Meedigen UITENLANDSCH. 1 VERZICHT Aspirim is óók een vak! OpqepMfyrtepi Arrondissements rechtbank te Alkmaar Veegeneesmiddelen en Instrumenten TERLEP's DROGISTERIJ nPI Woensdag 22 Februari 1939 Tweede blad meervoudige strafkamer. Zitting van Dinsdag 21 Februari. het slot der hondsche behan deling. I Voordat de zitting een aanvang nam, deed de rechtbank uitspraak in de zaak legen c. m. te Hoogwoud, die terecht stond I weeens verduistering van een hond en ver- oorljeelde verdachte tot een gevangenisstraf van 3 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. (De eisch luidde 5 maanden). de heer j. van den abeele, het noordscharwouder raadslid, laat zich niet aanleunen, dat hij de ar beidersbelangen voor zijn eigen belang gebruikt. ER ZIJN OOK NOG MENSCHEN, de van de beroemde gas- kwestie niet weten: de president van de recht bank. De uitgever van de Nieuwe Langendijker Courant voor de balie Hatelijk zijn zonder tegen de lamp te loopen, is een kunst apart, die lang niet iedereen verstaat. Dat on dervond de heer Jan K., uitgever en redacteur van het eenige malen per week aan de Langendijken verschij nende blad de „Nieuwe Langedijker Courant", nu de edelachtbare heer Jan van den Abecle, lid van den Raad van Noordscharwoude, de-be- kende-Barbertje-van-de-gasfabriek- die-niet-hangen-wil, hem voor het lorum der gerechtigheid had ge daagd. Wegens „smaadschrift" eisch te de offioier vijf-en-zeventig gul den boete of vijftig dagen. De uit spraak is over 8 dagen. 't Kwam zoo. Ilalf November was er een propaganda- avond van den fabricksarbeidersbond te iVoo/xfecharwoude en de uitgever, meneer TL had volgens zijn zeggen héél netjes ge vraagd om persplaatsen. Meneer v. d. Abeele en zijn vriend Rijkeboer, evenals hij een der grootviziers van de moderne arbei dersbeweging, vond de toon nu niet zoo erg tietjes, want meneer K. had woordelijk ge schreven: „Naar aanleiding van de Propaganda- avond met de Jonge Spelers wenden wij ons tot U met de vraag of u voor dezen avond ook voor persplaatsen gezorgd heeft." Dil kan moeilijk als een verzoek worden beschouwd. En waar bovendien de krant van meneer K. lichtelijk bij de heeren v. d. Abeele c.s. uit de gratie is, omdat zij een jrbeidersvijandige" houding heeft aange nomen, en tenslotte ook nog de stoutheid bezat om een advertentie te vragen, terwijl de publiciteitswaardc van de Nieuwe Lan gendijker Courant volgens de heeren v. d. Abecle c.s. gelijk nul is, werd het schrijven van meneer K. voor kennisgeving aange- tiomen. -Van bevriende zijde" ontving redacteur- directeur K. tóch een verslagje. Natuurlijk, al? je er zelf niet inmag, zorg je als kran- lenman dat je tóch krijgt wat je weten wilt. .Maar... toen was meneer K. in de eerste op welling zijns heiligen toorns zoo onver standig onder „zijn verslag te schrijven: »Van bevriende zijde ontvingen wij bovenstaand verslagje van den tooneelavond met „de Jonge Spe lers" daar de „hoeren" bestuursle den het niet met hun gevoelens overeen konden brengen het plaat selijk blad voor dezen avond uit te noodigen, ondanks dat wij zelf zeer beleefd gevrangd hadden of er nog voor persplaatsen gezorgd zou worden. Ook is het ons bekend, dat een collega wel werd uitgenoodigd, zoodat dit met opzet is gebeurd. Wij zijn dus geen antwoord waar dig gekeurd door deze „voorman nen". Een nieuwe maatschappij stelt Tnen zich voor te vormen. Och ar- nie- begin dan eerst bij u zelf. Het is ons bekend, dat gelukkig met alle voormannen aan den Lan- pendijkjbier zoo over denken en spreekt'et vanzelf, dat zij dit woord niet aan hen gericht kunnen beschouwen. Wat te zeggen van menSchcn die zifting hebben als raadslid of een vooraanstaande bestuursfunctie be- «leeden en de arbeidersbelangen ge bruiken voor hun persoonlijke be langen. Het fatsoen van deze lieden is hier wel heel erg zoek. Arme volge- hngen die zulke leiders hebben, u i langedijker" zou de arbeiders belangen niet bevorderen werd er pezegd. Men denke maar eens aan don proefpolder, waar ons blad het oerst de aandacht op vestigde. Zij die dit van nabij gevolg^ hebben, weten wel beter. Wij kunnen ons gelukkig boven partijen stellen en dat is heel wat in den tegemvoordigen tijd. Meer willen wij hier op 't oogenhlik niet over schrijven. Als het nooflig is meer. Red. „n. L. Crt." Bovendien liet hij als toppunt van listige genoegdoening bij de lieei-en Abeele en Rij keboer nummers met dit vrééselijke onder schrift bezorgen, terwijl deze heeren al lang het voer van de Nieuwe. Langedijker voor h.i. vetter kluiven uit andere bladen ver ruild hadden. En toen namen de hechen 't niet. Meneer van den Abeele is niet eens lid van den Fabrieksarbeidersbond, en was niet eens op den boosmakenden avond geweest. Een pi-acht van een klacht ging in zee. Meneer de rechtercommissaris poogde olie op de woest bewogen golven van het Gor- terdiepje en envii-ons te werpen, maar liet stukje dat meneer K. ter rehabilitatie van meneer van den Abecle wilde schrijven was nog een tikkie vuiler, scheen het. En. toen ging meneer de Officier het maar met de twee jannemannen uitvechten. Jan de eei-ste op de bokkebank. Jan de tweede ach ter het getuigenhekje. De President vangt aan te vragen of de be wuste krant op 17 Nov. is verspreid, een vraag die vex-dachte natuurlijk met ja be antwoordt. Wat zegt u zelf van die woorden, vraagt de President dan. Verdachte acht het geschrevene niet bc- leedigend, en wordt in een verdere woor denstroom gestuit. Hij heeft althans niets beleedigends bedoeld. President voelt er in het algemeen iets beleedigends in Vcrd. had zich /fatsoenlijker kunnen uitdrukken, dat „arme volgelingen" was toch bcleedigcnd voor de getuigen. Het staat toch vast dat dc getuigen zijn bedoeld, Verd. zegt, dat het een stelselmatige gewoonte is menschen, over wie iets wordt geschreven een blad te zenden, ook al zijn ze geen abonné. Pres.: Opdat ze *t goed zullen lezen na tuurlijk. Pi-esidcnt zet de positie van getuigen dan nader uiteen. Waarom zouden deze heeren 't zich niet aantrekken. Verdachte: 't Is in algemeonen zin be doeld, ik heb niemand persoonlijk bedoeld. Getui g enverhoor. Getuige Rijkeboer, die den eed aflegt zet uiteen dat hij zich persoonlijk beleedigd voelt en wordt door den president naar zijn talrijke functies gevraagd, in welke hij zich ook beleedigd kon voelen. De „Broek op Langedijker Courant" is getuige thuis bezorgd, zegt president. Hoewel, getuige niet met name wordt ge noemd, moet als secretai-is de beleediging slechts op hem slaan, meent de heer Rijke boer. De pi'esident meent dat het ook op voor zitter van der Hoven kon slaan. Is het dan geen schooncr gebaar er zich niets van aan te trekken. Dan heeft de tegenpartij veel minder succes! Getuige ontkent in andei'e gevallen een Langedijker Courant te ontvangen, als er iets in staat wat hem zelf betreft. Dit is nooit gebeurd. Verd.: Mag ik U iets vragen meneer de President? Pres. (boos): Ik doe u vi'agen, u ant woordt. Vcrd. verklaart in den breede, hoe zijn werkwijze is, president verlangt slechts korte antwoorden. Verd. houdt staande wel eens speciaal kranten te bezorgen*. Getuige v. d. Abeéle verklaart. Tot groot vei-wondering van den president, die van de beroemde gas- lucht in Noordscharwoude niet eens op de hoogte is, vei-klaart getuige- gemcenteraadslid en gemeenteamb tenaar te zijn. President vindt t. heel zonderling, maar heeft er ver der niets mee noodig zegt hij. Getuige legt den eed. niet af en geeft ver schillende inlichtingen over zijn diverse functies. Hij acht zich beleedigd, ondanks het feit dat hij er niet is geweest. Is u dan zoo voornaam? vraagt de presi dent. Er zijn er wel zes die voor belcedi- SARCOPOEDER, tcgeh diarrhee bij kalvei-en, per pak f 1.00 PULBI.T, tegen diarrhee bij kalveren, per pak fl.50 NAVUILPOEDER, per pak f0.90 UNICUM, doeltreffend middel voor na- vuil en witvuil bij vee. per flesch f2.50 PEKA EFITHEELSTIFTEN, ter behandeling van betrapte tepel- slotgaten en ontstoken tepels, per halve bus f 0.55 per heele bus f 1.00 CALCARON OLIE, tegen zeere tepels, als de koe daar door onder 't melken onrustig is, per flesch fl.00 SPENEN-VASELINE, 1ste kwaliteit halve bus f0.35 heele bus f 0.60 Verder houden wij steeds voor U In voor raad de meest gangbare instrumenten, zoo als Melkspuiten. Tepelscharen, Wondspui- tcn, Injectie-spuiten, Melkpijpjes. enz., enz. Ook voor VEEGENEESMIDDELEN Uw aangewezen adres: Apothekers-Assistenten, HOOGZIJDE 103. SCHAGEN. gingen in aanmerking komen. Getuige ont kent dit. De functie van i-aadslid acht president niets bijzonders, getuige ook niet, maar an ders is het ais .men schrijft, zooals Verdach te deed. Requisitoir. De officier acht het beleedigend als ge zegd woi-dt dat het eigen belang boven het arbeidersbelang gaat, en ook zijn getuigen zeer pertinent als onfatsoenlijk aange duid. Verdachte tracht zich op stumperige wijze eruit te kronkelen Beter kon hij royaal erkennen te ver te zijn gegaan. Er is geen schuldbesef en zijn houding is niet die \an een man. Is het te bewijzen dat de woorden doelen op Rijkeboer en Abeele? Officier meent van wel op grond van de getuigenverklaringen, speciaal wat Rijke boer betreft, die er dc „centrale propaganda leider" was, een prachtig,'woord, zooals in de Nedexlandsche taal bijna niet voorkomt. Rijkeboer speelde de eerste viool. Kinderach tig is het als verd. ontkent speciaal couran ten te laten bezorgen, terwijl liij eerst zegt dat het algemeene gewo_onte is, om abon- né's tev angen. 't Was er om begonnen de getuige te laten zien dat het om hen te doen was. Ten aanzien van den Abeele is het -bewijs iels zwakker, omdat hij niet op de vei-gadering aanwezig was, maar ook hij is een eerste vioolspeler in de ai*beidersbe- wéging. Is het nu verstandig van de ge tuigen om zoo hun getroffen zijn te demon- sticcren? Men geeft zich op deze* wijze bloot-en .geeft den schrijver succes. Verdachte heeft dat nu boi'eikt. Beter hadden getuigen geen klacht in kunnen dienen, want als hij wordt vrijgespi-oken is verdachte overwinnaar en zijn de getuigen belachelijk gemaakt. Verdachte heeft zich schuldig gemaakt aan smaadschrift. Hij bekleedt een belang rijke positie als hoofd van de Langendijker Courant, een voornaam blad in een voor- namc streek. Een belangrijk man moet zwaar gestraft worden, daarom eischt de officier f 75 boete of 50 dagen. Verdachte als advocaat. Met groote woordenrijkdom zet verdachte nogmaals zijn standpunt uiteen. Een der ge tuigen heeft als motief voor de aanklacht gebruikt: „nu moet het gedonder maar eens uit zijn, anders begint hij weer". Verd. had willen publiccercn dat hij beide getui gen niet had bedoeld. Dit werd niet aan vaard. Wanneer de heei'en getuigen meenen nu het succes bereikt te hebben, moeten zij dat weten, maar vexrelachte houdt, het laatste woord in zijn eigen blad, zonder in aanra king te komen met de justitieele macht. Verd. voelt zich niet schuldbewust, men kent hem aan den Langendijk voldoende .om te weten dat hij ixiet langs achterdeur tjes insinueert. Verd. ontkent nogmaals de bedoeling gehad te hebben de getuigen speciaal te beleedigen. Hij durft ieder in de oogen te zien en ziet in het gebeurde geen ernstig feit. Dan kunnen deze Langendijker notabe len weer inrukken. Uit onze omgeving W1ERINGERWAARD Lauwheid en activiteit Maandagavond vergaderde de plaalselij ke afdeeling van Landbouw en Maatschap pij, onder leiding van den heer Daan Kaan. Aanwezig 10 leden. We zullen ons maar niet vei'diepen, al dus voorzit ter, in dé oorzaak van de ge ringe opkomst, en zullen 't maar toeschrij ven aan de groote lauwheid onder de leden De pers werd in het bijzonder welkom ge- heeten als zijnde een zeer gewaardeerd en goedkoop propagandamiddel! Naar aanleiding der notulen informeerde de heer J. C. Bakker, waarom de economi sche cursus niet is gehouden. Voorzitter erkent dat dit een fout is ge weest van het bestuur, hoewel er ook bij zondere omstandigheden waren. Nog werd welkom geheeten het nieuwe bestuurslid, de heer C. Rezelman. Dit is geen formaliteit, doch ernstig gemeend, al dus voorz. Medegedeeld werd dat de avond met den heer van der Wielen behoudens kleine ha ken en oogjes, als goed geslaagd kan wor den beschouwd. Wat betreft de lauwe geest onder dc le den, kan toch op een lichtpunt gewezen worden, n.1. dat de geest bij dc jeugdclub uitstekend is. Onder de ingekomen stukken is ook een opwekkingscirculaire van den Bond voor Staatspensioneei'ing. Voorz. zeide dat de Nat. Bond dit principe wel toegedaan is. Bovendien hebben we hier een zeer wakker bestuux-, Het ligt wel op onzen weg in prin cipe met Staatspensioen mee te gaan. Het hoofdbestuur deelde mede, dat het Pi-ovinciaal bestuur geld te kort komt. Door de Nat. Bond is reeds f 500 gegeven voor propaganda. Een mededeeling van den heer J. Saai, dat door de Jeugdclub ook i-eeds een bedrag van f 89 bijeengebracht was, werd met ap plaus begroet. Hieruit blijkt toch wel, aldus spi\, dat niet alle leden lauw zijn. Dit is wel zeer actief, waarvoor een woord van hulde. Einde Maart zal hier een pi-opaganda- avond worden gehouden met den lieer Evei's als spreker, terwijl de jeugdclub dan een tooneelstukje zal opvoei-cn. Bestuursverkiezing. In plaats van den heer P. Visser Az„ die als bestuurslid is afgetreden, werd de heer Cor Waiboer gekozen. Voox*zitter zeide dat het in het belang van rr woci^Tf fctc DEN HELDER ALLER AANDACHT GERICHT OP SPAN JE. VREEST ROOSEVELT EEN UIT BARSTING? DE ONDERHANDELINGEN MET FRANCO VERLOOPEN TRAAG. Rustig, als was er geen wolkje aan de lucht, voltrekt zich de Èuropee- sche politiek. Uit Duitscliland konit zoo goed als geen nieuws. Wanneer we vernemen, dat de bezittingen van een katholieke jeugdorganisa tie door den staat zijn geannexeerd, dan halen we de schouders op.. Iels dergelijks is er reeds zoo dikwijls gebeurd! En ovei'igens is het er oogenschijnlijk kalbi en rustig. Ook uit Italië hoort men weinig bijzon- dei-s. Wel gaat Mussolini voort met Lybië te versterken, blijven er troepen heengaan, is zelfs maarschalk Badoglio daarheen ver trokken, maar dat alles w.erd de vorige week reeds open en bloot erkend. Dat de Italiaansche pers af en toe uit den band blijft springen, waarbij vooral Frankrijk het moet ontgelden het verwondert ons niet meer, zulke practijken zijn immers tot een gewoonte geworden! Dat men te Rome ongerust blijft over het geflirt van Frank rijk en Engeland met den ti'iomfator, can- dillo Franco, wie zou zich daarover verwon deren? Uit een en ander blijkt reeds, waarmee de beide groote West-Europeesche mogendhe den zich in hoofdzaak bemoeien: hun aan dacht is op Spanje gericht. En de rust in de twee groote autocratieën zal wel zijn oor zaak vinden in het feit, dat ook deze zich intensief met hetzelfde land bezig houden. Is dit alles nu een stilte voor den storm? Blijkens een uit de Vereenigde Staten ontvangen mededeeling, zou president Roo- scvelt inderdaad van opvatting zijn. dat een lievige storm op til is en dat hij zijn afwe zigheid zou bekorten in vei-band met zeke re berichten, welke hem hadden bereikt over de ontwikkeling der gebeurtenissen in het buitenland. Het is echter verre van duidelijk, wat de president hierbij op het oog kan hebben. Het ligt voor de hand bij een en ander in de eerste plaats te denken aan Europa. Ook China en Japan behooren tot het Ameri- kaansche buitenland, dat daar in den be- staanden toestand nog een verandering ten kwade zou kunnen komen, is buitengeslo ten., Voor wat Europa betreft, zal men, alvo rens beoordeeld kan worden, wat staat te geschieden, eerst dienen te weten, tot welke resultaten Franco en de democratieën zul len komen, zoomede welk standpunt de au- toi'itaircn daariegcnover zullen innemen. Noch omti-ent het een noch omti-ent het ander, valt voorloopig iets definitiefs te zeggen en hoewel een president- van Ame rika beter op de hoogte mag worden ge acht van hetgeen zich achter de schermen afspeelt dan het internationale journalisten korps, lijkt het niet goed mogelijk, dat ie mand het resultaat zou kennen van bespre kingen, die nog niet zijn afgeloopen. Indien het juist zou zijn, dat, gelijk werd vernomen weldra een conferentie op til zou zijn tusschen Hitier, Mussolini en Franco teneinde na te gaan in hoeverre de aspoli- tïek kan worden doorgetrokken tot Burgos, zou dit wellicht als een aanwijzing kunnen worden beschouwd. Het bericht is echter van alle zijden zoo fel gedementeerd, dat het voorloopig althans wel als onwaar schijnlijk mag worden afgeschreven. Een tikje opvallend is het bij een en an der, dat. Engeland nog niet tot een erken ning van Franco is overgegaan. In de afge loopen week scheen het vrijwel vast te staan, dat het daartoe zou komen en op liet oogenblik tast men in het duister om trent 't antwoord op dc vraag, waarom deze erkenning is uitgesteld. Wellicht wacht het op zijn beide vrienden Frankrijk en de Ver- eenigde Staten, die voorloopig nog bezwa ren schijnen te hebben. Dat Frankrijk, zich behoorlijk op de hoog te wil stellen van wat het van het komende Spanje te verwachten heeft, ligt voor de hand. Een soort filiaal van Berlijn of Ro me zal het langs zijn Zuidelijke grens bij voorkeur niet wenschen, terwijl het voor Engeland ton slotte van evenveel gewicht is als voor Frankrijk om te weten, of Ita lië beoogt vasten voet in Spanje te behou den. Wel betoont Fx*anco zich bij deze onder handelingen vooralsnog vrij onhandelbaar, vooral voor zoover liet, aandringen der bui- tenlandsche mogendheden betreft op een clemente behandeling der vroegere en ten deele nog huidige tegenstanders. Dit zou hij beschouwen als een zuiver Spaan- sche aangelegenheid, waarmee een buiten staander totaal niets te maken heeft. Hij zal hierin wel gestijfd worden door zijn Itali- aanschen vriend, wien - gelijk we de vorige maal reeds opmerkten liet oogenhlik der algemeene verbroedering blijkbaar niet past en die dus, trots al zijn voormalige pogin gen om de ovex-winning van Franco zich snel te doen voltrekken, nu wel eens liever zou kunnen willen aansturen op een voort zetting der vijandelijkheden tusschen link- schcn en ï-echtschen. In de hoop, dat de tijd hier met hem meewerkt. We willen niet na 16ten tot slot even dc aandacht te vestigen op een veelbelovcnder bericht, dat men dezer dagen in de bladen kon lezen, n.1. dat handelsbesprekingen wa ren geopend tusschen Engeland en Duitscli land. Weliswaar zijn het nog slechts par- ticuliere onderhandelingen, die misschien straks officiecle ten gevolge kunnen hebben en is het ons ook ten volle bekend, dat er de laatste jaren veel is geconfereerd, zon der dat daaruit ook maar de minste of ge ringste resultaten zijn voortgesproten, zulke besprekingen over ontplooiing van de econo mische betrekkingen zijn nu eenmaal liet noodzakelijk begin van iedere mogelijkheid tot verbetering. Toch is het nog wel wat voorbarig om zelfs ook maar de hoop te durven uitspre ken, dat ze de inleiding zullen vormen tot een matigen in den bewapeningswedloop, die vooralsnog blijft voortgaan en die in lioe langer hoe sterker mate dan mensch van heden tót den bedelstaf brengt. Nu Is het opletten en on middellijk Ingrijpen, dus bij de eerste teekenen fN direct Asplrin nemen! IBAYERI HET BEPROEFDE GENEESMIDDEL BIJ GRIEPI de oi'ganisatie beter is, dat hij als voorzit ter aftreedt. Bestuurslid wil hij wel blijven. De heer D. Rademaker werd als voorzit ter gekozen; de lieer Cor Waiboer als secre taris en dc heer N. Kaan Kz. als propagan dist. Voor de propaganda-avond Evers zullen huis aan huis circulaires" worden bezorgd. Dc rekening van den penningmeester, na gezien door de heeren J. C. Bakker en N. W. Kaan, werd in orde bevonden, met een batig saldo van f 45.46. De afdeeling telt thans 51 leden. Bij de rondvraag kwam ook de a.s: ver kiezing voor Prov. Staten ter sprake. In een provinciale bestuursvergadering was ook reeds de vraag gesteld lioc men op dit punt dacht te handelen. Opgemerkt werd dat bij verkiezing voor Prov. Staten en gemeenteraden zoo duide lijk in het oog springt, dat de kiezers meer voelen voor een stemming op personen dan op lijsten van de partijen. Na eenige discussie werd besloten qua afdeeling het Prov. bestuur Ie advisecrcxi te gaan praten met de politieke partijen. In elk geval zal den kiezers geadviseerd worden, op die candidatente stemmen, waar van met redelijke zekerheid verwacht kan ■worden, dat zij principieel instemmen met de doelstelling van Landbouw en Maat schappij. Nadat de heer Rademaker zijn dank had geuit voor 't vertrouwen- hem tot voorzit ter te promoveei-cuj sloot voorz. onder dank deze bijeenkomst. ALKMAAR Ontucht en zelfmoord in Noord- Holland zeer groot. Als op .een cel van het Alkmaarscho hrui- nè boónen- en ratsoord een róse briefje zit geplakt, beteekent dat, dat dc bewoner toen hij noc geen bewoner was iets heeft uitge haald, dat niet artikel' 247 van het Wetboek van Strafrecht verband houdt. Als dit arti kel op de proppen komt, gaan de deuren van de rechtbank dicht. Er zijn momenteel aldus een bekend Alkmaarsch rechtskundi ge, 25 gedetineerden, waarvan 19 wegens zedenmisdrijven ingesloten. Het aantal za ken wegens ontucht in Noordholland neemt ontstellend toe. Ook het aantal zelfmoorden is zeer groot. KIEUWE N1EDORP VERGADERING VAN DE ZAAIZAADVER- EENIGING TE LANGEREIS. De zaaizaadvereeniging Z.Z.V.Z. hield in het café Warnaar aan de Langereis haar algemeene vergadering. Door den voorzitter, den lieer T. v. Essen werd de vergadering geopend, waarna do notulen werden gelezen en goedgekeurd. De penningmeester, de heer D. Ruiter, pre sent eci'de de omslagrekening dc z.g.n. be grooting, door bestuur opgemaakt. All leden konden zich hiermede vereeni gen. Het jaarverslag gaf een juist, beeld van den toestand der verecniging, deze staal er gezond voor; de oogst is gunstig geweest. De heer W. Kooij bracht verslag uit van de door den heer Jb. Bakker Gzn. en hem gecontroleerde bescheiden van het vorig boekjaar. Alles is in de beste orde bevonden en de penningmeester wérd dank gebracht voor zijn ï-ichtig beheer. Bij de bestuursverkiezing werden de twee aftredende leden Jb. Kuiper en K. Silver wederom herkozen. De heeren W. Kooij en Tj'. Groot werden inmiddels benoemd als commissieleden voor liet nazien der rekeningen van het a.s. boekjaar. Tijdens de vei'gadering werd opgave ge daan van het benoodigde zaad. Bij de rondvi'aag informeerde de heer Bossen naar mogelijke belangstelling voor het kweeken van uienzaad, eveneens on der den keuringsdienst van de N.A.K. Het gevolg hiervan was, dat besloten werd zich ook op dc t-celt van dit zaad toe te leggen. Uit de vergadering werd daarna gevraagd hoe het. eigenlijk wel staat met dc ver plichtingen van dc leden. Zijn de leden verplicht om zaad van de vereenïging af te nemen, en hoe staat het met liet zei He len van zaad, want meerdere leden be- armén. dat er door leden eigen zëtkool in bewaring wordt gehouden. Gaat dal nu zoo maar? Door voorzitter werd geant woord, dat de leden wel degelijk verplicht zijn het door hun benoodigde zaad van de verecniging af te nemen. Wat het zelf telen van zaad betreft, ook dat is verboden; de vereeniging. teelt voor haar leden zaad en niemand anders. Toch is hef gemakkelijk genoeg om deze uitwas sen fegpn te gaan. n.1. door toonassing en handhaving van het huishoudelijk regle ment. Voorz. beloofde de vergadering de betreffende personen on het verkeerde van hun handelwijze te wijzen en gaan zij er mede door dan zei hen onvoorwaardelijk een boete van f 100 worden opgelegd. Hierna sluiting.

Schager Courant | 1939 | | pagina 5