Langendijker Groentenveilingen ui OMGEVINGNIEUWS Botert niet in „De Laatste Eer" Dinsdag 31 Januari 1939 Tweede blad W1ER1NGEN Begrafenisverecniging „De Laat ste Eer". Personeelkwesties. Waar bleef wethouder Tijsen? Zaterdag j.1. vergaderde bovengenoemde vereeniging in concertzaal „Concordia" van 'den heer S. Halfwecg. De voorzitter, de heer E. Bais, heette de 50 aanwezigen welkom. Door den heer Mast werden de notulen voorgelezen, welke onder dank werden goedgekeurd. De secretaris las vervolgens liet jaarver slag voor, waaruit blijkt dat 1938 voor de vereeniging een goed jaar is geweest. Het ledenaantal ging vooruit van 660 tot 090. In het afgeloopen jaar werd 33 maal dienst gedaan, 22 maal voor een lid, 13 maal voor een niet-lid. De onderlinge samenwerking tusschen het bestuur was heel goed, tus schen liet personeel had dit echter wel wat ■beter mogen wezen. Het financieel verslag dat hierop volgde, bracht uit, dat het bezit óp l'Jan. 1939 is: kas f 20.20, Boerenleen bank I 1073.42, saldo 1938 f 87-4.47, totaal 1968.09. Hiervan is op de Bank f 1920 en in kas f 48.09. Voor deze keurige verslagen werd dank gebracht aan den secretaris-penningmees ter. Uit een schrijven van de controleommis- sie blijkt, dat alles in keurige orde bevon den is. Hierna kwam het bestuur met het voor stel tot aankoop van den vouwwagen te Stroe. Nadat over den aankoopprijs was gesproken, werd het bestuursvoorstel aan genomen. Reorganisatie personeel. Het kardinale punt der agenda was nu aan de orde, n.1.: Reorganisatie personeel, vaststelling leeftijdsgrens. Dit bestuursvoor stel werd door den lieer Mast toegelicht. Het bestuur had n.1. gedacht, het personeel van en boven 05 jaar met 1 Mei a.s, te ontslaan. Wij, zegt spr., respecteeren den ouderdom, maar daar liet doel van de vereeniging steeds is geweest om jong personeel in dienst te hebben, kunnen wij toch niet toe staan, dat de toestand die er thans is, n.1. 7 van het personeel boven de 05 jaar en 3 boven de 70. Wij hadden ons ook gedacht in de toekomst een uniform te hebben, waar wc kunnen toch niet voor deze oude ren costuums aankoopen, die een 50 of 60 gulden zijn. 't Nieuwe personeel blijft dan tot 60 jaar, 't in dienst zijnde tot 65 jaar. De heer N. Bakker, Den Oever, J. de Wit, Stroe, J. Rotgans, Oosterland en C. Gorter, proiestecron ernstig tegen het voorstel. D. heer C. J. Bosker is er voor, doch zegt, dat de uniformen de ouderen niet zullen staan. Is er geen overbrugging mogelijk in den vorm van een soort pensioen? We «loeten de oudjes niet zoomaar zonder vorm van proces aan den dijk zetten. Wat klachten aangaat, ja zeker, deze zijn er gekomen. En als er b.v. aan H.hoef en Westerland 2 man noodig zijn bij het kisten, begrijpt spr. niet waarom er dan aan Den Oever 4 moeten zijn. Het geeft ook geen pas om met minder dan 8 man te zijn. Dit zijn toch ongezonde toe standen in een vereeniging, het spijt spr. te moeten zeggen, maar zooals het aan Den Oever is, gaat het niet langer, daar zal een anderen bode moeten komen. Wat het gezegde over het pensioen aangaat, spr. dacht dat liier wel niet veel van terecht zal komen. De voorzitter doet hierna medecleeling ivan een telefoongesprek met wethouder Tij sen van Den Oever gevoerd. De wethouder zeide: Dep Oever gaat niet accoord met het bestuursvoorstel inzake personeelsreorgani- satie. Wordt dit aangenomen, dan kon het wel eens een uittreding van leden aan Den Oever tengevolge hebben, dennen Bais is onze vertrouwensman, die heeft het altijd fledaan en die wenschen wij te behouden! De heer Stubbe vindt het kinderachtig van den wethouder, om zoo op te treden. Deze had clan zelf aamvezig moeten zijn. Dit is een stok achter de deur! Spr. vindt dat het bestuur al heel fat soenlijk gehandeld heeft, daar het regle ment het bestuur machtigt zelfstandig per soneel aan te nemen of te ontslaan. Verschillende aanwezigen laken het op treden van den wethouder, als ze wat had den, dan moesten ze aanwezig zijn! De heer J. Kooij vraagt: is er misschien aan Den Oever een vóórvergadering ge weest, omdat de wethouder toch sprak, dat bet aannemen van punt 6 wel eens uittre- gühg aldaar tengevolge kon hebben. Do heer Germen Bais ontkent dit. Tenslotte wordt overeengekomen, dat het bestuur de pensioenkwestie in overweging zaln emen. Het voorstel wordt hierna in stemming gebracht, waarvan de uitslag is: voor 22, te gen 27, blanco 1, zoodat het voorstel niet is aangenomen, Kleedingfonds. Er was een voorstel tot instelling van een Kleedingfonds. Dit heeft natuurlijk niet veel zin meer, daar de vereeniging thans 22 man personeel heeft en zij toch niet voor allen een uniform kan aanschaffen. Het bestuur wou echter dit fonds oprichten en er voor dit jaar f 500 in storten. De heer van Zanten vraagt: zijn bij die .22 ook de R.K. inbegrepen? I Voorzitter: Neen, die komen er ook nog bij. dan wordt het 30 man personeel. Na eenig over en weer gepraat, wordt besloten het fondsmaximum te stéllen op t 1000.—. De aftredende bestuursleden E. Bais en P. T'isen worden bij acclamatie herbenoemd. lot lid van de controlecommissie wordt ucnoemd de heer N. Breed te Den Oever» Art. 7 van het huish. reglement werd in dien geest gewijzigd, dat zij die op Wierin- genw onen en geen lid zijn en eerder in de gelegenheid waren dit te worden, een inleg- gcld van f 1,hebben te betalen, terwijl voorheen men contributie moest betalen, ook over de jaren dat men geen lid was, maar wel in de gelegenheid. Voorgesteld werd om van art. 10 de laat ste alinea te laten vervallen. Deze luidt: Met de voorkeur van nabestaanden vooi- bepaalde personen van dat personeel, wordt zooveel mogelijk rekening gehouden. De stemming die hierover gehouden werd bad tot uitslag: voor 24, tegen 21, blanco 4, zoodat het bestuursvoorstel is aangenomen. In de rondvraag vraagt den heer C. J. Bosker of er al eens iets gedaan is voor die 'begrafenistoestellen voor OosterlandWes terland en Stroe. Voorzitter: We zullen het in overweging nemen en aan de gemeente het cén en an der verzoeken. De heer De Wit zegt bij aanneming van nieuw personeel nu de bepaling te maken, dat zij in dienst blijven tot 60 jaar. Aldus besloten. De heer J. Veerclig zegt ook een grens te stellen voor aanneming personeel, b.v. 35 jaar. Aldus besloten. De heer C. Duynker vraagt of nieuwe ge zinnen worden bezocht om toe te treden als lid. Dit wordt gedaan door den bode, zegt het bestuur. Na eenige huishoudelijke besprekingen sluit voorzitter de aanwezigen dankend voor hun opkomst de vergadering. Politie. Gevonden: een alpinomuts. Gevonden voorwerpen van de Westerlan der ijsbaan; ccn paar zwartwollen heeren handschoenen, een blauwe want cn ccn bruin wollen heerenhandschoeeo, Inlichtingen bij den Gcm.-bode. BARS1NGERHORN Bond voor Staatspensionneering. Zondagavond hield de afdeeling Barsin- gerhorn van den Bond voor Staatspension neering haar uitvoering in de zaal van den lieer A. de Graaf, waarbij medewerking werd verleend door de Ilarmonievereeniging „de Eendracht" van Kolhorn en de toonecl- vcr. „De Kunstzin" te Julianadorp. Toen de voorzitter, de lieer Jb. van Stip- riaan de bijeenkomst opende, was de zaal geheel bezet. Spr. uitte daarover zijn tevre denheid, lieette de aanwezigen, in het bij zonder de muziek- en tooneelvereeniging, hartelijk welkom en sprak vervolgens enkele propagandistische woorden. Voorzitter wek te op lid te worden van de afdeeling om daar door het mooie streven te steunen. Spr. brak een lans voor daadwerkelijken steun aan „de Eendracht", ccn vereeniging, die steeds weer bereid is, haar belangelooze medewerking te verleenen. Het programma werd geopend met een vijftal nummers van het Harmoniegezel schap, dat zich dezen avond van haar beste zijde liet „hooren". De heer van Glabbeek weet met dit betrekkelijk kleine ensemble iets te bereiken, waarvoor wij oprecht be wondering hebben. Van de nummers, die alle zeer goed werden gespeeld, beviel ons het beste „Doornroosjes Bruidsvaart" van Max Rhode. Na de pauze trad „de Kunstminvoor het voetlicht met „Krates", een tragedie in 3 bedrijven uit het leven van een strooper. Dit voor dilettanten zeer zware stuk is met groote aandacht gevolgd en dat is reeds een compliment aan het adres van de tooneel vereeniging. Hoewel wij persoonlijk een di- lettantenvereeniging liever een blijspel zien spelen, viel er bij deze opvoering wel wat te waardeeren.Het spel o.a. van Pastoor Wiei's- ma was uitstekend, terwijl Miet, gespeeld door Mevr. Schouten-Hoogvorst, eveneens een zeer acceptabele vertolking genoot. Als wij de. anderen niet noemen, wil dat niet zeggen,, dat zij uit den toon vielen. Allen hebben bijgedragen tot het verkrijgen van een goed geheel. Een algemeene opmerking moet ons evenwel van het hart. Het stuk speelt in Brabant, maar waar was 't Bra- bantsche dialect? Wij voor ons hebben dat gevoeld als een vrij ernstige tekortkoming. Dialect is niet gemakkelijk, doch in een stuk als „Krates" dat speelt in de woning van 'n rac-echte Brabander is 't vrijwel on misbaar. Niettemin hebben wij waardeering voor de wijze, waarop „De Kunstmin" zich van haar moeilijke taak heeft gekweten. Een gezellig bal tot slot en de afdeeling kan op een uitstekend geslaagden avond terugzien. HOOGWOUD Raadsvergadering. De Raad dezer gemeente zal op Woens dagmorgen 1 Februari a.s. in openbare ver gadering bijeenkomen. Loonsverhooging. De minister van Sociale Zaken heeft goed gevonden, dat het uurloon voor de werk verschaffing in deze gemeente wordt ver hoogd tot 25 cent. Volksonderwijs. De afdeeling Hoogwoud van Volksonder wijs hield op Vrijdag j.1. een vergadering. 12 leden waren opgekomen. Het hoofd der school aan de Kerkclaan, de heer T. Oepkes Cz., hield een inleiding over Volksonderwijs. Besloten werd de propaganda-avond uit te stellen tot het najaar. Daar de heeren Iv. Slagter, W. Rempt en D. Bakker als bestuursleden bedankteji. werd in hun plaats als bestuursleden geko zen de heeren P. Grootes, C. Kuiper en P. Zee. Besloten werd om circulaires rond te stu ren bij diegenen, die nog geen lid zijn. De voorziter, de heer L. Glas, sluit daarna deze vergadering, waarbij hij den wcnsch uitspreekt, dat velen aan den inhoud dezer circulaire zullen voldoen en toe zullen tre den als lid van „Volksonderwijs". V oetb aluitsl age n. Holandia IV—V.C.L. I, 1-4. V.C.L. II—Schellinkhout II, 7—2. V.C.L.-adsp.—Sijbekarspel adsp. 0—9. ZUPE ST. MAARTENSBRUG. Zondagvond hield de afd. St. Maartens brug van den Bond voor Staatspensionnee ring in de zaal Kossen alhier haar propa ganda-avond. De voorzitter, de heer Nierop, hield een korte propagandarede. Op voor schrift der regeering mogen propaganda- vereenigingen geen verloting meer houden. De voorzitter deed dan ook nogmaals een beroep op hen, die nog geen lid zijn en vooral onder de jongeren, om zich als lid op te geven. Daarna was het woord aan het ensemble Daan Pool, dat evenals op andere plaatsen wederom groote bijval mocht oogsten. Vermelden wij nog dat de pianist, den heer v. d. Werf, het ensemble op sublieme wijze heeft begeleid cn dat de band Jonnv Ulricht and his Casanovas van Haarlem voor pittige dansmuziek zorgden. LANGENDIJK ONZE EXPORT NAAR DUITSCHLAND. In de eerste 4 weken van Januari zullen ongeveer een 250 spoorwagens (van 10.000 KG.) sluitkool naar Duitschland zijn geëx porteerd. Dit is zeer zeker een hoeveelheid van beteekenis, die een sterke, gunstige te genstelling vormt met die in verschillende vorige jaren tijdens de crisis. Er is thans dus groote vraag. In verband daarmee heeft het Centraal Bureau van de veilingen in Ne derland, in aanmerking genomen, het be trekkelijk gering beschikbaar betalingscon- tingent voor de maand Januari, zich onledig gehouden met bemoeiingen, ten einde te be reiken, dat de Duitsche importeurs reeds nu over hun Februari-contingent konden be schikken. In zooverre is daarop gunstig be schikt, dat 50 van het Februari-contingent voor invoer en betaling nog in Januari mocht worden gebruikt. Dit zijn voor Langcndijk zeer bemoedigen de verschijnselen. Het blijkt wel, dat in Duitschland, evenals trouwens in verschillen de andere landen, groot gebrek aan groenten Bi] Griep en Koorts. Mijnhardtjes maken U griep- en koortsvrij. Doos 30 en 50 et. is. Langendijk met zijn sluitkool-soorten kan in de behoefte voorzien. Het is te hopen, dat de zucht naar autarkie nu niet zoodanig zal worden botgevierd, dat het verlangen naar een gewild volksvoedsel er door zal worden overstemd. Laten we hierbij niet vergeten, dat honger een scherp zwaard is, dat nu in het belang van den Langendijker tuinbouw kan dienen. ALKMAAR Benoeming aan de Arrondisse mentsrechtbank. Bij Kon. Besluit is benoemd tot rechter in de arrondissementsrechtbank te Alkmaar, Mr. H. T. A. van der Loos, ad\ocaat en pro cureur te Alkmaar, secretaris van den Raad van beroep voor de directe belastingen al daar. HEER-HU GOW AARD De slootdemping. Zooals men uit de discussies in de laatst gehouden raadsvergadering heeft kunnen le zen ontmoeten de slootdcmpingsplannen van B. en W. nogal wat tegenstand bij de bewo ners v. Noord en v. d. Basserweg De eersten kunnen via het polderbestuur, dat i n de slootdemping ook nog wat heeft te vertellen, nog eenige directe invloed uitoefenen op den gang van zaken, de laatsten konden slechts één ding doen: Ged. Staten verzoeken het genomen besluit van de raadsvergadering van 12 December ongedaan te maken. De heer Deckcrs verzocht toen reeds in den raad het voorstel te houden doch met 6 te gen 3 stemmen besloot men tot demping over te gaan. Het bovenbedoelde adres is door zeventien bewoners van den Basserweg ge- teekend. Dezen zien voor het meerendeel wel het nut van de slootdemping in maar kun nen of willen daarvoor toch geen veertig gul den lasten per jaar (baatbelasting en pol der) betalen. Wij vernamen, dat het adres van voorstanders van slootdemping aan den Basserweg, waarop de burgemeester in de raadsvergadering doelde, een van vracht rijders geweest zou moeten zijn. Van be trouwbare zijde werd ons echter medege deeld dat van een dergelijk adres geen spra ke zou zijn. Uit alles blijkt intuschen wel dat de met zooveel moed begonnen plannen vrij wat pennen en tongen in beweging bren gen. Ook met het Volks- en schoolbad gaat het niet zoo vlot; GECOMBINEERDE LIJSTEN? Naar wij vernemen heeft Plaatselijk Be lang de overige niet-Katholieke groepen uit- genoodigd voor de a.s. verkiezingen metéén gecombineerde stemmen versnippering tegen te gaan. Vast staat reeds dat Christelijk His- torischen en antirevolutionnairen samen zullen gaan. Men wil nu trachten, dezen, te zamen met de S.D.A.P. e de Vrijz. Democra ten tot na de verkiezingen bijeen te brengen Wanneer een en ander zoo geregeld kan worden, dat na de verkiezing geen verschil van meening ontstaat over de ze tel verdee ling, zal dit samengaan voor het Protes- tamtsche volksdeel zeer zeker een nuttig effect kunnen hebben. Ons werd medege deeld dat de S.D.A.P. 3 Februari over de beslissing zal vergaderen. SCHOORL Biljartwedstrijd Bergen—Schoorl Bergen draagt den eerepalm wegl Gisteravond werd in De Roode Leeuw de jaarlijksche biljartwedstrijd tusschen Ber gen en Schoorl, die de vorige week te Ber gen met den stand 1914 voor Bergen en 1739 voor Schoorl werd afgebroken, voortgezet en beëindigd. Het verloop van den wedstrijd was als steeds gezellig, vriendschappelijk en sportief. Bergen droeg den eerepalm weg met 3084 caramboles tegen 2822 voor Schoorl. Schoorl moest dus de meerderheid erken nen van Bergen, zij het met het niet groote verschil van 262 caramboles. De tuinders hebben druk verga derd nog geen gezonde gang van zaken arbeiders eischen behoorlijk loon aandrang tot meer steun ook in de Streek slechtL.T.B. roert zich daar ook voor Langendijk noodig hoop op nog stijgende prijzen aanvoerregeling ter sprake gecentraliseerde verkoop contra dezelfde inkoop aan de veilin gen ging het nu beter er was vraag overal gebrek aan groen ten gevolg van strengen win ter vraag naar roode uit Duitschland oploopende prij zen tot boven f7 ook beste vraag naar gele kool met ge volg oploopende prijzen ook tot f 7 Deensche witte nog sterkere, percentsgewijze stij ging geringe aanvoer Savoye- kool ook uien hooger in prijs tot dicht bij f8 nep, geringe aanvoer peen was dnur ook bieten duurder aanvoer knol selderij, rammenas, aardappelen. Het is in de afgeloopen week wel bijzon der druk geweest met de vergaderingen van tuinbouwers, aangesloten bij de twee groote Groentenveilingen. Standsorganisaties, zoo wel als vakorganisaties, werkgevers en werk nemers kwamen bijeen om de belangen te bespreken van hen, die in den tuinbouw hun bestaan vinden. Uit de besprekingen op de diverse vergaderingen is wel gebleken, dat de gang van zaken in den tuinbouw nog verre van een gezonde is. Men klaagt nog steen en been. De arbeiders willen meer ver dienen en vele tuinders antwoorden daarop, dat zij gaarne goede loonen willen geven, doch de uilkomsten van het bedrijf dit niet toelaten. Anderen weer willen de gevraagde loonen uitbetalen, afgescheiden van de be- drijfsuitkomsten. Van dezen zijn ongetwij feld de meesten afgestemd in hun politieke overtuiging op die van vele arbeiders. Zonder uitzondering in tusschen heeft men op alle vergaderingen der tuinders kunnen verne men, dat het dezen nog maar altijd slecht gaat en zoo is het duidelijk, dat werd aan gedrongen op meer en dus beteren steun. Zoo erg als in de Streek schijnt het hier nog wel niet te zijn, want daar is een vergade ring, gehouden van de L.T.B.-afdcelingen met een paar leden van de Tweede Kamer, een aantal burgemeesters en andere notabelen. Geklaagd werd daar over bitteren nood en groote ellende in de huisgezinnen. Misschien kan een dergelijke vergadering aan Langen dijk achterwege blijven, als de prijzen van de stapelproducten nog wat willen stijgen. Anders was ook hier alle aanleiding om zoo n vergadering te houden. Op verschil lende bijeenkomsten is ook de aanvoerrege ling te sprake gebracht en het is daarbij wel gebleken, dat, als men de tuinders in dezen volle vrijheid laat, de aanvoer niet zoo ge regeld plaats vindt, als wanneer dit bij voor schrift geschiedt. Vrijheid is ook hier wel een kostelijk goed, doch we gelooven, dat als „ordening" ergens op haar plaats is, ze dit hier wel zou zijn. Een zeer belangrijk onderwerp is bovendien op verschillende ver gaderingen aan de orde geweest, een onder werp van wijde strekking voor onze veilings organisaties, n.1. die van een gecentraliseer- den verkoop tegenover een gecentraliseerden inkoop door het buitenland. Ongetwijfeld zul len velen, die bij onze Groentenveilingen zijn betrokken, het verloop van deze zaak met groote belangstelling volgen» Toch is het deze week weer wel duidelijk gebleken, dat alles draait om vraag en aanbod. De vraag was er en het aanbod bleef niet uit. Het ging inderdaad naar wensch. Daar was in de eerste plaats de roode kool, waarvan de grootste aanvoer aan de veiling van den Noordermarktbond plaats vond, nl. ongeveer 60 spoorwagens tegen 27 aan die te Broek. Er werden voor dit product bevredigende prijzen besteed met een oploopende tendens, en om een beursterm te gebruiken, met een post slui tende markt. De reden van dit bevredigende verloop moet gezocht worden in een goede vraag uit het buitenland, in het bijzonder uit Duitschland. Aanvankelijk werd voor eerste kwaliteit van de sorteering, 1 tot 2 kilo f4.905.60 besteed, voor zwaardere f3.20 tot f 4. In den loop van de week, reeds Dins dag, kwam er een aardige stijging en lagen de noteeringen aan de Broeker veiling tus schen f4.80 en f6.70 en aan die te Noord scharwoude tusschen f3.40 en f6.20. Daar uit volgt, dat de sorteering van 1—2 kilo voor prijzen tot boven de f6 verkocht werd. De zwaardere brachten toen ook f 0.50f 1 meer op. Tweede kwaliteit werd aanvan kelijk woor f2.50—f3.60 verkocht, doch la ter deelde ook deze in de stijging. De laat ste dag van de week was de beste Aan de veiling te Noordscharwoude lagen de notee ring tusschen f4 en f7.10, te Noordschar woude tusschen f3.90 en f7.10. De mooiste kool van gemiddeld 3 pond bracht toen dus boven de f7 op en beneden f4 ging er alzoo zoo goed als niets, dus ook geen tweede kwa liteit weg. Ook ging het best met de gele kool, nog bijna beter dan met de roode. Aanvankelijk waren de prijzen zeer weinig hooger dan de vorige week, doch al spoedig kwam daarin een aanmerkelijke verbetering. Eer ste kwaliteit van 1 2 kilo, die verleden week nog voor 4.50 tot f5 werd verkocht, bracht al spoedig f5.50—f6 op, steeg later nog met 20 cent tot 50 cent, terwijl aan de veiling te Noordscharwoude Zaterdag tot f7.40 werd besteed. Tweede kwaliteit, die aanvankelijk voor f2.50—f3.80 werd ver kocht, steeg evenzeer in prijs en bracht yoor .verschillende partijen piet yeel mindei; De hoogste serie werd gemaakt voor Ber gen door den heer N. Min met 41, voor Schoorl door den heer Stam met 39. Er werden gespeeld 36 partijen van 100 caramboles. Het hoogste gemiddelde in een partij werd voor Bergen behaald door N. Min met 11,11, voor Schoorl door P. den Das met 9.09. Het algemeen gemiddelde bedroeg voor N. Min 7.32 en voor P. den Das 4.59 Verder werden er nog prijzen behaald door de heeren Jonker (Bergen), Selhorst (Schoorl), Stam (Schoorl) en Groenendaal (Bergen). Vo-eJtAal STRANDVOGELS 1-WIERINGEKWAARD 1 0—4. Wieringerwaard is er op een vrij gemak kelijke wijze in geslaagd Strandvogels te verslaan. Het spel maakte, aan beide zijden, een lauwen, onsamenhangenden indruk. De eerste aanval was voor W.waard, die echter, dank zij resolut ingrijpen van den Strandvogels-doelman van der Zei, op niets uitliep. Daarna zagen wij een aanval van Strandvogels, die, hoe goed ook opgezet, door de volkomen schot loosheid der voor hoede, zonder resultaat bleef. Meer en meer nam W.waard echter het heft in handen en na pl.m. 15 minuten spelen slaagde Fr. Rob erin, na een goed opgezetten aanval door een keihard schot, de leiding aan W.waard te geven. Wc constateerden eenige fraaie voorzet ten van den W.waard-linksbuiten Jansen, waarvan één door J. Hazeloop met een mooien omhaal werd ingezet, doch op mees terlijke wijze door v. d. Zei gestopt. Uit de verschillende corners, die op het doel der gastheeren werden genomen, werd één door Bobeldijk benut (02). Het was Fr. Rob, die even later uit een gewirwar voor het doel, den stand opvoerde :ot 3—0. Daarna zakte het Spel vanW.waard zïen- deroogen of, W.waard „geloofde het wel", en het was dan ook niet te verwonderen, dat. er eenige gevaarlijke Strandvogels-aan vallen volgden, die echter, dank zij het uit stekende keepwerk van doelman Wagen, die die beste man van het veld was, geen resultaten opleverden. We constateerden hierna eenige gevallen van hands, die door den scheidsrechter to taal over het. hoofd werden gezien. Vlak voor de rust volgde wederom een opleving in de W.waard-gelederen. Ab. Blaauboer moest zicli laten vervan gen door KI. Schenk; een verzwakking be- teekende deze vervanging niet. Na de rust was het Strandvogels, die de meeste aanvallen op touw kon zetten. Zelden zagen we en zoo hopeloos romme lig spel van W.waard, als in de periode vlak na de rust. A. Saai, wellicht zenuwachtig geworden van de vele Strandvogels-aanvallen, beging in het strafschopgebied een overtreding. Pe nalty! De penalty werd door Wagen schitterend gehouden, doch de scheidsrechter liet de penalty overnemen, omdat de doelman zich, vóór het schot, bewoog. Het tweede schot vloog echter tegen de paal, zoodat W.waard op wonderbaarlijke wijze aan een tegenpunt kon ontkomen. Het was Hazeloop, die door een fraaie trough-pass Fr. Rob in de gelegenheid stel de om te doelpunten (40). Vlak voor het einde, trachte W.waard weer goed te maken, wat zij tevoren verkorven had; eenige felle aanvallen werden ingezet, doch van der Zei toonde zich een rots in de branding. Bij een der aanvallen werd KI. Schenk in het beruchte gebied gehaakt, doch de scheidsrechter liet, dit wellicht niet ziende, doorspelen. Een strafschop was hier, zeer zeker, op zijn plaats geweest. Toon de scheidsrechter het einde floot, kon W.waard wederom 4 doelpunten aan de lijst toevoegen. Strandvogels had, o.i., wel een tegenpunt verdiend. De scheidsrechter* de heer H. Schmidt, leid de correct, al zag hij wel een en ander over het hoofd. op dan eerste soort. Er was flinke vraag, die door 'n niet te groot aanbod, de prijsstijging bewerkte. De aanvoer aan de Broeker vei ling bedroeg ongeveer 42 spoorwagens, aan de veiling te Noordscharwoude 25 spoor wagens. Grooter was de aanvoer van Deensche witte kool, nl. 46 spoorwagens aan le vei ling der L.G.C. en 67 aan die van den Noor dermarktbond. Ook met de prijzen van deze koolsoort liep het naar wensch. Percentage- gewijze was de prijsverbetering nog van meer beteekenis dan bij de andere koolsoor ten. Zoo waren de noteeringen Dinsdag, toen de stemming zeer gunstig was, op de Broe ker markt f'2.60f3.90 en op die te Noord scharwoude f 1.70—f3.70. Zaterdag echter waren deze respectievelijk f3.70—f5.10 en f3.40—f5.10. Gevolg van de prijsstijging de zer koolsoort is allicht wel, dat ook weer de prijs van de zuurkool hooger wordt. Enkele partijtjes Savoyekool brachten f4,90 —f5.70 op. Met de uien liep het ook naar wensch. In het begin der weck werd voor gele, mid delbare uien f4.60f5.70 betaald, al naar de kwaliteit. Het duurde niet lang, of de noteeringen bewogen zich tusschen f6.10 en f6.70. weldra gevolgd door nog hoogere. zoo dat enkele partijen zelfs f7.20—f7.80 op brachten. Voor grove uien werd eerst f5 f5.40 later f6.20—f7.40 betaald. Ook drielin gen deelden in de stijging en werden voor f3.70f 4.10 verkocht. Nep kwam er maar weinig. Veel belang stelling was er trouwens niet voor, zoodat er lage prijzen n.1. f 2.70—3.20 \oor werden betaald. Zeer goed aan prijs was weer de peen. Grove peen bracht, al naar gelang van kwa liteit f3.40—f4.30 op, kleine f 1.10—f2.50. Ook voor bieten kwam iets meer belang stelling, zoodat de meeste partijen voor f2.10— f3.60, al naar grootte en kwaliteit werden verkocht. Knolselderij A bracht f 4.90 en B f 4 op. Rammenas werd voor f3.80 verkocht. Blauwe Eigenheimers gingen voor f 3.10— f3.50 van de hand, dus voor iets hoogere prijzen.

Schager Courant | 1939 | | pagina 5