werd een voorzet van den rechts buiten ineens door den gevaarlijken linksbin nen keihard en onhoudbaar ingeschoten (1-0). B. had dus de leiding. S., dat zich kranig verzette, kreeg nu een werkelijk serieuze kans. Schmitt kwam plotseling voor open doel te staan. Reeds dachten wij hem te zien scoren toen hij nog juist buiten het straf schop werd-„gevloerd". De vrije schop leverde niets op. Nog enkele minuten voor rust was het 10. Toen maakte de rechtsbinnen een fraai doel punt. Keurig speelde hij een hem aangegeven bal vrij om daarna onhoudbaar te scoren. Rust 20. De 2e helft. Het mag dan zijn dat de wind inmiddels Iets in kracht was afgenomen, het was toch wel zeer eigenaardig, dat B. in de tweede helft tegen wind in nog beter spel vertoonde. Reeds direct na den aftrap ontstond een zeer hachelijke situatie,'waaraan een einde kwam doordat een schot op het leege S.-doel juist naast ging. Neen, van een uitgesproken S.- overwicht was geen sprake. Een S.-aanval, .steeds zeer tactisch afgeslagen, werd prompt door-een B.-aanval gevolgd, welke eerlijk ge zegd, wel zoo gevaarlijk was. Dit bleek wel toen na 15 min. spelen de linksbinnen wederom met een van zijn gevaarlijke schoten doel trof (30). De S.-achterhoede moest ook thans nog geregeld ingrijpen.-Maar toch kon Venema na een half uur spelen uit een voor zet van Schmitt tegenscoren (31). Ook de vele door S. genomen corners leverden niets op. Uit een van de vele vlotte B.-aanvallen ontstond tenslotte nog een goed 4e doelpunt. Neen, S. was er gisteren niet in. Succes li-Petten I 2-3 •Ook op het S.-veld was de wind spelbreker. Hier wel wel zeer weinig te genieten. De par tijen waren zoo'n beetje aan elkaar gewaagd, al» mag de zege van Petten verdiend worden genoemd. Beide partyen speelden zonder eenige combinatie. Bij S. was De Jong als linksbuiten de beste speler. Hij smaakte het genoegen de score te openen en maakte na 20 min. een fraai doelpunt (10). Petten had echter voor de rust weer gelijk gemaakt. Rust 1—1. Succes kreeg na rust het wind- voordeel. Jammer dat De Jóng zoo weinig in het spel betrokken werd, want van hem ging nog de meeste kracht uit. De P.-linksback was de beste man bij de bezoekers. Hij maakte menige aanval onschadelijk. Dank zij ook het goede spel van de P.-bui- tenspelers kon P. nog twee maal doelpunten. S. wist nog eenmaal het doel te vinden. Eind stand 2—3. Een wedstrijd om gauw te vergeten. Schagen kraakt Strandvogels Schagen 1Strandvogels 1 61. Heeft Schagen in de gedwongen rustperiode de doelpunten opgepot? Het had er gistermid dag veel van, want regelmatig als een machine «nakien de kogels keeper Van der Zei voorbij. Met de rust was 't reeds 30, en slechts toen Scheidsrechter Hoogedoorn reeds zyn horloge raadpleegde voor het laatste signaal, wist Strandvogels de eer te redden en een 60- hctierlaag althans in een 61 verlies om te vormen. Speelde Schagen dan zoo geweldig? Och neen, de wind was voor de rust een mach tig bondgenoot, maar deze bondgenoot liet toen na de thee Strandvogels er van kon profiteeren, toch maar toe, dat de Spartanen er nog drie doelpunten bijmaakten. Schagen had meer door- jstühgs- en uithoudingsvermogen, en waren de otrandvogels-backs niet zoo verdienstelyk ge- Je«8t, we hadden dubbele cijfers gevreesd. In W Strandvogels-ploeg zit anders wel aardig rambinatievermogen, Dapper vooral weerde 2|ch dapper. Van der Zei viel tegen. Het Scha- gcr trio Boontjes, Peetoom, De Moor was goed op elkaar ingesteld. Door de dwarse wind was Oct voor de rust zeer lastig op Peetoom, die rechts buiten stond, te spelen. De bal bleef Steeds in het midden ronddolen. Arie Slikker was de man in de halflinie, waar we overigens Grootes sterk misten. Piet Schoorl had een ïustigen middag. De wedstrijd. De eerste aanval op het zware gladde terrein ia van Strandvogels, maar spoedig neemt Schagen het offensief over en zal die tot het einde houden. Het spel is nog vry onzeker, de storm doet het leder allerhande gekke capriolen maken. Een goed schot van Boontjes belandt precies in de handen van Van der Zei, maar weer later heeft Gerrit weer een kans. Men laat hem vry schieten, de gevolgen blijven niet uit. Schagen leidt. Ondanks de protesten van den Strandvogels-grensrechter, die zich ook later herhaalde malen hinderlijk met de leiding bemoeide en het meest op een vendelzwaaier leek, kent de scheidsrechter èn terecht het punt toe. Natuurlijk zet hij meteen den grenscommandant op zijn plaats. Schagen blijft sterk in de meerderheid, een viertal corners, uit elkaar ontstaan, levert echter geen resultaat op. Als een half uur is gespeeld, scoort Cees de Moor weer uit een voorzet van Peetoom, maar de scheidsrechter heeft buitenspel ge constateerd. Ons inziens we stonden er met onzen neus op floot de arbiter wel wat héél laat. Echter, geen vijf minuten later brengt De Moor met een fraai ver hoekschot deze stand op 20. Het wordt dan wat heen en weer trappen, tot even voor de rust Arie Slikker eveneens met een ver schot Schagen een veilige 30-voorsprong bezorgd. Hadden we verwacht dat de gasten na de rust met zon- en wind- voordeel spoedig zouden inloopen, het zou an ders gaan! Blijkbaar waren de Strandvogels moe van het vliegen over de vette klei, want de spelers waren nog geen drie minuten in het veld, toen Boontjes DefMoor den bal toespeelde, en deze netjes, om den verbaasden Strand vogels-back heen voor nummer vier zorgde. Jaap Broersma maakte enkele blunders goed, door op tactische wijze, geholpen door De Moor de man van het nummerbord alweer werk te geven, 50! Vlak daarop maakte dezelfde speler nummer zes. Dit was het sein voor Strandvogels: alles naar voren, redden wat er te redden is. Beide ploegen raakten echter zichtbaar op. Het publiek verliet reeds het ter rein toen keeper Schoorl den eersten en eenigen keer moest visschen, 61. Vlak daarop kwam het einde, van dezen wedstrijd, welke door de weersomstandigheden zeer moeilijk was, weers omstandigheden welke ons in ons oordeel over spel en spelers ook zeer mild doen zijn. De leiding was rustig en objectief. Juist met de hakken over de sloot BKC—Watervogels 21. Alleen de uitslag beheerschte den strijd in het treffen tusschen BKC en Watervo gels. Het spel was zoo oninteressant door den harden van doel tot doel staanden wind en de lange rust der spelers, dat het nog vrij talryke publiek alleen daarom tot het einde bleef kyken, omdat het zoo lang van voetbal verstoken was geweest. En ook omdat de thuisclub nog vry veel moeite had om zich in het b.ezit vgn de punten te stellen. Watervogels was voor den wind ge start en had, daar ze den bal evenmin als BKC wist te beheerschen, eerst 4 min. voor rust succes toen J. v. d. Hert die als mid- voor zyn heroptreden vierde van vlakbij raak schoot. Met een 10 achterstand en drie kwartier windvoordeei in het verschiet scheen' de kans van BKC heel goed te zijn. Dit viel echter bijzonder tegen, want BKC heeft die tweede helft maar nauwelijks weten te be nutten. Watervogels had zich geheel in ver dedigende stelling geposteerd en zat er zoo goed op, dat BKC's voorhoede minder kansen heeft gehad dan die van W. vóór rust. Niet temin kwam na 15 min. de gelijkmaker tot stand. J. de Schipper nam drie corners van rechts met het „verkeerde" been. De derde draaide zoo fraai in de doelmond, dat Jan van Wees met een klein tikje kon scoren (11). De winnende goal heeft echter meer voeten in de aarde gehad. Eerst 13 min. voor tijd kwam deze tot stand. Een „dwarrel"-bal kwam bij Steenvoorde, die inkopte. Keeper Kubbe viel uit, stopte het leer op de doellijn, maar de snel toeschietende De Schipper ram de den bal onder zyn handen weg in het net (2—1). Over spel, spelers en spelverloop willen we verder zwijgen. Beide parten en vooral BKC kunnen beter. Er waren maar enkele spelers die den bal ondanks den wind steeds juist wisten te behandelen. De scheidsrechter leidde goed. Dosko I- HRC IV 4-1 Op een tamelyk glad, doch wel goed bespeelbaar terrein, en met een dwars over het veld staanden storm, welke beide veel afbreuk deden aan het spel, heeft D.O.S.K.O. dezen uiterst belangryken wed- stryd voor de bezetting van de bovenste plaats in een flinke overwinning omgezet, en tevens revanche genomen voor een nederlaag destyds in Den Helder, geleden tegen H.R.C. 4. De wedstrijd is nog slechts enkele minuten oud, als bij een D.O.S.K.O.-aanval, de rechts buiten naar binnen zwenkt, de bal op den rand van het strafschopgebied over geeft aan den midvoor, die met een prachtschot zijn club de leiding gëeft. H.R.C. komt dan meer in den aanval, en zij laat mooi, vlug, kort samenspel zien, doch juist door dit korte spel heeft zy tegen de goed op dreef ztjnde D.O.S.K.O.-ach- terhoede en halflinie geen succes. Langzamer hand komt D.O.S.K.O. dan weer iets in de meerderheid, wel ontstaan er af en toe hache lijke momenten voor het H.R.C.-doel, doch daar blijft het bij. Bij een plotselingen uitval van H.R.C. krijgt de rechtsbinnen de bal, volgens velen in buitenspelpositie, de keeper loopt nog wel uit, maar tevergeefs en de stand is 11. Na de rust krygen we een gelykopgaanden stryd te zien, waarin we H.R.C. eerst eenig^ malen voor het D.O.S.K.O.-doel zien verschij nen, waar de paal een keer redding brengt als de D.O.S.K.O.-keeper al gepasseerd is, terwijl een mooi schot rakeling naast gaat. In deze periode waagt de H.R.C.-achterhoede het wat op te dringen en dit wordt haar noodlottig, want thans krygt de D.O.S.K.O.-voorhoede meer bewegingsvrijheid, welke zij keurig weet te berfUtten. In een kwartier tyds worden drie keurige doelpunten gemaakt. Eerst uit een kop bal van den rechtsbinnen, en met twee onhoud bare schoten van midvoor en rechtsbuiten. Wel is er dan een kwartier te spelen, en grijpt de D.O.S.K.O.-keeper nog eenige malen keurig in, doch een ieder voelt dat het pleit beslecht is. En als het eindsignaal klinkt, worden de D.O.S.K.O.-jongens met gejuich begroet voor deze keurige prestatie. voor as. Zondag v K.N.V.B. HRCEDO; AlcmariaOSV; West FrislaAlkmaarsche Boys. SuccesHelder TexelStrandvogels; Wierlngerwaard Schagen; WatervogelsAtlas; N- Niedorp—BKC; MFC—DTS. ZFC 3—HRC 2. Helder 2—HRC 8; Alkm. Boys 2—W. Frlsia 2; QSC 2Alcmaria 2. N.H.V.B. Succes 2Koedyk 1; Petten I—JVC I; I Schoorl IOudesluis I. N. Niedorp 2—Schagen 2; Hollandia j 4Strandvogels 2. Tex. Boys 1—HRC 5; Helder 4 —Texel 2; HRC 6—BKC 2; De Cocks- dorp 1Watervogels 2. BSV „Bergen" Het eerste elftal omzeilde een lastige klip en won in Castricum. De reserves behaalden een korf baluitslag. De adspiranten kon den het tegen Schoorl niet verder brengen dan een puntlooze draw. Het was gisteren de eerste maal, dat Ber gen er in slaagde in Castricum te winnen en al was deze overwinning (21) wel wat magertjes, verdiend was ze in alle opzichten. En Bergen haalde weder twee kostbare pun ten binnen! Als er in' de Berger voorhoede meer schot had gezeten, dan was ongetwijfeld de overwinning heel wat grooter geweest. Maar lukken wilde het ook ditmaal niet. Het grootste gevaar kwam steeds van rechts, waar Plomp en Van Exter een goeden en vooral zeer snellen vleugel vormden. De lin- kerwing was echter hopeloos slecht. De links binnen Sloot kreeg voor de rust een paar opgelegde kansen, maar verknoeide ze jam merlijk. Kees Koster op de middenvoorplaats ^rdeelde het spel vooral na de rust keurig; waar was zyn anders zoo vermaarde schot? De middenlinie en achterhoede hebben uistekend voldaan. Vooral de spil Jaap Tuyn kwam er vooral na de rust best in en ook Broek speelde een goede partij. De beide jeug dige backs Ludding en Arie Urbanus waren weer puik op dreef en hetgeen keeper Halff deed, deed hij naar behooren. Gaan we het spelverloop na, dan is CSV slechts zeer sporadisch gevaarlijk geweest; zoowel voor als na de thee was Bergen mees ter van het terrein. Maar zooals gezegd het wilde niet lukken, zoodat de stand met rust 00 was. In de tweede helft, toen Bergen den wind schuin tegen had, werd direct ferm aangepakt en er werd met veel enthousiasme gespeeld ook. Een kwartier na de hervatting opende Van Exter, die doorgebroken was, voor Ber gen de score. Hy liet zich geen moment inti- mideeren dooi*, den achter hem aanrennende CSVrer en doelpuntte onhoudbaar. Niet lang daarna werd 't 20 voor Bergen, toen Plomp een bal keurig doorgaf aan Koster die naar buiten was geloopen. De aanvoerder zette keihard in; de CSV-keeper sloeg den bal weg, juist voor de voeten van Sloot, die zich geen moment bedacht. Ofschoon Bergen sterk in de meerderheid bleef, wist toch zeven minuten voor het einde CSV de eer te redden. De CSV- back Peys nam een vrijen schop van zeer verren afstand en daar de Berger-defensie zich verkeerd had opgesteld, belandde de bal keihard in den hoek van het doel (12). Eh hoe beide partijen zich ook inspanden, bij dezen stand bleef het. Veel moois hebben we intusschen van geen der beide ploegen gezien; het spel was daar voor te slordig. De reserves wonnen met 95 van Alkmaar 3, nadat de rust met 32 voor Bergen 2 was ingegaan. Na de hervatting voerden de reserves den stand op tot 92; toen begon de achterhoede er een spelletje van te maken. Met als resultaat, dat Alkmaar nog driemaal doelpunten kon. Dat had niet gehoefd, heeren! Akerboom was de top scorer en nam vier doelpunten voor z'n reke ning en ze waren alle van goed gehalte ook. De a-adspiranten konden het op eigen ter rein niet verder brengen dan een puntlooze draw tegen Schoorl a, ofschoon de Berger jongens gedurende den geheelen wedstrijd sterk in de meerderheid waren. Ze begingen echter de fout na de rust met wind mee spelend Schoorl geheel in te sluiten. Er was geen doorkomen aan. Daarbij speelde Ernst Strooker een solide backpartij en was Van Zoonen in het doel van Schoorl schitte rend op dreef. Door verkeerde taktiek en door wanhopig pingelen verloren de Berger jon gens een zeer kostbaar puntje. Nu moeten ze Alkm. Boys a kloppen, willen ze kampioen worden. En die opgave is bij lange na niet gemakkelijk! Schoorl II-Koedijk II 8-1 Schoorl heeft eerst het windvoordeei en is daardoor al dadelyk in de meerderheid. Het spel is nog geen vyf minuten oud of Klop maakt reeds het eerste doelpunt. De K. achterhoede krijgt het zwaar te ver antwoorden. Steeds weer komt de S. voor hoede verwoed opzetten en als de keeper een hoog schot niet voldoende in zijn macht kan krijgen is het weer Klop, die no. 2 in het net jaagt. Even later kogelt Klop opnieuw op het doel en ook dit schot treft doel. Dezelfde speler voegt hier al spoedig nog een 4e doel punt aan toe. Koedyk doet eenige wanhopige pogingen om tot het S.-doel door te dringen, doch De Jong en Stam verdedigen met alle macht. Nog voor de rust wordt aangekondigd maakt Paarlberg vallende het 5e en Minkema met een mooi schot het 6e doelpunt. Na de rust denken we dat Koedijk nu wel eenige doelpunten in zal loopen, vooral daar ze al dadelyk door weet te breken en op keu rige wijze een tegenpunt maakt. Doch hier mede was het ook gedaan. Wel kwam de K.- voorhoede nog vaak voor het S.-doel, doch De Jong en Stam en in laatste instantie keeper Mooij, gaven steeds niet thuis. En in plaats van een aantal doelpunten van K. zien we Schoorl weer in het offensief komen. Boot onderneemt een mooie aanval en besluit die met een mooi doelpunt, terwijl Paarlberg nog voor het einde er is, er 81 van weet te ma ken. Het Schoorl-elftal speelde over het ge heel een aardigen wedstrijd. Er werd goed ge combineerd en aardig geplaatst. De K.-reser- ves vielen ons danig tegen. ADO-Hermes DVS 5-1 In tegenstelling tot het VUC-terrein was het veld in het Zuiderpark wel bespeelbaar en het was daarom ook te begrijpen, dat het voetbalminnend gedeelte van de residentie aanwezig was, om het elftal van ADO ten stryde te zien trekken tegen zijn concurrent, HermesDVS, uit Schiedam. Bij de Hagenaars was Weber nog niet van de party, omdat bij aan een knie geblesseerd is. Zijn plaats werd ingenomen door Hendriks. De Schiedammers waren volledig: Oogenblikkelijk nadat Scheidsrechter Boek man het beginsignaal had gegeven, kreeg ADO een kans, welke beantwoord werd door oen snelle aanval van de Schiedammers, die iets beter combineerden en vaak verwarring sticht ten in de Haagsche gelederen. Het eerste succes kwam toch aan de Haagsche zijde. V de Brugge, de Haagsche linksbuiten, kreeg den bal te pakken, toen deze tegen de corner- paal het veld weer insprong. Hij gaf een keurigen voorzet, welke door Westhoven in een doelpunt werd omgezet. Hermes werd- hierna sterker, doch hoe keurig de aanvallen vaak waren, de voorhoedespelers schenen niet te willen schieten op het juiste moment. Toch slaagde Borrani er tenslotte in den gelijk maker achter Koek te deponeeren. De Schie- damsche ploeg had het voordeel van den ster ken wind en men dacht dan ook, dat zij de leiding zou nemen, doch de aanvallen van de Hagenaars bleven gevaarlijk en nog voor de. rust wisten De Heer en Van de Beukei den stand op 31 te brengen. Ongetwijfeld was dit niet de juiste verhouding. In de tweede helft was Hermes uitgespeeld. Men probeerde verschillende wijzigingen in de ploeg en keeper Beun moest uitvallen. ADO spande zich niet bijster meer in, Maar West hoven en Berg fabriceerden toch nog ieder een doelpunt, zoodat ADO met 51 een wedstrijd won, welke veelbelovend begon en op het einde het aankijken niet meer waard was. Jong bloed maakt sterk KFC—XERXES. De verjongde ploeg van Xerxes heeft te Koog a. d. Zaan een uitstekenden indruk gemaakt en vooral in de tweede helft, toen»zij tegen den straffen wind in speelden, ontwikkelden de vol gelingen van Lagendaal een pittig en goed spel letje, waartegen K.F.C. maar weinig in te bren gen had. De bezoekers wisten de moeilijke om standigheden van wind en terrein beter op te lossen dan de spelers der thuisclub, waarbij slechts linksbinnen De Bast voortdurend een vlotte partij speelde. Beide ploegen verschenen in volledige opstelling. Geholpen dooi- den straffen wind was Xerxes weldra in den aanval. Talrijke ^hoekschoppen werden op het Kooger doel genomen, doch alle werden weggewerkt. De strijd werd vrijwel uit sluitend op de speelhelft der thuisclub gestre den, zelfs de Rotterdamsche backs opereerden daar. Toch duurde het vrij lang, voordat Xer xes door haar linksbuiten Kok de leiding wist te nemen, 01, welke speler kort voor de rust na een solo-ren den voorsprong tot 02 ver grootte. De Boer slaagde er in den achterstandt§ verkleinen. Ofschoon er voor het spel van K.F.C. in de tweede helft, toen men het voordeel van den wind kreeg, nog de beste verwachtingen be stonden, kwam Xerxes in die periode zoo uit stekend opzetten, dat het geen verwondering baarde, dat zij weldra door Van der Vaart met een kopbal de score tot 13 opvoerde. De bezoekers bleven den toon aangeven en toen Van der Vaart na twintig minuten op fraaie wijze met een kopbal, uit een hoekschop, den stand op 14 bracht, was het pleit be slecht. Feijenoord-'t Gooi 5 1 Feyenoord heeft Zondag in het Stadion een klinkende zege op het Gooi bevochten. Met een 51 overwinning kwam zij uit den strijd naar voren, een overwinning, die aan duidelijkheid iets te wenschen overlaat. De Gooische ploeg was inderdaad een heel stuk minder dan de Rotterdamsche. Slechts bij korte perioden slaagde zij erin zich aan een omknelling van Feyenoordzyde te onttrekken. Zelfs het eenige doelpunt dat zij dezen middag scoorde, was niet het directe resultaat van een goed doorgevoel den aanval. Het kwam reeds in de eerste min. na de hervatting, toen Feyenoord al met 20 voorstond, tot stand en het was een gevolg van een aanvechtbare beslissing van scheidsrechter F. Kotte, die een strafschop toekende, welke door Winthorat niet onbenut werd gelaten. De 20 voorsprong, die Feyenoord bij het ingaan van de tweede helft reeds had, was het gevolg van een doelpunt van Vrauwdeunt, het eerste ontstond uit een schot van Paauwe, dat op doel afgevuurd was, doch er langs gevlogen zou zijn, als Vente het niet met een snelle kop- beweging van richting had doen veranderen. Het tweede werd veertig minuten na den aan vang gemaakt door Vrauwdeunt, die met zyn schot van verren afstand Cohen volkomen ver raste. Na de hervatting moest Visser, die van Male verving, voor den strafschop wijken, maar het antwoord van Feyenoord liet niet op zich wach ten. Het was Vente, die lit een prachtigen aan val met een hard schot Cohen hte nakijken gaf. Hij scoorde ook het vierde doelpunt toen de bal, na door Kantebeen ingeschoten te zijn, van der achterhoedespelers terugstuitte en naar hem toeliep. Het vyfde doelpunt ontstond op eenigszins eigenaardige, doch niet minder fraaie wijze. Cohen had het leder niet ver ge noeg uitgeschopt. Vrauwdeunt doorzag de situatie, retourneerde met een boogschot en Cohen stond nog te ver voor zyn doel om het leder te kunnen houden. Zwaar bevochten zege van Helder II Na een rust van ongeveer 4 weken kwam Helder 2 eindelijk weer eens in het veld. Het Hollandia-terrein was wel bespeelbaar, maar uiterst zwaar. Als Helder 2 om 2 uur aftrapt gaat ze direct tot den aanval over, maar Burger schiet naast. Toch is Helder 2 in het begin van den wed- stryd steeds in den aanval, maar geleidelyk kom ook Hollandia 2 los. Plotseling een zeer gevaarlijke aanval der Horineezen van rechts, de buitenman zet prachtig voor, maar Schot- ting kan nog net corder koppen. Dan weer een mooie aanval van Helder, welke wordt besloten met een prachtig schot van Voerman, hetwelk echter net in het zijnet terecht komt. Even daarna schiet Voerman weer, nu kan de keeper het schot tot corner verwerken. Steeds weer komt Helder 2 terug, vooral Daan Steenbergen blinkt uit, prachtig zet hij steeds zyn voorhoede aan het werk, doch v. d. Bogaerde schiet weer rakelings naast. Doordat de kanthalfs van Helder te ver naar voren gaan, komen de H.-buitenspelers te veel vry. Er volgt dan ook een gevaarlijke aanval van rechts, de buitenman zet mooi voor en de linksbinnen schiet mooi in (10 voor Holl.). Direct is weer Helder in den aan val, weer een corner, maar Burgers kopt over. Eindelijk hebben de witten dan succes, als De Leur vanaf de lyn mooi inschiet, 11. Nu de stand gelijk is, gaan de aanvallen meer gelijk op, al zijn de Heldermannen Iets gevaarlijker. Als de linksachter van Hollandia ten koste van een corner gered heeft, neemt Voerman de corner, en Bijl schiet hoog in (21 voor Helder). Dat wordt Holl. te bar, verwoed komt zij steeds op het Helder-doel af. Prins is al ge passeerd, maar Beekhoven brengt op de doel lijn nog redding. Dan komt Burger in botsing en moet het vëld verlaten. Rottier valt in. Nadat Hollandia's aanval een mooie kans door buitenspel verloren heeft laten gaan, en Voerman weer eens tegen de lat schiet, is het rusten. 21 voor Helder. Direct na de rust oefent Hollandia zoo'n druk uit op het Helder-doel, dat een doelpunt niet kan uitblyven. De stand wordt dan ook 2—2. Maar nog is Holl. niet tevreden, Helder kan den bal maar niet wegkrijgen, eenmaal moet Quant reddend optreden. Ook de Holl. halflinie is te ver naar voren gegaan en Voerman straft dit prachtig af. Hij passeert de geheele verdediging en plaatst dan den bal in het leege doel (3—2 voor Hel der 2). Doch nu komt Helder los. aanval op aanval volgt, doch lat en paal voorkomt erger voor Holl. Vooral een prachtig schot van Rottier verdient vermelding; even hierna een gloeiende kogel van Siersma, welke via een been over gaat. Dan plotseling weer een doorbraak van Holl., de midvoor schiet prachtig in, doch de scheidsrechter kent dit doelpunt wegens bui tenspel niet toe (hevige beroering op de Holl.- tribune). Nu begint het spelpeil wat te zakken, daar alle spelers vermoeid raken, vooral de H.-ver- dediging. Dan is het weer Ssteenbergen, die prachtig naar Rottier plaatst, deze gaat er alleen vandoor (de Holl.-backs stonden over het midden), hy wil den keeper ook passeeren, maar deze houdt hem aan zijn beenen vast. Strafschop. Nog 1 sec. is er te spelen. Dan een geweldig schot van Klaas Bijl en de stand is 42 voor Helder! Scheidsrechter De Graaf was goed. Rafelen, Tenet weer Europeesch-kampioen midden gewicht Zaterdagavond vond te Parijs een bokswed strijd plaats tusschen den Europeeschen kam pioen in het nïiddengewicht, den Griek Christo- forides en zijn uitdager, den Franschman Tenet. Na een gevecht over 15 ronden werd Tenet winnaar verklaard en behaalde daarmede den titel van Europeesch kampioen. Een van de toeschouwers was onze landge noot Beb van Klaveren. De Nederlandsche ski-kampioenschappen Freule Schinunelpenninck en Jan Boon winnen de titels. De Nederlandsche skikampioenschappen zyn Zaterdag geëindigd met de slalom- wedstryden. Des morgens vond de start plaats van de dames- en heerentoerent klasse, waarna des middags de heeren klasse volgde. De kampioenstitels in de combinatie van afdaling en slalom wer den gewonnen voor Jan Boon en Gratia Schimmelpenninck van der Oye. Het traject voor de heerenklasse was 670 meter lang met een hoogteverschil van 160 meter; er waren 30 poorten uitgezet, waar door de deelnemers moesten passeeren, wil den zij niet gediskwalificeerd worden. De baan voor de damesklasse en heerentoerenklasse was 550 m lang met een hoogteverschil van 100 m. De 20 poorten waren door vlaggetjes aangegeven. Carlo Marazzi had voor een snelle baan gezorgd, die hier en daar moei lijkheden bood, maar nooit gevaarlijke hinder nissen verborg. In de heerenklasse zorgde de jeugdige Harry ter Kuile voor een verrassing door de eerste plaats te bezetten en den snelsteh tyd van den dag te maken. Jan Boon, die van de afdaling een ruimen voorsprong had over gehouden liep 'terecht op zekerheid. In den eersten loop maakte hij echter één zwenking te veel. Zijn tijden waren 115 en 107.8 sec. Harry tér Kuile moest wel alles wagen om een goede plaats te verkrijgen. In den eer sten loop maakte hij een val, maar desondanks liep hij in 116.2 sec. In den tweeden loop schoot hij in een prachtigen styl en met groote snelheid door de poorten. Na 105.4 sec. ging hy door de finish. Voor de combinatie kon hy echter Jan Boon niet meer inhalen, terwijl ook zijn ach terstand op Zur Nieden te groot was geweest. Hij werd dus derde na Zur Nieden. die ook de slalom uitstekend heeft geloopen. Harry ter Kuile kan zich ontwikkelen tot een uitsteken den wedstrijdlooper, dat is ook het oordeel van David Zogg, den oudwereldkampioen. In de damesklasse won Gratia Schimmel penninck van der Oye ook de slalom en wel in een styi, die deed denken aan de beste prestaties uit haar internationale periode. Zij maakte tyden van 60 en 57 seconden. Ella Kerdel volgde op haar met 71.2 en 68.2 sec. De krachtsverhouding bij de slalom was dus dezelfde als bij de afdaling. Gratia Schimmel penninck vormt een extraklasse en Ella Ker del staat weer een stuk boven de andere deel neemsters. Gratia baronesse Schimmelpenninck van der Oye zal op 21 en 22 Januari a.s. deel nemen aan internationale wedstrijden welke op beide dagen te Arosa worden gehouden.

Schager Courant | 1939 | | pagina 7