Bestuursvergadering De Noordermarktbond In Januari en Februari was de om zet nu eens normaal. Er werd voor 1250.000 meer verkocht dan verleden Jaar in die maanden. Aangedrongen op ontheffing van het minimumprlj- zenfonds. DE PLANNEN VAN HET CEN TRAAL BUREAU BREEDVOE RIG BESPROKEN. Het bestuur van de veilingsverecniging „De Noordermarktbond'' hield gistermiddag een vergadering in het vergaderlokaal van de veiling. Voorzitter de heer J. Kliffen, opende de vergadering met woorden van welkom. De notulen, voorgelezen door den heer P. Duijves, werden onveranderd vastgesteld. De omzet der veiling was in de maand Januari f243269.76 (v. j. f 138.893. In Februari was de omzet, f305.363.36 (v. j. f 155:522). Aan steun werd f 37.102,08 uitgekeerd. Medegedeeld werd, dat alle pakhuisies ver huurd zijn. In de pakhuisjes zal licht wor den aangebracht. Het vastrecht van het hee- le perceel is f 1.25 per maand. Voorzitter zou het zoo willen regelen, dat de N.M.B. de stroomrekening betaalt en aan het einde van het jaar de gemaakte kosten over de tuinders worden omgeslagen. Aldus besloten. De voorraad stapelproducten per 1 Maart is volgens den veilingleider aan de Noor dermarktbond: roode kool 260 w., gele kool 1S0 w., witte kool 417 w. totaal 857 w.,: aan de L.G.C.: roode kool 70 w., gole kool 133 w., witte kool 123 w„ totaal 335 w.; Ie Warmen- huizen: roode kool 187 vv., gele kool 89 w., witte kool 137 w., totaal 413 w„ in wagons van 10.000 kg. De vooraad is nu nog 526 wa gons roode kool, 402 wagons gele kool, 677 wag. Deensche witte kool, totaal 1605 wagons van 10.000 kg. Het gaat niet erg best met de gcnchmigun- gen, deelde voorzitter mede. Een groot deel is reeds gebruikt door de opslag der kooplie den. Daar ondervinden wij nu de terugslag van. Hierna las de secretaris de circulaire voor van het Centraal Bureau, welke reeds eer der door ons werd gepubliceerd. Het is niet gemakkelijk te bepalen, wat noodig is, te doen, zcide voorzitter. Vooruit kan men dat moeilijk zeggen. De heer Zwagerman, Nieuwe Niedorp, zei- de, dat in zijn vereen, gevonden werd, dat men te weinig houvast heeft aan de circu laire. Persoonlijk gevoelt spr. niet voor het toestaan van de bijdrage aan het C. B. De heer Jb. Klaver was van dezelf de gedachte. Spr. is bang dat men in het* schuitje terecht komt van de Unilever, Zwanenburg of Van der Bergh, waarvoor spr. niet gevoelt. Spr. zag de beste reclame, in het weer in orde brengen van de clearing, door meer van Duitschland te koopen. Voorzitter: Het is absoluut niet de bedoe ling, den handel uit te schakelen en zelf te gaan exporteeren. De heer N. Kaan, Oudkarspel, zou een en ander met beide handen willen aanvatten. Het offer zal, gezien hetgeen beoogd wordt, niet te groot zijn. Het kan wel eens 10-vou dig terug komen. Men kan zich vleien met de hoop, dat er iets aan terecht komt. Dc moet voor de boet uit, zeide spr. Voorzitter merkte op, dat men de kracht van de reclame niet moet onderschatten. De heer Oudeman: Het wordt toch alleen gevraagd voor 193S? Voorzitter: Inderdaad. Wij kunnen het mi- nimumprijzenfonds er voor gebruiken. In vele andere plaatsen moeten dc tuinders het zelf betalen. Nog nog eenige besprekingen zeide voorz., dat alles in de alg. verg. van het C. B. ter sprake kan worden gebracht. Men moet het niet zoo.direct verwerpen. Wij behoeven van de leden nog niets te vragen. Hierna stapte men van dit onderwerp af. Voorstellen alg. vergadering. De tuinbouwvereeniging Dc Eendracht stelde voor, het minimumprijzenfonds op te heffen, het veilingspercentage op 2.15 pet. tc laten, om dit half pet. voor andere doelein den te bestemmen. Het Dag. Bestuur achtte dit wel een goed voorstel, omdat het minimumprijzenfonds niet aan zijn doel beantwoordt. De heer K. van Dijk, Noordscharwoudc, kon het er wel mee eens zijn, doch zou het op prijs stellen, als het geld apart beleend werd. Voorzitter: Dus ongeveer een fonds voor bijzondere doeleinden. Met de formuleering van het dag. bestuur kon men accoord gaan. Het gaat om één cent per 100 Kg. ...De L.T.B. Harenkarspel-Oost en L.T.B. 't Veld stelden voor, do extra kosten voor de vrachvaardcrs te doen Veravllen, welke moeten worden betaald, waarvoor de tuin ders een eigen briefje krijgen. We hebben allemaal dezelfde rechten, vond de heer Bakker, Oude Niedorp. liet dag. bestuur meende, dat deze men- schen dezelfde rechten hebben, als zij dc producten zelf aanvoeren. Degenen, die zelf aanvoeren hebben ook hun kosten. Men ziet er voordeel in, per vrachtvaarder te vei len. De Ned. Groenten- en Fruit Centrale heeft verschillende eischen gesteld. De één- cent per 100 Kg. voor de administratiekos ten moeten zij zich eet roosten. Dat is toch niet erg! De heer Bakker: Als ze zelf komen, hoe lang duurt dan de veiling? De voorzitter: Niets langer dan anders. Zeer breedvoerig werd van gedachten ge wisseld. Met 17 tegen 5 stemmen besloot men een afwijzend prac-advics uit te bren gen. Steun op afwijkende kooL L.T.B. 't Veld wilde trachten, alsnog een 'steunuitkeering te krijgen op afwijkende producten. Dat product kost toch evenveel als de andere. Het dag. bestuur is het er niet zoo zeer mee eens. Het prac-advies zal afwijzend zijn; met alg. stemmen werd hiertoe besloten. 't Veld stelde voor, de gelegenheid open te stellen voor tuinders van uit de Streek, via de veiling pootaardappelen te koopen. De heer Bakker stelde voor, eenige dezer luinders uit dc Streek een koopvergunning le verstrekken. Voorz. meende, dat men dat wel aan een koopman kan opdragen. De heer J. van Kleef vond dit niet juist, daar er kosten aan verbonden zijn. De kooplieden leggen toch ook kool op? Het voorstel zal van een gunstig prae- adviés worden voorzien. Er wordt kool gestolen. Waarland en omstreken stelde voor, de goot eerder te sluiten in den winter, om de kooldiefstallen legen te gaan. Voorat ter zeide, dat het moeilijk zal zijn, de goot eerder te sluiten dan 8 uur. Ver scheidene vrachtaanvoerders hebben zelf een sleutel van de overkapping. Men vindt dit niet goed; daarom heeft het dag. be stuur besloten dc overkapping om 8 uur te sluiten en de sleutels terug te nemen. Eerder sluiten zal moeilijk, ja, onmoge lijk zijn, zeide voorz. Hiermede kon Waarland en Omstreken accoord gaan. De afd. L.T.B. Heerhugowaard keurde het niet goed, dat de witte- kool bij de zuurkoolfabrikanten ge sneden worden om te zien, of de kwaliteit goed is. Het dag. bestuur zou de kooplieden dit recht niet willen ontzeggen. Het is jammer dat wij kool hebben, met inwendige gebre ken. Voor verborgen gebreken moeien wij in staan. Toch kan ook te forsch worden in gegrepen. Men behoeft niet accoord te gaan mei liet percentage, dat dc fabrikant wil aftrekken. Dan roepe men den keurmeester Het accountantsrapport werd hierna behandeld. Het batig saldo van de exploitatiereke ning is ruim f 4100.— waarvan f 4000 is aangewend voor afschrijvingen. Dc rest is aan de reserve toegevoegd. Fust voor witlof. De witlofvcrbóuwers hebben verzocht, daarvoor fust beschikbaar te stellen. De kosten daarvan zijn 5 cent voor de tuinder en drie cent voor den kooper, voor doozen van 10 kg. Het is eenmalig fust. De datum der alg. vergadering werd vastgesteld op Donderdag 23 Maart, bij den heer C. Vis te Oudkarspel. Rondvraag. Dé heer A. Klaver klaagde over de aan leg gelegenheid bij den Paardenboet. Het dag. bestuur overweegt, er ringen aaai te brengen. In de eerste maand waren de ontvang sten voor het parkeerterrein f 95.— deelde voorzitter mede. Het valt niet mee. De heer Zwagerman vroeg, of de moge lijkheid bestond, in het middaguur door te laden. Voorzitter ried aan, dit niet te doen. Men besloot, den heer Mr. Nie- möller uit te noodigen over de plan nen van het C. B. te komen spreken op de alg. verg.. De heer Kaan, Oudkarspel besprak het wegen, buiten de steekproeven om. Spr. wilde dit alleen toestaan onder toezicht van den keurmeester. De voorzitter was het. hiermee eens. Op deze wijze zal te werk gegaan wor den. Men besloot te verzoeken, den veilinglei der tot onbezoldigd rijks veld wachter 1c be noemen. Voorzitter wendde zich hierna tol den heer K. van Langen, die voor liet laatst de bestuursvergadering meemaakt, doordal hij heeft bedankt als bestuurslid zijner ver- eeniging. Voorzitter dankte den lieer Van Langen hartelijk voor hetgeen hij voor zijn af dee ling en ook in het marktbestuur heeft ge daan. (Applaus.) De heer Van Langen dankte voor deze vriendelijke woorden en uitte de beste wen- schen voor den N.M.B. cn de bestuursle den. Hierna ging het bestuur In comité. DE KLEINE TUINDERSSTEUN. In verschillende gemeenten hebben ver gaderingen plaats gehad van de commissies voor den kleinen-tuinderssteun onder voor zitterschap van een lid van het college van B. en W. Daarbij waren ook tegenwoordig de vertegenwoordigers van den betrokken Minister en van den Voorlichtingsdienst. Besproken werden de wijziging in de be drijven van A, B, en C-luinders, cn alle aanvragen, die in 1938 afgewezen werden. Er is wel gebleken dat zich nog vaak ge vallen voordoen, waarin het reglement op de steunverleening voor kleine tuinders niet voorziet en dat men leering kan trekken uit opgedane ervaringen of een eenmaal inge nomen standpunt moet prijsgeven, als ge bleken zijnde onhoudbaar. Zoo is het nu wel komen vast te staan, dat invaliede tuinders niet voor steun in aanmerking komen en dat zij, die steuntrekkende waren doch, naast hun tuinbouwbedrijf, nog een ander bedrijf gingen uil oefenen, geen verderen steun ont vangen. Soms blijken onbillijkheden te bestaan, die echter op grond van het bestaande re glement moeilijk kunnen worden weggeno men. Het is te hopen, dat de toestand van den tuinbouw spoedig zoodanig wordt, dat de kleine tuinderssteun kan vervallen, doch zoo lang hij bestaat, mag worden verwacht dat geen enkele bepaling verhindert, de het doel, hetwelk men zich met deze steur regeling heeft gesteld, wordt bereikt. I CONTROLE STEUNTREKKENDEN. In de laatste vergadering van den raad van Zuidscharwoude werd meegedeeld, dat een post op de begrooting was uitgetrokken als een derde deel van het salaris voor een te benoemen controleur op de stcuntrekken- den (arbeiders cn kleine tuinders). We ver nemen echter, dat Oudkarspel niet wil over gaan tot aanstelling van een dergelijken ambtenaar met Zuid- en Noordscharwoudc. Er behoort echter wel spoedig een beslissing te vallen, omdat, naar wordt meegedeeld, nieuwe aanvragen van tuinders om voor sleunullkecring in aanmerking te komen, niet méér in behandeling zullen worden ge nomen, als geen controle-rapporten worden ingeleverd. PLANNEN VAN HET CENTRAAL BUREAU ONDERVINDEN TEGENSTAND. Zooals dat met ingrijpende dingen meer gaat, ze hebben hun voor- en tegenstanders. Dit is ook liet geval met wat het Centraal Bureau van de Veilingen in Nederland vraagt aan de bij haar aangesloten organi saties, ten einde middelen aan te wenden voor het opvoeren van den export van tuin bouwproducten. Het vraagt daarvoor 1 pet. als heffing voor eenmaal van den omzet '3S om een fonds te vormen tot dat doel. In de Streek heeft de groote veilingsorganisatie De Tuinbouw dit onderwerp reeds besproken en met groote meerderheid van stemmen be sloten, daaraan geen goedkeuring te hech ten. Er bestaat nog altijd een minimumprij zenfonds en men oordeelde, dat dit daar voor beter kon worden aangewend. Eerlang zal ook in onze Langen- d ij kei* veilingsvoreenigingen dit on derwerp worden aangesneden en van verschillende kanten vernamen we reeds .klanken, die heizelfde ge luid verrieden als wat in Dc Streek tot uiting kwam. Bij de moeilijke finantieele omstandighe den, waarin de tuinbouwers verkeeren is liet te hegrijpen, dat zij zich verzetten tegen belangrijke financieele steun, welke van hen worden gevraagd, al worden ze dan nok be stemd, om te trachten die offers met rente tc doen tcrugkeeren. DE VOORBEELDBEDRIJVEN VOOR KLEINE TUINDERS. In verband met de urgentie van een be slissing over het in werkingstellen van dc voorbeeldbedrijven voor kleine tuinders kunnen we meededen, dat een dezer dagen een vergadering wordt gehouden van Rijks- tuinbouwconsulentcn, Hoofdassistenten van den Voorlichtingendienst en van vertegen woordigers van de bel rokken departemen ten, tcne.inde de voorgekomen instelling van bedoelde bedrijven nader onder het oog te zien. Men verzekerde ons, dat. deze be drijven inderdaad worden ingericht en dat zij zoo mogelijk voor het aanstaande sei zoen nog in exploitatie zullen worden ge bracht. Verschillende interne aangelegen heden moeten echter nog onder de loupc worden genomen. De betrokken tuinders kunnen hun gewone werkzaamheden aan vangen en hun bedrijf kan dan allicht nog als voorbeeldbedrijf worden ingeschakeld. Zij, die hun bedrijf voor dezen dienst be schikbaar hebben gesteld, weten nu althans ,W,aar zij aau toe zijn. NOORDSCHARWOUDE POPPEN KAST-VERTOON ING. De dames Van de Veen en Wit, onder wijzeressen aan de Kleuterscholen van den Langendijk heben in Concordia een poppen kastvertooning gegeven, welke zich in een zeer groote belangstelling verheugde. Ei- waren ruim 200 kinderen aanwezig. Zij hebben zich uitstekend vermaakt met de grappige avonturen van Jan Klaassen en Katrijn. ZUIDSCHARWOUDE BURGERLIJKE STAND OVER FEBR. 1939. Geboren: Johannes Gcrardus. zoon van Johannes de Nijs en van Tecla Catharina I-Iuitenia; Adriaan. zoon van Jacob Peters en van Grietje Schrijver; Pieter Willem, zoon van Jacob Dol en van Geertje Ham; Cornelis Mart in us Nicolaas, zoon van Pe trus Grootjes en van Catharina Clara Ma ria Mulder; Simx>n Aris, zoon van Jan Kout en van Geertje Vroom. Overleden: Jacob Berkhout, oud 79 jaren, echtgenoot van Pietertje den Adel; Pieter de Ruiter, oud 44 jaren, echtgenoot van Pietertje Liefhebber; Jansjc Groot huizen, oud 55 jaren, echtgenoote van Johannes Komen. DAMMEN. Bij de ten lokale van den lieer P. Kramer gehouden damwedstrijd tusschen Damlust alhier en de damclub te Hoorn was de uitslag 49—19 in het voordeel van Dam lust. DIRECTEUR BOERENLEENBANK In plaats van wijlen den heer Jb. Berk hout is tot directeur van de Coöp. Boeren leenbank gekozen de heer P. Boon. GEEN BIJDRAGE VAN DE GEMEENTE VOOR KWEEKELING MET ACTE. Er is zekerheid gekregen, dat de gemeente geen subsidie mag geven aan de Onder-commissie ge deeltelijke vergoeding van do be looning aan den Kweekeling met acte aan do o.I. school. SINT PANCRAS BURGERLIJKE STAND OVER FEBR. 1930 Geboren: Annetjc, dochter van Willem Verkuil en Anna Maartic van Harten; Jan zoon van Pieter Nierop en Maartje Jonker; Pieter. zoon van Reindert Leijon en Maar tje Groen. Gehuwd: Gerrit Groen en Cliristina Al- berdina Dulenberg; Dirk Keizer en Anna Bas- Hendrik van der Wal en Arendnia ten Wolde. Overleden: Ilendrikus Nol. 70 jaren. wedn. van Maartje Groen. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen personen: Arondina Talens, b. van Assen naar No. 347; Elis, Grietje Irocnveld, dienstbode van Broek op Lan- n<Iijk naar No. 56. Vertrokken personen: Willem de Jong, arbeider, van No. 127 naar Noordscthar- woude. SCHOORL MAATSCHAPPELIJK HULPBETOON IN 1938. De werkzaamheden dezer instelling blij ken van jaar tot jaar in omvang toe te ne men In 1938 kwamen 320 verzoeken om steun binnen, of öm geld of om steun in natura. Geldelijke steun werd aan 46 personen verleend. Het jaarverslag van den secr.-penning- mecster meldt als verblijdend teeken, dat in liet afgeloopen jaar minder, ondersteuning door de tuinders werd aangevraagd, welke bij aanvrage gedurende 7 weken werd ver leend. Het bonnensystccm voldeed zeer goed. Het aantal personen, dat voor rekening van M. H. in ziekenhuizen moest worden opgenomen, overtrof dat van voorgaande jaren. Voor dezen post moest een extra-sub sidie bij het gemeentebestuur worden aan gevraagd. Op aanvrage werd aan verschillende per sonen werkkleeding verstrekt. Aan het einde van het jaar is een Kerst- gave verstrekt aan daarvoor in aanmerking komende gezinnen, welke bestond uit een hoeveelheid accijnsvrij rundvet, waarvoor de crisis-zuivelccntrale medewerking ver leende. In de vorstperiode werd een belangrijke partij brandstof uitgedeeld. De steunuitkeei-ingen werden over het al gemeen iets verhoogd. Aan gêldelijken steun werd uitgekeerd f 5590.50. aan eetwaren f 477.38, aan brand stoffen f 59.S0, aan klceding, beddegoed enz. f 139.28. Aan bestedincskosten voor personen, op genomen in gestichten en ondergebracht bij particulieren, werd uitbetaald f 1635, aan ge neeskundige "bijstand voor on- en minver mogenden f 2553.21 en aan hulp bij zieken verpleging f 314. In totaal was uitgeven de som van f 13.3S4.66. HOOGWOUD Verkeersongeval. Gistermórgen heeft bij het café van den heer II. Bakker op den hoek Zeedijk- -Aarts woud een botsing gehad tusschen een vrachtauto, bestuurd door Madderom uit Alkmaar, en een motor van v. Leven uit Sijbckarspel. De motorrijder kreeg verwon dingen aan neus en rechterarm, terwijl dc motor ernstig beschadigd wed. Hij werd door omwonenden verbonden, waarhij bleek dat zijn blessures niet van erostigen aard waren. De hotsing is ontstaan, doordat de be stuurder van do vrachtauto, die uit de riöh ting Winkel kwam, verzuimde voorrang te verleenen voor den motorrijder, die uitzie richting Aartswoud kwam. Door de politie is proces-verbaal opge maakt. VOLONTAIR TER SECRETARIE De heer S. Wit, alhier is door B. en W. toegelaten als volontair Ier secretarie, spe ciaal om zich in te werken voor de werk zaamheden betreffende werkverschaffing en steunregeling, benevens voor steunverlee ning aan kleine boeren en tuinders. VRIJSTELLING DIENSTPLICHT. Aan den heer .T. Groot, dienstplichtige van de lichting 1939, is voor een jaar vrij stelling van den dienstplicht verleend. HÈER HUGOWAARD Geslaagd. Onze plaatsgenoot, de lieer D. P. Dirk- maat. slaagde aan de nationale schilders school te Utrecht, na een driejarigen cursus, voor het diploma „meester schilder" mei de aanleekening „zeer goed". Voorwaar een mooie prestatie. DARSINGERHORN KOLHORN. Zanguitvoering. Zaterdagavond geeft de Zangvereeniging „Kolhorn" haar jaarlijksche uitvoering in café Groet. Medewerking verleent de Orkest vereniging alhier. Het programma is zoo afwisselend mogelijk samengesteld, zoodat ons ongetwijfeld een mooicn avond t,e wach ten slaat. De entrée is zoo laag mogelijk, zoodat betaling ervan voor niemand be zwaarlijk zal zijn. We gelooven d an ook, dat velen a.s. Zaterdag de prestaties der twee plaatselijke verenigingen zullen gaan hooren. Daar veel jongelui verwacht worden, zal het bal ook weer gezellig zijn, met muziek van Klaas Bakker. (Zie adv. in dit no.) Aankoop van grond. Naar wij vernemen is door het Gcr. Kerk bestuur een slukie grond aangekocht van den heer Geert de Boer. De bedoeling is hierop t.z.t. een pastorie te doen bouwen. ANNA PAVUiWNA Bouwvergunningen. B. cn W. verleenden bouwvergunningen aan: C. op 't Veld, voor een schuur; aan den Nieuwenweg; W. Slijkerman, Oude Nie dorp. voor een schuur aan de Burg. Lovink- str aan wed. R. Waiboer voor een woon huis aan den Kleiweg, aan J. Heiligen berg voor een schuur aan den Ba Ie weg cn aan G. Kuiken voor een bloembollcnbcrg- plaats aan den Meerweg. Vrijstelling van dienstplicht. Aan W. M. L. Prins is, wegens kostwin nerschap, vrijstelling van dienstplicht ver leend voor een jaar. WINKEL LUTJEWINKEL. Een postduif vloog verkeerd. Bij den heer G. de Haan, p.a. den heer L. van der Wal is een postduif komen aanvlie gen, geringd K 260—338. Als de eigenaar de voerkosten betaalt, mag hij het duifje weer meenemen. HARENKARSPEL WAARLAND. De heer A. Dekker niet herkies baar voor den Raad. De kiesvereniging hield een algemecne le denvergadering in café de „Posthoorn" van C. van Ophem alhier. Voorzitter de heer J. Morsink, opende de vergadering; dc notulen werden onveran derd goedgekeurd. SCHAGï^ EENHEID DOOR DEMOCRATIE. Naar wij vernemen, zullen op de g- propaganda-vergadering, welke door plaatselijke afdeeling van „Eenheid Democratie" op 24 Maart zal worden houden, als sprekers optreden dc heeren v. d. Heide, dr. P. Ritler en dr. van Le Nadere mcdedcclingen volgen later. DAMMEN. In café De Posthoorn van den heer Peetoom vond gisteravond een damwedstrij) plaats tusschen een tiental Schager dany mors en een Kolhorn-combinatie. Voor h« winnende tiental was door den heer J. p* loom een medaille beschikbaar gesteld. I gedetailleerde uilslagen luidden als vol| (de Schager dammers voorop): Joh. Breiner14. Bergman 1— J. dc VosAbr. v. d. Welle 1—i P. BlaauboerP. Klare 2—0 S. v. Ruiten—H. Timmerman 0—2 K. BruinK. v. d. Welle 0—2 J. KeetP. Langedijk 0—2 S. GrootcsA. Koogcr 0—2 J. Broer— J. v. d. Werff 0—2 S. VisserW. Krap 0—2 J. Peetoomn. o. 2—0 Totaal uitslag 6—14 in het voordeel van Kolhorn. DE AANSLAG NA HET CARNAVAL. De toestand van B., het slachtoffer van ij? laffe molestatie op het Noord, in den Carna valsnacht is, naar wij vernemen, gelukkit vooruitgaande. Na zware dagen te hebben doorgemaakt, gaat het thans vrij goed. Hd is de politie nog niet gelukt de daders op u sporen. BLOEMBOLLEN VEILINGVEREENIGING „WEST-FRIESLAND", BOVENKARSPEh, 1 Maart. Voor dc heden gehouden vei ling bestond een zeer groote belangstellint De aanvoer was nog grootcr dan de vorig» week, terwijl dc prijzen voor leverbaar et plantgoed zelfs nog iels stegen. Wij noteer den voor plantgoed: Adoration -4-6 13: America 24 22 per L.; Achilles 4-6 7; idem 2-4 1U; Beat all 6-10 li;S Jacoba van Beieren 4-6 12; Dr. Bennclt 6-10 13; idem 4-6 3—11; idem 24 16 per L.; Blériot 4-6 7—17; Lady Boreel 6-10 20—2$; idem 4-6 15: idem 24 42 per L.; Caesar 6-10 2022; Copernicus 4-0 12; Commander Koehl 6-10 46; idem 4-0 710; idem 2-4 12— 28 per L.; Charles üickens 4-0 3; Debonair 4-6 18; idem 2-4 30; Do X 4-6 40; idem 2-i 30 per L.; Early Sunrise 6-10 2024; idem 4-6 719; idem 2-4 2044 per L.; Empress of India 6-10 9; Flaming Sword 6-10 14—16; idem 4-6 7—13; idem 2-4 20 per L.; Flaming Meteor 24 120 per L.; Maréchal Foch 4-6 16; idem 24 22 per L.; Graf Zeppelin 6-10 22; idem 4-6 IS—20; idem 24 30 per L.; Golddust 6-10 100; idem 4-6 60; Grimes Licht 5-S 220; idem 3-5 170; Frau Dr. llaniel 2-4 105 per L.; Nancy Haneks 6-10 10—15; idem 4-6 5; I-Iimmelstor 6-10 1420; idem 4-6 7—17; idem 2-4 2042 per L.; Herman Hop man 4-6 30; idem 24 3448 per L. Mevrouw van Konijnenburg 610 12; Krijtberg 6—10 10—14; idem 4—0 13—14; idem 24 IS30 per liter; Mrs. Mac Laren 4—6 36—40;; idom 4—6 13—16; id 24 IS—30 per L.; Mrs. Mac Laren 4—0 36 —40, idem 2—4 135 per L.; Lilac Wonder 6—10 9—16, idem 4—6 9—13; idem 2—4 18 —32 per L.; Maagd van Orléans 6—10 14— 28, idem 4—6 24, idem 2-4 100 per L.; Ma- rokko 46 20, idem 24 32 per L.; P. D. van Mourik 46 20, idem 24 3046 per L.; Orange Princess G—10 11—IS, idem 4—6 6 —18; idem 24 42 per L.; Orange Impera tor 46 13 idem 2—4 12; Orange Quecn 2—t 10 per L.; Pa radi se 4—6 58, idem 24 32 per L.; Gen. Pétain 610 13—1(5, idem 4—6 11; Pfitzcrs Triumph 46 5; idem 24 10 per L.; Picardy 6—10 10—28, idem 4—6 10 —28, idem 2—4 12—38 per L.; Poësie 6—10 44, idem 4G 303S; idem 24 115 per L.; Poolijs 610 20, idem 46 15; Quo Vadis 010 26; Red Beauty 610 20, idem 46 14; Red Empcror 6—10 24, idem 2—4 38—42 per L.; Max Reger 56 85, Roi Soloil 24 36— 42 per L.; Sonatine 10 15—22, idem 4—6 7—16, idem 24 2636 per L.; SI ar of Bclh- lchem 6—10 11, idem 4—6 1(518, idem 2—4 28—38 per L.; Stuttgardia 610 36, idem 4 -j-G 32; idem 2—4 125 per L.; Jhr. van Tets (510 7, idem 46 3; Van Tienhoven 610 1626, idom 46 1517; idem 24 36 per I..; Tip Top (i—10 24; Vredcnburg 6—10 40; Wasaga 4—6 9—10; idem 2—4 10—12 p. L White Triumphalor 5-6 15; idem 2-4 46 p. L; Würtenibcrgia 6-10 30; Walkovcr 6-10 105; idem 4-6 35; alles centen per 100 stuks; maat 2-4 per Liter. Kralen: Aïda 130; Allard Picrson S25-1100; J. S. Bacil 290-450; Blériot 25; Lady Boreel 30; Van Berger 525; Margot Brunning 400; Caesar 40; Copernicus 25; Carl Graf Choteck 325; Gravin IJ via Choteck 110; Debonair "25; Do X 120-125; Dr. Dürr 95, Early Sunrise 25} Energie 25-45; Gay I-Iussar 25; Gloxinia 673; Wolfgang von Goethe 25-30; Golddust 300, Graf Zeppelin 30; Himmelstor 25; Herman Hopman 30-40; Kassei 25; Mevrouw van Ko nijnenburg 25; Maagd van Orléans 55-95; Ma rokko 25; La Mervcillc 25; P D. van Mourik 25-35; Orange Quecn 25; Pfitzers Triumph 25; Poësie 115-120; Quo Vadis 30-35; Roi Soleil 25-41: Rosa van Lima 50-60; Boy al Dutch 40* Max Reger 150-185; Sonatine 25; Son- ncvanck 25; Star of Bethlehcm 25-30; Va1/ Tienhoven 35-40; Tip ton 95-125; Vredcn burg 280-350; Walkovcr 375-450; White Tri- umphator 25; Würtembergia 35-40: Baron van Wijnbergen. 55; Zayberflöte 190-240; per Liter. Lilium Henry zaad 47, 53.per K.G.; Lil. Regale zaad 5.50 per K.G. De heer J. Molenaar werd met bijna al- eemeene stemmen benoemd als afgevaar digde voor de vergaderingen naar de Sta ten- cn Rijkskieskringen. Eveneens zal een bestuurslid worden afgevaardigd. Volgde candidaatslelling voor den gemeen teraad. Voorziter zeide dat.de heer A. Dek ker wegens ouderdom zich niet meer her kiesbaar stelt, dc overige raadsleden echter wel. De uitslag der stemming was als volgfc J. Molenaar. Jac. Beemsterboer. D. Stoop cn Corn. Bakker, respectievelijk 64. 60, 46 en 41 stemmen. Reserves: J. Zult Jzn., C. Dekker, H. Dekker en P.P Danenberg resp. 33, 29, 27 en 14 stemmen. Bij de hierna gehouden rondvraag werd aangedrongen op ledenwerving, hetgeen door den voorzitter werd toegezegd. Hierna sluiting.

Schager Courant | 1939 | | pagina 6