I lUITENLANDSCH. 1 VERZICHT Arrondissenients rechtbank te Alkmaar Uit onze Omgeving WIERINGERMEER MIDDENMEER. De Beurs. Geruchten, als zou heden met den ver bouw van de Beurs worden begonnen, kun nen wij uit betrouwbaren bron tegenspreken. Het zal nog wel een veertien dagen duren. Een prachtige Nutsavond. Het was een geheel bezette zaal, waar voor de Vlaamsche ethnoloog Lode van Gent op den Nutsavond in Hotel Smit ver telde van zijn verblijf in de binnenlanden van Centraal-Afrika, meer speciaal de Bel gische Congo. Na een korte inleiding door den voorzit ter, Ir. Prummel, gaf de heer van Gent in vluchtige trekken de wordinggeschiedenis van deze Belgische kolonie, 70 maal grooter dan Nederland, met haar 10 millioen in woners, die in het midden der vorige eeuw door den toenmaligen Koning der Belgen, Leopold II, uit eigen middelen werd aan gekocht om in 1908 aan de Belgische re geering te worden overgedragen. Aan de hand van gekleurde lichtbeelden wekte de spreker een levendig beeld van de tropische, rijke flora en fauna van dit schoone land aan den evenaar, om daarna over te gaan tot het interessantste deel van zijn lering, de beschrijving van de zeden en gewoonten der inboorlingen, wederom aan de hand van lichtbeelden. Daar de Congo niet, zooals Ned. Indic, sterk gekoloniseerd is, er wonen slechts 20 duizend blanken heeft het land veel meer van zijn oorspronkelijke volkseigen bewaard. Op interessante wijze vertelde de heer van Gent over dit merkwaardige volk vele bijzonderheden, zoodat de aanwezigen zeer veel hebben kunnen leeren. De oudste inwoners van het land zijn dc Pygmeeën of dwergen, die door later bin nendringende, sterkere stammen teruggedre ven zijn in het oerwoud, waar zij thans in groepen van ongeveer 50 man een sober no madenbestaan leiden. Het één was nog belangwekkender dan 't andere en dit alles gezien door het oog van den Vlaming, die spoediger dan iemand an ders de humor in iets weet te ontdekken, doch ook spoediger dan iemand anders he\ teere en ontroerende ziet. Het schoone. onbezorgde land, kent oï» zijn verschrikkingen. Eén ervan is het, ge lukkig zoo goed als geheel door het Bel gische gouvernement beteugelde- kanniba lisme, een andere, veel ergere, het optreden der geheime sekten, die ook nu nog straf feloos hun moorden bedrijven, moorden, die door de doodclijk beangste inboorlingen uit vrees voor weerwraak niet worden aange bracht, waardoor de autoriteiten voor een schier ondoenlijke taak staan bij het uit roeien dezer sekten, waarvan de wreedste zonder twijfel de Anioto, of luipaardmen- schen zijn, die gekleed in luipaardvermom ming met scherpe messen aan de vingers, hun weerlooze slachtoffers de keel open rijten en de lijken het bosch in sleepen om te verslinden. Na nog cenige woorden gewijd te hebben aan de godsdienst der jaegers,, die uitslui tend bestaat in vooroudersvereering, en na het vertoonen van foto's van door de negers vervaardigde kunstvoorwerpen, voornamelijk snijwerk in hout en ivoor, vaak treffend door een zeer bijzondere, per soonlijke visie, was deze buitengewoon be langwekkende lezing ten einde. SINT PANCRAS „DE TUINBOUW". Op de jaarvergadering van de tuinbouw- vereeniging „De Toekomst" waren 68 leden aanwezig. Na opening door den heer Jac. de Vries worden de notulen goedgekeurd. Volgt jaarverslag van den secretaris, waaraan deze verbindt een visie op de toe komst. Men zal volgens hem meer en meer het vrije in het bedrijf en ook in den afzet van onze producten, kwijt raken. Men wil ordening. Hij meent, dat zelfs in de nabije toekomst de taak van de veilingen radicaal zal veranderen. De rekening van den penningmeester luidt als volgt: ontvangsten f496.90, uitgaven f483.21, saldo f 13.69. Totaal bezit f1569. Ingekomen is een verzoek van den Kring van Correspondenten van den Plantenziek- tenkundigen Dienst, om subsidie te mogen ontvangen. Het bestuur stelt voor f5.beschikbaar te stellen. Aangenomen. De heer Hoogland doet mededeelingen over de uitgifte van kleine gemengde tuin en akkerbouw-bedrijven. Hij zegt, dat de norm 10 H.A. is, waarvan 3 H.A. tuinbouw en 7 II A. akkerbouw. Hij doet nog mededeelingen over pacht prijzen en henoodigd kapitaal. Salarissen en presentiegelden blijven onge wijzigd. Hierna bestuursverkiezing. De heeren .Tac. Kloosterboer en A. Hoogland worden herko zen. Ook de afgevaardigden naar de L.G.C.-ver- gadering, de heeren Jac. Duif en A. Hoog land, worden weer herkozen. Allen nemen hun benoeming aan. Voorstellen Alg. Vergadering L.G.C. De heer A. I-Iuiberts stelt voor, om straks, als het nieuwe parkeer-terrcin klaar is, verplich tend te stellen, dat dc auto's daar laden. Het bestuur vindt verplichtend stellen wel wat straf. Het voorstel wordt aangenomen. Rondvraag. De heer K. de Geus vraagt, of er aan de veiling nog geloot wordt. Hij meent van niet, want no. 1 ligt altijd voor aan. De vergadering is het met hem eens keurt dit niet goed. De heer Biersteker vraagt, wat de oor zaak is van stip in de kool? De heer Herwijnen zegt, dat het van dc luis komt. Hiervoor móet iemand, en wel een bacte rioloog, worden aangesteld, om deze zaak te hestudeeren. Als men hierop in wil gaan, stelt de voorzitter voor, hierover do discus sie te sluiten, en noodigt hij den heer Van Herwijnen uit, om op een volgende vergade ring hierover en misschien nog wel over andere kwesties te spreken. De heer Van Herwijnen aanvaardt deze uitnoodiging. Na nog een paar vragen over goedgekeur de poters, en over de vaste lasten-commissie, wordt de vergadering door den voorzitter gesloten. DEN HELDER Met de J.V.O. naar S^jbekarspeL De Afd. St. Pancras van de J.V.O., trok naar Sijbekarspel, om aldaar aan een avond voor geheelonthouding mede te werken. De zaal was goed gevuld. Allereerst een propaganda-stukje van de afd. Sijlmkarspel der Ned. Ver. tot afsch. van Alcoholhoudende Dranken, getiteld: „Hoe Krelis zijn drankje kreeg De rest van den avond werd gevuld door de J.V.O.-afdeeling. Allereerst het tableau: Sport en Alcohol zijn vijanden. Na de pauze een tooneelstukje: „Het erf deel van Peet Wcrdi". Tusschen de bedrijven door speelde het accordeon en mondorgel-orkest van St. Pan cras. Nadat de heer Boerema eenige goochel kunstjes had verricht, volgde tot slot een tableau. Sluiting volgde onder hartelijken dank aan onze J.V.Ö-afdceling. ALKMAAR HET BEDRIJFSLEVEN IN ALKMAAR. Getrouw aan haar traditie liet de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hol lands Noorderkwartier ook nu reeds in de maand Januari haar verslag over het af- gcloopen jaar verschijnen. Uit de beschrijving van de verschillende bedrijfstakken blijkt, dat al konden er hier en daar min of meer bevredigende resulta ten bereikt worden, de uitkomsten over 't algemeen verre van rooskleurig waren. Uit het overzicht van de werkzaamheden van de Kamer en het Handelsregister blijkt, dat in de 39 Gemeenten van haar gebied thans totaal 12.657 bedrijven staan inge schreven. Het aantal inlichtingen (vrijwel steeds kosteloos), dat de Kamer in 1938 ver strekte. bedraagt ruim tien duizend. Voor de eerste maal zien wij aan het verslag ook een kaart toegevoegd, die een duidelijk beeld geeft van het gebied der Kamer, dat in het begin van het afgeloopen jaar met den ge- heelen Wicringormccrpolder werd uitge breid. Voorts treffen wij beschouwingen aan, gewijd aan wcgenverbctcring en scheep vaart, alsmede een zeer belangwekkend ar tikel over den kaashandel. Wij stippen hier uit aan, dat de export van kaas uit Neder land in 1938 bedroeg 58.491 tons (tegen 62.616 tons in 1937.) Als grootste afnemer fun geert België (circa 1/3 deel!), waarop Duitschland en Groot-Brittannië als koo- pers in belangrijkheid volgen. Verder zien wij, dat Nieuw Zeeland in 1937 de groot ste kaasexport ter wereld had. waarop Ne derland als tweede exportland volgt. Het overzicht gaat weer van vele grafieken en staten vergezeld. Ook aan den handel in land- en tuinbouwproducten wordt veel aandacht besteed. Tot ons genoegen zien wij. dat de omzetten van de veilingen dezer producten in 1938 in 't district der Kamer een bedrag van f 4 millioen hebben over schreden, terwijl deze de laatste jaren bene den dit cijfer bleven. Tenslotte volgen nog vele bladzijden, gewijd aan den handel in bloembollen, visscherij, schapenteelt, vreem delingenverkeer middenstand enz. enz. die voor hen, die belangstellen in het econo misch leven van dit district ongetwijfeld van veel nut kunnen zijn. Correspondent Nederl. K. v. K. voor België en Luxemburg. De Nederlandsche Kamer van Koophandel voor België in Nederland deelt ons mede, dat de heer C. C. W. Bonnet, Broek op Lan- gendijk werd aangesteld als correspondent van bovengenoemde Kamer van Koophandel voor het district Hollands Noorderkwartier. Prinses Beatrixdag in Alkmaar. Op rustige wijze is de eerste verjaardag van de Nederlandsche Prinses herdacht. Er werd druk gevlagd, bijzondere festiviteiten stonden echter niet op het program. De scho len hadden 's middags vrijaf en de Post fan fare, die zich in den korten tijd van haar bestaan, reeds uiterst populair heeft weten te maken, hield een rondgang door de stad. ZIJPE Bouwvergunning. Burgemeester en Wethouders dezer ge meente hebben ingevolge de bepalingen der Bouwverordening vergunning verleend aan de Provincie Noordholland (Prov. Electrici- teitsbedrijf) tot het bouwen van een trans formatorgebouwtje te Oudesluis. Collecte Burgemèester en wethouders hebben aan het Hoofdbestuur van het Helden der Zee fonds „Dorus Rijkers" toestemming verleend tot het houden van een openbare collecte in deze gemeente ten behoeve van genoemd fonds in den loop van dit jaar. ST. MAARTENSBRUG. Commissie tot wering van school verzuim. Tot voorzitter en secretaris van de Commis sie tot wering van schoolverzuim alhier werden voor 1939 respectievelijk benoemd de heeren J. de Leeuw Pz. en W. Brouwer. BERGEN Benoemd. In verband met het aan den heer J. C. Leijen verleende ziekteverlof voor den tijd van een half jaar, is de heer W. J. P. Rus- scher, Ambtenaar fcij het Hoogheemraad schap Noordhollands Noorderkwartier, te Alkmaar benoemd als tijdelijk secretaris penningmeester van de Vereeniging van Polders en Oningepolderde Landen onder Bergen, van den Filestijnschen Polder van den Damlander Polder, van den Sluispolder van den Zuider- en Middenreekerpolder, van den Noorder Rccker- en Mangelpolder, van den Oudburgerpolder, alsmede voor de vier gecombineerde polders onder Bergen. Slachthuis. Over 1938 zijn in hot slachthuis dezer ge meente de navolgende slachtingen verricht: 196 runderen, 179 kalveren onder 50 kg., 100 schapen, 256 varkens, 18 kalveren van 5070 kg., 59 kalveren boven 70 kg., 2 var kens onder 60 kg, 1 pink en 1 paard. Het aantal huisslachtingcn bedroeg: 22 runderen. 7 kalveren boven 70 kg., 6 kalveren van 50-70 kg., 10 kalveren ben. 50 kg.. 33 varkens, 1 speenvarken en 1 paard. Ingevoerd werd 35.741/4 kg. vleesch. KOEGRAS JULIANADORP. Woningbouw. Door den timmerman-aannemer, den heer E. Zon, zal voor rekening van den heer D. S. van Oudheusden alhier op een perceel bouwgrond aan de Langevliet een woon huis gebouwd worden. 4e Lustrum. De afdeeling Koegras van den Ned. Bond van Arbeiders in het Landbouw-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf bestaat op 9 Maart a.s. 20 jaar. W ARMENHUIZEN Raadsvergadering. In de gemeenteraadsvergadering, welke morgenmiddag zal worden gehouden, komt o.m. aan de orde een voorstel van B. en W. om aan Ged. Staten te verzoeken de huur van de ambtswoning van den burgemeester met ingang van 1939 nader te willen vast stellen op f 750.— per jaar. Eén der belangrijkste agendapunten is verder het voorstel om opnieuw te besluiten de woning en voormalige school te Schoorl- dam te verkoopen. W1ERINGEN Rij kspostsp aarb ank. Aan het kantoor Hippolytushoef werd in de maand Januari 1939 op spaarbankhoek jes ingelegd f 4303.37 en terugbetaald f 4441.50 PURMEREND, 31 Jan. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 14 par tijen, wegende 20.000 Kg., handel goed, hoog ste prijs f 21.—. 2 stapels kleine Boerenkaas f20.188 Kg. boter 1.521.59 per kilo. Runderen, totaal 394 st.: 180 vette koeien 66—70 et. per Kg., matig; 107 gelde koeien f 115—175 per stuk, matig; 85 melkkoeien f ISO—260 per stuk, matig; 22 stieren 4652 ct. per kilo, matig; 10 paarden f 60145 per stuk, matig; 19 vette kalveren f 0.70— 1.00 per kilo, matig; 1506 nuchtere kalveren: voor de slacht f 712, voor de fok f 1118 per stuk, vlug; 40 graskalvercn f 5070 per stuk, matig; 247 vette varkens v. d. slacht 4547 ct. per kilo, matig; 79 magere var kens f 20—26 per stuk, matig; 329 biggep f 917 per stuk, matig; 933 schapen f 19 23 per stuk, matig; 19 bokken f 310 per stuk, matig; kipeieren f 3.253.75, eend eieren f 3.40 per 100 stuks; oude kippen en hanen (.3800 stuks) 0.42%0.50, uitzonde- ringsprijs f 0.50—0.55 per kilo. konijnen 0.30—1.60 per stuk, 600 eenden 2060 ct. p. stuk, duiven 40 ct. per paar. 6100 Kg. N.H. blauwen 0.67%0.72% per Kg. Coöp. Centrale Eierveiling Purmerend. Aanvoer: 3500 eendeieren 3.553.60. 80.000 kipeieren: 6566 Kg. 3.90—4, 6364 Kg. 3.75 —3.90, 60-62 Kg. 3.55—3.75, 58—50 Kg. 3.55 —3.65, 56—57 Kg. 3.50-3.55, 53—55 Kg. 3.40 —3.50, 50—52 Kg. 3.25-3.40. ROTTERDAM, 31 Jan. Veemarkt. Totaal-aanvoer 4194 stuks, t.w.: 116 paarden, 4 veulens, 878 magere runderen, 866 vette runderen. 48 vette kal veren, 179 graskalveren, 5 varkens, 2 big gen, 52 bokken en geiten. Prijzen per Kg.: vette koeien 72—60—3S-48 ct., vette ossen 6658-38-48 ct., stieren 625650 ct., vette kalveren 11010065-75 ct., schapen 4843 —40 ct., lammeren 524642 ct., graskalve ren 5040 ct., nuchtere kalveren 3530—25 ct., slaehtpaarden 524232 ct. Prijzen per stuk: schapen f 232018, lammeren f 19 1613, nuchtere slachtkalvercn f 8.507 5, nuchtere fokkalveren f 23—19—16, slaehtpaarden f 220—180—100. werkpaar den f 320—260—120, hitten f 230—185—110, stieren f 275205145, kalfkoeicn f 295"230 160, rtielkkoeien f 290—220160, varekoeien f 260—160—140, vaarzen f 175—155—115, pin ken f 145115—95, graskalveren f 50—35 25, bokken en geiten f 85. Overzicht: Vette koeien en ossen: aanvoer iets ruimer, han del matig, prijzen le en 2e kw. koeien iets hooger, overigens onveranderd, prima koe 75 ct., pr. os 68 ct. Stieren: aanvoer als vorige week, handel kalhi, prijzen iets hoo ger. Vette kalveren: aanvoer gewoon, han del slecht, prijzen lager, pr. tot 1.20. Scha pen en lammeren: aanvoer als vorige week, handel tamelijk, prijzen van gisteren goed te handhaven. Nuchtere slacht- en fokkalveren: aanvoer ruimer, handel slee- pend, niet geheel prijshoudend. Paarden: aanvoer iets korter, handel redelijk, prij zen onveranderd. Kalf- en melkkoeien: aan voer iets grooter, handel flauw, prijzen vooral niet hooger. Varekoeien: aanvoer als vorige week, handel lui, prijzen onveran derd. Vaarzen en pinken: aanvoer tamelijk, handel traag, prijzen met moeite te hand haven. Graskalveren: aanvoer als vorige week, handel stroef, prijzen iets lager. Bok ken en geiten: aanvoer als vorige week, handel vlot, prijzen iets hooger. GRONINGEN, 31 Januari 1939. Inlandsche rogge 7.907.95; Haver (wit) 6.056.40; zwarte haver 6.506.65r, groe ne erwten 9.459.95; karwijzaad 1919.75; kanariezaad 6,606,85; blauwe maanzaad 3031.50; Ronde mais 8.708.90; platte mais 8.509.70; Lijnzaad witbloei 9.2510.50. TWEE STAATSLIEDEN: CHAMBERLAIN EN HITLER. We leven weer in een periode van redevoeringen, van zeer belangrijke redevoeringen. Want. weer waren het Chamberlain en Hit Ier, die spra ken tot de wereld. Weer was het verschil in houding opvallend, gelijk in de Septemberdagen. Chamberlain rustig, bezadigd, kalm en bovenal: vredelievend. Hit Ier met groot aplomb opzweepend en, volgens zijn eigen woorden, ook vredelievend. Helaas echter maakt Hitier door zijn uiterst sarcastische wijze van uitdrukking, die dikwijls overgaat in hoon, nooit den indruk geheel echt te zijn. Men weet nooit of hij inderdaad de vrpsdesapostel is, waarvoor hij wenscht door te gaan. Toch was het verschil minder groot dan destijds in September. Weliswaar gaf Chamberlain (wij doelen hier op zijn radio rede d.d. 28 Jan.) nog altijd blijk, begrip te hebben voor de enorme ellende die zou voort spruiten uit een nieuwen grootcn oorlog en bezwoer hij de monschheid als het ware het daartoe toch niet te laten komen, hij stelde zekere grenzen. De democratische landen zouden zich moeten verzetten, in dien zou worden getracht hen door geweld te ovcrhecrschen. Waarbij hij een opmerke lijk gewag maakte van de verbondenheid tusschen Engeland en Amerika. Zoolang de politieke spanning in Europa voort duurde, zouden daarom de democratieën moeten doorgaan met zich te hewapenen. Hitier leek veel en veel minder agressief dan in September. Hij was veel gematig der, al moesten tal van huitenlandsche sta ten het ook geweldig ontgelden. Doch dat hebben we wel eens erger gehoord. Het ging lang over de Joden, over de Duitsche economie, over de koloniën, over de bewa pening en we hoorden weinig nieuws. Het zonder twijfel belangrijkste deel van zijn rede, datgene, waarop de wereld wachtte, was zijn verklaring omtrent een eventueels hulp aan Italië. Hier nu was hij bijzonder kort. Voor iemand als Hitier, die de ge woonte heeft vaak lang bij details stil te slaan, opmerkelijk kort. Nu kan men kort zijn en duidelijk. Het is echter de vraag, of dit van den Führer kan worden gezegd. In dien een. buitenlandsche mogendheid een oorlog met den Italiaanschen vriend „vom Zaune breclien" zou, zou men Duitschland aan de zijde van Italië vinden. „Vom Zaune hreehen" wil zoo iets zeggen als forceeren. Wanneer nu echter Italië degene is, die forceert, wat dan? Hieromtrent werden geen nadere bijzonderheden gegeven en we zullen dus mogen aannemen, dat het van de omstandigheden zal afhangen, hoe wordt gehandeld. Ook in de rede van Chamberlam kwam de Fransch-Italiaansche aangelegenheid ter sprake en er is geen twijfel mogelijk of de Engelsche ministerpresident zou hier het liefste een oplossing zien verkregen aan de conferentie tafel, waardoor oen oventueele oorlogsdreiging kwam te vervallen. Dit In aanmerking genomen, dringt zich de vraag naar voren of er in Rome over de Italiaansche eischen toch uitvoeriger is gesproken, dan tot dusverre werd meegedeeld. Het door Mussolini blijkbaar gelanceer de idee van een vier-mogendheden- confcrentie! dat werd gedementeerd, doch waaromtrent telkens weer ge ruchten opduiken, krijgt in dit ver band een eigenaardig belang. Frankrijk blijft echter volkomen op zijn eens ingenomen standpunt staan. Geen duim breed grond zal worden uitgeleverd. En waar er ook niet de minste kans op lijkt te zijn, dat Mussolini zich zal matigen, blijft het. plotseling door Itali? opgeworpen strijd punt met Frankrijk de internationale poli tiek beheerschen. Uit de houding van den Duce, die' stellig nauwkeuriger op de hoogte zal zijn van het Duitsche standpunt, zullen we waar schijnlijk wel kunnen opmaken, wat Italië precies van Duitschland te verwachten heeft Waarbij men overigens niet moet vergeten, dat de dictatoren tot dusverre nog steeds door dreiging hun zin hebben weten door te zetten. Tot daden behoefde het nog nooit te komen. En daarom weet de wereld altijd nog niet of ze liet werkelijk in ernst mec- nen. Opvallend bij een en ander is de bijzon der vriendschappelijke ontvangst van den Engelschen ambassadeur in Moskou. Zou het mogelijk zijn daarin iets te moeten lezen als een waarschuwing van Britsche zijde? Het samenvallen voor deze gebeurtenis met de rede van Hit Ier is stellig geen toeval, in de hoogere diplomatie mag men nu een maal in alles berekening lezen. Voegt men daaraan toe, dat de Midden-Europeesche staten allerminst ingenomen zijn met- de machtspositie, welke Duitschland is gaan innemen, dan doet men er goed aan te re kenen met de mogelijkheid, dat een schijn bare vriendschappelijke houding wel eens ander gevoelens zou kunnen verbergen. Dit zelfde geldt voor Polen, dat nu weer is ko men verzekeren, dat de Fransch-Poolsche vriendschap, trots alles, toch een der grond slagen blijft voor de buitenlandsche politiek Blijkbaar niettegenstaande het door Frank rijk in den steek laten van zijn bondge- nooten. Zoo is er voor Duitschland zeer zeker spra ke van een dreiging uit het Oosten. In deze samenhang is het moeilijk te zeg gen of de economische moeilijkheden, waar onder Duitschland gebukt gaat, den toestand verscherpen of verlichten. Dat ze er zijn, is buiten beding. De Führer sprak er uitvoerig over en bovendien werd het ^jarenplan mot 4 jaren verlengd. Bedoelde moeilijkheden maken een gewa pend conflict stellig bezwaarlijker. doch kunnen aanleiding zijn tot den befaamden noodsprong. De toestand in Europa was en blijft critiek. Alles is nog mogelijk. MEERVOUDIGE STRAFKAMER Uitspraken. De Rechtbank deed gistermorgen o.m. de navolgende uitspraken: J. N. te Anna Paulowna werd wegens dief stal van een portefeuille, waarin zich een bedrag van f 110-bevond, veroordeeld tot negen maanden gevangenisstraf. (De eisch luidde één jaar.) L. L. te Den Helder werd van het hem ten laste gelegde n.1. onrechtmatig steuntrekker! vrijgesproken. (De eisch luidde vijf maanden gevangenisstraf.) 479e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 10de lijst Trekking van Dinsdag 31 Januari 1939 Hooge Prijzen 50.000 8250. 1.000: 12792 16243 16504 21248 21285. 400: 4624. 200: 1124 7627 8376 14292. 100: 1452 1875 3745 8032 10070 10K1 11838 14529 14607 15686 15761. Prijzen van 70. 1212 1288 1344 1347 1547 1574 1589 1682 1982 2010 2098 2225 2626 2683 2685 2691 3185 3300 3459 3494 3695 3814 3960 4000 4283 4296 4313 4319 4627 4719 4822 4916 5350 5396 5459 5757 6167 6203 6206 6302 7099 7265 7303 7490 7513 7533 7545 7969 8038 8312 8992 9206 9222 9253 9699 9764 9808 9967 10066 10», 10291 10344 10353 10499 10534 10594 10694 1Q7R 10818 10861 10893 11041 11301 11312 11421 115:' 11519 11605 11684 11952 11971 12005 12137 12» 12198 12224 12275 12357 12406 12483 12551 123 12569 12611 12778 12781 12843 12856 12894 12fl 13027 13200 13304 13371 13555 13589 13755 m 13815 13853 14001 14109 14121 14166 14224 1443 14593 14745 14753 14767 14869 15046 15058 1533S 15365 15663 15696 15720 15815 15847 15956 16017 16075 16093 16117 16268 16292 16436 1663 16652 16680 16695 16752 16801 16881 17208 17241 17319 17342 17396 17401 17499 17505 17703 1771 18063 18068 18254 18382 18543 18557 18648 187Ï 18738 19095 19178 19201 19252 19270 19319 19399 19413 19564 19566 19809 19850 19889 195Si 20087 20224 20226 20296 20338 20649 20650 2063 20729 20766 20877 21050 21133 21161 21169 212» 21426 21508 21648 21727 21743 21782 21812 2183 21872 21976 1169 1175 1479 1539 1792 1843 2421 2611 3150 3177 3570 3607 4120 4183 4601 4616 5102 5109 5914 5940 6713 6750 7353 7402 7728 7760 8811 9620 1384 146i 1718 172! 2237 224 2731 2W 3510 3534 4077 4392 452! 5040 5054 5801 6555 7651 763 8451 853 9278 1011 1281 1618 1863 1034 1291 1625 1887 2141 2338 2598 2654 2805 3224 3439 3616 3780 4085 4246 4539 4828 5097 5294 5496 5663 6040 6188 6817 7129 7426 7700 7967 8244 8485 8725 8897 9058 9194 9682 9850 Nieten 1099 1114 1123 1391 1421 1435 1689 1818 1839 2000 2014 2042 2166 2179 2207 2412 2454 2520 2605 2609 2620 2700 2714 2732 2871 3079 3082 3360 3366 3382 3524 3530 3554 3653 3665 3674 3875 3906 3910 4162 4182 4399 4404 4408 4572 4575 4718 4852 4377 4976 5171- 5188 5233 5307 5339 5352 5518 5520 5565 5829 5875 5876 6058 6068 6102 6424 6434 6631 6907 6937 6974 7210 7270 7290 7512 7549 7557 1035 1099 1114 1123 1151 123! 1341 1391 1421 1435 1484 1511 1685 1689 1818 1839 1851 183 1903 2000 2014 2042 2059 2071 2155 2166 2179 2207 2247 22S1 2373 2412 2454 2520 2553 2551 2602 2605 2609 2620 2640 263 2671 2700 2714 2732 2733 273 2818 2871 3079 3082 3138 323 3239 3360 3366 3382 3394 T&" 3470 3524 3530 3554 3573 3\ 3637 3653 3665 3674 3723 37« 3837 3875 3906 3910 4019 4051 4091 4369 4549 4840 5147 5295 5511 5786 6050 6226 6859 7178 7452 7733 7752 7843 7877 8016 8066 8096 8133 8269 8270 8360 8587 8609 8627 8751 8818 8826 8843 8851 8908 8948 8971 9106 9116 9125 913 9421 9439 9443 94» 9709 9815 9820 9837 9890 9906 9933 9939 8263 8524 8743 8901 9062 9343 9692 9854 4444 445! 4746 480) 4988 5001 5244 5251 5415 543 5580 5621 5918 5951 6113 61» 6681 6631 7076 709! 7331 7575 734 7940 79:1 8145 81il 9072 2584 2649 2770 3212 3424 3610 3756 4073 4187 4514 4823 5059 5275 5473 5652 6034 6148 6738 7125 7379 7657 7966 8201 8465 8689 8876 9023 9147 9536 9843 9952 10020 10040 10048 10087 10095 10112 1013 10157 10224 10241 10276 10356 10410 10533 1056 10602 10605 10637 10657 10660 10671 10689 107! 10731 10763 10770 10773 10783 10865 10902 109 10947 11031 11036 11040 11045 11095 11106 11179 11182 11245 11256 11265 11277 11316 1131 11367 11379 11443 11530 11560 11598 11669 1167 11802 11810 11830 11835 11964 11974 11993 1201! 12023 12056 12088 12114 12115 12168 12174 1213 12201 12208 12255 12327 12345 12363 12388 12411 12466 12522 12535 12539 12541 12597 12G13 12Ö 12656 12685 12695 12700 12726 12756 12777 127? 12812 12824 12849 12857 12892 12922 12950 1293 12958 13000 13017 13088 13138 13198 13228 1327 13316 13318 13345 13375 13464 13535 13557 135» 13590 13592 13607 13663 13697 13701 13714 1387 13816 13831 13897 13904 13925 13937 13959 14» 14022 14027 14132 14148 14151 14153 14154 141* 14251 14276 14293 14335 14339 14342 14396 1441! 14474 14482 14520 14568 14634 14640 14677 1468 14720 14742 14750 14762 14785 14827 14839 148 14918 14922 14931 14979 14987 14991 15002 1503 15093 15132 *5155 15196 15200 15268 15278 1528 15284 15364 15377 15462 15532 15542 15548 1558 15564 15662 15710 15712 15726 15856 15873 159(4 15928 16156 16179 16202 16205 16214 16215 163» 16314 16316 16331 16378 16434 16451 16472 IStë 16503 16526 16548 16551 16578 16613 16645 16686 16708 16713 16745 16789 16957 16961 17003 17087 17114 17127 17133 17141 17172 17153 17198 17260 17239 17305 17314 17323 17341 173» 17454 17475 17520 17571 17604 17609 17618 17l 17660 17682 17704 17725 17729 17737 17741 17732 17779 17790 17812 17933 17955 17960 17989 180» 18006 18012 18059 18101 18112 18118 18126 181» 18196 18235 18315 18334 18366 18372 18392 184» 18411 18441 18442 18453 18502 18516 18522*1853 18525 18567 18581 18592 18620 18644 18681 »7K 18769 18772 18824 18837 18898 18911 18916 18937 18956 18990 18994 19009 19065 19090 19213 19231 19363 19425 19482 19491 19532 19560 19613 19$ 19659 19663 19686 19768 19778 19814 19842 190» 19990 19995 20028 20068 20081 20104 20115 2C1* 20186 20360 20365 20435 20491 20492 20512 2053 20543 20561 20571 20620 20662 20677 20708 207» 20787 20830 20832 20852 20862 20866 20878 2093 20923 20929 20958 20960 21010 21012 21018 210® 21073 21078 21089 21130 21149 21173 21196 21$ 21251 21255 21271 21303 21323 21327 21428 215!' 21523 21602 21603 21640 21725 21798 21802 218® 21851 21882 21903 21907 21931 I Verbeteringen: 5e klasse 9e lijst: 19649 ffl. 19647; 13783 m. z. 13782. Ze want maai deljjl Hj maal uur Pe Steil te w De oeve snan berei gaf men ande alsof fiche stree H< werl voor telk< refri haat Ze loop te g spee zitte

Schager Courant | 1939 | | pagina 6