Wij handhaven Pleidooi voor aanschaffing van slagschepen DE WERELD de opeadeur politiek Achterlijk meisje bedrogen Sociaal- democraten in opspraak Roode Duivels overspelen de Zwaluwen Tweede bijzondere KX.M.-vlucht naar Zuid Afrika Scheepsmast stort op werkvolk Postvluchten op Indië weinig wo order, Indische Begrooting in de Tweede Kamer DOCH GEEN TOEGANG TOT DE INTIEM STE VERTREKKEN. WETTELIJK TOEZICHT OP ONGE- WENSCHTE RADIO-UITZENDINGEN. Gisteren heeft de minister van Koloniën, de heer Weiter, in een uitvoerige rede de Indische begrooting voor 1939 verdedigd. De Minister deelt mede dat wettelij ke maatregelen in overweging zijn om in Indië het opvangen van ra dio-berichten zonder vergunning on der controle te stellen. Verder is in- tensiveering van de radio-berichtge ving tusschen Nederland en Indië in overweging. Wat het interview van den nieuw-benoem- den Japanschen gezant betreft, wenscht spr. hierover weinig te zeggen, daar het moge lijk is, dat het interview de uitlatingen on juist heeft weergegeven. De Minister bekent schuld inzake de mis rekening met de pensioenenwijziging. Ambtenaren en N.S.B. Komende tot de N.S.B. in Indië, verklaart de minister niet van plan te zijn, het lid maatschap van deze beweging voor ambte naren te verbieden. Een beperkte proef met de Staatsexploi tatie van petroleum, zooals in de motie- Stokvis wordt, gevraagd, acht de minister niet in 's lands belang. Op het. punt van ex ploratie en verkoop zou de staat toch van de particuliere maatschappijen afhankelijk blijven. In het algemeen gedeelte van zijn rede verklaart minister Weiter, dat ons land on vervreemdbare rechten op Indië heeft op grond van den ecuwenlangen band en het voorbeeldige bestuur. Nederland zal zich in Indië handhaven en de defensie wordt dan ook, zonder redelijke grenzen te overschrij den, opgevoerd. Handhaving van de pensioenkorting was onmogelijk. Het denkbeeld om de pensioe nen na het 63e jaar ter verlagen, acht spr. niet voor verwezenlijking vatbaar. De politiek van de open deur is nog steeds de onze. Maar in verband met recente uitlatingen, zegt de minister toch, dat ook de gulste gastheer zijn bezoekers den toegang ontzegt tot de intiemste vertrekken van zijn huis. Verhouding met het moederland. Dat er iels haperen zou aan de staats rechtelijke verhouding tusschen Nederland en Indië, onderschrijft de minister geens zins. Niet op liet staatkundige, doch op het maatschappelijke en economische terrein moet do emancipatie van Indië worden na gestreefd. De regëering doet het mogelijke om den innerlijkcn weerstand der Indische bevolking ie vergrootten door het bevorderen van een inheemschon middenstand. Het Ne- derlandsche kapitaal doet beter zich voor het Indische grootbedrijf te interesseeren dan voor het Indische kleinbedrijf, dat im mers' bij te ver gaande investecring top zwaar zou worden. De Kamer gaat over tot de replieken, waarmede zij lieden doorgaat. Eerste Kamer Wiskunde, giskunüo en vergis- knnde. Een staand leger van 100.000 man gevraagd. Gisteren hield de Eerste Kamer beraad- ■lagingen over de Dcfensiebegrooting. De heer van Rappard (lib.) die zich in hoofdzaak met het Defensiebeleid kan ver eenigen, bepleit een vergemakkelijking van den overgang van oudere reserve-officieren naar het korps beroepsofficieren en zou ook gaarne zien dat een deel van de elf millioen die voor dc groote gezinnen zijn uitgetrok ken. aan de oud-gepensionneerden werd besteed. Spr. dringt verder aan op de aan schaffing van 1 of meer slagschepen en ver meerdering \an het aantal kruisers. Tegen over 200 bommenwerpers kan men er 4 mo derne slagschepen of 12 kruisers op na houden. Nadat spr. nog een defensieleening met beperkten aflossingsduur. een 2-iarigen diensttijd (de jongemannen hebben dan een gezonden werkkring en worden stevig ge voed, en wij krijgen dan een staand leger van 100.000 man, zegt spr.!) en het bouwen van lichte betonpilhoxen aan de grenzen heeft voorgesteld, krijgt de heer Blom- jous (R.K.) het woord. Deze wijst er op. dat Nederland en België, voor de be scherming hunner zelfstandigheid als het ware op elkaar zijn aangewezen. Spr. wil eveneens versterking van onze grensbeveiliging en uitbreiding onzer vloot. Een interruptie. De Vrijz. Dem. afgevaardigde de heer van Embden memoreert in zijn beschouwingen de Duitsclie perscampagne in verband met de kogelgaatjcsaffuire en zegt. dat onze re geering dit „vuurtje gelukkig dadelijk heeft weten te begieten met geruststellende in lichtingen, tot genoegen van onze bevolking, uit gezondere! wellicht dc 4%, dip ambtshal ve stokers zijn tegen eigen land." De heer van Yessem (N.S.B.) interrum peert. de voorzitter hamert eenige malen. „Dat is gelogen!" Als de heer van Embden volhoudt,, dat de N.S.B. uit het verbod van den Rotter- damschen voetbalwedstrijd een Duitsche boycot-campagne tegen ons land deed ont wikkelen, roept de heer van Vessem uit: „Dat is gelogen!" De Vrijz. Dem. afgevaardigde merkt bij zijn erkenning van de beteekenis van de weermacht op, dat men daarnaar niet de kracht eencr natie moet afmeten en dat defensie niet op wiskunde, doch op giskun- de berust, hetgeen gemakkelijk leidt tot ver- giskunde. Naar zijn opvatting kan er van de 124 millioen welke voor defensie zijn uit getrokken, best 30 millioen af, die dan ten behoeve van onderwijs, zorg voor de ouden van dagen enz. zouden kunnen worden be steed. Dc heer Wiardi Beekman (S. D.) bepaalt zich tot een waarschuwing tegen zoodanige opdrijving van de militaire uitgaven, waar door alle andere waarden zouden worden verstikt. Deze spreker protesteert er voorts tegen, dat de Marine liet Nationaal Jongeren Ver hond heeft bijgestaan bij het organiseeren van een zoogenaamd zeekamp. Heden gaat de Kamer verder. Commissionair in effecten houdt zijn onschuld vol. „Nooit heb ik iemand een cent te kort gedaan!" roept de commissionair in effec ten uit, die zich gisteren voor het Amster- damsche gerechtshof te verantwoorden had, inzake een zware beschuldiging. Hij zou n.1. zooals we gisteren reeds uitvoeriger me dedeelden, een heele familie voor een aan zienlijk bedrag aan effecten hebben opge licht. Eén der eerste getuigen is de moeder-over ste van een gesticht, waarin één der slacht offers van den verdachte, een zwakzinnig meisje is ondergebracht. Zij vertelt, dat het meisje, Corrie N., absoluut geen verstand van geldzaken heeft. Corrie verstrekte ver dachte een uitgebreide volmacht tot beheer van haar vermogen, in verband waarmee de president opmerkt, dat verd. misbruik van haar zwakzinnigheid heeft gemaakt. „Waarom moffelde u dc stukken w§g, toen de moeder-overste binnentrad in de kamer, waarmee u niet Corrie N. een bespreking voorde?" vraagt de president aan verd., die daarop antwoordt: „Ik stak ze gewoon in mijn zak!" Dan moet Corrie getuigen. Zij verklaart de volmacht niet te hebben doorgelezen, al vorens deze tc teekenen. Doch haartante (mcj. Agnes N., die ook door den commis sionair is opgelicht) had haar gezegd, dat zij den zaakwaarnemer volkomen vertrou wen kon Tusschen hangen en wurgen. Uit de verhooren blijkt verder, dat de be treffende stukken ter waarde van f 22000 door verd. in leendepöt waren gegeven aan zijn eigen firma, welke firma in treurigen finantieelen toestand verkeerde. Een brief komt ter tafel, waarin verd. aan een familie lid schrijft, „een dergelijke toestand tus schen hangen cn wurgen is zenuwsloopend en ik moet er over denken mijn faillisse ment aan te vragen." Een Rijksaccoutant als getuige gehoord, meent, dat de stukken slechts in leendepöt mochten worden gegeven aan solide zaken. Het geld van tante Agnes. Nu komt dc bcnadccling van „tante Ag nes" aan de beurt. De pres. verwijt verd. f 80.000 van juffrouw Agnes verspeculeerd te hebben en haar geen behoorlijke afreke ningen maar gefingeerde staten te hebben gezonden. Verd. zegt, dat zijn cliënte hem niet ge zegd heeft, niet, tc speculecren, maar ach teraf zooiets vernomen te hebben. Hij be kent, het boekje, waarin hij zijn manipula ties noteerde, te hebben verscheurd Hij zegt onschuldig tc zijn en betuigt ook in de ten laste gelegde verduistering van gelden toebehoorend aan Agnes broer. Al- bert N.. nogmaals zijn onschuld. Daarna wordt de behandeling der zaak geschorst tot Woensdag 1 Maart. Het woord zal dan zijn aan den procureur-generaal en aan de verdediging. „ZIJ MOETEN VERDWIJENl" Het erfpachtsschandaal in de hoofdstad nog maar in een be ginstadium. In verband met liet erfpachtsschandaal in de hoofdstad is dezer dagen door de Tele graaf een nieuwe beschuldiging geuit. Wa ren het tot nu toe slechts twee figuren die in deze affaire niet name genoemd werden, n.1. wethouder de Miranda en het lid van de commissie van bijstand voor Publieke Werken, de lieer Z. Gulden, nu wordt ook de voorzitter der soc. dem. raadsfractie, de lieer J. W. Matthijscn, er in gemoeid. Deze lieer heeft volgens de Tel. den architect Eldercnbos niet medewerking van weth. de Miranda een stuk bouwgrond voor te lagen prijs in handen gespeeld, en wel, omdat een instantie van de S.D.A.P. geld schuldig fcou zijn aan den heer Elderenbos en deze schuld na dc „levering" der school zou worden kwijtgescholden. Het. blad schonk den heer Matfhijsen echter de gelegenheid zich tegen deze ern stige beschuldiging in zijn kolommen te verweren; dit verweer neemt in het num mer van 20 Febr. een geheele pagina in beslag. De beschuldigde zegt, hierin, het zijn plicht als raadslid te hebben geacht, een steekproef te nemen naar de z.i. verdachte practijken bij de uitgifte van gronden door Publieke Werken. Herhaaldelijk beklaagde de bouwer El derenbos zich er bij hem over, te worden ecpassecrd bij de gronduitgifte. De heer Matthijsen besloot een ambtenaar van P.W., den heer Roes, in een val te laten loopen. Hij drong er bij den wethouder op aan, dat de lieer Elderenbos zich als eerste gega digde voor den grond van een opgeheven school in de Marnixstraat bii den Dienst kon melden. De wethouder zorgde, dat dit Uo-eiAai Een gevoelige 4—1 nederlaag voor onze vertegenwoordigers, KEEPER DIJKSTRA DE STER VAN HET VELD. Gistermiddag is op het terrein van de F.C. Charleroi de voetbalwedstrijd Roode DuivelsZwaluwen gespeeld. De Belgische ploeg heeft zich in deze ontmoeting wel verdiend met 4—1 de meerdere "getoond \an onze landgenooten, nadat bij de rust de stand nog 1—1 gelijk was. Het Zwaluwen-elftal kwam in de volgen de formatie uit: Doel: Dijkstra (Z.F.C.) Achter: Blom (N.A.C.) en Van Ierlandt (Willem II). Midden: Roelofs (Go Ahead), Punt (D.F. C.) en Van Heel (Feyenoord). Voor: Vondenhoff (Juliana), Bonsema (G.V.A.V.), Dumortier (D.O.S.), Van der Veen (Heracles) en Sterk (V.S.V.) Ondanks het feit, dat alle spelers den Zondag tevoren een zwaren competitiewed strijd gespeeld hadden, was het tempo van deze door-de-weeksche ontmoeting vrij snel. Echter heeft dc Zwaluwenplocg eenigermate teleurgesteld en men hoorde de opmerking, dat dit niet de zwaluwen waren, die men gewend is tegen de Roode Duivels te zien uitkomen. DIJKSTRA. Wat onze spelers betreft, van hen moet allereerst genoemd worden doel verdediger Dijkstra, die de ster van het veld was. Niet alleen, om dat hij den strafschop er zoo keurig uithield, niaar tegen het einde b.v. „bokste" hij een prachtigen kop bal van de Mulder op niet minder fraaie wijze uit zijn doel. De 'achterspelers waren daarentegen zeer matig. De middenlinie heeft hard gewerkt en men kan wel zeggen, dat deze voldaan heeft maar de voorhoedespelers zijn wel de grootste oorzaak van de geleden nederlaag. Het spel in deze liniew as te onregelmatig om succes tc hebben. De beste spelers waren hier nog Dumortier Bonsema cn Vondenhoff, alhoewel zij even min boven het middelmatige uitkwamen. Wat de wedstrijd betreft, het was Von denhoff, die na '25 minuten spelen zijn ploeg de leiding kon geven. De Belgen wa ren evenwel steeds sterker; Dijkstra had het razend druk. Vier minuten voor dc rust kwam de gelijkmaker. Ook na de thee konden de Zwaluwen hun goeden vorm met vinden. Nog drie maal scoorden de Belgen ondanks het fraaie werk van Dijkstra, die er op onnavolgbare wijze nog een penalty uithield. Een wedstrijd zonder lichtpunten! Zal het karakter van een han delsmissie dragen. Er bestaan plannen om in Novem ber van dit jaar opnieuw een vlieg tuig van de K.L.M. voor een bijzon dere vlucht naar Zuid-Afrika te la ten vertrekken. De vlucht van de „Reiger" in De cember 1938 stond geheel in het tee- ken van het Voortrekkers-Eeuw feest, doch de reis, welke thans wordt voorbereid, zal het karakter dragen van een handelsmissie. Een aantal vooraanstaande zakenlieden zal kunnen meegaan om de moge lijkheden op handelsgebied in Zuid- Afrika tc bestudeeren. Verbetering van de handelsbetrekkingen tus schen de Unie van Zuid-Afrika en Nederland en het aanknoopen van nieuwe banden ligt hierbij in de be doeling. De voorbereiding voor deze bijzondere vlucht geschiedt in nauw contact met hier voor in aanmerking komende instanties, terwijl medewerking van de regeeringen van Nederland en Zuid-Afrika is gevraagd. Het vertrek zou omstreeks 1 November plaats vinden. Vóór 4 December zal het ge zelschap, dat aan deze bijzondere vlucht deelneemt, weer in Nederland terug kunnen zijn. Dit tijdstip werd voorloopig gekozen om zooveel mogelijk met de gunstige sei zoenomstandigheden rekening te houden. Twee ernstig gewonden bij onge luk op de Nieuwe Maas. Ten gevolge van den mist is gistermorgen op de Nieuwe Maas nabij Vlaardingcn 'n ernstig ongeluk gebeurd. Om kwart voor zeven voer de schipper Valstar uit Vlaardingen met een motorboot vol werkvolk van Vlaardingcn naar de pe troleumhaven te Permis. Het zicht was zeer slecht. Aan de boeien van de steenko- lenhandelsvereeniging, welke zich aan den anderen kant van de Nieuwe Maas. onder de gemeente Rotterdam bevinden, lag een rijnaak voor anker, welke gezien noch ge hoord werd. De motorboot kwam hiermede in aanvaring. De mast raakte de anker ketting van het voor anker liggende Rijn schip, waardoor hij afknapte en met don derend geraas omlaag viel. Aan boord bevonden zich onge veer 25 werklieden, van wie twee door den neervallenden mast wer den getroffen, en zeer ernstig aan hoofd en borst werden gewond. Het waren de 28-jarige van Dus- seldorp uit Gorcum en de 43-jari- ge Thie uit Schiedam. De motorboot voer direct naar Vlaardin gen terug, waar van Dusseldorp, die aan de borst gewond was, op dokters advies per ziekenauto van den eersten hulpdienst naar liet ziekenhuis te Vlaardingen werd vervoerd. Thie is met een ernstige schedel- basisfractuur naar het gemeenteziekenhuis te Schiedam overgebracht. OPLICHTER TOT TWEE JAAR GEVANGE NISSTRAF VEROORDEELD. De rechtbank te Arnhem heeft gistermor gen uitspraak gedaan in dc zaak tegen den veertigjarigen koopman te Ubbergen, thans gedetineerd, die terecht heeft gestaan we gens oplichting voor een bedrag van f3900, waarvoor in Dusseldorf stereoscopen zou den worden gekocht. De rechtbank veroor deelde verdachte tot twee jaar met aftrek van preventief. De eisch was twee jaar zon der aftrek. Vertrek van Aankomst te Rang. 21 Febrjsingap. 21 Febr, Athene 21 Febr. A'dam 21 Febr Basra 21 Febr. jjodhp. 21 Febr, Jodhp. 21 Febr. jBagd. 21 Febr.: A'dam 21 Febr. Napels 21 Fel,,. Band. 21 Febr. jMedan 21 FebJ Ciano niet naar Duitschland. Naar Rr. ter verneemt, liceft men het plan late vallen, volgens hetwelk de Italiaanse!» minister van buiténlandsche Zaken, Cia-j no, zijn reis door Duitschland naar cl van Warschau zou onderbreken voor bei voeren van besprekingen met de Duitschj leidende figuren. Een pijnlijke kwestie in Engeland. 5, Reginald Ford, de Britsche controleur der levensmiddclenvoorziemng in oorlog*! tijd is afgetreden. Er was heftige cri- tiek uitgeoefend op liet feit dat hij ie Brussel woont en veel geld aan de affaire' verdient. De Duilisch-Britsche handelsbetrekkingen.- De Duitsch-Britsche handelsbetrekking: zullen aanvangen op 15 Maart. De Br-1 sclie regeeringsafgevaardigde Gwatkiisl te Berlijn aangekomen. Frankrijk en Iran zijn weer vrienden. - I diplomatieke betrekkingen tusschen Fratl rijk en Iran, welke sedert December jij verbroken waren wegens artikelen in ij Fransche pers, welke de regeering va. Iran onwelgevallig waren, zijn gistertj hersteld. Acht Amerikaansche vliegtuigen veronp lukt. In den afgeloopen nacht zijn ic een dichten mist, zeven lesvliegtuigen vat: de luchtmacht der Vcroenigde Statca verongelukt. Een piloot is om het leveaj gekomen en een wordt vermist. De ove rigen wisten zich met hun parachute te redden. Het Duitsche bankwezen. Volgens tó „Bank Archiv" zijn gedurende 1938 315 particuliere banken in Duitschland geslo-l ten. Er bestaan thans nog 529 particuliere! bankfirma's in Duitschland, tegen lSOO' voor den oorlog en 1350 einde 1932, Amerikaansch-Duitsche beboogingen. Duij sche pro-Hitlerianen in Amerika hebbeijL te New York betoogd. Een tegenstander werd door liun „S.A." geslagen en ge trapt. Later ontstond een handgemeen waarbij 20 personen werden gekwetst //rijvingen in Polen. Dc incidenten tui sclien Poolsche autoriteiten cn de minder- heidsorganisatics en de leden der Duit sche minderheid, nemen vooral in Pose: toe. Op een viertal plaatsen in de omge ving van Torun hebben dc Poolsche auto! riteiten Duitsche carnavalsavonden ver boden. Te Gniezno en omgeving hebbes] de Poolsche autoriteiten een twaalftal jeugdige personen gearresteerd cn huis zoekingen verricht bij leden der Duitsclie minderheid. Te Gzajcze nabij Bydgoszct hebben tweehonderd Poolsche boeren ge demonstreerd tegen een Duitsch groot grondbezitter, den graaf von der GloU, daar deze zich vijandig over Polen lus uitgelaten. Concentratiekamp voor Joden te Dantzig.* De Kurjer Polski deelt, mede, dat de Na- tionaal-socialistische autoriteiten een con centratiekamp voor Joden te Dantzig zul. len inrichten. Franco-zeelieden als kapers in actie! Gï teravond moest politie ijlings gezonds' worden naar de Birkenhead haven, war Spaansche bemanning van een schip, uit aanhangers van Franco b'cstM trachtte aan boord te konten van de Aria Mendi, een Spaansch schip, dat claar lp na twee jaar lag. De republikeinscheF manning van dc Aritz Mcndi, die I boord was, bood den aanvallenden F* co-aanhangers weerstand. Zwijgen over het Duitsche rijk. De roffiB Ka trina, van de Finsche schrijfster mevr. Sally Salntinon, welke in Duits^hlW# veel opgang heeft gpmaakt, zal verder herdrukt worden. De reden daarvoor is. dat mevrouw Salminen hij terugkeer van een reis uit Duitschland op „beleedig®n* de wijze" critiek had geoefend op Derde Rijk. Verwijdering tusschen Koninklijk Huis en fascisme? Havas meldt, uit Rome, dat in het buitenland „oncontroleerbare 8®" ruchten" loopen omtrent oen vermeende „verkoeling in de betrekkingen tusschen l het koninklijke huis en liet. fascisme' en l omtrent de waarschijnlijke terzijdestel-l ling van den troonopvolger, Prins Umber- to. Men spreekt dit bericht echter tegen,, omdat het volk juist zoo'n groote genegen-, heid voor den troonopvolger koestert. Luchtbescherming in Polen. In de Pool' sche Staatscourant is een besluit van dcnl ministerraad verschenen over de ver plichting tot voorbereiding voor de be scherming tegen lucht- en gasaanvallen» in vredestijd. Op grond van dit besluit zijn? de eigenaars of leiders van industrieels ondernemingen, banken, handels- en wa renhuizen cn do eigenaars van particulie re huizen verplicht op eigen kosten te zorgen voor dc oefening van hun persei neel en dc beschikbaarstelling van de noodige gereedschappen en het treffen van voorzorgsmaatregelen tegen lucht- en gasaanvallen. voor elkaar kwam. doch toen de heer Elde renbos zich bij P.W. meldde, schetste de heer Roes slechts 7 perceeltjes op het complex, en vroeg hierop een bod. terwijl nog steeds volgens den fractievoorzitter het bewuste stuk ruimte voor méér dan 7 per- ceelen bevat. De architect bood f 30.000. Eenige dagen da ter werd de grond ge gund aan een anderen bouwer, den heer Veldkamp voor f 45.000 De lieer Matthijsen concludeert, dat P. W. een tc laag bod hebben uitgelokt en vindt in deze heele ma nipulatie een bewijs voor zijn ver denking van dc partijdige practijken bij de hoofdstedelijke gronduitgifte. Hij dringt er voorts op aan, dat de pers het oordeel der op zijn verzoek inge stelde commissie van onderzoek en dat der Justitie afwachten, doch merkt tevens op, dat de Telegraaf wel zal moeten voortgaan met haar verdachtmakingen. „U hebt u in een dwangpositie begeven", schrijft hij# Repliek. De Telegraaf gaf gisteravond een repliek, welke eveneens een pagina in beslag neemt en op het volgende neerkomt: Waarom heeft de heer Matthijsen, toen de ambtenaar Roes zgn. „in den valliep, er het zwijgen toegedaan? Omdat deze heele val-theorie pas achteraf is opgezet om een verklaring te geven voor de laakbare trans actie. Het blijft verdacht, dat de heeren de Miranda en Matthijsen zich zoo voor den lieer Elderenbos zijn blijven inspannen, eerstgenoemde heeft immers uog een po- gng gedaan na het in-den-val-loopen van Roes, de school voor f35.000 (de Tel. noemt f 35000. de lieer M. f 30.000) aan den heer Elderenbos kwijt te raken. De heer Matthij sen ontkent dit, doch, aldus het blad: „Wij zeggen, op grond van de feiten, het staat vast". De heer Roes, die f 10.000 voor de gem. Amsterdam verdiende ziet de belangen der gemeente beter dan de fractievoorzitter! De vraag of de S.D.A.P. financieele ver plichtingen had aan den heer Elderenbos; wordt door den heer Matthijsen niet beant woord. De Tel. besluit zijn uiterst scherpe repliek, waarin de beschuldigingen aan liet adres van het soc.-democratische drietal met on verminderde kracht worden herhaald, met de woorden: „D,e heer Matthijsen heeft zich met De Miranda en met Gulden vereenzelvigd. Wij weten thans wat wij aan hem hebben. Hij gewaagt in zijn slotbeschouwing van het woord gerechtigheid. De gerechtigheid, zoo willen wij hem toevoegen, zal in dit geheele bouwschandaal eerst immanent zijn geworden op den dag, dat de wet houder van Publieke Werken, de lieer De Miranda, dc voorzitter van de sociaal-democratische raadsfrac tie, de heer Matthijsen en het lid van de commissie van bijstand voor Pu blieke Werken, de heer Z. Gulden, hebben begrepen, dat zij hun plaats als vertegenwoordigers van de Am- sterdamsche burgerij hebben ver speeld en zijn heengegaan". „Zij moeten verdwijnen en wij zullen doorgaan met het publiceeren van onze ar tikelen tot zij verdwenen zijn". Klapte de Telegraaf uit een ge heim dossier? Het raadslid Seegers heeft de volgende schriftelijke vragen tot B. en W. gericht: Hebben B. en W kennis genomen van het feit, dat bij sommige publicaties in „De Te legraaf en in het bijzonder bij die van Dins dag 21 Februari 1939 avondblad, gebruik wordt gemaakt van deelen uit een zooge naamd geheim dossier Zooia. zijn B. en W. dan niet van oor deel, dat deze wetenschap alleen op onge oorloofde, wellicht strafrechterlijk vervolg bare wijze in het bezit van „De Telegraaf" kan zijn gekomen? Zijn B. en W. derhalve niet van oordeel dat een onderzoek moet worden ingesteld naar de verantwoordelijkheid van hen, die over dit dossier de beschikking hebben? Gier (heenreis) I Reiger (terunreis) i' Zilverreiger (heenreis) I UU (terugreis) Buizerd (heenreis) I Nandoe (terugreis)

Schager Courant | 1939 | | pagina 2