Schip op Atlantischen Oceaan getorpedeerd Britsch of Nederlandsch Brengt de olie onze schatkist niet genoeg op Rommelzolders gevaarlijk voor brandbommen Een nieuw Cbineesch leger in wording Onze bollen-export naar Engeland Een schip met de roepletters PE.- C.C. heeft draadloos geseind, dat het getorpedeerd is door een onbekende onderzeeër op 200 mijl ten zuiden van de Azoren. De letters P.E.C.C- zouden de draadlooze roepletters kunnen zijn van het schip, ofschoon niets gevonden kan worden in de bestaande naamlijsten ten aanzien van zoo'n sein. Het bovenstaande bericht is opgevangen door de Amerikaansohe Radiomarine Corp. Het was doorgegeven door het s.s. Tulsa, dat hier nog aan toevoegde, dat het bewus te schip in zinkenden toestand verkeert op een plaats, die aangeduid wordt als 32 gr. 10 min. N.B. en 37 gr. W.L. De Tulsa heeft bet zinkende schip, dat S.O.S.-signalen uit zond om 13 uur Greenwichtijd, niet geïden tificeerd. De Tulsa tracht weer met het schip in verbinding te komen. Volgens een nader bericht heeft Radio Marine een telegram opgevangen van Por- tishead Radio, waarin het door het getrof fen schip uitgezonden bericht als volgt ivqrdt opgegeven: „Positie 32.10 N.R., 27.1") W.L. Zijn getorpedeerd door onbekenden duikboot, getroffen onder waterlijn, zinken, dringend." Een Nederlandsch schip? Het marinehoofdkwartier van Boston merkt op, dat roepletters, die met een P. beginnen, gewoon lijk gebruikt worden door Neder- Jandsche schepen. Van bevoegde zijde maakt men er ons opmerk zaam op, dat de roepletters Pccc inderdaad zouden wijzen op de Ne- derlandsche nationaliteit van het betrokken schip. Inmiddels bestaat er volgens de naamlijs ten geen schip met de roepletters Pecc, zoo dat de waarschijnlijkheid groot is, dat de DE INDISCHE BEGROOTING IN DE TWEEDE KAMER. ONDERZOEK NAAR STAATSEXPLOI TATIE AFGESTEMD. HONGERSNOOD EN SOCIALE ELLENDE. De dag van gisteren was in de Tweede Ka mer in hoofdzaak aan de replieken over de Indisqhe begrooting gewijd, welke eindigden met de verwerping van de mótie-Stokvis met 49 tegen 30 stemmen, heigeen heteekent, dat geen onderzoek naar staatsexploitatie van pefroleumbronnen wordt ingesteld Minister Weiter noemt de actie voor staats exploitatie van olie-bronnen een oud stok paardje van den heer Stokvis, welke opmer king een Kamerlid de interruntie ontlokte, dat het veeleer een oud stokvischje. was. Overigens vindt de minister dat dit stok paardje vuurwerk noodig had om nog op gang te komen. De minister noemt een aantal voorheelden van staatsexploitatie van miinen in Indic, die nu niet bepaald voordeelig voor den staat waren, integendeel tot millioenenver- liezen aanleiding hebben gegeven. Wèl is een onderzoek gaande naar de viaag of de olie genoeg aan de schatkist be taalt. Indien dat onderzoek tot een ontken nende beantwoording mocht leiden, dan zal de minister niet aarzelen maatregelen tot verhooging voor te stellen. N.S.B., pensioenen en hongersnood. De regeering zal niet schromen, indien noodig een verbod van lidmaatschap der N.S.B. aan de ambtenaren in Indië op te leggen. Alleen indien er een noodtoestand ontstaat, zullen de pensioenen worden ge kort, De hongersnood in Bodjonegoro heeft den minister zeer ontroerd. Hij heeft andere in lichtingen aan de Indische regeering ge vraagd. Tegenover den communist Effendi neem't de minister de Aneta-berichtgeving opnieuw in bescherming, constateerend, dat deze dienst zeer objectief werkt. De sociale toestanden. De heeren Kupors en van Gelderen (bei den S.D.) Effendi (comm.) en Serrarcns (r-k. hebben uitbreiding van sociale wetge ving en maatregelen tot verhooging van loo nen bepleit, de heer Mcverink (a.r.) is van oordeel, dat deze aangelegenheid voldoende da aandacht van de regeering heeft. Ver der deelt, de minister in antwoord aan de hoeren Effendi en Kupers nog mede, dat de exorbitante rechten en het interneerings- kamip aan den Boven-Digboel nog niet kun nen worden opgeheven, maar dat aan de li quidatie van genoemd kamp reeds wordt gewerkt. Heden voortzetting. Amsterdamsche huisvrouwen gaan opruimen. Naar het Hsb. verneemt, ligt het in de bedoeling om dit jaar te Amster dam aan de traditioneele en nationa le schoonmaak-activiteit der huis- vrouwene en, grootsch opgezette ac tie voor het opruimen van zolders te verbinden, waarbij luchtbescher ming en liefdadigheid gelijktijdig gediend zullen zijn. .Het, eigen belang en dat van een ander zal w 'e °Pntiming evenzeer gehaat zijn. v\at het eerste betreft zij er aan herinnerd, noezeer de luchtbcschenningsaulorileiten er steeds weer op wijzen, welk een groot ge- .vaar een rommelige, volle zolder oplevert, Tulsa het' door het zinkende schip uitge zonden sein onjuist opgevangen heeft of wel, dat het sein zelf niet juist is uitge zonden, hetgeen, gezien de omstandigheden, waaronder de telegrafist moest werken, niet geheel uitgesloten geacht zou kunnen worden. Voorts doet men ons opmerken, dat een torpedo-aanval door een duikboot op de aangegeven plaats zeer onwaarschijnlijk geacht moet worden. Wat zou een onderzeeër op deze breedte en zoo ver van iede re basis te zoeken hebben? Het komt maar zelden voor, dat onderzeeërs zich zoo ver den Oceaan in begeven. Ook oefeningen door onderzeeërs worden in den Atlantischen Oceaan, op zoo grootcn af stand, maar zelden of nooit gehouden. Wanneer men de mogelijkheid van een torpedo-aanval uiterst gering acht, zou men dus moeten denken aan een andere oor zaak van de scheepsramp, bijv. zou het schip op een wrak gestooten kunnen zijn of er zou zich een ontploffing aan boord heb ben kunnen voordoen, hetgeen vooral, wan neer het een tankschip zou zijn, rampspoe dige gevolgen zou kunnen hebben. Kortom liet bericht laat ruimte voor alle mogelijke \eronderstellingen en hypothesen. Loos alarm. Het Britsche mailschip Empress of Au- stralia heeft draadloos gemeld, dat het op de door 't „getorpedeerde" schip aangegeven plaats is aangekomen, doch daar geen spoor van een wrak heeft bemerkt. Waarschijnlijk een Britsche tank boot. Omtrent de torpedeering van een schip, op 200 mijl ten zuiden van de Azoren, dat de letters P.E.C.C. zou hebben uitgeroepen, deelt men ons te bevoegder plaatse te 'sGravenhage het. volgende mede: De roepletters P.E.C.C. waren tot Mei 193G de roepletters van de „Flandria", tochehoo- rende aan de Koninklijke Ilollandsche Lloyd. De „Flandria" is in Mei 1936 in bui- tenlandsche handen overgegaan en sinds dien is aan geen enkel Nederlandsch schip deze roepnaam gegeven. Om deze reden kon onze zegsman niet aannemen, dat in dit geval van een Neder landsch schip sprake zou zijn. De Radio Marine Corporation heeft mede gedeeld, dat het signaal „Pecc" vermoede lijk verkeerd is verstaan. Vermoedelijk is het „getorpedeerde schip" het Britsche pe troleum tankschip „Pecten", dat eigendom is van de Anglo Saxon Petroleum Comipany. wanneer een vijandelijk vliegtuig brand bommen mocht laten vallen. Én het belang van den ander, in casu van den arme, zal zeker gediend zijn bij het vrijkomen van vele voorwerpen, welke voor den oorspron- kelijkcn bezitter weinig of geen waarde meer hebben, maar die, meestal na eenige repa ratie, nog'van zeer groote beteekenis voor den nooddruftige kunnen zijn. Plantaardige oliën voor Dieselmotoren? Te Tsjoengking worden-proeven genomen om plantaardige oliën geschikt te maken ter voortbeweging van Dieselmotoren. Deze proeven zijn oen gevolg van de hoogc kosten op den inyoer van de hiervoor ge bruikelijke oliën. Plantaardige olie wordt in China in groo te hoeveelheden geproduceerd en indien de proefnemingen met succes verloopcn, zal oen groote besparing verkregen worden. De wereld zal China van een an deren kant zien! In Chineesche kringen te Tsjoenking doen berichten de ronde over een nieuw Chi- neesch leger, dat opgeleid wordt achter het front, en dat zich gereed maakt in het veld te treden tegen de Japanneezcn. Men voor spelt, dat de wereld binnenkort een ande ren kant te zien zal krijgen van China's mi litaire kracht, een kant, die tot dusverre nog geen op den voorgrond tredend aandeel heeft genomen in den strijd. Vermindering met eenige mil- lioenen te vreezen. Het Hsb. verneemt, dat dc Engelsche groep van den Bond van Blóembollenhandelaren die zooals gemeld te Londen bespre kingen heeft gevoerd met de Britsche kwoo- kersorganisaties, thans besloten heeft., om in overleg met de Engelschen aan de Ncd. Sierteeltcentralo voor te stellen in het ko mende seizoen in plaats van zift 10, zift 11 naar Engeland te doen exporteeren, hetwelk den uitvoer met eenige millioencn bollen zal doen "verminderen. Tegenover deze concessie zou dan de ver hooging van het Engelsche invoerrecht van 10 op 20 worden voorkomen. Uit -onze omgeving WIERINGEN. OUDERAVOND O. L. SCHOOL. HIPPOLYTUSHOEF. Gisteravond had in de O. L. school te Hip- polytushoef een ouderavond plaats, waarop zeer veel ouders aanwezig waren. Te 8 uur heette de heer A. H. J. van 't Hof de aanwezigen welkom, waarna mevr. LontBakker de notulen voorlas, die zon der op of aanmerking werden goedgekeurd. Door den heer Metselaar werd nog eens het nut van de Tandverzorging uiteengezet Spr. drong er vooral op aan, niet te bedan ken. Over dit onderwerp wordt door ver schillende personen het woord gevoerd. De heer v. 't Hof vraagt of als er klachten zijn, men dit schriftelijk wil mededcc len aan het personeel of aan de Oudercom missie. Bestuursverkiezing. Aftredend zijn Bontkes en Duijnker, her kiesbaar, Kort niet herkiesbaar. Herkozen worden de heeren Bontkes en Duijnker. Als nieuw lid wordt gekozen de heer Noorden. Namens de controlecommissie der spaar boekjes bracht mevr. Voorthuizen verslag uit en zegt alles in keurige orde bevonden te hebben. De ontvangsten waren van 26 Maart 193S tot 17 Febr. 1939 f S4.90. De heer Metselaar wekt de ouders op, de kinderen te laten sparen. Mej. Miek Kort zong hierna het bekende mooie lied „Witte Rozen", waarmede zij veel succes oogstte, evenals met „De Trom melaar" en „Jantje's Offer". In de pauze werd door de ouders het werk hunner kinderen bekeken. De heer Metselaar vestigde nog de aan dacht op de spreekbeurt, die Ds. West- meijse binnenkort zal vervullen. De rondvraag leverde slechts eenige zaken van internen aard op, waarna sluiting volg de. Biljartwedstrijd en Bonte Avond Noorderlicht. Het was gisteren voor het „Noorderlicht" een drukke dag. 's Middags te 2 uur had een biljartwedstrijd plaats tusschen de club van het Noorderlicht en de biljartclub van Huize „Avondrust" te Schagen. Deze wed strijd werd deor „Noorderlicht" gowonnen. Zoodat zij de le prijs, een kist sigaren, be schikbaar gesteld door den heer O. J. Bos- ker, in ontvangst mocht nomen. De 2e prijs, eveneens sigaren, aangeboden door den heer J. C. de Vries, viel ten deel aan „Avondrust" De revanchewedstrijd zal plaats hebben volgende Donderdag 2 Maart, in Huize „Avondrust". 's Avonds had in de conversatiezaal een bonte avond plaats. Toen te ruim half acht de conferencier, de heer J. J. Bosker, open de. was de zaal geheel gevuld met oudjes en genoodigden. Eerst hoorden we de Con- cordia Band. De heer S. A. Duijnker, onze bekende xylophonist, gaf hiema een num mer ten beste. Groot was ook het succes van den refreinzanger M. Kooij. Prof. Ben Ali, do bekende grootmeester in de goochel kunst,, vertoonde de meest wonderlijke, toe ren. Al met al is dit een avond vol afwisseling geworden en (dat is het voornaamste) de oudjes hebben genoten. Onder de bedrijven door zorgdo de altijd actieve huismeester met z'n vrouw en per soneel dat de aanwezigen niet van dorst omkwamen, ja, er werd zelfs op koek gctrac- teerd. Het slotwoord werd door den heer O. J. Bosker gesproken. Roodvonk. In do gezinnen van de fam. D. B. in dc Bakkerstraat en Gr. aan den Gestenveg te Den Oever zijn gevallen van roodvonk ge constateerd. Jubileum. De heer Brouwer, brigadier bij de rijks- veldwacbt, alhier, herdenkt a.s. Zaterdag 25 Febr. het feit, dat hij voor 40 jaar bij het korps rijksveldwacht in dienst, trad. In April a.s. is de heer Brouwer reeds 25 jaar brigadier. Deze dagen zal het den jubi laris zeker niet aan belangstelling ontbre ken! ANNA PAULOWNA. Bond voor Staatspensionneering. De afd. van hovengenoemden bond verga derde gisteravond hij den heer W. Kossen. Bij de opening deelde de lieer Harder mede, dat het bezoek aan de laatst gehouden vergaderingen zoo slecht was, dat' men er sinds .lang maar-niet meSv uitschreef. Nu meende het bestuur echter niet langer te mogen wachten. Naar aanleiding van een der ingekomen stukken' werd besloten voor de afdeeling een abonnement te nemen op „Hiro-nieuws", het orgaan van den Ilumanitairen- en Idea list ischcn omroep. Het jaarverslag van den heer J. de Schip per vermeldde o.a., dat het ledental in 193S gegroeid was van 1S1 tot 184. De rekening van den penningmeester, ge controleerd door de heeren J. Blaauboer en D. Stins, luidde: ontvangsten f 187.S2, uit gaven f 201.93, nadeelig saldo f 14.11. Intus- schen is van het hoofdbestuur f 15 ontvan gen, zoodat het tekort gedekt is. Daar zoo lang niet vergaderd was, trad het bestuur in z'n geheel af. De heeren P. Harder, J. de Schipper, Jb. Muntjewerf en R. Rezelman werden herkozen. In de plaats van den heer W. Kossen, die meende dat het in het belang van de vereeniging was als er eens jong bloed in het bestuur kwam en die zich daarom niet voor herbenoeming be schikbaar stolde, werd de heer A. van Zand wijk Rz. gekozen. Voorz. dankte den heer Kossen voor het geen hij in het belang der vereeniging deed. Tot afgevaardigde ter alg. vergadering, werd de heer P. Harder en tot z'n pl.verv. de heer A. v. Zandwijk Rz. gekozen. De hoo- ren R. Rezelman en A. Stompedissel zullen de Federatievergadering te Schagen bezoe ken. Bij de rondvraag wees de heer Stins cr op, dat de Arb. Sportbond niet het bekende schrijven heeft ontvangen, dat aan alle vcr- eenigingeh zou gestuurd worden. De lieer Blaauboer nam nog op zich po gingen in hot werk te stellen een eigen too- neelclub te vormen. Hierna sluiting. Inlijving dienstplichtigen. D. Kruithof, H. W. Strooper, J. Duijzcr, J. Jonge jan en K. Keppcl zijn ingelijfd bij de le Schoolcompagnie Reg. Kustartillerie, Fort „Erfprins" te Den Helder, opkomst 1 Mei; A. v. d. Horst hij de 3e Schoolcomp. Reg. Kustart., Fort „IJmuiden" te IJmuidon opkomst 1 Mei: G. Mereboer, 2e Reg. Genie troepen, Kromhoutkazerne. Utrecht, 16 Mei; P. Koster, 3e Rog. Genietroepen, Kromhout kazerne, Utrecht, 5 Juni; C. van den Hoo naard, W. M. L. Prins en K. J. Davids, 21e Reg. Inf. Willemkazerne, Amersfoort, 11 Anril: G. Oostdijk, en J. Hoogestcger, korps Motordienst, kazerne Koudenhorn, Haarlem 3 April. Uitstel eerste opkomst. Aan C. M. J. Sinke is een jaar uitstel ver leend van opkomst onder de wapenen voor eerste oefening. Kiezerlijst. Op de kiezerslijst staan 3127 personen in geschreven. Verkooping. Ten verzoeke van den heer A. Kooiman had in Veerburg de verkooping bij afslag plaats van: 1. Een huis met tuin, enz., aan de Molen- vaart, groot 7.80 a. Stond in bod voor f1970. (A. Voorthuijsen, Amsterdam.) 2. Huis met erf, enz. aan den Lagcdijk, groot 6.50 a. Bod van G. de Leeuw f 1975. 3. Perceel bouwland aan den .Kerkweg, groot 1.88 ha. Bod van W. Peereboom, Wic- ri n ge rwaa rdf 3647.20. 4. Perceel bouwland, eveneens aan den Kerkweg, groot 1.60.10 lia., voor f 3137..96 op gehouden. Perceel 1 werd hij afslag gemijnd op f240 door den heer J. Vlaar, waardoor dit kwam op f2210. Perceelen 3 en 4 werden niet afgemijnd. De combinatie 3 en 4 werd niet opgebo den en niet afgemijnd. Perceel II bij afslag op f 120 gemijnd door den heer C. Goct te Oudesluis en kwam op f2095.. Ook op de combinaties 2, 3, 4 en I tot en met 4, werd niet opgeboden of gemijnd. Aan het einde van de verkooping deelde Notaris Koonien mede, dat perceel 2, het huis, enz., aan den Lagcdijk, niet gegund werd. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: H. Elfering van Texel. Vertrokken: C. J. de Schipper en gezin naar Wieringen; mej. A. Kater naar Amsterdam J. Slikker naar Winkel; J. Pietërse naar Rijswijk; mei. H. C. Langers naar Utrecht; W. A. van Drie naar Schagen; W. J. Klop- penberg naar Den Helder; mej. W. van dei- Hoek naar Amsterdam. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Gerrit, zoon van J. Rosma en R. Jonker; 'Barend, zoon van P. Plagmeijer en H. van Beek; Niesje Wilhelminn, doch ter van H. Th. Blom en E. G. Kiers; Al- bert, zoon van II. Veenstra en C. II. Dwars- waard; Helena Alida. dochter van C. Vlaai en S. A. Broers; Frederik Hendrik, zoon van W. Post en G. Everts. Ondertrouwd: K. IJ. Stuive en S. Walra ven. POLITIE Gevonden: Rijwielplaatie. Verloren: Vulpen, rij wielpl aatje. BOUWVERGUNNING. B. en W. verleenden vergunning aan Jh. Geerligs, voor den bouw van een dubbele arbeiderswoning aan den Zwinwcg. HERHALINGSOEFENINGEN. Opgeroepen voor herhalingsoefeningen: L. F. gchlaman voor 10 dagen, ingaande 16 Maart, hij het Se Reg. Inf. te Arnhem, Menno van Coehoornkazerne; J. II. Wai- boer voor 17 dagen, ingaande 18 Sept, hij het korps motordienst te Haarlem. BREEZAND. Zooals ook uit een advertentie in dit num mer blijkt, geeft de Zangver. „Vriendschap" in afwijking van de gewoonte, nu een niet op Zondag, maar a.s. Zaterdag een uitvoe ring. Dit in verhand mot haar 20-jarig be staan, dat op dien dag herdacht wordt. Daan Pool en de Wieringer band komen den avond opluisteren. ZIJPE. Dienstplicht. De dienstplichtigen H. Glas en Jb. Louwe van de lichting 1939, zijn aangewezen om op 3 April a.s. te Haarlem te worden in gelijfd, resp. hij het 2e Regt. Wielrijders en bij liet Korps Motordienst. BURGEIiBIiUG AANRANDING. Dinsdagavond werd de heer S. Lichthart wonende allïier door een onbekend geble ven persoon aangevallen. De heer L. was omstreeks 10. uur van een kaartavondje op weg naar huis, toen ter hoogte van het bruggetje over de Egalementsloot. een on- bekertd^ hgmr pansprak en hem onbegrijpe- II jker w uzë "h iel e e n aanviel. Hierbij werd ge. póogd den heer L. in de Groote Sloot te duwen hetgeen evenwel niet gelukte. De aanrander nam hierop de vlucht en ver dween in de duisternis en de hevige mist. De rijkspolitie stelt een onderzoek in, tot nog toe evenwel zonder resultaat. Men zij intusschen gewaarschuwd. DEN. HELDER. VRACHTAUTO UIT SNEEK RAMT WONING. Bestuurder onder invloed van alcohol. Gistermiddag te omstreeks 5 uur heeft op de Binnenhaven alhier een vrij ernstig' verkeersongeluk plaats gevonden. Op genoemden tijd kwam van het Noord Hollandsch Kanaal aanrijden een Chevrolet truck van de firma Butter en Popte uit Sneek, waarvan de bestuurder, naar latei- bleek, sterk onder den invloed van alcoho lica verkeerde. Tengevolge hiervan was hij niet in staat zijn stuur te houden hij het nemen van de bocht, hij schoot dwars over den weg, over het fietspad en trottoir en botste in volle vaart tegen de woning van den lieer Plooy aan. De gevolgen waren niet gering: een stuk van den gevel werd doorboord, ruiten vlo gen aan scherven, terwijl het voorstel van de auto in een ruine veranderde. Motor, lampen, wielen en spatborden vormden een ware chaos. Doorgaans bevindt zich op de plaats waai de auto de gevel doorboorde de 70-jarige moeder van Plooy. Toevalligerwijs was zij even te voren naar haar schoondochter in het huis ernaast, gegaan, zoodat hij dit on geluk toch nog een geluk is gekomen. De bestuurder is opgesloten ter ontnuchtering. WIERINGERMEER. Aanbesteding. De uitslag van de gisteren gehouden aan besteding, van een woonhuis met een ina- chineloods te Wieringervverf, voor rekening van den heer J. II. Meijer, te St. Jacohi Pa rochie luidt als volgt: G. E. Smidstra, Wier, (Fr.) f 12123 K. Visser, St. Jac. Parochie 12398 L. Schotle, Wieringerwcrf 11993 G. Wassink v. Garderen, Middenmeer 11938 Jh. Kingma, Middenmeer 11848 G. Roosloot, Bergen 11448 Gebrs. Botman, Wervershoof 10979 Gebrs. de Vries en Blanken, N. Niedorp 10572 Nog niet gegund. Bedankt. Ds. B. Nijholt, Ned. Herv. predikant, te Slootdorp, heeft bedankt voor Schingen. BERGEN. Bevorderd. B. en W. dezer gemeente hebben met in gang van 1 Maart a.s. den heer W. de Vries benoemd tot klerk tor secretarie. De be noemde functionaris is sinds Maart 1938 als volontair ter secretarie werkzaajn. Voordien was de heer De Vries o.nt. te werk gesteld ter secretarie van Kwart ijk en hij de firma N. Samson te Alphen aan' den Rijn. Raadsvergadering. De Burgemeester heeft de Raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeenge roepen op Maandag 27 Februari a.s., des na middags acht uur ten Raadhuize. Eervol ontslag kweekelinge met acte. B. en W. dezerg emeente hebben aan mej. J. J. Mulder, kweekolingn met acte aan de openbare lagere school alhier op haar ver zoek eervol ontslag verleend met ingang van 1 Mei 1939. Mej. Mulder was sinds 2 September 193o aan de openbare lagere school alhier als zoodanig werkzaam. Kiezerslijst. Door B. en W. dezer gemeente is de kie zerslijst 19391949 vastgesteld op een totaal aantal kiezers van 3.760 (vorig 'aar 3irL in district I bedraagt dit 832 in district U in district 111 946 en in district IV 1.02S. ALKMAAR. TE WATER GERAAKT. Dinsdagavond te omstreeks 11 uur is een oOjarige juffrouw aan het Jaagpad in deze gemeente te water geraakt Haar hulpgeroep werd door ter plaatse zijnde schippers ge hoord, die daardoor uit hun slaap werden gewekt. Door enkele schippersjongens is zij uit het water gehaald. Zij was in /.oer over spannen toestand en in hevige male een ze nuwpatiënte. Zij is met een taxi naar het Centraal Ziekenhuis overgebracht, na door een aldaar wonende familie van droge klee- ren te zijn voorzien. De patiënte, die uit Den Haag afkomstig is, bleek op weg te zijn ge\Veest naar familie te Den Helder. PLANTSOENHEK BESCHADIGD. Een autobestuurder kwam in de bocht van den Achterweg nabij de Vlotbrug met, zijn auto hij het. naar rechts uithalen voor een tegenligger in nauw contact met het plantsoenhek van het Victoriepark, met het gevolg dat dit hek eenige schade ooiiep. Ook de auto liep aan de voorzijde eenige schade op. NAP's TEEKENINSTITUUT. Bli'jkëns een in dit nummer voorkomende advertentie is Alkmaar verrijkt met een fee- keninstituut. Ilct staat onder leiding _van den lieer D. Nap, die reeds sedert een 7-tal jaren privélpssen geeft in teckencn en the orie. Deze hebben zulk een vlucht genomen, dat hij er, gezien mede de successen zijner leerlingen in dp afgeloopcn jaren, toe is overgegaan een teekenschool te stichten. Aan dit instituut wordt in de eerste plaats opgeleid voor diverse akten, daarnaast ech ter ook tot reclame-teekcnaar-etaleur, etc. Voor dit laatste is een spuitinricliting aan wezig. Ook is er een cursus voor diegenen, die uit liefhebberij teekenen en zich willen ontwikkelen. Op het gebied van onderwijs is dit insti tuut een unicum, daar nergens in Neder land een onleiding te vinden is, voor de acte L.O. höridtcekcnen, noch een voor N.O. akten. SCHOORLDAM. Een bakiiets in de verdrukking. Doordat twee auto's elkander in een moei lijke positie wilden passeeren, geraakte de melkboer C. Bak alhier, geheel rechts van den weg rijdende, met zijn bakfiets in de verdrukking. Een der auto's, een luxe wa gen uit Friesland afkomstig, trachtte nog door krachtig remmen oen aanrijding te voorkomen, doch door de gladheid van den weg, gelukte dit niet. De bakfiets werd ge heel vermeld,, .terwijl dc eigenaar zelf op de radiateur terecht kwam. Gelukkig liep hij slechts een lichte verwonding op. VEENHUIZEN. Dijkverhuur. Gistermorgen vond de jaarlijksche dijken- verhuring plaats van den polder Berkmeer. De animo bleek minder groot dan voor gaand jaar, getuige het feit dat drie percee len geen gegadigde konden vinden en de totaal opbrengst terugliep van f 692 over 1938 op f 531 voor 1939. CORRESPONDENTIE. GROEP ARBEIDERS ANNA PAULOWNA. Uw ingezonden stuk is een persoonlijke aanval en moet door een of meerderen Uwer worden onderteekend, wil het voor plaatsing in aanmerking komen. SSflftAJUCTBER ICHTEN ^3 SCHAGEN,23 Febr. 3 Paarden f 100225, 13 gcldekoeien, ma gere 120—190, 15 idemv ette 170257.50, 12 kalfkoeien ISO260, 441 nuchtere kalveren f 4-12. 25 schapen vette'20—25; 108 overhowlers 121G; 20 varkens magere 1824; 3 idem vette per kg. 0.400.40; 68 biggen 0li; 28 konijnen 0.00—1.80; kippen 0.0U1.60* AMSTERDAM, 22 Febr. Veemarkt. Aanvoer: 218 vette kalveren: le kw. 64—68 et., 2c kw. 56—62 et., 3e kw. 4354 ct. per Kg. levend gewicht, 99 nuch tere kalveren f 57 per stuk, 90 varkens, vleeschvarkens, wegende van 90 110 Kg. 57 58 ct., zware varkens 5657 ct., vette var kens 5455 ct. per Kg. slachtgewicht. Aan gevoerd 1 wagon geslachte runderen uit De nemarken. Overzicht: Vette kalveren matige aanvoer, handel redelijk met vaste prijken. Nuchtere kalveren behoorlijke aanvoer, han del willig en vaste prijzen. Varkens weinig aanvoer en handel, prijzen onveranderd. ZWAAG, 22 Febr. Veilingsvereen. „Zwaag en Omstreken". Bramlev 2426. Winterjan 29—33, West] Loiuv 30—32, Giese Wildeman 30—31, Pre sent van Engeland 2832. WARMENIÏITTZEN, 22 Febr. Roode kool 5.207.60, gele kool 5.50—6.00 Deensehe witte kool L20—4.60, uien 4.40. neen 4.—. Aanvoer: 61.300 Ker. mode kool. 13.500 Kg. gele kool. 2700 Kg. Deensehe w. kool. 600 Kg. uien, 700 Kg. peen. MIDDENMEER. 22 Febr. Graanheurs. Witte haver 6—6.90, groene erwten 0—10.25, blauwmaanzaad 20—30, kar- wijzaad 25—26. RROEK 01' LANGENDIJK, 23 Febr. Voorlonnig bericht. Uien 370410: drielingen 260—310; grove 3o0.420; stek 80140; peen a 1702, h 350 380; c 340350; kroten 150 360, roode kool 530730; gele kool 570—710; d witte knol 410—480. NOORDSCïIARWOrnE, 23 Febr. Uien 3.80—4.30, drielingen 3.20—3.40, grove 44.20, gele nep 2.—, pe 3.20-4.10, k'eine peon 1.302.30,. kroten 0.80—3.60. roode ko, 5 407./0. gele kool" 5.807.20. Deensehe wit te kool 4:4.90. De veiling duurt voort.

Schager Courant | 1939 | | pagina 3