DE WERELD tr Van bankbediende tot president der Rijksbank Schacht's loopbaan Dokter en koopman reden er op los Zes gewonden bij auto-ongeluk Oorlogs- en neufraliteitsrecht IWII^TIIILTs Het lijk in den koffer Post vluchten op zn weinig woorden r DE MAN DER DEMOCRATEN. Een van de interessantste en markantste persoonlijkheden in de kringen der Duitsche regeering is zonder twijfel dr. Hjalmar Schacht, die de vorige week door Hitier ont zet is als de president der Rijksbank, want niet alleen in Duitschland zelf, doch tot ver over de grenzen van zijn vaderland kent men de magere gestalte, het scherpe profiel en de dubbele hooge boord, bekend gew den door tallooze caricaturen. Behalve een der bekwaamste en knapste mannen van het Duitsche Rijk, is Schacht daarnaast ook een uitstekend diplomaat, die bekend staat om zijn geestige kwinkslagen. Hoe is het leven geweest van dezen man, die ondanks zijn groote kundigheden, thans van zijn functie ontheven is. Uit een eenvoudig gezin. Te Tineleff in Sleeswijk werd den 22en Januari 1877 Hjalmar Schacht geboren. Hij was uit een eenvoudig gezin, dat zich groote uitgaven voor de studie der kinderen ge troosten moest. Zijn vader was jarenlang in Amerika werkzaam geweest en was toen een groot bewonderaar van den toenmaligen de- mocratischen candidaat voor het president schap, Horace Greely. Vandaar dan ook, dat bij zijn kinderen geheel in die geest opvoed de. Hjalmar Schacht bezocht het gymnasium te Hamburg, waar hij in 1S95 eindexamen deed. Vat studie betreft, veranderde hij nog al eens van richting; eerst studeerde hij me dicijnen, vervolgens zwaaide hij om en koos de Duitsche taal en letterkunde tot studie vak, om tenslotte staathuishoudkunde te stu- deeren, waarvoor hij zoowel de universiteit te Berlijn, als ook die te München, Parijs en Londen bezocht. Financiëele actie. In het jaar 1903 begon zijn carrière in het bankwezen, want in dat jaar werd hij archi varis bij de Dresdner Bank. Het was in het jaar 1914, dat hij als adviseur voor financi- eele zaken bij het Duitsche gouvernement in België kwam, om echter reeds in 1915 naar zijn vaderland terug te keeren, waar hij,, we derom een jaar later, leider van de „National- bank" werd. Zijn financieele kundigheden waren van dien aard, dat in 1918 zijn benoe ming tot directeur van deze bank volgde, die, na haar fusie met de Darmstadter Bank. wel dra een zeer belangrijke positie in het Duit sche zaken- en financieele leven innam. Schacht beperkte zich echter niet alleen tot het binnenland, maar trachtte ook zijn bui- tenlandsche connecties te versterken en te winnen voor een goede regeling van de her stelbetalingen. In een groot aantal artikelen, die in.de Manchester Guardian gepubliceerd werden, bestreed hij de inflatie-politiek en tot op heden ten dage is hij daarvan een ver woed vijand. Schacht's voorspellingen komen uit. Schacht's financieele acties trokken zoo zeer de aandacht, dat Sresemann, die intus- schen rijkskanselier geworden was, er veel voor voelde, om den geslepen financier tot minister van Finantiën van het Duitsche rijk te maken. Door verschillende omstandighe den kon deze benoeming niet doorgaan, maar wel werd Schacht in 1923 tot valuta-commis saris benoemd. Schacht's bekendheid groeide met den dag en het waren vooral de democraten, die bij de verkiezingen van 1924 met hem reclame maakten. Een moeilijke taak begon er voor den knappen financier, toen hij door de re giering benoemd werd tot president van de Rijksbank. Nu kon hij zich eerst recht aan het herstelvraagstuk wijden. De geld- en ka pitaalmarkt van Duitschland moest hij op bouwen, de goudvoorraad van de bank steeg voortdurend en in 192S was een stand van 3 milliard bereikt. En hoewel de president van de Rijksbank wist en begreep, dat Duitsch land onder de toenmalige omstandigheden leeningen van het buitenland dringend noo- dig had, waarschuwde hij toch dringend te gen overdrijving. Helaas, men schonk aan zijn verstandige woorden niet de noodigc aandacht en de catastrophe, waartegen hij reeds in 1926 gewaarschuwd had. kondigde zich in 1931 aan. Met een geweldigen bank- kracht ging zijn vorspellimg in vervulling. Het eerste ontslag. Reeds voor dien tijd echter, in 1930. had Schacht zijn ontslag aangevraagd en gekre gen. Hoe was dat in zijn werk gegaan? In 1929 vertegenwoordigde Schacht Duitschland op de economische conferentie te Parijs, het geen echter een groote teleurstelling voor hem werd. Na dien tijd zag hij dan ook ver der maar van „verzoeningspolitiek" af. In dien tijd bestonden er reeds eenige conflic ten tusschen Schacht en de Duitsche regee ring en de strubbelingen namen nu hand over hand toe. Zoo kon het dan ook gebeu ren, dat. hij weigerde op de tweede Haagsche conferentie de Rijksbank te laten deelnemen aan de handelingen van de Bank voor Inter nationale Betalingen. De regeering gaf ech ter wel toe, hetgeen aanleiding voor Schacht was om zijn ontslag in te dienen, hetgeen hij in 1930 kreeg. Schacht ontmoet Hitier. Er volgde nu een periode van reizen, eerst door de Balkan, vervolgens door Amerika, gedurende welken tijd Schacht tal van lezin gen hield. SCHACHT. Op zijn terugkeer uit Amerika in 1930 volgde zijn kennismaking met Hitier en van dien tijd af nam Schacht zich voor, al zijn krachten aan het natio- naal-socialisme te wijden. En zoodra Hitier aan het bewind gekomen was, benoemde hij zijn vriend tot presi dent van de Rijksbank, een functie, die dezen reeds bekend was. Een jaar later volgde Schacht's benoeming tot tot minister van Economische Zaken. Onder zijn leiding werden de werk verschaffing en de bewapening van Duitschland gefinancierd, terwijl te vens een consequentie valuta-politiek gevoerd werd. Een ondankbare taak. Merkwaardig is het, dat Schacht een van de weinige personen was, die rechtuit zijn nleening tegen Hitier durfde uit te spreken en het dan ook in lang niet ieder opzicht met hem eens was. De radicale nationaal- socialististen zagen in dr. Schacht dan ook steeds den conservatief en wanneer deze emi nente financier niet vrijwel de eenige ge weest was, die het systeem van de deviezen- maatregelen had kunnen hanteeren, dan zou hij waarschijnlijk wel al eerder zijn hooge functie hebben moeten verlaten. Gedurende de laatste jaren heeft de thans afgetreden president een buitengewoon zware, maar ook zeer ondankbare taak te vervullen gehad. Steeds dieper ingrijpende maatregelen wa ren noodig, om het handels- en betalingsver keer met het buitenland in stand te houden. Voor Duitschland en het geheele Duitsche volk is het dan ook diep te betreuren, dat deze voortreffelijke financier, die zijn land tot nu toe voor een inflatie heeft weten te behoeden, zijn functie als president van de Rijksbank heeft moeten neerleggen, daar de gevolgen, die daaruit zullen voortvloeien, weldra merkbaar zullen worden. Voor de Strafkamer van het Haagsche gerechtshof werden gisterochtend twee ge vallen van een aanrijding met ernstigen af loop behandeld. Het eerst moest terecht staan de arts P. A. K., die op 7 Juli van het vorig jaar op den weg van Rotterdam naar Ileinenoord een van tegenovergestelde rich ting komende wielrenner heeft aangereden, met het gevolg, dat de laatste nog ter plaat se is overleden. De rechtbank te Dordrecht heeft den dok ter veroordeeld tot een voorwaardelijke hech- tenisstraf van één maand en 'n geldboete van f300.De Officier van Justitie, die een onvoorwaardelijke straf had voorgesteld, tee- kende van dit vonnis appèl aan. Verd. gaf toe 90 a 95 kin. te hebben gere den, doch zeide dat de aangeredene iets naar links was geweken. Bijzonder bezwarend was de verklaring van een gemeente-veldwachter, die vertelde dat verd. „in vroolijk gezelschap" was, en reeds eenmaal een aanrijding door schuld op zijn geweten had. De advocaat-generaal hield een scherp re quisitoir en eischte een onvoorwaardelijke hechtenis van één maand en een geldboete an f300. De verdediger pleitte vrijspraak, subs. be vestiging van het vonnis van de rechtbank. Op twee wielen. Vervolgens moest zich een 22 jarig Rot- terdamsch koopman P. van der W. verant woorden omdat hij, in zwaar beschonken toestand, in Juli 1938 een man, vrouw en kindje had omvergereden tijdens 'n dollen rit door de Maasstad. Een motorrijder en een automobilist zijn er op dien ongeluksdag na veel moeite in geslaagd, den gewctenloo- zen bestuurder aan te houden. De Rotterdamsche rechtbank had verd., die reeds 12 veroordeelmgen voor verkeers overtredingen achter den rug had, wegens poging tot zware mishandeling en het ver oorzaken van lichamelijk letsel door schuld de maximumstraf opgelegd nl. 6 maanden gevangenisstraf met ontzegging van zijn rij bewijs voor den tijd van een jaar. Verdachte en de officier van Justitie waren beiden in hooger beroep gekomen. De advocaat generaal eischte gisteren 1 jaar gevangenisstraf. Beide roekelooze auto mobilisten zullen 6 Febr. worden gevonnist. Ontsporing te Amsterdam Machinist en zijn assistent licht gewond. Gistermiddag om drie uur zijn op het spoor wegemplacement in de Watergraafsmeer te Amsterdam nabij de Valentijnkade een loco motief en een goederenwagen uit de rails gelóopen. Zoowel de locomotief als de wagen sloegen om. Het ongeluk is waarschijnlijk te wijten aan een verkeerden wisselstand. De machinist en zijn assistent werden dooi vallende brokken steenkool licht gewond. Zij behoefden echter niet in een ziekenhuis te worden opgenomen en konden naar hun woning worden vervoerd. Direct is men begonnen met een kraanwa gen de machine en den wagen weer op rails te plaatsen. Het personenvervoer, noch het goederen vervoer ondervond vertraging. Wagen legen muur van garage gebotst. Gistermiddag om vier uur is op den Rijksstraatweg te Nieuwerbrug een ernstig ongeluk gebeurd. Een personenauto, be stuurd door den heer C. Verwey uit Woer den, reed met groote snelheid tegen don muur van een garage aan den Rijksstraat weg. In den wagen zaten zes personen., o. w. drie dames. Allen werden min of meer ernstig gewond. Zij zijn na verbonden te zijn door een geneesheer uit Bodegraven naar hun woningen overgebracht. De auto werd totaal vernietd. Vallende lijmpot veroorzaakt brand Zaandammers qedupeerd. Gisteravond om half zeven is door het omvallen van een pot lijm, die op het vuur stond, brand ontstaan in het perceel Ge- dam txigrac'bt 80 te Zaandam, waarin de lieer L. Kilian een zaak in messen en scha ren en een chroominriohta/mg heeft. In een oogwenk stond de werkplaats in lichter laaie, waarna het vuur oversloeg naar de woning. Beiden brandden geheel uit De aangrenzende zaak in fournituren, van den heer Grobbc werd eveneens door hot vuur aangetast en ging mede verloren. De schade wordt in beide gevallen, door verzekering gedekt. BEHEERSCHT DOOR OORLOGS- PARAATHEID. Voor handhavinq van onze zelf- standigheidspolitiek is véél noodig. Gisteravond hield Dr. W K. H. Feuille- tau de Bruyn in het klein auditorium van de Universiteit te Utrecht de eerste van een serie van vijf voordrachten over de econo mische verdedigingsvoorbereiding. Zelfstandigheidspolitiek is niet te voeren, zonder een goed-georganiseerde verdedings- voorbereiding, aldus spr. Na den wereldoorlog is de oorlogs-pa- raatheid van een land, het oorlogs- en neufraliteitsrecht gaan beheer- schen. Een duidelijke scheiding tus schen de oorlogvoerende militairen van een staat en de niet-oorlogvoe rende burgers, waarop het oorlogs recht was gebaseerd, is thans niet meer te maken. Is dan het wettelijk vastgelegde oorlogs- en neutraliteits- recht waardeloos? Spreker bewijst dat er wel degelijk grenzen zijn aan opzettelijke rcchtsschendingen. In de eerste plaats kunnen de militaire eischen der oorlogvoering aan die schendin gen grenzen stellen. Hij toonde met voorbeel den uit den wereldoorlog aan, dat men de rechten der neutralen ter zee niet straffeloos kan afbreken zoolang men niet de volstrekte zekerheid heeft van de heerschappij ter zee. Engeland zal in de eerste phase van een nieuwen oorlog heelemaal niet zeker zijn van zijn verbindingen over zee. Het weet niet in welke mate die kunnen worden be dreigd door de Duitsche luchtmacht en de onderzeeërs. Afbraak van rechten van neu tralen kan zich dan togen Engeland keeren als later blijkt, dat het niet de opper macht ter zee heeft. Zijn situatie zou uiterst precair kunnen worden als Nederland door schending van zijn neutraliteit verplicht zou zijn Duitschlands zijde te kiezen. Maar zou Duitschland onze neutraliteit schenden, dan loopt het Ruhrgebied, de ruggegraat der Duitsche economische verdediging ernstig gevaar, voorloopig doordat bombardements vliegtuigen van onze bondgenooten dit in dustriegebied zouden bedrijgen vanuit de Hollandsche waterlinie. Wat voor Nederland noodig is. Spr. acht het daarom dringend noodig dat wij zelf over een groote kern van offensieve bombardementsvliegtuigen de beschikking krijgen, om aan onze zelfstandigheidspolitiek kracht bij te zetten. Gummischoentjes moeten ontzien worden Onze luchtbeschermingsorganisatie behoeft voorts versteviging. Spi*. is van oordeel, dat alleen een luchtbeschermingsdienstplichtwet in den zin van de Duitsche wet van 7 Mei 1937, die naast de luchtbeschermingsdienst plicht. de ongevallenverzekering bij oefenin gen. de kosten der oefeningen, enz., regelt de eenige afdoende oplossing kan brengen. Een sterke luchtafweer van onze groote havens door geschut, mitrailleurs, zoeklich ten en vliegtuigen is dringend geboden. Uitbreiding van het aantal convoyeurs en- of hulpkruisers en opleiding van koopvaar- dij-officiercn in het varen in convooi zal noo dig zijn. Voor oorlogstijd is ook het bewa penen van koopvaarders tegen aanvallen van onderzeeërs en vliegtuigen geboden. Hiervoor is thans reeds 2 millioen gulden beschik baar gesteld. De defensie van Limburg. Spreker wijst op de zeer groote beteekenis welke Limburg voor onze economische ver dediging heeft en hij dringt aan op een zoo danige verdediging van clit gebied, dat het uitgesloten is, dat Limburg onder den voet worden geloopen, voordat 't veldleger kan ingrijpen. Is het niet mogelijk, zoo vraagt dr. Feuil leton de Bruyn tenslotte, een stelsel te scheppen, waarbij men belangrijke sommen op den werkloozehsteun bespaart en deze ten goede laat komen aan de versterking van onze defensie? Spr. zal in zijn volgende voordracht over de financieele verdedigings voorbereiding aantoonen, dat dit ten deele werkelijk mogelijk is. Een meevaller voor luchtpassagiers Soepeler toepassmq van het rookverbod. In afwijking van het vroeger geldJeoxl al geheel rookverbod in verkeersvliegtuigen is bij Koninklijk Besluit van 31 December 193S bepaald, dat dit verbod niet geldt ten aan zien van door of vanwege dien minister van Wat eist aat daarvoor aangewezen typen van luchtvaartuigen, of daarvoor aangewezen luchtvaartuigen, voor zoover deze tvpen of luchtvaartuigen voldoen aan de op dit punt door of vanwege den minister te 9tcllen bij zondere eischen voor de inrichting van dlie luchtvaartuigen en mits bij het gebruik de door of vanwege den minister te stellen vei ligheidsmaatregelen worden nagekomen. Drama in Parijsch hotel. Dezer dagen werd te Parijs een gruwelijke móórd ontdekt op een bakkersknecht, een zekeren Jaguet. De moordenaar de Italiaan Resiale werd gevat en bekende na een ver hoor van twintig uur zijn misdaad welke onder zeer geheimzinnige omstandigheden is geschied. Het lijk werd nl. in een koffer op een hotelkamer gevonden, eenige dagen nadat die koffer door een onbekende ge bracht was: De recherche beschikte slechts over geringe aanwijzingen, wat vodjes pa pier, één met berekeningen en den naam „Victor" in clen zak van het slachtoffer. Dit spoor leidde, aldus de N. R. Crt. naar een bakkerij in een buitenwijk, die wegens fail lissement gesloten was. Iemand van het vroegere personeel herinnerde zich een be diende die Victor heette. Het spoor leidde verder naar den broeder van den doode. Deze werd aanvankelijk verdacht. Beiden waren eind van het vorig jaar het laatst sa men en de broer had geen argwaan opgevat bij bet wegblijven van den andere, omdat deze gezegd had zich weder te laten werven op een schip naar Amerika, waar hij al vroe ger hulp in een bakkerij geweest was. Moordenaar noemde zich naar zijn slachtoffer! Uit het verdere verhoor bleek dat de broer onschuldig was, toen inmiddels op een ander dit met den verslagene aan boord van een dier schepen gewerkt had, de verdenking viel. Diens ware naam was toen nog onbe kend, want hij bediende zich van verschil lende identiteiten en had de laatste dagen, die van clen vermoorde aangenomen! In het gebied van Bordeaux is toen Resiale in hechtenis genomen. Hij zeide den koffer op verzoek van een onbekende gekocht, dien in de hotelkamer gebracht en bet bedrag op het spaarbankboekje van Juguet geind, maar hem niet gedood te hebben. Naarmate hem de duimschroeven werden aangezet, verwar de Resiale zich in zijn eigen woorden. Daal de politie vernomen had, dat zij tezamen wa ren gezien en de man, die hem het mes ge leverd had, waarmede de moord begaan werd, een bezwarende getuigenis had afge legd, eindigde hij met te bekennen den moord begaan te hebben. Wel hield hij eerst vol het lijk niet in den koffer geborgen te hebben. Het zoeken is nu naar den onbekenden medeplichtige van wien men alleen weet dat hij blond is. De politie neemt althans aan dat Resialo geholpen is en gelooft den medeplichtige op het spoor te zijn. Hel is nauwelijks aan twijfel onderhevig of Resiale beging den moord om zich het spaargeld van Juguet toe te eigenen. Al ;liens papieren zijn bij Resiale gevonden., Tertrek van Aankomst fc (heem-eis) lSÜ,=a'' 23 Jan" lBand- 23 (heenreis) iJodhp' 23 Ian' lnanK' 23 ,aa itêrustreis) lBaKd- 23 Ian' lAlex' 23 ®"ru*reis) |B™ 23 ,an' |-'°dhp. 23 In. |Alex, 23 Jan. |Basra 23 Jan, Torenvalk (heenreis) 400 AMERIKANEN NAAR DE OLYMPISCHE SPELEN. De voorzitter van het Finsch organisatie comité, Rangell, heeft, van het Amerikaansch Olvrnpisch Comité bericht ontvangen, dat de Vereenigde Staten in alle takken van sport op de spelen 1940 zu'len uitkomen. In verhand met het feit. dat elk land maxi maal 325 deelnemers kan zenden, beteekent bovenstaand bericht, dat de Amerikaansche ploeg uit vierhonderd man zal bestaan, trainers, verzorgers en officials inbegrepen. President Roosevelt beeft zich bereid ver klaard het beschermheerschap dier Ameri kaansche ploeg te aanvaarden. VOETBAL. De uitslagen van de gisteren voor de twee de afdeeling der League gespeelde wedstrij den luiden: Blackhurn RoversBrandford 64 FulhamSwansea 10 Linksch Spanje wil slechts wapens. Geq interventie van Fransche troepen verlan gen wij, zeide de gedelegeerde der Spaan- sche communistische partij, op de confe rentie te Parijs. Echter wel, dat aan d« wettige regeering het recht moet worden gegeven, wapens en munitie te koopen. De groei der Britsche burgerluchtvaart, - Tot nu toe zijn 5550 leden van de Britschj burgerluchtmacht medisch gekeurd en in gelijfd, Meer dan 13S0 zijn thans in het be zit van brevet a en ongeveer 3550 van de ingelijfden leeren thans vliegen op onge veer zestig vliegvelden, overal in Enge land gelegen, terwijl gebruik wordt ge maakt van omstreeks 330 vliegtuigen. B Drie lijsten voor de Oekrainsche verkieiiij gen. De officieele lijst is die der Ka- patho Oekrainische nationale unie. 0] deze lijst komen de namen voor van TsjeJ chen, Duitschers, Hongaren en Roemeni De tweede lijst is ingediend door vertegc woordigers van een Russisch geöricnteer-1 de groep. Tenslotte is de derde lijst inge diend door de Grieksch katholieke gel meente te Izy. Britsche reddingboot omgeslagen. In St. Ives-Bav is de reddingboot gekapseisdii een hevigen noordwester storm, toen de boot was uitgevaren om hulp te bieden aan een klein stoomschip, dat tusschen St. Ives en Landsend in nood verkeerde. Er zijn zeven inzittenden verdronken, I Groote manoeuvres in België. In het Bel gische heuvelland zullen van 29 Septem ber tot 8 October van dit jaar groote ma noeuvres van het Belgische leger worden gehouden onder leiding van den chef .van den staf persoonlijk. Duitsch-Britsche economische besprekingen. Van semi-officieele Duitsche zijde wordil gemeld, dat zich binnenkort de vertegen-f1 woordiger van de Duitsche industrie Hipps.f naar Londen zal hegeven om de economi-I sche besprekingen, welke in Februari ge-S houden zullen worden, mot vooraanstaan-4 clen der Britsche industrie en handesVxoonf te zetten. Jongste dochter van Victor Emanuel gt- huwd. Gistermorgen is in de Pauliinsch? kapel van het Quirinaal het huwelijk vol trokken tusschen d$ jongste dochter van Koning Victor Emanuel, Prinses Maria van Savoye en Prins Luigi van Bourbon- Parma. Het mond- en klauwzeer in Duitschland. De mond- en klauwzeerepidemie in Duitschland is in de eerste helft van Ja nuari verder afgenomen. In het oude rijksgebied bedroeg op 1 Januari het aan tal besmette hofsteden omstreeks 19.300, op 15 Januari bedroeg dit aantal 14.700. In het voormalige Oostenrijk is do epide mie nog iets toegenomen. Heiligschennis in Burma. De Britscti-ln- dische politie heeft een inval gedaan in een rusthuis, verbonden aan een Britsen- Indische tempel. Men vermoedde dat 2i« hier het centrum der agitatie der laatste weken bevond. In orthodoxe kringen b* schouwt men clen inval van geschoeide soldaten en politiemannen in het heilig dom als een heiligschennis. Geschuttorens voor vliegtuigen. Re sche minister voor luchtvaart, heeft |j$' termiddag in een fabriek in Surrey, waai hij een bezoek bracht, gesproken over schutstorens voor militaire vliegtuigen, ft verklaarde, dat Britsche fabrikanten P slaagd zijn in de oplossing van problcmca betreffende het bedienen van geschut vliegtuigen, die een groote snelheid ku» nen behalen. Engeland heeft thans al» andere landen voorbijgestreefd in het om werpen van mechanisch bediende geschut- torens. j Rusland doet zaken met Polen. Re p jet-Russische handelsdelegatie in P°*a heeft in afwachting van een nieuwe ba» delsovereenkomst reeds besprekingen 8* voerd voor het plaatsen van een bclanf rijke order in kantoorartikelen, schrijnt chines e.d. Met deze order is een bedil van U/2 millioen zloty gemooid. Men vd wacht na het onderteekenen van het vé( drag nog verdere opdrachten. Sneeuwstorm in New York. Gisteren hoven New York en omstreken een hevi? sneeuwstorm gewoed. Alle wegen in noorden van den staat zijn dik met sneeu| bedekt. Men venvacht, dat de temperatiH» aanzienlijk zal dalen. Beroemd voetballer overleden. R°or? verstikking is te Weenen overleden de-^ jarige voetballer Matthias Sindelar. Sindelar is de meest bekende speler, ke het vroegere Oostenrijk heeft opgf-M verd. In het wonterteam van wijlen Hu? Meisl gold hij als den besten midvoorvi-j Europa. Hevige brand in de haven van Brookly^ Een Britsch schip, geladen met df~ cyaangas, staat in de haven van Bi in brand. Honderden brandweerli' trachten vergeefs het vuur te stuiten. Zang in doodsangst. Nu de geredden de „Cavalier" te New York zijn komen, blijkt, dat de drenkelinge^ in diepe duisternis een liedje hadden ge- gen, teneinde het voor de reddingboot de Esso Bav Town gemakkelijker tc ken, hen te vinden. om\ het bedr lede van Mar beid wete voor inva dere; zeke arbe Hde

Schager Courant | 1939 | | pagina 2