DE LAMP De Alknu Boys moeten bij HRC op revanche voorbereid zijn Wieringerwaard zal het BKC zeer lastig maken K.N.V.B. N.H.V.B. Radioprogramma in de Woestijn Vxyetfal Inhaalprogramma van de K.N.V.B. Gaat Atlas winnen Big-match in de res. Ille kl. A De Boys naar Den Helder Om de clubs, die door allerlei omstandig heden een achterstand gekregen hebben in hun wedstrijd-programma, de gelegenheid te geven dien achterstand weg te werken of te verkleinen, houdt de K.N.V.B. mor gen weer eens een inhaaldag. Het aantal wedstrijden is dientengevolge kleiner dan normaal het geval is. Reeds eerder werd de wedstrijd H.R.C. Alkmaarsche Boys vastgesteld, doch deze heeft toen door terreinafkeuring geen doorgang ge vonden. Voor morgen staat deze wedstrijd op nieuw op het programma en ditmaal zullen de Alkmaarsche jongens wel niet van het kwade reisje naar het Hooge Noorden afkomen. Trouwens vroeg of laat, gebeuren moet 't toch en duslaat het er dan morgen maar van komen. Eindigde de eerste wedstrijd, in Alk maar, in een verrassende 31-zege voor de Boys, morgen zal de uitslag wel anders zijn, misschien wel het omgekeerde van den eersten wedstrijd. In ieder geval wordt het een zege voor de thuisclub, daar staat haar vorm-op- eigen-terrein borg voor. De Boys zullen echter flink partij geven en verder dan een kleine eer volle nederlaag zullen zij het hoogstwaarschijn lijk dan ook niet laten komen. Intusschen kan Racing de puntjes best gebruiken, dus zal het aan den goeden wil harer spelers niet man keer en. Alcmaria gaat bij West Frisia op bezoek, ook deze ontmoeting was al eens eerder vast gesteld. Beide clubs hebben het er Zondag j.1. goed afgebracht. Waar de Enkhuizenaren het dichtst bij de onderste plaats staan, zijn zij het, die het meest om de punten verlegen zijn. Maar Alcmaria is ook nog niet heelemaal safe, zoo dat een gelijk spel ons zeer waarschijnlijk voor komt. R.C.H. kan de eerste plaats in beslag nemen als thuis van O.S.V. gewonnen wordt. De Racers zullen er wel voor oppassen zich deze fraaie kans door de Oostzaners te laten ont nemen. QSC—Helder Het programma voor de derde klasse A is ditmaal niet belangrijk. Er zijn drie wedstrij den vastgesteld, waarvan ons Q.S.C.Helder, ook al stelt laatstgenoemde dit seizoen teleur, uiteraard het meeste interesseert. De vraag is n.1. of de withemden zich nog zullen herstellen of dat zij dit seizoen weinig of niets meer zul len presteeren. Komaan, heeren, maakt eens een eind aan al die teleurstellingen en verrast de supporters weer eens met een goed resul taat. Tegen de Wormerveerders, die op het Helder-terrein met 20 in de meerderheid bleven, valt trouwens nog iets goed te maken. Hollandia gaat thuis trachten op Beverwijk een zeer welkom punt te behalen, terwijl Z.V.V. op het Kinheim-veld alle zeilen zal moeten bij zetten om de toch al kleine kans niet heele maal in rook te zien vervliegen. „Voetangels en klemmen" Het is een lange, lange weg naar Tip- perary! B.K.C. zal ondervinden, dat de weg die naar het kampioenschap leidt, niet min der lang is. Want haar staat ditmaal een bijzonder lastig karwei te wachten: een bezoek aan buurvrouwe Wieringerwaard. Op deze plaats is het niet noodig uit te wijden over de groote'rivaliteit, waardoor deze burenstrijd immer werd gekenmerkt. Genoeg zjj er op te wijzen, hoe deze kamp ook steeds de elementen inhield, die een halfplaatselijk treffen als het onderhavige altijd met zich mee draagt. Hoe vaak noteeren we dergelijke wed strijden geen verrassingen? Wieringerwaard moge dan reeds 9 verliespunten hebben, tegen B.K.C. slechts 3, het is toch maar een feit, dat Wieringerwaard op eigen veld nog niet geklopt is en MFC en Schagen er bijvoorbeeld beide met 31 het onderspit hebben moeten delven. Ofschoon de huidige vorm van B.K.C. zeer be trouwbaar is achterhoede en halflinie zijn constant zeer goed en de ruime voorsprong een weldadige rust in de gelederen heeft ge bracht, neigt men allicht tot het uitspreken van de verwachting, dat B.K.C. ook dit varkentje wel zal weten te wasschen. Men vergete echter niet dat de roodbroeken in topvorm ook heel sterk kunnen spelen en waar alle mogelijk heden in een treffen als dit aanwezig kunnen zijn, doet men het beste, de uitslag in gespan nen belangstelling af te wachten. Aan toe schouwers zullen Woestenburg c.s. zeker geen gebrek hebben. M.F.C.Texel. De Medemblikkers staan als zeer taaie, volhoudende tegenstanders bekend, die vooral thuis als ontembare duivels te keer kunnen gaan. We gelooven niet, dat de fut er na de nederlaag tegen B.K.C. meteen uit is en geven Texel dan ook niet zoo heel veel kans op revanche van de 21-nederlaag te Den Burg. Zooals de zaken de laatste weken geloopen zijn ziet het er naar uit of D.T.S. thuis revan che zal nemen van de 21-nederlaag tegen Faus c.s., in N. Niedorp geleden. Nog sterker gelooven we in revanche bij Atla'sStrandvogels. Sedert de 41-nederlaag van Wijker c.s. in Broekerhaven zijn de presta ties van beide partijen precies een tegengestel den kant uitgegaan, en overduidelijk in Atlas' voordeel. De reserve-klassen Voor de He klasse A gaat H.R.C. 2 bij de hek- kesluiter Z.F.C. 3 op bezoek. De Racers zul len met den vollen buit wederkeeren. In de res. Ille klasse A is Helder 2Alc maria 2de groote gebeurtenis, waar het hier zal gaan tusschen de nummers 1 en 2. De Alc- marianen hebben slechts 2 verliespunten meer dan de leiders en kunnen dezen achterstand dus te niet doen door Helder 2 morgen te verslaan. Aan den anderen kant kan Helder 2 practisch kampioen worden door zich van deze ernstigste concurrent te ontdoen. Het zal dus wel spannen tusschen de reserves van de twee oude clubs in Noordelijk Noord-Holland. Dat het beste team moge winnen! H.R.C. 3 is tegenwoordig zoo goed op dreef, dat men haar in Enkhuizen tegen de reserves van West-Frisia een goede kans mag toeken nen (aanvang 11 uur). De Boys n gaan van W.F.C. 3 winnen. K.V.V. 2Q.S.C. 2. Eerste klasse D. Voor Oudesluis en H.R.C. 4 is er nog maar één vraag: halen we het einde zonder verlies punten op te loopen. Het ziet er naar uit of beide deze taak met succes zullen afleggen en een beslissingswedstrijd straks op neutraal ter rein zal moeten uitmaken wie zich kampioen van 1D mag noemen. Oudesluis heeft nog slechts twee thuiswedstrijden te spelen n.1. tegen Petten en Succes 2. Zondag ontvangen Stammes c.s. de Wieringers. In Hippo won Oudesluis reeds met 40 en gezien de vastbe radenheid waarmee het al-oude Dosko op haar doel (bij de oude tegenstanders in IVa opge nomen te worden) afstevent, twijfelen we niet aan den uitslag. Trouwens H.R.C. 4 zal het ook wel weten te klaren met Helder 3 dat zy een bezoek brengt (10 uur). Na Helder 3 uit speelt H.R.C. 4 nog twee maal n.1. Succes 2 thuis en Schoorl uit. De vraag is voorts nog interessant, wie er onderaan zal komen. Succes 2 zal Zondag wei nig winst boeken maar of Koedijk vooruit zal boeren is nog onzeker. Zij ontvangt JVC, dat wel niet zoo heel sterk is, maar, mits volledig, toch wel in staat is om revanche te voorkomen van de 72-zege in Julianadorp. Petten Schoorl is alleen van belang voor de bezetting van de derde plaats, die Petten thans nog vrij stevig in "bezit heeft. We achten Petten sterk genoeg om opnieuw van Schoorl te winnen en de derde plaats daardoor vrij safe te stellen. Tweede klasse G. Alle drie kampioenscandldaten trekken er morgen op uit. De leiders let wel, thans Wa tervogels 2 gaan naar Texel 2 waarmee ze het vermoedelijk na eenigen strijd wel zullen weten te klaren. Trouwens, ook de andere twee candidaten hebben winst in zicht. H.R.C. 5 zal toch waarlijk wel over H.R.C. 6 zegevieren (10 uur), teiwijl B.K.C. 2 veel te licht is om zelfs thuis tegen Helder 4 ook maar te kunnen ge lijk spelen. Derde klasse G. Het vastgestelde programma is al eerder uit geschreven en dus ook bespreken geweest. We trefefn er de belangrijke match Helder 5 Wieringerwaard 2 (10 uur) bij aan die van veel beteekenis voor de eerste plaats is. De partijen zullen elkaar weinig ontloopen en omtrent den uitslag valt zoo goed als niets te zeggen. Haar kleine kans zal Atlas 2 thuis tegen Petten 2 (10 uur) waarschijnlijk niet verspelen Texel 3 geven we op eigen veld (12 uur), de beste papieren tegen Succes 3, terwijl Helder 6 opnieuw een goede beurt tegen JVC 2 gaat maken (12 uur). Vierde klasse F. Wanneer Oosterend morgen met Water vogels 3 afrekent (2 uur) is het kampioenschap van de Texelaars nagenoeg een feit. De Vogels spelen dus voor hun laatste kans. Oostférend zal goed in vuur moeten zijn om beide punten thuis te houden. Atlas 3 ontvangt Watervogels 4 (12 uur). Als dit vierde elftal inderdaad maar weinig zwakker is dan het derde, zooals de uitslag van Zondag j.1. alat vermoeden, dan is het vrij onzeker of Atlas 3 het vierde elftal van haar zusterclub er wel onder zal weten te houden. Cocksdorp 2 vecht thuis (2 uur) met Tex. Boys 2 uit, wie onderaan komt. Zal Cocks dorp, de royale zege, te Den Burg behaald, bevestigen? O.i. zal het ditmaal geen 61 worden. Vierde klasse G. BKC 3 kan haar positie verstevigen ten koste van Oudesluis 2, dat haar komt opzoeken (10 uur). Schagen 3 zal thuis probeeren van de onderste' plaats af te komen (10 uur). Wie ringerwaard 3, dat nog fraaie kansen heeft, laat echter niet met zich spotten en we voorzien een roodbroekenzege. Adspiranten. Afd. P. H.R.C. a klopt H.R.C. b (10 uur). Maar Helder a vergaart ook weer twee pun ten nu zy B.K.C. a bezoekt (12 uur). Oudesluis a mogen we thuis (12.30 u.) tegen Helder b een kansje geven. Afd. Q. Voor Schagen a, op bezoek by Hel der c (12 uur) is geen eer weggelegd. H.R.C. c wint in Julianadorp (10 uur) en nadert het kampioenschap heel dicht. Afd. R. HJt.C. e wint thuis gemakkelijk van Helder g (11.15 u.), evenals Helder d van Hel der f (2 uur). Succes b heeft op eigen veld een kans tegen H.R.C. g (10 uur). Bij H.R.C. fHelder e (12.30 u.) winnen de withemden. De eerste klassers AFDEELING II. Rotterdam: R.F.C.—D.H.C. Den Haag: V.U.C.—V.S.V. AFDEELING III. Almelo: HeraclesA.G.O.V.V. Nijmegen^ N.E.C.Hengelo. AFDEELING IV. Tilburg: Willem nRoermond. Bleyerheide: BleyerheideJuliana, Tilburg: L.O.N.G.A.—B.V.V. Eindhoven: P.S.V.—N.O.A.D. Maastricht: M.V.V.Eindhoven. AFDEELING V. Huizum: F.V.C.Achilles. Groningen: G.V.A.V.H.S.C. Sneek: SneekBe Quick. Veendam: VeendamLeeuwarden. ZONDAG 5 FEBRUARI 1939. Hilversum I. 1875 en 801.5 m. 8.55 VARA. 12.00 AVRO. 5.00 VPRO. 5.30 VARA. 6.30 VPRO. 8.00—12.00 AVRO. 8.55 Gramofoonmuziek. 9.01 Sportnieuws. 9.05 Tuinbouwpraat'je. 9.45 Causerie: „Van Staat en Maatschappij". 9.59 Sportnieuws. 10.00 Bach-cantate. 10.30 Declamatie en gramofoonmuziek. 11.00 Esmeralda en VARA-Kinderkoor „De Krekeltjes". 12.00 Causerie: „Levenswaarden, die ter zake doen". 12.45 AVRO-Amusementsorkest en solist. 1.30 Causerie: „Weervoorspellingen in Indië" I.50 Gramofoonmuziek. 2.00 Boekenhalfuur. 2.30 Omroeporkest en leden van „Musica An- tiqua". 3.30 Reportage. 3.50 Bram Wist's Tokkelorkest en soliste. 4.30 Dansmuziek (gr.pl.). 4.55 Sportnieuws ANP. 5.00 Gesprekken met luisteraars. 5.30 Kinderhalfuur. 6.00 Sportnieuws ANP, gramofoonmuziek. 6.40 Wijdingswoord. 7.00 Nederlandsch Hervormde Kerkidenst. 8.00 Berichten ANP, Radiojournaal, mede- deelingen. 8.20 Concertgebouw-Strijkorkest en soliste. 9.00 Hersengymnastiek. 10.00 Radiotooneel. 10.15 Omroeporkset en solist. II.00 Berichten ANP hierna: Het AVRO- Dansorkest en solist. 11.40—12.00 Orgelspel. Hilversum H. 415,5 m. 8.30 KRO. 9.30 NCRV. 12.15 KRO. 5.00 NCRV. 7.45—11.00 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Orgelspel. 10.10 Gramofoonmuziek. 10.20 Evangelisch Luthersche Kerkdienst. Hierna: Gewijde muziek (gr.pl.). 12.15 Causerie: „De Katholieke Pers". 12.35 Gramofoonmuziek. 12.45 Het Koninklijk 's-Hertogenbosch' Man. I nenkoor. 1.00 Boekbespreking. I.20 KRO-Melodisten en solist. 2.20 Religieuze vragenbeantwoording. 2.45 Gramofoonmuziek. 3.00 Pianovoordracht en het KRO-Kamer. orkest. 4.00 Ziekenlof. 4.55 Berichten. 5.00 Nederlandsche Hervormde Kerkdienst, Hierna: Gewyde muziek (gr.pl.), 7.45 Berichten. 7.50 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten ANP, mededeelingen. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.45 Radiotooneel. 9.15 Amerikaansche muziek (opn.). 9.40 Causerie: „Onder dwergen en oerwoudi negers van de Motaba-rivier". 10.00 KRO-orkest. 10.30 Berichten ANP. 10.40—11.00 Epiioog. MAANDAG 6 FEBRUARI 1939. Hilversum I. 1875 en 301.5 m. Algemeen Programma, verzorgd door d< AVRO. 8.00 Gramofoonmuziek. (Om 8.15 Berichten), 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gewyde muziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Het AVRO-Aeolian-orkest (Opn.). II.15 Declamatie. 11.35 Het Sylvestre-trio. (Om 12.15 Ber.) 12.20 Ensemble Jetty Cantor. I.45 Vervolg concert. 2.30 Omroeporkest en soliste. (3.153.45 Le. zing over Vincent van Gogh). 4.30 Disco-causerie. 5.30 AVRO-Ausementsorkest. 6.15 Viool, zang en orgel. (Om 6.25 Ber.) 7.00 Pianovoordracht. 7.30 Friesch boekenhalfuur. 8.00 Berichten ANP. 8.15 Concertgebouw-orkest. 9.15 Radiotooneel. 10.20 De Twillight Serenaders. II.00 Berichten ANP, hierna tot 12.00 daj> muziek, (gr.pl.). Hilversum II. 415,5 m, NCRV-uitzending. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.15 Berichten, gramofoonmuziek. (9.30—9.45 Gelukwenschen) 10.30 Morgendienst. 11.00 Christelijke lectuur. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 De Eemlanders en gramofoonmuziek. 2.00 Voor de scholen. 2.35 Gramofoonmuziek. 3.00 Keukenwenken. 3.45 Bijbellezing. 5.15 Voor de kinderen. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.30 Berichten, vragenuurtje. (7.00—7.15 Be. richten). 7.45 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten ANP, herhaling SOS-Ber. 8.30 Orgelspel. 9.30 Causerie: „Kleine wonderen". 10.00 Berichten ANP, actueel halfuur. 10.30 Gramofoonmuziek. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Alt en piano. 11.30 Gramofoonmuziek. 11.50—12.00 Schriftlezing. FOTO VAN DE BELGISCHE MAGINOT-LINIE AAN DE DUITSCHE GRENS. Feuilleton door Ethcl M. Dell Plotseling ontmoetten hun oogen elkaar en zij zag hoe zijn gezicht een andere uitdruk king kreeg. Hij legde de hand op Tessa's schouder. „Wanneer je vergiffenis wilt ver langen voor jezelf envoor Peter," zei hij ernstig, „ga dan terug naar je plaats en blijf daar staan." Tessa hief haar betraand gezichtje op en keek hem een oogenblik strak aan, keerde zich toen om en ging naar haar plaats terug. Monck liep door de veranda naar zijn vrouw, sloeg den arm om haar heen en trok haar de kamer in „Waarom beef je zoo?" vroeg hy. Ze leunde met het hoofd tegen hem aan. „Everard, wat heb je tegen Peter gezegd?" „Dat doet er niet toe," zei Monck. Ze richtte zich op. „Je hebt niet boos op hem te zyn! Hij is mijn bediende. En als hi) bestraft moet worden, zal ik het doen!" „Dat is niet noodig," zei hg glimlachend. „Je kunt hem zeggen voort te gaan met tafel dekken." Hij kuste haar en liet haar gaan, sterk in het besef dat zij zich heel kinder achtig had aangesteld. En wanneer het niet was geweest om hetgeen ze in die paar vreese- lijke oogenblikken in zijn oogen had gezien, zou ze zichzelf om haar domheid hebben ver acht. Maar die herinnering kon ze niet van zich afschudden. En het verwonderde haar niet, dat zelfs Peter, trotsch als hij was, voor dien blik had gebukt. Zou Monck hebben toegegeven aan Tessa's verzoek als hij niet had gezien dat zij hem gadesloeg? Ze betwijfelde het. Ze taalde niet naar het maal, dat op de veranda was gereed gezet en Monck liet het overbrengen naar de eetkamer en gelastte Peter een bord naar Tessa te brengen, dat echter onaangeroerd terugkwam. Peter deelde op zachten toon mee, „dat de kleine Missy geen honger had." 's Mans houding was een en al nederigheid. Hy keek vanachter Stella's stoel af en toe naar hem en gehoorzaamde hem oogenblikke- lyk op den minsten wenk. Monck lette verder niet op hem en glim lachte even, tot Stella sprak over het niet eten van Tessa Hij maakte zich daarover klaarblijkelijk in het minst niet ongerust. „Bemoei je niet met het kind," zei hg. „Je behoeft je over haar niet meer bezorgd te maken. Je hebt al meer dan genoeg voor haar gedaan!" Er was iets beslists in zijn toon, evenals later toen hg haar dwong haar middagrust te nemen en weigerde haar btf de boetelinge toe te laten, voor zij die had genoten. Zeer tegen haar zin gaf ze toe, hoewel ze volhield toch niet te kunnen slapen, maar toen hij was heengegaan, moest ze zichzelf beken nen, dat alles wat er dien morgen was voor gevallen, haar meer had vermoeid dan ze dacht. Ze was afgemat en viel al heel spoedig in een diepen slaap, die meer dan twee uur duurde. Toen ze wakker werd, gevoelde ze eenige wroeging dat ze het kind, zoo lang aan haar lot had overgelaten. Tessa's strafhoekje was leeg, maar iets verder op de veranda zat Monck in een ge- makkelijken stoel en in zijn armen, met het hoofd op zyn schouder, lag Tessa te slapen. Monck keek strak voor zich. Hy was blijk baar diep in gedachten verzonken, maar de harde uitdrukking was van zgn gezicht ver dwenen en juist toen Stella naar hem keek, ging hij voorzichtig verzitten om 't kind een gemakkelijker houding te geven. In die handeling was iets wat haar de tranen in de oogen deed springen. Ze ging de kamer weer in en vroeg zichzelf af, hoe het mogelijk was dat ze ooit aan de goedheid zijns harten had getwijfeld. Een eind verder lachte de gaai spottend, schimpend als een die met cynisch genot het doen en laten dezer wereld gadeslaat, en een oogenblik later kwam de auto van den Radjah voorbij en daarin zat de Radjah en een vrouw met een donkeren sluier, die ver achter haar aanfladderde. HOOFDSTUK VI. De aankomst. Twee maanden later stond Monck op een regenachtigen avond in Augustus op de veranda van zgn bungalow te Udalkhand met een brief van Stella in de hand. Hij had zich naar huis gespoed, wetende dat die hem daar wachtte. Ze was nu aan de scheiding gewend ge raakt, ofschoon ze met verlangen uitzag naar zijn volgend verlof. Mevrouw Ralston was nu bij haar en ze schreef zeer opgewekt. Ze was best in orde en verlangde o zoo zeer naar den winter. Er was ook tusschen de regels geen zweem van treurigheid te lezen en Monck vouwde den brief op met een glimlach om den mond. Als 't winter werd zou hij waarschijnlijk zijn nieuwe betrekking reeds hebben aan vaard, Sir Reginald Bassett, een man met zeer veel invloed en energie, was op dat oogenblik nog te Udalkhand. Hij bracht zoo genaamd, een vriendschappelijk bezoek in de bungalow van den Kolonel, maar Monck wist wonderwel waarvoor hij in het slechtst van den regentijd naar dien uithoek was gekomen. Hij was gekomen om met hem een defini tieve afspraak te maken en waarschijnlijk zou de beslissing dienzelfden avond vallen en hij de vruchten plukken van zijn ijver. Hij had reeds den voet gezet op de ladder die hem hoogerop zou voeren en Stella met hem. Stella en dat andere schepseltje, waaraan hij af en toe met een zekeren, halfgrappigen trots kon denken als aan zijn zoon. Er was iets wonderlijks in die gedachte. Hij kon zichzelf niet als vader denken, veel ge makkelijker ging het, zich Stella voor te stel len als moeder. Maar toch, als hy er aan dacht, was die gedachte hem aangenaam. Hij liep met lichten stap over het erf en Tommy verklaarde dat hij hoe langer hoe jonger werd. Bij Stella's brief was er ook een van Tessa, die hem haar „schat van een oom Everard" noemde en vroeg, om toch maar weer gauw weer te komen om te zien hoe goed zij het maakte. Hij glimlachte hierover, maar was er tevens eenigszins verbaasd over. De vereering van het kind was voor hem iets eigenaardigs. Hij had voorgoed Tessa in zijn macht, maar het was vreemd, dat zij hem juist daardoor had liefgekregen en meer van hem hield dan van iemand anders. En dat het zoo was, was een uitgemaakte zaak. Haar toewijding was nog grooter dan die van Tommy en dat wilde wat zeggen. Ze scheen hem te beschouwen als een heilige, haar grootste genoegen was hem een dienst te bewijzen. Ook haar brief bergde hij weg en dacht er over, dat hij tijd moest trachten te vinden, om toch ook dien te beantwoorden. En terwijl hij dat deed, hoorde hij Tommy's stem, die hem begroette en een oogenblik later zag hij den jongen, die met twee treden tegelijk de verandatrap opstormde. „Hallo, kerel! Bewonder je het mooie uit zicht? Brieven gekregen? Heb je al wat van je broer gehoord?" „Al in weken heb ik geen letter gekregen," antwoordde Monck. ,,Ik' begrijp niet wat er aan scheelt." „Zoo, begrijp je dat niet! Maar ik weet het!" en Tommy pakte hem lachend bij. den schou der. „O Everard, dat is kostelijk! Die broer van jou komt daar den weg op en heeft den weg van Khanmulla naar hier afgelegd in een ossenkar!" „Wat?" riep Monck uit en keek hem ver baasd aan. „Je bent gek!" „Neen, neen, 't is de zuivere waarheid. Ga zelf maar kijken, ze zullen u zoo dadelijk we! hier zijn. Langzaam maar zeker. Hij moet wat geduld hebben. Ga mee. Ze zijn nu juist bij het hek." Hij trok zijn schoonbroer het trapje af en Monck volgde, nog half in de meening, dat het een grap was. Maar nauwelijks waren ze de trap af, of hiji hoorde het getingel van bellen en het geknr van wielen. „Ga mee!" schreeuwde Tommy. „Kerel, dat is de moeite waard, kom eens kijken!" Maar voor ze nog bij het hek waren, stond een breed persoon voor hen in een kletsnatti regenjas, met een groote parapluie. „Neen, maar," zei een zachte stem. „Wat een prachtig stukje van de wereld om in te wonen!" „Bernliard!" riep Monck bijna ongeloovig uit, maar schoof Tommy toch haastig opzij en liep naar zijn broer. „Hallo, jongen, hallo!" was het vroolij» antwoord van den nieuwe aangekomene. „Hoe doe je, dat lamme hek open! O, ik merk het al, 't is uitgezet door den regen. Ik moet daar eens voor je naar kijken. Hallo, Everard, was in de buurt en dacht, dat ik jou en je vrouw ook maar eens moest opzoeken. Hoe gaat het kerel?" Een groote hand werd uitgestoken en vatte die van Monck. Een vroolijk gelaat keek hem van onder de parapluie aan en uit een paar schitterende oogjes sprak louter goedheid. Monck greep die hand zoo stevig vast. als of hij die nooit meer wilde loslaten. „Maflf beste jongen, je bent gek om hier te komen, was het eenige wat hij ter begroeting wist te zeggen. Wordt vervolgd.)

Schager Courant | 1939 | | pagina 14