E' Niets staat Franco's erkenning meer in dan weg Nieuw marine-materieel 'conomische L/arometer RECTIFJCATIE 19 CENT. Predikbeurten Marktberichten TAL VAN PROEFVAARTEN TE WACHTEN. We ontleenen aan een schema over in aanbouw zijnd marine-materieel, welk sche ma is bewerkt door den luitenants ter zee der le klas B. G. van der Werff en is opge nomen in het „Marineblad", dat 2 kanon- neerbooten van 1208 ton zullen worden ge bouwd bij P. Smit te Rotterdam. De proef tochten van deze booten zullen vermoedelijk plaats hebben onderscheidenlijk in Septem ber en November van het volgend jaar. De snelheid zal 18 mijl bedragen. terwijl de bewapening zal bestaan uit 4 kanonnen van 12 c.m. in 2 dubbele torens 4 mitrail leurs van 40 m.m. on dubbelen affuit en 4 mitrailleurs van 12,7 cm. eveneens op dub bele affuit. Verder zal eenzelfde kanonneerboot wor den gebouwd op de werf Gusto te Schiedam van welke boot de proeftocht waarschijnlijk zal worden gehouden op 2 Januari 1941. De 20 motortorpcdobooten. Voorts komen nog in aanbouw 20 motor- torpedobooten van ongeveer 30 ton met een snelheid van plus minus 42.5 mijl en een vermoedelijke bewapening van 4 torpedo kanonnen en 2 mitrailleurs. Een van deze booten wordt in Engeland gebouwd, terwijl de overige, welke hier te lande in licentie worden gebouwd, op sta pel zullen worden gezet bij de werf Gusto te Schiedam. Proeftochten. Van het verdere reeds in aanbouw zijnd nieuw-materieel kan worden medegedeeld, dat de vermoedelijk proeftochten zullen wor den gehouden: in Juni 1940 van den bij de Nederlandsche Scheepsbouw Mij te Amster dam in aanbouw zijnden flottieljeleider. Resp. op 1 Mei en 1 September 1940 van twee bij de Rotterdamsche Droogdokmaat schappij in aanbouw zijnde torpedoboot ja gers en op resp. 1 Juli en 1 November van het volgend jaar van twee torpedoboot ja gers, waarvan de bouw geschiedt door de Schelde te Vlissingen. begin Maart van den 0 20, die op stapel staat bij Wilton-Feijen- oord. 10 December 1939 van de O 21 (De Schelde) 10 Maart 1940 van den O 22 (De Schelde). 10 Maart 1940 van de O 23 (Rott. Droogdok Mij); 10 Juni '40 v. d. O 24 Rott. Droogdok Mij) 10 Oct. '40 v. d. O 25 (Witon-Fijenoord); 10 Sept. '40 v. d. O 26 (Rott. Droogdok Mij): 1 Febr. '41 v. d. O 27 (Rott. Droogdok Mij.) En op 25 Augustus a.s. van een motor- loodsvaartuig (hulpmijnenlegger), dat in aanbouw is op Boele's scheepswerven. Tenslotte zal het bij de Rotterdamsche Droogdok Mij. sinds 11 September 1937 in aanbouw zijnd artt. instructie schip „Van Kinsbcrgen" dat 5 Januari te water is ge laten waarschijnlijk begin April van dit jaar zijn proeftocht houden, terwijl de proef tocht van het op 15 December j.1. bij de Ned. Droogdok Mij. te Amsterdam te water ge laten mijnenlegger-instrutieschip „Willem v. d. Zaan" op 1 April a.s. is vastgesteld. Verdoovende middelen tegen rheumatische pijnen Zij zijn min of meer gevaarlijk lapwerk en het resultaat is slechts tijdelijk. Bovendien is een rheumatieklijder, door de bij rheu matische aandoeningen optredende storing in de huidfunctie, bijzonder gevoelig voor tocht en kou, waardoor ook na het minste tochtje de pijnen weer zullen beginnen. U moet ook niet de pijn bestrijden, maar de oorzaak hiervan, die ligt in epn overmaat van urinezuur in het lichaam Ge moet het kwaad met de "wortels uitroeien. Wat ge noodig hebt is een bloedzuiv°ren le kuur met Kruschen Salts, dat lever, nieren en ingewanden aanspoort tot krachtige, regel matige werking, waai door het schadelijke urinezuur, dat Uw pijnen veroorzaakt, zal worden verwijderd. En als U de Kruschen gewoonte trouw blijft, zullen Uw pijnen geleidelijk verdwijnen om nooit mesr terug te komen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogis ten f 0.40. f 0.75'en 11.60 (extra groot pak). Weck t. Maandag l a Zaterd, EMectenmarkt Aandeelen koersen Betalingsverkeer Omzet postcheque en girodienst Groothandel Groot handelsprijzen Omzet termijn markt Amsterdam Kleinhandel Omzet winkelt)' Goederenverkeer Gewerkte taken (1 taak halve ar- heidedag) Haven Am sterdam Bevrachtingen wilde binnenyaart Arbeidsmarkt Aanvragen van werk gevers Aanbiedingen .v»n werknemers Plaatsingen 1} Febr. tot 18 Pebr. "39 tl Ftbr. tot 19 Febr. "38 82.9 91.5 132.8 123.3 67.5 74.3 91.4 190.5 109.4 106.0 60.3 43.5 81.8 88.2 107.8 101.3 86.4 116.4 102 6 104.0 Maandag a.s. waarschijnlijk er kenning door Engeland en Frankrijk. FRANCO KAN ZICH VEROORLO VEN GEEN HAAST TE HEBBEN. Wordt eenerzijds gemeld, dat de onder handelingen van den Franschcn zaakgelas tigde te Burgos, Bérard, weinig vorderen, Reuter bericht uit Parijs, dat de Franschc regeering in beginsel heeft besloten Franco de jure te erkennen. De oppositie van den linkervleugel in Flank rijk is intusschen on verminderd. Na gistermiddag in de Karper te zijn bijeengekomen, besloot een groot aan tal leden van do linkerzijde, waaronder ver scheidene vooraanstaande radicalen, die sinds korten tijd de Fransch-Spaansche groep vormen, een telegram tc zenden aan het Lagerhuislid Wilfried Roberts en eeni- gen van zijn vrienden, om hun te verzoeken naar Parijs te komen en de zaak te bespre ken. De groep heeft verder verzocht om een debat over de kwestie in de Kamer, welke verzoek vrijwel zeker niet door de regecring zal worden ingewilligd, die dan zal volstaan met het afleggen van een verklaring. Franco heeft geen haast. Overigens is het logisch dat de onderhan delingen te Burgos niet vlot gaan, want Franco heeft heelemaal geen haast meer. Zijn positie is na de verovering van Catalo- nië zeer sterk, en gunsten van het buiten land behoeft hij tot zekere hoogte niet te aanvaarden. Zeer zeker wil hij zich niet zoo danig verplichten dat door al te groot e toege vendheid tegenover den overwonnen vijand, hij zichzelf in zijn taak van opbouw van Span ie bemoeilijkt. Hitlcr en Franco hebben elkaar vriende lijke telegrammen gezonden. Warom de linkschen den oorlog verloren. General Solchaga. commandant van Fran co's Navarreesche legercorps, heeft aan de Volkische Beobachtcr verklaard, dat eer lang het nationalistische leger 2 millioen man zal tellen Over het leger van de regeering-Negrin zeide genaraal Solchaga, dat de manschap pen ook Spanjaarden zin en de gelijke ge vechtskracht hebben als de rechtsche troe pen. Men heeft daar evenwel gebrek aan su balterne officieren. De plannen, welke door den chef van don staf weraen uitgedacht, zijn niet slecht, doch de kunst van oorlog voeren is vooral een kunst van het uitvoe ren der plannen en h'er heeft men gefaald. UaMal N.H.V.B. De proefwedstrijden voor het NHVB-elftal te Den Helder, Alkmaar, Twisk en Zaandam zijn reden dat er maar een klein program ma voor .de competitie is uitgeschreven. Tweede klasse B. DTS 2 heeft het lang niet kunnen redden tegen Ursem, terwijl Mevo van Alcmaria 5 verloor, eveneens met duidelijke cijfers. Nu toonde DTS 2 zich nog onlangs in staat Alc maria 5 met 41 te kloppen. Mogen we de Langendijker reserves op grond hiervan nu sterk genoeg aanslaan om Zondag Mevo op vreemd veld te kloppen? In Oudkarspel werd het destijds 4—3. Tweede klasse F. Schagen 2 brengt een bezoek aan Spor ters 2 (10 uur). Alhoewel er niets meer op het spel staat Oudendijk is met vlag en wimpel kampioen geworden zal het de Schagers sieren als ze de thuis geleden 01 nederlaag goedmaken door afdoende revan che te nemen. Derde klasse D. Door Mevo 2 met 71 tc kloppen heeft Dirkshorn zich fraai aan den kop ge plaatst. Ze heeft nu de minste verliespun- ten, terwijl ze 3 wedstrijden meer heeft ge speeld dan haar bedreigers Bergen 2 en Mevo 2. Bergen 2 bezoekt Oudorp 2. dat on deraan staat en waartegen de Bergcnaren dus allerminst mogen falen (10 uur). DTS 3 moet oppassen aan den Westerweg tegen Alkmaar 3 (10 uur). Zondag verrasten de groenwitten immers Schoort 2 nog. Deze ploeg heeft dus wat goed te maken. Een visite aan Koedijk 2 (10 uur) moet daartoe gelegenheid geven. Thuis won Schoorl met 81 van de Koedijkers. Derde klasse E. Flevo kreeg in .Midwoud gevoelig klop (18), veel vertrouwen in de uitreis naar Andijk 3, dat van MOC's kracht is, hebben we dan ook niet. Derde klasse F- Berkhout 2 won Zondag in Hoorn van Horna en nam daardoor een voorsprong van 2 punten op hekkesluiter Aartswoud. De laatste en beste gelegenheid voor A. om de zen achterstand teniet te doen, doet zich Zondag voor wanneer Aartswoud bij Berk hout 2 op bezoek moet (10 uur). Vierde klasse D. Beide kampioenscandidaten komen in ac tie, Bergen 3 heeft het thuis gemakkelijk tegen hekkesluiter Akersloot 2 (10 uur), maar N. Niedorp 3 moet naar DTS 4 (10 u.) waar ze nog heel wat tegenstand zal kun ncn ondervinden. Vierde klasse E. VCL 2 telt hier best mee, maar Zondag zal ze het zwaar te verduren krijgen. Ze moet n.1. bij Oudendijk 2 op bezoek (10 u.) dat er feitelijk nog iets beter voorstaat en klinkende overwinningen boekt. Ener is Zaterdagavond feest van VCL! Adspiranten. Afd. M.: DTS b—N. Niedorp b (12.15). Afd. N.: MFC aN. Niedorp a (12 uur). WIERINGEN. Jaarfeest Chr. Jongens- en Meis- jesvereenigingen. Onze Chr. Jongelings- en Meisjesvereeni- gingen hielden gisteravond in hotel De Haan hun jaarfeest, waarbij de zaal tot in alle hoeken bezet was. Na opening door oen heer Deen volgde gebed en zang. waarna de jaarverslagen der vereenigingen werden uitgebracht. De heer II Smit sprak vervolgens over „De Oxfordbcweging". Ileel mooi was de samenspraak „Verdenking" door de vereeni- Wielrennen Buysse-Billiet winnen te Antwerpen WalsBoeyen op de tweede plaats. De Zesdaagsche van Antwerpen is gister avond beëindigd. De zege is ten slotte bij Buysse en Billiet terecht gekomen. De eind stand luidt als volgt: 1. BuysseBilliet 76 punten, afgelegd 2795.115 K.M. Met één ronde achterstand: 2. WalsBoeyen 289 punten, 3. KaersDe- bruyeker 189 punten. Op zeven ronden: 4. S. en R. Maes 59 punten. Op elf ronden: 5. van VlietDekuyssclier 172 punten. Op twaalf ronden: 6. LonckeHuys 97 pun ten; 7. DeneefStieler 91 punten. Op ze ventien ronden: 8. SavelbergMuller 89 punten. gingen van Hippolytushoef uitgevoerd. Voor de pauze gaf mej. Zeldenrust ook nog een voordracht. Na de pauze werden eenigc liederen ge zongen, waarna een voordracht „De stijve arm" werd gedaan. Zeer mooi zong de Meisjesvereeniging „O Heilige Stad", waarna een zangvoordracht „Grootmoeder wat zal je me geven'volgde. Buitengewoon, veel succes werd behaald met het tooneclstukje „Zes dagen in het Uilennest", maar niet minder met de pan tomime, ook hierbij werd braaf gelachen. Nadat de meisjesverecn. van den Oever nog een liedje gezongen had, werd nog een mooi tableau voorgesteld. In zijn slotwoord dankte de heer Deen de medewerkenden voor het vertoonde en na gebed werd met het gezamenlijk zingen van een gezang besloten. Het was toen een uur. KOEDIJK STILTE NA DEN STORM. De heer Blankenstein weer ge heel infunctie. Gistermiddag, zijn ten gemeentehuize al hier. de dageiijksche besturen der gemeen ten Koedijk, Schoorl en Warmenhuizen bij- eengékomen, ter bespreking van de gemeen schappelijke regeling „Uitvoering Straat controle". Mede was aanwezig de Rijksinspecteur de heer Nolet. De College's zijn tot overeenstemming gekomen, om voor gemeenschappelijke, re kening den heer Blankenstein, die alreeds voor KoedijkSchoorl dienst deed in deze functie, aan te stellen voor de drie genoem de gemeenten, op een salaris van f 1230. per jaar, waarvan elke gemeente f 410 heeft te betalen. (De heer Blankestein was zonder medewe ten van B. en W. van Koedijk reeds per 1 Januari aan het werk gesteld. E enige weken later kwam Koedijk hier achter en onthief daarom den heer B.. in afwachting van bo vengenoemde vergadering van zijn functie, omdat in de instructie van den heer B. staat dat hij geen andere functies mag aanne men, zonder medeweten van Koedijk en Schoorl. Schoorl wist van een en ander af, om onverklaarbare redenen Koedijk niet. Het heeft wel even gestormd over deze zaak, maar uit bovenstaand bericht van on zen correspondent blijkt een en ander thans weer in orde te zijn. Red.) NIEUWE NIEDORI' Voordracht over Joego-Slavië. Naar we vernemen zal voor den Bond van Boerinnen e.a. Plat tel.vrouwen alhier op 1 Maart in de zaal van Kossen optre den Mej. M. T. Boekei uit Delfzijl, die een lezing zal houden over Joego-Slavië, toe gelicht met lichtbeelden. Mede door de verschillende artikelen in de Schager Courant is Mej. Boekei geen onbekende. Gezien de belangstelling voor dergelijke avonden met het optreden alhier van Dr. v. d. Sleen. zal ongetwijfeld 1 Maart de zaal van Kossen volloopcn. Zie verder adv. BARSINGERHORN KOLHORN. Dammen Voor de Damcompetitie „Het Noorden", had alhier gisteravond in café Groet een wedstrijd plaats tusschen „Ivolhorn I" en II D.C. II uit Den Helder. De uitslag was als volgt: Kolhorn I H.D.C. II. 1. H. Bergman—M. v. Kalken 2—0 2. Abr. v. d. WelleP. Groenmeijer 11 3. J. v. d. WelleH. Kraan 20 4. K. KeurisC. Leibhrand 0—2 5. P. D. KlareW. v. Ravcnstcin 0—2 6. N. KeesmanW. Wieren 11 7. H. Timmerman W. v. d. Hoek 11 8. K. v. d. Welle—P. van Veen 11 0. A. KoogerG. Mondeel 11 10. J. v. d. WerfW. v. Brederode 02 9—li ZUPli ST. MAARTENSBRUG. „De laatste eer." Gisteravond had alhier in café Kossen een ledenvergadering plaats van de begrafc- nisvereen. „De laatste eer". Voorzitter, de hèer Blaauw, heet allen welkom. De secretaris leest notulen en jaarver slag, welke onveranderd worden goedge keurd. Uit het jaarverslag blijkt dat 41 be grafenisdiensten zijn uitgevoerd, 19 voor le den en 22 voor niet-leden. Voorz. merkt op dat de ver. te Warmen huizen lj^eft geweigerd een lid van onze verceniging over te nemen. Deze kwestie is aanhangig gemaakt bij den bond en zal in de eerstvolgende vergadering worden be sproken. Bij punt 3 van de agenda, verslag fin. com missie blijkt dat de ontvangsten zijn f 5543.12 de uitgaven f 5059.50, alzoo een batig saldo van f 503.60. Bestuursverkiezing. Aftredend en herkies haar zijn de heeren P. Grin en W. Zeeman Met nagenoeg algemeene stemmen worden zij herbenoemd. Voor pl.verv. lid van de fin. romm. wordt benoemd de heer D. Eriks tc Burgerbrug met 20 stemmen. Bij do rondvraag worden door de leden verschillende opmerkingen gemaakt, waar het bestuur aandacht aan zal schenken. Hierna volgt sluiting. 1 BERGEN BERGER SPORTVEREEN. „BERGEN." De reserves voor een moeilijke opgave. Het derde elftal kan winnen! Het tweede elftal moet Zondag een tegen bezoek brengen aan Oudorp 2 en dat de heeren het niet gemakkelijk zullen krijgen, staat al bij voorbaat vast. Immers; op eigen terrein wisten de Bergenaren met slechts 32 te winnen en sloegen de Oudorp-reser- ves een zeer goed figuur. Wij vreezen zéér dat in Oudorp, op het kleine en smalle ter rein de thuisclub wel eens aan het langste eind kan trekken. Bergen 3 ontvangt op eigen terrein Aker sloot 2 en daar in Akersloot alreeds werd gewonnen, durven we ook nu een zege voor de Bergenaren voorspellen. NEDERL. VROUWEN VREDESBOND. Dr. A. Borns over de IJserbedevaart Lezing met lichtbeelden. Voor de afd. Bergen van de Nederl. Vrou wen Vredesbond hield gisteravond in de Rustende Jager, de heer dr. A. Borns een causerie over: „De IJserbedevaart"., De zaal was uitstekend bezet. Dr. Borns zeide, dat er in den wereldoor log Vlamingen waren, die werden aange voerd door Officieren, die geen Hollandsch verstonden. Hierdoor kwamen misverstan den voor en werden orders verkeerd uitge voerd. En toch maakten de Vlaamsche sol daten 65 procent uit van hét geheele Bel gische leger. Dat is een bloedige ongelijkheid geweest tegenover den dood. Doch de Vlamingen bleven strijden voor hun land, ofschoon ze ook toen nog veel hadden te verduren. Spr. is werkzaam geworden voor de Vlaamsche beweging en toen is hij activist geworden. Een jaar lang heeft spr. in de cel geboet voor zijn meening. De Vlaamsche soldaat bleef de verworpeling in het Belgi sche leger. Eerst in 1916 hebben de Vlamin gen zich achter den User georganiseerd en zij stichtten het Secretariaat der Vlaamsche hoogeschool. Van hen is een groot voordeel uitgegaan voor den Vlaamsehen soldaat. Zij traden vooral op voor liet Vlaamsche recht. Later heeft de overheid dit secretariaat "ver woest, maar in het geheim werd aan het front voortgewerkt. Zelfs wendde men zich tot Koning Albcrt. De radicalen kwamen in opstand: de minder radicalen waren min der resoluut. Toen waren er 90 prorept Vla mingen, doch deze bleven strijden voor het stuk grond, hetwelk zij verdedigden In Mei 1918 besloot de leiding een afgezant te stu ren naar de aetivielen achter den T.Tser. Daartoe moest de afgezant door de vijande lijke linie heen. En de levensgevaarlijke tocht is toch veilig volbiacht. Bohalve die beweging hierboven genoemd, is nog een beweging gesticht, nl. „De klap perende Blauwvoet", welke ten doel had, op elk Vlaamsch graf een Vlaamsch opschrift te plaatsen. Uitvoerig ging spr. de geschie denis van deze beweging na Hierna werden lichtbeelden vertoond, welke de tragedie van het gesproken woord duidelijk demonstreerden. In het tweede deel van z'n voordracht behandelde' dr. Borns de IJserbedevaart, welke sedert 1920 ieder jaar wordt onder nomen. Ook dit deel werd dooi fraaie licht beelden geïllustreerd. Na afloop dankte dé presidente dr. Borns hartelijk voor zijn voordracht en wees er nog eens speciaal op. hoe noodig het was de vredesgedachte alom te verspreiden. WINKEL LUTJEWINKEL DE STAKING DER ZAANDAMMERS. In den gemeenteraad van Zaandam is gisteravond heftig gediscussieerd over de sta king der tewerkgestelden aan het nieuwe kanaal alhier. Moties van communisten zich achter de stakers te scharen werden met groote meer derheid van stemmen verworpen. Er werd op aangedrongen dat de stakers den arbeid zullen hervatten. HEERHUGOWAARD Vergadering O.H.Z.O. Gisteravond vergaderdehet onderling zie kenfonds O.H.Z.O. in café A. Rus, alhier. De voorz. de heer P. Glas opende deze ver gadering met een woord van welkom. Spr. noemde het jammer dat er zoo weinig pu bliek was, nog niet iedereen schijnt door drongen te zijn van het nut en de noodza kelijkheid dezer vcreeniging. De potuien werden onveranderd goedge keurd en vastgesteld. Uit het jaarverslag van den secretaris, bleek, dat de vereeniging zich in vooruit gaande lijn beweegt, het ledental was groeiende, en het is over het geheel een voordeelig jaar geweest. Ook de penningmeester de heer G. Ploeg bracht in zijn jaarverslag naar voren de be vredigende resultaten der vereen, in het eerste levensjaar.. In het verloopen jaar zijn er in het geheel geen ziektegevallen geweest, zoodat behou dens een kleine uitgaaf al het geld op de Boerenleenbank kon worden gedeponeerd In het komende jaar zal weer een krachtige propaganda worden gevoerd. Bij de gehouden bestuursverkiezing aftr. de heeren P. Glas en Slendehroek werden gekozen de heeren P. Glas en K. Ruiten. Voor de kascommissie werden benoemd de heeren P. J. Mienes en J. Oldenbroek. De voorz. bracht dank aan allen voor de medewerking, welke was verleend, inzon derheid aan den penningmeester voor zijn omvangrijken arbeid. Hij spreekt het nieuw gekozen bestuurslid toe en hoopt in dezen een krachtdadigcn medewerker te vinden. Hierna sluiting. Sluiting Boekhoudcursus Heerhu- gowaard-Zuid. Dezer dagen werd in de R.K. school 't Kruis de boekhoudcursus, gegeven op initiatief van de afd. I.TB. gesloten. Tegenwoordig wa ren de voorzitter der afd. L.T.B.-Zuid en de heer van Schaik. hoofd der school. Uit naam der cursisten spraken de hee- In de adv. van de Firma VAN WILLI GEN staat 4 ROL CLOSETPAPIER voor 9 cent. Men leze hiervoor 4 Rol CLOSETPAPIER voor ren C. Roosendaal en P. van Langen w®, den van dank aan den leeraar, den heerR. te Obdam en overhandigden dezen 'n blijl van waarcieering. De voorzitter van den Lij B., den heer A. Quant, sprak namens y bestuur der afd. zijn genoegen uit, dat de« cursus zoo goed geslaagd was. Spr. vond het onaangenaam, dat enkelJ R.K. boeren en tuinders zich nog buitel hun organisatie houden, ondanks de jjer> gelde jaarlijksche aanmaning van 't Ker'J lijk gezag. Nadat nog de heer van Schaik het wooil gevoerd heeft, sluit de heer Bos met eet dankwoord. JAARVERGADERING ST. SER VAAS. Gisteravond hield de Vereeniging Ziekenhuisverpleging „St. Servaas" hi jaarvergadering in 't café van den heer Ji Wester. Voorzitter was de heer C. v. gen. Uit het jaarverslag vernemen we dat h| ledental iets is teruggeloopen. De penningmeester deelt mede dat de taal ontvangsten waren f 3661.54. De uiti ven bedragen f 2706.38^, zoodat het bal saldo f 955.15 was. Ontvangen aan contributie f 2964.25, ai verplee.gkostcn werden uitgegeven f 2458. Aantal verpleegden 66 m. 923 verpleegd; Het ledental bedroeg 1642 verdeeld ovi 325 gezinnen. De rekening werd goedgekeurd. De heeren Jan Tromp en Jac. Borst Ai., werden tot kaseontroleurs benoemd. Bij de gehouden bestuursverkiezing we den de aftredende leden mej. Tromp—v,d Pal en de heer Kuis herkozen en voor he aftredend lid den heer K. v. Langen weri gekozen de. heer P. v. Langen. Na rondvraag sluiting. ZONDAG 26 FEBRUARI. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. P. H. Kapteijn Huisduinen, voorm. 10 uur, Ds. v. Wichen .Tulianadorp, geen dienst. Dirkshorn, 's av. 7 uur, Ds. de Leeuw. On derwerp: Recht en Plicht. Oude Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw, Nieuwe Niedorp, geen samenkomst. Winkel, geen samenkomst. Burgerbrug, geen dienst. Eenigenburg, geen dienst. St. Maartensbrug, geen dienst. Oudesluis, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Petten, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Schagerbrug, zie Oudesluis. Heerhugowaard, 's av. 7 uur, Ds. L. J. van der Kam, uit Beetgum. Veenhuizen, nam. 2.30 uur, Ds. v. d. Heide. Oosterland, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Aartswoud, 's av. 7 uur, Ds. Baudet. Hoogwoud, geen dienst. Valkkoog, voorm. 10 uur, Ds. Enklaar. Groet, zie Schoorl. Schoorl, voorm. 10 uur, Ds. Boeke. Voorm. 11.15 uur Zondagsschool. Warmenhuizen, nam. 7 uur, Ds. Boeke. Zuidscharwoude, voorm. 9.30 uur, Ds. Rasch. Bergen, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Kieboom. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, geen dienst. Burgervlotbrug, voorm. 10 uur, Dr. R. v» der Veen. Hippolytushoef, vm. 10 uur, Ds. de Wilde. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. J. E. v. Brakel, van Koog-Zaandijk. Broek op Langend ijk, voorm. 9.45 uur, Ds. Mr. J. A. Oosferbaan. GereL Kerk. Schagen, voorm. 9.30 uur, Ds. Schweitzer, v. Amsterdam. Openbare Belijdenis. Nam. 5 uur, Ds. Schweitzer. Kolhorn, voorm. 9.30 uur, Ds. Visch. Nam. 2.30 uur. Ds. Visch. Evangelisatie. Schagen, voorm. 10.15 uur, Cand. F. D. Emous, van Amsterdam. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Wieringerwerf, vm. 9.30 uur, Cand. Nijdam. Sloofdorp, nam. 2 uur, Cand. Nijdam. Middcnmeer, 's av. 7.30 uur, Ds. van der Heide, van Broek op Langendijk. Schagerbrug, Bijeenkomst Chr. Jongeman- nenvereen., Woensdagavond 8 uur in het Evangelisatiegebouw. The Star of Hope Mission. Julianadorp. voorm. 10 uur en 's av. 7 uur, de heer A. Besselanr van Amsterdam. Vrij Evangelische Gemeente. Alkmaar (Geesterweg 1a), voorm. 10.15 uur en 's av. 7 uur, Ds. Ruijs. Koedijk, Woensdagmiddag 2.30 uur, Kinder samenkomst. E. V. „Maranatha". Bergen (Dr v. Peltlaan 1), voorm. 10.30 U., de heer Mol, van Schoorl. EIERVEILING SCHAGEN, 23 Febr. Aangevoerd: 55000 kipeieren 3.10—3.70, p. 100 stuks. HELDERSCHE EIERVEILING, 23 Febr. Aangevoerd: 274&5 kipeieren: 52—54 Kg. 2.603, 55—57 Kg. 2.70-3, 5S—60 Kg. 2.80- 3.40, 61—63 Kg. 2.90—3.50, 64—70 Kg. 3.30- 3.70, 210 eendpieren 2.30—2.90 p. 100 stuks. WARMENHUIZEN. 23 Febr. Roode kool 5—7.80. gele kool 5-50—6.70, D. witte kool 3.604.80. uien 4.104.50, grove uien 4.20—4.40. neen 3 50—4.20. bieten 0 90- 1.40. Aanvoer: 101 700 Kc roode knol. 18,800 Ktr. gelp kool, 28.900 Ke. Deensche witte kool, 4300 Kg. uien, 1425 Kg. peen, 925 Kg. bieten. BROEK OP LANGENDIJK. 23 Febr. Aanvoer: 10 000 Kg uien 3.70—4.10. drie lingen 2.60—3.10 grove 3.50—4.20. stek 0.70 1 40. 4700 TCc. peen 3.403.80. kleine neen 1.70—2, 4300 Ke. kroten 1.50—3 80, 58000 Kg. roode kool 5.30—7.30, 51 000 Kg. gele knol 5.70—7.40, 62.000 Kg. D. witte kool 3.70—4.90. BROEK OP LANGENDIJK, 24 Febr. Voorlnnnig bericht. Uien 340410; drielingen 260320: gro ve 370—410; Stek 60—110; peen 290—380, kleine peen 130—2; kroten 110—330: ronde kool 510—710; gele kool 560-670; d. witte kool 380400. NOORDSCHARWOUDE. 24 Febr. BI. eigenheimers 2.30—2.40. uien 3.90—4.10, drielingen 2.90—3.30, grove 44.10, gele nep 2.70. peen 3.20—4.20. Kleine peen 150—180: kroten 110—330; roode kool 520—710; gel* kool 570—720; d. witte kool 3S0460;

Schager Courant | 1939 | | pagina 6