Predikbeurten SCHAGEN EEN MEISJESCLUB. Woensdagavond werd in de Ned. Herv. Kerk alhier een meisjesclub opgericht. De bijeenkomst werd geopend door Mevrouw Kapteyn, die de aanwezige meisjes hartelijk welkom heette. Daarna werd het bestuur als volgt samengesteld: Mevrouw Kapteyn, voorzitster; Ada de Jager, penningmeeste- resse en R. van Rijswijk, secretaresse. De contributie werd vastgesteld op 10 cent in <fe twee weken Woensdag 22 Februari a.s. wordt de eerst volgende clubavond gehouden. BANNE EN POLDER. Hoofdingelanden van de Banne en Polder Schagen zullen Zaterdag 18 Februari a.s. in vergadering bijeenkomen, ter behande ling van het voorstel tot uitdiepen van vaarten en slooten in werkverschaffing. Aan de orde komt voorts o.a. nog de voor dracht. van het Dag. Bestuur tot het aan gaan van een leening ten behoeve van ver betering NesdijkNesweg. SCHAGENNIEUWS. Wedstrijden voor Zondag a.s. N.V.V. ISchagen I, aanvang 2 uur, ver trek 1.15 uur. P. Schoorl; Joh. Bremer, M. de Haas; A de Wit, A. Slikker, L. Schoorl; J. Peetoom, Jb. Ypev, C. de Moor, G. Boon tjes, Jb. Broersma. Res.: D. Schoorl. N.V.V. 2—Schagen 2, aanvang 10 uur, vertrek 9.15 uur. J. J. Slikker; J. Weeland, H. Middelbeek: P. Kistemaker, G. C. Anne- veldt, P. Boontjes; N. N., J. Steen, P. de Vries, J. v. d. Ben, Joh. Franzen. Res.: C. Slikker. Dirkshorn 2—Schagen 3, vertrek 1.15 uur. J. Everts; P. Dekker, P. Slik; H. Kiste maker, S. Breebaart, T. Moransart; F. Bos- ma, J. Slikker, N.N., R. van Haren, L. Ko men. Res.: W. v. Geelen, F. Slotboom. Succes A—Schagen A, vertrek 9 uur van af de Markt. K. Molenaar; G. Anneveldt, P. Bakker; R. Abbring, Jb. Molenaar, W. Re- zelman; C. de Boer, J. Kater, T. Schoorl, T. van Rooij, H. Volten. Res.: J. Zwaan, P. Kort, Alb. Schot. MARKTOVERZICHT. De ochtend liet zich gisteren weer niet mooi aanzien, wat het weer betrof. Het was een echte wintermarkt. Het laat zich wel indenken, dat er niet veel bezoek en geen groote aanvoer was. Er waren 20 vette koeien aangevoerd, de handel was matig. De zwaarste en duurste koe is gekocht door slager Korvcr van Den Helder afkomstig van de handelaar C. Baars alhier, de no teering plm. 33 ets. Een mooie schot werd er gekocht door slager M. Dekker, Nieuwe Nie- dorp, voor 230 gld. deze gold 36 ets. afkom stig van den heer J. Jes, Nieuwe Niedorp- Genoemde slager Dekker koopt door de bank alhier, beste koeien of schotten. Door het koude gure weer werd er handel gedreven in de stal, deze handel was goed te noemen voor kalfkoeien. De handel in geldekoeien was matig. Door den heer P. Hoek te Winkel waren tevens beste vaarzen aangevoerd, hoogste notee ring 195 gld. handel matig. De handel in graskalveren was goed. hoogste noteering 70 gld. Allen aangevoerd door den heer P. Borst. Alkmaar. Van den prijs der nuchte re kalveren is, vergeleken met enkele weken geleden, heel wat af. Nu was de hoogste noteering 12 gld. een uitzondering was 17*A gld. Handel kalm met al een groote aan voer, die tijd is er nu. wat nuchtere kalve ren betreft. De handel in paarden was niet duur, ook al mee door het triestige weer. Hoogste noteering f 410.—. afkomstig van de heeren Groot en Raven. Vette schapen stug. Wij konden niet hooger noteeren dan f 22.Oude schapen geen noteering. Over- houders stug tot 15 gld. Vete varkens gol den hier nog vrij goed, tot 2i'A ets. veel han" del. 7e weoksehe biggen 912 gld., 12 week- sche 1216 handel tamelijk. Schrammen tot 24 gld., handel dezelfde. Kippen, konij nen handel vlug, zeer weinig aangevoerd. RECTIFICATIE. In ons artikel „Schagens Lager Onderwijs vergt zware offers" staat een «'arende fout. Niet het gymnastiek onderwijs maar het gymnasiaal onderwijl ^vordert in Schagen een uitgave van f 250 VERGADERING N.O.G. Gisteravond hield de afdeeling Schagen van het N.O.G. een bijeenkomst in „de Posthoorn". De voorzitter, de heer van der Laan, opent de vergadering en spreekt zijn- genoegen uit over de zeer groote opkomst en heet in het bijzonder welkom den spreker van hedenavond, den heer G. van Veen, adjunct-directeur van het Nqtsseminarium te Amsterdam, die dadelijk na opening het woord verkrijgt over het onderwerp „Mo derne paedagogiek". De mensch is volgens spreker "van nature niet geneigd over paedagogiek na te den ken. maar er zijn echter tijden, die het noodig maken er wel aandacht aan te be steden. Het bewijs dat deze tijden aange broken zijn. is het feit, dat wij op het oogenblik staan aan don vooravond van niet minder dan vijf paedagogische con gressen. In de 17de en begin der 18de eeuw bekommerde men zich in Nederland om paedagogiek weinig. De sociale spanningen aan het einde der 18de eeuw breneen hier in echter verandering, en dan neemt de Maatschappij tot Nut van het Algemeen de leiding in bandon. On het oogenblik echter bevinden wij ons weer in een impasse. Een Snaansrh geëerde heeft gezegd, dat de mersehheid het gevoel van eenheid verloren heeft, van samenwerking is geon sprake meer. Hef gant nu om twee dingen, n.1 1ste om de totaliteits^edaohte. die veel meer op den voorgrond t^rlen moet en ten twee de om de vraag- Wnp voedpn wij de men- schen tot nersnnnMiVhpid on?" Had de de mocratie dP7e tani' begrepen, dan badder» wii on hot on<*p*ihlik srwm fascisme gehad. Professor fhmoing nopmdp de onde onvoe- ding uno ln'ornnl fpf»r»7üdi<r)dp moderne opvocchne bilateraal 'tweezijdig). "Rif dezp cpp'itdige nflp't»cTO'»'P «-as «Ipchtc ppn wil di" besliste, n.1. die van d«o onvoeder of met een variant on T.odewiik \IV te spreken: „L'école c'est moi". De bilaterale opvoeding houdt ook rekening met den wil van het kind; de opvoeder is slechts de helper van het kind. In de middeleeuwen heerscht nu deze uno-laterale opvatting. Als voorbeeld noemt spr. don strijd tusschen Paus en Keizer. In het huisgezin hetzelfde: de vader is koning en gehoorzaamheid wordt beschouwd als de hoogste deugd. Tegenwoordig hebben wij met deze hiërarchische gedachte gebro ken, zelfs in het leger. De bilaterale opvoe ding gaat uit van de gedachte, dat alles in wederkeerige verhouding tot elkaar staat. We zijn bezig naast elkaar te gaan staan en ons op eikaars gedachten te gaan bezin nen. Met elkaar de problemen op te lossen, dat is de gedachte van den nieuwen tijd en daarmede is het nationaal-socialisme ver oordeeld, dat nog op het middeleeuwsche systeem berust. Mevr. Mr. Tendeloo heeft i den* Amsterdamschen raad gevraagd of het met ons geschiedenisonderwijs wel in orde was. Moeten, zoo vroeg zij, onze kinde ren bij de heerschende internationale toe standen niet leeren, dat het een voorrecht is om Nederlander te zijn, burger van een land, waarin de rechten van het individu wettig gewaarborgd zijn? Wethouder Boek man heeft dit bevestigend beantwoord en dit is ook volkomen juist. Wil men groote dingen bereiken, dan moet men positief op onzen staat zijn ingesteld. Spr. vergelijkt nu de oude paedagogiek met de oude medische wetenschap, waarbij de chirurgijn zich uitsluitend op de kwaal concentreerde. De moderne paedagogiek stelt, evenals de nieuwe medische weten schap, de diagnose van de moreele kwalen. Spr. geeft nu een uitvoerige uiteenzetting over de grondgedachten der niveau theorie, die nagaat welke prikkels het zieleleven van den mensch beheerschen. Deze niveau theorie geeft ons de mogelijkheid door te dringen in het karakter van het kind. Men moet den kinderen hel gevoel geven, dat ze bij hun opvoeder volkomen veilig zijn, dan Uaettmt K. N. V. B. Vierde klasse B. Bergen krijgt Zondag bezoek van de a.s. kampioen K.V.V. 't Is gemakkelijk om K. V.V. zonder meer winst te voorspellen, maar Bergen zal deze eervolle taak zeker serieus opvatten en wat Monnikendam lukte moet toch ook binnen Bergcn's bereik liggen. In elk geval: nu eens 't beste beentje voor, Bergenaars. Verder luidt het programma: MonnikendamUitgeest; E.V.C.Andijk' en C.S.V.—Sporters. Op alle deze fronten zijn de thuisclubs favoriet. N.H.V.B Eerste klasse A Vrone ontvangt Beemster. We blijven bij het reeds vroeger gezegde: Vrone is thuis tot revanche in staat. Tweede klasse B. D.T.S. 2 zal thuis de vlag moeten strijken zij het met klein verschil voor Alc- maria 5 (10 uur). Tweede klas F. Hoewel er theoretisch nog kans voor de anderen blijft bestaan is Oudendijk, wan neer ze Zondag uit Hem klopt, practisch gesproken kampioen. Daar HenTs kans dan uiteraard ook weg is, zal Oudendijk het in den uitwedstrijd tegen haar grootste rivaal niet cadeau krijgen. Op een Oudendijk overwinning durven we dan ook niet reke nen. Om 't kleine kansje te behouden stel dat Hem wint moet Schagen 2 in Nieuwe Niedorp de baas blijven. Evenmin als haar eerste elftal zal dat de Schagers glad zitten. Ook hier is een gelijk spel een resultaat, dat voor Schagen niet eens oneer vol zou zijn. Sporters 2 moet Strandvogels 2 baas kunnen blijven. Derde klasse D Tegen hekkensluiter Alkmaar 3 in de kaas stad (10 uur) mag Dirkshorn niet falen. Koedijk 2 brengt het thuis tegen DTS 3 (2 uur) hoogstens tot gelijk spel, terwijl Bergen 2 in de running blijft door thuis Schoorl 2 te kloppen (10 uur) Derde klasse E Flevo ontvangt Hauwert (2 uur) waarte gen men het niet verder dan een eervolle nederlaag brengt. Vierde klasse D We zijn er bang voor dat DTS 4. dat reeds op eigen veld met 3-1 moest verliezen het ook in Alkmaar tegen Alk. Boys 5 af leggen moet. Vierde klasse E Van VCL 2 verwachten we dat ze Spor ters 3, die er thuis al met 70 aan ge- looven moest, ook in Hoorn weet klein te houden (12 uur) Adsviranten. Afd. K.: Alk. Boys a—DTS a, (12 uur) Afd. L: Koedijk a—Alkm. Boys b (12.30) Afd. M: Alk. Boys cN. Niedorp c (1.15) Afd. N: MFC aNieuwe Niedorp a (12.30) Uit onze omgeving ZIJPE STEUN KLEINE BOEREN. Volgens de steunregeling voor kleine boe ren voor 1939 werden tot dusverre gemiddeld ongeveer 10 boeren benoden 66 jaar, behoo- rend tot de B-groep, gesteund. In totaal zijn voor dit jaar in die groep gerangschikt 17 personen, waarvan 5 personen 20 pCt. van den steun in natura ontvangen, C personen 50 pCt. en 6 personen 80 pCt. 2 tot de B-groep behoorende personen hoven 66 jaar worden gesteund, die resp. 20 en 50 pCt. van den steun in natura ontvangen. Aan 4 C-boeren wordt steun verleend. Vier personen, die zich voor steun hadden aangemeld vielen in de C groep (bedrijfsinkomsten hooger dan mo gelijk steunbedrag). Van 4 tot de C-groep be hoorende personen werd de anvrage om steun afgewezen op grond van hunne te hooge neveninkomsten. Aan 1 tot de C-groep behoorende kleine boer moest steun worden geweigerd omdat de door hem gebruikte grond in 1937 niet behoorde tot een klein geven ze zich over. De directeur van een op voedingsgesticht in den Harz wist, van deze gedachte uitgaande, van de misdadigste kinderen bruikbare merischen te maken. Spreker gaat nu van de zedelijke opvoe ding over tot de verstandelijke. De oude op voeding was er op gericht den gemeenen man wat fatsoenlijker te maken, zonder meer. In de 18de eeuw was de hoofdgedach te, dat ieder mensch in aanleg dezelfde is en het leeren bestond grootendeels in geheu gcndril. De moderne paedagogiek hecht aan het instampen van kennis geen waarde. En quêtes op ditg ebied, hebben dit voldoende aangetoond. Zij wil de kinderen-op hun eigen niveau laten denken; de kinderen moeten hetgeen zij te verwerken krijgen beleven, d.w.z. innerlijk reag^eren. Wij moeten het kind onder eigen verantwoor delijkheid leeren denken. De mensch moet zijn verantwoordelijkheid bewust worden. Als het waar is, dat de menschen niet kun nen denken, dan zou de democratie haar basis verloren hebben, en de dictatuur zou de eenige oplossing zijn. Willen wij dus de democratie redden, dan moeten wij de massa tot verantwoordelijkheid opvoeden, en daarnaast moet het besef van lotsgemeen- schap bewust worden gemaakt. Dit is de taak van den onderwijzer, een groote cul- tureele opgave. Verstaat hij dien taak niet dan heeft ons volk geen toekomst meer. De toekomst van het onderwijzersambt moet erin liggen, dat een ieder van de belang rijkheid van dit ambt overtuigd raakt. De rede die werd aangehoord door een overvolle zaal, waarbij ook vele toehoor ders buiten het onderwijs, oogstte luiden bijval. Na de pauze werd gelegenheid gegeven vragen aan den spreker te stellen, welke hij tot volle tevredenheid beantwoordde. Na nog enkele mededeel ingen te hebben gedaan, sloot voorzitter onder dankzegging voor de groote opkomst en de aanwezigheid der pers. deze zoo buitengewoon geslaagde vergadering. boerenbedrijf. Tot heden werden 4 bedrijven, behoorende tot de A-groep, behandeld. Het is echter mogelijk, dat dit aantal nog zal stij gen. Het in totaal voor 1939 behandelde aan tal aanvragen bedraagt thans dus 36. Burgerlijke Stand van 3 km. 9 Febr. 1939. Geboren: Arie, z.v. Arie Keppel en Jansje Grietje Kater. Ondertrouwd: Jacob Beeldman, 23 jr., groenteboer te Schoorl en Anna Kreijger, 20 jr., zonder beroep te Zijpe. Cornelis Zeeman, 23 jr. chauffeur, te Den Helder en Pietertje de Maijer, 24 jr., zonder beroep te Zijpe. Getrouwd of overleden: geene. HOOGWOUD Een gezonde gemeente! Als bijzonderheid kan worden gemeld, dat er sinds 24 November j.1. alhier geen over lijden heeft plaats gehad, terwijl er in dien tijd 15 geboorten zijn aangegeven. In een gemeente van bijna 2300 inwoners zal dit weinig voorkomen. Ongelijke strijd. Woensdagmiddag is op de Zuiderpade een bakfiets met groente, die aan den linker kant van den weg stond, aangereden door een zandauto van D. Bakker uit Heiloo. De bakfiets werd ernstig beschadigd, terwijl de groente over den weg werd verspreid. De schade werd onderling geregeld. Zakennieuws. Door den heer A. Bakker, wonende in "t Wuiver, is onderhands aangekocht de wo ning, staande aan de Kerkelaan C No. 39, yand en heer P. Wever. De heer Bakker is van plan om hierin een zaak in zuivel producten te openen. ALKMAAB INSTALLATIE NIEUWE RECHTER. Hedenmorgen werd ter buitengewone open bare terechtzitting van de arrondissements rechtbank te Alkmaar geinstalleerd als rech ter in die rechtbank: Mr. II. A. Th. M. v. d. Loos. De heer v. d. Loos was voorheen verbonden als medewerker aan het kantoor van Mr. A. J. M. Leesberg, alhier en is R.K. Nadat door den Off. v. Justitie het woord was gevoerd, las de Griffier voor de acte van beëediging, geschied ten overstaan van het Hof te Amsterdam, waarna de president Mr. Ledeboer enkele woorden van welkom tot den nieuw benoemde rechter sprak en hem verzocht plaats te nemen op de hem toeko mende zetel. W1ERINGERMEER Autodieven berecht. In Juni van het vorige jaar leidde het spoor van een te Rotterdam gestolen auto. langs een heelen omweg tenslotte via Scha gen naar Middenmeer. Hier werd de auto eindelijk achterhaald. In den auto hadden oorspronkelijk monsters tabak gezeten, wel ke later in Den Haag teruggevonden werden. Een drietal mannen stond in verband met deze affaire gisteren voor de Rotterdamsche rechtbank terecht Tijdens de zitting kregen twee van hen nog hevige ruzie en moesten van elkaar gehaald worden. Er waren 24 ge tuigen. Tegen twee der verdachten werd 2 jaar en 3 maanden gevangenisstraf geëischt, de zaak tegen nummer drie werd aangehou den. LANGENDIJK Voorbeeldbedrijven. Vanwege den voorlichtingsdienst zijn in bijna elke gemeente kleine tuinders aange zocht, om hun bedrijf als voorbeeldbedrijf te laten inrichten. In verschillende gemeen ten in het tuinbouwdistrict van Langendijk en omstreken zijn daarvoor de noodige ge gadigdon gevonden. oTt nu toe, zoo deelde men ons mee, wachten zij nog steeds op een definitieve toewijzing. Gehoopt wordt, dat die spoedig afkomt, daar het tijd wordt, in verband met de naderende werkzaamheden te weten, waar men aan toi is. Speldjesdag kleuterschool Het Bestuur van de Kleuterschool, te Zuid- scharwoude gevestigd, besloot een Speldjes dag te honden in deze gemeente en i Broek- op Langendijk. als dit wo 't toegestaan. We' 'ammer, dat het Voorbereidend onderwijs liet bij dy wet is geregeld, waardoor hel noodzakelijk wordt, dergelijke geldinzame lingen te houden. op de pijnlijke plek. bestrijdt JOEST, KEELPUM jRIEP, RHEUMATIEK STEKEN IH DE ZU.EH2 doozen a 35 en 55 ct. PIJNSTILLENDE WATTEN Diploma E. H. B. O. We vernemen, dat een 10-tal candidaten zijn geexamineerd voor het diploma Eerste Hulp bij Ongelukken. Allen zijn geslaagd. NOORDSCHARWOUDE. HET NIEUWE COLLECTIEVE ARBEIDSCONTRACT. Nog geen overeenstemming Op de gistermiddag in Concordia gehouden conferentie van werkgevers organisaties en werknemersorganisaties in den tuinbouw is men nog niet tot overeenstemming kunnen komen over de voorwaarden voor het nieu we colectieve arbeidscontract in den tuin bouw. De organisaties zullen eerst weer rug gespraak houden met de afdeelingen waar na weer een bijeenkomst zal worden belegd. ZUIDSCHARWOUDE. De zware hypothekenlasten in den tuinbouw. Door de Coop. Boerenleenbank alhier zul len pogingen in het werk worden gesteld, het Bestuur van den Ring van Boerenleen banken te bewegen, voor de e.k. Alg. Verg,, van de Coop. Centrale Raiffeisenbank een voorstel op de agenda te plaatsen: De nood zakelijkheid van een Staatshypotheekbank voor de land- en tuinbouwbedrijven, die met te zware hypotheeklasten worstelen. Diepspitten weer begonnen. De werkzaamheden bij het diepspitten zijn weer hervat. Door de vorst waren die eeni- gen tijd stilgelegd. Reeds verschillende da gen echter was de vorst voor het verrichten van dat werk geen beletsel. Voorschriften van de Ned. Heidemaatschappij waren oor zaak, dat men niet eerder kon beginnen. Dat is wel jammer. SINT MAARTEN HET WITTE KRUIS HEEFT RUIMTE TE KORT. Woensdag verg. de afd. v. h. Witte Kruis alhier ten huize van den heer A. Zwakman. Voorz. doet mededeeling dat alhier en te Eenigenburg een cursus voor huiselijke zie kenverpleging is gehouden onder leiding van zuster Lanjouw uit Dirkshorn welke als goed geslaagd mag worden beschouwd. Hierna volgt jaarverslag waaruit wij no teeren dat de afd. 219 leden telt en 4 dona teurs; dat aan 40 leden, bij ziekte, 103 stuks goederen in bruikleen is afgegeven: dat 2 bestuurs- en 3 leden verg. zijn gehouden. Door voorz. wordt de mededeeling gedaan dat in overleg met zuster Lanjouw verschil lende Witte Kruis artikelen zijn aangekocht en de inrichting v.h. magazijn is gemoderni seerd. De wijkverpleging, door afscheiding van Waarland e.o. welke bij het Wit-Gele Kruis zijn overgegaan, komt wat de financiën be treft in het gedrang-. Het gemeentelijk sub sidie is daarom met f 300.verminderd. Bij een gehouden conferentie met de afd. Harenkarspel is overeengekomen dat (bij nadere goedkeuring der raad) de gemeente St. Maarten f 100— en de afd. StL M. f 50.— in het tekort zou bijdragen, terwijl werd me degedeeld dat van de gem. Harenkarspel een zelfde toezegging is gedaan. Na eenige bespreking werd door de afd. de f 50.met algem. stemmen toegestaan. Na deze volgt behandeling der rekening welke, nagezien door de heeren J. v. d. Ham en A. Brak, goedgekeurd werd op een ontv. met vorig saldo van f 1678.57, uitgaaf f 544.51, alzoo een saldo groot f 1134.06. De rekening der t.b.c. bestrijding gaf aan ontv. f 2181,20, uitg. f 2112,21. Deze rekening, zegt voorz. gaat geheel bui ten de kas v. h. Witte Kruis om en wordt ge dragen door de gemeente en belanghebben den. Bij de bestuursverkiezing wordt de aftr. voorz. (de Burgemeester, die 1 April de ge meente gaat verlaten) tot dien datum bij acclamatie herkozen, terwijl de heer K. Wit (Stroet) wordt herkozen en voor den heer K. Wit, (Groenveld) wordt gekozen de heer P. Baas. Als afgevaardigden naar de algem. verga dering worden gekozen de heeren A. Brak en D. Swart en als pl. v. v. de heeren P. de Geus en C. Dekker. Uitbreiding magazijn. In bespreking kwam thans „uitbreiding magazijn" en grondaankoop hiervoor. Deze uitbreiding, zegt voorz., is hoog noodig daar een gelegenheid moet worden gesticht waar ontsmetting en desinfextie der materialen kan plaats vinden. Besloten wordt om 18 M2 grond aan te koo- pen van Mevr. de wed. D. Blom die dit voor f 25.aan de afd. wil afstaan. Voorts zal door de heeren P. de Geus, C. Dekker en K. Wit, allen bestuursleden en tevens timmerlieden een begrooting van uit breiding van het geheele magazijn en een van aanbouw ontsmettingsinrichting worden gemaakt, waarna doorh et bestuur op een komende verg. een definitief voorstel zal volgen. De heer P. de Geus oogste veel dank door de lezing van een rapport der laatstgehon den algem. verg. Naar aanleiding van dit rapport deelde de heer P. Breed mede, dat denkelijk de ontsmettingsinrichting te Alk maar, door het verkrijgen eener rijkssubsi die, behouden zal blijven. Deze mededeeling werd door de aanwezigen toegejuicht. Bij de rondvraag werd bij monde van den heer Sloof dank gebracht aan de voorz. voor het vele wat deze in zijn 32-jarig tijdperk heeft gedaan. Hierna sluiting. WARMENHU1ZEH Werkdadige Naastenliefde, Bovengenoemde vereeniging hield Woent dag haar jaarvergadering, onder voorzitter, schap van den heer P. Tesselaar. De voorzitter heet'de talrijke leden van har te welkom en opent met den chr. groet, waar. na de secretaris de notulen leest, welke on- veranderd worden goedgekeurd. Het jaarverslag, dat nu volgt, vermeldt, dat de vereeniging 88 leden telt. en dat in het afgeloopen jaar 132 werkbeurten zijn vervuld voor 15 leden. Bij de verkiezing van een lid van het bf stuur wegens periodieke aftreding van det i heer P. Tesselaar, krijgt de aftredende stemmen tegen 2 blanco en is dus herkozen. Inmiddels komt de Eerw. Kapelaan bin nen, die met een enkel woord hartelijk wel- kom wordt geheeten. Vervolgens komt. aan de orde: herziening art. 9 van het reglement. Volgens het be staande art., heeft een lid. dat wegens onge steldheid zijn werk niet kan verrichten, o; twee dagen na aangifte recht op hulp vyl de vereeniging. Het bestuur stelt voor omijB plaats van „twee dagen" „een week" te zen, met dit voorbehoud, dat indien zuliB dringend noodig is, eerder hulp wordt vel!' leend. Na ampele bespreking wordt aldus besf ten. Andere wijzigingen worden niet voor# steld. Als nieuwe leden worden vervolgens aar- genomen: Jac. Roozendaal, A. Ligthart e B. Gieling, terwijl twee candidaten worde afgewezen. De verloting heeft aan 9 leden een prljsji bezorgd. Bij de rondvraag betuigen eenige leden, voor wie in het afgeloopen jaar is gewerkt, aan bestuur en leden dank en hierbij aan sluitend, drukt de voorzitter den leden oj het hart toch vooral op de aangewezen da; zijn beurt te vervullen en anders afspraai met elkaar te houden. De Eerw. Kapelaan, vervolgens het woord verkrijgende, voert ons terug naar de middel eeuwen, toen zoo mooie en -talrijke legenden onder het. volk bekend waren. Speciaal wijst spr. op de legende van den H. Graal en wekt allen op moderne Graal ridders te zijn en het lidmaatschap van „Werkdadige Naastenliefde" in de eerst! plaats te beschouwen om elkander te hel pen. Spr. wijst er vervolgens op, dat onze ver, die feitelijk haar tijd al vooruit is geweest, behoort te staan in de voorste rijen van de Nieuwe Gemeenschap, die thans op het pa rool van Ons werkliedenverbond alom met zooveel élan gepropageerd wordt De voorzitter dankt den Eenv. Kapelaan hartelijk voor zijn aanwezigheid en voor zijn geestdriftige woorden en wekt de vergade1 ring op in dezen geest hun lidmaatschap; na te komen. Hierna sluiting. HARENKARSTEl WAARLAND INVENTARISATIE. Bij de gehouden inventarisatie alhier op 6 dezer bij de aangesloten leden van de al- deeling Waarland L.T.B. Ha ren karspel- Oost, waren aanwezig: 73 wagons roode kool (1GS) (61); 92»rc- gons Doensche witte (204) (96); 12 wagna gele kool (26^) (20); 3 wagons Uien (8H) U/4 wagon peen (3Yt) (VA) De tusschen haakjes aangegeven cijfers# ven de voorraden aan resp. dd. 5 December 1938 en 5 Februari 1938, terwijl een wagoc wordt gerekend op 10.000 k.g ZONDAG 12 FEBRUARI. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, 's av. 7 uur, Ds. P. H. Kapteyn. Aartswoud, geen dienst. Hoogwoud, geen dienst. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Burgerbrug, geen dienst. Eenigenburg, geen dienst. St. Maartensbrug, geen dienst. Oudesluis, 's av. 7 uur, Ds. Witkop. Petten, geen dienst. Schagerbrug, zie Oudesluis. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur, de heer Korndörffer. Heerhugowaard, voorm. 10 uur, Ds. Boek& Veenhuizen, geen dienst. Oude Niedorp. voorm. 10 uur, Ds. Krop. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Oosterland, 's av. 7.30 uur, Ds. Van Beek. Valkkoog, voorm. 10 uur, Ds. Kapteyn. Groet, zie Schoorl. Schoorl, 's av. 7 uur, Ds. Boeke. Voorm. 11.15 uur. Zondagsschool. Dirkshorn, geen samenkomst. Nieuwe Niedorp, geen samenkomst. Warmcnhui'zen, vm. 10 uur, Ds. de Leeu« Winkel, geen samenkomst. Zuidscharwoude, vm. 9.30 uur, Dr. Warnert Bergen, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Kiebooni Huisduinen, voorm. 10 uur, Ds. v. Wichen Julianadorp, geen dienst. Callantsooo-, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman- Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, geen dienst. Oudesluis, voorm. 10 uur, Ds. R. v. d.»V«k Hippolytushoef, vm. 10 uur, Ds. de Wilde. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. J. L. de Wagemakcr, van Den IIp. Broek op Langendijk, voorm. 9.45 uur, Ds. Oosterbaan. Geref. Kerk. Schagen, voorm. 9.30 uur, Ds. Visch, van Kolhorn. Nam. 5 uur, Ds. Visch. Kolhorn, vm. 9.30 uur, Cand. Wamsteeker,, van Schagen. Nam. 2.30 uur. Cand. Wamsteeker. Evangelisatie. Schagen, voorm. 10.15 uur, Cand. M. C. Koole, van Amsterdam. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Middenmeer, voorm. 10 uur, Ds. Groencweft van Hilversum. Wieringerwerf, nam. 2.30 uur, Ds. Groene- weg. Bediening H. Doop. Slootdorn. nam. 7.30 uur. .Tengdbiieenkomsl- Schagerbrug, Bijeenkomst Chr. Jongeman- nenvereon.. Woensdagavond 8 uur 'n Evangelisatiegebomv. E. V. „Maranatha". Bergen (dr. van Peltlaan 1). voorm. 10.30 Ds. H F.. Rcker. van Haarlem. The Star of Hope Mission. Julianadorp, 's av. 7 u., de heer Sevensm4 van Amsterdam.

Schager Courant | 1939 | | pagina 6