De werkverschaffings ellende in Heerhugowaard Rijksinspecteur van tle werkver schaffing beschuldigde den bur gemeester van nalatigheid en de secretarieambtenaren van ondes kundigheid... En toch heeft St. Bureaucratius de schuld ZONDERLING ANTWOORD VAN DE RIJKSINSPECTIE IN TEGENSPRAAK MET VROEGERE VERKLARINGEN. (van onzen eigen verslaggever). De werkverschaffingsmisère in de Heerhugowaard is een treffend voor beeld van ambtelijke overbodighe den en verbluffende paragrafengoo chelarij. Leerzaam, om in te zien dat de werkverschaffing het meeste werk verschaft aan de heeren ambtenaren Vel na vel wordt volgetypt door de cyclostyle gedraaid, geparafeerd, ge verifieerd, gecontroleerdMaar het werk zélftraineert. En soms op ergerlijke wijze. Vaak zijn er be paald zonderlinge omstandigheden bij het werkverschaffingsdrama. On ze verslaggever ondervond dit giste ren Uit het verslag van de raadsvergadering der gemeente Heerhugowaard van 26 Ja nuari 1938: „Wethouder Krom meent, dat de tuinders- „baggerregeling het loodje moet leggen. ,'t Wordt veel te laat. „Voorzitter zegt, dat dit wel zal schikken. „Het aantal aanvragen is erg tegengeval len. Er is aan de opzet niets veranderd, „alleen zijn eenige gegadigden geschrapt, „die baggeren naar de meening van B. en „W. wel in vrij bedrijf konden laten ver- „richten. Dit was het begin van een nieuw hoofd stuk in de lijdensgeschiedenis van de werk verschaffingen te Heerhugowaard. De vo rige kapittels gaven een stillen strijd tus schen den burgemeester, den heer Sutrnan Meijer, die als standpunt heeft: vóór alles gemeentelijke werkverschaffing tot nut van het algemeen en verfraaiing van het dorp, en enkele agrariers-raadsleden, die door de ze opvatting den boeron en bouwers te kort gedaan zagen. Immers, wie voor de gemeen te slooten graaft, kan niet tegelijkertijd bag geren volgens de bekende baggerregeling, welke beoogt door rijksbijdragen verwaar- loozing der landerijen wegens betalingson- macht, van de eigenaren te voorkomen. In- tusschen deden de arbeidersniets, ze baggerden niet en ze slootten niet, maar gingen ledig en ontvingen steun. Toen ging men mompelen in de gemeen te... Was dat wel in orde? Zou het wel juist zijn, wat de burgemeester beweerde, dat „hootrerhand" de zaak ophield... Zou hij soms zelf de particuliere werkverschaffing het baggeren, tegenwerken, om de arbei ders vrij te houden voor de gemeentelijke werkverschaffing, als daarvoor de te wach ten vergunningen zouden afkomen? En 't werd nog véél erger, toen de rijksinspec teur van de werkverschaffing moest hebben verteld, dat inderdaad niet zijn dienst, maar de burgemeester laksch was en de stukken dagenlang op de secretarie rond zwierven voor ze behandeld werden... Er werd ingegrepen! De arbeiders werden het moe, het niets doen, de boeren werden het moe niets aan hun land gedaan te zien. Zonder van elkaar af te weten, vergaderden de organisaties over dit punt, zonder van elkaar af te we ten, zaten op zekeren middag in afwachting van een toeges'aan onderhoud, twee delega ties op het kantoor van den rijksinspecteur van de werkverschaffing, den heer Ir. van Bossurn du Chatèl te Alkmaar. Het waren de heeren Wagenaar en Gootjes van den Chr. Boeren- en Tuindersbond, de heeren Tromn en Kwant van den Katholieken Tuindersbond en de heeren Kok en Com mandeur van de werknemersorganisaties. De inspecteur had dat blijkbaar netjes uit gezocht, althans na veel wcderzijdsche ver rassing besloot men gezamenlijk te confe- reeren. Men was ook tenslotte één in het, laten wij 't woord maar noemen, wantrou wen tegen den burgemeester... Geen goede ambtenaren in de Heerhugowaard? Wat de heer Ir. van Rossum du Chatèl de delegatie welwillend mededeelde, deelde hij even welwillend ons gistermorgen mede. Er was niets geen bezwaar, zeide de In specteur, alleen was hot niet mogelijk in zage te geven van de ambtelijke stukken, anders zou hij zijn zienswijze nog gaarne als de juiste bewijzen. Met hetgeen de burgemeester van Heer hugowaard op de laatste raadsvergadering heeft betoogd, kan ik mij niet vereenigen, zei de inspecteur. Er is geen reden, mij of mijn dienst verwijten te maken, dat beslis singen zoo lang uitblijven, want al zei de burgemeester dat niet, ik ben de aangeval lene. Toen van particuliere werkverschaf fing werd aangevraagd heb ik onmiddellijk doen terugschrijven dat de aanvrage niet juist geformuleerd was, dat ministerieele goedkeuring zoodoende zou uitblijven, en den weq aangegeven hoe het wel moest. Via de Heidemaatschappij. Het is tenslotte mijn zaak niet of daar in Heerhugowaard ondes kundige ambtenaren zitten. Normaal behoe ven er slechts elf dagen tusschen eerste aan vrage en toestemming te verloonen. De bur gemeester heeft zich vastgelegd mèt en doodgestaard op de gemeentelijke werkver schaffing. Daardoor is uiteindelijk veroor zaakt dat de workloozen veel langer gestem peld hebben dan noodig is. Gelukkig zijn ze nu geplaatst in de werkverschaffing in het Geestmerambacht. Dit was echter het doel niet. Ik heb, zei- de de inspecteur ons gisteren, daarom de delegatie voorgesteld niet B. en W. te con- fereeren om door samenwerking spoedig de zaak in-orde te krijgen. Dit schijnt de bur gemeester echter niet te willen. Deze uitspraak van den heer van Rossum, zooals ons bleek geheel gelijk aan hetgeen de heeren Tromp, Wagenaar c.s. ons had den medegedeeld, is wel zéér pertinentf Ter- wille van de objectiviteit besloten we echter de meening van den heer Sutrnan Meijer te vragen, vóór deze in feite vrij vervelende beschuldiging, in onze kolommen op te ne men. Hier kwamen de stukken op ta fel. Burgemeester Sutrnan Meijbr had heel geen bezwaar ons inzage van het dossier te geven, omdat anders zijn „neen" tegen het „ja" van den heer van Rossum du Chatèl bleef te staan en men niets wijzer werd. En toen stonden we paf! Onder de stukken bevond zich een brief van den inspecteur, waarin hij als antwoord op een scherp omlijnde vraag van den burgemeester (die van het bezoek der delegatie had ge hoord) schrijft, dat hij nimmer aan de delegatie heeft medegedeeld dat nalatigheid van de secretarie te Heerhugowaard oorzaak van de stag natie was. Enkele uren geleden ech ter v/as ons zelf ter inspectie het zelfde verteld, wat volgens de dele gatie aan haar is meegedeeld! Als de burgemeester aan de inspectie dezelfde vraag doet ten opzichte van ons, zal dan wéér een brief inkomen dat ook aan de redactie van de Schager Courant iets dergelijks niet is medegedeeld?? De grondfout is, aldus zei de burgemeester, dat de nieu we Heer (de heer van Rossum du Chatèl, die den heer Kikkert opvolgde), zijn nieuwe wetten niet tijdig heeft bekend gemaakt. Niet aan ons, niet aan vele andere ge meenten. Toen burgemeester Kikkert nog inspecteur was, ging dat alles eenvoudiger. Zooals vele crisisdiensten, is ook de werk verschaffingsinstantie te veel verambtelijkt. Het loopt over te veel schijven. 19 Novem ber hebl>en wij ons voor het eerst aange meld. Vroeger ging hot zoo. dat voor alle objecten gelijke toezegging werd ge kregen. Thans niet. Van te voren was met den inspecteur het lijstje van' gegadigden voor de baggerregeling nagezien, enkelen vielen af, na advies van B. en W. omtrent hun welstand. Later heeft de inspecteur betoogd, dat de weistandsgrens geen norm kan zijn en het alleen gaat over geschikte objecten. Op 3 December ging de aanvrage officieel in zee, 10 December kwam het be richt binnen dat zij onjuist geformuleerd was. Het moet nu zoo, dat voor elk object een aparte berekening der manweken enz. gemaakt moet worden. Als nu een boer een baggerman volgens de regeling wil hebben, komt er eerst een adjunct-inspecteur van de Heidemaatschap pij de zaak bekijken. Ons was hier niets van bekend. De IIeidemaatschap-:: heeft 't overloopend druk, dagen verliepen. Eerst hedenochtend is er voor enkele objecten toestemming gekomen, Maandag kan er 16 man in de baggerschuit. Verleden jaar om dezen tijd ruim 100. Van 19 November tot 15 Februari is 58 dagen... Maar waarom wilde u dan niet conferee- ren? Ik wil wèl confereeren, maar... vanaf he den. Niet eerder dan dat ik den inspecteur kon aantoonen, dat zijn bewering van 11 dagen tusschen aanvrage en toestemming wel iets te optimistisch was. Ik hoop u bewezen te hebben, besloot de burgemees ter, dat al is die baggerregeling mijn hobby niet en al zie ik de gemeentelijke werkver schaffing als het meest doelmatige, ik in geen geval de eerste heb gestagneerd. En de deskundigheid van de ambtenaren hier kan- gevoegelijk buiten beschouwing blijven! Het dossier klapte dicht. Met dat al zijn de arbeiders de slachtoffers, want die doen nu veel zwaarder werk tegen latfg loon in 't Geestmerambachte merkten we nog op. Dat vind ik ontzettend beroerd. Ik heb ze aangeraden, zich via de organisaties tot den inspecteur te wenden, nu hij er tóch een klachtenbureau op na schijnt te houden van zaken, die men beter op de secretarie kan komen bespreken en oplossen! Tot zoover ons onderhoud niet den burge meester. Ook elders slechte ervaringen. Tevreden waren wij nog niet. Hoe zou de samenwerking in andere gemeenten zijn met de rijksinspectie? 't Rapport dat ons via eenige zeer betrouwbare zegslieden bereikte, was niet zeer bemoedigend. Oudorp heel slecht, Zuid- en Noord- scharwoude slecht, Obdam misera bel slecht. Overal verloopt weken en weken voor de meest eenvoudige zaak in kannen en kruiken is, ver zekerde men ons. Typische gevallen doen zich voor. Oude Xiedorp bijvoorbeeld sukkelt heelemaal niet, die gemeente heeft zonder meer „voorloo- nigc toestemming" van den inspecteur ge kregen, Obdam inmiddels ook. Naar wat wij alzoo gezien en gehoord heb ben, kunnen wij tot geen andere conclusie komen, dan dat een verwijt aan den burge meester van Heerhugowaard en zijn ambte naren niet gegrond is. De delegatie s moeten na inzage van het dossier ongetwijfeld tot dezelfde overtuiging komen. In hoeverre de verklaring van den inspecteur aan de dele gatie en aan onze redactie op een misver stand berust, zal bij de conferentie, waarvan we hoven spraken, wel blijken. Ons heeft het geval natuurlijk zonderling aangedaan. Vast staat echter dat de raderen van het werkverschaffingsapparaat nog zeer moei zaam wentelen en helaas de arbicder sterk gevaar loopt tusschen deze raderen verplet terd te worden! DE VERKIEZINGEN. Naar wij vernemen heerscht in het Katho lieke kamp volkomen eenheid. Een herha ling van. onderlinge blokvorming, zooals bij vroegere verkiezingen toen de heeren Tromp Poland en Does, zich aaneensloten en de heer van Langen, tenslotte zijn zetel kwijt raakte is wel buitengesloten. Nu wethouder Krom zal aftreden is het eveneens noodig dat de heer Tromp hem zijn zetel gaat be twisten, zooals vroeger het geval is ge weest. Hoe het met de samenvoeging der lijsten van de Protcstantsche groepen zal gaan is nog niet bekend. De anti-recolutionairen en Christelijk His- torischen staan hier voor een moeilijke be slissing. Twee principes komen in botsing! Gaan zij met den heer Dekkers c.s. mede, dan steunen zij het algemeen Protestantsch beginsel, maar laten „rechts" los. Blijven zij afzonderlijk, dan spelen zij Ro me in de kaart. Hot meest waarschijnlijke, aldus werd ons van R.K. zijde verzekerd, is. dat de antirevolutionairen en christelijk historischen afzonderlijk blijven. EMERITAAT Ds. H. G. BRINK. Ds. H. G. Brink, Nederlandsch Hervormd predikant te Nieuwveen, is voornemens te gen 1 November as. emeritaat aan te vragen; Ds. Brink, die 9 April zijn veertig jarig ambtsjubileum viert, werd in 1875 ge boren, in 1898 candidaat, en was achtereen volgens predikant te Heerhugowaard (1899- 1901) Ruinerwold (19041917) Grollo (1917- 1923) en Andijk-Oosterdijk (19231931) en staat sinds 5 Juli 1931 te Nieuwveen. LANGEND1JK DE NOOD BIJ DE KLEINE TUINDERS Adres aan den Minister van Ec. Zaken. De Ned. Tuindersbond heeft aan den Mi nister van Economische Zaken een adres gericht met het verzoek, den maatregel, den kleine-tuinderssteun gedeeltelijk in geld en gedeeltelijk in natura uit te betalen, voor dit voorjaar niet te doen gelden, vooral op grond van de overweging, dat de kleine groentetuinders, mede door de strenge vorst, momenteel absoluut zonder bronnen van inkomsten zijn. Uitkecring steun. De beide groote groenteveilingen hebben de beschikbare steungelden aan de betrok kenen uitbetaald. Al was er een, op het oog flink bedrag uit te keeren, voor de meesten is het nog een klein bedrag geble ven, daar het over ongeveer 1500 tuinders moest worden verdeeld. Jaarvergadering N.T.B. Het bestuur van het district Noord Hol land van den Ned. Tuindersbond heeft be sloten op 4 Maart a.s, do jaarvex'gadering to houden in „De Unie" te Alkmaar. ACTIE BEDRIJFSRADEN VOOR DEN TUINBOUW. De Bedrijfsraad voor het Tuinbouwbedrijf in Zuid-Holland heeft, in samenwerking met dien in Noord-Holland een beroep gedaan op den Minister van Economische Zaken, om den tuinbouw financieel zooveel mogelijk te willen steunen, waardoor naar hun mee ning de werkgelegenheid bevorderd zou wor den. Nog heeft de Bedrijfsraad een enquête ingesteld bij de gemeentebesturen, naar het verloop van werkloosheid in de laatste 2 jaren en de eventueel in uitvoering zijnde of nog voor uitvoering in aanmerking ko mende extra werkobjecten. ZUIDSCHARWOUDE. Tweede lustrum Tonegido. De Vrouwenclub TONEGIDO alhier heeft haar 10-jarig bestaan op feestelijke Wijze herdacht. Met zang, voordracht enz. bleef men hijeeji tot in de kleine uurtjes van den anderen dag. NOORDSCHARWOUDE. Van den zolder gevallen. Gistermorgen is mevr. de G., alhier van den zolder gevallen. Zij liep eenige kneu zingen op en zal gedurende eenige dagen rust moeten nemen. Oranje-comité. In do vergadering van het Oranje-comité werd verslag uitgebracht van het financieel beheer der Septemberfeesten. Het batig sal do bedroeg slechts f 0.27. Besloten werd om bij oen evcntuccle blij de gebeurtenis spoedig bij elkaar te komen, teneinde feestelijkheden te organiseeren. Altijd rheumatische rugpijn. Nu is zij beter en ziet er jaren jonger uit. Deze dame werd hevig gekweld door rheumatische rugpijn. In onderstaanden brief vertelt zij, hoe zij van haar lijden werd verlost door Kruschen Salts. „Ik begon eenige maanden geleden met Kruschen Salts tegen mijn rheumatiek. Mijn rechterarm kon ik niet gebruiken en de pijn in mijn rug hield geen oogenblik op. Ik las een advertentie van Kruschen Salts en besloot het ook te probeeren. Tot mijn blijdschap voel ik mij nu niet alleen veel beter, maar zie er ook jaren jonger uit." Mevr. N. N. De oorzaak van rheumatische rugpijn ligt meestal in de opgehoopte afvalstoffen, wel ke in het organisme achterblijven. Hieruit ontstaat o.a. het urinezuur. Kruschen Salts spoort Uw afvoerorganen zacht maar zeker aan tot regelmatige werking, waardoor alle schadelijke stoffen worden verwijderd en dc oorzaak van Uw pijnen is verdwenen. Kru schen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij apothekers en erkende drogisten. KOEGRAS JULIANADORP. Daar is wei een luchtje aan! Gistermorgen werd in het water van de Kortevlict onder een brug ontdekt, dat daar een rijwiel lag. Op den wal gehaald, bleek het geen stuk oud roest te zijn, doch een nieuw „Jüncker" heerenrijwiel. Een onder zoek wees uit, dat het belastingmerk er af gehaald was, en zoo reconstrueerde men, om geen last te krijgen, door het in bezit heb ben van het rijwiel, is dit in het water ge deponeerd. Daar zich nog niemand als eige naar van de fiets heeft aangemeld, zal deze aan het hoofdbureau van politie te Den Hel der gebracht worden. De auto op de Kanaalschoeiing. De bestuurder van den vrachtwagen, die Dinsdagmorgen vroeg ongeveer om 3 uur voorbij het Westeinde van den weg afraakte en op de schoeiing van het Kanaal terecht kwam en gelukkig bleef hangen, mankeer de niets. Daar hij ongeveer ruim een uur lang in de koude aan den berm had gelegen, was de man geducht verkleumd. Na bij dok ter Swaters onderzocht te zijn, kon hij, weer op verhaal gekomen, vertrekken. VEREENIGING „JULIANADORP VOORUIT". Woensdagavond werd door bovengenoemde vereeniging hare jaarvergadering gehouden in het café „Prins Hendrik" van den heer A. Doorn. Er waren 10 personen aanwezig. De voorzitter de heer L. Tigchelaar open de de vergadering, waarna de notulen, door den secretaris, den heer T. Speur werden gelezen en goedgekeurd. Medegedeeld werd, dat op de bestuursver gadering de resultaten van de tentoonstelling zijn besproken. Er was een voordeelig saldo van f24.over en de vraag is toen geop perd, wat moet daarmee gebeuren. Dit be drag zal ten goede komen aan de standhou ders. Ook de stand der kas is vrij goed. Naar aanleiding daarvan werd de idéé naar voren gebracht; een avond te houden voor de le den. In den loop van dit seizoen zal dat ge beuren. Daarna las de secretaris het verslag over 1938, waaruit wij vermelden, dat het leden tal van 43 tot 47 steeg. De rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer C. Boot, gaf een nadeelig saldo van f 139.53 aan. De commis sie tot nazien der bescheiden, bestaande uit de heeren H. Hardebol en H. Schermerhorn, had een en ander in orde bevonden. Met dank voor beheer en controle werd de reke ning vastgesteld. Bij de bestuursverkiezing werd het aftre dende lid L. Tigchelaar herkozen. Bij de rondvraag besprak de heer H. Har debol het bouwen van woningen aan den Nieuwen weg. Mogen de huizen daar vrij dicht bij elkaar staan, hier moet er minstens 100 meter tusschcnruimte zijn. Hoe zit dat irr elkaar?, vroeg spr. De voorzitter zeide, dat dit ook een punt van bespreking heeft uitgemaakt. Het aan hangige bouwplan vordert niet. Door de lint bebouwing is er nog maar weinig bouwgrond over. Er zal aan het gemeentebestuur ge vraagd worden, om spoed te maken met de bouwplannen en ook zal men te weten zien te komen hoe het plan er uit ziet. De heer G. Jong zou de Nicuweweg, wel ke de kortste verbinding met Den Helder vormt, willen verlichten, omdat daar nogal eens iets gebeurt of er moet een betere be waking komen. Hierover zal met den Com missaris van Politic gesproken worden, op dat er maatregelen getroffen zullen worden. De voorzitter wilde voor den te houden ge- noegelijkcn avond een bedrag uit de kas ne men, en indien het soms nu niet meer kan, dan vroeg in den a.s. herfst. Verder besprak hij weer het houden van een Floralia- en Middenstandstentoonstelling, waarna hij de vergadering sloot. zun Geen mond- en klauwzeer meet, Het eenige geval van mond- en klauwzeet in deze gemeente, dat eenigen tijd geledei werd geconstateerd, bij het vee van den vee houder P. K. Francis te Burgerbrug, is weei als hersteld opgegeven. Moedereuretu, Naar wij vernemen, zal vanwege de afd. „Zijpe-Callantsoog" van Het Witte Kruis b|j genoegzame deelname te Schagerbrug een Moedercursus worden gegeven. Toestemming verloting, B. en W. dezer gemeente hebben aan di voetbalvereeniging „DO.S.K.O." te Oudesluit toestemming verleend tot het houden van een kleine verloting. Maximum aantal uit V geven loten 1500, prijs per lot f0.25. Pas op uw hond, Blijkens gedane kennisgeving van het Ge meentebestuur zal het van heden af tot 1 Mei a.s. verboden zijn bonden, zonder voor zien te zijn van een muilkorf, te laten los- loopen. Toestemming collecte, B. en W. hebben aan de Stichting „Tehuii voor alleenstaande blinden" te Wolfhezen toestemming verleend tot het houden eener collecte in deze gemeente ten'behoeve van genoemde instelling. DE BRANDSPUIT WORDT NAGEKEKEN, Wij vernemen, dat de motorbrandspoit, dezer gemeente, welke bij de dezer dagen te Oudesluis plaats gehad hebbenden brand niet naar behooren werkte, in de fabriek van de Firma Geesink te Weesp grondig zal worden nagekeken. Bouwvergunningen, B. en W. dezer gemeente*hebben de vol gende bouwvergunningen verleend: aan mej. A. van Beusekom te 't Zand to: het verbouwen (uitbreiden) van een woon huis; aan E. Bos te St. Maartensbrug tot hei bouwen van een woonhuis aan den Ruige- weg; aan het Hoogheemraadschap Noordholl. Noorderkwartier te Alkmaar tot het ver bouwen van een schuur, door afbraak van een dubbel woonhuis, te Hazepolder; aan H. Knol te St. Maartensvlotbrug tot het bouwen van een schuurtje (bergplaats); aan J. Zandstra te Burgerbrug tot het bouwen van een schuurtje (kippenhok); aan wed. C. Bos te St. Maartensbrug, tot het bouwen van een schuurtje, dienende tot bergplaats. SCHAGERBRUG. Volksonderwijs. Naar wij vernemen bestaan alhier plan nen om te komen tot de oprichting van een afdeeling van „Volksonderwijs", in verband waarmede binnenkort een vergadering zal worden gehouden. SINT PANCRAS UITVOERING VAN „ZANGLUST." Uitreiking van het vaandtC De gemengde Zangvereeniging „Zanglust" gaf Woensdagavond in café Bouwstra een uitvoering. De zaal was goed bezet, toen de voorzit ter, de heer Volkers, de openingsrede uit sprak. waarbij hij opwekte om als lid tos te treden, vooral heeren kunnen gebruikt worden. Daarna gaf het koor twea nummers, „Adoramus" en „O, Bone Jesu, beiden van Palestrina. De vertolking van deze twee toch geen gemakkelijke nummers, was zoo, dat men een goede verwachting mocht hebben v een uitstekende uitvoering van het verdere programma. Hierna volgde de vaandel-uitreiking, door den heer Hoogland, die zeide. dat hij ver leden jaar, namens een aantal vereenigin- gen, de toezegging had gedaan, dat er een vaandel zou komen. En hoewel er wel veel werk voor noodig was geweest, het doel is toch bereikt, het vaandel is er. Spr. hoopte, dat dit vaandel een symbool zou mogen zijn van eendracht en toewijdinr Hierna sprak de heer van Kampen na mens de vereeniging. Hij dankte de vereenigingen voor hun (ra ve en allen die aan de totstandkoming hac- den meegewerkt. Ook voorzitter Volkers sprak een kon woord. Hierna werd door het Koor het program ma afgewerkt tot de pauze. Het kinderkoof zorgde voor afwisseling. In de pauze werden loten aangeboda een noodzakelijk, doch minder aangenac intermezzo, dat we bij vrijwel iedere t voering moeten meemaken. Vervolgens hoorden we weer koor ent- derkoor. met tot slot de kinder-operet» Grietje Golfzang. Deze operette werd zeer goed uitgevoerd, vooral de klompendans had veel succes. Na het slotwoord van den voorzitter, volgde nog een gezellig bal, onder leidini? van den heer Verburgt. PROVINCIALE COMMISSIE UIT DE VEILINGEN IN NOORD-HOLLAND. INVENTARISATIE van stapelproducten per 6 Februari 1939 Naam der Veiling. Roode kool Avenhom „Avenhorn en Omstr." Broek op Langendijk „L.G.C." Grootebroek „De Tuinbouw" Hein „De Zuiderkogge" Iloogkarspel „De Eendracht" Medemblik „Dc Eendracht" Medemblik „St. Joseph" Noordschanvoude „Noordermarktbond" Opperdoes „Ons Belang" Obdam .De Tuinbouw" Warmenhuizen „Warmenhuizen en Omstr.' Wognum „De Volharding" 110.000 kg. 1.648.500 kg. 30.000 kg. 21.200 kg. 21.800 kg. 46.100 kg. 4.230.000 kg. 18.200 kg. 72,400 kg. 3.073.4.50 kg. 5.000 kg. Gele kool Deenschc Witte kool Uien Peen Kroten 170.000 kg. 150.000 kg. 130.000 kg. 160.000 kg. 630.000 kg- 2.196.300 kg. 2.254.506 kg. 383.350 kg. 135.000 kg. 109.900 kg- 150.000 kg. 34.000 kg. 95.000 kg. 1.5.000 kg. 30.000 kg- 9.C00 kg. 45.100 kg. 62.300 kg. 2.450 kg. 128.000 kg- n.000 kg. 70.100 kg. 3.000 21,500 kg. 17.750 kg. 15.000 kg. 54.250 kg. 39.500 kg. 49.600 kg. 31.500 kg. 41.500 kg. 15.500 kg. 2.500 22.500 kg- 2,585.000 kg. 5.980.000 kg. 625.000 kg. 265.000 kg. 115.000 kg. 261.000 kg. 202.600 kg. 17.000 kg. 49.500 kg. 239,500 kg. 114.600 kg. 128,400 kg. 38.800 kg. 58.300 620.300 kg 1.212.950 kg. 1.780.100 kg. 125.650 kg. 61.400 kg. 35.800 kg. 2.000 kg. 22.000 kg. 16.500 kg. 7.000 kg. 9.276.650 kg, 6.756.100 kg. 10.653.200 kg. 1.633.450 kg. 798.650 kg. 2.002.100 kg. Dcensche Totaal R. kool G. kool W. kool Uien Peen Kroten (zonder kroten) Totaal in wagons van 10.000 Kg. 928 w. 676 w. 1065 w. 163 w. 80 w. 200 w. 2912 w. op 5 Dcc. 1938 was voorradig 2258 w. 1662 w. 2580 w. 544 w. 204 w. 7248 w. De voorraad is dus verminderd met 1330 w. 986 w. 1515 w. 381 w. 124 w. 4336 w. Dp 7 Februari 1938 was voorradig 909 Wi 1077 w. 1137 w. 33 w. 75 wk 3231 Wi

Schager Courant | 1939 | | pagina 6