D Kantongerecht Den Helder Kring Langendijk Ned. Tuin- dersbond. Dinsdagavond vergaderde het kringbestuur van de Ned. Tuindersbond in hotel „Concor: dia", onder voorzitterschap van den heer Jb. de Vries die in het bijzonder de afdee- ling Hensbroek verwelkomde en zijn genoe gen uitsprak over de goede opkomst. Ook het nieuwe bestuurslid, de heer P. de Geus Jz. uit Zuidscharwoude werd hartelijk toe gesproken. Voorz. wijdde eenige waardeerende woor den aan.het afgetreden bestuurslid den heer Jb. Kramer uit Zuidscharwoude, die zeer veel voor den tuinbouw heeft gedaan. De notulen van de vorige vergadering wer den voorgelezen door den heer A. Jongsma, waarna ze werden goedgekeurd en vastge steld. Hierna werd de voorloopige agenda voor de alg. vergadering te Alkmaar behandeld- De heer N. Kaan lichtte het voorstel toe van het H. B., waarbij wordt voorgesteld, ac tie te voeren dat naast een volledige pro ductiesteun nog een aanvulling komt voor ondernemers winst, en bedrijfsrisico hierme de op te vangen. Dit dient een grondslag te zijn voor den voortgang van den tuinbouw De heer A. Hoogland vond, dat men toch nog een stapje verder moest gaan. Spr. dacht dat door de L. G. C. op de jaarverg. van het Centraal Bureau een voorstel zal komen, om den productieprijs direct uit te betalen i.p.v. het tegenwoordige achter de feiten aanloopen van den steun. Dan zal men er zijn. Boven den vergoedingsprijs zou spr. een bepaald percentage willen stellen voor ondernemerswinst. De heer Kalverdijk: Dan zal er geen be paald bedrae voor den tuinbouw beschikbaar moeten zijn. De heer Hoogland: Daarvan is men bij de aardappelregcling ook al afgestapt De wen schel ij kheid van een nieuwe kost prijsberekening waarhij met de kleine maat van het land rekening wordt gehouden, weed naar voren gebracht. Verschillende voorstellen van afdeelingen werden besproken. De heer De Geus, Zuidscharwoude, deelde mede, dat zijn afdeeling heeft voorgesteld, de aardappelheffing per kilo te heffen en de kleine tuinderssteun uit te breiden. De heer Hoogland had een ander plan voor de kleine tuinderssteun, welke hij tuinders steun zou willen noemen. Hij ging er daarbij van uit, dat een eenmansbedrijf bijv. 2 H.A. is. Voor elke 2 H.A., welke men meer in bedrijf heeft en waarop een arbeider is genlaatst, zou spr. ook weer een toesla? willen gelijk aan die voor de eerste 2 H.A. De heer Kaan vond dit zeer juist, daar men anders afzakt naar het kleinbedrijf. In dit verband wees de heer De Geus op de loonbijslagregelincr. Hii gevoelde voor het idéé van den beer Hoogland. Ook de heer Kalverdiik gevoelde veel voor de bijslaeregeling. Verleden jaar hadden wii er bijna één. De heer Kaan wilde nogmaals door de bedrijfsraden op de loonbijsl'agrege 11 ng aan laten dringen. De oorzaak, dat de bijslag op de kleine tuinderssteun in Koedijk nie't is verleend, is dat die gemeente in een te lage klasse is genlaatst. Het werd betreurd, dat de toeslae aan de B-tuinders niet van terugwerkende kracht wordt uitgekeerd. De beer Kaan herinnerde aan de mis- oogslsteun. Zou de Reeeering nu niet voor de vorstscbade iets willen doen? Het is een landelijke kwestie. Voorzitter deelde mede, dat binnenkort een onderzoek zal worden gedaan naar de misoogst. De heer Hoogland: Misschien zegt de Rptreerine: „Kou met Kerstmis is gpwoon". De heer Lnngeriis wees er op. dat het wel abnormaal was, alle bloemkoolplanten wa ren bevroren. De arbeidsovereenkomsten. Van de Centrale Werkgeversorganisatie was een verzoek om een onderhoud ontvan gen in verband met de collectieve arbeids overeenkomst. Eeniee heeren merkten on, dat geen uit- noodiging voor de Donderdag te houden conferentie met de arbeidersorganisaties is ontvangen. Voorzitter: Ze hebben ons vergeten. De secretaris: Men had óns als kring moe ten uitnoodigen. De heer Kann zou, daar het uur der con ferentie hekend is, wel willen heengaan. Voorzitter: Welk standpunt moeten wij in nemen t.o. de werkgeversorganisatie? De heer N. Kaan zeide, dat er misschien wel wat aan was, maar moeten we nu maar zoo met de eerste de beste groep, die steeds tegpnover de sfandsorganisaties staat, in con tact treden? Hpt is echter wel goed, dat er over sommige bezwaren wordt heengestapt, om ziin invloed te kunnen aanwenden. De heer Kalverdijk was er voor, eens met d^ze menschen te praten, dan zou men ze misschien kunnen overtuigen, dat voor hen de eenige weg is, zich aan te sluiten hij de standsorganisatie. De heer De Geus is er wel voor morgen heen te gaan, maar verder ook niet. Men besloot aan de uitnoodiging te vol- dopn. Afgevaardigd werden de heeren De Vries, Kaan. Kalverdiik. .Tonesma en Borst. Na zeer veel besprekingen achtte men het afsluiten van een plaatselijk looncontract het beste. Ook de heer De Geus dankte voor de tot hem gesproken woorden en de aan zijn voorganger gewijde woorden, welke hij aan hem zal overbrengen. Op voorstel van de afd. Hensbroek zal overwogen worden, eens 's middags te ver gaderen. De heer Kalverdijk deelde mede, dat de afd. Oudkarsnel f5.— aan de Kring zal schenken. Dit wordt dankbaar aanvaard. Daarna sluiting. Kolven De tweede- en derde klasse van de verschil lende clubs hebben in den wedstrijd van den Langen dijker Kolfhond afgekolfd, zoo dat omtrent het resultaat nu wel met vrn groote zekerheid er ziin nog een paar kol vers, die door omstandigheden verhinderd waren, kan worden vastgesteld. Het korps van Op Maat, Zuidscharwoude, sloeg 2029 Volharding, Oudkarspel 1958 p., doch P. angendijk moet nog afkolven in de baan van de Bakker, zoodat met volle zekerheid Volharding wel aan de spits zal staan. Ge zellig Samenzijn moet nog een ronde doen. Van de personeele kolvers staat P. Molenaar van Op Maat bovenaan met 767 p. Daarop volgt P. Gelder van Volharding met 728 p., en G. Dcutekom van Vriendenkring met 721 p. Wat de tweede klasse korpsen betreft staat Op Maat bovenaan met 1783 p. Daarop volgt Volharding met 1737 p. en Gez. Samenzijn met 1731 p. Als personeele kolvers is W. Ber gen no. 1 met 700 p., no. 2 en 3 zijn G. Lan gendijk van Vriendenkring en J. J. Reyne van Op Maat, ieder met 685 p: NOORDSCHARWOUDE KWADIJK OF VAN DEN ABEELE? RUMOR IN CASA. De verkiezingen voor dien gemeenteraad brengen altijd verschillende gevoeligheden met zich mede. Ook in Noordscharwoude is dit tot uiting gekomen. In de dezer dagen gehouden vergadering van de afdeeling der S.D.A.P. konden candidaten worden gesteld voor de gemeenteraadsverkiezingen. Men schijnt nog iets verder te zijn gegaan dan het stcilen van candidaten alleen. Er kwaan n.1. een kwestie tor sprake over de samen stelling van de caaididat en lijst. Het bestuur was van meening, dat de heer Kwadijk, die reeds gedurende meerdere jaren, eerst acht jaren alleen, nu ruim drie jaar te samen niet den heer Van den Abeele, zitting heeft in den gemeenteraad, niet meer op een verkiesbare plaats diende te worden ge plaatst. Dit heeft natuurlijk nogal wat be weging teweeg gebracht. l>e redenen, welke voor dit achteruitsteilen vand en heer Kwa dijk worden aangegeven zijn verschillend. Reeds bij de vorige verkiezingen was het de bedoeling een tuinder op nummer twee te plaatsen, doch dit is niet doorgegaan. Nu wilde het bestuur echter een tuinder op nummer twee plaatsen, terwijl de heer Van den Abeele lijstaanvoerder zou zijn. Ook schijnt er aan de samenwerking in de fractie iets te haperen. Wat daarvan de reden is, wordt verschillend beoordeeld. De een zegt, dat Van den Abeele niet wensoht samen te wérken, terwijl anderen Kwadijk onwil toeschrijven. Ook wordt gezegd, dat Kwadijk zich niet naar de wenschen van het jongste raadslid wenscht te sohikken. 't Zwaarste motief van 't bestuur zou echter zijn, dat de heer Kwadijk bij de benoeming van een lid van het Maatsch. Hulpb. is omgezwaaid en het eerst afgestemde lid van het Burg. Armbestuur, den heer Swa- ger, heeft gestemd. Dit zou volgens door ons ontvangen inlichtingen den doorslag hebben gegeven voor het „laten zakken" van den heer Kwadijk. Hoe deze zaak zich verder zal ontwikkelen zal nog moeten blijken, daar de leden van de afdeeling bij referendum hun uitspraak nog moeten doen. Naar men ons mededeelt zal, als deze mededeeling inderdaad juist is, een der heeren niet in den gemeenteraad terug ko men, daar de heer Van den Abeele zou heb ben gezegd: „Hij er uit, of ik er uit," ZUIDSCHARWOUDE. Brand. Bij den tuinder A. Tuinman is tot 3 maal toe brand geconstateerd in een houten boetje achter het huis. Tweemaal is men er in geslaagd den brand te blusschen. Den derden keer was dit niet meer moge lijk. Men vermoedt, dat hier kwaadwillig heid in het spel is. De politie heeft reeds een verdachte in verhoor genomen, doch tot nu toe zonder resultaat Dammen. De damclub van Burgerbrug speelde in het lokaal van den heer Kramer tegen Damlust alhier met als uitslag 2713 in het voordeel van Damlust. Tooneeluitvoering O.K.K. Vanwege het groote succes met de eer ste opvoering van het tooneelstuk De Vreemdeling, van Anton Coolcn door O.K. K. alhier, zal deze nogmaals dit stuk opvoe ren. We verwachten, dat de belangstelling dan niet geringer zal zijn. Tevens deelt O.K.K. ons mee, dat zij is uitgenoodigd, om te St. Maartensbrug op te treden voor Nut en Genoegen, wederom met De Vreemde ling. SiNT PAN CR AS BE3RAFENISVEREENIGING. De Begrafenisvereeniging „Memento Mori" hield haar jaarvergadering. Opkomst tame lijk goed. Voorz. de heer A. Verduin opent de ver gadering. Er werd meegedeeld, dat er in het afgeloopen jaar 24 begrafenissen zijn geweest wat een hoog cijfer is. Er was een dankbe tuiging ingekomen van een lid voor de keu-' rige afwerking. Rekening luidde als volgt. Ontvangsten met saldo f 1478.38; Uitgaven f 1413.09; Saldo f 65.29. Totaal bezit f 3398.73 Alzoo een achteruitgang van f 65.71. Het aantal leden bedraagt 1150. De reke ning is nagezien door dc heeren K. Roos en J. Bijpost, Dc heer K. Roos brengt rapport uit en adviseert tot goedkeuring, maar stelt een paar vragen. Een bedrag van f 13.50 voor een Huldeblijk aan den heer eVrduin vindt hij niet in den haak, zooiets keurt hij af. Ook de uitgaaf van f 36.50 voor fotokosten vindt, hij te hoog. Voorz. zegt dat er reeds in 1929 geld voor is uitgetrokken. Volgt bestuursverkiezing. Herkozen de hee ren A. Schuur en Jac. Keizer Rondvraag De heer S. Bijpost vraagt hoelang dub bel betaald moet worden door nieuwe leden. Voorz.: 8 jaar. De heer Bijpost vond dit te lang Voorz. zegt, als we de termijn verkorten, is dit onbillijk tegenover de oude leden. De heer G. v. d. Hurk vraagt waar om hij na jaren reservedrager te zijn geweest geen vaste draeer wordt, nu de heer Jac. Dekker bedankt. Voorz. zegt dit kwam slecht uit met de lengte. De heer G. v. d. Hurk is zeer on tevreden. Voorz. brengt hulde aan den heer Jac 'Vkker, die wegens bet bereiken van den 6' 'arigen leeftijd als drager moet bedankpn. De beer Verduin doet dit in zijn kwaliteit als drager, dus als collega. De heer G. Booi dankt namens het bestuur Rheumatische pijnen Mijnhardtjes doen deze snel verdwijnen. 12 stuks 50 ct. den heer Dekker voor zijn getrouwe plichts betrachting. Dekker antwoordt en dankt beide heeren voor hun vriendelijke woorden. Er wordt nog meegedeeld, dat den heer A. Wester als uitkleeder is b'enoemd en den heer C. Schreuder als drager. Beide func ties werden bekleed door den heer Dekker. Hierna wordt de vergadering met een kort woord door den voorz. gesloten. Biljarten. Biljartwedstrijd van de „Driesprong" al hier, tegen „Vondel" van Amsterdam. Te spelen Gesp. Brt. H. s. Gem. Jac. Pot 175 175 20 45 8.75 Schrieken 225 147 20 33 7.35 v. d. Laarschot 225 153 27 24 5.68 Heemskerk 300 300 27 62 11.11 Jac. Ruis 225 225 20 41 11.25 Steensma 300 281 20 32 14.05 De eerste waren dc spelers van „De Drie- sprong Dus gewonnen met 2—1. ZIJPE BOUWVERGUNNINGEN. Burgemeester en Wethouders hebben de volgende bouwvergunningen verleend: Aam H. Nieuwen,huizen te St. Maartens brug (Ruigeweg) tot het bouwen van een bergplaats; Aan C. van den Berg te 't Zand tot het veranderen van een woonhuis tot winkel huis. HINDERWETVERGUNNING. Bi en W. dezer gemeente hebben ingevol ge de bepalingen der Hinderwet vergunning verleend aan de Standard Ameri'kaansche Petroleum Company N.V. te Den Haag tot het vervangen van de bestaande benzime- handipomp voor de garage De Moor te Schagerbrue door een benzinepomp, die zal worden gedreven door een electromotor van 1/3 P.K. Verloting. B. en W. dezer gemeente hebben aan het Bestuur der Rijvereeniging West-Friesland gevestigd tc Schagerbrug, toestemming ver leend tot het houden van een kleine ver- loling tijdens den te houden feestavond. Collecte. Burgemeester en Wethouders hebben aan den Kommandant van de Stichting „Het Leger des Heils" toestemming verleend tot het houden van een openbare inzameling (collecte) in deze gemeente in Maart a.s. 'T ZAND. Naar wij vernemen, heeft de afd. Zijpe van de Katholieke Kinderuitzending in het Bisdom Haarlem in het afgeloopen jaar 4 kinderen uitgezonden. DEN HELDER W1ERINGERMEER UITGIFTE KLEINE LANDBOUW- BEDRIJFJES. De directie van den Wieriiugernieerpo 1der schrijft ons: Zooals reeds in de pers is gepubliceerd zullen in de Wieringemieer naast de ge wone uitgifte van boerderijen dit iaar en volgend jaar in totaal 50 boerderijtjes in pacht woiden uitgegeven ter grootte van pl.m- 9 tot pl.m. li Ha. Dit jaar zullen daan7oor 18 bedrijfjes worden beschikbaar gesteld. Ze zijn gelegen in het centrum van den polder, dus in de nabijheid van de dorpen. De bodemgesteldheid is zoodanig, dat zij zijn aangewezen voor exploitatie als gemengd grasland-akkerbouwbedrijf. Als pachter zullen voor deze bedrijfjes voorshands uitsluitend in aanmerking ko men landarbeiders, die gedurende enkele iaren aan het in cultuur brengen van de Wieringermeer hebben medegewerkt, geacht kunnen worden berekend te zijn voor hun taak en getoond hebben een bedrijfje waar dig te zijn. Ze zullen echter over eenige eigen middelen moeten kunnen besohiikiken. Voor het tekort komende bedrag is finan- tieele hulp van familie of van anderen toe gelaten. Gegadigden, die voor het pachten vap een dezer bedrijfjes in aanmerking wenschen te komen modten zich daarvoor vóór 5 Februari a.s., persoonlijk aanmelden op het Domeinkantoor te Slootdorp, waar ook de gewenschte inlichtingen zijn te verkrijgen. HEERHUGOWAARR Raadsvergadering. De raad zal morgenmiddag vergaderen. VEENHUIZEN. IN MEMORIAM PIETER PAUW. Alhier overleed de heer P. Pauw, in le ven machinist van het electrisch gemaal te Veenhuizen. Wijlen de heer Pauw was een stoere en accurate molenaar en machi nist; bijna 30 jaar heeft hij den molen naar genoegen van zijn superieuren laten draai en; toen clan ook in 1934 de molen door electrische kracht werd vervangen, was de heer Pauw daar heel niet blij mee. De mo len heeft hij nooit kunnen vergeten, dat was zijn lust en zijn leven. Gistermiddag had in allen eenvoud de begrafenis plaats te Veenhuizen. Onder de aanwezigen was ook het geheele Dag. Be stuur van den Polder Veenhuizen. Toen de kist in de groeve was neergelaten, nam de voorzitter, de heer A. Appel, het woord om den overledene te schetsen als een man van groote werkkracht en plichtsbetrach ting, die dagen en nachten in de weer was om den polder uit het water te houden Noode moeten wii afscheid nemen, maar in 'ankbare herinnering zal uw naam bij he4 'olderbostuur bliiven voortleven! Spreke^ -"neigde ziin rede met „Rust in vrede". De heer P. Rruijn dankte namens de fa milie voor de belangstelling den overlede ne bewezen. ALKMAAR V.V.V. Alcmaria. In de vergadering, welke gisteravond in de Unie werd gehouden, werden benoemd in de vacatures, welke nog in het bestuur be stonden, de heeren Mr. de Groot, W. Mooij en Scheffel. R.S.A.P. MET EIGEN LIJST. In ons 'blad van 181'39, koanit naar aanleiding van een vergadering, van de z.g. Kiespartij een mededeel ing voor. dJat de R.S.A.P. niet mee zal doen, aan de a.s. verkiezingen, wegens gebrek aan geschikte candidaten. De secretaris van de afd. Alkmaar der R.S.A.P., deelt ons thans mede, dat de afd. met een eigeft lijst uitkomt, En dat de plaats, door het bedanken van den heer Appel vrij gekomen, zoo mogelijk door een R.S.A.P.er zal worden bezet. WIE ZIJN HOND WAS DAT? De eerste verdachte is D. L. te Wieringen, die is aangetroffen, terwijl een hond, die on der zijn hoede stond, een haas achtervolgde. Verdachte zegt, dat hij met het geval niets heeft te maken. De hond liep met hem mee, en wat kan hij daar aan doen? Na verhoor van jachtopziener v. d. Zee, die o.a. verklaart, dat de hond wel in staat was een haas te vangen, eischt de ambte naar f 10 of 10 dagen, erop wijzende, dat de keffer wel degelijk onder verdachte's hoede stond. Vonnis f 6 boete of 2 dagen. ACHTER DE KONIJNEN GEWEEST. J. t. B. en KI. B., wonende te Callantsoog werden in het veld aangetroffen met licht bakken. Eén ervan heeft ontkent, hij zou niet in 't veld zijn geweest maar verbalisant van Honschooten, weet wel anders te vertel len. Eisch tegen KI. B. f 25 of 25 dagen, tegen t. B. eveneens f 25 of 25 dagen. Uitspraak f 20 boete of 10 dagen voor elk, met verbeurd verklaring en vernietiging resp van geweer en ffchtbakken. DE KANTONRECHTER KAN STROOPERS LES GEVEN! L. D., schippersknecht te Wieringen wordt ervan beschuldigd wildstrikken te hebben ge plaatst. Verdachte ontkent, hij weet niet eens hoe hij de strikken zou moeten zetten. Kantonr.: Dat weet ik nog wel! Verbalisant v. d. Zee heeft het misdrijf ge zien op een afstand van 200 a 250 meter (gelach op de publieke tribune) door een kijker. Eisch f 25 of 20 dagen. Vonnis f 10 of 3 dagen met vernietiging der strikken. Kantonrechter: Wil je in hooger beroep. Verdachte: Neen, laat maar zitten! ALWEER STROOPEN. B. C K., te Julianadorp is door Rijksveld wachter Vroom met geweer en electrische lantaarn aangetroffen op het rijwielpad ach ter de Donkere Duinen. Het betreft hier een bekend strooper, die de politie veel last be zorgt. Eisch f 70 of 50 dagen hechtenis. Vonnis f 50 of 50 dagen, met verbeurdver klaring geweer. J. Gr., eveneens te Julianadorp heeft de vervoerbepalingen ten aanzien van besmet vee overtreden. Eisch f 40 of 30 dagen, Vonnis f 40 of 10 dagen. VAN DIK HOUT ZAAGT MEN PLANKEN. Een schooiersstreek, zegt de Kan tonrechter. E. de W. te Koegras moet terecht staan voor het ernstige feit, dat hij de zakken van een partij bloembollen,' die voor export naar Duitschland was bestemd, nadat deze voor export waren goedgekeurd, weer heeft open gemaakt en er te kleine bollen heeft inge gooid. De Kantonrechter kwalificeert dit als een schooiersstreek en als één der getuigen zegt: ik kan meneer de W. wel, merkt de Pres. op: laat dat meneer er maar af! Een expediteur te Hillegoni komt verkla ren, dat de zending aan de grens te Zeve naar is aangehouden door ambtenaren van den Controle Crisisdienst, omdat de bollen niet aan de maat voldeden. Later kwam de zending, bestemd voor een broeder van de W. dan ook terug. De heer Stofmeel, technisch ambtenaar bij den plantenziektenkundigen dienst wonende te Hillegom, heeft de zending nagekeken toen deze terugkwam en gezien, dat zich daarbij bollen bevonden, die niet aan de eischen voldeden. Kantonr. tot verd.: Je moest eens in Duitschland terecht staan, dan zouden ze je wel anders aanpakken! De Ambten., wijst er op, dat het een man kement is, dat de zakken niet worden ver zegeld. Uit de verhooren komt vast te staan, dat de verzonden bollen geen handelswaar, maar plantgoed waren. De Ambt.: Maar plantgoed niag heelemaal niet uitgevoerd worden! Kantonr. tot verdachte: Dan ben je nog grooter schooier! De Ambt. acht het bewijs wettig en over tuigend geleverd. Verd. heeft zeer frauduleus gehandeld. We krijgen zoo bij Duitschland een slechten naam, wat onze bloembollen be treft. Menschen als verd. gooien er de klad in, hetgeen spr. den kop wil indrukken door een exhorhitant hooge straf te eischen en wel f 800 of 400 dagen hechtenis. Verd.: Hoe moet ik dat betalen? Kantonr.: Dacht je nog, dat we medelijden hadden met zulke schurken als jij? Vonnis f 600 of 40 dagen. ONDERSTBOVEN GEREDEN. A. B. te Wieringerwerf heeft aldaar een iongen. die met zijn fiets links van den weg stond, met zijn auto onderste boven gereden. Het slachtoffer, de kruideniersbediende van A., geeft toe, zich aan den linkerkant van den weg te hebben bevonden. Hij stond daar met een anderen iongen te praten. B is reoht op hem ingereden. Kantonr.: Je hoort niet links van den weg te staan. Je bent een ezel! Groote hilariteit ontstaat, als de knaap op de plaats van den deurwaarder wil gaai zitten. Getuige J. Staal, met wien de vorige ge tuige stond te praten, legt qok een voor ver! bezwarende verklaring af. De ambt, keurt het af, dat verd. is door- gereden.terwijl hij toegeeft, gehoord te heb ben dat één der fietsen een tik kreeg. At iemand verkeerd van den weg staat, is het geen manier om te zeggen: ik rij alles maar in elkaar! Dat had mr. de Brueys Tack van iemand als B. niet verwacht. Hij vraagt een geldboete van f 40 of 30 dagen. Verdachte zegt nog, dat. de jongens hem&l van verre zagen aankomen. Pas op het laat ste oogenblik gingen zij lachend opzij. Vonnis f 10 of 3 dagen. HET GILDE VAN DE SLIJKERLIEDEN. J. P. SI., Zijpe, overtreding vogelwet en jachtwet. Eisch resp. f 10 of 10 dagen en f 20 of 15 dagen met vecnietiging van net Uitspraak f 8 of 3 dagen en f 10 of 4 dagen met vernietiging van net. Waar de naam SI. niet zoo goed bekend staat, wat betreft de bepalingen van ge- noemde wetten, merkt de Ambt. op, dat he; misschien zijn nut wel zou hebben de jachtacten van de „Slijkerlieden" in te trekken. DR. HOOGKAMER GETORPEDEERD. Veel opschudding brengt verdachte L. P. v. d. Z., koopman te Medemblik, teweeg. Hij heeft te Middenmeer bij hotel Smit eei aanrijding veroorzaakt, toen hij met zija auto van den berm kwam afrijden, Dr. Hoogkamer werd het slachtoffer en deze lien aan zijn wagen een schade op vaa f 46_. verd. valt den Kantonr. onophoude lijk in de rede, wat hem vele standjes h zorgt. Hij staat op het standpunt gecs schuld te hebben, ook al, omdat er ea tegenligger in het spel was. Op een gere ven moment zegt verd. Ik wil de dagvaa ding erkennen, want ik wil hebben <te hier ook werkelijk recht gesproken wotö De Kantonr.: U kunt beter de houdiw van een boetvaardige zondaar aannemen Verd. zegt, dat Dr. Hoogkamer he schadevergoeding heeft aangeboden, Getyige a décharge Waihoer kan 4 echter niet bevestigen en Dr. Hoogkame protesteert tegen deze uitlating. Na veel gedelibereer en conferenties teekeningen eischt de Ambt. tenslotte fü of 30 dagen met intrekking van het rijt* wijs, voor den tijd van 3 maanden en tos- wijzing van de civiele vordering ad f 44 Vonnis f 40 of 10 dagen en ook, als ver dachte het te boud maakt, naar Kantonr.) zin intrekking van het rijbewijs voor der- tijd van 3 maanden. Bovendien toewijzing der civiele vordering. D. P. veehouder, Wieringen, verkcetv overtreding f 3 of 2 dagen. 7 pa* ,1 PURMEREND, 24 Jan. Gemeent. Kaasbeurs. Verhandeld 17 pa> tijen, wegende 30.000 Kg., handel kal hoogste prijs f 21.3 stapels kleine remkaas f 20, 136 Kg. boter 1.54— kilo. Runderen, totaal 499 stuks: 245 vette koeien 6070 ct. per kilo, stug; 144 geldt koeien f 115175 per stuk, matig; 80 melk koeien f 180—260 per stuk, matig", 130 stie ren 46—52 ct. per kilo, matig; 9 paarde: f 701S0 per stuk, stug; 94 vette kalven: 30—48 ct. per kilo, stug; 3S8 nuchtere ke veren: voor de slacht f 7—12, voor de f 1—IS per stuk, vlug; 295 vette varken voor de slacht 4447 ct. per kilo, matip SI magere varkens f 2030 per stuk, matip 365 biggen f 816 per stuk, matig; schapen f 1822 per stuk, stug', 34 bokke: f 39 per stuk, matig; kipeieren 3.50-4 eendeieren 3.40 per 100 stuks, 3200 kippen en hanen 45—60 st. per kilo, prijs 50—55 ct., konijnen 0.30—1.70 per sld 900 eenden 20—60 ct. per stuk, duiven 40ct per paar, 25 ganzen f 2.15 per stuk, 5 z« nèn f 3.75 per stuk, 3500 N.H. Bl. 65-72>A« Coöp. Centrale Eierveiling. Aanvoe 30.000 eendeieren 3.45-3.50. 80.000 kipfit ren: 65-36 Kg. 3.80—4. 63—64 Kg. 3.70-4! 60—62 Kg. 3.45—3.70. 58—59 Kg. 3.40-3i 56-67 Kg. 3.35-3,40. 53-65 Kg. 3.30-4J 50—52 Kg. 3.15-3.30. GRONINGEN, 2-4 Jan. Graanbeurs. Inlandsche rogge 7.ii> 7.80, zomergerst 8.258.60, haver (wit) 6.50, zwarte haveb 9.459.95, kanvijz» 14—19.75, blauwmaanzaad 3132.50, rom mais 8.70—8.90. platte mms 8.50—8.70, zaad witbloei 9.2510, idem blauwbloei 8 10. Aanvoer klein, stemming kalm. ROTTERDAM. 24 Jan. Veemarkt. Totaal aanvoer: 4081 t.w.: 219 paarden, 3 veulens, 841 ma runderen. 826 vette runderen, 153 vette veren, 171 graskalveren, 1451 nuchtere P veren, 454 schapen en lammeren, 3 kens, 60 hokken en geiten: Prijzen p-, Vette koeien 7058—38-48 ct., vette oss 66-58-38-48 ct.. stieren 60—54—48 ct., vel kalveren 115—105—65-75 ct., schapen 4"; 32 ct., lamineren 514541 ct., gra& veren 5242 ct., nuchtere kalveren 3M' 26 ct., slachfpaard-en 5242—32 ct. Prij* per stuk: schapen f 22—19—17. lamm« f 181512, nuchtere slacht kal veren f 75, nuchtere fokkalveren f 24—20- slachtpaarden f 220—180—100. werknnarf f 320- 260—120, hitten f 230—185-110. ren f 270—200—140. kalfkneien f 295-2 160. melkkoeien f 290—220—160. varekof f 200160—140, vaarzen f 175155—1-55, l$L ken f145115— 95. graskalveren f 55-^ 30. hokken en geiten f 9—75. Overzk* Vette koeien en ossen, aanvoer iet'? ter, handel kalm. prijzen onverandprd, koe tot 74 cf., prima os tot 68 r.t, Sfitf* aanvoer gewoon, handel traag, priizen lager. Vette kalveren, aanvoer als_ week. handel redelijk, priizen als gist' pr. tot 1.28. Scha oen en lammeren, voer iets ruimer, handel goed. priizen vorige week. Nuchtere «dacht- en fok**1 ren, aanvopr ruimer, handel traag, iets lager Paarden, aanvoer flink, matig, priizen iets hooger. Kalf- en koeien, aanvoer iets groot er, handel oriizen mneUiik te handhaven. Varekl sap voer als vorige week, handel ^rijzen iets stijver. Vaarzen en pinken, yoer als vorige week, handel traag. D' :ot.s lager. Graskalveren, aanvoer irf? 'ier handel stroef, nriishoudend. Bokk#®; geiten, aanvoer als vorige week. vlot, niet geheel prijshoudend. Al ,ove bete tensi dat rend ontsi wel. Me fr,dei nchtl cerla plaat Wtev Geg T«1 t kerha ft Me tai. flem j iliag had g Jonge] teö'. hebb hem hij vi zoon VOO» niet t fojooJi tolde, aiaj ijfaijj! i ton!" da [Al Itende feruim< ransel o°k g0( leefd te fr veri hem ga fr naar

Schager Courant | 1939 | | pagina 6