Bestuursvergadering SCHAGEN SCHAGER WAARBORGFONDS VOOR SLACHTVEE. Op de vergadering van liet Schager Waar borgfonds voor Slachtvee, welke gistermid dag in café ..De Beurs" werd gehouden, waren een 20-tal personen aanwezig. De voorzitter, de heer D. P. Timmerman, opende met welkom, waarna door den se cretaris, den heer Joh. de Veer, de notulen werden gelezen, welke onveranderd werden goedgekeurd. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat de prijs van het vrij'hankvlcesch te Haar lem is verhoogd van 35 tot 40 ct. Van den heer P. Blaauhoer was een schrijven ingekomen, houdende zijn bedan- iken als lid wegens hoogen leeftijd. Aan het. jaarverslag van den secretaris ©ntleenen wij. dal liet aantal gefonrlsle kooi en in 1938 achteruit lien van 2599 tot 2123, mede door den achteruitgang te Purmcrend van 877 on 826. Het aantal afkeuringen was weer groot. Van 2123 stuks vee werden er 9 totaal en 1103 gedeeltelijk afgekeurd. Uit het financieel overzicht bleek, dat de ont vangsten hadden bedragen f 12.207.55, de uitgaven f 7.547.05, zoodat 1938 een batig sal do opleverde van f 4.660.50. Aan verzeke- ringspremiën was ontvangen een bedrag van f 7.664, terwijl de opbrengst van vleesch, huiden en vet een bedrag van 1 5S3.69 belien. Wegens afkeuring was ver goed f 6.406.32. Door Brinkman werden ver zekerd S26 koeien tot een bedrag van 3.015.50; ziin afkeuringen vroegen een be drag van f 2.419.06. De Commissie voor het nazien der reke ning had een en ander in beste orde be vonden, bij monde, van den heer J. Bruin werd tot. goedkeuring geadviseerd, waartoe werd besloten. Besloten werd hot salaris van den heer P. de Boer van f 200 tot op f 50 'te ver lagen wegens mindere werkzaamheden. De heer de Boer had deze kwestie zelf nanhan- gig gemaakt. Het gewone werk zal door een anderen keurmeester verricht worden. Daar het statutair saldo van f 4000.— met f 660.50 was overschreden stolde het bestuur voo'* de premie, met 50 ct. te verlagen. Uit de vergadering kwamen stemmen on tegen de hooge nremie, die hii dit fonds moet worden he'aalrl in vereeliiking met die van andere fondsen; men wilde gaarne restitutie. De heer van Wonrn verdedigde het hestuurs voorstel, terwiil de heer Joch. Blaauhoer er de voorkeur aui eaf de winst te reservee- ren voor premieveriamng in de toekomst. Ken bestuursvoorstel om geen f 0.25 res titutie uit te koeren werd tenslotte in stem ming gebracht en verwornen met 9 fewn S stemmen, zoorh'f den lednp wèl f 0.25 zal worden gerestitueerd. Voorts werd als nog besloten de premie met f 0.50 te verla gen. B'i d« bAstMMt\sverkip*!ne werd de perio diek aftredende beer H. van Hoorn met groote meerderheid van stetmmien herko zen. Het bestuursvoorstel om het inleggekl voor nieuwe ledpn te beoalen op f 10.— vond geen bestrijding en werd zonder eeni- ge discussie aangekomen. B'i de rondvraag deelde de heer Blokker mede. dat voor koeien, die te Alkmaar worden verkocht, geen gulden meer be hoeft te worden bijbetaald. F,en toenadering dus van bet A'kmaarscbe Slachtveefonds. Verder zou de heer Blokker van alle le den elk jaar f 1 contributie willen heffen-; er ziin nu een heelebocl leden, aldus spr., waaraan we niets hebben en voor de ver sterking van de kas zou het van belang ziin. De heer Joh. de Veer verwachtte va»1 deze idéé niet veel; spr. wees er daarbii nog oo, dat het lidmaatschap een familie bezit is. De Voorzitter zegde toe. dat het bestuur deze zaak zal bezien. De hoer Nic. Groot vroeg, of de heznini- gine op het salaris van den heer de Boer wel een goede was? De Voorzitter antwoordde, dat een en an der was gegrond op het mindere aantal koeien, dat te Schagen wordt aangevoerd, en van den heer de Boer zelf was uitge gaan. De bedoeling zit voor Jan Kislemaker de gangbare koeien te laten opnemen; de twbfclachlige moet bi? opgeven aan het bestuur, de heer de Boer blijft deze keu ren. Tenslotte is het echter maar een proef, die genomen wordt. Bliikt deze re geling niet te voldoen, dan zullen we haar moeten veranderen. De beer de Boer merkte nog op, dat. bij zich nog niet te oud voelt voor bet werk; zijn belooning oordeelde spr. echter te hoog in verhouding tot zijn werkzaamhe den en daarom heeft spr. op een andere regeling aangedrongen. Na nog eenige besprekingen van inter nen aard volgde sluiting. LEDENVERGADERING' VOLKSONDERWIJS AFD. SCHAGEN. Bovengenoemde vereeniging hield gister avond in een der lokalen der O. L. School een vergadering, waarop slechts enkele le den aanwezig waren. De voorzitter, de heer W. de Groot, sprak dan ook zijn groote teleurstelling over de geringe opkomst uit, maar heette degenen die ter vergadering gekomen waren, har telijk welkom en in het bijzonder den pro pagandist van V. O., den heer Wiering van Schagerbrug. Hij deelt vervolgens mede, dat einde Maart door de afd. Schagen een bijeenkomst zal worden georganiseerd met medewerking van de Ned. Huisvrouwenvcr- eeniging en de Oudercommissie der O. L. School, waaron mevr. Micn Labberton het woord zal voeren. Bestuursverkiezing. Tot. leden van het bestuur worden met algemeene stemmen gekozen Ds. Kapteijn en Dr. van der Sluis, die, daar zij niet aan wezig zijn, maar geacht, zullen worden hun benoeming te aanvaarden. Hierna verkrijgt de heer Wiering het woord, die punt 3 der agenda: „Nader te bepalen houding inzake collecte, naar aan leiding van een schrijven van B. en W." zal toelichten. Snr. zal in het kort het doel van Volksonderwijs uiteenzetten, een vereeni ging waarin voor allen plaats is die voor standers zijn van openbaar onderwijs. Het doet. dan ook wel wat eigenaardig aan, dat er geen enkele onderwijzer op de vergade ring aanwezig is. Vooral na de gelijkstelling van Openbaar en Bijzonder onderwijs in 1920, was er voor het eerstgenoemde een moeilijke tijd aangebroken. De bijzondere school tocli heeft een groote steun achter zich, n.1. de Kerk, die zich soms niet ont zag middelen te gebruiken, die de toets der critiek niet konden doorstaan. De taak van V. O. is nu 0111 het Openbaar onderwijs te steunen, ook in financieel opzicht. Daartoe is gesticht het „Fonds tot steun". Dit fonds is echter lang niet in staat aan alle aanvra gen te voldoen, vandaar dat besloten is, dat elke afdeeling jaarlijks een collecte zal hou den. De afd. Schagen heeft dit echter de laatste twee jaren niet gedaan, omdat zij min of meer slapende was. Dit jaar echter is door den secretaris aan het Gemeentebe stuur verzocht een collecte te mogen houden. Van B. en W. is echter bericht ont vangen, dat zij de collecte niet kun nen toestaan, omdat ze geen philan- tropisch doel beoogt. Was dit, roept spr. uit, van een linksch. Gemeentebestuur te verwachten, een ge meentebestuur, dat geloond heeft zoon goed begrip voor onderwijsbelangen te hebben, dat zelfs den moed heeft gehad twee boven tallige onderwijzers voor gemeenterekening te handhaven? Een der wethouders heeft aan spr. echter medegedeeld, dat het niet onmogelijk is, dat B. en W. zich geen scherp omlijnde voorstelling van het doel der col lecte gemaakt hebben. Spr. kreeg ook den indruk dat het niet, uitgesloten was, dat in dien het bestuur der afd. zich volgend jaar opnieuw met hetzelfde vex-zoek tot het col lege zou wenden, het wel toestemming zou ki'ijgen. De weigering van B. en W. berust op geen zuiVer motief. Spr. adviseert het be stuur dan ook zich nogmaals met het ge meentebestuur in vei*binding te stellen. De heer van der Ben zegt dat dit hel eer- ste werk van het voltallige bestuur zal moe ten zijn. Aldus besloten. Rondvraag. De heer Wiering wil niet nalaten een woord van dank te brengen aan het bestuur der afd., dat weer in de goede richting gaat. werken. Wel zal sti-aks aan de nieuw op te richten afd. van V.O. te Schagerbrug, waarvoor grondige redenen bestaan een ledenoffcr gebracht moeten worden, maar zet dit verlies, aldus spr., in een dubbele winst om. Wendt U eens tot de hoofden van scholen, dat zij op de ouderavonden eens over V.O. spreken, want dit is dringend noo- dig. Spr. adviseei't tenslotte de vergadering het keui'ige verslag in de Schager Courant eens na te slaan van de rede van den hoer Thijssen voor de afd. Anna Paulowna ge houden, waarin deze duidelijk het doel van de vereeniging uiteen heeft gezet. Daar nie mand verder het wooi-d verlangt, sluit voor zitter de vergadering. BRANDSTOFUITDEELING. Naar wij vei'nemen zal Vrijdag 24 Febi'. a.s. wedei'om in deze gemeente een brand- stofuitdeeling in diveise gezinnen plaats vinden. BOUWVERGUNNINGEN. Door B. en W. is aan A. L. van der Sluis vergunning vei-leend tot het houwen van een tuinhuis achter zijn perceel in de Land- bouwstraat; aan P. Beurs tot het bouwen van een dub bel schuurtje aan de Dorpen; aan C. den Adel tot het verbouwen van zijn woonhuis aan het Noord en aan W. F. Stoel tot het bouwen van een magazijn aan de Haven. VERLAAGDE COKESPRIJS. Naar wij vei'nemen zullen ook gedurende de maand Maart de verlaagde cokesprijzen gehandhaafd blijven. Langeodijker Groenten-Centrale De verhooging van de minimum prijzen en de export. Het bestuur van de Langendijker Gi'oen- ten Centrale vei'gaderde gistei'middag in het betaalkantooi'. Voorzitter deelde mede, dat van 14 Nov. tot en met 31 Dec. in totaal 78 wagons af wijkende kool zijn geveild, waarvan 31 roo- de, 20 gele, en 26 Deensche witte. Van de aanvoeren dezer producten is dit resp. 20, 10 en 12 pet. De heer Jb. de Vries van St. Panci-as her innerde aan het door de oi'ganisaties aan den minister verzonden adres om steun op de afwijkende kool, waarover men nog niets gehoord had. Ilij wilde probeeren dat er steun kwam voor deze streek, die al zoo lang in den nood zit. Er wordt getracht, de resteerende f 2 millioen van den tuinbouw- steun naar Zuid Holland te krijgen, merkte spr. op. Voorzitter vond, dat men moeilijk met een nieuw adres kon komen, eer er antwoord was op het vorige. De heer Kramex*, Zuidscliarwoude, drong aan, te informeei'en hoe het met de zaken staal, waarna de heer Wagenaar mededeel de, dati n de Ned. Groenten en Fruit Cen trale wel over de voi-stschade is gesproken, zoowel over Z.IIolland als over N.HoIland- Over een verdeeling van het bedrag is ech ter niet gesproken. Er zal geinformoerd woi'den bij het C.B. Op een vraag van den heer Slenneberg merkte de heer de Boor op, dat er wel 99 pet. van de aangevoei-de afwijkende kool döorgedi'aaid is. Het plan van bouwkundige de Jong (voor bet parkeerterrein) zal worden onderzocht door den wegenbouwkundige Mijs. De aanvoerregeling is iets gewijzigd. Nu treedt men reeds regelend op, als de aan voeren 30 schuiten roode, 36 gele en 31 wit te kool overschrijden. Nadat in comité de candidaten voor de betrekking van telefonist(e) aan de veiling, waren besproken (er waren 75 sollicitanten) werd uit een negental candidaten een keu ze gedaan. Na twee vrije stemmingen werd er een herstemming gehouden tusschen méj S. Bak en mej. T. Bregman, waarbij mej. T. Bregman 12 stemmen op zich vereenigde en mej. Bak 10. Mej. Bregman werd dus gekozen. Voorzitter stelde voor de algemeene vergadering der L.G.C. te hu.uien op 21 Maart a.s in het lokaal van den heer Bouwstra te Sint Pancras. De agenda voor deze veigadci'ing werd vastgesteld'. De i'ekeningcn van den pen ningmeester en den betaalmeester waren uitstekend in orde bevonden, werd in het accountantsrappoi't medegedeeld. Het winst saldo voor do groentcnveiling was voor '38 f 2675.59 güia. afschrijving) en voor de blocm- bollenvcinng f 1789.88, waarvan f 624 wordt afgeschi-even op de manden en de rest op de post verliezen van vorige jared, welke} hierdoor teruggebracht wordt op f 534.95. Wanneer dit bedrag ook afgeschreven is, kan men beginnen aan de afschrijving der dubieuse debiteuren. De penningmeester informeerde naar de meening van de bestuursleden over het op nemen van de z.g. boerenrekening en de balans en exploitatierekening. Doordat men die zaken wel eens mot elkaar vergelijkt, worijt de boel verward. Het is misschien be-* ter, de balans niet meer op te nemen. De heer De Boer wilde dit wel doen. Hij zou de balans van de bollenveiling niet mepr willen opnemen, doordat- er de post voor de dubieuse debiteuren op staat, welke volgens spi\ afschrikwekkend werkt op evt. •gegadigden voor de bollenveiling. Voorz. vond, dat men hiervan ook, wan neer er winsten blijven, kan afschrijven. Het is misschien wel gewenseht, de balans niet meer op te nemen, daar de meesten die toch niet kunnen lezen. Hiertoe werd besloten. De balans zal ter veigadcring ter inzage zijn. De heer Spaans, Koedijk, stelde voor, bot salaris van den penningmeester te verhoo- gen in vex-band met de vele wei'kzaamheden. De heer de Vries van Sint Pancras sloot zich hierbij aan. Voorstellen voor de alg. verg. De afd. L.T.B. Heerhugowaard stelde voor, bij het Gentr. Bureau aan te dringen, dat op verhooging van de minimumprijzen tot on geveer de productieprijzen wordt aangedron gen. De vooi'stcllers vinden het noodzakelijk dat de binnenlandsche consumenten een re delijke prijs voor hun groenten betalen. Het prae-advies van het II.B. luidt, dat men dit ook wel zou willen, doch dat de groote moeilijkheid is, dal de export er door in gevaar zou komen. Wanneer men slechts met het binnenland te doen had, was het iels anders. De heer Tromp kwam voor het voorstel van den L.T.B. op. Hij achtte het wel mo gelijk vo6r de kool dezelfde regeling te treffen als voor de aardappelen. Die wer den toch ook voor lagere prijzen verkocht voor expoi-t? De menschen worden er aan gewend, te lage "prijzen ie betalen. Bij de goede prijzen, welke wij dit voorjaar maak ten voor onze aardappelen, stondAmstei"- dam op z'n kop. De voorzitter woes op de govaren voor den export. Het is misschien wel mogelijk, dat door tweemaal veilen een oplossing kan worden gevonden. De heer Kramer, Zuidscharwoudc, juichte het voorstel toe. De tuinbouw zal ten onder gaan, als men zijn klanten wil bewaren ton koste van de tuinders. Ondanks de iets hoo- gere prijzen zijn de koolsoorten thans nog de goedkoopste gi-oenten voor de consumen ten. De menschen zullen prijzen moeten maken, die hun bij een redelijke oogst een broodje geeft, Voorz. was voor don nood der tuinders niet blind, doch wees op de moeilijkheden. Als door verhooging der minimumprijzen de export belemmerd wordt is men verder van huis. De heer Wagenaar, Koophandel, zei- de, dat als de min. prijzen van de kool ver hoogd werden, ook die van de andere pro ducten noodwendig verhoogd zouden moe ten worden. Vei'scheidene sprekers voerden over dit onderwerp nog het woord. De heer S. de Boer wees er op, dat de kool, tenge volge van de hooge distributiekosten nog nooit door een lagen prijs heeft gedemon streerd in het land. Voor liet binnenland achtte spr. wel een regeling mogelijk. Ook de heer Madderom was deze gedachte toe gedaan. Voorzitter deelde mede, dat Amsterdam ook nu weer gepro testeerd heeft tegen de hooge koolprijzen. De heer Madderom meende, dat verbetei'ing van de positie van den tuinbouw in. de clearing de besle oplossing zou geven. De heer H. Glas dacht, dat men eerder tot lagere exportprijzen zou moeten komen dan tot hoogerc, omdat Oost Europa ook veel kool teelt. Men moet niet uit hot oog verliezen, dat Noordholland ver van de con sumenten af zit. De tuinders ï-ondom. de steden zouden er bij lachen. Men ging tenslotte accoord met het prae- advies dat iets gewijzigd was, n.1. om het vooi-stel van den Nooi'dermarktbond, dat op de Centr. Bureau-vergadei'ing zal worden ingediend, te steunen. Naar aanleiding van het voorstel van De West om een ondei'zock in te stellen naai de kosten en de mogelijkheid van een nieuwe bewaarmethode voor de kool besloot men den heer ir. Rietsema, rijks- tuinbouwconsulent uit te noodigen, daai*- over een inleiding te komen houden op de alg. vergadering. Het volgende voorstel van De West om de kooplieden in tijden van sti-cnge vorst als op monster geveild wordt te verplichten tegen vergoeding de kool van de pakhuizen te halen, werd wel wat ver gaand gevonden Er werd wel iets voor gevoeld, doch men wilde eerst met den handel in overleg tre den. Hierbij kwam naar voren dat het dan gewenseht was, 's middags te veilen, of de mogelijkheid open te stellen, dat, bonnen worden verstrekt om Ie koopen. voor den volgenden dag te leveren. Een voorstel van De Tuinbouw te Sint- Pancrus, om niet meer naar Zuidsdharwou- de te gaan voor het laden op auto's, als het nieuwe parkeerterrein klaar is. werd wel wat voorbarig genoemd. Het terrein is noe niet klaar. Via de Prov. Commissie kreeg men inzaco van een brief van De Toekomst te Zuid- Scharwoude, waarin werd aangedrongen, te pogen, de aardappelheffing per gewicht te doen heffen. Hot bestuur meende, dat de heffing per gewicht moeilijkheden met zich zou brengen. De heer Kramer Zuidschar- woude begreep de gevaren wel, maar vond het billijker, dat per kilo werd betaald, daar de opbrengst in kilos van export- en binnenlandsche aardappelen zeer sterk uit eenloopt De heer Bakker Schermer, kwam hier tegenop. De exportaardappelen loopon groo- ter risico's, doordat zij later komen. De voorzitter achtte het boter, te agoeren op gelijkstelling van de aardappelen met de andere tuinbouwnroducten, door opheffing der aardappelheffing. De heer Stennenberg stelde voor, een ondei-zoek in te stellen naar het mond en klauwzeer in deze streek, in verhand met liet invoerverbod op kool in Nooi*we- gcn. Dit zal gebeuren. GRATIS KOOL NAAR DUITSCH- LAND. De heer Stennenbei'g deed een voorstel, om de kool, welke in de herfst hier onver kocht blijft, gedurende de maanden, welke geen bctalingscontingent hebben voor Duitschland, gratis nar Duitschland te sturen, of bijv. met een tienjarig credi3t verkoopen. Een en ander om Duitschland als klant te behouden. De vooi'zitter meende, dat dit al leen als reclame kon worden ge daan. Om arme menschen te hel pen kan men wel dichter bij huis terecht. De heer De Boer zeide, dat dit wel eenigs zins in het pian van het Centr. Bui'eair past Vei'schiilende moeilijkheden, de besohei'- tning \an'den Duitschen tuinbouw, de trans portkostenkweslie, invoerrechten eir de mogelijkheid, dat de Duitschers hierdoor in staat worden gesteld om in het vooi'jaar hun eigen kool Jangcr te kunnen gebrui ken, werden nog naar voren gebraolit. Men stapte tenslotte van dit onderwerp af. De heer C. Spaans Koedijk klaagde er over, dat de kool zoo slecht door de groen teboeren wordt behandeld, waardoor men als de kool op de wagens ligt, ze bijna niet meer herkent. Een onderzoek zal nog worden ingesteld naar de hoeveelheden afwijkende kwaliteit kool, welke voor binnenland worden ge kocht en do, goede kwaliteit beconcuiTeert. De heer Wag^aar bepleitte uit de markt nemen van deze afwijkende kwaliteit. OUDKARSPEL. FILMAVOND C.P.N. Rede van den heer C. Borst. Voor de gisteravond gehouden filmavond van de afd. Oudkarspcl der C.P.N., was een veertigtal belangstellenden naar de zaal van den heer C. Jansen gekomen. Bij den aan vang der vergadering leek het er op, dat er van een filmavond niet veel zou komen, de hoeren, die de film zouden vertoonen waren nog niet gekomen. Na het .korte openings- woord van den heer P. Volkers, die te pl.m. acht uur de vei'gadering toch maar opende, kwamen de heeren. opdagen. Voorzitter ver welkomde hen hartelijk. Nadat de installa tie was gereed gemaakt, begon men, na vrij veel „gemodder" met de vertooning van de film, welke uitbeeldde, wat men zoo al op een reis met een delegatie door de Sovjet- Unie kan zien. Na deze filmvertooning volg de ceix rede door den heer C- Boi-st, die den algemccncn toestand besprekende, wees op liet toenemende oorlogsgevaar voor het wes ten van Eui'opa, waarin ook Nederland dreigt te worden betrokken. T.a.v. liet handelsverdrag van Rusland met Italië, zeide spr., dat daarover veel ge provoceerd wordt. Het is. zoo, dat Rusland wel is aangewezen op export naar vijandige landen, daar, door de schuld der Ile Inter nationale, er geen Sovjetstaten zijn, waar heen geëxporteerd kan worden". In ieder ge val wordt de productie in Rusland niet ver nietigd, zooals men dit in de kapitalistische landen doet. Spr. waarschuwde tegen het fascistische gevaar. Behalve de N.S.R. ziet de spr. in de regeering, die reactionnair is, een vijand, die alle lasten op het volk afschuift en bang is voor Duitschland. Om vci'bctcring te krijgen, ook in de be lastingkwestie en het onderwijs, (hierbij wees spr. op het beschamende vooi'stel van R. en W. van Oudkarsnel om aan de kwec- kelinge met akte een vex-goeding van f25.— per drie maanden te verleonen, hetgeen nog verworpen werd- door de verdeeldheid der democratische groepeei'ingen), zal het noo- dig zijn, dat de democraten zich aaneenslui ten en met één lijst uitkomen hij de a.s. verkiezingen voor den 'gemeenteraad. Op het verkiczingsprogram staan: verhooging derwerkvorschaffingsloonen, vei*mindci*ing van den aftrek van gezinsinkomsten, verbe tering van den steun aan kleine tuinders, verbetering voor don middenstand, herstel van de sociale voorzieningen van de ge meente. Spr. wekte op, te zorgen, dat vele leden der C.P.N., wier lijst verscheidene plattelanders vermeldt, in de Staten te ko men. Spr. besloot zijn met aandacht gevolg de rede met de opwekking, waakzaam te zijn tegenover het fascisme. Daarna sluiting. Voorzitter dankte de sympathfseei'enden voor den verleenden steun aan het verkie zingsfonds, waarin f25.is gestort. NOORDSCHARWOUDE. De E.H.B.O.-examens. Bij de E.H.B.O.-examens slaagden de vol gende personen: Voor het her-examen de heeren K. Ruitei*, B. Bruin, A. Kieft, A. Scholtc en Jn. Peijs. Van den nieuwen cursus: Mevr. Frielink- Valis: mevr. de Vet-v. d. Abeele; mevr. Paarlberg-Hartland, mej. T. v. d. Veen, mej. G. Wit; mej. N. Jong! mej. Drinkwater en de heeren K. de Boei', C. v. Nienes, A. Groot, J. P. den Ilartigh en P. Molenaar. De examens werden afgenomen door Di*. de Wit te Oudkarspcl (Medisch leidei-) en Dr. Dijkhuizen, Dir. Centr'. Ziekenhuis te Alkmaar. De Zonnestraalfilm. Gisteravond werd in „Concordia' de Zon- nestraalfilm vertoond, getiteld „De sterken voor de zwakken". Er was voor dezen mooien avond hoegenaamd geen belangstel ling. Oorzaak hiervan is dat er slechts aan een beperkt aanlal pei-sonen kaarten wa ren toegezonden. De film zelf gat een beeld van de gevreesde T.B.C. en de besti-ijding hiervan'. Het prachtige werk van Zonne straal kwam hierin duidelijk tot uiting. Door „Oome" Jan van Zutphen werd een propaganda-rede uitgespi'oken door middel van een gramofoonplaat, HARENKARSPEL DIRKSHORN. „HET WITTE KRUIS". Dinsdagavond hield de afdeeling Haren- karspel van „Het Witte Kruis haar jaar vergadering ten huize van den heer Pijper onder leiding van den heer L. Reuvei-s. Hii de opening sprak de voorzitter eenigc waardeeronde woorden ter nagedachtenis aan Dr. Doijer, welke Maandag jl. is over leden. Hierna werden door den Secretaris, den heer J. Wartenhorst, de notulen van de vo- BLOEMBOLLENVEILING „WEST FRIES. LAND" TE BOVENKARSPEL. De heden gehouden veiling leverde goedjl prijzen op. 'Wij noteerden: Afterglow 6-—10 11—15; idem 4—6 $1 idem 2—4 24 per L.; America 6—10 5; An na Pfitzer G—10 3 ;idein 16 3; idem 2-j! 10 per L.; Ave Maria 610 5; Beat all A-jj 7; Jacoba van Beieren 46 10; idem »-|j 2226 per L.; Dr. Bennet! 6—10 4—241 idem 46 7—1(5; Blériot 610 16: idem 2-.' 4 26 per L.; Lady Borecl 610 20; Captai$l "Boyton 610 14—20; idem 4—6 10; idee' 24 30 per L.; Caesar 610 13—26; idee! 2—4 28; Commandei' Coelil 610 *11-2.1 idem 4—6 3—15; idem 2—4 28; Ci'imsB Glow (5—10 20; idem 4—6 11: idem 2-^ 26; I)o X 4—6 50; Early Sunrisc G—10 1$. 24; idem 4—6 1516; idem 24 32—5 Thomas Edison 46 24; idem 24 26; Er ma 610 12; Empress of India 610 3—1 Flaming Sword 24 14 per L.; Gay Hi^ sar 610 15; idem 4(5 8; idem 24 per L.; Glory of Holland 610 13; Goldt Dream 6—10 26; idem 46 28; idem 2~ 34 per L.; Golden West G10 1726; ïdet 46 15; Graaf Zeppelin 46 11; Tinid! Grotz 6-10 7—17; Halley 6-10 13-U idem 4—6 1215; idem 2—4 18 per L.; Hief meistor 610 1624; idem 4—6 11—2$ idem 2—4 24—(55 per L.; L' Iimnacul® 010 511; idem 46 5; idem 24 14-' 28 p. L; Mevrouw van Konijnenburg 610 15; idem 46 6; Kassei 610 1432; idee 413—26; idem 2—4 10—38 per L.; K» ningin Helena 2—4 75 per L; Mrs. Mac b ren 6—10 19; idem 4—6 26; idem 24 18 per L; Lilac Wonder 610 315', idem 4- l. 6 11—13; idem 2—4 28—30 per L; Maagd i Orléans 610 1724; idem 46 24; idem; 4 90 per L; Marokko 610 10; idem 4~i 14; idem 24 18 per L; Dr. Moody 6—1017; P. D. van Mourik 610 2224; idem 4-t 20; idem 24 28—55 per L; Van der Neet' 6—10 17; idem 2—4 36 per L; Betty Nuthal 6—10 6—11; idem 4—6 3; Odin 2—4 30 pe L; Orange Blossom 610 li; Orange Prit> cess 610 li24; idem 46 1214; iaën 24 1012 per L; Orange Imperator 6—1 17; Orange Quccn 24 30 per L; Paradis 4—6 5; idem 2—4 1422 per L; Pfitzei Triuniph 6—*10 1415; idem 4—6 5; Pin Perfection 610 7: Picardy 610 10; idee 4—6 45; idem 2—4 18—22 per L; Poësif 610 30; idem 46 30; idem 2—4 85 pe: L; Poolijs 610 24; Pelegrina 610 12—17: idem 46 8—16; idem 2—4 14—18 per h Peace 6—10 11; Red Emperor 6-10 19-28; id 4G S16; idem 24 30 per L; Rose Prc- cose 6—10 11; Salmon Emperor 6—10 4—15: idem 46 9; idem 24 10 per L; Schwabea 610 10; Sonatine 4—6 3—14; idem 2—4 22- 38 per L; Star of Bcthlchem 6—10 17—20; idem 46 18; idem 24 38 per L. Van Tienhoven 6—10 20; idem 4—6 14; idem 2—4 3240 per L.; War 6—10 10—17; Wasaga 6—10 69; ideni 4—6 9; idem 2—1 22 per L.; Würtemburgia 24 30 per L.; Baron van Wijnbei'gcn 6—10 28; idem 4—0 22 ;alles centen per 100 stuks en per Liter. Kralen: Allard Pierson 1050; Ave Maria 25; J.'S. Bach 300350; Dr. Bennctt 25; Bleu Triumphator 325; Debonair 25; Do X 125— 150; Dr. Dürr 25; Early Sunrise 25—30; Energie 30; Eutcrpe 40; Flaming Sword 25; Goldrust 375; Himmelstor 25; Kassei 25; Krijtberg 30; Mrs. Mac Laren 25—65; Maagd! van Orléans 55—S5; Marokko 25; P. D. van Mourik 2540; Oeganda 150; Quo Vadis 46/ Roi Soleil 30; Rosa van Lima 60; Rubini 2' Max Rcger 100—110; Schwaben 25; Star ol Bethlehcm 30; Van Tienhoven 25; Vreden- hu rgh 240350; Walkover 475500; Baron van Wijnbergen 50; Zaubcrflöte 250; alles centen per liter. Lelies per kg.: Henry 16; Ph. Form., herfst- bloeiers 6; idem zomeyblociers 5; Regale 37: Tenuifolium 3—22; Umbellatum 31. Candidum 22; Lil. Henry zaad f 60.Re gale zaad f 1 per Kg. rige vergadering gelezen; zij werden onver anderd goedgekeurd. Van de ingekomen stukken noemen wij: Van het gemeentebestuur te St. Maarten was bericht ingekomen, dat de subsidie tot f450 verhoogd zal worden. Van het Hoofdbestuur een zeer uitgebreid schrijven, behandelende de vacatures, waar in moet worden voorz>en door het bedanken van Dr. Beeker en het vertrek van Dr. Spie ring. Besloten werd om Dr. Beeker te Wie- ringen te verzoeken een candidatuur te wil len aanvaarden en de candidaat door het H.B. genoemd, nl. Dr. de Vries te Wierin- gerwaard, te steunen Voorts krijgt het bestuur machtiging tot het aanschaffen van een „Linido" bed. De rekening van de wijkverpleging sloot met een nadeelig saldo, terwijl do rekenin gen van de T.b.c.-bestrijding en het „Witte Kruis" een klein v.oordcelig saldo oplever den. De commissie tot nazien der rekeningen, bestaande uil de heeren A. Kistemaker en J. Smit Azn., adviseerde tot goedkeuring. Het jaarverslag van het Witte Kruis vet meldde dat door de oprichting van een aft van het Wit-Gcle Kruis te Waarland het li dental terug is gcloopcn. De magazijnmeester heeft 231 stuks mate riaal uitgegeven, terwijl 5 lighallen zijn ge bruikt. Éénmaal is een patiënt voor rekfl ning van de afd. naar een anatorium ver voerd en aan één patiënt zijn versterkende middelen verstrekt. Het ledental bedroeg per 31 Dec. 308. Er zijn 2 cursussen gehou den. nl. één voor huiselijke ziekenverpleging onder leiding van Zuster Lanjouw. welke door 43 dames is gevolgd, en één voor E.H. B.O., onder leiding van den heer Stoutjes- dijk, waai-an werd deelgenomen door 25 per sonen. Uit hot verslag van de „Wijkverpleging" stippen wij aan. dat door de wijkverpleeg ster in totaal 4204 bezoeken zijn afgelegd, t.w. wijkverpleging 3497, T.b.c.-bestrijding 169. zuigelingenzorg 538. Het verlag getuigde van het zegenrijke werk, verricht door Zus ter Lanjouw. Vervolgens bracht de heer Reuvers ver slag uit van de Algemeene Vergadering. Bij de rondvraag werden nog enkele in terne zaken besproken, waarna sluiting on der dank volgde. Z1JPE Burgemeester en Wethouders van Zijpe hebben aan het Bestuur van het Zijper Sa lon-Orkest te Schagerbrug toestemming ver leend tot het houden van een verloting, zulks tot versterking der kasmiddelen, noo- dig voor de uitbreiding van de outillage der vereeniging. Kiezerslijst vastgesteld. Blijkens de op 22 Februari 1939 vastgestel de kiezerslijst voor het jaar 19391940, be draagt het aantal kiezers in deze gemeente 2981.

Schager Courant | 1939 | | pagina 6