Bal-Masqué Barcelona zal zijn liuiil duur verhopen Horemans De aanstaande Palestina- conferentie te Londen verbetering der volks gezondheid iu Amerika Troepenverplaatsingen in Oostenrijk? Het Joodsche vraagstuk Autobestuurder lette niet op Duitsch crediet aan Poolsche importeurs Officieuze Rallye uitslag Alles werkt aan de verdediging. Staat van oorlog afgekondigd. - Generaal Miaja heeft thans het oppergezag. - Franco heeft het toekomstige stadsbestuur reeds benoemd. Franco op 14 mijl van de stad Koortsachtiq wordt in Barcelona gewerkt om nieuwe versterkingen aan te leggen. Barcelona biedt thans de zelfde aanblik als Madrid, toen de Francotroepen de poorten naderden. Bars, café's, en restaurants zijn ge sloten, alle weerbare burgers, man nen en vrouwen arbeiden aan de verdedigingswerken. De linksche re geering blijft, slechts enkele onderge schikte departementen worden over gebracht naar elders. De linksche generaal Miaja be kleedt thans het opperste gezag, hij beeft den staat van oorlog in het ge heel door de republikeinen bezette gebied afgekondigd. Dertien maal gebombardeerd werd de ongelukkige stad gisteren. Er wa ren weer talrijke slachtoffers. Opnieuw wer den Britsohe schepen getroffen in de haven en een zelfs zeven mijl uit de kust. Twee Britsche zeelieden zijn gedood. Aan gezien de autoriteiten van Barcelona om mi litaire redenen hevel hebben gegeven tot ontruiming van het vliegveld Prat de Lla- breyat, deelt die Air F ra nee nnede, dat voor- loopig geen tusschenlandingen in Barcelona zullen worden gemaakt. Vertrek der vreemdelingen. Britsche en Amerikaansche onderdanen, die thans nog in Barcelona vertoeven is aan gezegd, dat als zij nog verder blijven, dit geheel voor eigen risico is. De Britten kun nen evenals de Amerikanen met torpedoja gers vertrekken. De ministerraad van Franco heeft beslo ten, reeds thans hot toekomstige stadsbe stuur van Barcelona te benoemen. Tot bur gemeester is de oud-afgevaardigde Mateu benoemd. NOG VEERTIEN MIJL. Gemeld wordt, dat Marterell, op nog geen 15 mijl afstand ten Noordwesten van Barce lona. door de rechtschen is ingenomen. Wanneer dat juist is, beteekent het, dat de rechtschen de Lobregatvallei, die naar Bar celona leidt, hebben ingenomen. Nader wordt gemeld, dat de Maestrazco divisie en de divisie uit Aragon gistermid dag bij Manresa streden, terwijl aan de kust in het Zuiden de Marokaasche troepen poogden op te rukken, zoodat Barcelona gis teravond onder het bereik van de rechtsche artillerie zou zijn .gekomen. ren l i hevif in W snee"1 Franco's overwinning zal een buitenlandsche zege zijn Is de vriendschap van een woordbreker iets waard? Eden heeft in zijn kiesdistrict bij Coven- try een rede gehouden, waarin hij onder meer gezegd heeft, dat Engeland en Frank rijk, door te toonen dat zij stellig besloten rijn hun belangen in de Middellandsche Zee en elders te verdedigen, de beste bijdra ge tot den vrede kunnen leveren. Hoe eer der de wereld begrijpt dat de democratische staten niet in verwarring gebracht of over donderd worden, zoodat zij capituleeren, des te beter voor alle belanghebbenden. Frankrijk en Engeland hebben in Spanje maar één belang, dat echter zeer gewichtig is: dat de politieke onafhankelijkheid en de territoriale onschendbaarheid van Spanje geëer biedigd blijven, dat geen buiten landsche mogendheden zich in het land vestigt en dat Spanje vrij blijft over zijn lot te beschikken. De Spaansche politieke vrijheid, aldus Eden. is in deze dagen van duik- I)ooten en vliegtuigen zelfs nog be langrijker voor Engeland en Frank rijk dan 100 jaar geleden. Sprekende over Franco's meerderheid op liet gebied der luchtmacht zeide Eden, dat ieder weet, wie deze wapenen levert en blijft leveren, daarmede de overeenkomsten en verdragen openlijk schendende, ook de verdragen met Engeland. Hoe kan, aldus Eden, iemand ontkennen, dat wanneer Franco wint, dit een buitenlandsche over winning is? De waarheid is, dat zekere sta ten, die niet-inmenging beloofd hebben, in icrvenieeren in een mate, die zij voldoende aditen om Franco de overwinning te be- lorgcn. Zij zeggen, dat, indien Frankrijk durft over te gaan tot een fractie van de inmenging, die zij begaan, zij den toestand opnieuw zullen bestudeeren. Hoe kan, al dus Eden, een dictatuur van dien aard een basis voor werkelijke vriendschap beteeke- ncn? De minister-president van Irak, Nuri Said, is gisteren uit Beiroeth teruggekeerd, waar hij een onderhoud heeft gehad met den Groot Moefti, en verklaarde dat hij van dezen toestemming heeft verkregen om twee vertegenwoordigers van Nasjasjibi, den tegenstander van den Moefti, in de delegatie naar Londen te benoemen. Zoo als men weet, had de Moefti dit eerst be tlist geweigerd. Vandaag'zijn de gedelegeerden voor de Nnde-tafel-conferentie vertrokken van Port «id naar Londen. Nasjasjibi nog ontevreden. Nasjasjibi heeft gisteravond verklaard, «t de twee leden, die naar Londen gaan, wt de opvattingen der verdedigingspartij 'jjrtegemvoordigen, die volgens zijn zeggen i procent van de economische partij in "kstina beheerscht. Generaal Noeri echter verklaarde daar- «fcnover: Dit is werkelijk niet van be- ,ln?i aangezien wij op schrift de opvattin- fto van de partij van Nasjasjibi hebben, "Me, naar wij constateeren, over het al- overeenkomen met die van den Roosevelt vraagt credieten voor de verbetering der volksgezond heid. .President Roosevelt heeft gisteren bij het ömv* *er nauwkeurige bestudeering een wi van prijk rapport ingediend, waarin hij uittrekken van credieten aanbeveelt ten ?'^e van 850 millioen dollar voor een eraal cn staatsprogram ter verbetering ..?n volksgezondheid. Het rapport ver- hom doel van het volksgezond- neiasprogram js het ter beschikking van dc lonschappelijke kennis en vaardigheid tot hÜIKlrï'V ,en verzorging van ziekten en derJ« Jbeveiliging van moeders en kin- en liet tegengaan door sociale ver- va,n v?.rItes van inkomsten onder lide zijnS' tijdelijk, of permanent inva Duitschland spreekt tegen. geruchten Er zijn in Zwitserland oncontroleerbare geruchten in omloop over den toestand in Oostenrijk, waar men voorbereidingen zou hebben vastgesteld voor troepen bewegingen op groote schaal. Deze geruchten hebben bij de grensbevol king een zekere ongerustheid gewekt, wes halve de autoriteiten van het Kanton St. Gallen met als eenig doel de bevolking ge rust te stellen, de grensbewakingstroepen met 100 man hebben versterkt. In gezaghebbende kringen draagt men geen kennis van eenigen buitengewonen maatregel van militairen aard, welke in Zwitserland zou zijn genomen. Te Bern heeft men trouwens geen beves tiging der geruchten, welke in omloop zijn, over den toestand in Oostenrijk, terwijl be voegde Duitsche kringen de geruchten tegen spreken. Besprekingen met Rublee toch voortgezet. Van semi-officieele zijde wordt vernomen, dat die leid'er wan die in- t-e mational e v hioh telmgencommissde Rublee, waarschijnlijk nog in den loop van deze week uit Parijs te rugkeert Aan Duitsche zijde zullen de be sprekingen over het probleem der Joodsche emigratie thans door mi- nisterial-director Wohltath. van het rijksmmisterie voor economische zaken, geleid worden. Het bureau van de intergouvernementeele commissie voor de vluchtelingen heeft gis teren in het ministerie van buitenlandsohe zaken te Parijs twee vergaderingen gehou den, waar Rublee, de directeur van het permanente bureau, rapport uitbracht over zijn ged&ch ten wisselingen te Berlijn met Schacht en Göring. Het bureau, waarin vertegenwoordigers zitting hebben van Groot Brittanmië, die Ver eenigde Staten, Frankrijk, Argentinië. Bra zilië, Nederland, komt in de eerste helft van Februari te Londen weer bijeen. Op den Rijksstraatweg tusschen Garderen en Voorthuizen is gisteravond een ernstig ongeluk gebeurd. Een personenauto, komen de uit de richting Apeldoorn en bestuurd door iemand uit Utrecht, reed met volle vaart op een wagen met slieten. De botsing was zoo hevig, dat de lange takken door de voorruit van de auto drongen en ook de ruit aan de achterzijde vernielden. De bestuurder van den wagen bleef ovenwei ongedeerd. Een naast hem zittende dame uit Voort- huizen werd ernstig gewond en moest wor den overgebracht naar het Sint Elisabeth- ziekenhuis te Amersfoort. Men vreest voor haar leven. De auto werd totaal vernield, terwijl de wagen met slieten nagenoeg niet bescha digd werd. De voerman bleef ongedeerd. Volgens het politieonderzoek zou het onge luk te wijten zijn aan onoplettendheid van den auto bestuurder. Zooals men weet, heeft Duitschland krach tens een tusschen de Duitsche en Poolsche regeeringen getroffen overeenkomst voor de importeurs van machinerieën van Duitsch fabrikaat, een crediet geopend van 120 mil lioen zloty, verdeeld over vier jaar. Deze in voer zal gecompenseerd worden door graan- leveringen. Het ministerie van handel en industrie heeft reeds verzoeken van Poolsche fabrikan ten en uitvoerders van openbare werken voor het invoeren van machinenerieën op crediet, ten bedrage van 50 millioen zloty, goedgekeurd. Do belanghebbende firma's zul len met de Duitsche leveranciers recht streeks de voorwaarden van levering 1>ost)re ken. Het crediet wordt gewaarborgd dooi de Bank van Nationale Economie. Succes voor de Nederlanders groot. Berekend naar officieuze gegevens wordt de uitslag van de Rallye zeer vermoedelijk als volgt: Algemeen klassement: 1. en 2. Ex Aequo J. Paul—M. Contet (Frankrijk op Delahaye en J. Trevoux M. Lesurque (Frankrijk) op Hotchkiss. 3. E. Mutsaerts—A. Kouwenberg (Neder land) op Ford. 4. V. .ToullieDuclos (Frankrijk) op Mat- ford. 5. G. Bakker Schut—P. J. Nortier (Neder land) op Ford. 6. B. J. T. van der HoekK. Ton (Neder land) op Ford. 7. M. GatsonidesK. S. Barendregt (Ne derland) op Ford. 8. en 9. Ex Aequo. W. Whalley (Enge land op' Ford en Ch. Lahaye—R. Quatrq- sous (Frankrijk) op Renault. De lichte klasfe. In de lichte klasse staat aan den kop Gor- dini op Fiat, terwijl de nieuwe categorie 3 der kleine wagens tot 750 c.m3. inhoud, door CorneliusBuyze werd gewonnen. De damesprijs gaat naar madame Simon op Hotchkiss. Jkvr. van Vredenburch op Ford b^ezet in deze speciale klasse de derde plaats/ Alles bij elkaar is het succes voor Neder land dus groot. Er zijn vier Nederlandsche rijders onder de eerste zeven, terwijl ook de winnaar van de lichte klasse een Nederlan der is. JUBILEUM BEHANGSELPAPIERFABRIE KEN RATH DOODEHEEFVER N.V. Gisteren bestond het bedrijf van de be hangsel papierfabrieken van Rafh en Doode- heefver een halve eeuw en op dien dag zijn ook de nieuwe fabrieksruimten, die toege voegd zijn aan de zeven jaar geleden aan op de Duivendrechtsche kade te Amsterdam gestichte fabriek officieel in gebruik ge steld door den burgemeester van Amster dam dr. W. de Vlugt, in tegenwoordigheid van een groot aantal genoodigden. De algemeen directeur van de fabrieken, de heer H. P. Doodoheefver, vertelde in zijn welkomstspeech iets van het jubileerende bedrii f. Wij werken nu, aldus spr. met 14 drukma- chines, 8 gaufreermachines en een groot aan tal hulpmachines. Binnenkort zullen nog drie drukmachincs worden gemonteerd, waar door oen capaciteit wordt bereikt van bijna 20 millioen rollen behangsel per jaar. Spr. zeide vervolgens dat door de in gebruikstel- ling van de nieuwe fabrieksruimten de Ne derlandsche behangselpapierindustrie onaf hankelijk wordt van het buitenland, zoowel in quantitatief als in qualitatief opzicht. Behangselpapier, aldus spr. blijft een kunstproduct, ook al wordt het heden ten dage gedrukt op machines, die 6000 rollen van iy2 meter per dag. k.ujjpen drukken. Verder gaf spr. een ©verzicht van de werk zaamheden vande nieuwgebouwde, en .met de modernste machines uitgeruste fabriek van stalenboeken, waar in enkele maanden tijds elk jaar 320.000 stuks dikke stalenboe ken in prachtbanden worden vervaardigd. Dr. W. de Vlugt. uitte in zijn openings woord zijn bewondering voor de -wijze waar op de firma Rath cn Doodeheef-ver haar be drijf in deze moeilijke jaren heeft weten te ontwikkelen en uit te breiden, waardoor .ij ook veel heeft hijgedragen tot de werkverrui ming in Amsterdam, maar ook omdat de behangsel papierfabrieken van Rath en Doo- deheefver N.V. een cultureel© taak vervullen in de samenleving. Met een rondgang door de uitnemend ge outilleerde fabrieksruimten werd de plech tigheid besloten. Onze Oost. MEEVALLER VOOR DE INDISCHE SCHATKIST. De financieele resultaten van den dienst van het Bosch wezen over het jaar 193S ge ven, naar de Tel. meldt, aan, dat er een voordeelig saldo is van f2.400.000, terwijl dit op slechts 3 ton was geraamd. ANNA PAULOWNA EEN MOOIE V.A.R.A.-AVOND. Het aanlokkelijk programma van den Va- ra-feestavond trok ongeveer 350 bezoekers en zij zijn zeker niet door het optredend ge zelschap teleurgesteld. De heer D. Dekker, de af deel Angsvooiv. Li ter, heette de groote schare Vara-vrienden welkom in het bijzonder natuurlijk het Ra- dio-cabaret-ensemble onder leiding van Frans Nieuhuys en de aanwezigen uit Wie- ringen en Schagerbrug. Z'n mcdodecling van het niet optreden wegens ziekte van Jac. Gerlach bracht eerst eenige teleurstel ling, maar de aankondiging van z'n vervan ger. een dier Hodlars, hielp het publiek daar weer gauw overheen. Frans Nienhuys, de man van „Men vraagt en wij draaien," opende het programma met eenige goed vertelde moppen, die z'n bewonderaars en bewonderaarsters hem zeker nog meer deden eeren, terwijl zij die misschen druk gepraat voor de micro foon denken: „Draai de plaat nu maar liever af en zeg maar niks meer," blij zullen geweest zijn, hem nu ook eens van een anderen kant te hebben leeren kennen. Persoonlijk luisterden we met plezier naar „Innpót undque" van Charivarius. doch of over 't geheel de keuze van voordracht stukken aller bewondering had? Maar ja, over smaak valt niet. te twisten en over hetgeen het geschiktst, geacht wordt voor het publiek is het ook moeilijk eens te wor den. Jan Hodlar bewees z'n groote bctheer- sohing van het accordeon in muzikaal ge speelde potpourri's vain populaire oudere muziek en schlagers van dezen tijd. Het krachtig applaus kon hem niet tot een toe- gifje bewegen in tegenstelling met Johniny and Jones, die daar gul mee waren. Deze twee vroolijke knapen hadden ëen groot aandeel in het slagen va.n den avond, even als Roland Wachter „concurrent" van Fraus Wachten Nienhuys, die immers ook „praatje bij plaatjes had? Maar dit waren dan de met vaardigen hand in een oogenblük op het papier geworpen caricatuur-teekeniingen. Een propagandistisch woord. In de pauze sprak de heer Dekker een propagandistisch woord, waarin spr. op wekte om, als men er prijs op stelt het stelsel te behouden waarbij men door vrij willige bijdragen het werk der verschillen de radio-vereenigingen mogelijk maakte, dan ook werkelijk de vereeniging, waarmee men sympathiseert, te steunen. Nog zijn. er die luisteren zonder te be talen en zenderhuur, auiteurs-reohiten en goede programma's kosten nu eenmaal veel geld! En in het sluitirigswoord van dezen ze ker ook propagandistisch goed geslaagden avond, wekte de heer Dekker, na alle me dewerkenden bedankt te hebben, nogmaals op de Vara te steunen. ZUPE SCHAGERBRUG. AUTO TE WATER. Gisteravond is een huurauto, afkomstig van de fa. Manshanden te Den Helder en bestuurd door den heer S., onder Schager brug van den wegberm gegleden en te wa ter geraakt. De auto was op weg van Schagen naar Den Helder en het ongeval geschiedde ter hoogte van den brugwachter den heer Ho ning. De automobilist, zoowel als de tweede inzittende, de heer J. R. uit Den Helder, ble ven ongedeerd en konden, nadat hun wagen was opgetakeld, hun reis naar de Marine- stad voortzetten. ALKMAAR DE HEER APPEL BEDANKT ALS RAADSLID. De R.S.A.P. weer op zijn zetel. De heer R. Appel deelde ons heden mede, dat hij voornemens was te bedanken als lid van den Raad en dat zijn desbetreffend schrijven Maandagavond het stadhuis zou bereiken. Zooals men weet, werd de heer Appel in 1935 gekozen als lid van de R.S.A.P. In 1937 trad hij om redenen welke nimmer nauw keurig bekend zijn gemaakt uit zijn partij. In den raad echter deelde hij mede, dat hij geen aanleiding vond zijn zetel ter beschik king te stellen, aangezien zijn opvattingen hoegenaamd geen verandering hadden on dergaan. Voor enkele dagen wendde hij zich tot de S. D. A. P. met- het verzoek hem als lid te willen aannemen. In antwoord daarop werd hem bericht, dat hiervan geen sprake kon zijn, zoolang hij zijn raadszetel niet ter beschikking had gesteld van de partij, waar toe hij bij zijn benoeming als raadslid be hoorde. De heer Appel heeft deze consequentie blijkbaar aanvaard en in het vervolg zullen we hem in de raadsvergaderingen dus niet meer aantreffen. Opvolger op de lijst is de heer J. van Berkum. IIA RENKA RSPEL DIRKSHORN. Eere wien eere toekomt- Het verslag van de jaarvergadering van de Muziekver. „Onder Ons" behoeft nog een kleine aanvulling. Wegens periodieke aftreding van den heer C. Bregman, die zich niet meer herkiesbaar stelde, werd in zijn plaats gekozen den heer K. Kant. WIERINGERWAARD Het zwembad komt Morgenavond oprichtingsvergadering. De medewerking van de ingezetenen dezer gemeente om tot oprichting van een natuur- zwembad te komen, is van dien aard ge weest, dat de totstandkoming verzekerd is. Zoowel het' aantal aandeden als wel het aantal leden is hooger als minimum was ge steld. Zooals reeds in een advertentie hekend is gemaakt, zal a.s. Woensdagavond officieel tot oprichting van de vereeniging worden over gegaan. Bal-masqué. Evenals vorige jaren zal in het Wapen van Wieringenvaard wederom een bal-masqué worden gehouden en wel, zooals een adver tentie in dit nummer aangeeft, op 5 Febr. a.s. Dit zal zeer zeker wel weer een mooie avond worden. Horemans komt. Doe je best SlikkerI Blijkens een advertentie in dit nummer zal de heer R. Breed de biljart-liefhebbers een mcc'en avond bezorgen. De heer Hore mans zal a.s. Vrijdag zijn kunnen laten zien. Een bijzondere attractie is wel. dat de heer C. Slikker van Anna Paulowna zijn partner zal zijn. Benoemd- Door Heeren Kerkvoogden en Notabelen werd do heer F. Zwaag benoemd tot Kerke lijk ontvanger. HEER-HUGOWAARD Pension Zonneschijn. Zondag gaf de Tooneelvereeniging „Har monie" alhier een uitvoering in de tooneol- zaal van den heer A. Rus. Opgevoerd werd de komedie in drie bedrijven „Pension Zon neschijn" door Cor Hermers. Daar de uit voering beoordeeld werd door de jury van den Prov. Bond van Dillet. Tooneelverecni gingen in Noordholland zullen wij ons van critjek. onthouden. Een en ander viel in de smaak van het publiek, dat tamelijk goed was opgekomen. Een gezellig bal onder leiding van den heer Schermer besloot dezen goed geslaag den avond. Ongeluk. Toen de heer Geuzcnbroek Zondagavond met zijn vrouw geheel aan de rechterzijde van den weg liep, werd hij plotseling van achteren door een auto aangereden, opge nomen en een stuk verder te water geworpen Kletsnat, bewusteloos en deerlijk gehavend werd de heer G. door hulpvaardige hander uit het water gehaald en per brancard naai huis gebracht. Met het steeds toenemende auto-verkeer is het voor voetgangers haast ondoenlijk, zich veilig langs den drukken Middenweg te be wegen. Met blijdschap geven wij hiermede kennis van de ge boorte onzer Dochter. GEERTJE. COR KEEMAN. NEE KEEMAN—Bos. Köln-Sülz. Curtiusstrasse 10. Tijd. Elisabeth Krankenhaus Köln-Hohenlind. Wieringerwaard. VRIJDAG 27 JANUARI a.s. speelt tegen C. Slikker, 's avonds 7H uur, bij R. BREED. ZONDAG 5 FEBRUARI, bij R. BREED, WIERINGERWAARD. Wij verwachten deelname van jong en oud. Gevraagd, voor direct: Een MONTEUR. (intern). Persoonlijke aanbie ding s avonds van 7—9 uur, Garage A. DE GROOT, Heerhu- gowaard. Te koop aangeboden: 12 Are Teeltvergunning vroege Aardappelen. D. JOON, Leijerdijk 107, Oude Niedorp. Aangeboden: Bintjes A, Bevelanders A, Zeeuwsche Blauwe B, Alle maten. J. GOOTJES, Groenveld, Tel. Dirkshorn 12. Burgerlijke stand lfr—23 Januari 1939. Geboren: Janneke, d. v. H. Dokter en J. J. Pieters. Reinier Karei, z. v. R. K. Snel en M. van Keulen. Johannes Cornelis, z. v. N. Klercq en B. Muurling. Hermanus Jo hannes, z. v. P. Limmen en M. A. Bakker. Alida Petronella, d. v. P. J. Mul en E. A. Kos. Pieter Dirk, z. v. C. de Geus en J. C. de Boer. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Geene. Overleden: Pieter Pauw, gehuwd met P. Hittema. Loop der bevolking sinds 16 Ja nuari 1939. Ingekomen 'pérsónen: Duinmèijer, Jacob, van, Heiloo naar G 50. Vertrokken personen: Commandeur, Ca- tharina Th., van B 127 naar Obdam; Ran- zijn, Geertruida C. M., van B 159 naar Lem mer. AMSTERDAM. 23 Jan. Veemarkt. 500 vette koeien, le kw. 68 —76 ct., 2e kw. 56—66 t., 3e kw. 48—54 ct., per Kg. slaehfgewïcht, 105 melk- en kalf- koeien f 1S0260, 51 vette kalveren, 2e kw. 58—64 ct., 3e kw. 50—56 ct. per Kg. levend gewicht; 100 nuchtere kalveren f 610, 56 schapen f 1422, 556 varkens, vleeschvar- ken (90—110 Kg.) 55—56 ct., zware 54—65 ct., vette 53—54 ct. per Kg. slachtgewicht. Aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Runderen rui me aanvoer, handel zeer kalm, in mindere soorten prijzen lager. Vette kalveren matige aanvoer, handel sleepend en prijzen lager. Nuchtere kalveren gewone aanvoer, handel stil en prijzen lager. Schapen weinig aan voer, handel slecht' en dalende prijzen. Varkens flinke aanvoer, handel kalm, prij zen lager en afloop slecht. ALKMAAR. 23 Jan. Aardappelen 2.60, appelen 15.boerenkool 6.60—18, bieten 0.80—3.60, gele kool 1.50— 5.20, kropsla 0.43, knolselderie 6.—, peren 913, prei 3.609.10, rabarber 22.roode kool 2.205.20, selderie 20.schorsenee- ren 3.50, spruiten 2.50—16, uien 180—5.60, witte kool 1.30, wortelen 1.803.40, wasch- wortelen 4—8, witlof I 9—13, idem II 6.50 8. ZWAAG, 23 Jan. Veilingsvereen. „Bangert, en Omstreken". Zoete appelen 18—20, Winterjan 21—28. Present van Engeland 1932, Goudreinet 22—33, Bramlev 20—25, Canteloo 11—18. WARMENHUTZEN. 23 Jan. Roode kool 5.20, gele kool 4—4.10. Deen- smhe witte kool 2.90. Aanvoer: 150 Kg. roo de kool, 400 Kg, gele kool, 300 Kg. Deensche witte kool. PURMEREND. 24 Jan. Veeniarkt. Koeien totaal 400 stuks: 240 vette koeien 6070 ct. per Kg., geldekoeien 1151 <0, melkkoeien 180260. stieren 465? ct. per kilo, 10 paarden f 70—150, 40 vette kalveren 3048 ct. per Kg., 400 nuchtere kalveren f 7—17, 285 vette varkens 44—^ cf.p er Kg., 60 magere varkens f 20—30. 440 biggen 8—16, 850 schapen IS—22, 45 bok ken 8—9. RROF.K OP LANGENDIJK, 23 Jan. Aanvoer: 5000 Kg. uien 4.80o.70, drielin gen 3.60—4, stek 1.30—1.80. 2700 K?. neen 3.10—3.60. kleine peen 1.10—2.10. 65 Kg. kro ten 2.30—2.90. Savove kool 4.90. 10.000 K~ gple kool 3—5, 16000 Kg. D. witte kool 2.40 -3.20. RROEK OP LANGENDIJK, 24 Jan. Voorloopig bericht: Uien, f 5.106.30, drielingen 3.504.00; gro- <e 5,20—6.30, stek 1.10—2,60: Peen A 1.50— 1 00: B 3.603.90; C 3.10; kleine peen 1. "roten 2.50—3.00; Roode kool 4.20—6.70; Gele '-ooi 4.30—5.80. NOORDSCFARWOUDE, 24 Jan. Uien 5.105.90; drielingen 3.70—3.90; gro e5,40—5.90; peen 3.404.40; kleine peen 2— "MO. roode kool 3.40—6.20: gele kool 3.80— 6.20; d. witte kool 1.70—3.50.

Schager Courant | 1939 | | pagina 3