'o Uitkomst voor U PUROL er op! Opticien Teriep jan Groot, de jager, zestig jaar getrouwd geen twee Brillen •Woensdag 1 Februari 1939 Tweede blad Heerhugowaard „7a, dat begrijp je niet, zei Jan-Groot-de- ja^er, „hoe die kasteleins op heden aan de iost komen... Vroeger, mijn menschen, vroeger? Geen oud wijf bleef bij 't spinne wiel m'n goeie onan, als 't kermis was of iolffeest. of zoowat... Niet dat wij nóu nog aan zulks meedoen hoor, als je tachtig ben- jie, dan hen je niet zoo'n nachtronker meer, ook moeder?" Nou, dat vond moeder Trijntje ook, en ze hoopte maar. als Donderdag 't groote feest van 't zestigjarige huwelijk gevierd zou worden, 't niet later dan twaalf uur zou worden, 't Was in de bruidsdagen al zoo druk geweest, ze had vannacht om half een, toen vader z'n eigen al maar om draaide in de bedstee, en ze zelf ook niet op tok rake kon, al gezegd: dat moet wat meer piano an, aars ben wij Donderdag niet bij de tijd". En zie je, zei Jan Groot de ja ger, moeder is eigenlijk feesteriger as ik, al is ze ook een jaar ouwer. Want ik ben van '59 en zij is van '58 vanzelf... Van '59 en van '58. Twee menschen, die 'de tijd van de Magere Waard nog hebben meegemaakt, die de Donkereweg nog heb ben gekend, toen die midden tusschen de bosschen lag, die de Middelweg nog als modderweg weten, die 't Hoornsche spoortje hebben zien komen, die de stoomwagen van notaris Bax zijn gaan bekijken on de Allc- maarsche kaasmarkt, die de Katholieke Kerk bij café Wester hebben zien bouwen cn die na burgemeester Wonder burge meester van Slooten hebben zien komen... r Een gezellige prater, die ouwe Jan Groot 'de jager, de man, die, zooals we verleden week al vertelden, er niets tegen op ziet, nu noe naar Jan de Bakker in Noordscharwou te wandelen om naar 't kolven te kijken, ot de Berkmeer om te kuieren, een tippeltje \an een uur of vier. Want kolven en wan dalen waren z'n liefhebberijen. De oogen onder 't stijve Langedijker pet je kijken nog fel, 't is nóg te zien, dat de konijnen, de wilde eenden en de snippen weinig kans meer padden, als de Nimrod uit de Blauwe Reiger-polder ze eenmaal in de gaten had gekregen. Vijftig jachtacten liggen in 't tafelkast je bij 't raam, aan vaders kant., 't Is nu afge- loopen vertelt hij; al gaat hij nog wel eens met „de Heeren" mee. „De heeren" is een verzamelnaam voor al de leden van 't. schuttersgilde, die ach ter Jan en z'n polsstok aanjaagden door de drassige weiden in en om de Waard of het hooge land om Schoorl en Bergen. Want daar ging ie heel naar toe, met Rever Bas cn ouwe Bastert de kantonrechter; en Rogge veen de gemeentesikkerotaris van Schagen, en van Kuipers de betaalmeester en Pater en meer van zulke klanten, zei Jan. „Maar ja, 't is uit, een elk beb zijn tijd en we magge nog maar gelukkig weze, dat we bai mekaar benne"... Nou, daar was moeder 't mee eens... Ver leden jaar was 't nog zóó zóó geweest, toen was 't gasthuis er aan te pas gekomen, maar ze was weer stukken beter, al wou 't gezicht en 't gehoor niet zoo erg meer... En zoo keuvelden we een poosje door, hoorden alles over de kinderen en over de kleinkinderen en de achterkleinkinderen. Alle vijf kinderen leven nog, maken 't goed en komen Donderdag te gast. „Als 't maar niet zoo koud is als tien jaar geleden, want toen waren de aardap pelen bevroren... 't Leken 's oohends wel lodders, je. kon mekaar er wel mee dood gooien en allegaar wieren ze ziek... Maai de soep was best en dat maakte veul goed." En as ze nou maar niet zooveul drokte make, zei Jan Groot de jager nog, toen wc alweer in 't gangetje stonden... Niet. veel drukte? Zal je gebeuren! Die twee zetten ze morgen héél hoog te paard! SCHAGEN DE BURGEMEESTER TREKT DE TOUWTJES TOE. Verschillende middenstanders ontvangen waarschuwingen. In de laatste dagen hebben verschillende middenstanders van de politie aanzegging gekregen, dat zij zich stipt moeten houden aan de achtuurwinkelsluiting, daar anders onherroepelijk proces-verbaal zal worden op gemaakt. Van volkomen betrouwbare zijde vernemen wij, dat dit optreden op or der van den burgemeester een gevolg is van diens ontstemming over de uit latingen op de laatste vergadering van den Handeldrijvenden en In- dustrieelen middenstand. Men zal zich herinneren, dat toen zeer scherpe critiek is uitgeoefend op het feit van de weinige activiteit van het hoofd onzer gemeente bij verschillende gelegenheden. De zeer verdiende reprimande heeft dus tvel onverwachte gevolgen gehad. Er is na tuurlijk niet het minste bezwaar tegen, dat de burgemeester de wetten des lands, in het bijzonder de winkelsluitingswet, waarvoor de middenstand zelf zoo heeft geijverd, hand haaft. Maar dan behoort de burgemeester dit alleen te doen uit het volle besef van de plichten, welke uit zijn ambt voortvloeien en niet uit wraak over critiek, welke niet te weerleggen is Immers een ontkenning van de wenschelijkheid de gemeente bij officiecle gelegenheden en belangrijke gebeurtenissen te vertegenwoordigen, zou zijn het zich zelf een brevet van onbekwaamheid geven! Wij hebben over deze kwestie ons oor eens in middenstandskringen te luisteren gelegd. Er zijn er, die hun sociale positie wel zoo aan voelen, dat zij niet rouwig zijn over ver scherpte toepassing en deze geenszins als een bestraffing voelen. Het is begrijpelijk dat- buurt- en sigarenwinkels liever den ouden toestand gehandhaafd zagen. Te ho pen is echter, dat de middenstand als geheel zooveel ruggegraat toont te hebben, dat het met de vuist op tafel slaan, geen iidcl ge baar blijkt te zijn geweest. De middenstan der in het algemeen en het middenstandsbe- stuur in het bijzonder bedenken, dat stands besef wel eens medebrengt de noozaak om onaangenaamheid te slikken, ter wille van het recht tot critiek over toestanden, welke het geheele zakenleven schaden. Vele menschen hebben nu eenmaal de ge woonte den middenstander tot concessies te dwingen, door hem in zijn dagelijksch brood te treffen. Slechts een fiere middenstand, die zich zijn taak in de maatschappij bewust is, bukt niet voor dergelijke niet nader te kwalifi- ceeren methoden, maar blijft eischen dat zijn belangen en die van de gemeente zijner inwoning door de ambtenaren en hiertoe behoort ook de burgemeester! goed worden gediend. Wi voor zoo'n bedreiging de vlag strijkt, be hoort thuis in 'n reisbonnenvereeniging, maar niet in een standsorganisatie, welker schoon ste bladzijden zijn beschreven met verhalen over taaien strijd tegen vooroordeelen cn na latigheden van de overheid. HUISVROUWEN GENIETEN. De keuken, waarin elke goede huisvrouw dikwijls vele uren per dag haar taak heeft te vervullen, kan een pax-adijs zijn, mits zij goed is ingericht! Van zoo'n „paradijs" hebben talrij ke dames gisteravond op de bijeenkomst der afd. Schagen van de Ned. Vereeniging van Huisvrouwen, waar een demonstratie gege ven werd van de bekende „Bruynzeel" keu ken, kunnen genieten. De heeren Botman en de Jong lichtten op prettige wijze de voordeelen der Bruynzeel outillage toe. Spr. wezen op de uiterst doel matige inrichting van provisie-, werk- en pannenkast en op de uittrekbare werklade, op goede hoogte boven den grond aange bracht, zoodat men er gemakkelijk allerlei bezigheden aan kan verrichten, zooals groen ten schoonmaken, de afwasch, het bedienen van den gehaktmolen, ja, zelfs strijken! Want de strijkplank kan op de werklade be vestigd worden. Kortom, een toppunt van comfort. Lantaarnplaatjes toonden ten overvloe de hoe prettig en economisch de huisvrouw in een Bruynzeel-keuken werken kan. Verder werd den aanwezigen nog getoond hoe een Bruynzeel parketvloer wordt ge legd eri eventueel bij verhuizing kan worden opgenomen. De presidente mevr. Bronder dankte de heeren Botman en dé Jong aan het einde van den avond hartelijk voor hun leerzame en belangwekkende demonstratie. STAND DER WERKLOOSHEID. Op Zaterdag 28 Januari stonden 81 werk- loozen ingeschreven, waarvan 7 in de steun regeling, 46 in de centrale werkverschaffing, 10 in de gemeentelijke werkverschaffing (8 in de baggerrcgeling en 2 bij de begraaf plaats), terwijl 18 werkloozen uit hun bonds kas trokken. STAND DER ARBEIDSBEMIDDELING. Op Zaterdag 28 Januari stonden 122 per sonen als werkzoekende ingeschreven, waar van: 30 grondwerkers, 11 timmerlieden, 2 metselaars, 2 opperlieden, 3 schilders 1 af schrijver, 7 arbeiders-chauffeur. 1 walsma- chinist, 1 loodgieter, 45 landarbeiders, 17 losse arbeiders cn 2 kantoorbedienden. Het vorig jaar stonden in de overeenkom stige week 145 arbeiders ingeschreven. Hier van werkten in werkverschaffing: 21 arbei- dere bij de baggerregeling en 8 in de Sc-ha- ger Kogge terwijl 58 arbeiders stempelden. EENHEID DOOR DEMOCRATIE. Inleiding door den heer Van Stam van Blaricum. Maandagavond j.1. vergaderde in „De Gou den Engel" de afdeeling Schagen van de Nederlandsche Beweging Eenheid door De mocratie. De voorzitter, de heer G. G. Loggers, heette de aanwezigen welkom, in het bijzon der den heer Van Stam van Blaricum. Spr. wees er in zijn ojxeningswoord op, dat met het oog op de a.s. verkiezingen voor de Prov. Staten de periode van rust der afd. moet plaats maken voor een periode van actie. Spr. achtte de komende verkiezing belangrijk, in zooverre zij het Nederland sche volk in de gelegenheid stelt te toonen, dat ons Vaderland positief cn beslist prijs blijft stellen op het behoud van de kostbare goederen, die in ons tegenwoordig staats bestel besloten liggen. Hij hoopte, dat deze actie, die er minder een is tegen personen, dan wel tegen al die stroomingen en bewe gingen, die het beginsel van vrijheid, die van binding weet, willen doen plaatsmaken voor een dwang, die van geen vrijheid weet, op waardige wijze zal worden ge voerd! De heer Van Stam hield hierna op boeiende wijze zijn aangekondigde, uitste kend gedocumenteerde inleiding over den internationalen toestand. Na de aansluiting van Oostenrijk en Su- de ten land aan het Derde Rijk in zijn ont wikkeling te hebben geschetst, gaf spreker een duidelijk inzicht in de methoden, die van zekere zijde geregeld worden toegepast. Met voorbeelden werd aangetoond, hoe ge tracht wordt de gezonde volkgeest aan te tasten en rijp te maken voor 'n verschui ving in een bepaalde riching op een be paald moment. Spreker besloot met de conclusie dat er slechts een ding noodig is om deze invloeden te keeren, n.1. een aaneengesloten vastbera den volk, dat bereid is zich ook en vooral geestelijk te herbewapenen! De Voorzitter dankte den heer van Stam voor zijn boeiende en belangwekkende rede. Hierna volgde rekening en verantwoor ding van den Penningmeester, den heer A. Koning. In de vacature van een lid van het be stuur, ontstaan door het vertrek van Ds. J. Eikema, werd voorzien door de benoeming van den heer Joh. de Veer. Tot leden van de Gewestelijke propaganda commissie te Alkmaar werden benoemd de heeren A. Koning te Schagen en den heer P. Blaauboer te Ivolhorn. Tenslotte werd besloten tot het houden van een groote openbare propagandaverga- dering te Schagen in de tweede helft van Maart. Op die vergadering zullen drié sprekers van naam de beginselen, die aan de democratische regeeringsverm ten grond slag liggen uiteenzetten. De voorzitter sloot hierna de vergadering. COLLECTE. Door B. en W. is aan het Leger des Heils vergunning verleend tot het houden eener collecte in de maand Maart a.s HERHALINGSOEFENINGEN. De dienstplichtige Johannes Hendrikus de Jong is opgeroepen om op 6 Maart a.s. te Utrecht voor herhalingsoefeningen onder de wapenen te komen voor 10 dagen; Wil lem R. Elema op 27 Februari te Amersfooi*t voor 17 dagen; Willem Cornelis van Gee- len, Cornelis van der Oord en Cornelis Groot op 6 Maart te Amersfoort voor 10 dagen; Jan Kruit, Klaas Bruin, Jaitse Zwart en Johannes Jacobus Hogervorst te Amersfoort op 23 Maart a.s. voor 10 dagen. Als Uw Handen ruw zijn of gesprongen en Uw Lippen schraal en pijnlijk; maar vooral ook bij brand- en snijwonden, ontvellingen en allerlei huidverwondingen Het verzacht en geneest Uit onze omgeving HARENKARSPEL D1RKSHORN VOORSPEL. Donderdagavond a.s. zal als inleiding voor de a.s. verkiezingen vanwege de S.DA.P. al hier een propaganda-filmavond worden ge houden, niet als spreker de bekende heer E. Vermeer. Zie voor bijzonderheden do advertentie in dit blad. WAARLAND. Onderlinge hulp bij ziekte. Ten huize van den heer W. Dekker hield de vereeniging tot onderlinge hulp bij ziekte haar jaarvergadering. De voorzitter de heer A. Bos, opende met welkom, waarna door den secretaris, den heer H. Dekker Sr., de notulen werden voor gelezen. Door den leider, den heer Ad. Bruin werd verslag uitgebracht over de verrichtingen in bet afgeloopen jaar, waaruit bleek, dat er in totaal 124 werkdagen door de leden wer den vervuld. Het voordeelig saldo over het afgeloopen jaar bedroeg f28.28. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Ad. Bruin met bijna algemeene stemmen herbenoemd. Na rondvraag, welke besprekingen van meer huishoudelijken aard opleverde, volg de sluiting. BA RSINGERHORN KOLHORN. Ernstig ongeval. Eén der arbeiders van het Centraal Bu reau, de heer F. van M., zou gistermorgen ter eere van de verjaardag van onze Prin ses de vlag op het gebouw aanbrengen, doch daar bet dak door de vorst glad was. gleed de man van de nok langs de pannen en viel op de straat. De ijlings gewaar schuwde geneesheer, Dr. J. J. Wernor, acht te overbrenging naar het Ziekenhuis ge- wenscht. Persoonlijk bracht dokter de man naar Alkmaar. Later hebben wij geinfor- meerd naar don toestand van van M., doch deze maakte het naar omstandigheden re delijk wel. IBIS meer noodia:. Eén paar glazen voor ver zien en lezen ner naar f 4.bü te SCHAGEN. Ziekenf on dsleverancier. Uitvoer van tuinbouwproducten over 1938 De tol aal uitvoer van tuinbouwproducten daalde in vergelijking met dien van 1937 met ongeveer 35 miljoen k?., nl.1. 453.137.000 kg. in 1937 toeren 418.SS2.000 kg. in het afge loopen jaar, dat is een daling van ongeveer 7.5 pet. Gerekend naar de waarde is die uitvoer met 8.7 pet. gestegen en wel van f 39.955.000 tot f 43.333.000. De achteruitgang naar het gewicht is geen bemoedigend teeken, vooral niet na zoo veel jaren van achteruitgang. In het begin van 193S zag het er iets rooskleuriger uit. Zou dan de opgaande tijd gekomen zijn? Het tegendeel bleek! Duitschland liet ons in den steek en het was in bet bijzonder de stand van de clearing die weldra met een tekort sloot, welke belemmerend werk te. Had in het vierde kwartaal van 1937 en in het eerste van 1938 nog een verhooging van de betalingscontingten voor den uit voer naar Duitschland plaats gevonden, voor de volgende kwartalen kon die niet worden toegestaan. Dan viel de export van vroege aardappelen naar Zuid-Amerika sterk tecen. Die daalde n.1. van 30 miljoen kg. in 1937 tot ongeveer 5 miljoen in 1938. Nog was er een geringe uitvoer van uien van 9 miljoen kg. Is er al een waardestijging van rond f 3.400.000 te constateeren, men schatte die niet te hoog. Men lette hier in dit ver band op de factoren, die tot deze stijging hebben geleid. Door den geringeren oogst van sommige producten, waren de priizen erVan veel hooger. De vroege aardappelen brachten in den aanvang van de campag ne zeer bevredigende prijzen op, als gevolg van slechte of late oogsten in het buiten land. De verhooging, welke daardoor is ontstaan, is geen normale, en geeft nog geen enkele richtlijn aan voor de toekomst. Een normale toename van den export is on der de huidige omstandigheden alleen te verwachten van het opheffen van een muur van handelsbelemmeringen, welke tot het vriie ruilverkeer in den weg staan. Niettemin wordt van een flinke stijging van den uitvoer van sluitkool in den Lan- gcndij'ker tuinbouwstreek met tevredenheid cn dank akte genomen. Die uitvoer toch monteerde van 28.357 000 kg. ter waarde van f 899.000 in 1937 tot 36.490.000 kg. voor f 1.726.000 in 1938, dat beteekent dus een toename voor wat de hoeveelheid betreft, van ruim 28 pet. en voor de waarde van pl.m. 92 pet. Deze gunstige toestand is ver oorzaakt door een sterke vraag uit het bui tenland naar onze sluitkool in het voor jaar van 1938, terwijl gedurende het ver dere gedeelte van het jaar de uitvoer zoo goed als stil lag. De hloemkooluitvoer steeg van 15.424.000 kg. voor f 1.418.000 in 1937 tot 16.775.000 kg. voor f 1.609.000, alzoo met 9 pet. naar het gewicht en 13 pet. naar de waarde. Opvallend was de uitvoer van uien. De hoeveelheid verminderde met 7 pet. van 117.170.000 kg. in 1937 tot 108.537.000 kg. in 1938, doch steeg in waarde met 33.5 pet. van f 4.654.000 tot f 6,218.000. In het voor jaar van 1938 werd het restant van den oogst van 1937 tegen peperdure prijzen ver kocht. De uitvoer van lomaten steeg van 38.523.000 kg. voor f 6.717.000 tot 45.584.000 kg. voor f 7147.000, d.i. een stijging naar het. ge wicht van 18.pct., doch naar de waarde slechts een van 6 pet. De komkommer-export vermeerderde van 29.712.000 kg. voor f 2.668 000 in 1937 tot 31.188.000 kg. voor f 2.S21.000, voor beide een stiïeing van 5 pet. Sterk liep de uitvoer van vroege aardap pelen terug en wel van 53 SU .000 kg. ter waarde van f 2720.000 tot 26.374.000 k.g. voor f 2.096.000 of met 51 pC.t. naar het gewicht en met 23 pCt. naar de waarde. Gelukkig nam België dat niet gewoon is vroege aard appelen van ons te betrekken, 2.200.000 k.g af. Zwitserland, dat het vorige jaar nog 500 duizend k.g. betrok, viel als klant in 1938 geheel af. Do uitvoer naar Engeland daal de van 9.151.000 k g. voor f 495.000 tot 6.168.000 k.g. voor f 395.000. Leiten we nu op de verschillende landen waarheen de uitvoer nlaats vond, dan blijkt, dat die naar Duitschland geen verandering omlergine wat do boeveelheid aangaat nl. 135.000 000 kg. in do twee laatste iaron. dorh dat de uitvoerwaarde steeg van f 15.430000 tot f 10.227.000. De betalingscontingenten hebben in dezen een belangrijke rol gespeeld Wat de sluitkool hetreft. de uitvoer daarvan nam toe van 10 622 000 k.g. voor f 407.000 in 1937 tot 16.330.000 k.g. voor f 904.000 in 1938 Bloemkool en tomaten stegen ook iets in gewichts- en waardeuitvoer, terwijl de boe veelheid uitgevoerde vroege aardappelen vrijwel dezelfde bleef, doch de waarde ervan van f fiöOOnO tot f 1.090 000 steeg. De totale uitvoer naar Fn^eland steeg van 197000.000 k.g. voor f 15.953.000 tot 201.000.000 k.g. voor f 19009000. De uitvoer van sluitkool was van weinig beteekenis, De uitvoer van tomaten naar dat land liep achteruit van 19026000 k.g. voor f 2.871000 tot i4.642.000 k.g. voor f 2.579.000. Het hooge in voerrecht van 16 cent per k.g. gedurende ons tomaten-seizoen is de nekslag voor dit ar tikel. Ook de export van uien liep in hoe veelheid achteruit, evenals die van vroege aardappelen. Naar België liep de export terug van 51000.000 k.g. tot 42000.000 k.g. De waarde steeg echter van f 2.695.000 tot f 2.875.000 dus een stijging van 7 pCt., tegen een gewichts daling van 18 pCt. Zwitserland betrok in 1938 nog 10.559.000 k.g. tegen 10970.000 k.g. in 1937 tegen een waarde van resp. f 929.000 en f 1.157.000. De uitvoer naar Frankrijk had niet veel te bclcekenen. Hij liep intusschen nog terug van 2.044.000 k.g. voor f 257.000 tot 600.000 k.g. voor f 135.000 in 1938. Overigens bleef de uitvoer naar andere lan den vrijwel gelijk en van weinig beteekenis. Door het hooge invoerrecht op druiven liep de export van dit artikel naar Zweden op nieuw terug. Weer kregen we daarentegen voor druiven weer wat in Denemarken. De uitvoer van zuurkool daalde van 1.318 duizend k.g. voor f 74000 tot 1.258.000 k.g. voor f 900GÓ. De gemiddelde exportwaarde is dus flink gestegen. Het iwerd betrok ken door Amerika nl. 907000 k.g., daarop volgt Engeland met 128.000 k.g. en Fransch Marokko met 112.000 k.g. Wat de uitvoer van snij- en prinsesseboo- nen hetreft deze liep. wat de hoeveelheid betreft, terug van 8.041.000 k.g. tot 6.301.000 k.g.. doch steeg wat de waarde aangaat, van f 614.000 tot f 671.000. Duitschland betrok hiervan 4.291.000 k.g. voor f 329.000 en En geland 2.996.000 k.g. voor f 210000. LANGENDIJKER KOLFBOND. De einduitslag. Gisteravond hebben de laatste kolvers hun partij geslagen voor de wedstrijden van den Langendijker Kolfbond. De definitieve uitslag is nu als volgt: Korps wedstrijd: Eerste klasse: Volharding Oudkarsoel 2078 pnt.; Op Maat Zuidscharwoude 2029 pnt.; Vriendenkring Noordscharwoude: 1983 pnt.; Gezellig Samenzijn Zuidscharwoude 1947 pnt. Tweede klasse: Vriepdenkring Noord- Scharwoule 1S94 p nt.; Op Maat Zuidschar woude 1SS7 pnt.; Gezellig Samenzijn Zuid scharwoude 1869 pnt.; Volharding Oud karspel 1737 pnt.; Ons Genoegen Noord- Scharwoude 1713 pnt. Derde klasse: Gezellig Samenzijn Zuid- Scharwoude 1741 pnt.; Op Maat Zuidschar woude 1728 pnt.; Volharding Oudkarspel 1661 pnt.; Vriendenkring Noordscharwoude 1585 pnt.; Ons Genoegen Noordscharwoude 1564 pnt. Voor de personeelc wedstrijd waren de uitslagen: Eerste klasse: Gezellig Samen zijn Zuidscharwoude: Th. Rijper Sr. 706 p.; G. Mett.es 619 pnt.; F. Muileboom 622 pnt. Volharding Oudkarspel: P. Langedijk 646 pnt.; P. Gelder 738 pnt.; C. Vlug 694 pnt. Vriendenkring Noordscharwoude: T. Kos telijk 525 pnt.; G. Deutekom 74S pnt.; G. Hop 710 pnt. Ons Genoegen Noordscharwoude, P. van Dam 626 prit. Op Maat Zuidscharwoude: P. Molenaar 767 pnt.; P. Goet 582 pnt.; C. Berkhout 680 pnt. Kampioen van de eerste klasse is de heer P. Molenaar te Zuidscharwoude. Tweede klasse: Gezellig Samenzijn: W. Bergen 640 pnt.; J. Engeringh 606 pnt.; N. Rijper 623 pnt. Volharding Oudkarspel: K. Kat 571 pnt.; L. Stokman 568 pnt.; C. Plakman 598 pnt. Vriendenkring Noordscharwoude: K. Lan gedijk 625 pnt.: G. Langedijk 685 pnt; L. Mallekote 584 pnt. Op Maat Zuidscharwoude: J. J. Reijne 685 pnt.; P. van der Wolle 599 pnt.; J. Leeuw- rik 603 pnt.; J. du Burck 500; M. Vlug 532 pnt. Ons Genoegen Noordscharwoude: A. Moeijes 524 pnt.; K. Ruiter 612 pnt.; P. Jes 577 pnt. Onder Vrienden Oudkarspel: A. Eecen 671 pnt. Kampioenen J. J. Reijne en G. Lan gedijk. Derde klasse: Gezellig Samenzijn: P. Ber gen 580 pnt.; J. v. d. Ham 577 pnt.; K. Spaan 5S4 pnt.; W. Kuin 564 pnt.; J .Buiter 544 pnt. Volharding Oudkarspel: J. Deutekom 571 pnt.; F. Moeijes 617 pnt.; K. Dekker 473 pnt.; C. Blokker 449 pnt.; S. Ton 466 pnt. Vriendenkring Noordscharwoude: H. Kui per 540 pnt.; C. Langedijk Cz. 593 pnt.; G. Ens 452 pnt.; S. Timmerman 467 pnt.; H. Lansonius 337 pnt. Op Maat Zuidscharwoude: P. Glas 581 pnt J. Kramer 598 pnt.; P. Schoorl 549 pnt.; C. Bijpost 491 pnt.; A. Scholte 405 pnt.; Jb. van Twuijver 527 pnt. Ons Genoegen Noordscharwoude: D. Bak ker 465 pnt; C. Hopman 585 pnt.; F. Blaauw 514 pnt.; Sj. Maakal 569 pnt. Onder Vrienden Oud.karspel: D. Plakman 451 pnt. Deze speler moet nog in een baan een partij slaan. Kampioen de heer F. Moeijes. ZUIDSCHARWOUDE. Burgerlijken Stand over Jan. 1939. Geboren: Alida, dochter van .Tacob Weel en van Cornelia Zijp. Maria Catharina, doch ter van Jacobus Molenaar en van Anna Ca tharina Bruin. Petrus Theodorus, zoon van Cornelis Stoop en van Johanna Maria Koop man. Willem, zoon van Willem Duijs en van Johanna van Kleef. Trijntje, dochter van Jan Blom en van Neeltje van Twuijver. Overgang zaken. Het bekende café met kruidenierswinkel, in de Koog, van wed. P. Schoenmaker, zal worden geëxploiteerd door den heer B. v. d. Vliet alhier. Praatavonden. Voor de praatavonden van De Toekomst met den heer Van Herwijnen als leider, is zooveel belangstelling, dat deze a.s. Maan dag een aanvang nemen in een lokaal der O. L. school, met dat doel door B. en W. be schikbaar gesteld. BERGEN Waschgoed gestolen. Bij de familie U. aan den Zwarteweg al hier, werd in den nacht een groote partij waschgoed gestolen, dat buiten aan de lijn hing te drogen. De politie doet ijverig na- sporingen, doch heeft nog geen spoor van de(n) dader(s) kunnen ontdekken.

Schager Courant | 1939 | | pagina 5