De kampioensmedaille_ I heeft ook een keerzijde I ÖRIEPen KOU Ponderdag 23 Februari 1939 Tweede blad BLJ DEN KAMPIOEN VAN HET KON. NED. GYM. VERBOND J. MOLENAAR. Was het Oudkarspel, dat op het gebied van de sport de laatste jaren van zich deed ipreken door de schitterende prestaties eerst van wijlen W. Kos en later van J. Langedijk 'in het schaatsenrijden, thans is het Zuid scharwoude, dat in de sportwereld van zich laat hooren, nu Molenaar op het kampioen schap-turnen beslag wist te leggen. Langen- diik eenmaal beroemd om zijn tuinbouwpro ducten in een groot deel van Europa, zal dit nu spoedig worden op liet gebied van de .port. Het koolland staat echter al langen tijd bekend als een streek, waar men niet alleen den tuinbouw met eere beoefent, doch vaar men de spreuk ,,'n gezonde ziel in een gezond lichaam" uitmuntend weet te ver staan. Inimers de. gymnastiekvereeniging Hercu les en Hygióa te Noordscharwoude is een van de krachtigste onder hare zusters, ge tuige het groote aantal werkende leden en de vele donateurs en donatrices, die haar geldelijk steunen, ten einde het minder moeilijk te maken, liet doel, dat H. en H. yich heeft gesteld, te bereiken. Als kleine hummel begonnen. Molenaar is reeds van zijn achtste jaar lid fan Hercules, zoo deelde hij ons mee. Op het gebied van sport ging zijn voorliefde naar het turnen uit. Daaraan gaf hij zich met hart en ziel. Zijn eerste lessen kreeg hij \an den toenmaligen directeur van Hercu les den heer Nol, thans te Alkmaar. Deze werd opgevolgd door den nu hog fungeeren- <len directeur, den heer K. Boot, over wien wo Molenaar met groote waardeering hoo ren spreken en aan wien hij op het gebied van turnen veel te danken heeft. Op onze vraag aan Molenaar, hoe lang hij het turnen reeds beoefende, hoorden we, dat hij dit ongeveer 18 jaar doet. En nu 25 jaar oud! M. is nu 25 jaar, van betrekkelijk ten gere gestalte, niet groot, lenig, vlug. Men zou het den jovialen, eenvoudigen en vricn- delijken man niet aanzien, dat hij kampioen- turner is. Maar als men met hem aan het praten gaat over zijn geliefde sport en over de wedstrijden, waaraan hij heeft deelgeno men, dan komt zijn turnersbloed in bewe ging, dan komt er warmte in zijn stem, jloed in zijn uitdrukking. Niet op gerekendl 0/ hij er eenigszïns op had gerekend, het kampioenschap bij deze wedstrijden te be halen? zoo vroegen we M. Neen, aldus was zijn bescheid, heclemaal jiiet. Wij, keurturners, weten zoo ongeveer wel, wat we aan elkander hebben, kermen eikaars prestaties, Met een 7e of 8e plaats in het keurcorps had ik me al gelukkig ge acht. Maar toen we in de ochtendwcdstrij- den hadden gewerkt aan Paard en Ringen, en ons kunnen in Vrije Oefeningen en Paardspringen hadden gedemonstreerd, aan welke oefeningen 30 turners deelnamen, waarvan de 15 beste 's middags zouden kam pen om de eerste plaats in het keurcorps van 12 (waarvan de eerste dan kampioen was), toen. vertelde Molenaar verder, sloeg ik mijn kansen wat hooger aan. Immers, het resultaat van deze ochtendwedstrijden was, dat ik met Van Gendcren (Hollandia, Vlaardingen) op de eerste plaats stond met ieder 59% punt. Kennende de prestaties van dezen en van De Keizer (Volharding, Goes) èn van W. I. Verhoecx (Amoldi, Rotterdam), iuet wie ik de twee- of drieweekschc trai ningsoefeningen te R'dam meemaak, kwam het vermoeden zelfs niet bij me op, dat ik beslag zou kunnen leggen op den kam- pioens-titel. Een 5e of 4e, misschien een der de plaats in het keurcorps evenwel, leek mij nu mogelijk. Bij de middagwedstrijden, waarbij aan rek en bgug moest worden ge werkt, zou blijken, of mijn verwachtingen zouden uitkomen. Verhoecx begon, zeer4 ze nuwachtig, evenals Van Genderen, de for- sche, robuste pl.m. 35-jarige Vlaardinger, die bovendien met een paar mislukkingen te kampen had. Ik was toen aan de beurt voor mijn Brug-oefeningen. Van zenuwen had ik niet den minsten last, ik heb die nooit op Wedstrijden, ik voel me dan veel meer in mijn element, dan bij de trainings-oefenin- ften, ik ben dan strijdlustig en beheerscht. In een rustig tempo doe ik mijn werk. Toch was ik over mijn brugprestaties zelf niet zoo best tevreden. Naar mijn oordeel bad ik een kleine mislukking. De jury oordeelde er blijkbaar anders over en kende me het cij fer 19 toe (het maximum was 20). Van Gen- deren was 18P- toegekend en Verhoecx ÏÏ'/z P- Met een voorsprong van p. op Van Genderen begonnen we dus aan het Rek. h'og bleef .deze mijn gevreesde tegenstander, doch mijn voorsprong, gevoegd bij mijn rus tig temperament, waren voor mij een krach tige stimulans en tevens een factor van be- teckcnis voor een mogelijk eind-succes. Van Gendcren hield zich echter goed, maakte niettemin een eenigszins mislukten af sprong, maar toch voelde ik wel, dat het er om ging. Slechts punt minder dan Van Gendcren, en ik moest het kampioen schap niet hem dcclen; 1 punt minder, en het was voor mij verkeken. Kampioen! Önze prestaties bleken naar het oordeel der jury bij dit gedeelte van den wedstrijd Prijk: we kregen ieder 17% punt en daar mee was ik kampioen met 95,5 punt, on middellijk gevolgd door Van Genderen met 94>'5 p. en door J. de Keijzer met 94% P-" In ons verder gesprek deelde M. ons mee, dat hij voor de derde maal aan dergelijke wedstrijden deelnam, dat Van Genderen, als hij zich niet vergiste, dit wel 7 of 8 maal heeft gedaan. Nog vertelde hij ons, dat hij in 1934 het Jeugdkampioenschap won (aan deze wedstrijden kunneu die turners deel- JAN MOLENAAR. nemen, welke den 21-jarigcn leeftijd nog niet hebben bereikt) en dat hij aan enkele lan- den-wedstrijden had deelgenomen. De vorige kampioen Kok van Krimpen aan de Lek was dit. jaar uitgeschakeld; hij lag met zijn been in 't gips, had een mo torongeluk gehad. Zeker, M. was verrukt over de behaalde overwinning, doch hij besefte, dat het zon der twijfel makkelijker zal zijn don kam pioenstitel te veroveren dan te behouden. Het publick is nog zoo geneigd in een kam pioen iemand te zien, die in alles op zijn terrein uitmunt; men verwacht van hem the first of the first. Zoo is liet inderdaad niet altijd. Op 11 Maart a s. zal hot keur corps te Zandvoort en op 28 Maart te Zut- fen optreden. Dan is op den kampioen Mo lenaar ieders aandacht en opmerkzaamheid gevestigd. Dan wordt men zoo wat voor oen orakel aangezien, en dan moet men in alles boven anderen uitblinken. Heusch, de titel van kampioen is niet zoo'n begeerlijk bezit als men oppervlakkig zou mccnen. Intus- schen gaf M. ons de verzekering, dat' hij' voort zal gaan' met trainen, zooals hij dat ook nu de laatste maanden in alle afdcelingen, waar in hij moest uitkomen, had gedaan. Als gevolg van zijn drukke werkzaamhe1 den mangelt het hem daarvoor wel eens aan den noodigen tijd. Een 5-tal vcreeni- gingen vergen heel wat van zijn tijd en krachten: hij is n.1. de leider van de gym nastiekverenigingen Z.S.C. te Burgerbrug, S.S.S. en D.T.N.D.U.A. te St,. Maartensbrug, Olympia te Wierin ge r waa r d en Sportlust te Julianadorp. De -leiding daarvan is zeer ze ker volkomen aan hem toevertrouwd en die vereenigingen mogen zich gelukkig prijzen te staan onder de deskundige leiding van J. Molenaar uit Zuidscharwoude, den kam pioen van het K.X.G.V. Uit onze Omgeving BERGEN AUTOBUSVERVOER BERGEN-ALKMAAR De commissie vervoervergunningen te 's- Gravenhage heeft afwijzend beschikt op het verzoek van de Noordhollandsche Maatschappij tot exploitatie van autobus- dienstonderncmingen „Bergen Binnen" te Bergen, welke vergunning vroeg om voor de uitoefening van een autobusdienst tus- schen Alkmaar en Bergen, binnen de ge meente Alkmaar over de Jan van Scorel- kade, Heldcrschcweg, Stationsweg, Schar- loo en Bergerhout' to mogen rijden. AUTOBUSVERVOER DEN HELDER— BERGEN. De commissie vervoervergunningen te 's-Gravenhage heeft aan de Gcbrs. van Ko- ningsbruggen te Den Helder vergunning verleend tot het uitoefenen van een auto- busdienst tusschen Den Helder en Bergen, uitsluitend tot het vervoeren van leerlingen van de R.K. Huishoudschool te Bergen, te onderhouden op dagen, waarop aldaar cursus gehouden wordt. DOOR ARBEID WELVAART. Het Dordtsche experiment: Werk- loozen werken voor elkaar. Hoe kan de geweldige achterstand in kleeding, schoeisel, dekking, huisraad, enz., die er door een jarenlang leven op een be staansminimum in vele gezinnen van werk- loozen heerscht, worden ingehaald? Door de energie van de duizenden werk- loozen productief te maken, zooals de in Dordrecht opgerichte werkgemeenschap „Door arbeid welvaart" dat tracht te doen, aldus de heer Hagendoorn uit Dordrecht. Spreker, zelf oen werkend werklooze, ver telde in „De Rustende Jager",, hoe*men in zijn woonplaats had opgericht een werkge meenschap. die voor ieder toegankelijk is. Men had de beschikking over een gebouw weten te krijgen, kreeg de medewerking van de autoriteiten en de toezegging van de overheid, dat het steunbedrag, dat de werk- Iloozen genieten niet zal worden verminderd, zoolang niet een meerdere welvaart dan 25p ct. is bereikt* De werkwijze werd duidelijk uiteengezet in een voorbeeld, dat srpr. gaf. A, een horlogemaker bijv., repareert voor B., een schoenmaker, een uurwerk, dat reeds lang stil stond en anders nooit weer in orde zou komen. A. krijgt hier voor op de creditzijde van zijn kant zooveel punten als hij minuten werkt, B. 't zelfde op zijn debetzijde. A. kan voor zijn punten bijv. een paar schoenen laten repareeren door B., die hij anders zelf oplapte, zoodat niemand er nadeel van ondervindt. Op deze wijze wordt er veel achterstand ingehaald. Ook de kleine middenstand, die het vaak nog minder heeft dan de wcrkloozen, kan meedoen: een kruidenier bijv. levert tegen inkoopsprijs ongeveer en ziet zich boven dien ecnige punten toegekend, waardoor hij een beroep op een tegenprestatie kan doen, waardoor ook hier achterstand kan worden ingehaald. Wanneer of het oogenblik nu komt, dat de welvaart toelaat, dat er iets van het steunbedrag kan worden afgetrokken, zal de toekomst moeten leeren. Dit Dorische experiment wordt overal in den lande met belangstelling gevolgd en door velen beschouwd als een lichtstraal op het donkere pad der werkloozcn. W1ER1NGERWAARD De heer D. C. Geerligs vertelt van zijn Amerikaansche reis. Voor de lezing met lichtbeeslden, welke Dinsdavond door den heer D. C. Geerligs voor de jeugdclub van Landbouw en Maat schappij werd gehouden, was groote be langstelling. Na opening door den heer F. Rob begon de heer Geerligs zijn lezing. Voor de pauze beeft hij gedurende een paar uur de wederwaardigheden verteld van zijn reis vanaf het vertrek met de Nieuw-Amsterdam tot de thuisreis met de Vecndam. Van Ncw-York uit heeft hij een rondreis van 12.000 K.M. door de Vereenig- de Staten gemaakt. Deze reis was geheel uitgestippeld op een groote kaart. Het was voor hem natuurlijk heel aardig wanneer hij behalve 'bij zijn oom ook een en kele maal met Hollanders in aanraking kwam. Dit was vooral het geval, toen hij gedurende 14 dagen bij de familie Sleutel te New York heeft vertoefd. In de pauze werd gelegenheid gegeven om diverse soorten tarwe te zien, die in Amerika werden verbouwd, alsook vele an dere artikelen. Na de pauze kregen we een groote serie plaatjes te zien, welke alle werden toege licht. Velen ervan hadden betrekking op de Indianen Ook zagen we een graanmaaier- dorschmachine door 28 paarden getrokken en een huifkar met 12 muildieren ervoor. Het autorijden in Amerika is zoo goedkoop, dat men soms wcrkloozen met een auto ziet rijden. De heer Geerligs heeft ons veel en velerlei over de Vereenigde Staten verteld en laten zien. Het was reeds bij twaalven, (oen de bijeenkomst met een woord van dank tot den spreker werd gesloten. Het is werkelijk een prestatie van den heer Geer ligs geweest, om deze reis, die een halfjaar heeft geduurd te maken, als men bedenkt; dat hij de Engclscho taal niet geheel mach tig is. Begrafenisvereeniging. Vergadering van de begrafenisvereeniging op Dinsdagavond, in bet lokaal Breed, on der leiding van den heer Daan Kaan. Aan wezig 14 leden, waaronder 8 dragers met don voorlooper en het bestuur. Uit het jaarverslag noteerden we. dat in tegenstelling met 1937 en 1938 slechts 11 begrafenissen hebben plaats gehad en wel 10 van niet-leden en één van een lid. De vereeniging telt thans 457 leden. De financiën zijn met f 497.52 vooruitge gaan. Voorzitter deelde nog mede, dat het bestuur er niet veel in ziet om een rij dende baar aan te schaffen. Dit was vorig jaar ter sprake gebracht. Men kan er toch niet mee tot aan het graf komen. De rekening -van den penningmeester, na gezien door de hoeren C. Rezelman Jz. en A. Nicsse, was in orde bevonden. Ontvang sten mét inbegrin saldo vorig jaar haddon bedragen f 3549.22 uitgaven f 808.75, batig saldo f 2740.47. De rekening werd al dus vastgesteld en de penningmeester ge dechargeerd. In verhand met het groot batig saldo werd op voorstel van 't bestuur goedgevonden om voorloopig voor één jaar gedurende één kwartaal de contributie kwijt fe schelden. Als derde lid voor de kascom- missie werd de lieer G. Veeter aangewezen. De heer Jb. Kaan werd met op één na algemeene stemmen als bestuurslid her kozen. Bij de rondvraag werd door den voor looper opgemerkt, dat het toestel niet ge heel in orde schijnt te zijn. Dit zal on derzocht worden. De paraplu's voor de dragers zijn besteld. Aan het bestuurslid Harder is hij gelegen heid van zijn 50-jarig huwelijksfeest namens de vereeniging een bloemstuk gegeven, waarvoor de heer Harder zijn dank betuig de. Ten slotte werd op een desbetreffende vraag geantwoord, dat een lid die naar een plaats gaat verhuizen, waar geen vereeni ging is, evengoed lid kan blijven van deze vereeniging. Heirna sluiting. LANGENR1JK DE VOORBEELDBEDRIJVEN VOOR KLEINE TUINDERS. Van de zijde van den tuinbouw-voorlich- tingsdienst vernemen we, dat de verschil lende bemoeiingen met betrekking tot de voorbereiding, inzake voorbeeldbedrijven voor kleine tuinders, door hem zijn verricht en opgezonden aan de instanties, die de uiteindelijke beslissing hebben, met betrek king tot den aanvang en de uitvoering. In verschillende gemeenten zijn tuinders bereid gevonden, hun bedrijf als demonstra tie-bedrijf in te richten, doch een definitieve beslissing laat nog op zich wachten. Deze beslissing zal echter zeer spoedig moeten afkomen, daar de betrokken tuinders moe ten weten, of ze weer voor zichzelf zullen .houwen, dan wel, of ze dit on voorschrift moeten doen. Het is ons bekend, dat er van de ziide der betrokkenen naar is geïnfor meerd. hoe ver men gevorderd is. Het ant woord is echter van dien aard. dat het ons •riet zou verwonderen, als er van de instel ling van deze voorbeeldbedrijven dit jaar niets meer komt* Dan rug en borst flink met Dampo inwrijven en Dampo diep inademen. Wonderlijk zooals dat help tl Dooi 30 Tub«40cl Po» 50 et I k I .1 I J A OUDKARSPEL. Aanbesteding. De uitslag van de door den heer S. Vis, alhier, gehouden aanbesteding van don bouw van een nieuw woonhuis voor reke ning van den heer C. Kos, was als volgt: Timmerwerk: Joh. Valkonet, Oudkarspel f 1990, K. Schuit, Oudkarspel f 1733, H. Tauber, Oudkarspel f 1S20, A. Kardinaal, Oudkarspel f 1758, A. Zuidscherwoude te Noordscharwoude f 1890, K. Bruin, Oud karspel f 1797.50, P. Engcringh, Zuidschar woude f 1875. Metselwerk: J. Tromp, Oudkarspel f 1407, H. Metselaar, Zuidscharwoude f 1325, P. Kuilman, Oudkarspel f 1148. Schilderwerk: Ide Zijp, Noordscharwoude f 320, D. Zijp, Noordscharwoude f 345, C. ter Hofstede, Zuidscharwoude f 298, K. Dekker, Oudkarspel f 315. Timmer- en schilderwerk: C. Ivlinkert, Oudkars.pel f 2125. Massa: J Tromp, Oudkarspcl f 3380. H. Metselaar, Zuidscharwoude f 3575, A. Smit, Sint Pancras f 3148, C. Schotvanger, Schoor! dam f 3815. De gunning werd aangehouden. NIEUWE N1EDORP „De laatste trein uit Madrid". Onder auspiciën van den Vrouwen Vrede bond werd in „De Prins Maurits" alhier de film „De laatste trein uit Madrid" vertoond. Het goed opgekomen publiek beeft kunnen zien, hoe ook de burgerbevolking de ellende van den oorlog aan den lijve ondervindt. Na afloop der voorstelling richtte de voor zitster een kort woord tot de aanwezigen, waarin zij wees op het nut van de goeds film in den tegenwoordïgen tijd. Vergadering Bloembollenkweekers. Dezer dagen vergaderde de afd. Winkel van het Holl. Bloembollenkweekers Genoot schap. De notulen en het jaarverslag wer den onder dank aan den secretaris goed gekeurd. De rekening over het afgeloopen jaar gaf aan een saldo van f 52.26. Medegedeeld werd dat de vereeniging van Plattelandsvrouwen afd. Winkel dezen winter bollen had uitgereikt om deze in huis te broeien en dat de schoolkinderen te Winkel via het surplusfonds hyacinthen hadden ontvangen. Heel aardige resultaten waren bereikt, alhoewel wat tulpen betreft niet de meest gewenschte variëteiten waren genomen. Voor volgend jaar zal vanwege de afd. voorlichting omtrent huisbroei worden gegeven en zal met de huisvrouwenver-: eeniging in overleg worden ge,treden, om de mogelijkheid onder de oogen te zien of een een ander b.v. te zijner tijd niet kan wor den geëxposeerd. Het bestuur werd gemach tigd hiertoe de noodige stappen te doen. De hccren P. Honingh, A. Kamp en C.. Koorn werden herbenoemd tot bestuursle den. Tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering van het H.B.G. werd gekozen de heer H. Rezelman. Bij de behandeling van den beschrijvings brief voor de algemeene vergadering werd o.a. besproken het voorstel van de afdeelin- gen Harenkarspel en Langen dijk om te po gen de ingeleverde tulpen tot f 4.per Are door de Regeering uitbetaald te krijgen. Al hoewel men sympathiek tegenover dit voor stel stond, vertrouwde men dat de contact commissie, bestaande uit vertegenwoordigers van L.T.B., Christelijke Tuindersbond, Ned. Tuindersbond en de Kweekersorganisaties, wel alles in het werk zouden stellen een zoo gunstig mogelijk resultaat voor de kweekers te bereiken. Uit de vergadering bleek wel. dat men zeer voldaan was over de voor eenige weken terug gehouden excursie naar de tulpcntcn- loonstelling te Bovcnkarspel. Hierna sluiting. KOEDIJK Jaarvergadering „Hept Elkander". De vereeniging „Helpt Elkander" verga derde in het café van den heer Jn. Nieuw- land. Na opening en goedkeuring der no tulen deelt de voorzitter mede, dat het met het pensioen van den heer C. Beets vrijwel in orde is gekomen door het voorstel van de vereeniging. Uit het verslag van den penningmees ter blijkt, dat op 31 Januari in kas was f 22.85 (vorig jaar f 17.89). Aan het jaarverslag van den secretaris ontleenen we, dat in S gevallen door 32 le den 376 dagen werk is verricht. Het was dan ook een record-jaar; zoo hoog is men nog nooit geweest. Bij de bestuursverkiezing worden de af tredende heeren W. Butter en A. J. Schip per met algemeene stemmen herkozen. De sigaren-attractie heeft weer tot resul taat, dat allen met sigaren huistoe kunnen gaan. Een intermezzo, dat de gemoedelijke stemming verhoogt. Het bestuursvoorstel om over 1939 f 0.25 contributie te betalen, wordt met algemeene stemmen aangenomen. Hieruit moge blij ken, dat de vereeniging, bijna zonder geld, onnoemelijk veel goeds verricht. De heer P. Mulder betuigt in hartelijke woorden zijn dank voor den hulp door hem genoten. De voorzitter wijst er nog op, dat weer getracht moet worden een lid van „Hejpt Elkander" in het Bestuur van de Boeren leenbank zitting te doen krijgen. Het vorige lid is thans benoemd tot kassier der Bank, wel een bewijs dat „Helpt Elkander" in stanf is goed materiaal te leveren! Hierna sluiting. Beddencarsussen. De Commissie van den Voorlichtingsdienst ten platteland© is voornemens weer een tweetal beddencursussen te organisccren. R. en W. zal worden gevraagd een school lokaal daartoe beschikbaar te willen stellen. Vaet&at DISTRICTSELFTAL ALKMAAR—ALCM. VICTRIX II. Het districtselftal Alkmaar, dat Zondag n.s. in het Alkmaarsche Sportpark tegen Alcmaria Victrix II speelt is als volgt sa mengesteld: W. Stam (Koedijk) doel; Tem mink (Mevo) en Schuitemaker (Alkm. Boys III) achter; v. d. Wissel (Alkmaar), Baars (Alkmaar) en Mollevanger (Oudorp) midden; van W-arte (Alkm. Boys III), N. Bakker (Oudorp), H. Buis (Ursem) J Buis (Ursem) en C. Hoogland (Vrone), voor. SINT MAARTEN 40 jaar verzekeringsagent. Burgemeester Klerk vierde zijn 40-jarig jubileum als agent der Noordhollandsche Brandwaarborg Maatschappij van 1816 van Oudkarspcl. Bij de huldiging door Directie en Inspecteurs der Maatschappij werd hem, namens de Maatschappij als blijk van groo te waardeering, door den directeur, mr. C. P. Eécen, een waardevol aandenken over handigd. ZIJPE DIENSTPLICHT. De volgende dienstplichtigen van de lichting 1939 zijn aangewezen om op 11 April te Amersfoort te worden ingelijfd: L. T. Berg, C. de Boer, P. Doedcns. Jb. Doorn, W. Koopman. D. J. Maimevcld, K. de Maijer en F. Vriendjes. WINKEL PROCES-VERBAAL WEGENS FRAUDU LEUZE SLACHTING. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is de heer P. K. alhier geverbaliseerd ter zake van het frauduleus slachten van een kalf. De gemeente- en rijkspolitie werden bij dit verbaal geassisteerd door ambtenaren van den Rijkskeuringsdienst en der Accijn zen. HARENKARSPEL Benoemingen. De heer W. Kistemaker te Dirkshorn is benoemd' tot secretaris-penningmeester van den polder Woudmeer. De beer L. Dockes te Dirkshorn is bij enkele candidaatstelling benoemd tot voor zitter van de Bannc Harenkarspel. Niet Schagcrbrug, maar Schager- waard. In het verslag van de Huisvlijt tentoon&tël- ling staat onder Teckenwerk kinderen: Klaart,je Duin, Schagerbrug, le prijs; dit is onjuist eii moet zijn Schagerwaard. Politie. Verloren: een geldig kosteloos rijwiel- belastingmerk, gaande van Kalverdijk, Dirkshorn naar Blokhuizen. RARSINGERHORN HARINGHUIZEN. Openbare verkoopnig. Ten overstaan van notaris G. J. van Lecr- sum te Winkel had de openbare verkooping plaats van het café met vergunning annex kruidenierswinkel, garage, bouwterrein enz. alles tezamen groot 19.20 aren. Het geheel was op 15 Febr. 1.1. in twee perceelon aan geboden, n.1. het café met winkel enz., en verder het er naast gelegen bouwterrein en was in bod gebracht resp. op f 1390 en f 100. Voordat nu met den afslag werd begonnen, maakte de notaris nog bekend aan bot aan wezige publiek dat kooper van perceel 1, zich verplichtte om voor de som van f 500 den completen café- en winkel inventaris over te nemen. Het café werd gemijnd mot f 300 door den heer G. Mooij te Schagcn en het bouwterrein met f 90 door dén zelfde. De twee perceclen tezamen stonden nu op f 1880 en werden bij den gecombinecrden afslag opgehouden met f 70. Alles tezamen met. inbegrip van den in ventaris is dus gebleven op f 2450, doch het werd later toch nog uit de hand verkocht. SCHOORL Ten overstaan van Notaris mr. J. W. van der Heide te Alkmaar liad gistermorgen in het café „De Roode Leeuw" de openbare verkooping bij opbod plaats van een boeren bedrijf aan de Burgemeester Peecklaan No. 242, bestaande uit woonhuis, bedrijfsgebouw, moestuin en weiland, ter grootte van 2.41.55 H.A., een perceel weiland, genaamd „De Ro- zenkroebt" bij de Omloop, groot 41.80 are en een perceel weiland, genaamd liet ..Dub beltjesbosch", aan de Bickcrslaan, groot 97 aren. Geveild werd in 16 perceelen: 1. Huis en erf, groot 1.86 are. Hoogste bieder P. Voorthuijsen met f 1710. 2. Bedrijfsgebouw en tuin, groot 9.27 are. Hoogste bieder P. Voorthuijsen f 510. 3. Tuin, groot 5.76 are. I-Ioogstc bieder D. Groen f 120. 4. Weiland, groot 14.57 are. Hoogste bie der H. Geudeke f 155. 5. Weiland, groot 12.87 are. Hoogste bieder H. Dapper f 105. 6. Weiland, groot 10.02 are. Hoogste bieder J. Kriller met f 140. 7. Weiland, groot 54.50 are. Hoogste bieder C. Winder f 610. 8. Weiland, groot 50.20 are. Hoogste bic der C. Winder f 610. 9. Weiland, groot 82.50 are. Hoogste bie der C. Winder f 910. 10. Weiland, groot 21.26 are. Hoogste bie der Mr. J. W. v. d. Heide f 240. 11. Weiland, groot 20.54 are. Hoogste bie der A. Dapper f 225. 12. Een perceel grond, groot 21.18 are. Hoogste bieder Hartland f 300. 13. Een perceel grond, groot 21.02 are. Hoogste bieder Hartland f 300. 14. Een perceel grond, groot 16.65 are. Hoogste bieder P. Voorthuijsen f 340. 15. Een perceel grond, groot 17 are. Hoogste bieder II. Dapper f 315. 16. Een perceel grond, groot 20.95 are. Hoogste bieder C. Winder f 105.

Schager Courant | 1939 | | pagina 5