Een fantastisch denkbeeld Tre'nbranden kunnen geen ernstige gevolgee hebben DE WERELI Een optimistisch geluid uit den Balkan Nieuwe Belgische kabinet legt den eed af Versterking der Engelsche luchtmacht Engeland zet twee nieuwe s'aqschepen op de helling Wat wil Japan eigenlijk )e fraude bij de Boeren leenbank te Roswinkel in_ tv e i ni[ woorde Leiderdorp toch centrale vlieghaven Weer krakeelt een burgerwacht Postvlucbten op Indii Verklaring van Gafenco. Op vragen, die hem door journalisten ge steld werden nadat korte verklaringen wa ren afgelegd door Metaxas, Saracogloe en Markowitsj, heeft Gafenco, Roemccnsch mi nister van buitenlandsehe zaken, in zijn kwaliteit van voorzitter van den Balkan hond o m. het volgende verklaard: „Ik verheel 11 niet en ik geloof, dat mijn collega's het hierover met ons eens zijn dat er een optimistische toon uit deze be sprekingen is opgekomen. Zeker, wij geven ons rekenschap van den ernst van den toe stand. Wij geloovcn echter in sommige be toogingen, waaronder belangrijke recente redevoeringen van eenige leidende staatslie den, teekencn te zien van ontspanning en opheldering. Het spreekt van zelf, dat wij er prijs op stellen om tot deze ontspanning hij te dragen met geheel ons hart en al on ze krachten. Wie kracht zegt, zegt een dracht en ook het hart wijst ons den weg naar broederlijke samenwerking. Wanneer ik spreek over ontspanning en vrede, denk ik vooral aan de volkeren, die van nabij nog kort geleden de ontzetting en de onrecht vaardigheden hebben gekend van den oor log. Wij hopen, dat de lente met de zon ge- Juk en vrede aan Spanje zal terugbrengen. Wij zijn bereid in de mate onzer middelen hij te dragen om het volk lan Spanje te helpen de wonden te verbinden en levens krachten te hervinden." Roemeensche raad erkent principe Francoregeering. in Aan het einde der Balkanconfercntie is een communiqué gepubliceerd, waarin ge zegd wordt dat de politiek der Balkanen tente op vrede gericht is. Tegelijk met het voorlezen van het com muniqué heeft Gafenco, verklaard, dat de leden van den permanenten raad in begin sel besloten hebben de regeering van Fran co in Spanje te erkennen. Ieder van de le den der entente blijft evenwel vrij deze er kenning te doen op een oogenblik dat hem gunstig schijnt. Verklaring van Pirow over zijn Europeesche reis Geen onderhandelingen over ko loniale kwesties gevoerd. In het Zuid-Afrikaansche parlement heeft de Minister van Defensie, Pirow, in ant woord op door Labour afgevaardigden uit geoefende critiek op zijn recente reis, naar Europa, verklaringen afgelegd, waarin hij ontkende, cfht hij getracht heeft te onder handelen over de overdracht aan Duilsch- land van een groot gebied in West Afrika ten koste van België en Portugal. „Ik heb nooit het denkbeeld geopperd, dat, wanneer Zuid Afrika een zeker gebied behield als gevolg van onderhandelingen, iemand anders daarvoor zöu1 moeten beta len," aldus Pirow. „Wanneer deze gebieden behouden wor den en compensatie gevonden moet worden, zullen zij, die daarvan profiteeren, die com pensatie moeten zoeken", zoo voegde hij hieraan toe. Iieqeerlnqsverklarinq vastqcsteld De nieuwe leden der regeering hebben gisteravond in handen van den koning den eed afgelegd. Minister-presidnt Pierlot zal tevens mi nister van landbouw zijn. Richard is minister van economische za ken en den middenstand, terwijl Gaston Heenen honorair vice-gouverneuA*-generaal van den Congo de portefeuille van kolo niën zal beboeren. Kabinetsraad stelt reqecrinqs- verklarinq op. In den kabinetsraad, die om twaalf uur gisteravond geëindigd is, is de definitieve tekst vastgesteld van de regeeringsverkla- ring, welke hedenmiddag in de kamer zal worden voorgelezen, door minister Marck in liet Vlaamsch en door ministerpresident Pierlot in bet Fransch. De kabinetsraad van gisteravond werd ook bijgewoond door Heenen, die vandaag als minister van koloniën zal worden be- eedigd. Paus in de Kamer herdacht. De Kamer is gisteren kort bij elkaar geweest om nog enkele wetsvoorstellen, die nog door het ministerie Spaak waren in gediend te bchandeln. De voorzitter Huvs- ruans hield een herdenkingsrede voor Paus Pius XI, die door de leden staande werd aangehoord, en herdacht tevens den overle den staatsman Henri Jaspar. In een witboek, dat gisteren in Engeland is gepubliceerd, wordt gezegd, dat nog 6000 man noodig zijn voor de luchtmacht voor het jaar, dat 31 Maart a.s. eindigt. Oorspron kelijk raamde men het benoodigde aantal manschappen op 90.000 officieren en min deren. Dit aantal is thans gestegen tot 102 duizend, waarbij inbegrepen de Indische luchtmacht; Een gemeenschappelijke regee ring voor de democratiën. Groote belangstelling is in de Vereenigde Staten gewekt door een nieuw boek, „Union Now" (eendracht nu) getiteld, geschreven door een der bekendste Amerikaanschc bui tenlandsehe correspondenten, Clarcnce Strait die daarin een verceniging bepleit van de werelddcmocraticön. Strait oppert het denkbeeld, dat voor een oplossing der wereldproblemen de democra tieën zich vereenigen onder een gemeen schappelijke regccring voor zaken, die be trekking hebben op de buitenlandsehe be trekkingen, waarbij zij haar eigen regecrin- gen zouden behouden voor binncnlandsclie aangelegenheden. Deze imie zou naar de meening van Strhit zoo machtig zijn, dat geen andere natie of groep het zou wagen er oen aanval op te doen.' De democratieën, die de schrijver met na me noemt, zijn: de Vereen. Staten, Groot- Brittannië, Frankrijk, Canada, Nederland, België, Australië, Zweden, Zwitserland, De nemarken, Finland, Ierland, Noorwegen, Z. Afrika en Nieuw Zeeland. De Unie zou een gemeenschappelijk bur gerschap, een gemeenschappelijke defensie, en gemeenschappelijke valuta douane en communicatiesystemen hebben, doch zou waarborgen, dat elke democratie het recht heeft haar binncnlandsclie zaken volgens eigen gewoonten te besturen. Prof. Goudriaan over de oorzaken „Het is volkomen uitgesloten, dat een brand in een electrischen of Dicsel-elcctri- schen trein catastrofale gevolgen kan heb ben, wanneer zich reizigers in de rijtuigen bevinden. Indien zich dergelijke stoornissen onverhoopt mochten horhalen, is de inrich ting van de treinen met een groot aantal deuren aan weerszijden bovendien van dien aard, dat ieder veilig buiten de rijtui gen kan komen." Op deze wijzo zette gis termorgen de president-directeur van de N. S., prof. dr. ir. J. Goudliaan zijn standpunt uiteen, toen wij hem inlichtingen kwamen vragen omtrent den brand van Dinsdag avond in een der rijtuigen van den Utrecht schen trein met bestemming naar Amster dam, aldus het Hsb. De bespreking werd bijgewoond door ir. J. Q. H. Laumans, hoofdingenieur der tractie van de N. S. en den secretaris der directie, den heer D. J. Wansink. Het kan niet worden ontkend, merkten wij prof. Goudriaan op, dat het publiek on gerust begint te worden nu er den laatsten tijd verschillende malen brand in de elec- trische treinen is .ontstaan. De Ijecr Gqvqjlri- aan interrumpeerde hier, dat het de'eéistë maal was, dat in een electrischen trein iéts dergelijks is voorgevallen. Wel zijn er ftrühd jes geweest in de Diesel-electrischc treinen, maar de oorzaken daarvan heeft men kun nen achterhalen, zoodat voorzieningen zijn getroffen om dergelijke eventualiteiten in de toekomst te voorkomen. Wat nu de oor zaak van het ongeval van Dinsdagavond betreft, vervolgde de directeur, daarom trent kunnen wij nog niets met zekerheid zeggen. Het rijtuig is gisteren naar de werkplaats te Haarlem overgebracht en wordt daar aan een minutieus onderzoek onderworpen. Toen wij de hoeren er op attent maakten dat in het. laatste geval toch een geheel me talen rijtuig is uitgebrand, antwoordde men ons, dat dit niet te verwonderen was, omdat de trein met een snelheid van 120 km. reed, zoodat het kleinste vuurtje wordt aangewak kerd, vooral wanneer er niemand is, om den trein tot staan e brongen. Waren er rei zigers in de rijtuigen geweest, dan zou men onniiddellijk aan de noodrem hebben getrok- lg?n en had het treinpersoneel maatregelen kunnen nemen om erger te voorkomen. Toch kan men, ter geruststelling van het publiek, wijzen op de omstandigheid, dat men iri Nieuwersluis op het station den brand heeft bemerkt en dat vandaar het station Abcoude is gewaarschuwd, zoodat do trein aan de eerstvolgende halte tot staan kon worden gebracht. In hot verdere gesprek deelde ir. Laumans mede, dat het rijtuig, dat nu in brand is ge vlogen, hetzelfde is geweest, waarin bij sta- tioncering te Amsterdam reeds eerder een begin van brand is ontstaan. Omtrent den bouw der rijtuigen zeiden de hecren nog eens bij herhaling, dat weinig brandbaar mate riaal aanwezig is. Alleen de houten vloer en de rubborbeklceding, benevens enkele onderdeden van de ziplaatsen, kunnen in brand raken. Voorts hebben wij geïnformeerd naar de ooi zaken van de brandjes in de Dieselelec- trische treinen. Daarbij is gebleken, dat. een der redenen is geweest, bet vallen van en kele druppels olie op den knalpot. Men heeft maarregelen genomen, dat iets dergelijks zich niet meer zal kunnen herhalen. Ook.is in een ander geval een knalpot zelf tot ex plosie gekpmon, terwijl bij een derde gele genheid de rubbcrleidingen achter het scha kelbord vlam hebben gevat. Door het syste matisch vervangen van deze leidingen door synthetische, dus onbrandbare rubber, zal ook deze mogelijkheid op den duur niet meer bestaan. Op onze vraag of reeds alle leidingen zijn gewijzigd, kon men ons niet met volkomen zekerheid bevestigend ant woorden. Men is ermede bezig en zal lang zamerhand al dit materiaal in bovengc- noemden zin veranderen. Noodlottig verkeers ongeval Gisteravond omstreeks half zes is op de Meent te Rotterdam een ernstig verkeers ongeval gebeurd, dat aan den zestienjari gen jongen J. A. van G. het leven heeft gekost. De jongen werd aangereden door 'n onbekend gebleven wielrijder, waardoor hij tegen de straat smakte. Ongelukkigerwijze naderde op hetzelfde oogenblik een vracht auto met aanhangwagen van de Heinckcns Bierbrouwerij. Een der wielen van den aan hangwagen ging den nog op straat lisgen- den jongen over het lichaam. Het slachtof fer moet onmiddellijk dood zijn geweest. Het, stoffelijk overschot is naar het zieken huis aan den Coolsingel overgebracht. Schaatsen. En in de loop van, dit jaar op nieuw tiwee stuks? Op de werf te New Castlc zal op de hel ling, welke is vrijgekomen door het te wa ter laten van liet slagschip „King Georgc V" onmiddellijk de kiel worden gelegd voor een nieuw groot slagschip, dat zal worden ge bouwd volgens het programma van 1938. Ook te Birkenhead zal onmiddellijk na 't van stapel loopen van het slagschip „Prin- ce of Wales" in Mei a.s. een nieuw slagschip op stapel worden gezet. Men verwacht, dat in 1939 wederom twee groote slagschepen op het programma gezet zullen worden. yicPuuvtietv GOEDE PRESTATIE VAN BUYEN. Onze landgenoot Buven, die tijdens de. wereldkampioenschappen te Helsinki zoon' goed figuur heeft geslagen, kwam gisteren uit in wedstrijden over 500 en 5000 meter, welke te Viipuri in Finland werden gehou den. De 500 meter werd gewonnen door den Fin Jokinen met 40.2 sec. Op dezen afstand werd Buyen tiende met een tijd van 4S.7 sec. Hedlund (7.weden) werd met 8 min. 4S.6 sec. eerste op de 5000 meter, terwijl Buyen 9 min. 4.8 sec. noteerde en hiermede de vijf de plaats bezette. Vredes- en oorloqsqedachten. Wat wil Japan eigenlijk in China? Vol gens een zeer goed ingelicht Japannees is dit het vraagstuk dat de Japansche regee ring in drie groepen verdeelt. De radicaalste dezer stroomingen, die de „Zuid China groep" wordt genoemd, wil onder geen voorwaarde vrede, voor en aleer geheel China onder Japansche controle staat en koesters adspiraties te aanzien van het gebied ten zuiden van Japan. Een vredes-qroep. De tweede groep, de „Noord-Chinagroep" is voorstandster van vrede met China, ont ruiming van Zuid- en Middcn-China en concentratie van de gcheele Japansche be drijvigheid in het Noorden, Binnen-Mongoliö en Mandsjoekwo. De derde groep is een anti-Sovjctstrooming die het parlement vvenscht te ontbinden en een nieuwe naionale partij wil vormen ter voorbereiding van een oorlog met Rusland. De aanhangers van deze beweging betoogen dat een oorlog in een zóó volledige Japan sche overwinning zou eindigen, dat alle Ja pansche moeilijkheden op het gebied van binnen- en buitenlandsehe politiek zouden verdwijnen. Konoje's vredesactie. Er wordt in Japan nog veel gesproken over de vredesactie van Konoje, den von gen minister-president. Men zegt, dat Kono ie verscheidene maanden in geheime brief wisseling heeft gestaan met Wang-Tsjing- Wei, die in December uit de Kwomintang is gezet. Men zegt. dat Konoje en Ikeda, minister van financiën, talrijke dreigbrieven hebben ontvangen van extrèmistische officieren in China, die het hun kwalijk namen, dat zii over vrede dorsten te spreken. Konoje heeft toen toch (in November 1938) zijn vredes voorwaarden gepubliceerd onder druk van hofkringen, menschen uit financicele krin gen en journalisten. Een militair kabinet te verwachten? Overigens gelooft niemand in Japan, dat de regeering Iliranoema lang aan het be wind zal blijven. Men voorspelt een kabi net, dat voor 100 procent uit militairen zal bestaan. In ommige kringo gelooft men dat de verwezenlijking dier verwachting verhaast zal worden door een actie van de "ongere officieren, die. nok liet bloedige op roer van Februari 1936 hebben ontketend. .Zij zouden thans hun plannen beter voor bereid hebben. Heel Amerika moet beschermd Uitqebreide vlootmanoeuvres. De „New York Times" bericht uit Miami, dat de tijdelijke burcaux van het Witte Huis aan boord van den kruiser „Houstou" heb ben medegedeeld, dat de manouvres niet worden beperkt tot do verdediging van het Panama-kanaal, doch zich zuilen uitstrek ken ten oosten van de Antillen en tot oefe ningen tot bescherming te oosten van de Antillen en tot oefeningen tot bescherming van het geheele Amerikaansche continent. De correspondent van de New York Times veronderstelt dat deze wijziging in het oor spronkelijk plan van de manoeuvres teil doel heeft de mogelijkheid van de verdedi ging van de geheele kust aan te toouen. De broer van den kassier is ook niet zuiver. Te Roswinkel (gem. Emmen) is in arrest gesteld de 50-jarige landbouwer A. G. Deze aanhouding heeft nogal opschudding te weeggebracht omdat de betrokkene een broer is van den in Dec. van het vorige jaar gearresteerden K. G., kassier der boe renleenbank aldaar, die zooals men zich zal herinneren, onregelmatigheden moet hebben gepleegd, waarhij een bedrag van pl.m. vier ton verdwenen zou zijn. Wij vernemen echter, dat A. G. met deze zaak niets uitslaande zou hebben, doch werd aangehouden in verband met. een in middels aangezuiverd tekort in de kas der kerkvoogdij van de Nod. Ilcrv. gemeente te Roswinkel, waarvan hij tót in het najaar van 193S administrateur kerkvoogd was. De zaak werd onderling geregeld, maar dooi de gebeurtenissen bij de boerenleenbank kwamen de tongen los. hetgeen thans de aanhouding van A. G. tengevolge moet heb ben gehad. Met betrekking tot de groote fraudezaak der boerenleenbank kan nog steeds niet worden medegedeeld, hoe groot het tekort Het .Tustitie-onderzoek is nog altijd niet teneinde en K. G., bevindt zich nog in voor loopige hechtenis. Hij blijft, over zijn han delingen het stilzwijgen bewaren. De raadsman van het bestuur heeft thans medegedeeld, dat in den loop van deze maand aan de spaarders, die geen lid zijn en dus geen aansprakelijkheid hebben voor het tekort en die ook geen andere schuld aan de bank hebben, een eerste uitkeering van tien procent van hun tegoed kan wor den gedaan. De mededeeling zegt verder, dat met de Coöp. Raifeissenbank te Utrecht besprekingen worden gevoerd, welke ertoe zouden kunnen leiden, dat ontbinding der. vcreeniging met alle gevolgen van dien wordt voorkomen. Geen Duitschers in Fransch vreemdelingenlegioen Op straffe van nationalitcits verlies. De Duilsche minister van Binnenlandschc Zaken heeft beschikt, dat iedere Duitscher, die in het volledige bezit van zijn geeste lijke Vermogens dienst neemt in het Fran- sche vreemdelingenlegioen of zijn dienstver band "verlengt, van dc Duilsche nationali teit vervallen verklaard fiioet worden. Het zelfde geldt voor de naar Duilschland te ruggekeerde oud-soldaten van het legioen, die zich in strijd met een verbod naar het buitenland begeven. GEEN GEVECHTEN TUSSCHEN FRAN- SCHE EN ITALIAANSCHE TROEPEN IN TUNIS. Van gezaghebbende zijde wordt verklaard dat. het in het buitenland gepubliceerde be richt, volgens hetwelk zich een incident zou hebben voorgedaan tusschen Franscho en Italiaansche soldaten aan de grens van Tu nis en Tripolis, waarbij aan beide zijden slachtoffers zouden zijn gevallen, van iedc ren grond ontbloot is. Het Italiaansche dagblad Unione publi ceert een communiqué van het Italiaansche consulaat generaal, waarin categorisch alle geruchten worden tegengesproken over in cidenten aan den grens van Tripolis en Tu nis. Gier (heenreis) fhUeenr"'srr|,0dh|'- 22 Fcbr-|22 F*' lBaEtl-22 Febr- !A,hane 22 mornL) h»els 22 FHAle*- 22 Fd». U* wcis) lMedan 22 Fcbr-,lr-"*- 22 F*j Mevr. Starkenborgh opent Nederlandsch paviljoen Ter gelegenheid van de opening van het Nederlandsch paviljoen op de Golden Gate exposition te San Francisco, zal mevrouw van Starkenborgh een rede uilspreken, die ook in indië hoorbaar zal zijn over alle N.I.R.O.M.-zcnders. De opening zal geschie den op 25 Februari te 16.00 uur, dit komt overeen met half acht des morgens op 26 Februari in Nederlandsch-Indië. De uitzending, welke door de P.T.T. wordt verzorgd, zal door alle broadcastingmaat- schappijen in Amerika worden gerelayeerd. Regeering houdt vast aan hel militaire vliegveld bij Katwijk. Bij de beantwoording der sprekers over de Defcnsiebegrooting in de Eerste Kamer zeide de minister van Defensie gistermid dag, dal Defensie vasthoudt aan het mili taire vliegveld te Valkenburg bij Katwijk. Bij onderzoek is evenwel gebleken, dat een voorloopige schikking is gevonden, waardoor een burgerluchthaven bij Leider dorp niet onmogelijk is, door de keuze van het tvpc vliegtuig, dat op de militaire lucht haven zal worden gestationneerd. Diesel in volle vaart op de menigte af Spoorwegboomen van overweg in de hoofdstad te vroeg geopend Bestuurder weet ramp te voor komen. Gistermorgen te 10.40 uur waren de hoo rnen van den spoorwegovergang aan de Lin- naeusstraat, te Amsterdam gesloten. Nadat een losse locomotief naar bet Centraal Sta tion was gepasseerd, werden de boomen, welke liet verkeer in de richting Water graafsmeer doorlaten geopend, en er be vonden zich reeds een groot aantal perso nen en voertuigen midden op den overweg, toen in volle vaart een Dieseltrein van Utrecht, welke volgens de gewone dienstre geling den overweg van liet Centraal Sta tion naar het Wecsperpoortstation moest passeeren, naderde. De bestuurder van den electrischen trein wist door krachtig remmen een catastrofe te voorkomen. De trein kwam vlak voor den overgang tot stilstand. Het, is nog niet uit gemaakt, om welke reden de spoorwegwach ter de hoornen, waar het hier een te verwach ten trein van de dagelijksclie dienstregelin; betreft, heeft geopend. De politie heeft de zaak in onderzoek. In het V.B.W. gebouw te Apel doorn 11000 patronen gevonden. Interne oneenigheid bij de Vrijwillige Burgenvacht te Apeldoorn heeft er toe ge leid dat de burgemeester van Apeldoorn den commandant eervol ontslag heeft ver leend, terwijl de meeste loden van het ka der zijn afgetreden. Het commando wordt voorloopig waarge nomen door den onder-commandant, die niet betrokken is bij het conflict tusschen bestuur en kader. In verband met deze on eenigheid doen allerlei ongefundeerde ge dichten der onde, o.a. dat men in 't gebouw van de burgerwacht een voorraad van 11.000 patronen zou hebben gevonden. Tijdens een inspectiebezoek heeft reserv kolonel W. Froger. van de inspectie der vnjwillige Burgerwachten te 's-Gravenhagi gisteren een bespreking met het bestuur gehad teneinde de oorzaken van het con flict te onderzoeken. Vertrek van A ankomst te Singap. 22 Febr. Band. 22 Pej.t „Gruwelpropaganda" tegen het Duitstj Rijk. Twee Poolsche bladen zijn -, Dantzig voor een maand verboden, dat zij naai- gezegd wordt gruwelpropij ganda en ophitsende berichten tegen Dank zig en het Duitsche rijk gepubliceerd hei- ben. Meer goud in Canada! Teneinde 1; hoofd te kunnen bieden aan een ever- tueelen crisis in Europa heeft Canadi zijn goudvoorraad vergroot. Verjaars-offers. ln Zuid-Afrika ver; men thans aan een groote steunactii voor dc verarmde deelen van het lan; Voorgesteld is. dat elke man, vrouw e kind, op zijn verjaardag minstens 1 shi ling in het. Reddingsfonds stort. Socialisten de vrije hand. Pandit Neh dc vroegere voorzitter van het India congres, is met twaalf anderen, aan dl vooravond van de bijeenkomst van 1 congres te Tripuri tot het opstellen vi het programma voor het komende jai uit de leiding getreden. Dc socialisten kn gen thans de vrije hand in de leiding, fi is thans twijfelachtig of Gandhi zelf k vengcifoemde bijeenkomst zal bijwonen. Op ouden voet. De nieuwe Hongaarse! regccring heeft verklaard, dat zij dczelfrit binnen- en buitenlandsehe politiek zal vol gen als do vorige regeering De anti-jood- sclie maatregelen zullen blijven gehand haafd en de traditioneele vriendschap met de as RomeBerlijn blijft beslaan. Die vlieger ging niet op. Thans blijkt v opzienbare persberichten, dat Stoja- dinowitsj aan den vocravon*1 van zijn val een totalitair bewind in Zuid-Slavië had willen instellen. De rechters en ue pers zouden niet langer onafhankelijk hebben mogen zijn en die ambtenaren die de re geering critiseerden. zouden zijn gestraft met vermindering of inhouden van hua pensioen! Naast de regecringspartij had Stojadinowitsj van geen enkele andeit paf'tlj' Willen weten Een Pools-oh-Slowaaksch nccoord. Yu- schau, Bratislava, en Praag zal en Poolsch-Slowaakseh ontwerp-accoord wor den voorgelegd, dat o.m. voorziet in defi nitieve ratificatie van do Poolsch—Sb waaksche grenzen en versteviging def economische banden tusschen heide lac den. Amerika in den wapenwedloop. De Anii rikaansche ex senaatscommissie van mi litaire zaken lieeft dc dcfensiewet, welks machtiging verleent tot het doen van uit gaven tot een bedrag van 35S millioen dollar, goedgekeurd, doch het voorste! van Woodring tot afschaffing van de li miet van 6.000 vliegtuigen verworpen. Frankrijk kan de vreemdelingen best gt bruiken! De legercommissie van den Franschen Senaat bestudeert thans een wetsontwerp, dat ten doel heeft vreemde lingen, die een machtiging hebben om in Frankrijk te werken, te onderwerpen aai: de militaire verplichtingen. De Engelsche league. De groote verre sing was gisteren de reusachtige 7- overwinning van de runners-u|> Wolver hampton Wanderes tegen dc kampioene candidaat Everton. Andore uitslagen BPentfordPortsmouth 20 en Boltot WanderersBirmingham 30 Jeugdige spionnen den dood in ft criminccle kamer van het Fransche 1>' van cassatie, heeft een beroep van tv* spionnen, den jeugdigen luitenant ter Aubcrt en den Straatsburger Grucnebe? verworpen. De heide spionnen waren t dood veroordeeld. Het royement van Stafford Cripps. Rcutë meent te weten, dat. hot bestuur der En gelsche arbeiderspartij Stafford Cripps gf woigerd heeft, op de a.s. partijconfcrcnW persoonlijk beroep tegen zijn royement aan te teekenen. Tientallen treinpassagiers gewond. In dl nabijheid van een tunnel bij het station te Glasgow zijn twee treinen op elkaar gere* den. Een reiziger werd gedood, terwijl 31 menschen gewond werden. De meeste slachtoffers waren op weg naar een voet balwedstrijd. Geheimhouding rond moderne wapenen. *1 Honderd veertig leden van het Engelsche Hooger- en Lagerhuis hebben gisteren te Aldershot eenige van de modernste wape nen, waaronder tanks van nieuw model, bezichtigd. Ten aanzien van verschillen» dezer wapenen, wordt nog een strenge geheimhouding bewaard. Onderzeeërs op drift. In den storm, welh in den vorigen nacht heeft gewoed, z')r twee Engelsche onderzeeërs, de SunfishM de Slorlet in de Sandown baai van M eiland Wight van hun ankers geslagen eM on de kust geloopen. Beide duikbooteft l zijn uren later weer vlot gekomen. ""rischc kablnetsformator kon niet slagen Moesfafa Barmada heeft van het v0£ men eeiier nieuwe regeering van Syne ai* gezien, daar zijn besprekingen met ne nationalistische blok geen resultaat .nep* 1 ben opgeleverd.

Schager Courant | 1939 | | pagina 2