I O Aspirin HIITENLANDSCH, ft VERZICHT Naar een vereeniging voor wijkverpleging OpqepaAfófiep! I Woensdag 15 Februari 1939 RAAD CALLANTSOOG PUROLinhuis! Hoe Keesje Beets Kees Beets werd Ingezonden Tweede blad Veel werkverschaffingsobjecten, maar weinig werkloozen De Raad vergaderde gistermorgen onder leiding van burgemeester G. D. Rehorst. Afwezig de heer Vries wegens ziekte en de lieer Kooger, wegens ongesteldheid van zijn dochtertje. Na opening volgt vaststelling der notulen. Ingekomen stukken. Goedgekeurd werden verschillende raads besluiten, o.a. dat inzake heffing van rech ten voor woonwagens en dat tot vaststel ling van een verordening op de zomerhui zen. Voorzitter deelt mede, dat door G. Bos om ontheffing van schoolgeld was gevraagd. B. en W. hebben het geval onderzocht en naar aanleiding van het onderzoek den aanslag vernietigd. Van de Land- en Bouwvakarbeidersbon- 'den, alsmede van den R.K. Landarbeiders- ibond is een verzoek ingekomen om voor de arbeiders, die in zorg zijn, geconserveerde groenten te willen beschikbaar stellen. Goedgevonden wordt om dit adres in han den van B. en W. te stellen, die indien er voldoende animo is tot beschikbaar stelling zullen overgaan. In dit verband wijst de Voorzitter erop, dat er slechts weinig werkloozen zijn. Dc minister van Sociale Zaken stuurde een circulaire betreffende plaatsingregeling in werkverschaffing. Het is de bekende cir culaire, welke reeds door ons werd gepu bliceerd en welke ingaande 2 April in ccn iets ruimere plaatsing voorziet. Nadat de Voorzitter nog een toelichting i heeft gegeven, heeft de Raad geen bezwaar de nieuwe regeling in toepassing te bren- f gen. Vergoeding L.O.-wet 1920. Van L. Nicuwland, C S9, is een aanvrage ingekomen om vergoeding ingevolge art. 13 der l.o.-wet 1920. Gevraagd wordt een bus- geld van 60 ct. per week voor een kind, dat de bijzondere school te Julianadorp bezoekt. Toegestaan. Wijziging ambtenarenreglement. Z. h'. s. wordt tot wijziging van het amb tenarenreglement besloten. Het betreffen hier geen belangrijke veranderingen. Wijziging veld wachters verordening. Ook de veldwachtersverordening wordt gewijzigd, zonder dat daartegen bezwaren, worden gemaakt. De wijzigingen zijn hier eveneens van weinig belang. Wijziging bouwverordening. Gewijzigd wordt vervolgens de bouwver ordening. Hierbij worden verschillende eischen gesteld aan den welstand en net heid van erven en tevens aan de op de erven te bouwen schuurtjes. De heer Van Graas vraagt of een en an der alleen voor de kom geldt? De Voorzitter antwoordt ontkennend, de gcheele gemeente valt onder de regeling. Wel zal men buitenom meer ruimte hebben dan in de kom. Moeilijkheden voor de bui- lenstreken verwacht spr. niet. Na eenige discussie stapt men van dit fcnderwerp af. Opcenten gemeentefondsbelasting, Vastgesteld wordt opnieuw een verorde ning op de heffing van 75 opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasling. Benoeming doodgraver. Ingekomen zijn twee sollicitaties, n.1. van L J. Wachendorf van Rijn te Callantsoog en van Jb. Johannes. te Schagen. Gekozen wordt de heer L. J. Wachendorf San Rijn met algemecne stemmen. Crediet wijkzuster. B. en W. stellen voor het crediet voor de wijkzuster te verhoogen (alleen voor zoover niet door particuliere bedragen het ontbre kende bedrag wordt aangevuld). Do Voorzitter zegt, dat de becijfering van destijds erop was gebaseerd, dat Callants oog 1/3 gedeelte van de kosten zou bijdra gen. Voor de behoorlijke vervulling van de taak, zal de zuster echter een auto moeten gebruiken, tengevolge waarvan de netto kosten f 2100.— zullen bedragen. Gezien het groote belang van de wijkzuster voor deze gemeente hebben B. en W. gemeend, niet afwijzend tegenover een verhooging van crediet te mogen staan cn hiermede is in principe dan ook toegestemd. Spr. deelt mede, dat het in de bedoeling ligt, om stap pen te doen. teneinde tot oprichting van een vereeniging voor wijkverpleging te ko men. Alleen hun, die lid van de vereeniging zijn, wordt hulp verleend. Spr. zou een pro gressieve contributie willen heffen, een con tributie naar draagkracht dus. Degenen, die niets kunnen missen, behoeven ook niets te betalen. Het eerste jaar zal het nog niet zoo gemakkelijk gaan en zal dus de ge meente het ontbrekende bedrag moeten aan vullen. Het wordt zoo, dat de gemeente de afd. Den Helder van het Witte Kruis, welke deze materie regelt, een bedrag van f 700toezegt, waarvan f 500 uit de gemeentekas zal komen en waaraan zoo mogelijk f 200.door de nieuw op te richten vereeniging zal worden bijgedragen. De wijkverpleging is dan verzekerd. Binnenkort is er een Groene Kruis-film- avond en na afloop hiervan wil spr. de zaak aan de orde stellen. Waarschijnlijk zal de vereeniging een vertegenwoordiger hebben in de afd. Den Helder van het Witte Kruis. De heer Van Graas voelt wel iets voor vrijwillige bijdragen; misschien komt men dan nog ruimer uit! De Voorzitter heeft liever een vaste rege ling; de menschen weten dan, waaraan ze toe zijn. Op een desbetreffende vraag van den heer Kruit, antwoordt Voorzitter dat een cn ander 1 Augustus a.s. in werking zal tre den. Het voorstel van B. en W. wordt hierna z. h. s. aangenomen. Wijziging begrooting 1938. Gewijzigd wordt de begrooting 1938 (o.a. extra brandweerkosten f 117.verhooging grondbelasting voor nieuwgebouwde zpmer- woningen f 23.verhooging onkosten houw- politie f 45.bestrijding mond- en klauw zeer f 75.extra. Rondvraag, De heer Kruit vraagt of de werkverschaf fing Zwanenwater in zijn geheel eerst wordj afgemaakt? De Voorzitter antwoordt, dat de gemeente zelf werkloozen noodig heeft. Er moeten dennen worden geplant, een stuk grond omgespit, klei en schelpenzand over de we gen gewerkt, er is slootwerk en morgen zou spr. met den nieuwen weg willen beginnen, De heer Kruit merkt op, dat het eigen werk er zou overschieten. den helder De Voorzitter zegt, dat het Zwanenwater niet in den steek mag worden gelaten, we moeten wel eens een beetje schipperen, nu er zoo weinig werkloozen zijn. De heer Kruit zou vrijgezellen, die den geheelen winter hebben „losgeloopen", in de werkverschaffing willen betrekken. De Voorzitter wil hiertoe direct nog niet overgaan, maar wanneer in Maart de zelfde toestand nog bestaat, zal spr. de idéé van den heer Kruit zeker in overweging nemen. De Raad gaat hierna in comité. Bij Brand- en Snijwonden, Pijnlijke Kloven, Ruwe handen en Schrale huid. Koedijk schuitje zich af begon te vragen, waar om toch de een z'n boterham met beste boe- renboter kon beleggen en de ander drie keer koffie van 't ouwe dik moest drinken... Maar ook begreep hij, dat wie daar verbe tering in wilde brengen zelf mèèr moest we ten, dan de doorsneeboerenmcnschen in die dagen. Hij zocht scholing in tooneeldile- tantisme, leerde zich daar vrijer bewegen, sprak veel met vooraanstaanden uit de vrij zinnig-democratische beweging, waartoe hij zich voelde aangetrokken. Hij werd corres pondent voor enkele gewestelijke bladen. Keesjebegon den ,Keeste wor- Een der vioniers voor lotsver betering der tuinbouwers van daag zeventia jaar. „Kees" Beets. Wie kent hem niet in Koedijk, in Alkmaar, aan de Lan- gedijken, ja eigenlijk in heel ons ge bied! Een man, die geslachten in Koe dijk heeft zien opgroeien, die het wel en het wee van de heele om geving 'n menschenleeftijd lang heeft meegemaakt, die vandaag zeventig jaar wordt. Deze verjaardag betee- kent voor hem meteen het afslui ten van een rijk levenstijdperk. De heer Beets heeft zich in de laatste we ken uit al „zijn" vereenigingen terugge trokken, gaat eersdaags naar Alkmaar. In het mooie Westerlicht zal hij zijn levens avond doorbrengen... Vele malen is hij de laatste weken gehuldigd, op ondubbelzinni ge wijze heeft men bij het zware afscheid getoond het werk van dezen pionier te waardeeren. En zoo zaten we dan, bij den heer Beets in zijn huisje-over-de-brug-op het-tweede-eiland-naast-den-smid en luister den en schreven... „Ze zullen me niet altijd even „lekker" ge vonden hebben, dacht Beets. al zeggen ze nu dat ik het zoo bést heb gedaan. Dit teekent! Inderdaad Beets heeft de critiek nimmer onder zich gehouden als hij dacht, dat gesproken moest worden. Hij, met z'n harde jeugd, had de misstanden in onze samenleving aan den lijve gevoeld en trachtte daar op zijn wijze verbetering in te brengen. Dan wordt men niet altijd even gauw en even goed begrepen! Hij kon in een half mudsmaat... Een harde jeugd... Tien jaar oud, van school af, men wist niet anders, een arbei derskind was gauw volleerd, wist gauw te vèèl. Knechtje bij een bakker, 12 jaar oud te rietscheren, weer of geen weer. Zwaar werk voor den kleinen tengeren Kees. Die zoo tenger was, dat z'n baas hem wel eens in een halve mutsmaat stopte. Zestien jaar: achter den ploeg en in de baggerschuit.. „Keesie, m'n arme joonje, moet jai nou al te prutzielen, riep een ouwe vrouw. Kees moest inderdaad... Merkwaardig dat zoo'n mecdoogenlooze jeugd soms zulke échte ge meenschapskerels kweekt. Gisteren hebben wc in de krant de geschiedenis van 't echt paar Harder uit Wieringerwaard verteld, die heel veel lijkt op die van Kees Beets. Aan het begin der nieuwe eeuw stapte Beets in het gemeenschapsleven. De aanleiding daartoe was eigenlijk heel simpel... Kees Beets was in die dagen „pikkenier", kleine scharrelaar, die mee „pikt" wat hij krijgen kan, en al varende langs de bouwersspul- t jes en de akkers al philosopheerende in z'n Veel hadden de „groote" boeren niet met hem op. Toen hij in 1905 voor 't eerst aan de groene raadstafel zou plaats nemen, na zes dikke boeren in den politieken strijd te hebben verslagen, was hij een eenzame. „Moet je der allien op of Kees", vroeg een buurvrouw, die zag dat alle collega's raadsleden Kees' huis voorbijliepen, zonder hem, zooals de gewoonte was, mee te ne men. Kees gong er allieen op of, een hééle durf Ja zei de heer Beets en z'n ge zicht begon bij die herinnering nóg te glimmen van plezier, in die da gen had de pers amper toegang. Ze werd geduld, een tafeltje en een stoel kon er niet overschieten, de verslaggever ging maar zoo'n beet je tegen de deurstijl aan staan te schrijven... En nou mopperen jullie als er geen thee en sigaren zijn- Maar jullie hebben gelijk hoor, 't valt niks mee om al die wijze woor den op te schrijven, eigenlijk moes ten jullie op stoelen met kussens zitten... Je meent 't? Natuurlijk! Enfin, Beets wist in die harde boerenbur- gemeester-en-wethouders koppen een beetje begrip van menschelijkheid te stompen, de pers kreeg een stoel en een tafeltje. En Kees werd meneer... 't Ging snel crescendo met Beets Van 1915 tot 1922 wethouder, voorzitter van het distributiebedrijf, bestuurslid in de commis sie voor de veenderij, ziekenfonds, begrafe nisfonds, ziekenhuisverpleging, wat niet al. Kerkelijk ontvanger en vooraanstaand coö- perator zoo tusschen neus en lippen door. En... hoe kan 't anders, volbloed Staats pensioenman. Mooie dagen, zei. Beets, samen met ouwe Jan Hart en Piet Visser nieuwe afdeelin- gen helpen oprichten. Loopen, weer of geen weer, uren lang, soms met 't schuitje. Jan Hart kon goed voordragen, Piet Visser goed schrijven cn ik goed praten. Een mooi stel. Piet Visser was een beetje wrak, als 't noo dig was droegen we hem de hekkies over. Schoorl, Schoorldam, St. Maartensbrug, Eg- mond, Bergen, waar zijn we al niet, ge- Maar 't ging; St. Pancras, Zuidscharwou, weest... Ja waar zijn ze al niet geweest, de pio niers voor lotsverbetering van den kleinen man... Wat hebben ze niet opgeofferd... Als jongere word 'je dan wel eens wat klein, zit je te draaien op je stoel, wil je eigenlijk liever weg wezen... Wat hebben wij met on ze auto's, onze motorfietsen en onze tele foons er nu weet van, hoe er vroeger gemar teld werd? En nu trekt wèèr een van de oude garde zich terug... Kees Beets..., die van kleine Keesje Beets, een groote meneer Kees Beets werd, hoe eenvoudig of ie ook is gebleven! W1ERINGERMEER Nu is het opletten en on middellijk ingrijpen, düs bij de eerste teekenen direct Asplrin nemenl HET BEPROEFDE GENEESMIDDEL BIJ GRIEPI Mijnheer de Redacteur, Vergun mij s.v.pl. een plaatsje in uw veel gelezen blad. Bij voorbaat mijn dank. Naar aanleiding van eenige vragen van een der Kamerleden aan Zijne Excellentie, betreffende voetbal cn Zondagsrust, Daar liet betrokken Kamerlid nogal felle critiek meende te moeten uitoefenen op het voet balspel, meen ik hier toch eenige opmerkin gen te mogen maken. Het voetballen mag somtijds wel eenfc wat ruw zijn en er zullen er wel zijn die hier niet welwillend tegenover staan, maar als men overal de puntjes op de i wil zet ten, betreffende de Zondagsrust, zou men m.i. ook wel eens een kijkje mogen nemen in het boerenbedrijf op het platteland, want ook daar wordt vaak de Zondagsrust ver stoord, doordat een boer met zijn maai- of harkmaohine van 's morgens 10 uur tot 2 a 3 uur in het land is te rammelen. M.i. mocht hier wel eens paal en perk aan ge steld worden, want als de boer het zoo druk heeft, dat hij het werk in en door de week, t.w. op werkdagen, niet af kan, laat hem dan een arbeider meer nemen. Er zijn werkloozen teveel en dezen willen heel graag een dagloon verdienen, als zij daar voor de kans krijgen. Welnu, laat hun op deze wijze de kans gegeven worden, dan zullen tenminste deze toch m. i. on waardige handelingen niet meer plaats heb ben, en verschillende menschen hier geen aanstoot aan behoeven te nemen. Want dit toch is even erg als het voetbalspel op Zondag. M. i. is dit ergerlijker, omdat men aan hot voetbalspel zijn genoegen kan heb ben. Maar als een boer op Zondag zijn hooi of koren gaat maaien, daar kunnen zich minstens eenige arbeiders aan ergeren en dat zijn toch ook menschen, al worden zij door sommige werkgevers wel eens anders betiteld. Dankend voor de verleende plaatsruimte, X X. Onbezoldigd rijksveldwachter. Bij beschikking van den Commissaris der Koningin in de Provincie Noord-Holland is benoemd tot onbezoldigd veldwachter der ge meente Wieringermeer, de heer Jacob Groen, jachtopziener in dienst bij de heeren P. Kool e.a. te Bloemendaal. Een opkomende griep. Mijnhardtjes stuiten haar voortgang. Doos 30 en 50 ct. een rustiger atmosfeer in euro pa. - de spaansche zaak loopt ten einde en de dreiging voor europa neemt af. - de diplomatieke strijd wordt belangrijker dan die op ®e slagvelden. japan en het eiland hainan. ilnrilr zoker ciprenaardid worden pe- mcl, d&t, zoodra de democratieën de lei- nemen in de Europeesche politiek er A()nJn Spra'ie is van een periode van her- voel *nluit*e* schijnen dc volkeren te 1 "at.de vredeskanscn stijgen, zoodra p .ftoritairen in de verdediging worden trpn fen' men zou mo£°n afvra- °f (,e Italiaansche persuitingen, als liii- vrede in ons werelddeel voornamc- 4: vy.9rden bedreigd door het oorlogszuch- liPt J.1,Ven der Westersche machten, zelfs op frim ,?0n .v°lk nog indruk vermag te ma- Rls^n we ons niet' dan ligt de fi- ilJLVan Chamberlain, die zich in Italië altüi Vcrto°nde in stemmig civiel met een vpi-Lk °?rrect opgerolde parapluie, nog te *ii« J* ln Peheugen. Het zou kunnen nnnfti« Cr heel wat courantenartikelen vimw Zün °*P de gedachte ingang te doen mirliton staatsman, de burger te juist rif> oif" Gen heer van militairen, nu «romen ken?6 WaS' wiens oorlogszucht geen terd«nneL00^ 7A) als «vol* van de <ebeur- *ratieon uCr at,s,p dagen hebben de demo- de overhand en het week-end heeft zich gekenmerkt door een welhaast onge kende rust en kalmte. Of die intusschen de stilte is vóór den storm, dat zal moeten blij ken. Al werd de groote rede van Hitlcr die was aangekondigd voor Dinsdagavond en die werd gehouden ter gelegenheid van de tewaterlating van het eerste Duitsche 35.000 ton pantserschip, met heel wat meer ver trouwen tegemoet gezien dan zijn rede, on langs gehouden voor het forum van den Rijksdag. Of dit vertrouwen juist is geweest, zal men vermoedelijk elders in dit blad gemak kelijk zelf kunnen beoordeelen. Zoo er in Europa spoedig moeilijkheden te wachten zijn, dan lijkt het het waar schijnlijkst, dat deze zullen voortvloeien uit verwikkelingen omtrent Spanje. Voorloopig zetten de republikeinen hun te genstand nog voort, al vraagt men zich af, wat ze daarmee hopen te kunnen bereiken. Dat de strijd een kentering te hunnen voor- deele zou kunnen nemen, behoort tot de practische onmogelijkheden. De laatste be richten in aanmerking genomen, hebben de regeeringspartij gangers het zoowel in Ma drid, Valcncia als Alicante reeds nu zwaar genoeg te verantwoorden en dit zal aan stonds, wanneer de troepen, die Franco in Catalonië heeft gebruikt, vrijkomen, nog wel erger worden. Voor de rooden is de strijd verloren. Wanneer ze doorgaan, lijkt de eenige ver klaring daarvoor te zijn deze, dat ze hopen wellicht met assistentie van Engeland en Frankrijk, Franco te kunnen bewegen tot een soort vrede, waarbij hen althans nog ecnigszins wordt tegemoet gekomen. Bekeken uit een militair standpunt, be hoeft Franco aan zulke pogingen zeker geen gevolg te geven. Met het naderen van het einde Aan den burgeroorlog beginnen echter andere overwegingen meer en meer van gewicht te worden. Zoodra de ^rijd is beëindigd, begint de wederopbouw, nemen economische overwegingen de plaats in van militaire. Zoo gaat het nu eenmaal altijd. In dit verband is van belang het blijkbare streven van Engeland en Frankrijk om met de regeering te Burgos tot een accoord te komen. Naar verluidt zou de zaak reeds de erkenning' van het Franco-Spanje door de beide Westersche grootmachten te verwach ten zijn. Men moet ten slotte over die economische belangen niet te licht denken! Altijd, na iederen oorlog komt het oogenblik, waarop dc soldaten naar huis worden gezonden. Daarmee is het tijdstip aangebroken, waar op deze menschen ieder voor zich hun ba lans kunnen opmaken. Waarop ze' aan de weet zullen komen, waarvoor ze gevochten hebben, waarvoor ze hun leven in de waag schaal hebben gesteld. Zelfs voor een over winnaar is dit altijd een hachelijk moment. Want helaas is de eind rekening voor den gcmecncn man niet altijd even gunstig. Daarom is de mogelijkheid zeker niet bui tengesloten, dat Franco tegen zekere belof ten, bereid blijkt te zijn enkele treden van zijn thans hoogverheven voetstuk naar om- laae te dalen. De machtspositie in het nieuwe Spanje zal men hem toch niet kunnen ontnemen. Het voet bij stuk houden der republikei nen wijst daarop, evenals de houding van Engeland en Frankrijk. Franco moét iets voor een dergelijke gang van zaken voelen. En ten slotte wijzen ook de Italiaansche persuitirigen in deze richting. Wanneer de ..Giomale d'Italia" schrijft ..Italië zal slechts voortgaan met zijn hulD aan Franco, ingeval dit noodig zou zijn voor de verdediging dier politieke overwinning, welke nog van buiten wordt bedreigd. Het is echter geenszins voornemens een eigen politieke overwinning op te leggen." Afgezien van het feit, dat we in Italië krachtiger houding hebben waargenomen, ten aanzien van Spanje wel eens een veel zoodat hier weer sprake is van een duide lijk retireeren, moet men bij die „bedrei ging van buiten" vermoedelijk niet denken aan een militair ingrijpen. De democratieën hebben dat tot dusverre steeds nagelaten, waarvoor zouden ze het doen, nu de positie der republikeinen practisch kansloos is ge worden Ze hebben thans betere troeven, be staande uit economische voordeden, welke Italië vermoedelijk niet kan bieden. Alles bijeen genomen daalt de kans, dat Spanje Europa in een oorlog zal voeren, met den dag. En dan? We doen het best de antwoording van die vraag aan de toekomst over te laten. Even nog moeten we melding maken van de bezetting door Japan van het eiland Hainan. Van dit eiland was een jaar gele den omstreeks reeds sprake. Japan retireer de toen voor de door Engeland en Frank rijk uitgeoefende pressie. Dat de heeren te Tokio ditmaal de stap hebben gewaagd, is tot op zekere hoogte een uittarten van de beide Europeesche mogendheden, die ech ter thuis vermoedelijk te zeer in beslag zijn genomen, dan dat voorloopig veel meer te wachten is dan een ernstig protest. Dat ove rigens reeds is uitgebracht. Tsjang Kai Sjek zette in een rede de be- teekenis van deze Japansche maatregel uit een, waarbij het gwicht er van vermoede lijk sterk werd overdreven, en hij echter wel gelijk zou heben gehad, toen hij aannam, dat de bezetting, op den gang van zaken ternauwernood van invloed kan zijn. Dus gaat het toch tegen anderen? We dienen daarbij te bedenken, daj Ja nan voor alsnog tot aan de hals in de moei lijkheden zit cn dat een land zoolang het nog in oorlog is, nooit kan spreken van uiteindelijke voordeelen. Indien Japan China cr onder brengt, zal het Hainan misschien kunnen behouden. Faalt Japan in China, clan is de bezetting van het eiland nooit meer dan tijdelijk, Noodslachtplaafs tc Koegras In de raadsvergadering van Den Helder van 21 Juni 1938 werd, overeenkomstig het voorstel van B. en W., besloten om de z.g. noodslachtplaafs te Koegras, gem. Den Helder, van de weduwe Van Stipriaan met ingang van 1 Juli 1938 in te huren voor den tijd van 9 maanden, alzoo tot 1 April 1939, zulks in verband met de door de plannen tot stichting Aan een nieuw ge- bouAv voor den gemeentelijken dienst A'oor sociale zaken naar voren gekomen noodza kelijkheid om ook voor het kantoor van den Vleeschkeuringsdienst naar een andere huisvesting om te zien. Plannen voor de huisvesting van dezen dienst en de oprichting van een noodslacht plaafs zijn thans in bewerking. De uitvoe ring daarvan zal ecliter nog goruimen tijd vorderen, zoodat het noodig'is de huurover eenkomst. te verlengen. De weduwe Van Stipriaan verklaarde zich op een daartoe door B. en W. gedaan verzoek bereid de noodslaclitplaats te Koe gras tot 1 Januari 1940 aan de gemeente op dezelfde vooraarden te blijven verhuren. B. en W. stellen daarom voor de z.g. noodslachtplaafs te Koegras van de weduwe van Stipriaan met ingang van 1 April 1939 in te huren voor den tijd van 9 maanden tegen een huurprijs, berekend naar f 300.— per jaar, en overigens op de vooraarden, vervat in de huurovereenkomst A'an 18 Sep tember 1930. SINT MAARTEN EERVOL ONTSLAG BURGEMEESTER KLERK. Bij Kon. Besluit van 13 Februari 1939, is aan den heer A. Klerk, op zijn verzoek met ingang van 1 April 1939, eervol ontslag ver leend als burgemeester der gemeente Sint Maarten, met dankbetnigiing voor de lang durige diensten in die betrekking bewezen. WIERINGERWAARD N.S.B.-vergadering. Zooals men in een advertentie in dit blad lezen kan, is Vrijdag 24 Februari a.s. in de zaal van den heer Breed alhier een bijeen komst georganiseerd, door de N.S.B., Avaarin de heer Rost van Tonningen als spreker zal optreden. BARSINGERHORN Veefonds. In de gehouden vergadering van het Vee fonds Barsingerhorn, Averd de omslag over het afgeloopen kwartaal bepaald op f 1.80 per koe.

Schager Courant | 1939 | | pagina 5