Predikbeurten Marktberichten Uit onze omgeving t zand. jaarvergadering ziekenhuisver. pleging. Er komt een controleerend ge* neesheer. De vereeniging voor Ziekenhuis verpleging „Noord-Zijpe en Callantsoog" kwam giste ren, ten liuize van den heer Kreijger, in .vergadering hijeen. De voorzitter opent met een kort woord van welkom de 8ste jaarvergadering, in het tbijzótider worden begroet de heeren van der Sluis, vertegenwoordiger van 't algem. arm bestuur, en dokter Swaters van Julianadorp Het bestuur meent goed te doen over te gaan tot het aanstellen van een controlee rend geneesheer, de kosten bedragen hier voor per lid 4 cent. Met algemccne stemmen wordt het bc- fluit aangenomen. Per 1 Maart a.s. treedt het in werking. De voorz. heet den" heer dr. Boerrna, die in middels is binnengekomen, hartelijk wel kom; het doet spreker veel genoegen, dat dokter nog tijd heeft gevonden aanwezig te zijn. Jaarverslag. Het ledental in begin 1938 bedroeg 1741, en op het einde des jaars 1809. Overleden in totaal 18 personen, waarvan 4 in het ziekenhuis. Voorz. dankt den lieer Meijer, (secretaris) voor zijn mooi verslag. Financieel verslag penningmeester De heer Elzer brengt op duidelijke en uitgebreide wijze verslag uit: ontvangsten 1938: inleg f 80.75, omslag f 3703.76, rente 1 46.24, totaal f 3S30.75. Uitgaven: verpleeg- geldcn f 2810.25, vervoer f 214.50, admini stratie f 200, bodeloon f 281.70, overige on kosten f 184.01. Totaal f 3690.46, een voor- doelig saldo van f 140.29. Reserve in totaal f 1524.48. Voorzitter zegt, als wij de verslagen van andere vereenigingen nagaan, mogen wij nog niet wanhopen, al zal het ook nog wel eenige jaren duren, alvorens wij weer ge heel op peil zijn. De heer Tesselaar brengt rapport uit na mens de financicele commissie. Spr. moet allereerst dank zeggen, uit naam van bo vengenoemde commissie, aan de leden, voor de goede verstandhouding en verder aan de heeren penningmeester, administrateur, se cretaris, voor de goede rapporten, in het bijzonder den heer Elzer end en heer Lau- Wen. Voorzitter dankt den heer Tesselaar. die aftreedt. Voor den heer Tesselaar wordt de heer Kramer met algemeene stemmen ge kozen. Mededeelingen betreffende de Cen trale of Federatievergaderingen. De heer Elzer biedt zijn verontschuldi ging aan den voorzitter, daar hij, wat hem nog nooit was overkomen, in het geheel de uitnoodiging niet heeft doorgelezen, maal ais hoofdpunten, welke behandeld zijn in <te centrale vergadering te Alkmaar, kan vernield worden: voldoende rèservcering en aansluiten bij het instituut van controlee ren de genee'shebrcii. Daarna brengt voorzitter in het kort ver slag uit van de Federatievergadering te Utrecht. Bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden zijn de heeren A. Toes J. Kreijger Jochz., C. de Leeuw, en B. Elzer. De heeren Kramer en Dekker wer den niet de stemming belast. Met bijna algemeene stemmen werden zij herkozen. Rondvraag. Deze levert niets op. Het bestuur vraagt nog even de aandacht van de leden voor artikel 2, alinea 2 en voor art. 17 van het reglement, daar het - soms voorkomt, dat vertrek of verhuizing hebben plaats gevonden, zonder dat hier van kennis, werd gegeven. Een en ander zou tot gevolg kunnen heb ben, dat recht op vergoeding komt te verval len. De heer van der Sluis dankt de aanwezi gen voor de gesproken woorden, tot hem gericht, spr. feliciteert het bestuur voor de goede samenwerking en genomen besluiten, spr. is zeer erkentelijk voor bet goede werk van de ziekenhuisverpleging in deze gom. Voorzitter dapkt wederkeerig den lieer van der Sluis, en spoort een ieder aan als nog lid te worden, van de Vereeniging Zie kenhuisverpleging. Jubileum. Onze plaatsgenoot, de heer Blauw, herdacht gister den dag, dat hij voor 25 jaar, ambt aanvaardde als hoofd van het post kantoor alhier. Door het bestuur van plaat selijk belang is aan den jubilaris een ca deau aangeboden. Burgerlijke Stand van 10 t.m. 16 Februari 1939. Geboren: Wiegert, zoon van Wieger Veen- 'fra en Rinske van Dijk. Grietje, dochter v. Comelis Mak en Trijntje Grietje Heneweer Getrouwd: Jan Glim, 22 jr., landarbeider «n Trijntje Oostwouder, zonder beroep, bei- wil te Zijpe. CALLANTSOOG Bouwvergunning hoor B. en W. is aan den heer Johs. Va der te 't Zand vergunning verleend tot het flómven van een woonhuis aan den Ooster- nabij het dorp. Herhalingsoefeningen. De dienstplichtige Jb. van Scheijen van da lichting 1933. behoorende tot het. korps Moforclienst is opgeroepen om voor herha lingsoefeningen in Werkelijken dienst te konten. HARENKARSPEL Bannebelangen. In de gisteren te Tuitjenhorn gehouden Vergadering van de vereeniging voor Banne belangen, is in de vacature P. Borst Azn. candidaat gesteld de heer P. Dekker. BARS1NGERHORN ANNA PAÜLOWNA Slooping raadhuis gegund. De slooping van het oude raadhuis (met oplevering van 't puin en ophooging van T terrein), is gegund aan den heer G. P; van Wel van Diernen, die met f357.de hoogste inschrijver was. Particuliere Ziekenfonds bedreigd? De Ziekenfondsstrijd op Texel, welke ge voerd wordt tusschen de Maatscliappij tot Be vordering der Geneeskunst en een particulier fonds, schijnt een stimulans te zijn voor eerstgenoemde instelling, het ook in den pol der weer eens te probeeren. De beide plaat selijke geneesheeren staan hier, aldus werd ons verzekerd, geheel buiten. Waarschijnlijk zal het verloop op Texel worden afgewacht, om daarna eventueel een meer algemeene actie tegen de particuliere fondsen in te zetten, waarvan dat van An na Paulowna allereerst aan de beurt zou zijn. BREEZAND. VERGADERING MIDDENSTANDS- VEREENIGING. Contributieverhooging In 't zicht. De Neutrale Middenstandsvereeniging ver gaderde gisteravond bij den heer Jb. Borst. Nadat de heer C. Kaan had geopend, werd een oogenblik stilte in acht genomen, om den overleden Bondsvoorzitter, den heer E. D. G. Schürmann, te gedenken, die zoo veel voor den middenstand heeft gedaan. De goedkeuring der notulen, werd gevolgd door een bespreking van een propagan da- avond op 28 Februari. De K.L.M.-film, die dan vertoond wordt, en waarin men kennis maakt met het bedrijf op Schiphol cn ook de reis naar Indië cn verschillende routes in Europa in beeld zijn gebracht, is niet alleen interessant, maar ook leerzaam. Op 2 Mei a.s. bestaat de afdeeling 25 jaar. Dat. moet natuurlijk herdacht worden en feestelijk. Het doel is met eigen krachten een gezellige» avond te organiseeren. De schriftelijk ingekomen vraag van het Distrietsbestuur: hoe men stond tegenover het bonnenstelsel, deed weer een geanimeer de gedachtenwisseling ontstaan over dit reeds meermalen behandelde onderwerp. Het antwoord aan genoemd bestuur zal luiden: de afdeeling is vóór afschaffing van het bon nenstelsel, doch niet tegen een St. Nicolaas- attractie, zooals die hier eenige keeren is geweest. Het bekende schrijven van den Bond v. Staatspensioen gaf het afd. bestuur aanlei ding zich tot het Hoofdbestuur te richten met de vraag, wat. dit van behandeling in de afdeelingsvergadcring dacht. Daar nu een maal over premievrij staatspensioen verschil lend gedacht wordt door de politieke par tijen, achtte het hoofdbestuur behandeling van dit onderwerp in de neutrale midden standsver. niet gewenscht. De heer Hooimijer was het daarmee eens; voor den heer Harder woog het zwaarst dat verzorging van de ouden van dagen een middenstandsbelang is. Tenslotte werd op voorstel van den voorzitter de discussie maar gesloten. Bij de rondvraag werd nog besloten, op de agenda van de volgende vergadering een voorstel tot verhooging der contributie van f3 op f4 te-plaatsen, en deze dan niet ineens maad tweemaal 's jaars f 2 te innen, waarna sluiting volgde. KOEDIJK Verkooping. Gisteravond werd in „de Fortuin", ten overstaan van Notaris J. Koomen te Wierin- gerwaard, publiek verkocht, het dubbel woonhuis met bouwgrond, eigendom van de «•ven yan nu wijlen den heer Jb. Keuning, alhier. Kooper werd de heer C. Borst, alhier yoor f 1S5G. EEN LEERZAME REIS. "Woensdag hebben 30 dames en 1 heer per H.A.B.O.-bus een bezoek gebracht aan het Provinciaal Electrisch Bedrijf te Bloemen- daal. Men werd allerhartelijkst ontvangen. Niet alleen werd de inrichting bezichtigd, maar tevens werd den cursisten getoond hoe voordeelig het gebruik van electrischen stroom is. Een film verduidelijkte een en ander nog. Omtrent de verlichting der hui zen vernam men tal van wetenswaardige bijzonderheden. Het is dan ook een interes sante en leerzame reis geweest. Het slot was een welverzorgde koffietafel. DE LAATSTE EER. Gisteren vergaderde de vereen. „De Laat ste Eer." De 2e voorzitter de. heer P. Hart opent en drukt zijn voldoening uit over het afgeloopen vereenigingsjaar. Spr. is dank baar voor de goede samenwerking met hét personeel. De notulen en jaarverslagen worden goed gekeurd. De rekening der penningmeeste res geeft een eindcijfr aan van f 1111,20A met een winst van f 175.12At. en een totaal bezit f 1411.79. De rapporteur der commissie, de heer P. Mulder Sr., adviseerde tot goedkeuring. Conform besloten. Voorzitter dankte mei. M. Klomp-Wink voor haar goede beheer en deelt voorts me de dat inlichtingen zijn ingewonnen voor mogelijke herverzekering bij een verzeke ring Mij., doch dat dit met zich mee zou brengen een aanzienlijke vetrhooging der contributie. Vcrdpre stappen in deze, lijken het bestuur overbodig. Er wordt contact gezocht met de federatie van begrafenisverenigingen. Voorz. deelt nog mede, dat de vereen, thans 718 leden telt; dit beteekent dus een achteruitgang van 6 leden. 14 maal deed de vereen, dienst en wel hij 10 leden cn 4 n iet-léden. De aftredende bestuursleden de heeren P. Hart en Jb. Modder worden herkozen. In de vacature van wijlen den heer W. de Geus wordt gekozen de heer K. Mol. Tot lid der Controle commissie benoemt men den heer L. Visser. Rondvraag. Bij de rondvraag wordt, op voorstel van den heer M. Mulder besloten een nieuw© moderne stalen baar aan te schaffen. Tevens wordt besloten een schrijven te richten aan B. en W. om het klokluiden voor serfgevallen zelf te mogen laten uitvoeren. De heer Jn. Ploeger brengt naar voren het nut van federatief verband. De vergadering spreekt zich in principe uit voor aansluiting bij de federatie en geeft het bestuur machtiging deze aangele genheid verder te regelen. Hierna sluiting. WIERINGERMEER Nieuwe ontvanger. Bij K. Besluit is met ingang van 15 Maart 1939 benoemd tot ontvanger en ambtenaar van den burgerlijken stand van het Open baar Lichaam „de Wieringermeer", de heer P. J. Cramwinckel, thans adjunct-commies le klasse ter secretarie der gemeente Leid- schendarn. De nieuw benoemde is 26 jaar oud en ongehuwd. SCHAGEN UITVOERING CHR. GYMNASTIEKVER. •EXCELSIOR". Na het zingen van Psalm 105 vers 1 en na gebed, spreekt de voorzitter der vereeni ging, de heer Baayens een openingswoord, waarin hij zijn genoegen uitspreekt, over de groote opkomst. Een woord van hulde wil spr. brengen aan den leider, den heer Iloff- man, die in zoo'n korten tijd met de ad- spirantjes zooveel bereikt heeft. De hoofd schotel van liet programma vóór de pauze wordt verzorgd door de meisjes en jongens van de adspiranten-afd. Allereerst krijgen we te zien vrije oefeningen en paard-oefe ningen, door de meisjes afd. II cn jongens afd. I en III, die op vlotte wijze'afgewerkt worden. Van de jongste jongensafdceling zijn van de zes deelnemertjes er echter door omstandigheden vier verhinderd aan de uit voering deel te nemen, zoodat twee peuters dit 'nummer alleen moeten volbrengen, wat zij tot aller tevredenheid doen. Dan ver schijnt de sterke man ten tooneele, een Italiaan, die op bewonderenswaardige wijze met halters van 200 en 300 kilo omspringt, al waren ze van bordpapier. Tot groote hila riteit der toeschouwers bliikt dit dan ook werkelijk het geval te zijn. Na de brug- oefeningen van de meisjes afd. II, vrije oe feningen jongens afd. II en paardspringen jongens afd. I, vertoont de heer Hoffman eenige keurige staaltjes van zijn kunnen. Ter afwisseling volgt een kort tooneelstukje van twee hengelaars, waarvan er één het bestaat om een kabeljauw te vangen. Enkele vrije oef. worden gevolgd door het opmarcheeren van alle jongens- cn meisjes- leden, onder het zingen van het turnlied. Dit had wel wat netter verzorgd kunnen worden. De heer Baayens verwelkomt hier na de afgevaardigden van enkele zusterver- eenigingen, o.a. avn de gynmastickver. Ly- curgus, de Arbeiderssporthond en de pers. Spr. wist dat de fa. Trapman uitstekende medewerkers had, maar merkte nu ook nog dat daar goede musici onder schuilendit aan het adres van den verslaggever, die een pianonummertje weggaf). De heer Schoorl spreekt een propagandr- woord cn wekt de ouders op hun kinderen als adspirantjes op te geven. Religieuze bezwaren behoeft men niet te hebben. Wel heeft Paulus gezegd, dat lichamelijke oefe ning niet van groot nut is, maar dit moet men niet letterlijk nemen. Voelt men zich te oud, welnu treed dan als donateur toe. Het gedeelte voor de pauze wordt besloten met een grappig tooneelstukje „De Inkwar tiering", waarin een rijkgeworden familie, een soldaat ingekwartierd krijgt, die de uniformjas van een zijner superieuren naar den kleermaker moest brengen en nu door de familieleden voor een werkelijken majoor gehouden wordt. Dat zich hierbij allerlei vermakelijke complicaties voordoen, valt licht te begrijpen. De spelers werden dan ook door liet publiek met een hartelijk ap plaus beloond. Na de pauze is de beurt aan de dames- en hecrenleden. Keurig werk wordt er voor al door de heeren geleverd aan het hoogrek en op de brug. Een woord van hulde moe ten wij brengen aan den heer-Hoffman voor zijn buitengewoon fraai werk. Ook mogen wij den heor-I^ Schoorl- een pluimpje niet WIERINGEN Onderhandsche verkoop. Naar we vernemen, heeft de heer Ant. Keijzer, onderhands aan den heer N. Met selaar in de Noorderbuurt alhier verkocht liet perceel land genaamd „Krocht bij Jan Vermeulen". Nederl. Bond van Boerinnen e.a. Plattelandsvrouwen. De afd. Wieringen van bovengenoemden bond hield Donderdagavond j.1. in de foyer van Cinema de Haan een lezing, alwaar mej. Chr. v. d. Weide sprak over „Kennis van stoffen en gezondheidsleer". Te ruim 8 uur heette mevr. BakkerKunt de aanwezigen en wel in het bijzonder de spreekster welkom. Mej. v. d; Weide, Ieerares aan het land bouwonderwijs te Alkmaar, verkrijgt hier na het woord. In het eerste gedeelte behandelt spreek ster de stoffen en dan allereerst het katoen Spr. behandelt dit vanaf de katoenplant tot draad. Hierna komt het linnen aan de beurt. Spr. vertelt weer de geheele bewerking. Een ka toenen weefsel is glad, een linnen weefsel is oneffen, glanzend en koud, maar veel duurzamer dan katoen. Bij het onderwerp wol wijst spr. vooral op de goede behande ling van deze stof. De zijde wordt gespannen door de zijde rups cn spr. geeft de dames te raden hoe veel meter zijdo er op één cocon zit. Dit blijkt 3000 meter te zijn. (Geen der dames had het geraden). Kunstzijde wordt hoofdza kelijk gemaakt uit hout. Ook keper, satijn, kapok, fluweel, en pluche worden door spr. op een onderhou dende wijze behandeld. Na de pauze behandelde mej. v. d. Weide meer de verbruiksarlikelen. Hoe deze be reid moesten worden om de hoogst moge lijke voedingswaarde te behouden, waarbij we verschillende interessante en leerzame dingen te hooren krijgen. Van de gelegenheid om vragen te stellen werd door eenige dames gebruik gemaakt, welke allen tot genoegen beantwoord wer den. Aan het eind sprak mevr. Bakker—Kuut een slot- en dankwoord. „PRO REGE". „Niet in Eigen Kracht." Gisteravond hielden de meisjesvereeniging „Niet in Eigen Kracht" en de jongelingsver- ecniging „Pro Rege" in hotel De Haan hun jaarvergadering. Bij de opening te half acht was de zaal lot in alle hoeken gevuld. Cand. J. van Eer den liet zingen psalm 33 vers 1, met orgel begeleiding van den heer Bruin. Hierna ging spreker in gebed voor, waarna hij voorlas een gedeelte van psalm 95. De heer V. Eerden heet dan de talrijke aan wezigen welkom, waarna do Meisjesvereeni ging op heel origineele wijze het jaarver slag uitbrengt, waaruit blijkt dat do ontvang sten zijn f 116.21, uitgaven f 9S.0G. Batig sal do f 18.15. Voor de buitengewone wijze van uitbren gen kregen de dames Jansen—v. Zweden een hartelijk applaus, onthouden. Het paardwerk van de dames viel niet mee, maar de vrije oefeningen vergoedden veel. Voor variatie in dit ge deelte zorgden drie vrijstertjes uit Schie dam, die in een liedje hun antipathie tegen de mannen bezongen. Bijzonder in den smaak van het. publiek vielen de rhythmische oefeningen van een vijftal dames, zoo zelfs dat ze nog eens herhaald moesten worden. Hiermede is het eigenlijke uitvoering programma afgeloopen. De heer Baayens biedt nu aan den heer Timmerman voor zijn verleende medewerking, bloemen aan, en ook de pianiste van dezen avond, mej. Rus, ontvangt als blijk van waardeering bloemen. De heer Hoffman krijgt een fraaie leeslamp in ontvangst te. nemen. Na de verloting siuit voorzitter met ge bed dezen mooicn avond. Al met al kan Excelsior op een buiten gewoon goed geslaagde uitvoering terug zien en de aanwezigen zullen zeker voldaan naar huis gegaan zijn. DE AANHOUDER WINT. Zoo denkt blijkbaar de Officier van Jus- tiefie avn de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar er ook over. Opnieuw heeft hij hooger beroep aangeteekend in de strafzaak tegen Arend Sch., een van de slachtoffers in de Schager belastingzaken, die, n-vr men weet, door de Alkmaarsche rechtbank vrijgesproken werd. MARKTOVERZICHT. Volgens de berichten van elders, was de markt hier wat den handel betrof, dezen keer zeer trekkend. Het viel lang niet mee om een hoogen prijs te noteeren en in ons marktbericht is een notecring opgenomen van f240, maar later op den dag is er een koe verkocht voor f250.aan den heer H. Mooij, Den Helder, afkomstig van den han delaar C. Baars alhier. Volgens den laatste kon de koe niet meer gelden dan 32 ct. De handel in kalfkoeien was goed, de noteering was niet hooger dan f260.De beste koeien werden wegens het gure en koude weer in den stal verhandeld. Deze waren afkomstig van den heer R. Schoen, die er 4 verkocht voor f 300.per stuk. Het waren Groninger koeien. De handel in geldekoeien was zeer kalm. De handel in vaarzen was ook lang niet wild, hoogste notecring f160.—. Gras- kalveren waren nu juist niet zoo goedkoop, handel goed, hoogste noteering f70.Groo- 1e aanvoer van nuchtere kalveren; deze no teering was weer lager bij de vorige week, toch een goeden handel. Aardige paardenmarkt, dank zij de heeren Kieft en Slammes. Mooie paarden waren er aangevoerd, het. getal geleek er op; hoogste noteering f 400. De handel in vette schapen was zeer matig. Overhouders handel stug. Overhóuders voor den dood werden nog verkocht voor 17 gld. Van de vette varkens was weer een cent. af bij de vorige week. De duurste golden 2SA ct. De handel in vette varkens was vrij góed. De 7-weeksche biggen golden van f 10—13. De 12-weeksche biggen golden van f 1317. Handel goed. Goed hebben wij een langen tijd niet genoteerd. Van bokken en geiten geen noteering. Weinig kippen en konijnen aangevoerd; handel was natuurlijk goed. Bezoek en aanvoer belangrijk beter dan de vorige week. - - Namens „Pro Rege" bracht de heer J. Terp stra een keurig verslag uit, waaruit bleek, dat de ontvangsten waren f 156.53%, uitgaven f 114.67, saldo 141.86%. Mej. A. v. d. Meulen hield een inleiding over: „De rijke jongeling", waarna de beide vereenigingen zongen: „O Heilige Stad". Een aardige Samenspraak: „De Opstandi ge", uit den tijd van omstreeks 1840, werd vervolgens door de Meisjesvereeniging voor het voetlicht gebracht. Onder tusschen wer den de aanwezigen van thee en koek voor zien, waarna de gelegenheid tot complimen- tceren werd opengesteld. Complimenteeren. Hiervan werd gebruik gemaakt door ver tegenwoordigers (sters) van onderstaande vereenigingen: Gereformeerde Kerkeraad; Mannenvereen. te H.hoef; Manncnvereen. te Den Oever; Vrouwen vereen, te H.hoef; Ivna- penvereen. te Den Oever; Kleine Meisjesver- cen. te Den Oever: Chr. Jongemannenx erecn. te H.hoef; Chr. Meisjesvereen. tc II.Hoef; Meisjes vereen, te Slootdorp. Schriftelijke wenschen waren ingekomen van: Vrouwen- vereen. te Den Oever; J. V. te Den Helder! J. V. te Anna Paulowna; Meisjes vereen, te Middenmeer; J. V. te Koegras. Nadat de heer v. Eerden allen bedankt had voor de beste wenschen, zong de Meisjesver eeniging nog een lied, waarna mej. H. Jansen voordroeg: „Harmonie?" Na de pauze deed mej. A. Ellens een voor dracht, terwijl J. C. v. Breugelen een inlei ding hield over Levensvulling. Iets geheel nieuws was zeker de samen spraak De Boekwinkel, echt iets origineels. Ook (Je voordracht De oude vrijersbond en de samenspraak: Een expeditie naar Zuid- Afrika brachten danig de lachspieren in werking. De voordracht De nieuwe tompouse, was meer ernstig. Heel bijzonder was de voordracht „Boer Jansen en de luchtbescherming", vooral het dialect in deze voordracht was uitstekend. Nadat tot slot de Meisjesver. nog een lied gezongen had, sprak cand. v. Eerden een slotwoord, waarin hij bijzondere woorden van lof toezwaaide aan den heer Bruin, den begeleider van den avond en mej. Maaike Ippel, presidente van de M.V., die beide vertrekken van Wieringen. Na het zingen van psalm 72 vers 11 ging de heer Jansen voor in gebed, waarmede de avond besloten werd. ALKMAAR DE HEER COUWENHOVEN RAADSLID Nadat in de vacature van Druilen ver schillende op de candidatenliist voorkomen de personen weer de revue zijn gepasseerd, heeft de heer Couwenhoven, na het bedan ken door den inmiddels uit de partij getre den heer Torenvliet, de zetel aanvaard. Met uitzondering van de zetel van den heer Bonsema zijn dus nu de resteerende vijf S.D.A.P. plaatsen alle weer door eigen le den bezet, BROODOORLOG IN ALKMAAR? Een Alkmaarsche broodfabriek heeft de broodprijzen plotseling sterk verlaagd. Het is niet uitgesloten, dat de particuliere bak kers noodgedwongen zullen moeien volgen en dus een broodoorlog zal onlslaan als thans in den Helder in volle hevigheid woedt. Gevraagd een werkjongen, die goed kan ploegen, bij A. RUITENBURG, Lotweg 8, Anna Paulowna. dagmeisje gevraagd, niet beneden 16 jaar, bij K. BE-KKER, Kapper, St, Maartensbrug. HOOGWOUD AARTSWOUD. Jubileum Rundveefokvereeniging. Op de agenda van de algemeene vergade ring van bovengenoemde vereeniging, welkè 22 Februari a.s. in het café van Wed. Re- nooij aan de Gouw wordt gehouden, staat o.a. vermeld 25-jarig bestaan der vereeniging. In December 1913 opgericht, begon de ver eeniging in 1914 met 11 leden. Voorzitter en secretaris waren de heeren J. Schagen en C. Zeilemaker. De eerste is overleden en Zeile- maker vertrokken naar Twisk. Als controleur-stamboekhouder werd aan gesteld de heer Joh. Veerman, die nog he den in functie is en dus ook als zoodanig jubileert. Dat de vereeniging zich in een grooten bloei mag verheugen, bewijst wel het feit dat ze thans de grootste fokyereenigïng is van Noordholland met 53 leden en een con trole over ongeveer 1100 melkkoeien. Werden in de eerste jaren de boekhouding, het onderzoek en de monsterneming, alleen verricht door den controleur, thans heeft de heer Veerman drie monsternemers in dienst. De tegenwoordige secretaris-penning meester, de heer Koorn, is het ecnigste li(l vanaf de oprichting en viert dus ook gelijk dit jubileum. Het zal de vereeniging zeker op de alge meene vergadering niet aan sympathie ont breken! ZONDAG 19 FEBRUARI. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. P. II. Kapteyn. Kerkkoor. Burgerbrug, zie St. Maartensbrug. Eenïgenburg, voo»*m. 10 uur, Ds. v. d. Poel. St. Maartensbrug, voorm. 10 uur, Ds. van Wïchen. Oudesluis, zie Schagerbrug. Petten, geen dienst. Schagerbrug, voorm 10 uur, Ds. Witkop. Julianadorp, 's av. 7.30 uur, Ds. v. Wichen. Huisduinen, geen dienst. Dirkshom, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. Onderwerp: Het Raadselboek des I. evens. Heërhugowaard, nam. 2.30 u.» Ds. de Leeuw Nieuwe Xiedorp, voorm. 10 uur, Ds. Krop. Winkel, nam. 2 uur, Ds. Boeke. Veenhuizen, geen dienst. Oude Niedorp, geen dienst. Westerland, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Wieringerwaard, voorm. 10 üur, Ds. Van Beek. Aartswoud, voorm. 10 uur, Ds. Los. Hoogwoud, 's av. 7 uur, Ds. Baudet. •Rarsingerhorn," geen dienst. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur, Ds. Vorstman. Groet, voorm. 10 uur, Ds. Boeke. 11.15 Zondagsschool. Schoorl, zie Groet. Warmcnhuizen. geen dienst. Bergen, nam. 7 uur, D. v. d. Koehoorn. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, voorm. 10.30 uur, Dr. Alb. Vis, van Texel. Hippolytushoef, vm. 10 uur, Ds de Wilde. Den Oever. nam. 7 uur, Ds. de Wilde. Broek op Langen dijk, voorm. 9.45 uur, Ds. Mr. J. A. Oosterhaan de Lijdensweek). Geref. Kerk. Schagen, vm. 930 uur. Cand. Wamsteeker. Nam. 5 uur, Cand. Wamsteeker. Kolhorn, voorm. 9.30 uur. Ds. Visch. Nam. 2.30 uur. Ds. Visch. Evangelisatie. Schagen. voorm. 10.15 uur, Ds. D. E. Boeke, van Haarlem. Nam. 7 uur, Cand. J. de Tombe. v. Leiden Breezand, voorm. 10 uur, do heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Wieringerwerf, voorm. 9.30 uur, Dr. Oort- huvs, van Amsterdam. Slootdorp, voorm. 9.30 uur. Cand. Nijdam. Middenmeer, nam. 2 uur, Cand. Nijdam. Hinpplvlushoef. (zaal Vèerdig), 's av. S uur, Jougdbijeenknmst. Schagerbrug, Bijeenkomst Chr. Jongeman- nenvercen.. Woensdagavond 8 uur, in Evangelisatiegebouw. Schagerbrug 's av. 6.45 uur (in de zaal bij Zuidscbarwnudc), Cand. Vink v. Utrecht. The Star of Hope Mission. Julianadorp. 's av. 7 uur, de heer H. van Doorn, van Alkmaar. Julianadorp (Dinsdag *21 Fcbr)., 's av. 7.30 uur, de heer Zijlstra, van Zeist. E. V. „Maranatha". Bergen (dr. v. Peltlaan 1), voorm. 10-30 uur, Ds. Lodder, van Bussum. SCHAGER EIERVEILTNG. 16 Febr. Aangevoerd: 50.000 kipeieren 2.95—3.50, per 100 stuks. HELDERSCHE ETERVEILING. 16 Febr. Aangevoerd: 28865 kipeieren 5*?54 Kg. 2.80—3, 55—57 Kg. 2 90—3.20, 58—60 Kg. 3— 3,40. 61—63 Ke. 3.30-3.60, 64—70 Ke. 3.40— 4, 110 eendeieren 2.90—3. per 100 stuks. WARMF.NTTUTZEN. 16 Febr. Ronde kool 4.30—7 70. ^pIp kool 4 406 50. Deensche witte kool 3.604.50, drielin^v^ uien 3.40. uien 4.30—5.60. groveu ien 4.46 —4.80, peen 3.20—4 20. Aanvoer: 79.300 Ke. roode kool. 16.100 K<r. eelp kool. 24.200 Kg. Deensche witte kool.j 6025 Ke. uien, 3900 Kg. peen. NOORDSCHARWOTTDE. 17 Febr. Uien 330450: dn'elineen370330; grove 410460. peip nep 250; peen 220420: kleine neen 130270: kroten 1—350; roode kool 430 680 rrnlp. knol 4(0—020 BROEK OP LANGEND IJK. 17 Febr. Voorloonig bericht. Uien 330—460; drielin gen 220—290; grove 350—470; stek 60—80: neen A 210—R 4 C 4.—: kroten 34O-390* -nod* kool 440630; «rele kool 490—710 nrcOETC OP T.AVGFVDT.TK. 16 Febr. 7300 kg. nien (30—540: drie"™pn 3—320- *'ÓVP 460"90; 5300 krr neen 370410; klei neen 150—240; 500 ke kro'en 220—360: "1000 kg roodp kont 460—750: 63000 ke. ge le kool 520-r-680 73000 ke. d. witte kool 330—430,

Schager Courant | 1939 | | pagina 3