I Br. E Hoekstra's DOUWE EGBERTS Het Noord-Hollandsch Groot Mollire Varkensstamfaoek Hoestpillen Voor Jong en Oud ABDIJSIROOP te Alkmaar. Echte Ingezonden Zaterdag 25 Februari 1939 Derde blad Algemeene vergadering te Alkmaar. In het Gulden Vlies vergaderde gister het Groot Yorkshire Varkensstamboek. De bijeenkomst werd geopend door den heer Jb. Posch uit wiens inleidingswoord jwij het volgende aanstippen. Hij betuigt zich verheugd over de goede opkomst en brengt eerst woorden van hulde aan den ïjverigen secretaris, den heer Zijp, -oomede aan den heer Roeper, hulp-inspec- ieur en den heer de Haan. Spr. gewaagt van len groei der vcrecniging: in 1935 was het lantal leden 397 cn het eindcijfer der reke- ïing f 10.126.18; in 1938 waren deze getal len resp. 640 en f lS.533.35y2. Dezer dagen iverd het 700ste lid genoteerd. Dat de winst op varkens den laatsten tijd onvoldoende was om de uitgaven aan meel goed te ma- en, blijkt uit de uilkomsten van de selec- feboerderij te Hoorn, waar in totaal werd otvangen f 5.697.58 aan verkochte dieren, ia aftrek der aankoopsommen aan biggen. Jitgegeven werd aan meel f 5.413.98, aan -ras f 180, aan vrachten f 374.59, aan water 51.65, totaal f 6020.22. Met bezorgdheid wordt het verloop der wijzen op de vette varkensmarkt gadege slagen en jaarlijks worden door de varkens houders enorme sommen opgebracht. Wen- gohelijk ware, dat grootere bedragen be schikbaar worden gesteld uit het Land- bouw-crisisfonds om de inzinkende ver koopsprijzen op een loonend niveau te bren- jen. De notulen worden vervolgens goedge keurd, Jaarverslag. Aan het jaarverslag hebben wij het vol gende ontleend: Aan 57 houders van beren tverd in den vorm van een ongeveer half- arigen heer subsidie verleend. Voor deze 7 jonge beren werd aan den fokkers totaal letaald f 4486.50, tegen f 290820 voor 49 st. in 1937. Voor bloedverversching en verbetering is bevorderd, dat uit de provincie Noord-Bra bant een 4-tal jonge beren zijn ingevoerd. Het aantal inschrijvingen, dat in 1937 reeds 30 pet. hooger was, is-in 1938 opnieuw 30 pet. gestegen. Totaal werden in 1938 in geschreven 134 beren. 425 zeugen en 2899 biggen. De verbetering onzer varkens weerspie gelt zich in de uitkomsten der selcctiemes- terij. Gedurende de eerste 3 jaren was het percentage premiewaardige toornen of ster zeugen 38.2, in 1936 43.7, in 1937 56.1 en in 1938 - 63.2 pet. Ter aanmoediging tot het koopen van prima mannelijk fokmateriaal werden 75 premiën van f 7.50 toegekend. Beer P 847 van de Spierdijker Varkensfokvereeniging werd „elite." Het verslag wordt onder applaus goedge keurd. De rekening 1938 sluit met een bedrag van fl 18.533.3334 in ontvangsten en uitga ven, de begrooting 1939 met een bedrag van fl 16.210.— De rekening en de begrooting worden goedgekeurd, de penningmeester gedechar geerd. In de financigele commissie, rekening 1939 en begrooting 1940 worden bij accla matie benoemd de heeren W. Keesom. N.- Niedorp, D. Koning Cz., Spanbroek, W. C. Koster, Schellinkhout en C. Laan Dz., Berkhout. Aan H.M. de Koningin wordt een telegram gezonden, waarin eerbiedig verzocht wordt Haar Regeering op te dragen, aan den noodtoestand in de varkenshouderij een einde te maken. Tot bestuurslid wordt benoemd in plaats van den heer Jb. Posch, die niet herkies baar is, de heer A. Brak, St. Maarten. Rondvraag. Bij de rondvraag blijkt, dat bezorgdheid bestaat over het vrijsprekend vonnis van een kantonrechter, naar aanleiding van het feit, dat overtollige biggen door een fokker waren gemerkt. Hierdoor zou fraude niet kunnen uitblijven. Het bestuur zal de zaak nader bekijken. Er gaat een stem op om zich te verzetten tegen de trustvorming. Het bestuur zal ernstiger aandacht aan deze zaak schenken. Ook zal het bestuur overwegen de selectie fokkerij uit te breiden met enkele hokken. De vergadering wordt gesloten, waarna een film, betreffende de varkenshouderij wordt vertoond. Deze film „Van vet en mager" wordt toegelich door Ir. Rijssenbaek Uit onze omgeving SCHOORL TUINBOUWVEREEN. „SCHOORL". De tuinbouwvereeniging „Schoorl" hield een goed bezochte vergadering in het lo kaal van den heer Nic. Schuijt. De voorzitter, de heer R. Wognum. noemde in zijn openingswoord den toe stand niet erg rooskleurig: uit een inge steld onderzoek naar de resultaten van de loudegrondteelt in Kennemerland was <re- deken, dat er per gezin 26 tot 40 cent per lag kon worden verdiend. Getracht zou lorden extra- steun te verkrijgen. De notulen van de vorige vergadering Haven geen aanleiding tot op- of aanmer kingen. Uit het jaarverslag bleek, dat het le dental gelijk was gebleven aan 1937, na melijk 104. De samensteller van het ver slag wees er op, dat het vvenschelijk was, dat meerderen inzagen, dat deze vereeni- ing naast de V.V.V. diende te worden ge leund om haar nuttig werk. De ontvanerston voor tuinhonnen hadden dragen f504:41, voor stamboonen 112.35, v. LI. Kers f 117.70 en voor schorseneeren [11146.26. Over het algemeen was de op brengst slecht, vooral van tuinboonen, wat een gevoelige strop voor de vereeniging be- teekende. In het bestuur was geen verandering gekomen en ook de vervoerder van groenten en fruit was dezelfde gebleven. De prijzen soor de aardbeien waren middelmatig, voor zware bessen goed, voor roode bes sen van matig tot later goed. De tomaten teelt was niet loonend. De rekening van den penningmeester sloot int ontvangsten en uitgaven met een jotaal van f 2495.84. Batig saldo f 26.14. De lancieele commissie bad alle stukken in de bevonden en adviseerde tot déchar- ring van den penningmeester. De ver- idering besloot aldus. Tot leden van de nieuwe financieelc Kommissie werden benoemd de heeren M. de Zeeuw, J. Bakker en S. van Twuivcr. Bij ballotage werden 3 nieuwe leden toe- eischen Hoest en Verkoud heid op de borst dadelijk goede verzorging. Hoe licht kan een kleine verergering groote gevolgen hebben en oorzaak zijn dat men gerui- men tijd het bed moet houden. Wacht dus niet, maar neem in zoo'n geval dadelijk de beproefde Abdijsiroop, welke de voortgang stuit. Abdijsi roop heeft een dubbele wer king. want zij bevat kruiden extracten en de beste hoest- bedwingende stof „codeïne". Daardoor werkt AKKER's Abdijsiroop slijmoplossend, en hoeststillend en verdrijft benauwdheid, op de Jaorst. akker's w/isünJdte tegen hoest, griep, bronchitis, asthma. yi&LaacL. f 1.50. f2.40. f4.20. AlQBLlÉfirkXÜgt» Gif Q-- Snel en goed riep, Hou, tfijn. helpen hierbij altijd een poeder of cachet van Mijnhardt. Mijnbardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 cr. Cachets. genaamd „Mijnhardt jes"2st 10ct.Doos50ct gelaten. Van de aardbeisloffen (goede ge bruikte f 4.65, ééns gebruikte f 5.50 en nieuwe f 6.75) werd een 3000 opgegeven. Voor O.I. Kers was niet veel animo: de prijs werd nog te laag geacht. Bij de bestuursverkiezing werden met groote meerderheid van stemmen herkozen de heeren J. Mooij en P. v. d. Oord. In de plaats van den heer W. Kooij, die zich niet herkiesbaar stelde, wérd gekozen de heer P. Henneman. De voorz. dankte het scheidende bestuurs lid voor het vele, dat hij voor de vereeni ging had gedaan. Bij de tijdens de verkiezing gehouden verloting waren de gelukkigen de heeren W. Sevenhuijsen, K. Half en D. Stoel. Tot waagmeester werd weer benoemd dc heer W. Sevenhuijsen tegen V&P ct. van de opbrengst der zaden. De heer W. Druijven zag zich weer op de oude voorwaarden aangesteld tot vervoerder van groenten en fruit. Voor tuinboonen was niet veel animo: men schijnt het vorige jaar wat huiverig geworden. De rietmatjes waren alle geplaatst. Verder had nog een bespreking plaats over het bekende plan van het Centraal Bureau van Veilingen in Nederland, om een fonds van f 800.000 te stichten voor het voeren van een intensieve propaganda voor tuinbouwproducten in binnen- en bui tenland, het opsporen van nieuwe export- gebieden, het op zekere tijden uit de marl# nemen van producten enz. Hiervoor is hij plan 1 pet. meer aan veilingskosten te hef fen. De zaak zal op de vergadering van aan deelhouders van de Alkm. Exportveiling nader worden besproken. Hierna sluiting. SINT PANCRAS DAMMEN. D.O.S. speelde Donderdagavond haar laat sten wedstrijd om de „Uitenboogaardbeker" tegen W.D.O. uit Alkmaar. De Alkmaarders kwamen op met 18 spe lers. zoodat zij met 4 veiiiespunten moesten beginnen. De uitslag luidt: D.O.S.—W.D.O. D. KloosterboerP. Veer 11 Jac. ToepactH. Linders 10 P. PereboomG. Smit 11 P. BooiC. Booi 20 F. KunstJ. v. Amelsbeek 11 C. IvanghA. Nuiens 11 K. de RuiterC. Dammer 02 K. BakkertC. Kok 20 W. PootL. Verver 20 Tj. Koelemei^R. Zaadnoordijk 2—0 A. MereboerC. Jol 20 J. Kloosterboer—B. Luitjes 20 D. BuismanJ. Komman 20 Jac. MadderomJ. Hartog 20 K. Kreft—P. Naam 2—0 H. WiedijkG. Oosterbroek 20 R. v. GraftG. v. d. Kuit 20 K. Bakker Az.G. A. Zaadnoordijk 20 Totaal 30-6 Uitslag 34 punten voor D.O.S., 6 punten voor W.D.O. Door deze overwinning heeft D.O.S. onge slagen de beker voor een jaar in bezit ge kregen. HARENKARSPEL WAARLAND. Dammen. De uitslagen van de wedstrijden, gespeeld in de 17e ronde der onderlinge competitie luiden: N. Bruin Sz.J. Lantman 20 Jb. SchramaP. Beemsterboer 20 G. KramerG. Borst 20 A. Ruiter—C. Bakker Jz. 1—1 A. BakkerR. Dekker Hz. 02 Df v,- d. Gulik Dz.J; Bruin Cz. 1lj KENT GE Te gebruiken bij hoest, kinkhoest, pijnlijke keel en bronchitis. F 1.56 per flacon met gebruiksaanwijzing. Verkrijgbaar in Apothoken cn Drogisterijen BARSJNGERHORN Zang en tooneel. Zondagavond geeft de gein. zangvereen. „Caecilia", met medewerking van de too- neelver. „Liefdadigheid" een uitvoering in de zaal van den heer A. de Graaf, alhier. Het programma voor dezen avond is met zorg samengesteld en het belooft dan ook een mooicn avond te worden. De zangver. treedt voor de eerste maal onder leiding van den heer Nico'Snel op. „Liefdadigheid" zorgt voor een prettige afwisseling, o-m. wordt gegeven „De Spelbreker", een één-ac- ter van den bekenden tooncelschrijver Henk Bakker. Wij hopen en vertrouwen, dat er voor de zen avond veel 'belangstelling zal bestaan. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie voorkomend in dit blad. Raadsvergadering. In de Dinsdag a.s. te houden raadsverga dering zal o.m. worden behandeld een ver zoek van den Ned. Ouderraad bij het open baar lager onderwijs te Den Haag, om over te gaan tot de instelling van een ouderraad. B. en W. stellen voor afwijzend op dit verzoek te beschikken. Voorts doen B. en W. een voorstel tot uit gifte van een plaatsje ingevolge de Land- arbeiderswet aan J. Blom te Kolhorn. De Raad zal zich tevens nog bezighouden met voordrachten inzake aflossing en rentever laging van geldleeningen. W1 ERIN GEN CINEMA DE HAAN. „La Habanera". Zarah Leander vierde triomfen in „La Habanera". Ook wij kunnen van de donkere alt-stem dezer groote actrice in Cinema de Haan genieten. De filmcritici prijzen als om strijd deze film. Zoo lezen wij in de Tel.: „Een film vol bekoringen... een film vol charme... het gave spel van Zarah Leander. bekoorlijk als altijd, en ook dooi de romantische sfeer van liet West-Indische eiland, dat zeer raak werd getypeerd mei zijn weelderig natuurschoon..." En de N.R.Crt. schrijft: ...„een interessante en boeiende film, waar in men bovendien Kar! Martell in een fraaie rol van den Zweedschen geleerde kan bewonderen." Men zou iets missen, als men deze pradht- filni niet ging zien! WIER1NGERWAARD „OLYMPIA." De jaarlijksche uitvoering van „Olyinpia" welke op Zondag 5 Maart a.s. zal plaats hebben, belooft dit jaar wederom een mooie avond te worden. Het is 't bestuur gelukt een schitterende Olympiadefilm tot zijn beschikking te krij gen. Dc film vertoont pracht opnamen kunst turnen van turnsters en turners in langzaam tempo, waardoor elk onderdeel tot zijn recht komt. Verder zwemmen en diverse sporten met tot slot bijzondere beelden betreffende paardensport. In ons Noorderkwartier is deze film nog niet vertoond. Aan de Turnsters van onzen turnkring wordt medegedeeld, dat de Bonds- oefeningen 1939 op 't programma voorkomen Zie verder de advertentie in dit nummer. (Zitting van Vrijdag 24 Februari.) Bergen. DE CHAUFFEUR PASTTE NIET OP! De eerste verdachte was een chauffeur uit Bergen. Nu is het chauffeursvak een raar beroep, want je staat zoo op de bon als je niet oppast. En deze chaufeur pastte heele- maal niet op! Het geschiedde, dat op 9 De cember van het vorige jaar de chauffeur F. S., in dienst van een zekeren meneer de K, met z'n limousine in volle vaart straten makers naderde, die den weg barricadeer den. Van den andoren kant kwam onder luid getoeter de autobus van den dienst AlkmaarBergen aangesneld. Wie was er het eerst op die eene overgebleven weghelft? De autobus! Dus had de chauffeur van den luxen wagen dienen te stoppen. We zeg gen „dienen", want hij deed het niet, omdat hij in de veronderstelling verkeerde, dat de autobus stilstond. Dat vond de ambt. van het O. M. Mr. de Brueys Tack heel raar. Dat kun je toch zien, meende deze magistraat, u hadt moeten wachten! En toch dacht ik het; hield verd. vol. Ze stoppen zoo vaak op den Bergerweg. Nou, nou, vaak, deed de Kantonrechter Mr. Boerrigter verbaasd. Dat heb ik nooit gemerkt. Een enkel keertje, ja! Wat u ge daan heeft is hoogst gevaarlijk. De stratenmaker B. M. uit Bergen, die ziek was, had het geval van nabij beschouwd en daar deze de eerste zes weken niet als getuige verhoord zal kunnen worden, werd de zaak voor onbepaalden tijd uitgesteld. Nieuwe N i e d o r p. EEN HAASTIGE DOKTER. Dokter J. J. S. uit Nieuwe Niedorp moest daarna voorkomen, werd er van beschuldigd bij het passeeren van een anderen auto niet voldoende naar rechts te zijn uitgeweken, waardoor een aanrijding volgde. Hij raakte eerst z'n tegenligger en ramde daarna een boom. De verd. erkende een en ander volmondig; althans het laatste. Maar verder naar réchts kon hij niet door den sraallen weg. Friesche Heer en-B aai Echte Deventer koek komt uit Deventer, echte Goudsche pijpen uit Gouda en echte Friesche Heeren-Baai natuurlijk uit Friesland. Vraagt daarom Echte Friesche Heeren-Baai met het merk D.E. Geurige, zachte en goed-brandende tabak uit de aloude Friesche tabaksfabriek van ïxAte, FRIESCHE HEEREN-BAAI EN BAAI-TABAK De vrachtrijder S. v. d. W. uit Winkel kwam uit de richting Oude Niedorp en er kende royaal, dat het daar bijzonder smal was. Hij zag den dokter al van verre aan komen en de auto had een behoorlijke vaart; zoo tusschen de 70 en S0 KM. Get. J. de W. uit Lutjewinkel, die 16 len tes telde, gaf op zachten en bedeesden toon inlichtingen. Hij zat bij den chauffeur in de vrachtauto en beweerde in tegenstel ling met den dokter dat deze geheel rechts reed en dus niet op het midden van den weg. De ambtenaar van het O. M. zeide in z'n vordering, dat dc weg 4 M. breed is en de vrachtauto een breedte had van 2.86 m. De dokter kon dus gemakkelijk passeeren. Maar verd. heeft misgerekend en reed ook veel en veel te hard. Mr. de Brueys Tack eischt f 25 boete subs. 20 dagen hechtenis. Mr. Boerrigter wilde nog eens over het geval nadenken en zal vandaag over een week schriftelijk vonnis wijzen. Z ij p e. 'S NACHTS NA HET BAL. De tuinder J. K. uit Zijpe verkeerde in een vreugderoes, toen hij op 15 Januari in den vroegen ochtend zich eindelijk had be vrijd uit de lokkende armen van Terpsicho- re. Hij was met een auto huistoe gegaan, en toen hij tenslotte moest uitstappen op de plaats van bestemming, had hij het portier van den wagen met zoo'n geweld dichtge gooid, dat het glas brak en de scherven rondomme vlogen. Vondt U het slordig staan, dat open por tier? vroeg Mr. Boerrigter. Welnee, het moest dicht. Maar dan is het toch louter baldadigheid, meende de ambtenaar. Heb je die ruit ver goed? Verd. knikte ontkennend. Dat had je nu wel moeten doen, meende Mr. Boerrigter. Wat kostte die ruil? Vier vijf en tachtig, zeide verdachte. De ambtenaar eischte f 3 boete of 3 dg. gratis logies. Da's veel vond verdachte. Wou je dan misschien nog geld toé heb ben? informeerde de Kantonrechter. Ik zal over een week vonnis wijzen; als je dan die f 4.85 hebt betaald, dan zal ik daarmede rekening houden bij het bepalen van de straf. 't Zal gebeuren, beloofde verdachte. Z ij p e. DAT KWAM BEST IN ORDE! A. de W. was van beroep veehouder en woonde ook al in Zijpe. Zijn schuurtje achter het huis werd te klein en dus had hij er een gebouwtje bij laten timmeren. Maar B. en W. in casu het Bouw- en Woningtoezicht waren op hun hoede en daar onze vriend geen vergunning had, ging hij op de bon. Ik was te goeder trouw, zei verd., want de timmerman had gezegd: „Dat kwam best in orde!" Is die vergunning later afgeko men? informeerde de Ambtenaar. Ja warachies! repliceerde verd. Het is eigenlijk de aannemer z'n schuld, ik heb hem nog gevraagd: „Mot dat nou niet an.gevraagd worre?" Goed zoo vond de ambtenaar f 3. boete, subs. 3 dagen. De man vond dat veel! Ja, maar u bent de verantwoordelijke per soon, lichtte mr. Boerrigter verd. in. f 1. boete subs. 1 dag. Verd. trok z'n beurs en wilde den kan tonrechter een blanken gulden in de hand duwen. Die wil ik niet hebben hoor, zeide mr. Boerrigter. Ga maar mee met den deur waarder, die zal je den weg wel wijzen. Bergen. JE MOT DE HONDE VAN JE AFHOUWE. W. C. H. uit Bergen was door den ge meente-veldwachter Scheer.es bekeurd, om dat hij een wapenstok bij zich droeg. Iets wat nu eenmaal bij de wet is verboden. Het was maar eén gewoon gumanislan- getje; merkte verd. op. Wat U gewoon noemt; antwoordde de amlbtenaar. Er zat canvas om. er was een touwtje doorgeregen en er zat een riempje vaan. Tiet ding was 234 c.m, lang en had een middellijk van pl.m. 15 c.m. Wat wou U daar mee doen? Ik woon afgelcge, antwoordde verd. en d'r zijn in m'n buurt bar veel honden, die me anblaffe. 'Blaffende honden hijten niet: was het antwoord van mir. de Brueys Tack-, Maar U neemt een revolver mee; als U 's avonds, uitgaat, zeide verd. Geen haar op m'n hoofd dat er aan denkt zeide de ambtenaar. Maar U steekt dan toch wel wat bij U als U nog laat de straat op mot en verd. wendde zich tot rnr. Boerrigter. Ja; een cigarettenkoker goed gevuld en een zakdoek, merkte deze op. De Amibt. van het O.M. vond deze slang inderdaad een wapenstok en requireerde f 6 boete, suibs 6 dagen met verbeurdver klaring van het in beslag genomen wapen. Het vonnis was conform. K o e d ij k DE KANTONRECHTER GAF HEM 2 MIN. Met P. W. uit Koedijk was het een zon derling geval. Eigenlijk doodeenvoudig, maar verd. spon er een heel verhaal bij. Hij was in Broek op Langendijk op de bon gegaan omdat hij zittende op z'n fiets, een anderen fietser aan den verkeerden kant voorbijgereden was. Doodgewoon niet waar? Maar voor verd. heelcmaal niet; want die veldwachter P. L. zocht hem. Die mot me hebbe; aldus verdachte. Da's kras vond mr. Boerrigter. Ja; da's zeker kras antwoordde verd. die daarop 2 minuten van den kantonrechter kreeg om ook te bewijzen dat die veldwach ter op hem speciaal de pik had. Mr. de Brueys Tack concludeerde, dat verd. tegen de verkeersregels had gezondigd en vroeg f 5.— boete, subs. 5 dagen. De kantonr. maakte er f 1 van of 1 dag brommen. Mag ik dan morrege kommie? vroeg verd. Daar krijgt U nog wel bericht van, zeide mr. Boerrigter. Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik u plaatsing van het onderstaande. Bij voorbaat mijn dank. Er was in den laatsten tqd in uw blad een debat gaande over de al of niet nood zakelijkheid van Zondagsarbeid. Nu laat het mij persoonlijk koud hoe ie mand zijn Zondag wenscht door te brengen. De één geeft de voorkeur aan 't bijwonen van een voetbalmatch, de ander gaat naar de kerk, terwijl een derde graag een beetje in zijn tuintje prutst. Volgens mij moet ie der dit voor zich zelf uitmaken en is het fout als een groep der bevolking door mid del van een aftandsche Zondagswet haar wil oplegt aan een ander deel. Een beetje meer verdraagzaamheid, onderling, zou wen- schelijk zijn. Vorige week vond de heer J. P. Schermer- horn het echter noodig om via deze polemiek een nog al lompe trap te geven naar de werklooze arbeiders in den Polder, die vol gens hem. ondanks een loon van 60 cent per uur plus koffie en brood, niet wilden werken, zoodat hij gedwongen was op Zon dag te hooien. Ik heb mijn oogen uitgewre ven, toen ik dit las. Een boer in den Pol der, die 60 ct. per uur wil geven, dit is te mooi om waar te zijn. Mijn eerste werk was dan ook aan Sch. een briefje te schrijven, waarin ik verzocht om de namen van de be trokken arbeiders. Gefrankeerde envelop voor antwoord sloot ik in. Schermerhorn zond mij echter tot nu toe geen antwoord. Ik ben dan ook zoo vrij, de bewering van Sch. hol gezwets te noemen, gezien het. feit, dat liet mogelijk was, in denzclfden tijd van het. jaar, ondanks de seizoendrukte het veld- slazaad te winnen, voor een lagere belooning als Sch. noemde, terwijl de landbouwers al len op tijd hun pootaardappelen gerooid kregen, met arbeiders van hier en omlig gende gemeenten. Ook liet, bollenrooien vraagt vele handen. Mannon en vrouwen, jongens cn meisjes, alles is in dc weer; van arbeidsschuwheid is geen sprake. Ik ben dan ook van meening, dat Sch., als hij zich in 't vervolg wendt tot de Ar beidsbemiddeling, zeer zeker een arbeider zal krijgen, en dus op Zondag zal kunnen uitrusten. Misschien wordt hij dan in de toekomst wat verstandiger, en beleedigt niet noode- loos een bevolkingsgroep, die niets liever doet, dan werken voor een redelijk loon, in het, vrije bedrijf, zoodat zij niet staan on der curateele, welke aan de huidige wijze van steun en werkverschaffing onverbre kelijk verbonden is. U, mijnheer de Redacteur, dankend voor de plaatsruimte. D. .T. DEKKER. Molenvaart 38, Anna Paulowna.

Schager Courant | 1939 | | pagina 9