Groote belangstelling voor den jaarlijkschen praatavond 1 ÏTP Tab naait! Predikbeurten SCHAGEN DE LATFE AANSLAG OP HET NOORD. In tegenstelling met de loopende geruch ten, als zouden de daders van den laffen aanslag in den Carnavalsnacht op den jon geman Buijs zijn gearresteerd, kunnen wij mededeelen dat daar geen sprake van is. Gemeente- en rijkspolitie stellen wel een diepgaand onderzoek in, dat tot heden ech ter geen resultaat heeft opgeleverd. HET WERD TE LAAT. Op de Donderdagavond gehouden verga dering van de rechts-protestantsch christe lijke Kiesvereeniging werd na opening en goedkeuring der notulen, bestuursverkie zing gehouden. Vervolgens kwamen statu ten en huishoudelijk reglement in bespre king om ten slotte te worden vastgesteld. Men hield zich bovendien nog bezig met de e.v. verkiezingen, doch wegens het verge vorderde uur, werd deze kwestie aangehou den tot de volgende vergadering. HET GOUDEN FLUITJE. Alleraardigste kinderoperette, gedirigeerd door blinden direc teur. Zondag 5 Maart geeft de Heldersche zang en operettever. „Ons Genoegen" een opvoe ring van een alleraardigste kinderoperette „Het Gouden Fluitje" in het N.H. Koffiehuis Het kinderkoor bestaat uit een zeventig tal kinderen. De aankleeding van de operette is buitengewoon aardig, er zijn feeën en ka bouters, er is natuurlijk een prins en een prinses en er is een heusche heks. Het geheel staat onder leiding van den blinden directeur A. Krijgsman, van Den Helder. De heer Krijgsman, die van zijn ge boorte af het licht van zijn oogen mist, heeft met een bewonderenswaardige energie zich opgewerkt tot een goed dirigent. Hij speelt uitstekend piano en voelt de dingen zeer goed en fijn aan. In zijn dagelijksch onder houd voorziet dc heer Krijgsman door den vérkoop van thee, koffie, sigaren en siga retten, maar eerst 's avonds begint hij te leven, als hij met den dirigeerstok voor zijn koor staat, als hij zich verliest in de mu ziek. De heer Krijgsman is het waard, dat dc zaal uitverkocht is en men zal ook zeker geen spijt hebben, omdat de operette een paar uur van prettige en aangename ont spanning geeft. Voor bizonderheden zie men de in dit nummer voorkomende advertentie en de aanplakbiljetten. ZAKENNIEUWS De firma Doeke Wit op 't Noord en haar naaste buurman, dé grossierderij Baarsma gaan stuivertje wisselen. Doeke Wit komt in 't pand Baarsma, waarvan zij eigenares se is, Baarsma in 't pand. eveneens eigen dom van Doeke Wit, dat thans door haar wordt bewoond. Nog deze week begint men aan de inwendige verbouwingen, met enke le weken hoopt men wederkeerig over te zijn. DE PAASCHLOTEN. De Minister van Financiën heeft aan de Vereeniging tot het houden van jaarlijk- sche Paaschtenfoonstellingen alhier ver gunning verleend voor het uitgeven van slechts 10.000 loten. De laatste jaren wer den er steeds 15 a 16.000 loten geplaatst, hetgeen zijn oorzaak vond in het feit, dat de vereeniging het groote aantal prijzen en de waarde ervan steeds heeft gehand haafd en de Schager loten daardoor bij 't publiek zeer gewild bleven. Ook thans, on danks de uitgifte van 10.000 loten, heeft meh in de prijzen geen wijziging gebracht, zoodat verwacht kan worden, dat de Schager Paaschloten ditmaal vlot van de hand zullen gaan; immers de kansen zijn nu met 50 pet. gestegen! KOEDIJK Moedercursus waardig besloten Gisteravond was de laatste avond van den moedercursus in het zaaltje van D. C. But- ter. Deze cursus werd geleid door zuster Leegwater uit Alkmaar, en ging uit van de commissie Kinder Hygiëne Noordholland, op initiatief van Witte Kruis, afd. Koedijk. Door ongev. 30 dames werden regelmatig de cursussen gevolgd. Op dezen laat sten cur sus waren tevens aanwezig de voorzitter van het Wite Kruis de heer M. Mulder en bestuurslid A. J. Schipper. Door filmplaatjes werd nogmaals aan schouwd datgene wat men in de lessen had geleerd. Dit was voor de dames zeer leer zaam, daar het ging over babyverzorging tot den kleutertijd. Zuster Leegwater dankte de cursisten voor de groote aandacht en medewerking, die ze getoond hebben bij het volgen der lessen. Mej. Im. de Waal bood namens de dames de zuster een mooi boek aan, en hoopte dat de zuster nog menigmaal zal terugdenken aan de voor ons zoo leerzame avondjes in dit lekker verwarmde zaaltje! De heer M. Mulder, voorz. W. K., dankte de zuster, zoowel als de dames en hoopte dat hetgeen wat ze hebben geleerd in hun verder leven van grooten dienst mocht zijn. De zuster dankte hartelijk dc dames voor het mooie geschenk en den heer Mulder voor zijn waardeercfidc woorden. Hienn'ede was de cursus geëindigd. ANNA PAULOWNA VROUWEN AAN 'T WOORD. De boerinnen verqaderen. in haar openingswoord deelde mvr. Key- zer—De Jong mede. dat een week geleden, bericht kwam dat de aanvankelijk op het programma van dezen avond prijkende filmvertooning niet door kon gaan. De heer Raap werd echter bereid gevonden, de foto's gemaakt tijdens de jubileumfesten, te ver- toonen en de heer Hamclink om eenige schetsen voor te lezen. Helaas was de heer Raap thans ook verhinderd, doch de heer Hamelink nam ook diens taak over. Een zeer hartelijk applaus beloonde den heer H, zoowel voor de vertooning als het lezen der schetsen en ook de dames Geer- ligsKoster en RezelmanZijp mochten dank oogsten voor vier mooie liederen, die zij ton gehoore brachten. Bpsloten werd, dat het iaarlijkscli uit stapie ditmaal een bezoek aan de Persil- fabrieken en aan het Paleis te Amsterdam zal .omvatten. SCHOOLNIEUWS De heer C. K. Hamelink, onderwijzer aan School I, staat nummer één op de voor dracht voor benoeming tot onderwijzer aan de O.L.S. voor buitengewoon lager onder wijs in Den Haag. Raadsvergadering. De raad zal Dinsdag as. bijeenkomen tal behandeling van een uitgebreide- agenda, waaronder het instellen van een ouderraad. W1ERINGEN „NUT EN GENOEGEN". Een konijn dat niemand wilde hebben. Gisteravond vergaderde in hotel „Cen traal" van den heer S. Kaan de konijnen en pluimvee-verecniging „Nut en Genoegen", Voorzitter was de heer J. J. R. Groos. Spr. doet mededccling dat de heer Dr. L. Hoede- maker gaat vertrekken, zoodat jammer ge noeg hierdoor een bestuurszetel vrij komt. De notulen worden goedgekeurd. Ingekomen is een schrijven van „Streven naar Beter", om indien dit zoo komt, samen te werken. Secretaris doet medodecling, dat er eenige verandering in het tatouceren gekomen is, er wordt thans in het rechteroor de letters W.R. en de laatste cijfers van het ïaartal aan gebracht, in het linkeroor komt het nummer van de maand, b.v. Januari 1, Februari 2, en dan daarachter het volgnummer. Iedefc maand zal weer opnieuw genummerd wor den. De tang zal gestationneerd worden bij den heer Nieuwland. Besloten werd dat de dieren getatoueerd moeten worden als ze nog in het nest hij de moeder zijn en niet ouder dan 4 weken. De heer Besscling vraagt hoe dit gaat met het pluimvee. Voorzitter zegt, dat men hiervoor persoon lijk lid moet zijn van het Merkenbureau, hetwelk f 1— per jaar kost, en het pluimvee wordt geringd. Het tatoueeren van de konij nen kost 5 cent, met het Merkenbureau 11 cent. Door den heer K. Jager werd voor dezen avond een jonge Vlaamsche Reus beschik baar gesteld, welke onder de aanwezigen met lootjes van 5 cent werd verloot. De ge lukkige winnaar P. Rotgans Ez. won het heest op no. 5. Deze schonk hem echter aan de vereeniging terug, terwijl nu de heer Ruys eigenaar werd, ook thans ging het ko nijn weer retour en N. Boersen die hem nu won deed hetzelfde; tot slot won de heer K. Jager, de eerste eigenaar, het beest weer te rug, zoodat hij maar weer vredig naar z'n oude hok teruggaat. Na eenige huishoudelijke besprekingen sloot de heer Groos de vergadering. VEREENIGING TER BEVORDERING VAN HET VAKONDERWIJS IN WEST- FRIESLAND. Gisteravond had op dc Avondteekenschool van bovengenoemde vereeniging. welke al hier wordt gehouden, overgang der leerlin gen plaats. Van de 21 leerlingen gingen 19 over, zeer zeker is dit voor de leeraren en voor de cui-sisten 'n mooi succes. Ih he* afgeloopen seizoen waren aan deze school als leeraren verbonden de heeren C. P. Poel alhier, J. Kuiper Den Oever en II. Schenk Hensbroek. SINT MAARTEN VALKKOOG. Gistermiddag reed de heer J. Boontjes met een driewielde kar, bespannen met twee paaiden, door het dorp. Het ging huistoe en zooals wel meer gebeurd, waren de beesten een beetje dartel. Een van de twee zoo erg, dat een kleinigheid voldoende was om ze op hol te laten slaan. De dorpsstraat in Valkkoog is niet breed en al heel spoedig werd een paal geraakt, waardoor de bestuur der van den slingerenden wagen af viel en liggen bleef. Het span hollende paarden kwam even later in wilden vaart denzelf den weg terug en de man moest nog heel vlug weggehaald worden, anders was hij onder den wagen terecht gekomen. Geluk kig bleek hij bij medisch onderzoek slechts een rib gekneusd te hebben- en moet hij al leen wat rust houden ALKMAAR VERKIEZINGSVOORSPEL. De Troclstrabeweqinq (Paul Kies) Op 5 Maart zal alhier een provinciale conferentie worden belegd, waarop de vraag zal moeten worden beantwoord of de Troelstra-beweging (Paul Kiès), al dan niet in Noordholland met een eigen lijst aan de verkiezingen voor de Prov. St. zal deel nemen en tevens de richtlijnen zullen wor den uitgestippeld voor de Gemeenteraads verkiezingen. DE A.S. VERKIEZINGSSTRIJD. Zijn we wol ingelicht, dan zal de komen de stembusstrijd, voor zoover althans dc ge meenteraadsverkiezingen betreft, er één zijn, die niet het schouwspel zal opleveren zooals we dat zoo dikwijls hebben gekend en waarbij de verschillende partijen elkaar duchtig in de haren vliegen. Wat de democratische groepen betreft, schijnen er voorloopigc besprekingen te heb ben plaatsgevonden, om elkaar in de propa ganda zooveel mogelijk met rust te laten. HEER-HUGOWAARD Onderhandsche verkoop. Bij ondcrhandschcn verkoon is een bouw terrein aan den Basserweg, eigen, de heer D. Stam. overgegaan in handen van den heer J. Elzinga, agent R.V.S. alhier. WINKEL Kiezerslijst. De op 22 Februari j.1. vastgestelde kiezers lijst dezer gemeente telde 1105 kiezers. WIER1NGERWAARD POLITIE Ge\ ouden een mantelceintuur van groene stof. Wieringermeer Plannen tot werkverruiming met vreugde begroet Tob zelfs uit den IJpolder waren er belangstellenden. DE RESULTATEN DER AKKERBOUWBEDRIJVEN. De directie van de Wieringermeer heeft al eenige jaren de goede gewoonte om met de boeren een praatavond te houden over hun bedrijven in den Wieringcrmccrpoldcr. Ilct initiatief daartoe wordt genomen door dc drie Landbouworganisaties, t.w. de C.B.- T.B., de L.T.B. en dc Holl. Mij. v. Landbouw. De avond zelf wordt verder verzorgd dooi de directie Gisteravond was het weer zoo ver. Voorzitter was de heer II. M. v. L. van Ga len. Deze heette in het bijzonder welkom burgemeester Smeding en de hee ren Ir. Bosina en Ir. Kalisvaart. (Do heer van Steen was plotseling ongesteld gewor den.) Daarna kwam aan het woord de heer Bos- ma met een overzicht over de resultaten van de voornaamste proefvelden. Dc heer B. be gon met eenige algemeene opmerkingen, t. o. v. de wintergerst, welke in de maand Ju ni veel van stormschade, had geleden, zoo dat het niet doenlijk was om betrouwbare uitkomsten te geven. Rassenproeven van dit graanproduct in 1938 zijn door vorst hoofd zakelijk mislukt. Spr. voegde hier nog eeni ge vergelijkingen aan toe van de soorten onderling en ging daarna over tot de tarwe. Van de laatste groep muntten vooral de soort Jubilé en Juliana uit door hoogc opbrengst. Van de zomertarwe leverden vooral Carma en Blanca een goede oogst. Over resultaten en juiste zaaitijd werd nog uitvoerig gesproken. Wat de erwten be treft, gaven Unica en Coronaleen behoor lijke opbrengst. Het kruisingsproduct van deze twee soorten viel tegen. Aardappelen werden verdeeld in: 1. geel- vliezigcn met gele schil (eigenheimers), 2. geelvliezigen met roode schil (roode star). Bij de bespreking bleek dat nog eenige nieuwe soorten aan de bovengenoemde wa ren toegevoegd. Bij hot vlas worden de soorten Concur rent, Blender en Blauwbloei genoemd, waar van de laatste vooral beneden verwachting was. Algemeene opmerkingen. Hierna ging spreker over tot eenige al gemeene opmerkingen, waarin hij naar vo ren liet komen dat de Rassenlijst van het Inst. tot Plantenveredeling te Wagenïngen in he aalgemeen geen inlichtingen ver strekt, die onder allo omstandigheden vol doen. Dit Instituut geeft meer de normen aan welke in acht moeten worden genomen Verschillende (dikwijls onberekenbare fac toren kunnen op het al of niet slagen in werken. In bijzonderheden daalt spreker nog af, wanneer hij het heeft over de in vloed van de z.g. voorvrucht. In een staat- tje werd dit duidelijk weer gegeven. Hieruit bleek, heel duidelijk, dat het resultaat van de wintertarwe veel beter is dan van de zomertarwe. Zomertarwe dient vroeg gezaaid te worden (pl.m. 5 Maart). Bemesting op Bouwland. Heirna ging spreker over tot de bemes ting op het bouwland. In het geheel had men 12 proefvelden met kali, n.1. 2 op zand, 2 op lichte zavel, 3 op zware zavel, 5 op klei. Slechts op één proefveld op lichte zand grond heeft men uitwerking van kalibemes- ting gezien, dus alleen op lichte grond is deze bemesting noodig. Stelt men de op brengst na bemesting met kali op 109, dan is de opbrengst zonder kali 91.1 De stroo- opbrengsten worden respectievelijk 100 en 83.1 Op zwaardere gronden geen resul taat. Uit proeven is juist het tegengestelde gebleken. Fosforbemesting. Deze had plaats gehad op 19 proefvelden, nml. 5. .zand, 5. zavel, 9. klei. Respectievelijke opbrengsten waren, in dien men na bemesting de opbrengst op 100 stelt,, achtereenvolgens: 97.2, 91,1, 81,1, 82,9, 85,4, enz. De opbrengst van liet stroo vertoonde de zelfde lijn. In slechts enkele gevallen had do super geen uitwerking. Op 4 van de 5 -kieiproef- veldcn bijzonder weinig effect. Toch mag apj de klei fosfor niet achterwege gelaten worden. Proeven met super en fertifos zijn juist aangevangen, zoodat daarover nog geen resultaten kunnen worden medege deeld. Stikstofbemesting. Hierbij gaat. het er om, aan welke stikstof- bemesting de voorkeur moet worden gege ven, waarbij kalksalpetcr en zw.zure amm. worden vergeleken. Resultaten zijn: 250 K.G. kalksalpetcr 100, 250 K.G. amosalp. 89,7 De inwerking van dc laatstgenoemde stof is dus pl.m. 10 minder. 450 K.G. kalksalp. 100, 450 K.G. zwavclz. amm. 95,6 Samenvoegend kan men dus zeggen, dat zwavelzure amm. een mindere opbrengst dan een lagere gift kalksalpcter geeft. Op sommige gronden moet men zich af vragen of mengmest moet worden aanbevo len. Men diene dan vooral te letten op den vorm waarin stikstof voorkomt. (In 't alge meen kan men zeggen, dat mengmest, niet aan te bevelen is, daar stikstof veelal hierin voorkomt in ammoniak-vorm. Groenbemesting speelt in den Polder een groote rol. Is deze in enkele jaren niet toegepast, dan wordt de behoefte aan stikstof weer groot. Tenslotte deelde de heer Bosma nog me de dat in de E-sectie de veenkoloniale ha- verziekte was opgetreden. Hot bestrijdings middel hiertegen is: Mangaansulfaat (60— 90 K.G. per H.A.). Hierna werd gelegenheid gegeven om aan den lieer Bosma vragen te stellen. De eerste vraag luidde: Wanneer Fosfor aanwenden? Antw.: Super zoo dicht mogelijk bij lof zaaien. Vraag: Is er veel kali noodig op bieten? Antw.: Alleen op zandgrond. Op zavel geen voordeel tot dusver. Eerder een drukkende werking. Mits men het niet te laat srtnoit doet het er weinig toe of men in 1 of 2 keer strooit. Vraag: Is er nog verschil in groenbemes ting tuschcn Hoppen rups en witte klaver (witte klaver wordt in de Polder nogal veel gezaaid) Antw.: Klavers zijn groenbemes- ling. Spreker heeft de indruk dat Hoppen rups beter is dan roode klaver. Vraag: Zijn er ook proeven gedaan met stalmest? Antw.: Wel proefvelden, maar niet geheel zuiver opgezet. De algemeene indruk is echter gunstig. Vraag: Wat valt er te zoggen over schurf tigheid bij aardappels? Verwacht "men re sultaten van Zwavelzure ammoniak? Antw. Niet bekend. Gezien de omstandigheden zal echter dit bestrijdingsmiddel weinig invloed hebben, daar het kalkgehalte zeer groot is. Resultaten van de akkerbouw Na de pauze kreeg Ir. Kalisvaart het woord over de resultaten van de akkerbouw der verpachte bedrijven in 1938. Aan de hand van de hieronder afgedrukte tabellen, waarin het antwoord is vervat op de vragenlijsten welke aan de pachters werden toegestuurd, gaf de heer Kalisvaart een duidelijk overzicht over het verloop in 1938. Wintertarwe heeft het heel goed gedaan. Op de lichtere gronden heeft de droogte uog al eens schade veroorzaakt. Speciaal met Vlas en Erwten als voorvrucht nog al eens voetzickte in de tarwe. Joncquois had veel last gehad van roest opbrengst opl ichtere gronden was iets minder, maar toch bevredigend. Zomertarwe had iets meer van de droogte geleden, dan de wintertarwe. De meening dat de zomertarwe meer geschikt is voor lichtere gronden, gaat dit jaar niet op. Aan verschillende pachters was hun mee ning gevraagd over de bemesting. Wintergerst heeft door uitwaaien pl.m. 60 pet. opgebracht van wat het had kunnen zijn. Erwten hadden sterk geleden door droog te, wind en vorst. Daarnaast was ook wor tel en stengelrot opgetreden. Het is in het algemeen niet aan te raden erwten na vlas te nemen. Erwten en boonen en ander vl. hloemige gewassen. In 't algemeen is en ten overbodig, wel raadzaam op diepgespit- te gronden en Wanneer er nog geen vlinder bloemigen geslaan hebben. Roode kool, 26500 kg. Gift van 522 kg. N. In tweeën stikstof toevoegen. Dit is beter voor het bewaren'. Totaal oordeel: iets min der dan matig. Kwaliteit: iets minder dan matig. Uien. Een mooi gewas voor arbeidsver ruiming! Deze teelt vraagt, echter een schoon land. Uienteelt lijkt in de Wieringermeer heel goed. Spinazie. Gemiddeld 1990 kg. Toevoeging van stikstof 325 kg.. Oordeel goed. Kwali teit ruim goed. Suikerbieten. Bietcnvlieg in erge mate opgetreden, vooral de 1ste generatie, 2de en 3e generatie weinig aantasting. Over het. algemeen veel storm- en stuiischade. De bestrijding van luizen had over het al gemene niet het gewenschte resultaat. Kans van overgang van do vergelings- ziekte van zaadbieten op suikerbieten door ruime afstanden aanmerkelijk verkleind. Toch in 1938 nog aanmerkelijke schade. Burgemeester Smeding spreekt. Spreker stelt het op prijs, iets te mogen zeggen en legt er den nadruk op, dat hij verheugd is een dergelijke vergadering te hebben bijgewoond. De poging om de prac tische ervaringen dienstbaar te maken aan de practijk worden ten zeerste gewaardeerd» Ook wijst spreker op de wenschelijkheid om een vereeniging voor bedrijfsvoorlichting te stichten, welke vereeniging hier straks zeer zekern oodig zal zijn. Een bedrijfsver- eeniging voor akkerbouw en weidestrekon is heir eewcnscht. Hiervoor is samenwer king noodig en iedere boer zal er aan moe ien medewrken. Aan de hand van een dui delijke grafiek wijst spreker op de arbeids top in den zomer. Er moet zoo mogelijk werk worden ge zocht voor de arbeiders in bepaalde tijden. Dit kan bijv. worden gezocht in de vlasbe werking en verwerking. Het repelen, roten, breken en zwingelen kan dc arbeiders werk geven in den winter. Medewerking is daar voor noodig van de drie landbouworganisa ties. Een commissie om de zaak te onder zoeken zal worden ingesteld. Ook aan vak bekwaamheid van de arbeiders, aan cursus sen voor opleiding van bouwknecht moet aandacht worden geschonken. De directie zegt bij voorbaat medewerking toe. De heer van Galen spreekt daarna het slotwoord. Hij bedankte in het bijzonder de heeren Bosma en Kalisvaart. Zij hebben zeer veel werk en studie moeten verrichten en een waardeerend woord is zeer zeker op zijn plaats. Bovendien zegt deze spreker dank voor de toezegging van Burgemeester Smeding, dat er aandacht zal worden geschonken aan werkverruiming. De Bedrijfscontrolc zal dc plaats innemen van den Voorlichtingsdienst, als deze naai den N.O. Polder is verplaatst. Spreker eindigt met de aanwezigen te be danken voor hun opkomst. Tenslotte merken wij nog op, dat de ver gadering in Hotel Smit gehouden, zeer druk was bezocht. Ruim 400 personen waren aan wezig. Zeer veel boeren zelfs waren gekomen van het vaste land, tot. zelfs uit den IJ-polder en de Haarlemmermeer. Uw houding tegenovei het leven Het meest belangrijke in Uw leven is b j geestelijke houding, welke U tegenover h<l leven aanneemt. Het is het geestelijke voedsel, waamiedf gij Uw geest voedt en dat het geheele larak- ter van Uw leven bepaalt. Het zijn de dachten en de onderwerpen, welke gij aa; Uzelf toestaat te denken en bij te blijvet stilstaan, die Uw leven beïnvloeden. Alles in Uw dagelijksch leven, de gesteld heid van Uw lichaam, of dit gezond of ziel is, de stand van Uw geluk, of dit gunstig ongunstig is, onverschillig welke toestand h Uw leven voordoet is afhankelijk van de ge dachten welke gij voortdurend in het ver leden hebt gehad. En de toestand van Uw leven morgen, vol gende week en het volgend jaar, zullen ge heel afhankelijk zijn van de gedachten welke gij nu en in de toekomst zult hebben. Dit toch is de werkelijke sleutel van het leven; indien gij Uw denken verandert, ver andert Uw toestand, ook Uw dagelijksch werk of andere handelingen moeten ver anderen, de algemeene ljjn van Uw leven moet veranderen, of gij U voortdurend ge lukkig en opgewekt zult voelen, of down en vreesachtig dit alles hangt af van de hoe danigheid van het geestelijk voedsel waar mede gij U voedt. Gij zult niet gezond of gelukkig zijn als gij in een slechte conditie zijt. Totdat gij besluit een betere toestand te verkrijgen en Uzelf het volgende duidelijk maakt. Wijdt Uw geest gedurende een week alleen aan de taak om U een nieuw gedachtenbeeld te maken en laat gedurende dien tijd alles in vergelijking hiermee onbelangrijk zijn. Indien U zoo handelt, zal hiermee een nieuw leven voor U aanvangen. Dit is den weg om Uw leven te veranderen en in overeenstemming te komen met de groote Wet. U kunt nie direct Uw gedachten veranderen, gij hebt wel dikwijls getracht dit te doen doch hebt dan gefaald, maar na Uw geest zeven dagen achtereen geestelijk gevoed te hebben, moet dit veranderen. Dit is dan Uw voorschrift; Gedurende zeven dagen staat gij Uzelf niet toe maar ook voor geen enkel oogenblik een negatieve gedachte te hebben. U moet Uzelf niet toestaan, onder welke omstandigheden U ook mag verkeeren, dat Uw denken niet afdwaalt naar negatieve, pessimistische, af brekende, onvriendelijke gedachten. G(j kunt te allen tijde er mee beginnen, of het 's morgens vroeg, of 's avonds laat is, dat doet er niet toe. doch wanneer gij er mee begint, dan moet gij het ook een week vol houden en hier niet van afwijken. Dit is het essentieele. Het is de bedoeling om gedurende 7 dagen zonder onderbreking door geestelijke discipline, onze geest in een nieuw- richting te leiden voor nu en altyd. Dit is echter van belang. De gedachten aan ondervinding die tot komen zijn van geen belang, doch degene waar U zich mee bezig-houdt en bij blijft stilstaan. Het doet er niet toe welke gedachten tot U komen .als gij U er maar niet bij bepaalt. Het is het afdwalen en bezig houden met negatieve gedachte, die ons down en pessimistisch doen worden. Het is dan ook de manier om onmiddellijk wanneer negatieve gedachten zich aan U opdringen, deze uit Uw brein te bannen en hiervoor positieve gedachten voor in de plaats te stellen. Begin heden nog een nieuw leven op te bouwen. Dr. Jos de Cocb. ZONDAG 13 FEBRUARI. Ned. Herv. Gemeente. Haringhuizen, vm. 10 uur, Ds. Vorstnir Barsingerhórn, nam. 2 uur, Ds. Vorstman. Anna Paulovvna, 's av. 7 uur, Ds. v. d. Poel ALKMAAR, 24 Febr. Kaasmarkt. Aangevoerd - 24 stapels, zijnde 36.000 Kg. kleine Fabriekskaas f21. Handel goed. ALKMAAR, 24 Febr. Op dc lieden gehouden markt waren in totaal 217 H.L.'s aangevoerd, waarvan soort en prijzen als volgt: 4 Il.L. voertarwe 6.10, 21 H.L. gerst 7, idem chev. 7.508, 103 HL haver 5.40-M5.65, 56 IIL boonen, w.o.: paar de 9.25, bruine 12—37, citroen 2030, duij ven 8—11.50, witte 18—28 en tuinboonen 13, 6 HL blauwmaanzaad niet verkochtj 2e s. (monster) 20; 27 IIL erwten, w.o. kleine groene 9.60—11.50, groote groene li —17, grauwe 3044 en vale erwten 20— Alles per 100 Kg. Handel stug. ALKMAAR, 24 Febr. Kaasbeurs. KI. Edammer 40 plus, aan bod 3350 stuks, verkocht 2430 stuks, prijs f 20—20.50. Aanwezig 1 fabriek. WARMENHUIZEN, 24 Febr. 2.04, schorseneercn 7.50, spruiten 616, Dcensche witte kool 3.605.10, bieten 3.—. Aanvoer: 53.700 Kg. roode kool. 16.800 Kg. roode kool. 16.800 I\g. gele kool, 16.900 Kg- D. witte kool, 175 Kg. bieten. ALKMAAR, 24 Febr. Aardappelen 3.—, boerenkool 10—16, bieten 14.60, gele kool 4—8, knolselderie 311. prei 4—12, peterselie 16, rabarber 817, roo de kool 4—7.80, selderie 10.60, spinazie 1.66 —2.04, schorseneerfen 7.50, spruiten 616, uien 14.80, wortelen 1.203.80, wasebwor- telen 4—8.50, witlob 10—12, idem II 7.50- 9.50. BROEK OP LANGENDIJK. 24 Febr. Aanvoer: 8600 Kg. uien 3.40—4.10, drielin gen 2.60—3.20, grove 3.70—4, stek 0.60—1.10, 2500 Kg. peen 2.70—3.80. kleine peen 1.30^—2. 6400 Kg. kroten 1.10—3.30. 35000 Kg. rood* kool 5.10—7, 54.000 Kg. gele kool 5.60-6.K 28.000 Kg. D. witte kool 3.60—4.60. BROEK OP LANGENDIJK, 25 Febr Voorloonig bericht. Uien 3.50—4, drie lingen 2.70—2.80. grove 3.50—4.10, stek O.ff —1.10, peen A 1.70—2.30, B 3—3.50. C. 2.50- 3, kroten 1.30—360, roode kool 4.90—lm gele kool 5.40—0.30. NOORDSCHARWOUDE. 2 Febr. Uien 4—4.60. drielingen 1.S0—3.10, grort 4 -4.60, peen 34.10, kleine peen 1.60-2 kroten 0.80—3.40, roode kool 4.60—7.S0, gc'<: kool 5.60—7. De veiling dunrt voort.

Schager Courant | 1939 | | pagina 6